Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) LLKobe válasza Misi 007 (#3098) üzenetére


LLKobe
veterán

Jó lenne ez a metro, csak hozzá kéne igazítani a pc-s igényekhez, beviteli eszközök/személyreszabhatóság terén. Maga az elképzelés sztem nagyon is jó, csak nem pont ebben a formában kivitelezve.

(#3099) oO7: Nem is neked írtam :D De gondolom ő nem fejlesztő, és még image-et se csinált. Így egyszerűen butaság, szvsz.
Virtuális gép pont jó tesztelni, ez a verzió nem végleges felhasználásra van még. (Nyilván a te esetedben valóban jobb élesben feltolni, csak te gondolkodtál előbb.)

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#3102) Воланд


Воланд
titán

64bites verzio vm fajljai 11 gigat foglalnak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3103) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Az időjárás alkalmazást hogy lehet működésre bírni?
Elindítom és azt írja ki, hogy nem csatlakozok az internethez. :F

(#3104) Bordoi


Bordoi
őstag

Ez azért rettentő kemény, hogy mindenkinek felmegy, nekem meg fekete képernyő+egér mutató. :U

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#3105) Воланд válasza AthlonXP (#3103) üzenetére


Воланд
titán

es csatlakozol az internethez?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3106) AthlonXP válasza Воланд (#3105) üzenetére


AthlonXP
őstag

Ezt most komolyan kérded? :U
Persze, hiszen erről a gépről írok! :)

(#3107) csabi2008


csabi2008
tag

feltettem en is,de nem fogott meg annyira,mint anno a win7 beta..szal szepen megyen is vissza jol bevalt win7 home premium :D

[ Szerkesztve ]

Xbox Series S •• gamertag: junior777

(#3108) salgocomp


salgocomp
senior tag

Na akkor még egy kérdés. Hogyan lehet előhozni a metros vezérlőpultot ? Hiába megyek rá, csak a sima jön be. (Lock screen képcsere miatt kéne).

(#3109) Misi 007 válasza LLKobe (#3101) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Én remélem a véglegesben lesz valami "classic" megoldás ami kilövi a metrot...
Nekem nagyon nem jön be és akkor még finoman fogalmaztam.
Gondolom lesznek jó páran akik visszakövetelik majd a start menüt is.
Esküszöm még az is többet ért mint ez a Metro UI.
Ezt a mindenáron agyjak meg jelszót se értem esküszöm.
Amikor meg le akarod állítani akkor jelentkezz ki előtte és csak utána állíthatod le.
No ez a bő egy óra amíg foglalkoztam vele számomra elég is volt. :K

(#3110) salgocomp válasza Misi 007 (#3109) üzenetére


salgocomp
senior tag

Nekem egyelőre legfőképp az új "star menü" tetszik. Szeretem az új dolgokat, és jól is mutat (szerintem).

(#3111) salgocomp


salgocomp
senior tag

Első hibajelentésem. Java nem akar normálisan működni. Fent van, de mégis azt írja hogy nincs. :)

(#3112) Воланд válasza AthlonXP (#3106) üzenetére


Воланд
titán

persze, hiszen nem tudhatom, hogy elesben teszteled, vagy pedig vm-et hasznalsz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3113) sittes79


sittes79
addikt

Felgépészkedtem én is az anyagot, első ledöbennés, hogy az IE valami eszméletlenül hasít. Felület érdekes szokni kell.

Akinek xonar DS hangkarija van, kérdeném, hogy sikerült e működésre bírni?

(#3114) Воланд válasza sittes79 (#3113) üzenetére


Воланд
titán

masnak sem sikerult.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3115) salgocomp válasza salgocomp (#3111) üzenetére


salgocomp
senior tag

Java probléma megoldva. Akinek hasonló hibája van, az ide telepítse a java-t: Program Files/Java/jre6. Ez csak 64 bites rendszernél okoz gondot, mert ott alapból az X86-os Program Files mappába telepíti, és onnan nem ismeri fel a böngésző.

(#3116) sittes79 válasza Воланд (#3114) üzenetére


sittes79
addikt

Megoldódni látszik...még tesztelem, de ezt kell telepíteni:

[uni xonar driver]

nálam megy :)

ha így haladok akkor átköltözök a nyócasra :)

(#3117) Sátán44


Sátán44
addikt

Mai hszek után én is belefogok a telepítésbe,így ha problémába ütközök már biztosan lesz megoldás az én esetemre is :U

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#3118) moonguru válasza sittes79 (#3116) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Nekem D2X van!

Minkét driver működik! (az UNIXonar-nak sajnos kell a Testing mode, a hivatalosnak nem)

Viszont:

Telepítéskor kell 1 reset... (mert nem bootol be a Windows)

DP 64 bites verzió (a CP még nem jött le)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#3119) sittes79 válasza moonguru (#3118) üzenetére


sittes79
addikt

Nekem nem megy a hivatalos, nem támogatott platform azt dobja fel.

(#3120) Bordoi


Bordoi
őstag

Nos ez így rettenetesen nem adja. ATI 5670 kártyával a telepítés leáll fekete képernyő+egér kurzornál.
Betettem 2600 XT kártyát ami ugye nagyságrendekkel öregebb. Azzal felkúszott és működött.
Visszatettem az 5670-et, első indításnál rettentő komoly hibára hivatkozva újraindult.
Indulás után fekete képernyő+egér kurzor és olyan vinyó kerregés amit még soha nem hallottam.
No ha ezt megfejti valaki. :U

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#3121) mycso válasza Bordoi (#3120) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nekem a VGA 6770 és ez a "feature" amit leírtál nekem is megvolt.

Első indulásnál, a betöltés után fekete képernyő, kurzorom volt és a winyó azt hittem kiesik a gépből. Na ezt csinálta vagy 1-2 percig (már azon gondolkoztam, hogy reset, mert nem nagyon történt semmi, csak a winyó forgott). Majd újraindult és azóta jó....gondolom akkor történhetett a driver keresés/telepítés.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#3122) Bordoi válasza mycso (#3121) üzenetére


Bordoi
őstag

Az a baj ha az 5670 van bent telepítéskor, akkor 30 percig is villog az egér kurzor és semmi nem működik.
Viszont adok még neki egy lehetőséget és hagyom kerregtetni a vinyót hátha magához tér.
Aztán ha mégsem akkor várok még egy keveset, hátha kalapálnak valamit rajta. :K

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#3123) RexpecT


RexpecT
addikt

SSD-vel mennyi a boot idő?Villámgyorsan indul a kicsike az biztos :K .

(#3124) Gorneck válasza RexpecT (#3123) üzenetére


Gorneck
titán

Kb semmi...bekapcs és ott a lockscreen...

Gorneck#1239

(#3125) Sub-ZeRo válasza F34R (#2977) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem a tera megvan, csak a 2 mag + a kis vga meg a 4 giga ram a szűk keresztmetszet.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3126) Boonen007


Boonen007
őstag

Na most tesztelgetem a rendszert. Nekem eddig az ég világon semmi hiba nem volt (kop, kop, kop) nekem lehetne még metrósabb teljesen elhagyva a régi asztalt stb.. :)

(#3127) RaZroX


RaZroX
addikt

Na tegnap óta használom a W8 CP-t egyenlőre nincs bug, külsőleg is szerintem jól néz ki és könnyű is kezelni. Nagyon tetszik az egész :D
Amiket hiányolok, azok a mozgó hátterek az időjárásnál és az ébresztő óra.. :(
Egyébként nálam nagyon gyorsan feláll a rendszer, max 10 mp.
Amit hülyeségnek tartok, hogy a WMP külön működik a Metro zenelejátszójától.

This is the way

(#3128) Boonen007


Boonen007
őstag

Engem az érdekelne még, hogy, hogy tudom működésre bírni az fn+ hang fel/le/némít gombokat?

(#3129) Drughi


Drughi
addikt

A metro-s főképernyőn, ha egérrel bal kilikkelek mondjuk a Messaging vagy a Mail-ra és kiválasztom a "turn live tile on/off" opciót, akkor mi változik pontosan?
Nem csatlakozik az alkalmaás a szerverekre, avgy el sem indul a metros nézetben?

Remélem érthető voltam, így korán reggel

Boonen007: Driverrel.
Nekem se ment azonnal, de a laptop win7es drivere felment és működik.

[ Szerkesztve ]

(#3130) L7wy


L7wy
őstag

"This app is not available in your market."
Ezzel mit lehet kezdeni? :Y

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#3131) Zodicus


Zodicus
senior tag

8-as vmware-re fel tudta vki rakni? Nekem sehogysem sikerül :O

(#3132) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

valaki próbálta már a remote dekstop szervert? nálam távoli (xp-s) gépről bejön a loginsreen, de a jelszó beírása után kidob. a developer preview-ban működött hiba nélkül, metroval együtt.

esetleg tudtok megoldást? fontos lenne

köszi!

(#3133) L7wy válasza Zodicus (#3131) üzenetére


L7wy
őstag

Nekem azon fut már tegnap óta...VMware® Workstation 8.0.2 build-591240; lehet frissítened kell
Mindenkinek:
Annyira idegesítő az hogy a sarkok csak néhány pixel nagyságúak, ez a MSnek nagyítania kéne egy 50x50 pxre minimum...

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#3134) Zodicus válasza L7wy (#3133) üzenetére


Zodicus
senior tag

Nekem is az van. Milyen beállításokkal sikerült felrakni? Jöhet esetleg PÜ-ben is. :R

(#3135) negyedes válasza Drughi (#3129) üzenetére


negyedes
addikt

Azt jelenti,hogy nem fog frissulni automatikusan.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#3136) virkir válasza L7wy (#3133) üzenetére


virkir
veterán

Hamárakkormár.
A hálózatot hogyan kéne beállítani mert nekem az istennek nem sikerült rábírni a csatlakozásra.
Egyszerűen nem ismeri fel a NAT-ot és nem telepít hálókártyát ott van de felkiáltójelesen.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#3137) Gorneck válasza Drughi (#3129) üzenetére


Gorneck
titán

Ha kapsz egy mailt, vagy értesítést vagy akármit, az nem jelenik meg rajta...mindig uaz azt a tile képet fogod látni.

Gorneck#1239

(#3138) L7wy válasza Zodicus (#3134) üzenetére


L7wy
őstag

Create a new virtual machine->Custom(advanced)->Workstation8->I will install the operating system later
(Developer previewnál ez fontos volt)
a továbbiakban 30GB partíció, és mikor kész a virtuális gép, akkor szerkesztem(edit virtual machine settings), hardware fül, azon belül cd/dvd(ide) és ott use iso image file, és ott megadom neki az iso-t. Nekem így működőképes lett; feltettem később vmware tools-t is.

(#3136) virkir
Nekem így van.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#3139) negyedes


negyedes
addikt

Masnak notibook-on nem zabalja a CPU-t?Mar power saver modba raktam de igy is megy szinte allandoan tekeri a ventit ami kicsit idegesito,mert 2 tab van megnyitva semmi mas.

gzbotii kicsit lentebb linkelte a kollege,hogyan kell atallitani.Megnyitod a weather appot eger jobbra kihuzod es setting. ;)

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#3140) gzbotii válasza AthlonXP (#3106) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem elsore mulkodott, csak epp a Fahrenheitba mutatja es nem talaok opciot ra, hogy atallitsam.
(amugy nekme a Store nem akart menni elsore)

(#3139) negyedes: nekem is notim van, nem is izomos de nincs baj vele.. Nem mondom, a Win7 jobban gadalkodott de nem veszes (talan 4-5% a plussz)

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3141) Gorneck válasza gzbotii (#3140) üzenetére


Gorneck
titán

Belépsz a weather app-ba és wingomb+i...utána látod már hol tudod állítani... :)

Gorneck#1239

(#3142) gzbotii válasza Gorneck (#3141) üzenetére


gzbotii
veterán

Csakugyan. Hogy ez miert is nem jutott eszembe...
Amugy tud ra valaki egy jol hasznalhato screenshot progit?
Ez most nagyon olyan, mind az elso okostelefonommal...minden uj es mindennap ujabb trukkot tanulok :C

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3143) virkir válasza L7wy (#3138) üzenetére


virkir
veterán

Na ez az nálam is így van alapértelmezésben és mégsem megy a hálózat.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#3144) Gorneck válasza gzbotii (#3142) üzenetére


Gorneck
titán

Képmetsző - Snipping Tool? Kérdés mit is szeretnél....

Gorneck#1239

(#3145) gzbotii válasza Gorneck (#3144) üzenetére


gzbotii
veterán

Igen, azt hasznalom is Win7-en de itt csak Desktop modba tudtam eddig mukodesre birni.
Par SH a Start kepernyorol, alkalmazasokrol..

Amugy meg most megvolt az elso fagyas... Beleptem Messages Hub-ba es semmi..az egermozogtt de nem jott elo sem bal oldalon, sem a jobb oldali futo alkalmazasok sav..Start billre sem reagalt. Reset... :((

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3146) r3dsnake válasza r3dsnake (#3132) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

valaki ki tudná próbálni légyszi, hogy megy-e nála a remote desktop kiszolgálás? köszi!

(#3147) Gorneck


Gorneck
titán

Így elsőre...Mangos teló mellett...egyáltalán nem meglepő a kinézet, így ez nem okozott gondot, gyorsan be tudtam állítani mindent és mindent meg is találtam...szóval:
- gyors, semmi extra bug eddig, wingomb használatának szüksége igen csak megnövekedett.
- keresés szuper lett.
- megszokott klite a wmp mellett nekem nem volt hajlandó hangot adni az avi-k többségénél. IGP DXVA beállítását a codecbe szintén nem tudtam megcsinálni, mert nem volt ilyen opció (win7en ott volt). Így elsőre ez klite bugnak tűnik. MPCHC viszont hibátlanul játszik mindent, DXVA mód is müxik az intel procimmal.
- taskmanager nagyon jó lett.
- zavar kicsit, hogy kikapcs, újraindít és egyéb gombok nincsenek szemelőtt.
- a live integráció szuper...nem kell tökölnöm semmivel...ott van és kész.
- ami viszont picit gázos...azok pont az app-ok amik live-ot kezelik...chat, mail és társaira gondolok. Bevallom kicsit többre/másra számítottam (remélem ezen csiszolnak, mert ez így eléggé nokedli, pedig nincsenek nagy igényeim, de zenelejátszó kiverte a biztosítékot, főleg, hogy egy Zune szintű vmire számítottam!).
- IEből, ha jól láttam élből 64es fut és SLből is az kúszott le. Ez jó. Remélem nem néztem félre semmit.
- Reader facca.

Röviden elsőre ennyi.

Gorneck#1239

(#3148) AthlonXP válasza gzbotii (#3140) üzenetére


AthlonXP
őstag

Amikor meg van nyitva az időjárás ablak, akkor az egeret leviszet a jobb alsó sarokba és előjön oldalt a szokásos 4 ikonos sáv. Ott rámész a fogaskerékre ( beállítások ), majd kiválasztod a settings opciót felül. Na ott lesz a F-C váltás... :)

Na most nálam meg az a helyzet, hogy az időjárás cucc nem tud csatlakozni a netre, mert azt írja, nincs. Viszont a store meg működik, pont most töltöm ezt a "Cut the rope" békás gamét.. :)

Nem tudom mivan az időjárással. Mondjuk annyira nem izgat, mert amúgy sem használnám, csak furcsálom a dolgot. Egyébként az az érdekes, hogy ha nincs megnyitva az alkalmazás, hanem csak a metros csempe látszik, akkor ott mutatja az aktuális időjárást, folyamatosan frissítve magát. :F Csak ugye az alap várost, Seattle-t mutatja, mert átállítani nem tudom, hisz amikor megnyitom, akkor hiába írnék be bármit is, kereséskor kiírja, hogy csatlakozzak a netre. Viszont ha nincs net, akkor honnan frissíti az időjárást a csempés ikonon? :F :)
Valszeg valami bugba futottam én ezzel, vagy nem tudom már mi lehet vele. Viszont a Win 8-as időjárás gadget meg tökéletesen működik az asztalon! :)

A Windows-t egy külön vinyóra tettem fel, teljesen elkülönítve úm. a Win 7-től ( tehát nem virtuális rendszerként megy ), telepítés idelye alatt lehúztam a többi hdd-t, így boot menü sincs, ezért egyszerűen törölhető lesz a későbbiekben a rendszer.
Amúgy egész gyors a rendszer, sztm semmivel sem lassabb, mint a DP-volt.
Játékot még nem néztem rajta, de mostmár idelye volna.
Este a gépet alvó módba tettem, de a hajnalban arra ébredtem, hogy a gép bekapcsolt magától, pedig nem volt beállítva ébresztési időzítő ( le is van tiltva ), nem tudom miért csinálta. Ez egyébként már a DP. alatt is előfordult. Jó lenne tudni az okát, mert mindig így szoktam a gépet "kikapcsolni", hogy ne kelljen várni a bootra, mikor bekapcsolom.

(#3149) pzstm


pzstm
titán

szolgálati közlemény.
ÚJRA megy a BETATEAM ;)

Igyekszünk bepótolni a cikkeket a mai nap folyamán. Meglátjuk mennyire lesz időnk.
Remélem az a bizonyos másik magyar blog örül, hogy végre elsőnek leközölhettek valamit (win8 beta megjelenést) és kiemelkedő számú kommentjük lett annál a cikknél. További sok sikert kívánunk nekik...

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3150) gzbotii válasza AthlonXP (#3148) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekme az elso 10p-ben voltak gondok az app-okal, azota szinte minde megy hiba nelkul (leszamitva 1 teljes fagyast).
Nekem az idojaras dolog engedelyt kert, hogy hasznalhassa a helyzetemrol..OK..es megtalat. Szerintem (igy mar celsiusban) realisan muatatja es frissulc rendesen

pzstm:Itt a masik oldal altta egy olyanra gondolsz aminek 8-as is van a cima vegen? :U

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.