Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) bon válasza Psychonaut (#32992) üzenetére


bon
őstag

Inkább 128mb-ra szavaznék, nekem 64gb-os van és fogyogat a hely bőszen.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#33002) bon válasza Dexter-2000 (#32993) üzenetére


bon
őstag

Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Hálózati és megosztási központ

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#33003) Psychonaut válasza bon (#33001) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ha minden más (tehát programok is) máshol van (a kérdés erre irányult), akkor szerintem elég a 64...nekem 50GB-os a rendszerpartícióm, programok is vannak rajta, és mégis szabadon van 12GB hely.

(#33004) bon válasza Psychonaut (#33003) üzenetére


bon
őstag

Ami nem sok és idővel még jobban csökkeni fog, bár a 8.1-es frissítésnél pár gb hely fel fog szabadulni.

De amúgy hiába akar másik particióra telepíteni programokat ha azok kötelező jelleggel fognak komponenseket a rendszer meghajtóra is telepíteni.

[ Szerkesztve ]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#33005) King Unique válasza netpeti98 (#32987) üzenetére


King Unique
titán

Annyira nem elemeztem ki, de a "win beépítetthez" képest nálam miután betöltött felállt a rendszer rakott rá egy kis + időt, de nem vészes, Bitdefender míg bejelentkezési képernyő megjelenik, azt nyűjtja el, szerintem az idegesítőbb.
G Data talán még akkor akaszt igazán , amikor elindul idle scan, ilyenkor átvizsgálja vinyót, de elvileg csak üresjáratban kapcsol be, de múltkor menet közben csinálta, az kicsit beízzított, + feladatkezelőben néha észrevettem egyik folyamata megpörgeti a procit. De ez nálam, lehet más konfigon, erősebb notim kevésbé érezni, v csak program beállítás kérdése. Amúgy korábbi verziókhoz képest sokat javult ilyen téren, én elégedett vagyok vele mind ez, mind védelem terén :K

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#33006) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Miért nem tudom aktiválni a Windowsom? :F Mikor az aktiválásra megyek, hogy beírjam a CD kulcsot ez fogad:

(#33007) Psychonaut válasza bon (#33004) üzenetére


Psychonaut
addikt

Majd' fél éves, jól belakott rendszer, ez már nem igen fog csökkenni...

Egyébként amiket kötelezően a rendszerpartícióra pakolnak programok, az azért annyira nem sok.

(#33008) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Hova tűnt a topic összefoglaló? Úgy emlékszem ott volt írva a Start Menü visszaállításáról. Valaki tudna mondani róla pár szót? Mennyire biztonságos ez? Lassítja e a rendszert a régi start menüs megoldás?

(#33009) bon válasza Psychonaut (#33007) üzenetére


bon
őstag

Egész biztosan fog, én az angol msdn megjelenésének napjától használom. Update-ok, de winsxs mappa is hízni fog. Sőt a modern ui-s alkalmazások is elég duráván tudják hízlali a rednszert, persze ha regisztry buherával nem pakolod külön partícióra. De ha minden más winyón van csak a rendszer van SSD-n akkor meg mi értelme van az SSD-nek? A leggyakrabban használt programokat célszerű az ssd-re telepíteni, mert jelentősen gyorsulhat az ő indulásuk is, pláne az előtöltés miatt.

Az biztos, hogy én ha tönkremegy az SSD-m 128gb-os méretűt fogok vásárolni helyette.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#33010) BomiBoogie válasza Vasinger! (#33008) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ne LOGOUT alól nézd. :)

(#33011) Vasinger! válasza BomiBoogie (#33010) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem is onnan nézem :)

(#33012) BomiBoogie válasza Vasinger! (#33011) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor ne mobilról nézd. :D

(#33013) Vasinger! válasza BomiBoogie (#33012) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

(#33014) BomiBoogie válasza Vasinger! (#33013) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Hmm, dehát ott van fent az összefoglaló, azt hittem, azt keresed.

(#33015) Vasinger! válasza BomiBoogie (#33014) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Most arra a 2 sorra érted? :D Annó volt itt 1 oldalnyi, mindenféle okossággal, én azt keresem.

(#33016) BomiBoogie válasza Vasinger! (#33015) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Áh, igaz, mostanáig nem nyitottam le, csak dumáltam. :DDD
Nem tudom, hova tűnhetett. :(

(#33017) Sanya
Köszi, vettem. :D

[ Szerkesztve ]

(#33017) Sanya válasza BomiBoogie (#33014) üzenetére


Sanya
nagyúr

A topic a Microsoft Windows 8 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
A topicban tilos a különböző loaderek, activatorok használatával, elérhetőségével kapcsolatos mindenféle hozzászólás!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#33018) Psychonaut válasza bon (#33009) üzenetére


Psychonaut
addikt

De ha minden más winyón van csak a rendszer van SSD-n akkor meg mi értelme van az SSD-nek?
Nem tudom, ha SSD-t vennék, akkor én is rászánnám azt a plusz összeget, hogy egy 120-ast/128-ast vegyek, és mehetnek oda a programok gondolkodás nélkül...de hát mindannyiunknak mások a szempontjai. :)

(#33019) alienpapa


alienpapa
senior tag

sziasztok!

Az lenne a gondom, hogy nicns win media playerem. Ezt nem kellene alapból felraknia telepítéskor?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#33020) netpeti98 válasza alienpapa (#33019) üzenetére


netpeti98
addikt

Véletlenül nem N-es verziót használsz?

Üdv netpeti98

(#33021) alienpapa válasza netpeti98 (#33020) üzenetére


alienpapa
senior tag

De igen. Az a gond?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#33022) Psychonaut válasza alienpapa (#33021) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen. Katt

(#33023) alienpapa válasza Psychonaut (#33022) üzenetére


alienpapa
senior tag

Köszi, sikerült!

Egy másik kérdés...
Kellene nekem egy olyan program, ami az egerem (a4tech x7) egyik gombjához rendel egy billentyűkombinációt. Konkrétan a ctrl + 8 lenne ez a kombó. Ez a gomb lehet akár a jobb gomb is.
A gyári szoftverrel ez simán sikerül is windows 7-en, de win 8 alatt nem működik a driver.
Szóval valami univerzális cucc kellene. Valami tipp?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#33024) Psychonaut válasza alienpapa (#33023) üzenetére


Psychonaut
addikt

Kompatibilis módba rakva sem működik a driver?

(#33025) alienpapa válasza Psychonaut (#33024) üzenetére


alienpapa
senior tag

A telepítéssel nincs baj, a program működik. Csak valamiért az illesztőprogram nem települ fel. Így indítás után a hivatalos program kifagy, a félig-meddig hivatalos meg kiírja, h nem talál ilyen egeret és kilép.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#33026) Falcon C. válasza alienpapa (#33025) üzenetére


Falcon C.
aktív tag

Próbáld ki az X-Mouse Button Control-t.

[ Szerkesztve ]

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#33027) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Win 8-ban mi van az aero helyett? Mi az ablakkezelő neve? Az a baj, hogy szaggatnak az animácíók, szerintem valami hardveres gyorsítás van kikapcsolva, de azt se tudom mit keressek, google se dob semmit.

(#33028) rgeorge válasza Vasinger! (#33027) üzenetére


rgeorge
addikt

Nincs Aero helyett semmi sem, mármint nevesített valami. Teljesítmény-index mit mond? MIlyen animációk szaggatnak?

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#33029) alienpapa válasza Falcon C. (#33026) üzenetére


alienpapa
senior tag

Hogy én mióta keresek egy ilyen programot...
Nagyon nagy vagy! Köszi! :R

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#33030) PuMbA válasza Vasinger! (#33027) üzenetére


PuMbA
titán

Driver probléma :) Az ablakkezelőnek egy beállítása van (az alap) és az megy hardveresen vagy szoftveresen. A 7 éves laptopomon nem szaggat, pedig iszonyat fos integrált van benne, szóval a sebességgel nem lehet gond egy gépen se.

[ Szerkesztve ]

(#33031) Vasinger! válasza rgeorge (#33028) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Teljesítményindex ezt mondja:

PuMbA:

Na igen, az én notim adatait megtalálhatod az adatlapomon lévő linken, 1 integrált és egy dedikált VGA van benne és mindkettőnél baj van. Intelnél a legújabb driver van fent, nVidiánál pedig amit a Windows rakott fel, az elég új.

Ezt találtam még tegnap este:

Ha valaki megmondja mitől van és müxik meghívom ncore-ra, vagy valami, de megpróbálom meghálálni. Hihetetlen, hogy ez kifog rajtam.

(#33032) Sub-ZeRo válasza Vasinger! (#33031) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Drivert a Dell oldalról töltöttél le? Vagy régebbit nem próbáltál meg?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33033) PuMbA válasza Sub-ZeRo (#33032) üzenetére


PuMbA
titán

Én is erre tippelnék :) Nem a Windowsos driver kell,hanem a notigyártóé :)

(#33034) rgeorge válasza Vasinger! (#33031) üzenetére


rgeorge
addikt

Ez driver probléma lehet, alapszabály, hogy notebookra csak a gyártó driverét szabad feltenni, több okból is. Akkor is, ha a gyártónak van újabb. Próbáld a Dell-féle drivert, de miután Optimus is megy a notebook-on, mindeképpen olyan drivert kellene használnod. Az biztos, hogy már az Intel HD3000-el sem szabadna akadnia a desktop-nak.

Szerk: Most látom, hogy két 4GB-os, más gyártótól származó memóriád van, ez szokott gondot okozni az Intel-es kártyáknak. Ha jól emlékszem, BIOS-ból le kell tiltani a processzor virtuális cuccait (VT-d talán).

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#33035) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Intelből az van fent, ami a DELL honlapján volt, nVidiából felraknám a régebbi drivert amit a DELL-ről szedtem le, ez fogadott:

:W Ez ugye valami vicc?

rgeorge:

Ez a memória már a kezdetek óta megy, Win7-nek semmi baja nem volt vele. Ha mindenki olyan memóriát venne a notijába, amilyen eredetileg van, akkor senki se bővítené, mert nem találni olyat, ezek OEM verziók, boltban nem kaphatók. Virtualizáció nekem kell, mert virtuális gépekkel dolgoznék, egyébként is. Ez egy alap funkció, miért kéne kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#33036) King Unique válasza Vasinger! (#33035) üzenetére


King Unique
titán

Nekem lenovo G580 van, dupla karis, Intel HD200 felmegy simán, simán NVidia driverét nem fogadja el nekem se win7/ win8 alatt se, nemtom mért van... :F

(#33037) Fire/SOUL/CD válasza Vasinger! (#33035) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Vagy rossz driver-t töltöttél le (pl nem W8-as driver-t, vagy x86-os csomagot x64-es rendszerhez(vagy fordítva)) vagy a lapos BIOS-ában tiltva van az NVidia kari.

UI: "Prociban csücsülő" VGA esetén először mindig annak a driverét kell telepíteni, csak aztán az izmosabb kariét, ehhez viszont általában nem a VGA gyártó oldalán van megfelelő driver, hanem a lapos gyártójáén, mivel moddolják a drivereket(egy Intel komponenst is telepít az NVidia driver). Vannak ez alól is kivételek, de többségében ez a jellemző

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#33038) Vasinger! válasza Fire/SOUL/CD (#33037) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nos, egyik sem nyert, ha reggelig püfölnének akkor se jöttem volna rá, hogy ez a baj.
Itt nem mindegy, hogy az alsót, vagy felsőt tölti le az ember. :W
Csak az alsóval jó.

Úgy néz ki, hogy ez már megoldotta a helyzetet, GPU-Z is helyesen írja ki a vga adatait, eddig nem látta a Physix-et és PCI-E is 1.1-en ment a 2.0 helyett.

Viszont a változatosság kedvéért ittvan még egy. Nem csatlakozik automtikusan a wifire, hiába van belőve:

Ebből is a drivert a gyártó honlapjáról szedtem le és nem tettem fel semmilyen utiltyt, mert nem szeretem azokat, kezelje csak a Windows a wifi-t.

5let? :F

[ Szerkesztve ]

(#33039) Fire/SOUL/CD válasza Vasinger! (#33038) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem nyert? Rossz drivert telepitetél vazzeg és ennyi (amit írtam is )... ;]

A Wifi kártyához a megfelelő drivert sikerült telepíteni vagy azt is találomra? (most Intel chipsetesnek tűnik, de ha tudnám a lapos pontos típusát, akkor megmondanám, hogy az-e vagy nem)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#33040) Vasinger! válasza Fire/SOUL/CD (#33039) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Adatlapomon megtalálod a konfigom legutolsó darabját is. :K

A wifi driverből a DELL honlapján lévő "Wifi driver" nevűt szedtem le. Bővebben: [link]

Válaszd ki a Windows 8 64 bitet, majd network és ott felülről a 4.-et tettem fel.

Vagy nem azt kellett volna? :F

(#33041) bara17


bara17
tag

Sziasztok!

Most raktam fel a Windows 8-at a laptomomra, azonban az fn + xy gombok nem működnek (pontosabban nem mindegyik ). Mi lehet a gond, vagy hogyan tudnám orvosolni a hibát?

Laptop: ASUS X54H, 4 GB ram, Win8 64 bit

Választ előre is köszi :)

(#33042) Fire/SOUL/CD válasza Vasinger! (#33040) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha sima 6430, akkor a Intel Wifi, ha 6430U, akkor Dell Wifi driver kell.

Megjegyzés: Dell cimboránál az ilyen egy betű eltérés alapvető különbséget takarhat, pl U és/vagy S jelölésű laposoknál pl mSATA csati is lehet, míg "sima" társuknál meg nem ill. más chipset-el felvértezett hardverekben is különbözhetnek társaiktól(azaz driverben is ezáltal).

bara17
ATKACPI driver and hotkey-related utilities
(W7 x64-est töltsd le és telepítsd)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#33043) pzstm válasza bara17 (#33041) üzenetére


pzstm
titán

ATK Hotkey driver-t keress vagy hasonlót. Vagy olyan drivert, ami az aktiválni kívánt funkcióhoz tartozik

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#33044) Vasinger! válasza Fire/SOUL/CD (#33042) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, az van felrakva, sima 6430 van, az U az ultrabook, teljesen más kategória, tisztában vagyok vele, hogy azoknak a drierei különbözők.

Nos, jó driver van fent, de akkor miért nem csatizik fel automatán? :F

(#33045) King Unique válasza Fire/SOUL/CD (#33037) üzenetére


King Unique
titán

Nekem is hasonló problémám volt/van NVidia driverrel, azt mondták először Intelét kell feltenni, azt ment is, viszont másikra hasonló ablakot dobott, mint fórumtársnál, ilyenkor mit lehet tenni... :F
Itt a driver lista, én vasamhoz (20157) valót szedtem le természetesen. de nem fogadja el se 8-asnál, se 7-esnél :N , BIOS-a is elég primitív, én nem láttam benne VGA állítási lehetőségeket.

[ Szerkesztve ]

(#33046) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Mégse javult meg az "Aeros" lagolós probléma. A driverek már biztos, hogy jók, valami más miatt csinálja...

Új driverrel leesett az élményindexben az Asztali grafikus teljesítmény pont 6,6-ról 6,4-re. :F

[ Szerkesztve ]

(#33047) Sub-ZeRo válasza Vasinger! (#33046) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Milyen programok vannak fent?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33048) Fire/SOUL/CD válasza Vasinger! (#33044) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sajnos látatlanban ebben nem tudok segíteni...

King Unique
Elsőre keress frissítést, hátha Windows Update-ről jön valami. Ha nem, akkor
Intel HD4000 - W8 x64
Geforce GT630M - W8 x64 (Optimus technológia támogatott)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#33049) King Unique válasza Fire/SOUL/CD (#33048) üzenetére


King Unique
titán

Nem jött :N , akkor lehet megpróbálom általad linkelteket, de Intelből HD2000-es kell, 4000 nyilván nem megy rá, utóbbi NVidia az biztos enyémhez való?
:R

(#33050) Vasinger! válasza Sub-ZeRo (#33047) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Semmi.

Fire/SOUL/CD:

Az a helyzet, hogy ötletem sincs. Annyira gondoltam, hogy valami energiatakarékossági cucc lehet, de próbáltam már minden sémát, nem segített. Driverek jók szerintem avval nem lehet baj.

Windows 7-en volt Fixit center nevű alkalmazás, ami kidobta, hogy ha volt valami baj az Aeroval, 8-ra nincs ilyesmi? Egyáltalán van valami ilyesmi tesztprogram?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.