Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) pethYeti


pethYeti
addikt

A Metro-s Video Music apphoz telepíteni kellene a Zune-t? Nekem jelenleg semmit nem csinálnak.

(#3752) Gorneck válasza pethYeti (#3751) üzenetére


Gorneck
titán

Nem kell semmi...jobb klikk és pl music...amúgy meg kell adni a zene könyvtárad...

Gorneck#1239

(#3753) pethYeti válasza Gorneck (#3752) üzenetére


pethYeti
addikt

Nem volt megadva, köszi!

Még egy dolog. A calendar vajon miért csak 1 naptárat hajlandó leszinkronizálni google-el? Van vagy 5-6 naptáram de csak 1-et mutat :(

(#3754) Gorneck válasza pethYeti (#3753) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem teljesen oké...azt mutatja amit a live-on is látok...

Gorneck#1239

(#3755) spammer


spammer
veterán

Nem tudom mi ez, de a Store-ból még mindig nem tudom frissíteni az appokat. Pedig jelzi, hogy van új verzió, de nem települ, Try again, és megint nem... Megpróbáltam úgy, hogy uninstall és újra letölteni, de persze, hogy nem tölti le. Try again az idők végezetéig.. Beszart a store?

szerk: illetve letölti, mert a download végig megy, de nem installálja

kép: [link]

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3756) Barthezz2 válasza pzstm (#3737) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nálam néha az online, és az appear offline lehetőség mellett ott van az offline is, csak ez esetben viszont marad is úgy, azaz nem tudok online menni :D (bár igazából meg online kell legyek, mert a WP7 meg fent lóg, plusz telepítettem desktop részre a wlm-et is..)
FB chat se megy, hiába vagyok csatlakozva, és hiába jelzi is, hogy így van, nem is látom a kontaktokat a messaging-be, pedig a people alatt meg ott vannak.

Mondjuk nekem eleve ez a Messaging úgy ahogy van, nem jön be. Lehet én vagyok hülye, de szerintem teljesen logikátlan az egész. Bár nem működik, szóval lényegében mindegy is :D

Everybody lies.

(#3757) Gorneck válasza Barthezz2 (#3756) üzenetére


Gorneck
titán

Az appokon lenne még mit faragni...remélem ez csak tényleg a preview....

Gorneck#1239

(#3758) RaZroX


RaZroX
addikt

Közérdekű közlemény

Nem rég jöttem rá, hogy hogyan is lehet a legkönnyebben bezárni egy Metro alkalmazást feladatkezelő és "close"-olgatás nélkül..
Készítettem egy rövid videót róla, szóval akit érdekel lesse meg.

This is the way

(#3759) Boonen007


Boonen007
őstag

Win reinstall....

(#3760) gzbotii válasza RaZroX (#3758) üzenetére


gzbotii
veterán

Jo a video, nem baszogatasbol mondom, de nekem ez volt az elso modszer, ahogy bezartam egy appot. Meg a futo alakalmazasok>jobbklikkclose-nal is hamarabb felfedeztem.

De azert persze sokakanak uj lehet.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3761) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Ahhoz, hogy az appok ( időjárás, store, stb ) hozzáférjenek a nethez, kell vmit beállítani?
Sehogy sem akarják elfogadni a netet, pedig a desktop módban simán megy a böngészés, meg minden, most is onnan írok, de az appok meg azt írják nincs net, csatlakozzak és próbálkozzak újra. :F

(#3758) RaZroX: Amikor meg van nyitva egy metro app és be akarod zárni, egyszerűen nyomsz egy ALT+F4-et és bezáródik, ennyi, semmi extra... :)

[ Szerkesztve ]

(#3762) edeleny válasza Boonen007 (#3723) üzenetére


edeleny
őstag

Használtam a fejlesztői előzetest.
Mikor felteszel majd 20-25 programot, amiből 3-4 játék, amikben van darabonként 4-5 *.exe, na akkor lesz vagy 70 csempéd!
Na akkor keresgess boldogan!!
Mert vagy takarítasz rendesen, vagy lesz annyi felesleges csempéd, hogy egy bérház összes fürdőszobáját telerakhatod!!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3763) infectedmann


infectedmann
őstag

Hát eddig pozitív csalódás a Win 8. Pár dolog, amin csiszolni kell, de gondolom csak a nem végleges változat fogyatékosságai ezek a hiányosságok:
Music/Photo/Video/Reader app -ban lehessen fájlokat, mappákat betallózni, ne legyen rám erőltetve, hogy a Music/Picture/Video/Documents mappákban másoljam be, amit ezekkel a programokkal akarok megnyitni. A Mail app -ban is hiányzik a pop3/imap fiókok hozzáadása, de a Gmail integráció az nagyon pozitív dolog számomra.
A Messaging és People rész is jó elgondolás, de pl. Twitternél ez a jobbra-balra scrollozás nem tetszik, jó lenne valami normális timeline. A Twitter és MSN kapcsolatok egymásba folyása sem tetszik. Gondolom ha Facebookot is migráltam volna, azok a kontaktok is bekerült volna a közösbe. Ez nem jó. Lehet csak én csináltam valamit rosszul, de jó lenne ha tudnék váltogatni az egyes accountok között. Kicsit ez a rész még számomra átláthatatlan volt.
Weather app tetszik. XCurrency nagyon jó. Az egész Store jó ötlet, remélem sok jó hasznos ingyenes app lesz benne.

A Start Menü hiányát kb. 10 perc alatt megszoktam, annyira nem vészes.
Drivereket fel lehet tenni, de pl. a TV tuner kártyám eléggé ocsmány képet adott, mert gondolom valami nem tudta használni a saját kodekjeit. Kb. nézhetetlen az adás.
Játékok: Alan Wake-et próbáltam, az tökéletese futott.
Filmek: Ugyan azt a 'packot' tettem fel, mint Win 7 alatt és tökéletesen le tudtam játszani mindent.
Zene. iTunes tökéletesen fut, talán még jobban, mint Win 7 alatt.

Egyszóval ha megjönnek a dedikált Win 8 driverek és a beépített appokat is véglegesítik, akkor egy nagyon jó rendszer lesz.

(#3764) Boonen007 válasza edeleny (#3762) üzenetére


Boonen007
őstag

Megtortent ;) elrendezem es kesz.

(#3765) RaZroX válasza gzbotii (#3760) üzenetére


RaZroX
addikt

Én csak véletlen jöttem rá, mert nem értettem, hogy minek lehet lehúzni az egész ablakot... elkezdtem rángatni az egeret és upsz, sikerült bezárni a desktopot :DDD

This is the way

(#3766) Barthezz2 válasza Gorneck (#3757) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Na igen, és még finoman fogalmazol..
Mondjuk DP-ben ami volt ilyen social cucc, az egész tűrhetőnek tűnt, csak ugyan így bugos szar volt, gondoltam majd a CP-re helyrepofozzák, erre már bent sincs..

(#3762) edeleny:

Már majdnem teljesen belakott rendszer:

...és nem telt 5 percembe, hogy így nézzen ki.. :U

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#3767) zoli62 válasza Воланд (#3691) üzenetére


zoli62
addikt

Nem, playerből csak 4-es van, workstation tart 8-asnál. [link]

(#3768) AthlonXP válasza infectedmann (#3763) üzenetére


AthlonXP
őstag

Milyen pakkot tettél fel videólejátszáshoz?
Én Win 7 alatt MPCHC-t használok, mindent visz és nem kell mindenféle kodeket felrakni külön...
Itt a Win 8-ban egyelőre csak a saját WMP van, de ez is lejátszik mindent amit eddig próbáltam. :)

(#3769) edeleny válasza RaZroX (#3758) üzenetére


edeleny
őstag

Az már maradi, és ódivatú, és elvetendő, mint ahogy mutattad is, jobb egér - Close és be is van zárva!
Nem kell ez a húzogatós idiótaság!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3770) Polllen válasza AthlonXP (#3761) üzenetére


Polllen
nagyúr

Milyen tűzfalat használsz? (csak mert nekik külön net elérés kell, advanced firewall-ban meg is jelent egy új opció az appokhoz)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3771) AthlonXP válasza edeleny (#3769) üzenetére


AthlonXP
őstag

ALT+F4, nem kell húzogatni semmit, egy mozdulat a bezárásuk... :U

(#3770) Polllen: Semmit, csak a Win sajátját.

(#3772) Воланд válasza AthlonXP (#3771) üzenetére


Воланд
titán

vagy be se zarod...

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3773) Aflamin válasza pethYeti (#3748) üzenetére


Aflamin
tag

pethYeti........Köszike!

(#3774) gzbotii válasza edeleny (#3769) üzenetére


gzbotii
veterán

Mi az, hogy maradi? Estleg az Alt+F4 az lehet az de ez elegge uj. Es nekem ez a kedvenc modszerem ;)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3775) AthlonXP válasza Воланд (#3772) üzenetére


AthlonXP
őstag

Ez meg a másik! :)

(#3776) Djuree válasza AthlonXP (#3768) üzenetére


Djuree
félisten

Vlc player. Semmi nem kell hozza, mindent visz:)

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3777) RaZroX válasza edeleny (#3769) üzenetére


RaZroX
addikt

Nem mondtam hogy használd.... azoknak raktam fel, akiket érdekel és eddig nem tudtak róla..

This is the way

(#3778) T_Stark


T_Stark
őstag

Az időjárás app-ot hogy lehet beállítani hogy Celsiusban írja ki a hőmérsékletet? Mert most éppen 38 fok van rajta :DDD
Gondolom fahrenheit lehet.

(#3779) Воланд válasza T_Stark (#3778) üzenetére


Воланд
titán

win gomb + i --> settings

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3780) AthlonXP válasza T_Stark (#3778) üzenetére


AthlonXP
őstag

Ezt is leírták már vagy 2x...
Megnyitod, egér a jobb alulra, fogaskerék, settings, átállít... :)

(#3781) RaZroX válasza T_Stark (#3778) üzenetére


RaZroX
addikt

Egér jobb alsó vagy felső sarokba, elő jön a menü, ott a fogaskerék majd settings.

This is the way

(#3782) T_Stark válasza Воланд (#3779) üzenetére


T_Stark
őstag

:R
Megvan. Köszi mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#3783) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Ha valaki vállalkozik rá, és összeszedi a tippeket-trükköket, beleteszem az első hsz-be, és talán nem jönne elő minden kérdés 20x..

De holnap akár magam is összeszedhetem, de ma már lusta vagyok hozzá.. :B

Everybody lies.

(#3784) AthlonXP válasza Barthezz2 (#3783) üzenetére


AthlonXP
őstag

Na ez egy jó ötlet! :R

(#3785) RaZroX válasza Barthezz2 (#3783) üzenetére


RaZroX
addikt

Holnap én is vállalkoztam volna rá, de ma már biztos nem :DDD

This is the way

(#3786) Воланд válasza Barthezz2 (#3783) üzenetére


Воланд
titán

lesz rendes elso hsz, de meg en sem talaltam meg minden hasznos dolgot. :B ;)

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3787) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Amúgy a Start menüs kikapcsolás helyett:

Gadget

Így csak egy kattintás és kész! :)

[ Szerkesztve ]

(#3788) RaZroX válasza AthlonXP (#3787) üzenetére


RaZroX
addikt

Évek óta a Power gomb híve vagyok, de amúgy ez is egy megoldás :D

This is the way

(#3789) janihunk


janihunk
senior tag

punkbuster mikor lesz a CP hez?

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#3790) vlevi válasza tomp (#3714) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Nem tudom rávenni, hogy megjelenìtése 16:9 legyen. Van erre vmi orvosság?"
Indítsd újra a Win8-as guest rendszert safe módban. Meg ne kérdezd, hogy kell, mert már nem emlékszem, el van dugva, és F8-ra nem működik. De ha megvan, akkor Safe módban tudod rendesen telepítenia Virtualbox extensionst. A legfrissebb Virtualbox már ismeri a Win8-at is, és felmegy rá rendesen. Még a Direct3d gyorsítás is, pl aero transparency is működik így.

(#3791) tomp


tomp
félisten

Most már 16:9-ben fut a virtuális win8. :)
Így a csempés start menü nagyon bejön. :C

Ha fut egy dal, és megnyitok más appot, a lejátszó bezárul. :W

(#3792) Воланд válasza tomp (#3791) üzenetére


Воланд
titán

es a zene is leall?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3793) vlevi válasza RaZroX (#3788) üzenetére


vlevi
nagyúr

Vagy csinálsz egy parancsikont a shutdown.exe-hez, és ezt rakod a desktopra, taskbarra, vagy mit beszélek a metróba.

De akkor én is szeretnék hülyeséget kérdezni. Próbáltátok a metro-s IE-t? Én próbáltam tegnap, és egy képet be akartam rakni valami fórumba. És b****s nem sikerült, mert a kép el volt mentve a pictures folderbe, de a metros IE-ből nem tudtam oda navigálni, mert a c:\users könyvtárat nem mutatja a file kiválasztója.

(#3794) RaZroX válasza janihunk (#3789) üzenetére


RaZroX
addikt

Semmikor. A punkbuster eddig sem támogatta a béta operációs rendszereket és valószínűleg nem is fogja.

This is the way

(#3795) RaZroX válasza vlevi (#3793) üzenetére


RaZroX
addikt

A metro IE egy rakás **** :DDD Várd meg a FireFox metro appot, már egy ideje készítik :D
Mondjuk szerintem felesleges Metro böngészőt használni... mert tulajdonképpen mi értelme ? :D

Szerk.: Tableten nyilván van, de PC / Laptop esetében teljesen felesleges.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#3796) tomp válasza Воланд (#3792) üzenetére


tomp
félisten

Igen. Ha megnyitom vissza, folytatja ahol leállt. :W

(#3797) Воланд válasza tomp (#3796) üzenetére


Воланд
titán

jo kis bug, nem csak nalad jott ez elo.

szed le, majd tedd ujra, hatha.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3798) Boonen007


Boonen007
őstag

Hogy tudok a saját gépemen teljes admin rendszergazda meg a ............ fene tudja mi lenni? Nem igaz, hogy nem tudok átnevezni egy büdös drivert mert levan tiltva..

(#3799) Воланд válasza Boonen007 (#3798) üzenetére


Воланд
titán

konkretan mi van letiltva? mit ir ki?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3800) Boonen007 válasza Воланд (#3799) üzenetére


Boonen007
őstag

"Szüntesd meg az írás védettséget." :W

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.