Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68001) szabonagyur válasza V60 (#68000) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem tudom mid van, de a géphez tartozó driver el kellenek természetesen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68002) zoo8800 válasza Bjørgersson (#67996) üzenetére


zoo8800
veterán

Szerintem belekutyulnak olyat is, aminek nincs köze a Win10-hez vagy a telemetria-diagnosztika nyavalyákhoz. Egy frissítést én is töröltem ebből a felsorolásból. De a 3035583-ast tuti ne rakd fel :D

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#68003) betyarr


betyarr
veterán

ha felhúzok egy gépre egy 8.1-et ms fiók nélkül,akkor később hogy lehet megadni fiókot neki?egyszerű?egyáltalán lehet?valami offline fiók rémlik...de nem emléxem pontosan :(

(#68004) Bjørgersson válasza zoo8800 (#68002) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Az már fejből megy, köszi. :D

betyarr igen, igen, igen. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#68005) szabonagyur válasza betyarr (#68003) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Bármikor hozzá adhatod a MS fiókot illetve később el is veheted, gépházban a fiók részen tudod intézni :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68006) betyarr válasza szabonagyur (#68005) üzenetére


betyarr
veterán

és az offline fiókot lehet törölni miután hozzáadtam egy ms fiókot?

(#68007) netpeti98 válasza betyarr (#68006) üzenetére


netpeti98
addikt

A meglévő offline fiókodhoz kapcsolja az MS fiókot. :)

(#68008) betyarr válasza netpeti98 (#68007) üzenetére


betyarr
veterán

szuper,köszi! :R

(#68009) szabonagyur válasza betyarr (#68006) üzenetére


szabonagyur
félisten

Így van Helyi fiókhoz ( ez az offline helyes megnevezése) lehet adni MS fiókot, vagyis átkonvertálod, illetve utána le is tudod venni róla az MS fiókot.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68010) betyarr válasza szabonagyur (#68009) üzenetére


betyarr
veterán

:R

(#68011) saelin


saelin
veterán

Mióta frissítettem a rendszert sehogy nem tudom a HP hotkeys (a fényerő gombok és ambient light sensor miatt kell notira) driverét működésre bírni. Már letöröltem, cc cleanerrel takarítottam utána, de még a registry-ből is töröltem a bejegyzését, erre egy friss instal után meg sem nyikkan. Előtte jó volt. Tudok még valamit csinálni? :F
Win 10 alatt is kínlódás volt vele. Lehet az a baj, hogy eredetileg win 7 prora szánt driver? Frissebb nincs.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#68012) saelin válasza saelin (#68011) üzenetére


saelin
veterán

Végül szét turtam a netet és meglett a megoldás... Sosem gondoltam volna erre! :Y

Egyszerűen fogtam a driver installerét (amit már kicsomagolt a c-be), tulajdonságokba be, ott kipipálni a win 7 kombatibilitást, és program futtatását rendszergazdaként. Szerintem most megyek iszok egy teát, mert ez fájt.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#68013) dlaj


dlaj
őstag

Olyan bajom van, hogy a szomszéd lányok kaptak egy új, jogtiszta win8.1-gyel telepített notebookot.
Létrehozták a fiókot, adtak meg jelszót, de másnap már nem tudtak belépni.

Itt próbáltunk meg új jelszót kérni, de a második próbálkozást is elutasította valamiért.

Az lenne a kérdésem, hogy ebben az esetben mi segít? Telepítsem újra? Vagy mivel tiszta új gépről van szó, vigyék vissza a boltba, ahol garanciavesztés nélkül újratelepítik?
Valamit nagyon elszúrtak a lányok, mert a jelszó, amit megadtak olyan egyszerű, mint a faék: cicamica :)

Minden ötletet szívesen olvasok! :R

(#68014) pckownz


pckownz
senior tag

Soha nem próbáltam még system backupot létrehozni.
Két féle megoldásra gondoltam, ha megvalósítható.

1) Egy img a jelenlegi rendszerről, amivel bármikor újrahúzhatom a gépet (friss install van driverekkel meg ilyesmikkel)
2) Egy automatizált backup/restore point hétről-hétre és törölje is a 2hétnél régebbi mentéseket.

Van erre alkalmas szoftver? Ha igen, melyik a legjobb?

Köszönöm

(#68015) BTom1970


BTom1970
tag

Sziasztok!

Van egy ilyen alaplap:
Asrock 945GCM-S

Windows 8.1-et telepítettem, mindent felismert (alaplapi hang- hálózati-kártya, chipset stb)
Az Asrock honlapján nincs Windows 8.1-es támogatás.

Hagyjam a Windows 8.1 által telepített drivereket, vagy töltsek le az Inteltől, Realtektől Windows 8.1-es drivereket?

Köszi!

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#68016) Ciccuka


Ciccuka
veterán

GWX-el mit lehet kezdeni, fél év után újra visszajött. :F :W

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#68017) szabonagyur válasza BTom1970 (#68015) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha van bármelyik gyártónál Win8.1 driver rakd fel, ha nincs akkor maradhat :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68018) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogy a bejelentkező képernyő előtti 1-2 másodpercre felvillanó, átlósan szivárványos színű hátteret hol lehet megváltoztatni? Köszi!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#68019) szabonagyur válasza spiritex (#68018) üzenetére


szabonagyur
félisten

Gépházat megnyitod és egyből ez jön fel, nagy hatalmas képpel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68020) spiritex válasza szabonagyur (#68019) üzenetére


spiritex
veterán

Ez minek felel meg az angol verzióban és hol érem el?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#68021) szabonagyur válasza spiritex (#68020) üzenetére


szabonagyur
félisten

Start gombot megnyomod és ott lesz, PC settings ha minden igaz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68022) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Apukam itthagyta a notijat (hp probook + 8.1) egy kis reparaciora es csak most jutott eszembe, hogy ujjlenyomatos a fiokja, masik fiok nincs a gepen amibe be tudnek lepni. Ilyenkor lehet valamit tenni, vagy lesz egy plusz kor vele?

Koszonom!

(#68023) spiritex válasza szabonagyur (#68021) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi, megvan! Már csak az érdekelne, hogy mikor áll meg a win ennél a képernyőnél? Mikor zárja le úgymond? Ha van jelszó beállítva?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#68024) szabonagyur válasza spiritex (#68023) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen ha jelszó van beállítva és nincs kikapcsolva a jelszó kérés akkor megáll itt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68025) szabonagyur válasza Lauda (#68022) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha jól emlékszem jelszót ilyenkor is adni kell a fiókhoz, szóval kérdezd meg azt .

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68026) Lauda válasza szabonagyur (#68025) üzenetére


Lauda
félisten

Jol emlekszel, sikerult is, koszonom szepen! :B

(#68027) spiritex


spiritex
veterán

Nálam van egy i3 5010U-s laptop egy friss 8.1-es winnel. Az lenne a kérdésem, hogy mitől van az, hogy a nagyobb programok első indítása sokkal több időt vesz igénybe, mint a későbbi újraindítása? Ez a 8.1 miatt van, vagy ennyire elszoktam volna a vinyótól (évek óta SSD-m van)?
De ha a vinyótól van, akkor miért gyorsak a későbbi indítások? Ez az i3-as proci nem egy lassú cucc, az én régi E7500-as procim jóval gyengébb és mégis előbb nyílik minden (igaz win7-em van és SSD-m).

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#68028) szabonagyur válasza spiritex (#68027) üzenetére


szabonagyur
félisten

HDD meg hát a CPU sem éppen atomreaktor. Utána valószínűleg benne marad a memóriában stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68029) spiritex válasza szabonagyur (#68028) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi, még annyi jutott eszembe, hogy nem lehet, hogy az Avast Filerendszer védelme csinálja? Mert régen valaki mondta, hogy szerinte ezt ki kell kapcsolni...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#68030) szabonagyur válasza spiritex (#68029) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem vagyok Avast user, passzolom.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68031) spiritex


spiritex
veterán

Újabb kérdés:
ha egy programnak nem volt olyan beállítása, hogy induljon a win-nel, akkor win7 alatt mindig csináltam egy parancsikont és behúztam a Start/Minden progrram/Indítópult könyvtárba. De most ugye ilyen nincs a 8 alatt, ha pedig elmegyek a: C:\Users\user\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs könyvtárba, ott sem a rendszerrel induló dolgok vannak.
Mit kell csinálni, hogy egy program a rendszerrel indjuljon? Köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#68032) szabonagyur válasza spiritex (#68031) üzenetére


szabonagyur
félisten

[link]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68033) spiritex válasza szabonagyur (#68032) üzenetére


spiritex
veterán

A megadott útvonalon nincs Startup könyvtár a Programs-on belül...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#68034) spiritex válasza spiritex (#68033) üzenetére


spiritex
veterán

Ok, megtaláltam a shell:startup paranccsal. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#68035) Debilon válasza Ciccuka (#68016) üzenetére


Debilon
addikt

én is így jártam, cs*sszék meg

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#68036) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!

Ismerősömnek van egy több éves Samsung laptopja gyárilag telepített Windows 8 rendszerrel.
Pár hete véletlenül lerántotta az íróasztalról miközben pont rar-t csomagolt ki ( ergo keményen dolgozott a gép ), és azóta random fagyások vannak, több fájlt nem lehet megnyitni, illetve lassabb is lett az egész gép.
A HD Sentinel 51%-os kondíciót mutat.
Az én laptopomba nem rég lett kicserélve a HDD egy SSD-re.
Ha ezt a HDD-t berakom az ő gépébe, akkor a Windows 8 fogja magát aktiválni a BIOS-ba írt kulccsal, vagy a hardverváltoztatás miatt újraaktiválást fog kérni?

U.i.: Ha számít akkor a gép nem volt frissítve 10-re. Fel sem ajánlotta neki egyszer sem.

[ Szerkesztve ]

(#68037) netpeti98 válasza bopeti98 (#68036) üzenetére


netpeti98
addikt

A HDD-n van rendszer most? Amennyiben a te régi Windowsod rajta van, akkor először a te kulcsoddal fog először próbálkozni. Feltéve, hogy nem deaktiváltad. A legegyszerűbb egy tiszta telepítés lenne az új HDD-re vagy a régi átklónozása. Bár utóbbinál lehetnek problémák, az eredeti HDD sérülései miatt.

(#68038) Ciccuka válasza Debilon (#68035) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ezzel a módszerrel kiszedtem megint.

A Windows 10 beszerzési értesítés (GWX) eltüntetése (leírás és videó)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#68039) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!
Ha a tisztaszoftver.hu oldalról igénylek egy 8.0 vagy 8.1 licenszet, akkor azt frissíthetem windows 10-re?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#68040) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!!

Remélem tudtok segíteni.

A Winraros fájlok ilyen indexképet kaptak, meg más fájlok is. Ezeket hogyan tudom visszaállítani?

[ Szerkesztve ]

(#68041) bopeti98 válasza netpeti98 (#68037) üzenetére


bopeti98
őstag

Nincs. Én átklónoztam az SSD-re, utána egy teljes formázást nyomtam neki, így most üres.
Így tiszta telepítést gondoltam, csak nem tudom hogy a Windows aktiválni fogja-e magát majd azon a Samsung laptopon a hardverváltoztatás miatt. Ami most van benne sérült HDD, azon van a recovery partíció is amiről újra lehetne telepíteni a gépet, de már annak az indítása is hibára fut, szóval mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#68042) netpeti98 válasza bopeti98 (#68041) üzenetére


netpeti98
addikt

A biztonság kedvéért kiolvastatnám valamelyik programmal a kódot, de elvileg nem kellene problémát okozni a háttértár cserének.

[ Szerkesztve ]

(#68043) Debilon válasza Ciccuka (#68038) üzenetére


Debilon
addikt

így csináltam legutóbb is :) erre visszapofátlankodott

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#68044) donmackó válasza Debilon (#68043) üzenetére


donmackó
őstag

Tedd fel ezt a .reg file-t és nem lesz problémád -> Disable_Get_Windows_10.reg

Release the cable hounds!

(#68045) fer válasza donmackó (#68044) üzenetére


fer
őstag

Ugyan az van a Ciccuka által belinkelt oldalon is!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#68046) spiritex


spiritex
veterán

A win8.1 alatt ugye nincsenek a 7-ben megszokott gadget-ek. Tudnátok ajánlani valami cpu és memória használatot mutató, asztalra helyezhető gadget-szerűséget? Köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#68047) krisz4b70


krisz4b70
aktív tag

Üdv!
2 merevlemez a gépben. Eddig a egyiken volt a windows, de most rátettem a másikra. Olyan gondom lenne hogy akárhányszor újraindítom a gépet mindig azt a merevlemezt akarja be bootolni amin régen volt a windows, és mindig be kell állítsam hogy a másik legyen az elsődleges. Ez mért lehet?

(#68048) akos727


akos727
senior tag

Üdv! Próbálom Samsung smart tv-re csatlakoztatni Lenovo g580 laptopom, de nem akarja az igazat. Rámegyek az oldalmenüben a devices-ra, de ott nem ajanlja, hogy add new display, csak az van, hogy duplicate,extend,stb... simán devices and printersnél tudtam addolni, de ugye az bluetooth, így screen mirroring vagy project, stb nincs. Mi lehet a gond? A laptopom nem képes rá?

(#68049) szabonagyur válasza krisz4b70 (#68047) üzenetére


szabonagyur
félisten

1. BIOS-ban álltísd át rendesen.
2. Töröld le a régi merevlemezt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68050) szabonagyur válasza akos727 (#68048) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Milyen módon akarsz csatlakozni? Widi? Miracast? DLNA?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.