Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) Fire/SOUL/CD válasza RockCNC (#18000) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nálad is valószínűleg ez az oka: [link]
Ettől függetlenül elsőre próbáld meg azt, hogy a gép legyen kikapcsolva, tartsd lenyomva a BIOS-ba való belépésre szolgáló billentyűt és így nyomva tartva folyamatosan a billentyűt kapcsold be a gépet. (ekkor se engedd fel a billentyűt)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18002) fatal` válasza RockCNC (#18000) üzenetére


fatal`
titán

Ez alaplapfüggő. Del, F2 szokott lenni.

(#18003) LaptopSystem

Sziasztok van nekem egy Eredeti Windows7 64Bit-es verzióm mennyibe kerül ezt átváltani hivatalosan Windows 8-ra?

és hol lehet ezt megtenni?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#18004) RockCNC válasza Fire/SOUL/CD (#18001) üzenetére


RockCNC
senior tag

Köszi a gyors infót sikerült,jó a link amit küldtél,sőt a biosban nem kel turkálni a ki vettem a pipát,ahogy le volt irva,igy már nem kapcsol be a gépem,mikkor bedugom a konektorba.
Visszont lassabb lett a bootolási idő.

[ Szerkesztve ]

(#18005) Воланд válasza LaptopSystem (#18003) üzenetére


Воланд
titán

itt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18006) LaptopSystem válasza Воланд (#18005) üzenetére

Köszi

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#18007) Fire/SOUL/CD válasza RockCNC (#18004) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az természetes velejárója, hogy lassabb a boot... Én úgy gondoltam, hogy átmenetileg tiltod, amíg a BIOS-ban beállítgatod, amit be kell, aztán újra engedélyezed.
(Ezért is írtam a bill. "nyomvatartósdit" is, hátha úgy be tudsz úgy lépni a BIOS-ba, hogy nem kell a linkben szereplő eljárás)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18008) RockCNC válasza Fire/SOUL/CD (#18007) üzenetére


RockCNC
senior tag

Igen de akkor bekapcsol a gépem magátol,ha bedugom a konektorba.
Általában éjszaka áramtalanitok,hogy a sok led ne zabálja az áramot.Reggel áram vissza és bekapcsol magátol a gép,anélkül hogy megnyomnám a Power gombot.
Próbáld ki nálatok is ez van?

(#18009) LaptopSystem

Látom,hogy csak a Pro változatot adják nem lehet szabadon választani használt már valaki ilyet?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#18010) Воланд válasza LaptopSystem (#18009) üzenetére


Воланд
titán

nem lehet, csak a pro-ra ervenyes az akcio.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18011) LaptopSystem válasza Воланд (#18010) üzenetére

és megéri váltani?

van tapasztalat ezzel kapcsolatban?

letöltőm azt a Fájt és hogy fizetek?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#18012) hackeeeee válasza LaptopSystem (#18011) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Dombornyomott kártyával.

Az meg, hogy megéri-e, szubjektív.

Véleményem szubjektív...

(#18013) Fire/SOUL/CD válasza RockCNC (#18008) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Őszintén szólva nem szoktam a konnektorból ki-be rángatni a gépet... :DDD
Mi van, ha simán leállítod(nem húzod ki) és hagyományos módon kapcsolod ki és be?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18014) Tamás88 válasza Barthezz2 (#17994) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Windows Live Messenger-ben is lehetett, csak akkor kapta meg az üzenetet, amikor belépet. Egyébként Windows 8-on van értelme használni a fent említett programot? Skype-t is használom.

(#18015) RockCNC válasza Fire/SOUL/CD (#18013) üzenetére


RockCNC
senior tag

Bocs hogy nem irtam érthetően
Simán kikapcsolom a gépet (hagyományosan)-utána áramtalanitok.Áram vissza és a gép újra éled.
Szóva,l ha Te kikapcsolod a PC-det,elmész otthonról,van egy áramszünet az áramszünett visszajön és a géped bekapcsol magátol miközben otthon se vagy.
Na errre varjál gombot! Próbáld ki és meglátod. :)

[ Szerkesztve ]

(#18016) LaptopSystem válasza LaptopSystem (#18011) üzenetére

Dell E6430 as laptopom van ehhez lesznek vajon driverek?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#18017) Fire/SOUL/CD válasza RockCNC (#18015) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az én táp-om az nem olyan fajta, ha ilyet csinálna már az iskolásoknak adtam volna fémgyűjtéskor. :DDD
Ha leállítom a gépet, akkor az le van állítva, elmehet az áram, hegeszthet a szomszéd a 2. világháborús hegesztőtrafóján, az addig nem kapcsol be, míg meg nem bököm a power gombot. :N

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18018) hackeeeee válasza RockCNC (#18015) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem szabadna, hogy bekapcsoljon...

Véleményem szubjektív...

(#18019) RockCNC válasza Fire/SOUL/CD (#18017) üzenetére


RockCNC
senior tag

Kipróbáltad?
A gyors rendszerinditás bekapcsolása legyen kipipálva.
Vezérlőpult\Hardver és hang\Energiagazdálkodási lehetőségek\Rendszerbeállítások

(#18020) JamesHun


JamesHun
addikt

Sziasztok

Lehet valamit benéztem, de megjött a media centeres kód az MS től
De követem amit ír és hiába megyek a keresésre és írom be a szolgáltatások választása szöveget semmit nem talál :P
Valamit én csináltam rosszul , vagy nem így kell behozni azt a részt ahol aktiválhatom?

SeriesX: JamesSHun

(#18021) soundsonic válasza JamesHun (#18020) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Valószínűleg egy "N"-es Pro verziót töltöttél le

(#18022) JamesHun válasza soundsonic (#18021) üzenetére


JamesHun
addikt

kihagytam a 2-es pontot és rákerestem erre részre
Koppintson vagy kattintson "A Windows 8 bővítése további szolgáltatásokkal" elemre.
Na ezt már megtalálta a kereső :P

Az a verzióm van amit az upgrade felhozott :D
Ha N es akkor lehet hogy az :)

SeriesX: JamesSHun

(#18023) Inv1sus válasza RockCNC (#18000) üzenetére


Inv1sus
addikt

Én most nézegettem, hogy a windows 8 által az alaplapomnál elérhetővé válik az ultra fast boot. Ezután csak kizárólag windowsból lehet belelépni vagy a cmos resetelésével. Lehet nálad is ilyen áll fenn.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#18024) #41133696 válasza Воланд (#16778) üzenetére


#41133696
törölt tag

Benne van a PIN választási lehetőség az RTM-ben is :K

[ Szerkesztve ]

(#18025) soundsonic válasza #41133696 (#18024) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Ez a pin kód opció mire is jó? Talán tableteknél hasznos, de asztali pc-n?

(#18026) raidx válasza RockCNC (#18015) üzenetére


raidx
őstag

Energiagazdálkodás beállításainál az alvó állapot felélesztési időköz tiltása és Eszközkezelő, hálózati kártyák, kártyán jobb klikk, Tulajdonságok, Energiagazdálkodás, pipa ki "az eszköz felébresztheti a számítógépet" vagy, ha távolról is akarod ébreszteni akkor legyen pipa a "Csak magic-csomag ébresztheti fel a számítógépet"-nél is.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#18027) somogyib válasza soundsonic (#18025) üzenetére


somogyib
őstag

Igazad lehet, a wiki is ezt írja:

"Bekerült két új azonosítási metódus, mely főként a táblagépek tulajdonosainak szól (PIN-kód és képfelismerés)"

Bár tudjuk, hogy a wikipedia nem egy szakértők által írt/lektorált forrás

(#18028) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok. Eddig Win 7 volt a gépemen. A Win 8-at csak virtuális gépben futtattam, nem sokat használtam, de nekem tetszett. A véleményeteket szeretném kérni, hogy miben jobb/marad el a Win 7-től, és egyéb tapasztalatokat, illetve megéri-e váltani. Köszönöm!

(#18029) hackeeeee válasza RockCNC (#18019) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az mindegy, ez a bios-ba nem piszkál bele...

És amikor ki van kapcsolva a gép, akkor a winnek semmi köze nincs a rendszerindításhoz.

Véleményem szubjektív...

(#18030) somogyib válasza raidx (#18026) üzenetére


somogyib
őstag

és a bios-ban a 'weke on lan' funksönt is meg lehet nézni

(#18031) #41133696 válasza soundsonic (#18025) üzenetére


#41133696
törölt tag

Arra, hogy megmaradjon a kényelem is és a biztonság is. A Windows 8 a Microsoft fiókra támaszkodik, de a Microsoft fiók a világ bármely pontjáról elérhető a megfelelő jelszó birtokában, ezért is illik nagyon bonyolult jelszót választani. Viszont ezzel meg az a gond, hogy azt meg kell jegyezni, és figyleni kell a beírásánál a speciális karaterek és egy kis és nagy betűk pontos írására. Na most ez a Windowsba való bejelentkezésnél igencsak kényelmetlen tud lenni, viszont itt van ez a PIN kód lehetőség, amit ha beállítunk csak egy négy számjegyű kódot kell megjegyezni a nagy világ felől pedig továbbra is marad a bonyolult jelszó.

(#18032) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Elgondolkodtam a Win8-ra váltáson a jelenlegi 7 helyett. Láttam hogy 9k-ért meg lehet venni a pro verzióra frissítést.
Nekem ez a frissítés elég gányolásnak tűnik, ha megveszem és telepítek tisztán egy pro-t akkor az menni fog? Illetve a core verzióra nincs ilyen akció? Nekem az bőven elég lenne.

Köszi előre is!

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#18033) hackeeeee válasza LLKobe (#18032) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet csinálni tiszta telepítést is! :K

Véleményem szubjektív...

(#18034) LLKobe válasza hackeeeee (#18033) üzenetére


LLKobe
veterán

Tehát ha beszerzek egy MSDN-es ISO-t arról feltelepítem akkor menni fog az upgrade kulccsal? Gondolom hogy az upgrade-et meg tudjam venni úgyis bekéri a jelenlegi win7 kulcsomat, merthogy így van az akció. Jól gondolom?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#18035) Воланд válasza LLKobe (#18034) üzenetére


Воланд
titán

azzal is tudsz tiszta telepitest csinalni, amit a frissitesi segeddel letoltesz, nem kell ehhez msdn-en. a win7 kulcsat meg nem keri be.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18036) v-paci


v-paci
aktív tag

Ezek szerint a meglévő win 7 kulcsot használja licencként és nem kapsz másikat a frissítéssel? Csak azért kérdezem, mert a 7 dobozos upg. változatánál volt kulcs, és akár egy teljesen csupasz gépre is hajlandó volt települni. Ennek pusztán egy újratelepítés során lenne szerepe - nem mintha oly gyakran megesne ez, de hardverváltozáskor azért szokott ilyen is lenni.

Mire sikerül begépelnem jött is némi válasz :W Akkor viszont egy dobozos verzió mi alapján dönti el, hogy jogosult vagy? Vagy ez is ilyen legalizáld a windows-od kiskapu lenne :F

[ Szerkesztve ]

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#18037) hackeeeee válasza LLKobe (#18034) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem kéri be a kulcsot.

És igen, lehet, bár maga a letöltött telepítővel is lehet tiszta telepítést végezni. Csak beteszi a régi wint egy windows.old mappába.

Véleményem szubjektív...

(#18038) Воланд válasza v-paci (#18036) üzenetére


Воланд
titán

kapsz uj kulcsot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18039) hackeeeee válasza v-paci (#18036) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem, kapsz újat.

De ettől a régi kulcs nem használható fel pl. más géphez.

A dobozos liszensz az más.. Bár upgrade után a fene sem tudja, hogy arra mi vonatkozik. :D Elméletileg annak is meg kell maradnia.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18040) LLKobe válasza hackeeeee (#18037) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszönöm! Akkor asszem megveszem, 9k még belefér érte.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#18041) #41133696 válasza hackeeeee (#17505) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát engem lenyűgöz, mert olyan egyszerű és szép, és tisztára retro nosztalgia az XP-s időkre :) Amúgy én azt tartom benne nagyszerűnek, hogy egyszerűbb letisztultabb még az XP-nél is, mégis modernebb, és egyáltalán nem hiányzik már az Aero-nak a Glass része.

(#18042) hackeeeee válasza #41133696 (#18041) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:)

Hát azért Engem ettől a babakéktől kiráz a hideg. :D

Véleményem szubjektív...

(#18043) Romvr


Romvr
őstag

Ma összehoztam az első teljes kifagyásomat.
Chrome-ban szerettem volna lementeni egy képet a netről, nem a Windows-os merevlemezre. A "Mentés Másként" ablak abban a pillanatban hogy feljött, meg is halt. A merevlemez használtsága a feladatkezelőben 100%-on volt, úgy hogy se írás se olvasás nem történt rá. Próbáltam bezárni a chrome-ot onnan is de nem ment. Ha kiakartam lőni futó folyamatok közül, közölte hogy nincs hozzá jogosultságom. Taskkill-el se lehetett megnyúvasztani.
Ezt követően gondoltam ránézek mi van a vinyóval és nyitottam egy explorer-t. Az is kifagyott, hiába próbáltam volna kilőni, szintén nem volt hozzá jogosultságom.
CMD-ből nyomtam egy shutdown -r -f -t 0 -át, de az sem tudta bezárni ezeket. Még a rendszernek sem volt joga ezen két futó folyamat bezárásához? Az lenne az év vicce...

Remélem nem lesz sok ilyen, mert ha igen, morcosan összevonom a szemöldököm :((

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#18044) Penész Gomba


Penész Gomba
tag

Érdekes. Pillanatokra felugrik egy ablak (hiba üzenet), hogy kémprogram védelem nem aktív, vagy hasonló, de olyan gyorsan ugrik fel, hogy el sem lehet olvasni. De csak indulást követő pár percben

Eddig nem csinált ilyet, és semmi kétes eredetűt nem telepítettem. F-Secure Is-t használok.

Tipp?

(#18045) ftc


ftc
nagyúr

Kérdés...

a maps-on belül nem lehet valahol beállítani, hogy országok saját nyelvén legyenek kiirva a városok s ne magyarul?

(#18046) #41133696 válasza hackeeeee (#18042) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szerintem ez direkt lett az alapértelmezett téma :) XP júzereknek üzenet :D

Ezeket használja valaki? Egyik haverom kérdezte,hogy megy e Windows 8 -on, szóval valaki használja őket?

Jómagam raktár 1

Jómagam raktár 2

Elvileg amim egy W7-en az megy 8-on is de a tutit a próba jelentené :D

(#18047) RockCNC válasza raidx (#18026) üzenetére


RockCNC
senior tag

Kösz.
A hálózati kártya tiltását és az alvó állapot felélesztési eszközt is kiiktattam,de nem változik semmi.
Gép kikapcsol-áram lehúz-áram vissza - gép bekapcsol csak úgy...

(#18048) hackeeeee válasza RockCNC (#18047) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tápcsere.

Véleményem szubjektív...

(#18049) Dinter


Dinter
addikt

Valaki tudna linkelni egy kis olvasmányt Win 8-hoz?

(#18050) RockCNC válasza hackeeeee (#18048) üzenetére


RockCNC
senior tag

A tápommal semi gond win 7-nél, ilyen problémám nincs

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.