Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) spammer válasza janihunk (#4097) üzenetére


spammer
veterán

Control Panel - Power Options - Choose when turn off the display - Change advanced power settings

Ott keresgélj, hogy nincs-e beállítva, hogy x perc után lekapcsolja a hálózatot.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4102) spammer


spammer
veterán

Közben nekem néha német nyelvre váltanak a Metro appok, de megtaláltam a hiba okát.

A hibát az okozza, hogy ha a Control Panel -> Languages beállításoknál csak a Hungarian szerepel és az English nem. Ugyanis a Metro appok nem elérhetők magyar nyelven, ezért ilyen esetben néha valamiért német nyelvre váltanak automatikusan. A megoldás az, hogy az add language gombbal adjuk hozzá újra az angol nyelvet így már a Metro appok azt fogják használni.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4103) Boonen007


Boonen007
őstag

Hogy tudom alapértelmezett böngészővé tenni az IE-t?

(#4104) Воланд válasza Boonen007 (#4103) üzenetére


Воланд
titán

internet explorer --> tools --> internet options --> programs

[ Módosította: philoxenia ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4105) Tibi86


Tibi86
aktív tag

Naptárból, hogy lehet bejegyzést törölni?

[ Szerkesztve ]

(#4106) Boonen007 válasza Воланд (#4104) üzenetére


Boonen007
őstag

Tools ilyen hol van? Bocsi sose használtam IE-t.

(#4107) Воланд válasza Boonen007 (#4106) üzenetére


Воланд
titán

alt + x

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4108) Sub-ZeRo válasza Tibi86 (#4105) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Amit törölni akarsz, oda 2 katt, majd jobb felső sarok és ott X.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4109) Boonen007 válasza Воланд (#4107) üzenetére


Boonen007
őstag

[link] Vaknak érzem magam, de itt nem látok toolst.

(#4110) Воланд válasza Boonen007 (#4109) üzenetére


Воланд
titán

alt + x-el megnyilt a tools (amirol kepet keszitettel) es ott van, hogy internet options (sorry ez az elobb kimaradt), majd azon belul programs.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4111) BeeNiTTo


BeeNiTTo
aktív tag

Nektek is eltünt a store app? :F

(#4112) Tibi86 válasza Sub-ZeRo (#4108) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Ahogy nézem, csak a Live webes felületről tudok törölni. Az app ezt nem tudja.

(#4111) BeeNiTTo Nálam még megvan. :)

[ Szerkesztve ]

(#4113) Boonen007 válasza Воланд (#4110) üzenetére


Boonen007
őstag

Itt volt az kutya (IE) elásva! Köszönöm! :R

(#4114) BeeNiTTo


BeeNiTTo
aktív tag

..Mostmeg nemtudok megnyitni 1 app-ot se ..mitől lehet ez :F

[ Szerkesztve ]

(#4115) BeeNiTTo


BeeNiTTo
aktív tag

lehet azért mert nemrég futtattam ashampo-t??, registry +drive cleaner-t

[ Szerkesztve ]

(#4116) Tibi86 válasza BeeNiTTo (#4114) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Ne pucoltad véletlenül a registry-t valamilyen programmal?
Nekem akkor csinált ilyet, aztán rájöttem, hogy ezen a windows-on még nem működnek ezek a progik. :)

[ Szerkesztve ]

(#4117) BeeNiTTo válasza Tibi86 (#4116) üzenetére


BeeNiTTo
aktív tag

de-de ,és hogyan tudnám rendbehozni ???

(#4118) Воланд válasza BeeNiTTo (#4117) üzenetére


Воланд
titán

rendszervisszaallitas, vagy ha keszitettel mentest a torolt elemekrol akkor eleg azokat visszaallitani.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4119) BeeNiTTo válasza Воланд (#4118) üzenetére


BeeNiTTo
aktív tag

Nincs mentés..megprobálok rendszervisszaálitást akkor

(#4120) buvartacsko válasza virkir (#4099) üzenetére


buvartacsko
addikt

Te miért jársz ide trollkodni agyatlanul amúgy? Csak kérdezem. Érdekes módon nálam nem csinál ilyet a Win8, ez az egyik. A másik pedig: próbáld már meg megérteni, hogy ez egy BETA állapotú OS, még 1 év mire kijön a végleges.

(#4121) Tibi86 válasza BeeNiTTo (#4117) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Redszervisszaállítás nálam is megoldotta

(#4122) virkir válasza buvartacsko (#4120) üzenetére


virkir
veterán

Ignorálj légy szíves a továbbiakban. Én ezt teszem a te hozzászólásaiddal.
Tudod amikor te még a csattogós falepkét tologattad és megjelent a win7 bétája az érdekes módon mentes volt az ilyen bakiktól.
Messze bugmentesebb volt mint ez.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#4123) janihunk válasza spammer (#4101) üzenetére


janihunk
senior tag

Ha it ülök a gép előtt nem kapcsol szét, kikapcsoltam a monitor kikapcsolása opciót. Hát ha jó lesz.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#4124) Boonen007


Boonen007
őstag

Nyugi már srácok nincs itt semmi gond van akinek tetszik van akinek nem kész pont slussz passz.

(#4125) BeeNiTTo válasza Tibi86 (#4121) üzenetére


BeeNiTTo
aktív tag

azt irja még nincs visszaálitásapont amire visszaálhatna :(

(#4126) Воланд válasza BeeNiTTo (#4125) üzenetére


Воланд
titán

dobd be a win8 dvd-t, bootolj arrol es kiserelj meg egy javitast, hatha.

na, ezert nem javasolt barmilyen registry tisztito program hasznalata mentes, rendszervisszaalllitasi pont nelkul.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4127) mukibuci válasza Воланд (#4126) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

egy 2-3 napos rendszeren pedig amúgy is indokolt a használata ;] sose lehet tudni, lehet, hogy teleszemetelte a microsoft, de sebaj, majd mi kitakarítjuk :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4128) ne_nezze válasza buvartacsko (#4120) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

édesapám! ilyen tenyérbemászó stílussal irogatni rég láttam itt emberkéket. neked külön fizetnek ezért h akinek baja van az új rencerrel azt azonnal izomból elküldd melegebb éghajlatra?

nem fér bele a koponyádba h nem mindenki úgy használja a gépet ahogy te? ha meg azt hiszed virkir egyedül van a véleményével hát elmondanám h számomra is mérhetetlenül idegesítő ez a metro DESKTOP vagyis NEM TAPICSKOLÓS ASZTALI GÉPEN használva. komoly munkára tökéletesen alkalmatlan! hétköznapi netezgetésre meg faccbukkolásra meg emesenkedésre viszont atomfasza ennyit én is látok belőle. kápíse? el tudod ezt fogadni? fel tudod fogni h van akinek nem jön be és még ahhoz is "van pofája" h ezt leírja? képes vagy ezt megérteni? mi a fenét gondoltál h majd mindenki körbeugrálja a winnyócat metróstul mindenestül? éccsapám! ugyanez ment a winhétnél is mer h néz mán ki a zikszpé után meg mitugat ez az uac itten nekem h nincsenek jogaim meg hasonlók. nekem is van jogom mint ahogy bárki másnak is h leírja ide a véleményét. viszont te qrvára nem azzal foglalkozol h segíts esetleg a másikon eccerűen csak leagyatlanozod h mijafacér úgy használa ahogy. qmarhára konstruktív vagy ám ezzel a felfogásoddal.

vérlázító amit művelsz baszki egyszerűen vérlázító!
ettől függetlenül góingoljál elfele a modi topikba azt jelengessél felfele mert itt pár embernek nemteccik a metróswinnyóc...
pofám leszakad de télleg

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#4129) Sub-ZeRo válasza ne_nezze (#4128) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

1. Azért neked is van egy szép stílusod azért azt meg kell hagyni úgy mint virkirnek...
2. Az hogy nem tetszik neki, egy dolog, de ha legalább a szép pici kezével ír valamit, akkor legalább kulturált legyen, ne olyan amit nem rég irkált. Nem szeretném idézni, mert ilyen szintre nem kellene mindenkinek lesüllyedni...
3. Az hogy nem tetszik valakinek a 8 metro stílusa nem kell lehurrogni, hogy ez egy sz..r meg hasonlók. Nem kötelező a 8. Vissza lehet menni 7/vista/xp-re.
Sőt, ki sem kell próbálni mindenkinek.
Innentől fogva nem kell fikázni a rendszert. DE, ha meg akar nyilvánulni, azt kulturáltan tegye vagy tegyétek, bár erre nem sok esélyt látok. Lásd hsz-ed.

(#4130) Boonen007: :D

(#4131) buvartacsko:Biztos én is béna vagyok a rendszerhez, mert ha nem akarom használni a metro stílust és ki pinnelem a taskbar-ra, akkor onnan indítom és a start menü közelébe sem megyek. Biztos én nem használom úgy a gépet mint ők meg nem telepítek 9 millió programot... Én is csak az msn-en lógós fészbúk függő vagyok, akinek van annyi józan eszen, hogy azt nyomorék programot kirakom a taskbar-ra majd onnan indítom.
Hozzá teszem nincs facem msn-en meg ritkán vagyok. Ja és ugyan úgy használom ezt a gépet mint a 7-est és tudok rajta dolgozni, legyen bármilyen programól szó.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4130) Boonen007 válasza Sub-ZeRo (#4129) üzenetére


Boonen007
őstag

Hohhó végre valaki megfogalmazta amire én is gondoltam :C

(#4131) buvartacsko válasza Sub-ZeRo (#4129) üzenetére


buvartacsko
addikt

Én továbbra se értem, hogy mi az hogy nem lehet komoly munkára használni a Windows 8at. :D Nálam ugyanúgy elindul a Photoshop + minden egyéb program, amit Win7en használok. :) Ezek szerint másoknál nem.

(#4132) pzstm


pzstm
titán

Első hsz-be kérném:
Nem tetszik a METRO?
1, win gomb megnyom billentyűn és nincs metro
2, Nem kötelező hazsnálni win8-at
3, Sokaknak nem tetszik a METRO, nekik ott a busz, villamos, troli stb :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4133) miresz


miresz
veterán

Elöször nem tetszett a win8, de megszokás kérdése. Maga a rendszer jóval gyorsabb mint a win7,és qurva gyorsan butul ssd-ről is.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4134) EvilSymbol


EvilSymbol
csendes tag

Van valaki aki próbált T-Mobile mobilnetes stickkel netezni win8 alatt? Felteszi magát a t-mobile software-t, de az eszköz egyéb funkcióit nem ismeri fel és az "extra" drivereket sem teszi fel. A W8 Control Panele a BitLockerrel kombózva meg egyenesen Catastrophic Failure. xD

Beware! Személyeskedés detected.

(#4135) EvilSymbol


EvilSymbol
csendes tag

Mi az az elôszôr? :DDD

[ Szerkesztve ]

Beware! Személyeskedés detected.

(#4136) ne_nezze válasza Sub-ZeRo (#4129) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

1. köszömszépen! kihozták belőlem. azt szokták erre mondani h amilyen az aggyonisten olyan a fogaggyisten

2. kulturáltan kezdte de valami véletlen csoda folytán átvette más emberek stílusát. mutassál nekem olyan hozzászólást amiben buvartacsko hasznos tanácsokkal látja el konstrtuktívan építő jelleggel és segítő szándékkal metro ügyben.

3. marhára nem a metro stílusa zavar. őt sem a stílus zavarja. egyszerűen csak arról van szó h a metró útban van. és negyere nekem ezzel a nem kötelező használni dumával jó? én pl ha akarom ha nem ezen kell majd dógozzak. ezt már most tudom mert eldöntötték a fejem fölött. gondoltam megnézem mire is akarnak rávenni mielőtt élesbe kéne majd használnom. és biza brutálisan akadályozni fog a metro. ha egész nap csak fécbukkolnom kéne meg emesenkézni isten bizony nem pattognék. de gondolom ő se. hálistennek még kb egy év hátravan a tényleges megjelenésig. van remény h a microsoft is kompromisszumot kössön.

naosztakkó ha a 3. pontban leírtakat meg tetszik érteni akkor máris jöhetnek a javaslatok h kerüljem el úgy h sose lássam többet meló közben.

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#4137) Sub-ZeRo válasza miresz (#4133) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem kell oda ssd. Nekem vinyóról kb 30 mp alatt fel áll a rendszer. Úgy hogy már a start menüben bóklászok. :D

1. Számolj el 3-ig.
2. Kb. kétszer szólt úgy. De virkirét ne számoljuk össze. De bulvartacsko mellett szól az, hogy próbálta szépen közölni vele a dolgokat.
3.Miért ne jöjjek? Már most is 8 alatt nyomod a munkahelyen? Szerintem nem.
Ezzel kell? Majd neked a gépparkot cserélni fogják amint kijön a 8? Azt sem hiszem.
Ha meg véletlenül rád akarják erőszakolni, akkor leülsz egy 7végén a 8 elé, majd megszokod. Hidd el, meg lehet szokni csak akarni kell, nem egyből leszarozni hogy ez fos. Ott a taskbar. Meg van oldva a start menü probléma.

Peace.

A végére. Használj ubuntut vagy windows 7-et.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4138) miresz válasza Sub-ZeRo (#4137) üzenetére


miresz
veterán

Az nem rossz,nekem mire bekapcsol a monitor addigra már be van töltve minden. kb 4-5 mp.

(#4139) EvilSymbol válasza Sub-ZeRo (#4137) üzenetére


EvilSymbol
csendes tag

Amúgy milyen start menürôl van szó? :D

Beware! Személyeskedés detected.

(#4140) Sub-ZeRo válasza miresz (#4138) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Na az karaj. :D Nekem a vinyó 30 sec. Windows 7 meg vagy 1, másfél.

(#4139) EvilSymbol : Húzd ki az egeret jobb szélére majd ott lesz egy start menü, amit kivettek a tálcáról.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4141) kleinguru válasza miresz (#4138) üzenetére


kleinguru
addikt

Hogyan csinálod? Komolyan:R!

Gondolom nincs csak egy hdd (ssd esetleg), minden más ide és sata letiltve nincs külön vezérlő etc... így?:D

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#4142) miresz válasza Sub-ZeRo (#4140) üzenetére


miresz
veterán

Én ha oda húzom az egeret akkor a metro jelenik meg. Jobb gomb vagy mit lell csinálni ott? (most teloról vagyok)

(#4141 ) kleinguru: qurva lassan kapcsol be a monitorom... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4143) EvilSymbol válasza Sub-ZeRo (#4140) üzenetére


EvilSymbol
csendes tag

De nem érintôs a monitorom...ha kihúzom az egeret akkor utána mivel juttassam el a képernyô jobb szélére? :DDD ;] Amúgy komolyra fordítva, ha a bal alsóba húzok, Desktop/Metro jelenik meg, a felsôben meg a nyitott programok. Jobb oldalon Metro alatt a sys menu jön ki, vagy te arról beszélsz? Telóról vagyok, nem tudom most megnézni. :(

Beware! Személyeskedés detected.

(#4144) miresz válasza kleinguru (#4141) üzenetére


miresz
veterán

Komolyta fordítva a szót,feltelepítettem a win8-at,majd beállítottam az ssd-t (lásd,ssd beüzemelése topic első hsz-e)

[ Szerkesztve ]

(#4145) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Másnál is döglődik az opera? Ha 2 flash lap meg van nyitva, már meg is fázott szegénykém..

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#4146) buvartacsko válasza kiskaktusz (#4145) üzenetére


buvartacsko
addikt

Biztosan a Metro miatt van ! ;)

(#4147) ne_nezze válasza Sub-ZeRo (#4137) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

1...
2...
3. nem fognak gépparkot cserélni mert jóféle vasak vannak itt röhögve viszik a winhetet. a winnyóc ugye meg még kevesebb vasat eszik. azt meg ne próbáld már meg rámfogni h az is az én hibám h a főnöknek szoftverfrissítési mániája van kb a fogantatása óta. szívtunk már emiatt nem keveset ő is meg mi is de hajthatatlan. de legalább örülhetünk h milyen áptudétek vagyunk...

a cp megjelenése óta fent van az egyik gépen. azóta szokjuk. szoknánk. de inkább csak az ideg gyűlik bennünk. felváltva járunk ki kollegákkal ízesen káromkodni kínunkba.

a start menü nekem nem okoz gondot de a metro attól még állandóan visszatolakszik a pofánkba. már gondolkoztunk rajta h szerzünk olyan fényérzékelős hegesztőmaszkot amiben talán nem romlik a szemünk az állandó képernyővillogtatástól.

ps: feldobtad a napomat! bulvartacsko :DD

[ Szerkesztve ]

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#4148) EvilSymbol válasza kiskaktusz (#4145) üzenetére


EvilSymbol
csendes tag

Én a start menü helyett folyamatosan az IE-t nyitogatom, nincs idôm az Operával foglalkozni. :DDD

ne_nezze, a bulvartacskot Én is kiszúrtam. ;)

[ Szerkesztve ]

Beware! Személyeskedés detected.

(#4149) Sub-ZeRo válasza EvilSymbol (#4143) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen, arról. Jobbra kihúzod majd ott az új windows ikon és arra katt majd jön a metro start menü.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4150) miresz válasza EvilSymbol (#4148) üzenetére


miresz
veterán

:DDD Vagyunk ezzel így egy páran!...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.