Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) pincehely válasza cashback (#3596) üzenetére


pincehely
addikt

Hülyeséget kérdeztél?-Igen!

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#3602) AthlonXP válasza moonguru (#3600) üzenetére


AthlonXP
őstag

Félsiker... :(
Mivel ezeket már próbáltam, gondoltam felrakom a webm támogatást amit az IE9-nél említ a leírásban. Miután azt felraktam már elindultak a videók, de nem tudom teljesképernyőre tenni őket. Csak a böngészőben veszi őket maxra... :F
Gyakran nézek klippeket youtubeon és emiatt nem szeretnék más böngészőt feltenni.
Használni akarom az IE-t, mert tetszik és ezt is tesztelem közbe... :)

(#3603) AthlonXP válasza AthlonXP (#3602) üzenetére


AthlonXP
őstag

Na most meg minde olyan oldalon, ahol flas elemek vannak ( itt is a ph-n ), állandóan telepíteni akarja a flash playert, de már fent van... :F

(#3604) cashback válasza pincehely (#3601) üzenetére


cashback
őstag

Pfff... :U

Tisztázva volt mi is számít érdemi munkának? Nem.

Én valami komolyabbra gondoltam a blog írás, weboldal fejlesztés, ps használaton túl. :B

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#3605) worxland válasza cashback (#3604) üzenetére


worxland
addikt

Nemzetközi cég 100+ milliárdos éves forgalmú magyar leányvállalatának informatikai üzemeltetése érdemi munkának számít? :F

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#3606) RexpecT


RexpecT
addikt

Tényleg nem lett rossz, de szerintem is tök felesleges a metro desktopra.

(#3607) mycso válasza cashback (#3604) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Mondjuk egy komplett vegyipari gyár/üzem folyamatirányítása???
Akkor egy másik példa a sokból: telekommunikációs cég tervezésre (+minden feladata, csak próbáltam egy komolyabb munkát ide írni)?

És van még nagyon sok....

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#3608) cashback


cashback
őstag

Én elhiszem nektek... de ez hogy jött ide? :D

A megbízható stabil működésről volt szó... kék halál?

Repülésirányításnál is Win-t használnak... na én mondjuk ezt nevezném inkább akkor "érdemi munkának"!
Viszont ott ott van az analóg is mellette, mert ugye nem bíznak semmit a Win-re csak és kizárólag.

A lényeg hogy vissza kanyarodjunk a Win8-hoz... engem zavar ez a startmenü. Olyan mintha a telefonom nyomkodnám. :F
Funkcióiban nem sokban tér el elődjétől. Át lettek maszkírozva a dolgok, de sok változást nem érzek.

Kék halál még korai lenne... de nem fogom megvárni. :B

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#3609) T_Stark


T_Stark
őstag

Ma úgy döntöttem vagány leszek, és feltettem tiszta telepítéssel egyetlen éles rendszernek :DDD
Bétához képest eddig egész jól viselkedik, bár vannak érdekességek. Pl ez a Messaging app elég fura, nem is igazán értem még hogy kéne használni hogy jó legyen. Feltettem egy "rendes" WLM-t, de így meg egyszerre jelzi az üziket mindkét helyen ami elég zavaró.
A Mail app sem tiszta számomra, hogy lehet hozzáadni több email fiókot? Csak az az egy van ott amivel belépek a Windowsba.

Azt is észrevettem hogy ha filmet nézek a beépített media playerrel, akkor egy darabig tökéletesen megy, aztán furán elkezd akadni. Leállítottam, elindítottam újra, ugyanaz. Feltettem egy VLC-t azzal nem csinálja.
Programok kompatibilitásával nagyon jól áll, amit eddig felraktam rá megy is szinte minden, pár gadgetet leszámítva, meg hogy a Warcraft 3-ban nincs hang.

A Metro felülettel felemás érzéseim vannak. Ha muszáj, meg lehet szokni, de széles mosollyal meglettem volna nélküle is.
A hagyományos start menü hiánya viszont zavaró, mindig reflex szerűen arra húzom az egeret, akkor kapcsolok hogy nincs is...
Pl az is elég rossz így hogy egy egyszerű kikapcsoláshoz eddig egérrel Win7 alatt annyi volt hogy start menü és rákatt a kikapcsolásra. Most vigyem az egeret az alsó sarokba, megvárom míg megjelenik az oldalsáv, katt a settings-re, ott a power-re, ott a shut down-ra... eléggé el van dugva, túlbonyolítva.
Az egész rendszerrel ilyen érzésem van, valahogy nem látom át úgy egyben az egészet. Hol a metrot dobja fel, hol a klasszikus asztalt, mintha nem is egy rendszer lenne, hanem két külön valami.

Hát így fél nap alatt kb ennyi a véleményem róla hirtelen, nem mondanám hogy olyan rossz, de bőven van még min javítani szerintem.
Ja és én nem tettem rá semmi védelmi programot, a beépített tűzfalat használom a Defenderrel, az elég vagy azért féljek?

(#3610) gzbotii válasza T_Stark (#3609) üzenetére


gzbotii
veterán

A jobb klikk a Win8ban is csodakra kepes ;)

A messeging appal mi a bajod? Marmind mi nem megy ugy, ahogy kell? Ha meg vegkepp nem baratkoztal meg vele, akkor jelentkezni ki, vagy kapcsold ki az uatomatikus beleptetest es akkor nem fog jelezni ;)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3611) slein válasza virkir (#3519) üzenetére


slein
tag

A másodikból kérek 20 dkg-ot, köszönöm.

(#3612) nXu


nXu
tag

Na, eddig úgy tűnik, marad éles rendszernek. A VS2010 hiba nélkül feltelepült, StyleCop is megy, így tehát suliba is megfelel. Azért a messengert kijavíthatnák...

(#3613) T_Stark válasza gzbotii (#3610) üzenetére


T_Stark
őstag

Ezt a messaging appot úgy egészében nem látom át. Van ami tetszik benne, pl hogy ki lehet tűzni oldalra a beszélgetést, osztott képernyős módban.
De pl ahogy a WLM-ben van egy lista, ahol ránézek és látom ki online, ki offline, azt így nem látom, az egész felépítése nagyon szokatlan nekem.
Lehet hogy csak én nem jöttem még rá valamire, alig fél napja barátkozom az egész rendszerrel.
Pl azt sem tudom hogy kell kikapcsolni az automatikus beléptetést.

(#3614) gzbotii válasza T_Stark (#3613) üzenetére


gzbotii
veterán

Igy tudsz felvenni uj accountokat. De nem tudom, google/live/exchange-en kivul mast hozza lehet e adni..

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3615) gzbotii válasza T_Stark (#3613) üzenetére


gzbotii
veterán

A Message Hub-ban, job oldalt lent, talalsz egy ilyet, rakattintva a bongeszobol nyilik meg egy ablak, ott modosithatod, hogy hozzaferhet az adot sozlgaltatashoz, vagy nem. Tudtomal, jelemleg ez az egyetlen lehetoseg..

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3616) T_Stark válasza gzbotii (#3614) üzenetére


T_Stark
őstag

És azt hogy lehet előhozni? Mert nekem a Mail app így néz ki: [link]

(#3617) gzbotii válasza T_Stark (#3616) üzenetére


gzbotii
veterán

Jobb klikk es lent a @ jel irja is ott, hogy account.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3618) T_Stark válasza gzbotii (#3617) üzenetére


T_Stark
őstag

A jobb klikk-re csak megjeleníti/eltünteti azt az alsó zöld sávot, ha a @ accounts-ra kattintok azzal meg az Accounts nevű függőleges sávval csinálja ugyanezt (megjeleníti/eltünteti).

(#3619) gzbotii válasza T_Stark (#3618) üzenetére


gzbotii
veterán

start gomb+i :B
Es akkor ott van job oldalt, legfelul add an account (ezt barhol a mail hub-ban)

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3620) T_Stark válasza gzbotii (#3619) üzenetére


T_Stark
őstag

Igen, így már megvan :)
Kösz szépen!

(#3621) Sub-ZeRo válasza pincehely (#3592) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Egy xerox phaser 3117-ről lenne szó. Driver vagy updateről, vagy ha beadagolom neki simán felismeri, nincs vele gond. De ha nyomtatnék akkor hibával elszáll.
Majd ma még próbálkozok.

Más: Akinek a 3.5 net nem ment annak üzenem hogy nekem igen. Ati kártya driver telepítés után szépen felkúszott.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3622) Boonen007


Boonen007
őstag

NFS Run&BF3 alkalmazás hibával leáll utóbbival azért egy 5 percet játszottam míg a Run magát az autókázós pályát be se tölti tehát maga a játék bejön.

(#3623) BeeNiTTo


BeeNiTTo
aktív tag

az app ok nyelvét hol lehet beálitani??

MInden más angol de a metros app-ok valamiért németek

(#3624) kmisi99


kmisi99
addikt

Egy csomó műveletnél csak úgy enged dolgokat nálam egy a win8 ha rámegyek hogy adminisztrátorként csinálom. pl egy zenét mentettem volna a saját zene mappámba és nem engedte csak az alap zenemappába amit a win hoz létre. Meg még máshol is van ilyen. Meg van hogy program is írja hogy admin jogokra van szükszége a programnak mert így nem tudja támogatni egy játékot. Hol tudom megcsinálni hogy mindent admin joggal csináljon?

(#3625) Sub-ZeRo válasza kmisi99 (#3624) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Action center, security és windows smart screen. Szerintem ez kell neked.

(#3626) AthlonXP: Nekem megy desktop módban. Metro-ban meg néhány videót nem játszik le, mert html5-öt használ, nem flasht. De ezt írták is, hogy a metro nem tudja a flasht.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3626) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Na úgy döntöttem, nem foglalkozok tovább az IE10-el, felraktam a krómot és most már tökéletes a flash mindenhol. Az IE valamiért nem akarja a dolgot, akármit csinálok benne. Nem tudom mi lehet vele a DP-ben nem volt gondja, de mindegy most már...

(#3627) Freddycom


Freddycom
őstag

Tegnap levettem az UAC-ot legalacsonyabbra (ha emlékeim nem csaltak, eddig mindig csak akkor kérdezett bármire is, ha indítottam volna programot, nem mentett meg semmiféle fertőzéstől, támadástól, egyebektől), így a login kurva gyors, reggel bekapcsoláskor nagyon gyorsan felállt a rendszer, 11,94 sec telt el a Start screen megjelnéséig.
Létezhet h az UAC kiktatása miatt lett ilyen gyors? Mást sztem nem változtattam a rendszerben, és ezelőtt borzasztó lassú volt a login.

(#3628) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Újfajta redszervisszaállítás milyen lett végűis? :U Kösz.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3629) cellpeti


cellpeti
veterán

mi miatt nem indulhat a win8?

Konfig az adataimnál található.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3630) buvartacsko


buvartacsko
addikt

Na jó, most már több napos használat után kijelentem: Tetszik. :K
Jó lesz ez, van még hova kiforrnia, bízom benne hogy a MS tényleg tudja, hogy mik lesznek jobban a trendek jövőre, és sikerre tudja majd vinni ezt az egész koncepciót. Nekem a rendszer kezelésével nem voltak problémáim, minden nagyon egyértelmű egy idő után, egyre jobban tetszik így.
A Start menü egyáltalán nem hiányzik nekem, mivel csak arra használtam eddig is hogy a keresőbe bírjam az app nevét ami kell és elinduljon. Most simán Winkey helyett Winkey+Q-t kell nyomni, hogy ugyanezt a funkciót használni tudjam, és ennyi az egész.

A Messaging APP is tetszene nagyon, hogyha lehetne benne szöveget kijelölni a másik embertől, illetve, lenne valami jobb partnerlista, és működne esetleg a Facebook chat is. ( nekem jelenleg nem hajlandó bejelentkezni. )

A Windows Store-ban számomra egyelőre semmi hasznos nincsen az ég világon, csak egy csomó hülyeség. Rengeteg gyári alkalmazást letöröltem, amit valószínűleg sohase fogok használni.. ( a weather esetleg maradt volna, de nem tudtam átállítani celsiura, és az én városom nem is volt benne, bár érdekes mód a mellettünk pár kilometerre levő, sokkal sokkal sokkal kissebb falucska meg igen. no de mind1, nem ezen áll vagy bukik egy oprendszer: :) )

DP-hez képest sokkal könnyebb irányítani és használni a Metrós dolgokat egérrel is. Nagy pozitivum.

Talán el tudom képzelni, hogy valamilyen szinten elsődleges OS-nek is lehetne használni, bár most így sleepből felélesztve a gépet, azzal kezdett hogy disconnectelt a wireless ap-ről, majd újra reconnect, de addig se szólt a rádió így, ilyet a DP nem csinált.

Így hirtelen ennyi.

(#3631) cellpeti válasza cellpeti (#3629) üzenetére


cellpeti
veterán

sikerült elindítani, eddig nem tűnik rossznak.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3632) Tibi86


Tibi86
aktív tag

Most akkor fel kell neki tenni a .Net 3.5 verzióját is? :F
Csak mert 4.xxxx van rajta, aztán nekem még nem kérte.

(#3633) #93794560


#93794560
törölt tag

Idén kijön a Win8, s ha a dolgok így mennek tovább, figyelembe véve a 3 éves kiadási ciklust, 270 év múlva ismét kijön a Windows 98. :DDD

Bocsi, de ezt nem hagyhattam ki!

(#3634) BeeNiTTo


BeeNiTTo
aktív tag

rainmter telepitésekor kéri hogy rakjam fel a .net-et de amikor letölti a fájlokat ez jön ki [link]

(#3635) gzbotii válasza #93794560 (#3633) üzenetére


gzbotii
veterán

En Win95-re varok, ha mar itt tartunk.
Az volt az elso abalkosom, egy olyan gepen, amit ma a telefonom kenterbe verne :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3636) zoltanz válasza #93794560 (#3633) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Windows 2003-ra akkor várhatunk még. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3637) gzbotii válasza zoltanz (#3636) üzenetére


gzbotii
veterán

SZvsz abbol estleg 2285-ben lessz valami es akkor mar elnevezik Win22.85-nek

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3638) spammer


spammer
veterán

Erre valaki? [link] :F

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3639) RexpecT


RexpecT
addikt

Érdekes problémába ütköztem:
Van egy mappám ami a Total Commanderben csak akkor látszik, ha bevan kapcsolva a rejtett/system fájlok megjelenítése, pedig a mappa nincs rejtve, Windows alól szépen látszik is a mappa.
Így néz ki a mappa attribútuma:

(#3640) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Van már valami magyarosítás? :)

(#3641) spammer válasza BRIKLY (#3640) üzenetére


spammer
veterán

Magyarosítás? Pirospaprikával, fűszerekkel? ;]

Ja hogy te a "magyarításra", vagyis a magyar nyelvi csomagra gondolsz :P

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3642) nXu válasza spammer (#3638) üzenetére


nXu
tag

Próbáld meg local fiókkal jelszó nélkül (nem tudom, lehetséges-e).
Én egész egyszerűen beállítottam PIN-t. 4 számjegy és még csak entert se kell nyomni a végén, egyeltalán nem zavaró.

(#3643) Sub-ZeRo válasza BeeNiTTo (#3634) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Kell neki a 2.0 és a 3.0 is még mielőtt a 3.5-öt feltennéd.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3644) Freddycom válasza buvartacsko (#3630) üzenetére


Freddycom
őstag

Gondolom a celsius átállítást megtaláltad, csak nem mentette vmiért?

(#3645) BRIKLY válasza spammer (#3641) üzenetére


BRIKLY
veterán

Igen,arra. azért tettem vigyort.

(#3646) buvartacsko válasza Freddycom (#3644) üzenetére


buvartacsko
addikt

Nem találtam meg. Be lehet állítani? :D

Oké megvan. :D

Basszus ilyen láma vagyok. :) Na így már van értelme valamennyire a dolognak. :D

[ Szerkesztve ]

(#3647) Freddycom válasza buvartacsko (#3646) üzenetére


Freddycom
őstag

Gondoltam rákérdek, h tuti legyen, de jól van akkor. :D

(#3648) spammer


spammer
veterán

Store jelzett, hogy 4 apphoz (solit., weather, finance, map) van frissítés, de download/install után kiírja, hogy nem sikerült. Nyomom, hogy Try again, de ugyanaz. :U

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3649) buvartacsko válasza Freddycom (#3647) üzenetére


buvartacsko
addikt

Küldtem a Microsoftnak feedbacket, hogy rakják bele az én városomat is az adatbázisba. :) Az accuweather megtalálja egyből, meg az OS X weather widgetjében is benne van. Örülnék már ha ebben is benne lenne. :)

(#3650) Freddycom válasza spammer (#3648) üzenetére


Freddycom
őstag

A weather most nálam is try again-ezik, valszeg vmi egységesen szar most.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.