Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) Alexios


Alexios
veterán

Kétszer próbáltam feltenni, mindkétszer sikertelen volt, mikor betöltené az asztalt vagy fogalmam sincs mit, csak egy fehér képernyő.. Lehet az apu-val van baja, vagy nem tudom.

(#3202) Sub-ZeRo válasza ubid (#3200) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lemezkezelés majd adj betűjelet a vinyóknak. Ha meg törlődött, akkor szivacs.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3203) Gery15 válasza janihunk (#3194) üzenetére


Gery15
addikt

:K

HyperX

(#3204) ubid válasza Sub-ZeRo (#3202) üzenetére


ubid
őstag

Nem raktam még fel... csupán azért érdeklődök, hogy hány embernél fordult ez elő...

Egyszer olvastam még tegnap.

Olvastátok többször is ?

( nincs helyem backup számára sajnos , valahova lehet online ingyenesen backupolni )

-.-

(#3205) Nite válasza ubid (#3200) üzenetére


Nite
őstag

ezert telepitunk ugy, hogy csak a rendszerwinyo uzemel :K

Paid my dues!

(#3206) ubid válasza Nite (#3205) üzenetére


ubid
őstag

Egy vinyó... több partíció.

-.-

(#3207) Nite válasza ubid (#3206) üzenetére


Nite
őstag

ertem, hat az nem szerencses tobb szempontbol sem :U

Paid my dues!

(#3208) ubid válasza Nite (#3207) üzenetére


ubid
őstag

Hát a mostani szempontból nem szerencsés....

( de egy laptopba nehezen pakolok több vinyót ... hacsak a dvd író helyébe nem az én esetemben )

-.-

(#3209) zoli62


zoli62
addikt

ISO file megadva vmware playeren és egy hibaüzenet hal_initialization_failed, hogy újraindul, visszaszámlál és nem történik semmi. Miért?

[ Szerkesztve ]

(#3210) pzstm válasza zoli62 (#3209) üzenetére


pzstm
titán

#3185

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3211) Nite válasza ubid (#3208) üzenetére


Nite
őstag

jogos

Paid my dues!

(#3212) janihunk


janihunk
senior tag

Nagyon lassú ez a defender, már 1 órája csinálja.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#3213) ubid


ubid
őstag

Ha virtual BOOT-osan rakom fel úgy teljesen egyenértékű ( gyorsaság kihasználtság szintjén ) mintha elsődlegesként tenném fel ?

-.-

(#3214) zoli62 válasza pzstm (#3210) üzenetére


zoli62
addikt

A Windows 8 Consumwer Previewt is futtatam. Létrehozte a WindowsESD könyvtárt ésa Websetup könyvtárata profilomban. Érdekes, hogy a leírás [link] szerint letölltés után el lehet dönteni, hogy most telepítem, vagy ISO file-t készítek, de csak a telepítést engedélyezi. Mivel virtuális gépre szeretnáém telepíteni, gondolom a könyvtáral törölhetők, ha nincs már rájuk szükség, bár nem értem , miért nem adja meg a választás lehetőségét.

(#3215) pzstm válasza ubid (#3213) üzenetére


pzstm
titán

VHD boot-ra gondolsz? Mert vinyó kivételével a teljes erőforrást használni fogja igen. ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3216) Gorneck válasza janihunk (#3212) üzenetére


Gorneck
titán

Mondjuk úgy, hogy alapos...az MSE is lassú full scan esetén...mondjuk ez 1:1be uaz, csak nevet váltott... :D

Gorneck#1239

(#3217) janihunk válasza Gorneck (#3216) üzenetére


janihunk
senior tag

Én eddig nem használtam semmilyen vírusirtót win7-en vagy 2 éve már. De azért egy BETA rendszeren elkél.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#3218) ubid válasza pzstm (#3215) üzenetére


ubid
őstag

Igen arra gondoltam.

Hogy így akkor teljesen ugyan olyan gyors lesz minden ?

-.-

(#3219) Gorneck válasza janihunk (#3217) üzenetére


Gorneck
titán

Nem kell vele foglalkozni...olyan mintha ott se lenne egyébként...ha vmit talál majd jelez...

Gorneck#1239

(#3220) janihunk válasza Gorneck (#3219) üzenetére


janihunk
senior tag

Végzett a teljes vinyóval 1 fájlt talált az meg tudom hogy miért olyan úgy hogy nincs gáz.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#3221) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Van már megoldás a netbookos felhasználókat érintő igen komoly bakira?

Mert oké, hogy 1024x600-as felbontáson nem használható a Metro Start Menu (semmit nem indít el onnan, mondván ezen a felbontáson nem lehet), de gáz, hogy csak a klasszikus nézetből lehet elindítani az IE-t meg a Windows Explorert mert azok vannak előre kipakolva. De ikonokat sem tudok kitenni a desktopra. A Metro Start Menu-ben semmit sem lehet csinálni, csak görgetni fel-alá és "gyönyörködni" benne.

Ez így ebben a formában azt jelenti, hogy netbookról gyárilag tiltva van a Win8 használata... csak éppen nem szól előre.

(#3222) Воланд válasza Stauffenberg (#3221) üzenetére


Воланд
titán

de, szol elore:

"Bizonyos funkciók használatához a következő követelményeknek is teljesülniük kell:

Az érintéses vezérlés használatához többérintéses táblagép vagy monitor szükséges.

A Windows Áruházat, ahonnan alkalmazásokat tölthet le és futtathat, csak aktív internetkapcsolattal és legalább 1024 x 768 képpontos felbontású képernyővel érheti el.

Az alkalmazások dokkolásához legalább 1366 x 768 képpontos felbontás szükséges." [link]

az, hogy nem igazan egyertelmu, hogy mit is akar vele mondani mar mas kerdes.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3223) pzstm


pzstm
titán

GYÁSZHÍR :( :O

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3224) zoli62 válasza pzstm (#3210) üzenetére


zoli62
addikt

Ugyanúgy hal initialization failed visszaszámo,l és nem indul újra.

(#3225) janihunk válasza Stauffenberg (#3221) üzenetére


janihunk
senior tag

1360x768 alat gyakorlatilag semmi metro alkalmazás nem fut, nekem sem pedig én HD tv-m használom a gépet csak ép 1280x720 ban. Mert afölött már túl kicsi minden és olvashatatlan.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#3226) negyven2 válasza bendzso (#3015) üzenetére


negyven2
veterán

Valami megoldás erre? Nekem is ugyan ez a problémám. Tegnap a VirtualBoxban még angol volt. Most feltettem egy winyora és német lett az összes gyári (MS) csempe.

Illetve ezt a verziót nem lehet UEFI rendszerként telepíteni?

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#3227) pzstm válasza zoli62 (#3224) üzenetére


pzstm
titán

CPU virtualizáció engedélyezve van? mármint hardveresen is képes rá a masina?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3228) csabi2008 válasza negyedes (#3168) üzenetére


csabi2008
tag

nekem csak feleves :D de 3 ora helyett ment masfelet :D ...ja es power saving modban :)

Xbox Series S •• gamertag: junior777

(#3229) janihunk


janihunk
senior tag

Am a start menü hátérkép megváltoztatására nincs még megoldás? Helyes meg minden de pár hét alatt megunja az ember. És inkább raknék be valami komolya képet.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#3230) Pizzu


Pizzu
aktív tag

remek

itt sem tudom telepítenio net keretrendszer 3.5 versiot

így nincs 3G modemem

valaki tud segíteni?

ki be kapcsolni sem tudom :O

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#3231) negyven2 válasza janihunk (#3229) üzenetére


negyven2
veterán

Setting --> More PC settings --> Personalize

Itt beálíthatsz akármiylen képet.

Bocs azthitem Lock screenre gondoltál.

Azt "start menünek" nem lehet. Az ilyen és kész. Az pár minta meg szín. Legalábbis egyelőre.

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#3232) janihunk válasza negyven2 (#3231) üzenetére


janihunk
senior tag

Én ide akarom a start menü háterét.

Na akkor a remény megmarad hogy majd kitalál valaki valamit.

[ Szerkesztve ]

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#3233) kmisi99


kmisi99
addikt

Ti az amd catalyst controll centert életre tudjátok kelteni? Nekem ezt írja ki pedig több drivert is próbáltam. [link] Mert anélkül nem igazán tudom használni a windowst mert valamit be kell abba mindig állítanom hogy fel tudjam full hd ra rakni a windows felbontását mert alapból valami miatt nem engedi egyik windows sem. Most ilyen 1280 on van ami szörnyű.

(#3234) janihunk válasza kmisi99 (#3233) üzenetére


janihunk
senior tag

12.1 simán felment win7 kompatibilitással.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#3235) kmisi99 válasza janihunk (#3234) üzenetére


kmisi99
addikt

Az letöltött driveren állítod be a win7 kompatibilitást és úgy telepíted fel? És így neked jó a CCC? Mert feltelepülni nekem is feltelepül csak azt írja ki ha elindítanám.

[ Szerkesztve ]

(#3236) janihunk válasza kmisi99 (#3235) üzenetére


janihunk
senior tag

Igen úgy ahogy mondod.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#3237) ubid


ubid
őstag

Tehát ha notebook-ra rakod fel akkor metros app nem is fog menni, csak hogyha van driver a videókártyához ?

-.-

(#3238) BRIKLY válasza janihunk (#3234) üzenetére


BRIKLY
veterán

Köszi. így sikerült telepítenem a 4830-am driver-ét. :C :))

(#3239) gzbotii válasza janihunk (#3229) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerintem nem is lessz ra lehetoseg...ahogy WP sincs hatterkep csak lockscreen.
(azert elegge zavarna az atlathatosagato pl egy tajkep)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3240) Bordoi válasza kmisi99 (#3233) üzenetére


Bordoi
őstag

Én ezt tettem fel. [link]
Jónak tűnik. :K

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#3241) rob90


rob90
csendes tag

Sziasztok!
A Virtualbox-al szeretném kipróbálni a Win8-at,de folyton ezt a hibaüzenetet kapom,amikor megkezdené a telepítést.
Hogy és hogyan tudom bekapcsolni a Bios-ban VT-x/AMD-V hardveres gyorsítót?

VT-x/AMD-V hardveres gyorsító be van kapcsolva, de nem használható. A 64-bites vendég rendszered nem lesz képes érzékelni a 64-bites processzort és nem elsz képes elindulni.

Ellenőrizd, hogy a VT-x/AMD-V helyesen van-e bekapcsolva a gazda számítógép BIOS-ában.

(#3242) nXu válasza Pizzu (#3230) üzenetére


nXu
tag

A 3.5 már a win7ben is benne volt

(#3243) Pizzu válasza nXu (#3242) üzenetére


Pizzu
aktív tag

oké

de a WIN 8ban nincs benne és nem is engedi telepíteni
sőt ahogy írtam engedélyezni sem lehet

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#3244) AthlonXP válasza Pizzu (#3230) üzenetére


AthlonXP
őstag

Alapból benne van a Win-ben, sőt a 4.5-is. :)
De meg tudod nézni, ha elindítod a vezérlőpultból a programok hozzáadása-eltávolítása cuccost és abban kiválasztod a windows összetevők ki-be kapcsolása menüt, bal oldalt.

(#3245) Stauffenberg válasza Воланд (#3222) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Hát ez így nagyon gáz. Egyrészt nem értem, hogy miért, mert kipróbáltam nagyobb képernyőn is, ahol a kérdéses alkalmazásokat elindítva semmi olyan nem láttam ami miatt ezt a korlátozást meg kellett lépni. Egy nagy büdös semmi és valamelyik sarokban némi szöveg.

Ez nem fér ki egy netbook kijelzőjére basszus?

De ha már ez van akkor legyen... nem izgat. Az viszont nagyon is, hogy így meg szinte lehetetlenség bármit is elindítani, nem tudok sem az email sem a messaging funkciókhoz hozzáférni, vagy ha igen, akkor azt kerülő úton és macerásan.

Ezt a Microsoft nagyon nem gondolta át. Ha már a Metro nem megy netbookokon (pedig a fejlesztés során hangoztatták, hogy a táblagépek mellett a netbookok és más kisebb hordozható eszközök is fontos szerepet játszanak), akkor legalább egy klasszikus start menüt lehetne előcsalni... :(( :(((

(#3246) janihunk válasza gzbotii (#3239) üzenetére


janihunk
senior tag

Oké ne legyen kötelező aki akarja használja így, de legalább a lehetőséget megadhatták volna hogy saját háteret betehessen a júzer. De végül is semmi baj nincs így sem vele.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#3247) Sub-ZeRo válasza Pizzu (#3243) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem biztos hogy fel fog menni mivel még béta verzió. Szóval lehet hogy rc kiadásra már jó lesz. A véglegessel biztos fog menni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3248) Neil Watts válasza Pizzu (#3243) üzenetére


Neil Watts
veterán

de, benne van... :U

Amugy: Az update felirat elotti reszt kovesd! :)

Látom, más jellegű a gond! :K

[ Szerkesztve ]

(#3249) infectedmann


infectedmann
őstag

Ha külön HDD -re telepítem a Win 8 -at, akkor esélyem sincs dual boot -ra?

(#3250) gzbotii válasza janihunk (#3246) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerintem mire kijon a teljes verzio akkor mar valaki ugyis megoldja :U

betateam oldlat ujra feltortek:F

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.