Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) Tibi86


Tibi86
aktív tag

Hát ezek a Metros alaklmazások irtó bénák. Hol működnek, hol nem.
Hol működik a live tile, hol nem, hol lejátszik a videókat, hol nem... :))

Ahhoz képest, hogy Win 8 Metroval van promózva mindenhol, ezek a metros progik elég kezdetlegesek. Eltelt fél év és nem nagyon érzek komoly változást a DP-hez képest. Talán annyit, hogy ez még több hibát produkál teljesen magától. Bár fagyni még nem fagyott nálam.

Azért annyit joggal vártam volna el, hogy legalább a gyári appok hibátlanul működjenek, de agyrém az összes.

[ Szerkesztve ]

(#3952) pzstm


pzstm
titán

no akkor örömmel jelenthetem, hogy alig 72órányi vért és verítéket nem kímélő munka után VISSZATÉRTÜNK!

http://www.betateam.hu

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3953) sittes79


sittes79
addikt

Nekem nem indul a metrós böngésző! hogy lehet visszahozni? a desktopos jön be helyette!

(#3954) janihunk válasza ProciVettel (#3939) üzenetére


janihunk
senior tag

Feltenni nekem is felteszi a bf3 hoz a legfrissebbet, de állandóan valami PB vel kapcsolatos hibát észlel már a battlelognál is.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#3955) ProciVettel válasza janihunk (#3954) üzenetére


ProciVettel
tag

DP-n próbáltam nekem ment BRIKLY-vel meg múltkor toltuk ö CP-s rendszerrel volt. Semmi gond nem volt nálunk. PB on szero.

(#3956) pethYeti


pethYeti
addikt

Béta alatt mennyire várható hogy jönnek bugfixek, és egyéb módosítások? Vagy ez nagyon minimális lesz és majd csak következő előzetesben lesznek az esetleges hibák javítva?

(#3957) badabum


badabum
tag

Én többnyire netezek a gépemen amin windows 7 van,és ssd-t használok A kérdésem az hogy lesz-e észrevehető rendszergyorsulás,ill a netezés sebbességén gyorsít-e ha windows 8-ra térek át?

(#3958) Gorneck válasza badabum (#3957) üzenetére


Gorneck
titán

Nézőpont kérdése...a rendszer gyorsabb, de a net nem.

Gorneck#1239

(#3959) Freddycom válasza spammer (#3948) üzenetére


Freddycom
őstag

Ha ezt elkezdem lefordítgatni, bekerül az első hsz-be? Vagy van aki rajta van már az ügyön?

(#3960) pzstm válasza Freddycom (#3959) üzenetére


pzstm
titán

szerintem tuti. De ha nem, akkor GYIK-ként szívesen látnám a blogomon, neveddel fémjelezve :B :K :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3961) Barthezz2 válasza Freddycom (#3959) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ha megvagy, és szólsz, akkor be :)
De woland_y2k is jelezte, hogy rajta van egy #1hsz készítésen, javaslom beszéljétek meg, és mehet minden ami fontos.

Everybody lies.

(#3962) Freddycom válasza pzstm (#3960) üzenetére


Freddycom
őstag

@pzstm & Barthezz2

Írtam wolandnak, h ő mit kezdett el belőle vagy h elkezdte-e egyáltalán, majd válaszol. :D

(#3963) lanw


lanw
aktív tag

Sajnos még várni kell ezzel a rendszerrel,mert teljesen kiborított :D Teljesen bugos mint anno a win 7 volt...Jó persze lehet azzal jönni,hogy nem kell akkor felrakni meg stb,de azért hajtja az embert a kíváncsiság...Engem személy szerint nem győzött meg ! :P

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#3964) gzbotii válasza lanw (#3963) üzenetére


gzbotii
veterán

Eddig, en speciel 2x talakoztam bug-al es 29.-e ota fentvan. 30.an reggel belepes utan szetfagyott, es csak egy reset segitett, szombaton meg a Messages Hub dobott ki ugy 6x egymas utan. Eddig meg mas nem volt (peddig 75% Win8at hasznalok)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3966) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

A lekapcsolás bonyolultsága ellen: desktop nézetben, ha nincs aktív ablak Alt+F4.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#3967) moonguru válasza drkbl (#3965) üzenetére


moonguru
őstag

Ez nem igaz! :)

Monitor Guru!

(#3968) virkir


virkir
veterán

Ezt próbálta valaki mert nekem az istennek nem akar összejönni ahogy a videóban látható.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#3969) moonguru válasza virkir (#3968) üzenetére


moonguru
őstag

Szerintem a DP-n még működne!

Monitor Guru!

(#3970) Aflamin


Aflamin
tag

Nekem, átlagos felhasználónak, semmi gondom eddig vele,és ami a lényeg,jobb mint a pesti METRÓ :D

(#3971) virkir válasza moonguru (#3969) üzenetére


virkir
veterán

Akkor lehet bízni benne, hogy a CP-re is meg lesz oldva.
Na ha integrálják rendesen a skydrive-ot is akkor kap még egy esélyt de addig ze így szvsz alkalmatlan desktop-ra.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#3972) For357y


For357y
aktív tag

Üdv itt is! :D

Eddig azt hittem, hogy én vagyok a béna, de végül rájöttem, hogy nem. Jó helyen keresem, amit meg akarok találni, csak az nincs ott. Egész pontosan a mail app-ról van szó. Szeretném csatolni a gmail fiókomat, de hiányoznak az "add account" gombok alulról:
Az is érdekes egyébként, hogy a hotmail eleve csatlakoztatva lett, de egyetlen üzenetet sem szinkronizált le, pedig lenne mit... :/

"Az idővel egy úton rohan az élet, De az utat a célig mi építjük meg."

(#3973) pzstm válasza For357y (#3972) üzenetére


pzstm
titán

jobb klikk bárhova, és akkor jönnek fel alul az egyéb menük, köztük a frissítés is esetlegesen. ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3974) Воланд válasza virkir (#3971) üzenetére


Воланд
titán

kiveve, hogy ha teljesen kivettek a start menut a rendszerbol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3975) For357y válasza pzstm (#3973) üzenetére


For357y
aktív tag

Tudom. De hogy adjak hozzá accountot, ha nincs hozzá gomb? ;) Az egyértelműség kedvéért: sem jobb klikkel, sem másként nincs ilyen lehetőség.

[ Szerkesztve ]

"Az idővel egy úton rohan az élet, De az utat a célig mi építjük meg."

(#3976) virkir válasza Воланд (#3974) üzenetére


virkir
veterán

Majd vissza rakják.
Nem hinném, hogy mindenképpen széllel szemben akarnak.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#3977) gzbotii válasza For357y (#3972) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem benne van a Google foik. Nativan tamogatja azt (is)

Eger jobb also sarok amikor az Email Hub-ban vagy, elojon az eszkoztar> setting (fogaskerek ikon) > accounts
Na gondolom innen mar boldogulsz ;)

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3978) Воланд válasza virkir (#3976) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3979) For357y válasza gzbotii (#3977) üzenetére


For357y
aktív tag

Eddig nekem is támogatta, amíg át nem váltottam Microsoft accountra, azóta hiányoznak az add account gombok:

Az első képernyőképpel összehasonlítva látható a különbség. Sehogy nem tudom előkaparni, nem értem, hogy ez mitől tűnt el onnan. :/

Update: Köszi, így már megvan. :) :R
Azt viszont nem értem, hogy alulról miért hiányzik, ha eddig ott volt. Na mindegy, lényeg, hogy sikerült. Köszi. :)

[ Szerkesztve ]

"Az idővel egy úton rohan az élet, De az utat a célig mi építjük meg."

(#3980) Barthezz2 válasza virkir (#3976) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nemhiszem, hogy vissza fogják :N

Everybody lies.

(#3981) Boonen007 válasza virkir (#3976) üzenetére


Boonen007
őstag

Ez teljesen rossz hozzáállás. Széllel szemben? Java része ennek a témának üdvözli és tetszik neki a a Metro UI. Attól mert neked nem tetszik még nem széllel szemben mennek. Nekem és jó néhány embernek nagyon is tetszik! Sokkal egyszerűbb a régi Start Menünél, és tetszetősebb kezelhetőbb jól elrendezhető.

(#3982) gzbotii válasza For357y (#3979) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem egeszen ertem, mi lett a baj..:F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3983) For357y válasza gzbotii (#3982) üzenetére


For357y
aktív tag

Én sem. Az általad is linkelt képen, alul nálam nincsen semmi. Korábban ott voltak a gombok, de most, hogy átváltottam MS accountra a live ID-mmel, egyszerűen eltűntek.

"Az idővel egy úton rohan az élet, De az utat a célig mi építjük meg."

(#3984) Воланд válasza For357y (#3983) üzenetére


Воланд
titán

rakd ujra a mail programot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3985) Воланд


Воланд
titán

Milyen vírusirtó ajánlott Windows 8 alá?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3986) wwhy


wwhy
veterán

2 napja szenvedek és nem lehet a HP Laserjet 1010-et működésre bírni :W

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#3987) virkir válasza Boonen007 (#3981) üzenetére


virkir
veterán

Egy hszben a háromra.
Nem csak nekem nem tetszik hanem a felhasználók kb 50%-a de lehet keveset mondtam nem tudja elfogadni ezt a tudathasadásos rendszert.
Ebben a formájában alkalmatlan érdemi normál munkára amikor ötletszerűen kell váltogatni a két felület szerint.
A startmenű helyett meg a mostani alapból egy marhaság ha egy gépen 10+ program van telepítve mivel lehet scrollozni oldalra meg külön kattintgatni, hogy ugyan jelenítse már meg az összes programomat.
Amit linkeltél azon meg azt felhozni, hogy nem testreszabható a startmenü ehhez képest, az egy vicc.
Itt mit lehet testre szabni az ötletszerűen színezett téglalapokon meg a háttéren?
Körülbelül semmit.
Legalább annyit raknának bele, hogy ne azzal az ocsmány csempével induljon ha akarom ha nem.
Néhány találó idézet egy cikkből.
Nincs sok baja egyébként a Win8 CP-nek, sőt, valójában egyetlen-egy baja van: a Metro UI.
Az ember csak botladozik a metrós felületen egy egérrel. Néha az az érzésem, hogy orvosi szikével akarok kapálni, máskor meg épp fordítva. Az alkalmazások közti váltáshoz először húzzam az egeret a sarokba, aztán lefelé, de közben maradjak abban a pár pixeles sávban, ami nem is látható! különben kezdhetem elölről a sarokban.
Bezzeg a csempék meg akkorák, hogy egy aktív felhasználó, aki sok alkalmazással és dokumentummal dolgozik, a helypocsékolás miatt jobbra-balra szkrollozással fogja tölteni drága ideje jó részét.
A jó öreg startmenü az évek során fejlődött olyanná amilyen és senkinek egy árva panasza nem volt vele kapcsolatban - miért kellett eltüntetni?
Maximálisan egyet értek a cikkíró minden szavával és el vagyok keseredve, hogy egy ilyen, nem tudok rá jó szót sikerült összehozniuk.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#3988) Boonen007 válasza virkir (#3987) üzenetére


Boonen007
őstag

Itt a topicban a felhasználók elég jó részének tetszik is szerintem van az a fele.
De mi az, hogy váltogatni kell a két felület között ezt magyarázza már meg nekem valaki! Ilyen nehéz megnyomni azt a ..... Windows gombot?
Most már nem lehet kitenni ikonokat az asztalra vagy a taskbarra?
Görgővel én simán scrollozok oldalra a Metro UI képernyőn az, hogy külön kell kattintgatni, hogy jelenítsen meg minden programot (pl karbantartók) az igaz egyetértek, VISZONT, ha valaki eddig nem tette ki a start menü első oldalára ezeket ugyan úgy kattintgatni kellett.
A programokat lehet kategorizálni ötletesen elrendezni stb.
Az alkalmazások közötti váltáshoz pedig a cikk író is tájékozott, már rég kitalálták az alt+tab kombinációt :Y . Vagy én maradtam le és eddig máshogy csináltuk? Ott a taskbar ott is lehet váltogatni.
Egyébként még biztos, hogy finomítani fognak az egész rendszeren elvégre ez egy BETA verzió.

[ Szerkesztve ]

(#3989) pzstm válasza Boonen007 (#3988) üzenetére


pzstm
titán

finomítani tuti fognak, szignifikáns GUI változások viszont véleményem szerint már nem várhatóak. Gondoljunk csak vissza a Win7 BETA-ra.;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3990) drkbl válasza wwhy (#3986) üzenetére


drkbl
őstag

Az már W7 alatt sem volt egyszerű, és nálam most sem tökéletes alatta. Követelni kell a HP-től, sajnos. Az újabb HP-k már univerzális driverrel működnek, van remény...

(#3991) betyarr válasza virkir (#3987) üzenetére


betyarr
veterán

lényegében egyetértek az álláspontoddal.a metro felület bár szokható,de egyáltalán nem érdemes arra (nyilván szvsz) hogy lecserélje a start menüt.én speciel az asztalra a kukán kívül semmilyen ikont nem pakolok ki,mindig a start menübe elhelyezett user pinned ikonokat használom,vagy a további prg-kből válogatom ki ami kell.vagy amit nagyon sűrűn használok,az meg megy ki gyorsindításba a tálcára.ez a metro leginkább érintőképernyőn lenne hasznos (megint csak szvsz).és jobb lenne ha lenne arra lehetőség majd a már élesben kiadott w8-on hogy mindenki kedve szerint eldönthesse mit is szeretne használni.
ahogy olvasgatok a neten,sokszor ilyen véleményekbe botlok bele,amit én is osztok.

(#3992) spammer


spammer
veterán

Számomra is érhetetlen a Metro miatti hiszti. Nem kell váltogatni semmi között, ott a desktop, továbbra is lehet azon dologzni, netezni, játszani, minden lehet, ahogyan eddig is. Mire kellene a Metro kötelezően? Semmire. Akinek tetszik és szeretne appokat töltögetni, annak jó a Metro, aki nem, annak meg egy kattintás a desktop csempére és kész. Semmi sem kötelező.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3993) wwhy válasza drkbl (#3990) üzenetére


wwhy
veterán

W7 alatt 5 gépen csak bedugtam az USB kábelt, mindig felismerte gond nélkül.
(W7 Enterprise, x86). Soha, eggyel sem volt gondom.
A W8 is felismeri, fel is teszi a drivert, meg is jelenik a "Devices and Printers"-ben az Unspecified mezőben, ahol a tulajdonságokat nézve "This device is working properly."

DE sehol (office, Chrome nem jelenik meg, mint nyomtató).

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#3994) drkbl válasza wwhy (#3993) üzenetére


drkbl
őstag

Nálam otthon a legújabb HP driverrel, ami amúgy kb. egy éve elérhető, a Vista driverrel kellett küzdeni, kb. 30 sec. szünet van folyamatos nyomtatásnál két oldal között ma is. 1020-asokkal nincs semmi gond. A W7 az Professional.

W8 alatt még neki sem mertem állni :)

[ Szerkesztve ]

(#3995) infectedmann válasza AthlonXP (#3768) üzenetére


infectedmann
őstag

Kicsit erőforrás igényes, de én ezt a megoldást használom: http://www.homecinema-hd.com/intro_en.html (Avisynth nélkül, mert azt nem bírja már a gépem)
Tudom, hogy van ennél egyszerűbb, de nekem eddig ez produkált a legjobb képminőséget fullhd monitoron.

[ Szerkesztve ]

(#3996) BeeNiTTo


BeeNiTTo
aktív tag

Valaki hassznál itt rainmetert w8-on mert én tegnap felraktam és azzóta már a 3 kékhalál-om volt :(

(#3997) virkir válasza Boonen007 (#3988) üzenetére


virkir
veterán

Igen nehéz mert személy szerint alap dolgoknál a bal kezem foglalt szokott lenni (cigi, kávé, sör hasonlók :D )
A másik, hogy én egy darab ikont nem rakok ki asztalra mert szerintem úgy is ocsmány nem csak a csempékkel.
Használom a superbar-t meg a start menüt olyan programokhoz amiket nem használok nap mint nap de azért kellenek.
Jelenleg 166 program szerepel a telepítések között ami vagy startmenüből van hozzáférve vagy tálcáról.
Namost megnézném hogyan görgetsz fél órát a metrón, kb mint a Keletitől a Blaháig olyan lenne, arról nem beszélve, hogy van nem egy program amihez több indító ikon tartozik funkciójuktól függően.
Ezeket akár csak ikonként kirakni megint egy érdekes történet startmenü nélkül, egyenként végigbogarászni a könyvtárakat, hogy éppen mit is kéne.
Arról most nem is beszélek, hogy gyönyörűek a metro appok a 200-as betűméretükkel egy 22"-os monitoron meg a csempék mérete is a 32x32-es ikonokhoz képest.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#3998) Воланд válasza virkir (#3997) üzenetére


Воланд
titán

megnyomod a windows gombot, elkezded begepelni az alkalmazas nevet es rogton nem kell gorgetni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3999) BeeNiTTo válasza virkir (#3997) üzenetére


BeeNiTTo
aktív tag

A hagyományos startmenüvel is kell görgetni a startmenüben nem?!akkor meg tökmindegy
Sőt így még könnyeben megtalálod ha mondjuk csoportokba szedsz egyes alkalmazásokat...

[ Szerkesztve ]

(#4000) virkir válasza Воланд (#3998) üzenetére


virkir
veterán

Nem értem miért nehéz megérteni, hogy a faszomnak van kedve nyomkodni az a rühes gombot.
Én egerészni akarok. Pont.
Azt meg megint megnézem hogyan hoz elő egy olyan app-ot ami nem épül be magától a startmenübe, nézhetem az idióta keresőjét aztán vagy megtalálja vagy nem.

BeeNiTTo
Csak kuvára nem min1, hogy függőlegesen, amit tud az egerem vagy vízszintesen amit meg nem illetve a startmenüt meg tudom nyújtani a képernyő tetejéig benne mappákba rendezve a programokat.
Ha most azt mondja valaki, hogy vegyek egy másikat akkor bannoltatom magam.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.