Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) vlevi válasza vlevi (#4749) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintetk miért vannak virtuális gép alatt ilyen csodás eltávolítható eszközeim?
:DD

(#4752) Polllen válasza NGA (#4745) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezt a desktop metro képernyő megosztást nem is tudtam. Bár szerintem ennél a widget jobb megoldás lenne.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4753) vlevi válasza Polllen (#4752) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Bár szerintem ennél a widget jobb megoldás lenne."
A Win7 esetén éppenhogy megszüntette a microsoft azt, ami a vistánál volt, hogy a sidebar widgetek elfoglaltak egy fix helyet. Persze van, amikor jó, mert mindíg szem előtt van a widget, de rossz is, mert helyet foglal. Kinek mi.
Itt talán annyival más, hogy ha kettőt kattintasz az elválasztó sávra, akkor a szélen lévő alkalmazás kinyílik nagyobba, és lekicsinyíti a másikat.
Igazából nem desktop|metro megosztás van, hanem lehet két metrós között is megosztani a képernyőt. De ki az az elvetemült, aki két metrós alkalmazást használ?? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4754) Polllen válasza vlevi (#4753) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én összesen 3-t próbáltam ki eddig, ebből az üzenetek nem is ment, uh hagytam. Telón tetszik, a naptár tetszik, az e-mail majdnem tetszik, de ezen kívül a többi nem is érdekel. :) Le is kerültek a képről. ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4755) pzstm válasza fatallerror (#4750) üzenetére


pzstm
titán

Az RC meg jo lesz jovo nyarig...akkor meg addig nem jon ki??? Win7 rc is a vegleges utan kb. Majd egy evig meg hasznalhato volt;) szoval semmi koze a kettonek egymashoz

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4756) fatallerror válasza pzstm (#4755) üzenetére


fatallerror
addikt

ahh, megnyugtató :)) thx :]

don't tell me what i can't do!

(#4757) L7wy válasza fatallerror (#4750) üzenetére


L7wy
őstag

Legyen úgy :) addigra van esély hogy nem egy elkapkodott, összedobott, logikailag kezdetleges felépítésű rendszert kapunk.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#4758) pzstm válasza L7wy (#4757) üzenetére


pzstm
titán

kinézete és logikai felépítése már nem nagyon fog változni. Gondolj csak bele, pl W7 kinézete mennyit változott BETA-ról RTM-re.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4759) fatallerror válasza pzstm (#4758) üzenetére


fatallerror
addikt

teljesen jó így, hosszú idő után végre csinált vmi egyedit és használhatót az ms (a metrot), tegnap nyomkodtam 1 win-es nokiat, szerintem nagyon jó ez a metro :))

ettől függetlenül az első fizumból iPhone-t és/vagy iPad-et veszek : D

don't tell me what i can't do!

(#4760) vlevi válasza fatallerror (#4759) üzenetére


vlevi
nagyúr

"tegnap nyomkodtam 1 win-es nokiat, szerintem nagyon jó ez a metro "
Ott a pont. Ez egy telefonra optimalizált felület. És nem desktopra.

[ Szerkesztve ]

(#4761) drkbl


drkbl
őstag

Metro UI Microsoft Dynamics GP : [link]

Szerk: vége a full hd kijelzőn 10pt system betűk vadászatának :)

[ Szerkesztve ]

(#4762) slice14 válasza drkbl (#4761) üzenetére


slice14
veterán

Ezt kifekytenéd böveben. Én még 1440x900 on használom a rendszert.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#4763) fatallerror válasza vlevi (#4760) üzenetére


fatallerror
addikt

attól még jó egérrel is... de nem ez a lényeg hanem h végre az appletől csent dolgokat egyénire szabták és még használható is erre most meg ez a baj... annyira kivan már nyalva az emberek segge h semmi sem jó nekik :B

don't tell me what i can't do!

(#4764) NGA válasza fatallerror (#4763) üzenetére


NGA
addikt

Mit csentek el az apple-től? Ez nekem új. Semmiben nem hasonlítanak a W8 újításai az OSX-hez szerintem.

(#4765) janihunk


janihunk
senior tag

A CP re nincs még UniversalThemePatcher? Vagy lesz egyáltalán?

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#4766) lcee79


lcee79
őstag

Hi!

Remélem tud valaki segíteni

Munkahelyen van egy gépem amire feltettem a windows 8-at ma délelőtt
És van egy fontos dolog amit nem tudok beállítani, az internet explorer ami a metro felületről indul el...
Ha asztalról indítom el, és ott be is állítottam a céges adatokat, működik is
de ezeket a beállításokat vmiért nem veszi át a metró felületről indított explorer...
Tartományba is beléptettem működik is
de több programrészben úgy érzékeli hogy nincs net
és van amiben pedig igen.. (pl a people-ban és képeknél bedobja a facebookos ismerőseimet meg fényképeket...) semmi beállítást nem találok csak ilyeneket hogy előzmények törlése...

Mit/hogy kell beállítani hogy innen is menjen a net?

Köszi

ui: És esetleg még az érdekelne hogy a sok éves hotmailes e-mailcímem elég a microsoftnak ehhez is, vagy kell egy új windows live-os mailcímet kreálnom a storehoz meg ilyenekehez?

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#4767) janihunk


janihunk
senior tag

Mi ez a hiba?

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#4768) pzstm válasza janihunk (#4767) üzenetére


pzstm
titán

ATI. Driver/megírt program hiba ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4769) janihunk válasza pzstm (#4768) üzenetére


janihunk
senior tag

Hmm ere én is rájöttem, am már megoldva win7 kompatibilitásban kell telepíteni.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#4770) Boonen007


Boonen007
őstag

Miért fagy ki a HIVATALOS Ati videó kari drivertől a gépem? Telepítem és az videókari illesztőprogramnál és elmegy a kép visszajön ez vagy 3x és utána már nem jön vissza. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#4771) janihunk válasza Boonen007 (#4770) üzenetére


janihunk
senior tag

Mer sz@r az a driver. 12.1 tedd fel.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#4772) Boonen007 válasza janihunk (#4771) üzenetére


Boonen007
őstag

És a 12.2?

(#4773) Boonen007 válasza Boonen007 (#4772) üzenetére


Boonen007
őstag

Valaki tudná linkelni 12.1-et hd 6xxxx szériához?

(#4774) janihunk válasza Boonen007 (#4772) üzenetére


janihunk
senior tag

Azzal nálam kékhalálozott párat. Itt van mi szem szájnak ingere.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#4775) Hennet


Hennet
aktív tag

apám ennél az IE10-nél bugosabb vackot sem láttam még :W
kezd már így 2 hét után nagyon kiakasztani a rendszer, egyre bugosabb, vagy egyre idegesítőbbek/feltűnőbbek a bugok :W

pl. az elküldés gombra itt is csak 10szer kellett kattintanom, mire reagált....

[ Szerkesztve ]

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#4776) vlevi


vlevi
nagyúr

Közben eszembe jutott mégegy dolog.
Mostani Win7-es gépemen, ha a vinyóm egyszercsak ilyesmi hangokat adna ki, akkor kicsit ideges lennék, de elővenném a legutóbbi image backupot, és visszaállítanám belőle a rendszert egy új vinyóra, pár perc alatt, és ott folytatnám a dolgot, ahol a backup előtt volt.
Itt viszont, mintha csak valami féle file history lenne, ami alapvetően arra jó (ahogy olvastam), hogy a libraries részben lévő dolgokat időnként elmásolgatja valahova. Csakhogy nekem a backupra használt vinyó nincs állandóra rádugva a gépre, másrészt, nem csak a dokumentumokat akarok elmenteni, ráadásul a videókat, képeket, zenéket pedig nem. Ezen kívül, ha behal a vinyó, akkor kezdhetem nulláról a windows installt, plusz még a drivereket, egyéb alkalmazásokat, azokat újra bekonfigurálni, ésatöbbi? Ráadásul, ami nem a dokumentumokba volt elmentve, hanem az appdata könyvtárba, annak lőttek?

Tudom, még elő lehet vadászni a win7 féle backupot a wi8 bélában is, de nem tudom, hogy később az megmarad-e. Biztos nem.

(#4777) mycso válasza pzstm (#4758) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nincs is ezzel baj. A metroUI-t akkor használom, amikor bejelentkezés után ráklikkelek a deaktopra, tehát tôlem maradhat így, engem pl. nem zavar.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#4778) Gorneck válasza mycso (#4777) üzenetére


Gorneck
titán

Kb, csekkoltam az infókat, ha nem volt semmi érdekes, akkor desc...

Gorneck#1239

(#4779) Sub-ZeRo válasza Hennet (#4775) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ugye tudod hogy ez egy béta állapotban lévő program?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4780) Boonen007


Boonen007
őstag

Valaki tudna nekem linkelni egy synaptics drivert ami nem ez a scrybe csak a sima driver? Mert nem akarja lefrissíteni win updateel. :W

(#4781) Boonen007 válasza Boonen007 (#4780) üzenetére


Boonen007
őstag

A driver már jó, de egyszerűen nem tudom működésre bírni a touch pad tiltó kis tapit. Legutóbb mikor fent volt a w8 simán ment és w8 updatelte a komplett touch pad drivert most meg semmit se tudok kezdeni. Hogy tudok hard resetet?

(#4782) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Valakivel elő fordult már olyan, hogy bizonyos funkciókat nem tudott elérni?
Ha rá kattintok a még több pc beállítás menüpontra a metro menüben nem történik semmi, pedig korábban ment. Másik, pedig ha megkarülve a vezérlőpult ból belépek a felhasználó kezeléshez, nem tudom szerkeszteni a profilomat... ugyanúgy kattingatok de semmi hatás! :F

(mindenkinél úgy indul az OS, hogy a metrómenüben kötelező valamilyen progit elindítani, különben soha az életbe nem jutsz ki belőle? :F )

[ Szerkesztve ]

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#4783) Boonen007 válasza Mr.Peter (#4782) üzenetére


Boonen007
őstag

Te mit használsz? :C Kattints a Desktop csempére.

(#4784) Mr.Peter válasza Boonen007 (#4783) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Azt már rég kiszedtem onnan, mivel win gomb használatával ki lehet lépni, kivéve indítás után úgy tűnik :(((

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#4785) Boonen007 válasza Mr.Peter (#4784) üzenetére


Boonen007
őstag

Akkor meg ne csodálkozz. ;]

[ Szerkesztve ]

(#4786) Mr.Peter válasza Boonen007 (#4785) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Hogyan tudom vajon visszarakni? :DDD (használat közben úgy tünt, hogy telljesen felesleges ott)
És az elérhetetlen menükre valami ötlet?

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#4787) Boonen007 válasza Mr.Peter (#4786) üzenetére


Boonen007
őstag

Fogggalmam sincs. :(

(#4788) pzstm válasza Mr.Peter (#4786) üzenetére


pzstm
titán

próbáld meg esetleg hogy metron elkezded gépeklni hogy desktop, majd ha kidobta akkor jobb klikk rá és pin to start ;)

valami okosítót nem használtál esetleg? :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4789) Mr.Peter válasza pzstm (#4788) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

:N
Programok amiket eddig felraktam:
Aida
totalcmd
Mozilla
Chrome
Aimp3
PowerISO
Bittorrent

Olyan volt már, hogy a még több pc beállításra kattintva a Bittorrent jelent meg :N
(A Develope verziónál ugyanez a gép néha a tálcán lévő dolgokat random összecserélte, és néha a sajátgépre kattintva a mozilla indult el stb, de ezeket egy restart helyre tette)

[ Szerkesztve ]

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#4790) pzstm válasza Mr.Peter (#4789) üzenetére


pzstm
titán

desktop csempe visszajött legalább?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4791) aleister


aleister
veterán

Tegnap végre én is eljutottam odáig, hogy felpakoljam a W8-at. Ha zanzásítani kéne a véleményem,azt mondanám, hiogy eddig tetszik. Úgy veszem észre, hogy nemigen mertek nagyot lépni az MS-nél, mert a Metro mellett ott maradt az eddigi desktop, s mivel azt szoktam meg, általában azt is használom.
Méretben fele akkora, mint a W7 volt, igaz az 1 évnyi update-tel volt vastagabb. Érzésre szerintem gyorsabb lett, de lehet, hogy ez csak az újdonság placebója.

Lenne pár gyors kérdésem:
1. A Mail apps-ban be lehet egyéni email szolgáltatót is állítani? Én csak ilyen szutyok google, hotmail, exchange lehetőségeket találtam.
2. A telepítésnél megadtam a mélcímemet, de nem tudtam, hogy a Windows live fiók erre fog majd létrejönni. Mivel nekem már van létező fiókom egy másik mélre regelve, ezért inkább azt használnám (már csak az msn partnereim miatt is). Ez tudom módosítani? Érdekes mód az email cím megadásakor hiába adtam meg a mér létező fiók méljét, nem fogadta el a rendszer. :(

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#4792) Mr.Peter válasza pzstm (#4790) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Sajnos nem, a keresőben nem volt benne. :(

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#4793) Gorneck válasza aleister (#4791) üzenetére


Gorneck
titán

1, passz így hírtelen. Mit szeretnél beállítani?
2, miért nem local usert választottál? Ha nincs live fiókod egy adott mailcímmel, akkor felesleges.

Gorneck#1239

(#4794) aleister válasza Gorneck (#4793) üzenetére


aleister
veterán

1. Saját mélszervert :)
2. Siettem, és amikor feltűnt az email cím mező, reflexből adtam meg a regisztrációknak fenntartott, "nem baj, ha telemegy spammel" címem.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#4795) pzstm válasza aleister (#4794) üzenetére


pzstm
titán

1. már feedbackeltem mint bug/hiányosság, ugyanis én sem találtam meg sehol ;(

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4796) fatallerror válasza pzstm (#4795) üzenetére


fatallerror
addikt

azóta sem írtam semmit, elfelejtettem h mit akartam így biztos nem olyan fontos : D igazából én nem vagyok különleges eset így biztos felmerült másnak és megírta nekik :]

don't tell me what i can't do!

(#4797) aleister válasza pzstm (#4795) üzenetére


aleister
veterán

Köszi! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#4798) aleister


aleister
veterán

Daemon Tools-zal futottam bele egy olyanba, hogy a progi close-olásakor, nem bezáródnia, hanem a taksbar-ra kéne kerülnie.

Az oprendszer fel is teszi a kérdést ezután, hogy helyes-e így a működés. :)
A W7 és XP SP3 kompatibilitási módokat sikertelenül próbáltam.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#4799) Hennet válasza Sub-ZeRo (#4779) üzenetére


Hennet
aktív tag

tizstában vagyok vele, próbálom ehhez mérten kezelni, de néha elfogy a türelmem, mert elég kézenfekvő dolgok hibádzanak néha

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#4800) pzstm válasza aleister (#4798) üzenetére


pzstm
titán

minek daemon tools neked? ISO mountolást tud natívan is ám a Win8

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.