Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) viktor82 válasza Darko_addict (#43000) üzenetére


viktor82
őstag

bocsi lemarad 40euró :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#43002) xxSanchez válasza viktor82 (#42999) üzenetére


xxSanchez
őstag

Csak kulcsot kaptál vagy adott hozzá valami szerződést is?

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#43003) viktor82 válasza xxSanchez (#43002) üzenetére


viktor82
őstag

Eddig csak kulcsot ,de talán kapok hozzá még dvd-t is meg gondolom majd valami igazolást a vásárlásról,de nem nagyon érdekel engem

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#43004) semetka válasza hcl (#42996) üzenetére


semetka
őstag

akkor oké, azt hittem olyan régi a gépem hogy már nem is megy rajta. :D

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#43005) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Valakinek van "régebbi" laptopja, amin Win 8 fut? Itthon van egy [HP DV9000], amire a Win 7 nem ment fel, csak az XP vagy Vista. Vajon hogy szuperálna, ha ráerőltetném a Windows 8-at?

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#43006) [P]laci válasza Darko_addict (#43005) üzenetére


[P]laci
senior tag

hogy hogy nem ment fel rá a 7? simán mennie kéne rajta a vista drivereivel szvsz... :K a vas elég hozzá és sztem a 8/8.1-hez is! :)

[ Szerkesztve ]

(#43007) Darko_addict válasza [P]laci (#43006) üzenetére


Darko_addict
őstag

Huhh, már fogalmam sincs, de többször is próbáltam. Most szüleim megint "leélték", szóval kértek egy friss rendszertelepítést, és elgondolkodtam a Win7/8-on megint. A W8 nagy lépés lenne nekik, ezért maradnék a 7-nél legszívesebben. Most ugrott be, hogy lehet egy BIOS update segítene a dolgokon...

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#43008) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

A Pover go 2-vel valamiért nem bírok írni adat dvd-t,sima dvt-t meg nem enged csak ha regisztrálok.
Úgy néz ki le kell tölteni valami író progit ami nem nero mert azt találni lehetetlen ami működik is és jó a kulcsa.

(#43009) tomp válasza mr.tamasbiro (#43008) üzenetére


tomp
félisten

ImgBurn-t használok 8.1-en is. Tökéletes és teljesen ingyenes!

(#43010) kispx válasza Darko_addict (#43005) üzenetére


kispx
addikt

Google-lel rákerestem és működnie kellene.

[ Szerkesztve ]

(#43011) Daszkalosz19


Daszkalosz19
aktív tag

Sziasztok!
Bios frissítés után nem indul el a win 8.1 csak a biosbol. Pedig beállítottam a bootolást is.
Mi lehet a probléma? hiányozhat az indítófájl?

(#43012) Darko_addict válasza kispx (#43010) üzenetére


Darko_addict
őstag

Engem is az győzött meg, többen is vígan használták (W7-tel). Most néztem meg, egy 2007-es BIOS volt rajta, feltettem a legfrissebbet, az egy 2010-es darab. Gyors backup, aztán megnézzük, mit szól hozzá most. :)

Köszönöm a visszajelzéseket! :R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#43013) vizimento


vizimento
senior tag

Win 8.1 telepítésénél ez a hibaüzenet jelenik meg:

Hiányzik egy adathordozóhoz szükséges illesztőprogram. ez lehet például dvd-meghajtón , USB eszköz vagy merevlemez illesztője. ha ez megvan egy CD-n DVD-n vagy USB meghajtón , most helyezze be a lemezt vagy csatlakoztassa a meghajtót
megjegyzés: ha a windowst DVD-ről vagy USB meghajtóról telepíti , erre az időre nyugodtan eltávolíthatja a lemezt vagy a meghajtót.

A konfig: gyári alkatrészekből álló ASUS K52F, csak a HDDt cseréltem Kingston SSDnow V300-ra (128Gb).

Mi lehet a baja? Mihez keres drivert? Honnan szedjek hozzá neki drivert?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#43014) Nordik


Nordik
őstag

Egyre inkább ajánlottak a 64bit-es rendszerek, de ugye sok program nem érhető el ilyen verzióban. Ez miben jelent hátrányt? Vagy okozhat kompatibilitási problémákat? Itt most néhány programra gondolok, nem driverekre illetve vírusírtókra stb amik azért jobban beépülnek a rendszerbe. Általába ezekhez azért elérhető a 64bit-es támogatás.

(#43015) xxSanchez válasza Nordik (#43014) üzenetére


xxSanchez
őstag

Egyáltalán nem jelent gondot, nekem még nem nagyon volt olyan programom ami a 64 bit miatt nem indult volna el, vagy ha igen akkor volt belőle 64 bites változat.

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#43016) Nordik válasza xxSanchez (#43015) üzenetére


Nordik
őstag

Értem, viszont milyen úton-módon futtatja a 32bit-es programokat? Virtuálisan vagy hogyan? Ez gondolom azért valamennyit visszavehet a programok sebességéből. Vagy a mai processzorok már tökéletesen ellátják ezt a feladatot? Úgymond fel vannak rá készítve? Bár lehet hülyeséget beszélek és ez az op.rendszer dolga. :B

(#43017) King Unique válasza Nordik (#43016) üzenetére


King Unique
titán

Natívan úgy tudom, van külön Program Files / Programfájlok (x86) mappa is, oda települnek.

[ Szerkesztve ]

(#43018) Darko_addict válasza Nordik (#43016) üzenetére


Darko_addict
őstag

A Windows 7 kibocsátása után kb. fél évvel csatlakoztam a felhasználók táborához, azóta használok 64 bites rendszereket, sosem volt panaszom ilyen ügyben.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#43019) kispx válasza Nordik (#43016) üzenetére


kispx
addikt

Semmit sem virtualizál. Meg vannak a 64 bites winben a 32 bites libraryk. Bencmarkokon látszik az eredmény a kettő között, normál programoknál észre sem fogod venni, hogy nem 64 bites.

Ha minden kötél szakad, akkor természetesen még mindig ott van a virtualizáció (VirtualBox, vmware és társai). Viszont itt tapasztalhatsz sebességcsökkenést.

(#43020) xxSanchez válasza Nordik (#43016) üzenetére


xxSanchez
őstag

Nem, semmi különbség nincs a sebességek között. A feladatkezelőben lehet látni, hogy a futtatott program 32 vagy 64 bites.

Heyho.

(#43021) Nordik


Nordik
őstag

Köszönöm a válaszokat!

Ahogy észreveszem egyre inkább a 64bit-es rendszer az elterjedt, nem csak a Ram mérete miatt. De már 4GB-nál is kifejezetten ajánlják. Valóban ennyire leáldozóban van a 32bit-nek?

(#43022) xxSanchez válasza Nordik (#43021) üzenetére


xxSanchez
őstag

Ez a felhasználástól függ, nekem több programom is csak 64 bites rendszeren indul el, leginkább az Adobe szoftvereknél kezdik kötelezővé tenni a 64 bitet. After Effects CS5, CS5.5, CS6 illetve a CC is már csak 64 bites rendszeren indul el.

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#43023) Darko_addict válasza Nordik (#43021) üzenetére


Darko_addict
őstag

4GB-ot lát összesen, beleértve a Video memóriát is. Szóval, ha van egy 1GB-os VGA-d, a rendszer RAM-ból már csak 3-mal tud "foglalkozni". A kategória csúcsában pedig ott vannak a 3-6GB-os VGA-k is.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#43024) milan26 válasza semetka (#42986) üzenetére


milan26
senior tag

Azon szerintem elmegy kacagva.

(#43025) micafighter válasza Nordik (#43021) üzenetére


micafighter
nagyúr

x86, azaz 32 bites rendszernél 4GB RAM a felső korlát, az emberek meg nem nagyon szeretik a korlátokat, tehát igen, leáldozóban van :) de ma még elvan az ember 4GB RAM-al.

Mégegyszer, csak hogy tiszta legyen: 32 bites (x86) rendszeren csak 32 bites alkalmazások futnak. 64 bites (x64) rendszeren futnak a 64 bites alkalmazások és a 32 bites alkalmazások is.

[ Szerkesztve ]

(#43026) micafighter válasza vizimento (#43013) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ugyanezt írta ki nekem is régebben egy telepítésnél, és teljesen más volt a gond. Rosszul sikerült a telepítő kiírása. Megcsináltam újra a telepítőt, és müködött. Persze kellett pár óra googlizás hogy rájöjjek, teljesen más a gond...

Az a vicces, hogy MS honlapján ki tudják irni hogy, mi a baj. A telepítésnél mikor kiírja a hibát, ezt nem tudták volna már odaírni..: http://support.microsoft.com/kb/2755139

,,This issue occurs for one of the following reasons:
> The installation DVD is removed during the setup process.
> A low-quality DVD was used to create the installation DVD.
> The speed at which the installation DVD was burned was too fast.
> The DVD drive cannot read the media.
> The ISO file is corrupted. "

Nálam első 4 alapból ki lett lővve, mert pendrive-ot használtam..

[ Szerkesztve ]

(#43027) Nordik válasza micafighter (#43025) üzenetére


Nordik
őstag

Értem. Nekem most 4GB-om van a laptopba. Érdemes venni mellé mondjuk még 2GB-ot? Igazából játszani nem játszok, böngészgetek illetve alap dolgok. Gördülékenyebb lenne vele a Win 8.1? Vagy nem vennék észre szinte semmit mivel a 4GB elég jól kiszolgálja a rendszert? Ez egy Lenovo G500-as gép, Intel Pentium 2020M procival, 500GB HDD-vel, integrált videókarival.

(#43028) micafighter válasza Nordik (#43027) üzenetére


micafighter
nagyúr

Feltételezem, hogy 64 bites a rendszered? Mert ugye csak akkor lenne értelme több RAM-nak. Géphasználat közbe nézz rá néha a feladatkezelőre, fel megy-e a RAM használat 80% fölé. Ha igen, akkor érdemes lenne átgondolni a +2 GB RAM-ot, ugyanis akkor éreznéd a különbséget a 4 GB és a 6 GB között, mikor a RAM használat 4GB körül van, mert ott a 4GB RAM-al le fog lassulni a gép, a 6 GB-nél pedig még lenne egy kis tartalék ugye.

[ Szerkesztve ]

(#43029) hcl válasza micafighter (#43026) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hehe, nekem simán csinálta ezt csak úgy is.
Pendrive-ról telepítve meg felment. Vagy ötödikre.

Mutogatni való hater díszpinty

(#43030) szabonagyur válasza Nordik (#43027) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha bővíteni akarsz akkor 4Gb és akkor valószínűleg létrejönne a Dual Channel is és az az integrált kártyán sokat dobna szerintem. De azért kérdezz rá, hogy 2 Gb-vel nem jön e létre Dual Channel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43031) Nordik válasza micafighter (#43028) üzenetére


Nordik
őstag

Jelenleg úgy használom a gépet ahogy szoktam és figyelem a memóriát. Hát 55% főlé nem nagyon megy.

(#43032) vizimento válasza micafighter (#43026) üzenetére


vizimento
senior tag

Köszi, megpróbálom ujra kiirni.

Vagy arra van esetleg lehetőség, hogy az SSD-re bootolhatóan felrakjam, és "önmagára" telepitse?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#43033) micafighter válasza szabonagyur (#43030) üzenetére


micafighter
nagyúr

Tudtommal DC a memória modulok számától függ.

[ Szerkesztve ]

(#43034) vlevi válasza Nordik (#43016) üzenetére


vlevi
nagyúr

Régesrég volt probléma a 64 bites rendszerrel, még az XP idején. De a Win7 óta más a helyzet. Melóhelyen is, itthon is 64 bites Win7-t használok, és csak előnyét láttam eddig, hátrányát nem. Még a driverekkel sincs nagyon probléma, például USB3-as PCI-Express kártyám tökéletesen ment a 32 bites driverrel. Egyik előnye, hogy nekem a 8G RAM-ot semmilyen 32 bites program nem tudja elzabálni. Volt már rá példa, hogy megkergült a Firefox, és csak zabált a memóriát, valami 3 Giga memóriát evett meg. De ebből szerencsére semmit nem vettem észre, csak a Firefox pusztult el, de a rendszer teljesen működőképes maradt.

(#43035) micafighter válasza Nordik (#43031) üzenetére


micafighter
nagyúr

Érdemes lenne rákeresni aztán megkérdezni a memóriás topicban, hogy Dual Channel mitől függ, illetve mennyit dobna a rendszereden a dual channel, tekintve hogy integrált VGA-d van és az a RAM-ot használja.

(#43036) szabonagyur válasza micafighter (#43033) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem vagyok benne biztos azért írtam, hogy kérdezze meg, nekem Asus gépemben a 3GB single channel csak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43037) Joker88


Joker88
őstag

Mostanában egyre többet jelentkezik az a probléma,hogy az IE 11 hibaüzenettel leáll..Mint pl a képen is szerepel : KÉP ( a kép netről van,nem saját )

Fő vírusvédelem a Norton Antivirus , második védelmi vonal a ChicaPC-Shield (promós,teljes verzió )
Ezek egyike sem talált semmitsem, próbaképp ellenőriztettem az ESET Online Scannerével,de az sem talált semmitsem.

Hol lehet megnézni azt,hogy mitől áll le az IE 11? ( Minden javítás fenn van a Windows rendszerhez )
Jogtiszta Win 8.1 Pro.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#43038) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok

Win alatt szeretném megoldani, hogy az otthoni hálózaton megosztott videókat külső hálózaton (pl telefon 3g) is le tudjam játszani. Most belső hálózat gond nélkül megy.

Van erre valami erre szakosodott kliens ami meg tud osztani kifelé (stream URL-re)?

:R

(#43039) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Sehogy sem akar sikerülni felírni adat dvd-t,se power 2 go-val sem Burn Aware-val sem.
Mi a franc van?Win 8 van a gépen.

(#43040) kispx válasza bigdady (#43038) üzenetére


kispx
addikt

[link] vagy [link]

(#43041) painkillerx


painkillerx
tag

Hello, ma egy ismerősöm aggódva írt hogy a notebookja amin Windows 8 van indításnál frissít már 4-5 órája.
Mondtam neki várjon még 1 órát, ha akkor sincs semmi próbálja újraindítani, de nem segített.

Mit lehet ilyenkor tenni? Lehet a lassú internet kapcsolat az oka?(mostanában 20-30kb/s a netje, ami elég gáz mondtam is neki hogy ez nem normális, hívja fel a szolgáltatót) De szerintem a frissítéseket előtte letölti nem ilyenkor.

System restore-ra gondoltam hogy ha holnapig nem indul be a gépe akkor azt megpróbálhatjuk.

(#43042) bigdady válasza kispx (#43040) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igen a plex szel szemezgetek már. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#43043) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Egy olyan problémám lenne hogy a Win 8.1 valamiért nagyon pörgeti a merevlemezt.
Háttérbe nem fut semmi olyan program ami indokolná a 95-100% lemez használatot.
Ami érdekes a dologban hogy ezt csak akkor csinálja ha pl 5-6 percre magára hagyom a gépet én nem csinálok rajta semmit akkor kezd dolgozni a vinyó.. és amint megmozgatom az egeret vagy lenyomok egy gombot visszaáll 1-5% közé...próbáltam már kikapcsolt vírusírtóval is de az sem segített ..valami ötlet mit kéne kikapcsolnom ?
:R

Lumia 950XL

(#43044) xxSanchez válasza ZsoltG60 (#43043) üzenetére


xxSanchez
őstag

Valószínűleg karbantartás lesz ami sose tudja befejezni a dolgát és emiatt próbálkozik folyton újra és újra. Nyisd meg a futtatást és írd be, hogy Taskschd.msc. A most megjelenő ablakban menj a Feladatütemező könyvtár > Microsoft > Windows > Feladatütemező opcióhoz. Itt az első találatra jobb klikk és letiltás. Lehet, hogy nem pont ez a mappák nevei, de nekem nem magyar a rendszer.

(#43037) Joker88: Az eseménynaplóban minden egyes összeomlás megtalálható, keresd meg az IE-t és csinálj róla egy képet, hogy mit ír.

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#43045) Testa


Testa
csendes tag

Sziasztok!
Windows wireless keyboard 3000 billentyűzettel win 7 alatt semmi baj nem volt, most win 8 telepítés után az "o" és a "j" gombok néha működnek, néha nem... valaki találkozott hasonlóval?

(#43046) xxSanchez válasza Testa (#43045) üzenetére


xxSanchez
őstag

Érdekes egy hiba, de próbáld meg ezt:

Vezérlőpult > Hibaelhárítás > Hardver és hang > itt pedig kattints a Hardverek és eszközök menüpontra, lehet, hogy nem ez a magyar fordítása, de itt található. > Kövesd az utasításokat.

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#43047) brd válasza Darko_addict (#43023) üzenetére


brd
nagyúr

A VGA csak ~256MB-ot (pár KB-tal többet) foglal, függetlenül a rajta lévő RAM méretétől. A többi az alaplap bénasága. Az én gépem pl. 3.5GB-ot tesz elérhetővé, 32bites Windowsnak, 2GB-os VGA-val.

The only real valuable thing is intuition.

(#43048) Daszkalosz19


Daszkalosz19
aktív tag

Sziasztok!
Hátha.tud nekem.segiteni valaki. Biost frissítettem és utána nem indul el a win 8.1. Viszont a biosbol elindul. uefi biosom van. bootolást beállítom az ssd re,de nem idul el. Látja az összes meghajtót azzal nincs gond.
Lehet a boot ini fálj sérült? segítsetek légyszíves

(#43049) Rocko66


Rocko66
aktív tag

Sziasztok!

a kérdés...
Az alábbi kérdésemben tud esetleg valamelyik fórumtárs segíteni?
Az itt leírt össze módszert megpróbáltam,új driver stb....
Tegnap a hobbit nézése közben "csak" 3-szor villant be a képernyő...
Valaki talált már rá megoldást?
Az addig oké,hogy a driver a rakoncátlankodik,de csinálta a régebbi-vel és az 1 hete kiadott nem béta driverrel is időnként ugrál a kép filmnézés közben...
Köszi előre is a segítséget!

UI:
A probléma a win8.1-re váltás óta áll fenn.(Win7-en hibátlalnul ment minden...)

[ Szerkesztve ]

(#43050) xxSanchez válasza Rocko66 (#43049) üzenetére


xxSanchez
őstag

Biztosan a megfelelő Windows 8.1-es driver van fent? Ha igen akkor nézd meg az eseménynaplót, hátha van benne valami erről a dologról.

Heyho.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.