Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) Воланд válasza janihunk (#3225) üzenetére


Воланд
titán

ease of access menupont alatt kapcsold be a make everything on your screen bigger-et. plusz a dpi-t is feljebb veheted.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3252) kmisi99 válasza Bordoi (#3240) üzenetére


kmisi99
addikt

ááááá nagyon köszönöm :R :R :R . Végre jó lett. Megmentetted a napomat. Ha ez nincs akkor a napom ráment volna hogy win7 et telepítsek.

(#3253) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Próbált már valaki dvd író progit ezzel a rendszerrel? Azt tudom, hogy a Nero nem akart menni a DP-vel, itt mi a helyzet?

Sikerült feltennem a 12.1-es drivert Win 7 komp. módban és a CCC is megy. Sajna az ATT nem akar elindulni...

[ Szerkesztve ]

(#3254) Bordoi válasza kmisi99 (#3252) üzenetére


Bordoi
őstag

Igazán nincs mit. Direkt a WIN 8-hoz adták ki én is tegnap találtam rá. ;)

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#3255) kmisi99 válasza Bordoi (#3254) üzenetére


kmisi99
addikt

Hát én tegnap a sima amd honlapján lévő driver keresővel kerestem. Az is kiadott egy win8 ra valót de az egy halom fos volt nem rakta fel a display drivert és a CCC se volt jó de amit te küldtél tökéletes.

(#3256) Pizzu válasza Sub-ZeRo (#3247) üzenetére


Pizzu
aktív tag

Az előző verzó is ugyanezzel a problémával küszködött

nem is tudom...

az energia takarékosságot hadjuk...

inkább visszarakom, az xp-ét

nyerek + 2 óra használatot és megszűnik a szerintem alapvető probléma

vagy ezzel is csak hardvercserére akarják a felhasználókat kényszeríteni....

csak az a vicc, hogy egy linux ilyen bagatel betegségekben nem szenved...

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#3257) AthlonXP válasza kmisi99 (#3255) üzenetére


AthlonXP
őstag

Igen, nektek jó, mert viszonylag új kártyátok van, de az 5000-es sorozat alatt gyakorlatilag elkaszáltak mindenkit az AMD-nél egyelőre. :(
De sebaj, az eddigi driverek is mennek, csak kompatibilis módban kell telepíteni őket. :)

(#3258) Bordoi válasza kmisi99 (#3255) üzenetére


Bordoi
őstag

Én is egy másik fórumon találtam bevallom fiúsan. Az AMD honlapján én sem találtam meg.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#3259) ubid


ubid
őstag

Notebookra akkor nem érdemes felrakni ? : S

-.-

(#3260) Stauffenberg válasza Pizzu (#3256) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Még nem volt alkalmam lemerülni a netbookommal Win8 alatt, de 100%-ra töltve nálam 9,5 órát ír ki becsült üzemidőnek (50%-os fényerővel). Lemerültem nyolcvan valahány százalékig és még mindig 8,5 óránál tartott a becsült hátralévő üzemidő.

Windows 7 alatt ez nálam eleve 8 óráról indul és 80% körül már csak 6-7 órát ír ki.

Majd az idő eldönti, hogy jól becsüli-e az üzemidőt.

A Windows XP energiagazdálkodásáról inkább ne is beszéljünk. A régi notimon csak azért váltottam le az XP-t előbb Vistára majd Win7-re, mert majdnem dupla üzemidőt tudtam velük elérni.

[ Szerkesztve ]

(#3261) pzstm válasza ubid (#3259) üzenetére


pzstm
titán

dehogynem érdemes. ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3262) Stauffenberg válasza ubid (#3259) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Sajnos nem. Kivéve ha a felbontásod nagyobb a meghatározottnál. De tudom, hogy a netbookok 90%-a nem éri el az alsó küszöböt. Az enyém sem (1024*600), így az egész rendszer használata nehézkessé válik, mindenre kerülő utakat kell találnod, ráadásul a Marketplace sem használható ahonnan jópofa, netbookon is jól használható alkalmazásokat lehetne letöltögetni.

Viszont ha csak netezgetnél meg videókat nézegetnél vele akkor felrakhatod. Nálam alaposan gyorsult szinte minden: Böngészés, bekapcsolás, kikapcsolás, stb.

[ Szerkesztve ]

(#3263) pzstm válasza Stauffenberg (#3262) üzenetére


pzstm
titán

ő notebookot írt nem netbookot ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3264) virkir válasza ubid (#3259) üzenetére


virkir
veterán

Szvsz semmire nem érdemes.
Legfeljebb virtuális gépre, nagyon béta állapotú egy rendszer ez még.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#3265) pzstm válasza virkir (#3264) üzenetére


pzstm
titán

aki kicsit komolyabban érdeklődik a téma iránt és ért is egy picit hozzá, az azért próbálgathatja. nagyon bétának inkább a DP-t mondanám, ez azért nem hiába lett Consumer Preview-nak nevezve beta helyett ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3266) Stauffenberg válasza pzstm (#3263) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igen bocsi. Elnéztem itt a nagy hajtásban! :)

Öcsém felrakta a notebookjára. Korlátozások nélkül használható. Netbookon már tényleg necces, szívok is vele rendesen.

(#3267) pzstm válasza Stauffenberg (#3266) üzenetére


pzstm
titán

esetleg ha HDMIvagy/VGA kimenet van rajta és TV-re rakod felbontást is növelve az nem javít a helyzeten? (vagy netbookok nem tudnak full HD-t kitolni magukból?)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3268) virkir válasza pzstm (#3265) üzenetére


virkir
veterán

Azért írtam, hogy legfeljebb virtuális gépre lehet felrakni vagy egy felesleges gépre de napi használatra szvsz alkalmatlan.
Majd talán a RC már jobb lesz de így ebben a formájában még igen sok kívánnivalót hagy maga után főleg desktop-on.
Az első 1-2 óra igen megnövelte ősz hajszálaim arányát :D nagyon nem érzem azt, mint a 7 RC-nél, hogy márpedig ez kell nekem.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#3269) Stauffenberg válasza pzstm (#3267) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az enyém tud. De a probléma lényege, hogy már a felbontás állításánál ha valamelyik képernyőnek 1024*768 alatt van a felbontása akkor azon nem hajlandó rendesen működni. Ki is írja egy kis warning üzenetben, hogy a választott felbontáson nem garantált az alkalmazások futtatásának lehetősége.

Suck...

(#3270) gzbotii válasza ubid (#3259) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem Acer notin minden gond nelkul fut..

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3271) edeleny válasza virkir (#3268) üzenetére


edeleny
őstag

Hááát.
Én az előző win 8 verziót a megjelenése óta használtam napi használatban, és ezt is úgy csinálom.
Sajnos, azt kell tapasztalnom, mint anno a win7-nél volt. Ahogy haladtunk előre a hivatalos megjelenés felé, úgy lassult a rendszer.
A mostani Win8 alapból olyan gyors, mint mint az előző verzió programokkal tele aggatva.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3272) pzstm válasza Stauffenberg (#3269) üzenetére


pzstm
titán

és ha csak a TV-n jelenik me g akép akkor is képes belekötni? :U

Mintha úgy használnád hogy csak az lenne a monitorod :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3273) pzstm válasza virkir (#3268) üzenetére


pzstm
titán

én VHD-ra raktam fel, VHD bootos megoldásban a legoptimálisabb mégis legbiztonságosabb ;] :P

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3274) negyedes válasza Pizzu (#3256) üzenetére


negyedes
addikt

meg egy nyavas wifi kartyat sem tud felismerni.... amit mar a vista tudod. inkabb hadjuk hgy mi miben szenved.

virkir: ha jol tudon nem lesz kulon RC

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#3275) pzstm válasza negyedes (#3274) üzenetére


pzstm
titán

mármint a linux vagy a w8 beta nem ismeri fel? (mert eddig 4 különböző gépből négynél felismerte nekem :F )

lesz külön RC, Enterprise Preview néven ha minden igaz ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3276) T_Stark


T_Stark
őstag

Na első nekifutásra nem sikerült feltennem, Win7-ről akartam frissíteni 8-ra, de a végén kiírta hogy nem tudta feltenni, és visszaállítja a 7-est.
Azt sem tudta megállapítani mi volt a baj.
Tiszta telepítést meg most nincs kedvem csinálni.
Szerencsére azért a 7-est rendesen vissza tudta állítani.

(#3277) pzstm válasza T_Stark (#3276) üzenetére


pzstm
titán

nem akartál véletlen 32bitesre 64-est rakni? (bár lehet azért már hamarabb visított volna)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3278) edeleny


edeleny
őstag

Erre a változatra is fel lehet tenni az előző magyarosítását?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3279) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát kipróbálva a rendszer.

Nem rossz, a metro szokható, de hogy nincs startmenü megőrülök. :DDD
Drivereket nem raktam fel, majd holnap. Idegesítő a mail + meg a messenger app. Hát ott elveszek. A mail sem jó, mert az utolsó 3 levelet írja csak ki. Nem tudom miért. Azért a messenger sem egy windows live messenger.
Furca hogy 2 ie van benne.
Vannak még benne érdekességek meg furcsaságok, de előbb meg kell jobban ismernem a rendszert.
Összeségében nem rossz eddig, szerintem egy hét alatt max megszokható teljesen.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3280) T_Stark válasza pzstm (#3277) üzenetére


T_Stark
őstag

Nem, mindkettő 32-es, végig is ment a telepítő, újra is indult egy párszor, és a végén írta ki, meg azt is hogy nem tudja mi a hiba.

(#3281) virkir válasza negyedes (#3274) üzenetére


virkir
veterán

Az elnevezés lényegtelen de ez így ebben a formában nálam nem öregbítette a MS hírnevét.
Egy hibás drivertelepítés képes végtelen ciklusú újraindítást produkálni virtuálba, a váltakozó csempés katyvasz a hagyományos felülettel desktopon az őrületbe kerget.
Integrált a skydrive de arra nem képes a telepítéskor amikor beállítom a felhasználói fiókot, hogy bekérje az azonosítót/jelszavat, majd amikor megpróbálok csatlakozni dob egy hibaüzenetet fél óra hótfehér desktop után, csempéről indítva, hogy le van tiltva a fiókom játsszam végig a feloldást.
Megteszem bejelentkezek web-ről és goto mint fent.
A kereső egy egyszerű regedit-et nem talál.
Egy másik fórumon írta valaki "Föltöltöm virtuális gépre, leverem róla a csempéket majd letörlöm... ", szerintem szépen összefoglalta a lényeget.
Lehet, hogy tablet-re meg telefonra jó lesz ha még reszelnek rajta egy jó adagot de így ebben a formában desktopra szvsz nem való igazán.
Könyörgöm miért kell ezeket az ocsmány csempéket mindenhova erőltetni. Miért nem lehet egy kapcsolóval választanom hogy azért élvezhessem a fejlődést is gondtalanul.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#3282) pzstm válasza edeleny (#3278) üzenetére


pzstm
titán

nem. :N

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3283) edeleny válasza virkir (#3281) üzenetére


edeleny
őstag

Erőlteti a csempéket ok! Megértem!
DE
Amikor stand-by-ból jövök be, akkor két enter kell hogy belépjek
DE
Lehet úgy is hogy ez egérrel eltolom a kezdőképet, mint egy érintőképernyős tableten újjal.
Na hát ez már az őrültség netovábbja!

Igazán az előzőnél sem tudtam, hoyg hogy kapcsolom ki!

Ki tudom kapcsolni a billentyűzet Power gombjával, és a Settings Shutdown-al.
Namármost van amikor ki is kapcsol, úgy ahogy az ember elvárná egy kikapcsoló gombra, meg van úgy hoyg egyfajta hibernált állapotba teszi magát. Teljesen random, nincs befolyásom felette

Most én vagyok teljesen béna, vagy nem tudom, de ha át állítom az asztalt Small ikonra ujra indítás után mindig fél képernyős ikonok vannak.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3284) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Nos, végre felraktam én is.
Határozottan fejlődött a Dp óta, és nekem továbbra is tetszik. Viszont ezekkel a Metro-s App-okkal továbbra sem vagyok kibékülve. Nem is az a baj, hogy desktop-ra nem jó, mert nekem megfelelne, de a messaging se megy rendesen, az FB fiókom is hiába van összekapcsolva a live acc-al, az ismerősőket betölti, onnan tovább semmi. Az FB-s üzenőfali bejegyzések helyett a can't connect feliratot bámulhatom.. Ugyanakkor a twitter bejegyzések viszont jönnek.

Igaz még csak kb fél órája használom, de a DP után nem csalódtam :N

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#3285) ubid


ubid
őstag

Még egy utolsó kérdésem lenne, mielött felraknám én is :D

Notebookra raknám ( Dell inspiron n5010 - 4 GB mem, )
Elsődleges rendszer lenne egészen addig ami valami komoly hibába nem ütközök.

Vinyó 3 felé van particionálva, egy csak rendszernek van használva természetesen.

Egy régebbi hozzászólásban olvastam hogy valakinek leformázta az egész vinyót, de csak a C-t jelölte ki.

Na most ezt én nem szeretném, viszont helyem backup-ra nincsen. Tehát hogyha tényleg több embernél előfordult, hogy törölt mindent, nem csak a C-t (formázásnál ) akkor inkább fel se rakom.

Tehát hány ember írta ezt hogy formázási problémái voltak ?
(elsődlegesen attól kérdezném aki tegnap 15 órától folyamatosan olvasta a fórumot )

Köszönöm !

-.-

(#3286) Sub-ZeRo válasza virkir (#3281) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A kereső nálam működik. És én is rákerestem a regedit-re de nekem megtalálta. És nem kell sem fájlt semmit kiválasztani, csak bepötyögöd majd enter és ott is van.
Amúgy annyira nem rosszak ezek a csempék. Praktikusak. Igaz, nehéz a használatuk. De szerintem a 7végén csak 8-al fogom nyomni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3287) pzstm válasza ubid (#3285) üzenetére


pzstm
titán

én VHD bootot csináltam neki és semmihez nem nyúlt. 2 gépre élesben felraktam ott is csak azt a partíciót piszkálta amit megadtam neki ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3288) ubid válasza pzstm (#3287) üzenetére


ubid
őstag

Köszi !

Azért a fontosabb adatokat inkább átviszem a PC-re is :D biztos ami biztos.

Bár 32 GB - 8GB onként tudom átvinni. kis idő, de remélem megéri.

-.-

(#3289) Barthezz2 válasza ubid (#3288) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Szerintem azt kellene remélned, hogy nem éri meg, mert ha megéri lementeni a dolgaid, az azt jelentené, hogy szarakodni fog a win8, azt meg gondolom nem szeretnéd :)

Más:

Ez a kettéosztott képernyős működés valami baromi jó :C
Aki hiányolta, hogy nincs kapcsolat a metro és a hagyományos felület közt, hát így van. A zenelejátszó is frankón jelzi desktop nézeten, ha a billentyűzetről váltok számot, a messaging(people list)-et be lehet rakni osztott képernyőn oldalra, és a kapcsolatfelvétel is egyszerű.

Egyre jobban tetszik, ahogy fedezem fel az új dolgokat :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#3290) ubid válasza Barthezz2 (#3289) üzenetére


ubid
őstag

Igazad van :)

-.-

(#3291) virkir válasza Sub-ZeRo (#3286) üzenetére


virkir
veterán

Rosszul fogalmaztam.
Megtalálni megtalálta csak nem lenyílik egy féloldalas lista a közelítő találatokkal, hogy vakegér vénem ber jól meglássa hanem arra b.zi szürke csíkra rakja ki a találatokat meg balra, hogy ott még kattintgasson a zember.
De például a normál nézetben hogy a viharba tudnék startmenüt vagy bármit amiről tudnék tovább lépni, elővarázsolni egérrel nem csak a win gombal?
Most nyomok egy jobb gombot onnan personalize vagy screen res és már benne is vagyok öt kattintással a control panel-ben. Na ez minden csak nem ergonómikus.
A bejelentkezés meg tényleg érdekes, hogy úgy mondjam ha van jelszó.
Elsőre a nagy büdös semmi csak az óra meg egy kép. negyed órámba tellett, hogy rájöjjek fel kell tolni egérrel először majd tádám... gépelhetem is be a jelszavamat.
Mondom szvsz mehet tablet-re de ez így desktopra nem való.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#3292) Zodicus válasza L7wy (#3138) üzenetére


Zodicus
senior tag

Nagyon köszönöm! :R

(#3293) negyedes válasza Barthezz2 (#3289) üzenetére


negyedes
addikt

Osztot kepernyot hogy hoztad be?Vagy annak kell a 1366x768 as felbontas?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#3294) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Help me, please! Hogyan tudok - bármilyen programot bezárni, ha a Metron indítottam el? Mármint a Taskmanageren kívül?

A netbookon nem működik, most felraktam a nejem alig használt gépére, de egyelőre nagyon szenvedek tőle.... :W

(#3296) core2: Kösssz!!
Mindenkinek köszi! Azt hiszem, ezt még szokni kell. A netbookra tegnap felraktam, de a kis felbontás miatt ott nem megy a Metro, úgyhogy most látom először működésbenc (a DP kimaradt az életemből)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#3295) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Tök jó ez a flipper game, próbálta már valaki? :))

(#3296) Neil Watts válasza Bogyó bá' (#3294) üzenetére


Neil Watts
veterán

elindítod a metros startmenüből a programot, majd ha be akarod zárni, akkor megfogod az ablak tetejét, és lehúzod :)

(#3297) Воланд válasza Bogyó bá' (#3294) üzenetére


Воланд
titán

bal oldalra huzod az egeret, megjelenik a task switcher, jobb klikk az alkalmazason es close.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3298) negyedes válasza Bogyó bá' (#3294) üzenetére


negyedes
addikt

Tobbszor leirtam/leirtuk. Bal oldalra kihuzod a kurzort es jobbclick es close.vagy a megnyitott appot megfogod felul es lehuzod a kepernyo aljaig es bezarja.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#3299) bendzso válasza negyven2 (#3226) üzenetére


bendzso
senior tag

Nekem mára megjavult a német nyelv probléma, és nem állítgattam semmit, úgyhogy szerintem te is várj fél-egy napot!

(#3300) RaZroX válasza Barthezz2 (#3289) üzenetére


RaZroX
addikt

Hogyan kell bekapcsolni ezt az osztott képernyős dolgot ? :D Én még nem jöttem rá :DDD

This is the way

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.