Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) jjeahh válasza fleetcmd (#18990) üzenetére


jjeahh
nagyúr

köszi, a lines at a time-ot átálítottam 1-re, valamelyst javult de így is ugyanolyan csak nem annyira zavaró... viszont a controlt mindíg el kell engednem, mert hanem zoomol magától scrollozás nélkül...

oké, bocsi, én vagyok a hüje, a logitech setpoint drivere zavart be.... :U azért köszi a segítséget... :B

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19002) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Van egy problémám: A lejátszóeszközök egy frissen elindított gépnél rögtön előugrik, de ha sokáig használom a rendszert, akkor egy idő után egyre lassabban jön elő kb 20 mp, mire előjön az ablak. Ezt mi a frász okozhatja, mi lassítja le, hol lehet ezt megnézni? Mert baromira idegesítő.

Közben megnéztem, nem csak az lassul le. A vezérlőpultban is lelassul a navigálás valamennyire, nem történik semmi se meg egyből, ahogy kellene, hanem vár egy fél mp-et.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#19003) stewe780


stewe780
őstag

Üdv újra, immár win8 alól! (még csak egy 90 napos enterprise...) Épp csak ismerkedem a környezettel, keresgélek dolgokat, próbálom kitalálni hogyan kéne ezt használni...

Egyenlőre csak annyit kérdeznék, hogy
- hogy kapcsolódik, vagy válik szét a "játékok" és az "áruház"? Egyszerűen nem fogom fel, hogy ha keresek az áruházba "angry"-re akkor nem jön be semmi, csak ha a játékok alatt keresem, de az is egy megvásárolható játék, nem érem miért nem minden az "áruházban" van?
- a játékok alatt van olyan, hogy "games for windows", meg xbox360 játékok, ezt sem tudom összehozni. Nekem nincs xbox-om, de felajánlaná olyan játék megvételét, ami csak azon fut? Minek is??
- de az is érdekes, hogy mondjuk a játékok alatt rányomok a FEAR2-re, aminek a "doboza" tetején jól olvasható, hogy games for windows, és a lehetőségeim:
--- játék megismerése
--- lejátszás xbox360 konzolon
Mivaaan? most akkor ez windowsos, vagy xboxos, ha a képen games for windows van akkor miért akarja velem xbox360 konzolon lejátszatni? Most rányomtam arra hogy lejátszás, erre valami glassvalami alkalmazást feltett. Most megakartam nézni, hogy pontosan mit is, de a telepített programokban a metrós áruház telepítések nincsenek benne, lövésem nincs honnan lehetne megtudni, hogy pontosan mit tett fel, mindenesetre ezután most akar kapcsolódni az xbox-omhoz :DDD ... nem találta. Megnyugodtam... már azt hittem az egyik szekrlényben ott lapult régóta, én meg nem is tudtam róla. :DDD Szóval kicsit összetákoltnak tűnik valahogy ez az egész. Vagy csak én nem találtam még benne a logikát? Kérem valaki magyarázza el hogyan is van ez az egész.

És egy apróság a végére, újab felhasználókat csak e-mail címmel lehet felvenni a rendszerbe?

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#19004) abteam2008 válasza stewe780 (#19003) üzenetére


abteam2008
tag

Nincs mese, be kell ruháznod egy Xbox 360-ra! :P

Xbox Series X

(#19005) FLx válasza stewe780 (#19003) üzenetére


FLx
addikt

A Games csak egy Windows Store alkalmazás, semmi más. A 'Metro' felületen futó játékokat a Store-ból tudod letölteni és megvenni, a normál desktop játékokat, Xbox játékokat és Phone játékokat pedig a Games alkalmazással.

Felhasználót lehet felvenni a szokásos módon is, usernév, jelszó.

(#19006) stewe780 válasza abteam2008 (#19004) üzenetére


stewe780
őstag

Ha én xboxot veszek onnantól perdül is fel egy linux a pc-re. A wint csak és kizárólag a játékok miatt nyúzom, de ez a 8-as valahogy nagyon nehezen fexik. Most minden nyavajgás nélkül egyenlőre csak annyit mondanák, hogy először érzem az újhoz történő hozzáállásomon, hogy öregszem...

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#19007) nicu71 válasza stewe780 (#19006) üzenetére


nicu71
addikt

én sem vagyok már egy mai csaj,de nekem viszont nagyon fekszik!Pont valami ilyesmire vágytam,és most nagyon élvezem :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#19008) FLx válasza nicu71 (#19007) üzenetére


FLx
addikt

Egyik barátnőm meglátta tegnap a laptopomon a Windows 8-at, nem tudtam elszedni tőle vagy egy óráig. :D Jövő héten telepíthetem fel neki. :D

Egyébként szokni kell a dolgot, de jó irányba haladnak a fejlesztők.

(#19009) stewe780 válasza FLx (#19005) üzenetére


stewe780
őstag

Ez jó is lehetne amit írsz, csak nem így van, hanem összevissza. Bemegyek az "áruházba", és egyből nyomja a pofámba az angry birds-öt, meg a fruit ninja-t. Aztán mondom akkor keressünk! Keresés az "áruházban", és ezekre keresve nem hoz be semmit!!! Pedig onnan jövök, az áruházból, az elöbb még megvolt. A játékok alatt keresve meg behozza.
De mindez fordítva is igaz: mondom keressönk: FEAR, behozza ezt a FEAR2-t "games for windows" dobozfelirattal, ehhez képest xbos360-on szeretné lejátszani. De mondom akkor keresés nélkül hol is van ez a játékok szekcióban: windows játékok alatt nincs, xbox alatt sem találtam. Csak a keréséssel lehet behozni, egyébként nem lehet rátalálni. Tiszta logikátlan az egész. :W

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#19010) #68216320 válasza stewe780 (#19009) üzenetére


#68216320
törölt tag

Most nem vagyok gep elott, de be kell allitani, h idegen nyelvu alkalmazasokat is keressen. Akkor elohozza szerintem.

(#19011) FLx válasza stewe780 (#19009) üzenetére


FLx
addikt

Valamit rosszul csinálsz. Windows start screen, Windows + F kombináció. Keresőmezőbe beír, hogy angry és keresés átállít a store-ra, simán ott vannak a találatok. Games alatt azért vannak ott, mert már platformon is van Angry birds. A FEAR az valami bug lehet, majd kijavítják.

(#19012) stewe780 válasza FLx (#19011) üzenetére


stewe780
őstag

Nekem bizony nincs ott a keresés hatására, viszont ha csak simán belépek az áruházba egyből virít.

PeachMan: lehet ez lesz a gond, mert, hogy nekem magyar beállítások vannak, és ez az angry birds meg lehet, hogy csak angol, ha megvan ez a beállítás valakinek, kérem ossza meg velem.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#19013) evilskati válasza stewe780 (#19012) üzenetére


evilskati
aktív tag

Áruházban stargomb+i > preferences > és a két lehetőség No, No-ra kell állítani.

Egyébként nálam minden jól müködik, be sem hozza a Feart, és a többit sem tudom reprodukálni, amit írtál.

(#19014) stewe780 válasza evilskati (#19013) üzenetére


stewe780
őstag

:R :R az áruház ettől már lényegesen jobban működik!!

A fear-t a játékokban kresd, ne az áruházban, és ott meg fog jeleni "games for windows" dobozzal, xbox 360-ra :DDD

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#19015) evilskati válasza stewe780 (#19014) üzenetére


evilskati
aktív tag

És tényleg, látom már. Viszont ha xbox360-as borítóst nyitok meg, akkor van lehetőség vásárlásra, ha pedig games for windows-t akkor lejátszás xbox360-on, és behozza a SmartGlass appot, aminek biztos van előnye, ha van xboxod. Érdekes megoldás :D

Mondjuk msot rákerestem az Assasin's Creed 3-ra, de ott nincs vásárlási lehetőség xbox-ra sem, vagy ez még meg sem jelent?

[ Szerkesztve ]

(#19016) tomic


tomic
addikt

Érdeklődnek ,hogy megoldható-e induláskor az asztal képernyője fogadjon ,ne pedig a kezdőképernyő?
Ha igen hogyan kell beállítani?
Köszi

(#19017) bestyen válasza tomic (#19016) üzenetére

Gyárilag nem, csak ha telepíted a Start8 nevű programot. De én nem ajánlom. Az ilyen szutykok átírnak mindenféle rendszerfájlt és kitudja mibe fog később kárt tenni.

[ Szerkesztve ]

(#19018) #68216320


#68216320
törölt tag

Ma tobbszor telepitettem mar a rendszert. Kb. minden 4. installnal azzal fogad indulaskor, h a termek azonositoja nem erheto el. Termeszetesen igy be sem aktivalja magat. Mit lehetne tenni?

(#19019) Onderon válasza bestyen (#19017) üzenetére


Onderon
senior tag

én pedig ajánlom. nem ír át jóformán semmit, 900k-t foglal a ramból és tökéletesen működik. a stardock termékek jó ideje nem "szutykok".

(#19020) xxSanchez válasza tomic (#19016) üzenetére


xxSanchez
őstag

Itt van, csináltam egy programot. [link] Ezt dobd be ide: [link]

Forráskód, ha nem bízol:

System.Threading.Thread.Sleep(1000);
SendKeys.Send("{a}");
SendKeys.Send("{s}");
SendKeys.Send("{z}");
SendKeys.Send("{t}");
SendKeys.Send("{a}");
SendKeys.Send("{l}");
SendKeys.Send("{ENTER}");
Application.Exit();

Nekem működik. :))

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#19021) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!

Hát kezd elegem lenni... :W
Két hete böngészőt váltottam, Chrome.
Ennek örömére nem indul a Battlefield 3. :W
Ha valakinek van ez ügyben tapasztalat, megoldás, akkor kérem tájékoztasson.
Ezer köszönet!

(a UPlay szenvedés már nem érdekel, soha nem veszek Ubisoft játékot többé, felőlem akár már holnap Windows 9 klienssel állhatnak elő, az sem érdekel... :O pedig W7 alatt nem lenne gond, tudom, lehet, két rendszer lesz ezentúl, csak kéne egy SSD :K )

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#19022) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Na hát én most azon filózom, hogy visszarakom a Win7-et inkább. :D

Valahogy úgy érzem, hogy nincs kiforrva még a rendszer, vannak problémák vele. Van itt valami gebasz a videókártya tuningolása körül, valami lelassítja a rendszert egy bizonyos idő után, adminként bejelentkezve is külön rendszergazdai jogokkal kell futtatni bizonyos progikat.
A kezdőképernyőn is kellene csiszolni, hogy egy ikont oda tudjak tenni ahová akarok meg ne csak oszloposan lehessen rendezni és ne legyen minimum a két ikon szélesség.

Szóval lehet reinstall lesz, fél év múlva meg visszatérek rá.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#19023) FLx válasza #68216320 (#19018) üzenetére


FLx
addikt

slui.exe mit mond? Tudsz beírni kulcsot? Milyen forrásból van ez a Windows?

(#19026) FLx válasza #41133696 (#19024) üzenetére


FLx
addikt

Upgrade nem változtat az OEM státuszon. Tehát az upgrade után sem viheted tovább, mert a jogalap elveszik.

(#19027) Sub-ZeRo válasza Hunork (#19021) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Miköze a krómnak a bf3-hoz?

És az ssd-nek?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19028) Tamás88 válasza FLx (#19026) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Csak módosult a licenc, tehát már átvihet.

(#19029) jediweb


jediweb
aktív tag

Sziasztok

Játékokat próbáltatok már?

Nem megy
Ghost Recon
SniperEliteV2

d3dxxxx.43.dll ( az xxx helyén még több féle név lehet ) hiányol ...

Megy
Call of duty modern warfare 3

jediweb

(#19030) Aarpok válasza jediweb (#19029) üzenetére


Aarpok
őstag

Esetleg próbáld meg frissíteni a directx - t.Nálam a stalkerek működnek rendesen.

Аарпок

(#19031) Telda


Telda
addikt

Hali!

Eddig win7 alatt, be volt állítva, hogy pl. a skype vagy a steam automatikusan induljon. Win8 alatt ezt hogy tudom megtenni, mert magában a programban be van állítva hogy induljon a windows indulásakor, de mégsem indul. Így ha a kezdőképernyőről átlépek az asztalra, nekem kell egyesével élindtitáni ezeket.

(#19032) JamesHun válasza Telda (#19031) üzenetére


JamesHun
addikt

lehet kell még 1 frissítés a progiknak win8 hoz
de nekem úgy rémlik steam elindult, de aztán lehet originnel keverem :D

SeriesX: JamesSHun

(#19033) GeneraL_XTX válasza jediweb (#19029) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

DirectX frissítés kell neki.

(#19034) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

Sziasztok. Miért van az h pár alkalmazás nem működik? Pl a Win 8 -as skype, meg egyebek...

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#19035) jediweb válasza GeneraL_XTX (#19033) üzenetére


jediweb
aktív tag

Azt hogy honnan is tudom elérni ? ( kicsit meg vagyok döbbenve miért nem a microsoft update frissíti )

jediweb

(#19036) Zoshi85 válasza jediweb (#19035) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Nekem se mentek a játékok, simán leszedtem a legfrisebb direct x 9 c-t, és azóta gamelek. Pl Új moha, és Diablo. :)

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#19037) pzstm válasza Zoshi85 (#19034) üzenetére


pzstm
titán

Kicsit pontosabban mi a hibajelenseg?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#19038) Genius007


Genius007
őstag

Megjött az email a windows media center key-ről.

Viszont ahogy a Microsoft oldalán van írva, úgy nem tudom megcsinálni, valaki írta itt annó, hogy ...

" Igen a szájbarágós dolog volt hasznavehetetlen. A keresésbe nálam akkor volt eredmény, ha azt írtam, hogy "szolg", a beállításoknál megjelent vagy 20 elem, és abból tudtam kiválasztani a szolgáltatások hozzáadását, és onnan már működött. Többnek hittem ezt a Media Centert... :((( "

Beírtam én is, hogy "szolg" megjelent 17elem, de nem volt köztük olyan, hogy "szolgáltatások hozzáadása"

Szóval hogy is tudom telepíteni a Media Centert? :B :R

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#19039) Zoshi85 válasza pzstm (#19037) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

[link]

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#19040) HZoli87


HZoli87
veterán

Üdv!

Na sikerült beállítani a kezdőképernyőre a leállítást és a társait. Kerestem 4 frankó ikont is hozzá, olyan mintha gyári lenne, szerintem jól néz ki. Ha van érdeklődés az ikonok iránt, akkor feltöltöm a data.hu-ra.

Üdv Zoli

(#19041) Zoshi85 válasza HZoli87 (#19040) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Engem érdekelne, és az is hogy varázsoltad oda. :)

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#19042) student válasza HZoli87 (#19040) üzenetére


student
őstag

szia
hogy lehet ezeket kirakni a kezdőre?
leirnád és át tudnád küldeni az ikonok?

(#19043) jediweb válasza HZoli87 (#19040) üzenetére


jediweb
aktív tag

Szia
Engem is érdekelne ...

jediweb

(#19044) Telda


Telda
addikt

Hali!

Újra én. Teljesen friss telepítés, eredeti Windows. Vannak olyan mappáim, amihez rendszergazdai engedélyt kér hogy bele tudjak, pedig én semmit nem állítottam rajtuk, ez valahogy rájuk került... , ha belelépek, akkor sem tudok indítani semmit. Pl. van a mappában egy kép, de mikor elindítom azt írja programfuttatási hiba.
A bétában csináltam vele valamit és jó lett, de már nem emlékszem, más is tapasztalt esetleg ilyet?

(#19045) HZoli87 válasza Zoshi85 (#19041) üzenetére


HZoli87
veterán

Angol leírás

Asztal \ Jobb klikk \ Új -> Parancsikon \ Cél: * \ Név: "tetszőleges" \ Befejezés

* (sorrendben: leállítás, újraindítás, alvás, zárolás)
shutdown.exe -s -t 00
shutdown.exe -r -t 00
rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState 0,1,0
rundll32.exe user32.dll,LockWorkStation

* Hibernálás (ikon nincs, nem kerestem hozzá, mert nálam le van tiltva)
rundll32.exe powrProf.dll,SetSuspendState

-> Ikoncsere: elkészült parancsikonon jobb klikk \ Tulajdonságok \ Parancsikon fül \ Ikoncsere \ Tallózás majd alkalmazás

-> Asztal \ Parancsikonon jobb klikk \ Rögzítés a kezdőképernyőre

data.hu - ikonok (4db)

[ Szerkesztve ]

(#19046) gézu


gézu
őstag

Üdv,

az valami fícsör, hogy a telepítéskor létrehozott és a belépéskor is használt hotmail-es fiókra panaszkodik a win, hogy ugyan lépjek már be - mert enélkül ugye se a store, se az időjárás, email alkalmazás nem működik -, de a jelszót meg nem fogadja el? Vagy a metro alkalmazásokhoz még egy cím kell? :F

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#19047) jediweb válasza Zoshi85 (#19036) üzenetére


jediweb
aktív tag

minek a directx 9 amikor 11 a win8 -on alapban van azért nem értem mit mire frissítsek amikor fent van
d3dcompiler_43.dll ilyenek kellenek neki pl sniperelitev2 , de megnéztem nincs a gépen tud valaki hozzászólni?

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#19048) HZoli87 válasza jediweb (#19047) üzenetére


HZoli87
veterán

Ahogy fent írták is, frissítened kell a directx-et. Innen letöltöd a webes telepítőt, elindítod, körülbelül 100 mb-ot tölt le és telepít, a végén örülsz.

(#19049) Zoshi85 válasza jediweb (#19047) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Én se értem miért kell felrakni... De kell...

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#19050) evilskati válasza jediweb (#19047) üzenetére


evilskati
aktív tag

[link]

Próbáld meg azért mindenképp felrakni a DirectX-et, meg Visual C++ Redist... Package-t is.

Genius007: Nekem angolban az Add features to windows 8 néven van ez a beállítási lehetőség, ahol hozzá lehet adni a key-t.

De úgyis eléred, hogy beléspz a windows updatebe a vezérlőpultban, és az ablak bal sarkában is ott lesz: "Szolgáltatás hozzzáadása" (nemtudom hogy van magyarul). Ott megadod a keyt és elvielg kész.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.