Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) Воланд válasza Lall (#4900) üzenetére


Воланд
titán

vhd boot, vagy csinalsz meg egy particiot es oda felteszed.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4902) Lall válasza Воланд (#4901) üzenetére


Lall
veterán

Köszi, gondolom vagy 100Giga elég lesz neki. :)

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#4903) Воланд válasza Lall (#4902) üzenetére


Воланд
titán

persze. igazabol a vhd boot egyszerubb, mert ha mar nem kell a win8, akkor csak jobb klikk a vhd fajlon es torles es nem kell foglalkozni a particiozgatassal.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4904) Lall válasza Воланд (#4903) üzenetére


Lall
veterán

A vhd boot dolog egyelőre kínai, de könnyen tanulok. :D

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#4905) Hennet válasza kiskaktusz (#4899) üzenetére


Hennet
aktív tag

nekem "csak" recseg, néha betorzít a hang elég durván és sajnos ez a néha percenként min 1 esetet jelent :(

a másik meg amit nem értek, hogy a videolejátszó hogy nem képes .avi-t lejátszani, illetve a zenelejátszó .FLAC-et?? ok h béta, de könyörgöm, közel minden film .avi-ban van és lehet h egyesek szeretnének igényesebb formátumú zenét is hallani a nyávogó .mp3 mellett... :O :W

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#4906) pzstm válasza Lall (#4904) üzenetére


pzstm
titán

pofonegyszerű, marhabiztonságos, és a vinyó kivételével mindent tesztelhetsz a sjaát vasadon, mégis egy izolált, biztonságos környezetben ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4907) Lall válasza pzstm (#4906) üzenetére


Lall
veterán

Mind1 már, közben elkészítettem a partíciót. Viszont még egy kérdés. Ha letöltődött a Win8 az iso-ban lesz és pendrivról vagy dvd-ről tudom majd csak telepíteni? Mert a 16GB pendrivom eltökítette a kedves gyermekem, DVD meghajó meg nincs a notebookban. Van más megoldás?

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#4908) pzstm válasza Lall (#4907) üzenetére


pzstm
titán

szerintem csak igen...legalábbis ezt a kettőt tudom biztosan és próbáltam is (nah jó nemis...mert mostanában only pendrive :DDD )

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4909) vlevi válasza Lall (#4907) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha VMware alá akarod telepíteni, virtuális gép alá, akkor természetesen nem kell, hogy fizikai meghajtóra ki legyen rakva az ISO. De ha rendesen a gépre fel akarod rakni, akkor kell valami adathordozó.

(#4910) kiskaktusz válasza Hennet (#4905) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Igen, nálam is percenként legalább egy eset volt, de nálam nem recsegés, hanem konkrétan megállt 1 100ad másodpercre kb a hang. Mintha a proci nem tudná elviselni a feladatot... :F

A gyári zenelejátszót és a movie appot egyszer használtam próbára, de aztán a szokásos vlc-winamp szoftverekhez tértem vissza :)

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#4911) Sub-ZeRo válasza kiskaktusz (#4910) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Na a winampot tegnap töröltem mert sz..... nem ér.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4912) kiskaktusz válasza Sub-ZeRo (#4911) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Valami érvet is írsz mögé, vagy csak egyszerűen szar? :U

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#4913) vlevi válasza kiskaktusz (#4912) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem is elvesztette már azt a "varázsát" a winamp, ami tízegynéhány éve volt. Akkor még a winamp 2-es verziója kicsi volt, gyors, és minden sallang nélkül lejátszotta a zenéket. Szemben a Windows Media Playerrel, ami nagy volt, lassú, és nem szerettük, mert MS szoftver :)
Aztán a 3-as, és végül az 5-ös Winamp ugyanakkora behemót lett, mint a Windows Media player, és már teljesen felesleges azért felrakni, hogy egy kicsi, gyors médialejátszó legyen a gépeden.

(#4914) raidx válasza Lall (#4904) üzenetére


raidx
őstag

Akkor tanulj: [link]

@vlevi Igazad van! Pedig a 2-es verziónál még a kedvencem volt a winamp. Most az MPC HC a kedvencem.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4915) Sub-ZeRo válasza kiskaktusz (#4912) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha kikapcsolom egyszerűen a folyamatokból nem tűnik el. Van amikor nem is tudom kilöni csak az újra indulás segít. Ha elindítom, majd kilépek belőle, akkor nem tudom újra elindítani. Mondjuk én rádiót hallgattam rajta, de ezek után akkor inkább másra megyek. Szóval én inkább megváltam tőle, az mp12 jó lesz nekem rádióra.

(#4914) raidx: +1. Röviden tömören. Meg vlevi-nek is igaza van.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4916) exor


exor
tag

Hi!
Kiprobáltam, hogy felraktam a 32Bites Windows 8 at egy 16GB-os usb3 as pendrive-ra..
Először iszonyat lassú volt, de kb 15perc használat után "begyorsult" és teljesen normálisan használható lenne.., viszont akadt 1-2 probléma, kb 15 percem volt megnézni, még nem igazán foglakoztam vele, de 1. Windows update nem frissít semmit, checking updates után kiírja, hogy error, meg valami hibakódot(amugy a net az megy) 2. nincs akkumulator ikon alul a tálcán, és ahol belehet állítani (select power plan vagy mi) control panelbe, hogy energiatakarékos, kiegyensúlyozott stb.. ott sincs olyan mint win7nél, hogy 2 féle beállitasi lehetőség, egyik akkurol üzemelt a masik halozatrol, szoval "ugy kezeli a laptopot mintha csak egy asztali pc lenne".
Volt valakinek hasonló este, vagy van rá megoldás? (Nem igazán foglalkoztam vele többet majd ha lesz időm.)
Egyébként a nappaliban a netezős gépen, már pár hete win8 cp megy és nagyon gyors még a frissen telepített win7hez képest is és ott semmi bajom vele eddig, minden megy.

(#4917) Lall


Lall
veterán

No felraktam. Elsőre szokatlan. Csinál furcsaságokat is. Ha rákattintok az Explorer lapkára, akkor elindul, nagy E betű a képernyőn és visszalép az asztalra amin a lapkák vannak. Tehát nem nyitja meg az explorert. Ha a sima régi Win7 féle asztalról indítom elindul. Plusz még nem jöttem rá, hogy lehet visszalépni az asztalra, hogy lehet bezári alkalmazást? De ez mondjuk az én tudatlanságom.

raidx: Köszi, közben én is kigugliztam és elolvastam az ide vonatkozó dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#4918) Воланд válasza Lall (#4917) üzenetére


Воланд
titán

nem tettel fel masik bongeszot veletlenul?

a metros alkalmazasokat meg nem kell bezarni, de egyebkent ha nagyon akarod, akkor pl huzd az egeret a kepernyo tetejere, megjelenik egy kez, lenyomod a bal egergombot, lehuzod kozepre az alkalmazast, majd elengeded.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4919) vlevi válasza Воланд (#4918) üzenetére


vlevi
nagyúr

"a metros alkalmazasokat meg nem kell bezarni"
Elvileg. Gyakorlatilag néha be kell.
Nekem volt egy olyan esetem, hogy a pdf olvasóval megnyitottam egy pdf-et, elolvastam, kész.
Aztán valamikor később törölni akartam ezt a pdf-et, de nem tudtam, mert "valami" fogta. Nem jöttem rá elsőre, hogy mi az, mert a nem láttam semmit, ami futna. A metrós appok átka, hogy a desktopon nem látod őket. Sőt, nem is futnak, csak úgy vannak.
Aztán kierőszakoltam a pdf olvasó bezárást, és akkor már le tudtam törölni a pdf-et.

"Plusz még nem jöttem rá, hogy lehet visszalépni az asztalra"
Windows gomb. Még jó, hogy a billentyűzeten kettő van, mert marha gyorsan fog kopni win8 alatt :)
Vagy a régi desktopra gondoltál? Akkor pedig Windos+D. Igaz, ez sem úgy, csak eddig senki sem használta. Hát most fogod. Gyakorlatilag login után azonnal.

[ Szerkesztve ]

(#4920) Lall válasza Воланд (#4918) üzenetére


Lall
veterán

Még nem tettem fel semmit. Szűz. :) Bejöttek a lapkák, rákattintottam az explorerre és se kép, se hang. Nem értem. Ha kihúzom az eget a jobb szélre ott vannak a futó programok köztük az explorer is (mintha töltene) kurva nagy E betű, de ha újra rákattintok, ismét visszadob. :F

vlevi: Közben arra rájöttem. Talán értelemszerű. :) Erről viszont eszembe jutott egy könnyítés. Van olyan egér amin van "winndows gomb"?

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#4921) vlevi


vlevi
nagyúr

Közben lejárt az időm.

Nézz el a betateam.hu oldalra, nagyon sok okosságot megtudsz a win8 újdonságairól.

(#4922) vlevi


vlevi
nagyúr

Azért a metró appok igazán észrevehetnék, hogy megnyomtam az egerem 4. gombját, ami az elmúlt 15 évben arra szolgált, hogy visszalépjek az előző oldalra...
Desktopon minden kezeli, de pl. a store-ban hiába van ott a <- gomb, nem reagál, csak ha rányomok az egérrel.
Sok-sok apró bosszantó dolog jön elő, ami miatt a régi beidegződések nem működnek, és akkor csak les az ember, hogy mit csináljon.
pl. megnézem az emailjeimet, a metrós levelezővel. Az egyik levélben van egy hivatkozás, rákattintok. Betölti a metrós IE-t, megnézem. Hogy megyek vissza ez emailre? Korábban rákattintottam az X-re, és bezárt a böngésző, ott volt a levelező program. Most viszont húzgálni kell az egeret fél métert, a képernyő tetejétől le az aljáig, hogy eltűnjön. És akkor jön a döbbenet, bejön a start képernyő. Hol a levelező? Na, szuper, indítsam el mégegyszer...

(#4923) papa019 válasza vlevi (#4919) üzenetére


papa019
senior tag

Az Alt+F4 simán bezárja a METRO appokat.

#4925: Az oldalsávban... :) De ha az alkalmazás van főképernyőn, akkor az Alt+F4 a legegyszerűbb szerintem :)

[ Szerkesztve ]

(#4924) vlevi


vlevi
nagyúr

Visszavonom, van, ami kezeli. pl. a Vimeo észrevette a vissza egérgombot... Szóval akkor a store van trehányul elkészítve.

(#4925) Sub-ZeRo válasza papa019 (#4923) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Középső egér gomb.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4926) Hennet válasza vlevi (#4913) üzenetére


Hennet
aktív tag

AIMP3 nálam az abszolút győztes, semmi sallang, viszont eszméletlen jó

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#4927) vlevi válasza papa019 (#4923) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Az Alt+F4 simán bezárja a METRO appokat."
Tudom, de amikor csak bóklászik az ember, akkor egyik kézzel egerészik, a másik kézzel meg könyököl az asztalon. Olyankor nem szívesen nyúlok a billentyűzethez. Persze van olyan szituáció, amikor viszont pont a billentyűzet van kéznél. Pl. a böngésző címsorába sosem kattintok egérrel, van arra rendes billentyűkombináció. És utána úgyis a billentyűzetre lesz szükség a cím begépeléséhez.

(#4928) Gorneck válasza vlevi (#4927) üzenetére


Gorneck
titán

Oldasávba ott vannak...végig lődözöd középső egérgombbal amit be akarsz zárni...

Gorneck#1239

(#4929) Воланд


Воланд
titán

Windows 8 tippek, trükkök: Internet Explorer 10 indítási opciók a Windows 8-ban

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4930) zoli62 válasza Воланд (#4929) üzenetére


zoli62
addikt

Nekem konkrétan az a bajom az IE 10-el, hogy kevésbé biztonságos. Pl. az IE8 felteszi a biztonsági figyelmetztetést, ha itt a fórumon be akarok szúrni egy új hozzászólásban egy linket. Az IE10/9 már nem figyelmeztet.

(#4931) fatallerror válasza Воланд (#4929) üzenetére


fatallerror
addikt

tudtad h ezt te írtad? : D

vírusvédelmet mit használtok a 8asban?

don't tell me what i can't do!

(#4932) Gorneck válasza fatallerror (#4931) üzenetére


Gorneck
titán

Gondolom MSE-t ami benne van...ha egyáltalán élesbe használják...

Gorneck#1239

(#4933) Воланд válasza fatallerror (#4931) üzenetére


Воланд
titán

hat ezt most csak forditottam. :B

virusvedelemnek meg ott a gyari beepitett, sz*pattam mar magam eleget a kulonbozo virusvedelmi szoftverekkel.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4934) fatallerror válasza Воланд (#4933) üzenetére


fatallerror
addikt

ezt úgy érted h 7esen sem használsz semmit?

don't tell me what i can't do!

(#4935) Gorneck válasza fatallerror (#4934) üzenetére


Gorneck
titán

Ott is MSE szvsz... :D

Gorneck#1239

(#4936) Воланд válasza fatallerror (#4934) üzenetére


Воланд
titán

semminek azert nem neveznem. gyari tuzfal + mse es ennyi.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4937) fatallerror válasza Воланд (#4936) üzenetére


fatallerror
addikt

úgy értettem h külön vmit :] nekem most az itt nyert bitdefender van, előtte meg a nod32nek a próbáját használtam, nem tudom mennyi értelme van, sose kaptam vírust :U

don't tell me what i can't do!

(#4938) Воланд válasza fatallerror (#4937) üzenetére


Воланд
titán

nem, kulon nem hasznalok semmit. egyreszt a hulyeseg ellen ugysem ved semmi - ergo az esszel valo netezes igen nagy elony tud lenni -, masreszt az ms csak tudja, hogy mit csinal. neha legalabbis. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4939) fatallerror válasza Воланд (#4938) üzenetére


fatallerror
addikt

hát igen semmi nagy veszély nincs, ezeket a felugróablakos dolgokat amik pl a ponrooldalaknál vannak már a win tűzfala is kivédi, ha meg mégsem hát akkor meg nem kell rányomni semmi hülyeségre :]
azért ha lejár a bitdefender szerintem teszek fel vmit

don't tell me what i can't do!

(#4940) pzstm válasza fatallerror (#4939) üzenetére


pzstm
titán

MSE? :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4941) fatallerror válasza pzstm (#4940) üzenetére


fatallerror
addikt

mármegint az mse, ennyire jó v mi? : D

don't tell me what i can't do!

(#4942) front3r


front3r
őstag

Jött 2db update!!! Az egyik az USB-s nyomtató hibát javítja!

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#4943) Lall


Lall
veterán

Ez a Metros IE még most sem akar indulni. Valakinek tipp, hogy miért? Googleban sem talaltam hasznos infot.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#4944) Boonen007


Boonen007
őstag

Valaki ajánlana egy letöltés vezérlőt?

(#4945) Zoli1222 válasza Boonen007 (#4944) üzenetére


Zoli1222
őstag

JDownloader?

[ Szerkesztve ]

(#4946) pzstm válasza Boonen007 (#4944) üzenetére


pzstm
titán

amúgy miért van rá szükség? nekem IE10 maxon kihasználja amit lehet :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4947) Zoli1222 válasza pzstm (#4946) üzenetére


Zoli1222
őstag

ie10-zel is sorba lehet állítani a letöltéseket?

(#4948) aleister


aleister
veterán

Srácok!
Miképp tudom beállítani, hogy ne az IE legyen az alapértelmezett böngésző? Mind az MF, mind a Chrome úgy érzékeli, hogy saját maga a default kliens, mégis az IE nyílik meg automatikusan a linkeknél.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#4949) Воланд válasza aleister (#4948) üzenetére


Воланд
titán

[link]

ertelem szeruen mas bongeszot valasztasz ki.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4950) pzstm válasza aleister (#4948) üzenetére


pzstm
titán

Windows 8 tippek, trükkök: Internet Explorer 10 indítási opciók a Windows 8-ban

Ahhoz, hogy ezt megváltoztassuk, nem kell mást tennünk, mint a Windows gomb + W billentyűkombinációt lenyomni, begépelni azt, hogy „default”, majd a találati listában a Set your default programs találatra klikkelni, a megjelenő ablak bal oldali sávjában kiválasztani az IE10-et (esetedben értelemszerűen mást), majd kiválasztani a Set this program as default opciót.

woland_y2k: gyorsabb voltál :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.