Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) mdani01 válasza negyedes (#24997) üzenetére


mdani01
aktív tag

Az Asszonyé a noti. 1 éve van meg de soha nem csinált ilyet, tegyük hozzá nem is tettünk rá USB-s billentyűt :D

iPhone 6S SpaceGray

(#25002) Bavid válasza zsírsámán (#24999) üzenetére


Bavid
senior tag

Köszönöm, jól eldugták :W

(#25003) Visormail


Visormail
addikt

Azt a rohadt még ilyen bugja is van? Windows 8 - It stopped showing flash videos after I installed the Hyper V component Ma telepítettem a hyper-v-t és nem értettem miért nem tudok megnézni semmilyen flash videót, már mindenre gondoltam mire felötlött hogy csak egy változás történt. A hozzászólásokhoz annyi különbséggel hogy nálam firefox alatt sem működik (sem 11.1 sem 11.5 flash-el) csak bezöldül egyből és a hang megy tovább kb fél percig, utána kiírja hogy a flash player összeomlott. HTML5-re állítva minden rendben, de azzal ugye nem játszik le mindent.

[link] néhány javaslat hogy vegyük ki a hardveres gyorsítás pipát, próbáltam de olyan gyorsan bezöldül és megfagy addig amíg ki nem írja hogy összeomlott hogy nem tudom kikapcsolni. Na meg hogy amd driver hiba (is?)...

[link] ahogy itt írják valóban a lejátszókban is csak a sima filmek mennek, a dxva sem működik úgyhogy aminél használni próbálja ott szintén zöld kép.

[link] itt meg írják HD4 és5 szériás kártyával is hogy szintén ez a hiba mindegyik driverrel.

[link] itt azt írják a media centert is kipusztítja a hyper-v... Marha jó ötlet volt hogy az egész os-t virtualizálja a telepítés után.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#25004) tomy_cz válasza tomy_cz (#25000) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Okay, megvan. :) Ezek után már meg is találja az Áruházban az IM-t.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#25005) ielektros válasza Visormail (#25003) üzenetére


ielektros
senior tag

Ebbe jol belefutottal. Nekem szerencsere eddig (kopp kopp) mukodik szepen Thinkpad W520-on. De meroben mas felepites mint ami nalad van.
Mondjuk vagy egy napig kerestem a BIOS-ban a szukseges opciokat. Pontosabban nem talaltam a memory execution-t. Aztan szemet szurt, hogy talan a "Memory" menupont alatt lehet eselyem :DDD

(#25006) FLx válasza Visormail (#25003) üzenetére


FLx
addikt

Nem feltétlen bug ez, csak bizonyos komponensek nem ilyen környezetre vannak kitalálva. Hyper-v mindig is így működött, csak szerver oldalon ritkábban tűnt fel.

(#25007) Visormail válasza ielektros (#25005) üzenetére


Visormail
addikt

Az biztos hogy jól, gyakorlatilag egyedül a hyper-v miatt akartam váltani 7esről, hát most ez is bedőlt.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#25008) Veron


Veron
őstag

Sziasztok!
Barátnőm kapott karácsonyra egy 12 colos E2-1800 CPU-s kis Sony netbookot (SVE1112M1E). Gyárilag telepített Win8 van rajta, minden földi jóval meg temérdek Sony software-rel.
A gond az, hogy idle állapotban is úgy pörög a ventije, mint egy felszállni készülő Boeing, a feladatkezelőben a CPU kihasználtsága pedig 70-80% körül van, ami szerintem baromi sok. A folyamatok ugrándoznak, de a gyári McAfee és a Catalyst driver valami komponensei néha jelentősen fel-felszaladnak CPU használatban.
Nem tudom, hogy ez Sony, vagy Win8 jelenség, valaki tapasztalt már hasonlókat, tudtok ebben segíteni? Szegény barátnőm most ott ül az új netbookja felett, ami -kis túlzással- jelenleg hangosabb, mint a régi PC-je, mert állandóan pörög. Aki tud, segítsen megoldani a problémát!
Kösz! :R

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#25009) FLx válasza Veron (#25008) üzenetére


FLx
addikt

Ez a proci kb. ennyit tud. Amúgy jobban járna ha raknátok rá egy tiszta Windows-t, vagy leszednétek róla minden felesleges vackot, kezdve a Mcafee-vel. De csodát akkor sem kell várni.

(#25010) nicu71 válasza Veron (#25008) üzenetére


nicu71
addikt

biztosan nem win8 jelenség,ez az egy amit tudok mondani,de remélem valaki más segít megfejteni,mi lehet az ok,ez így borzasztó lehet :((( ..egyébként ezt a notit dícsérik a vásárlói visszajelzések alapján/Edigital/
Mccafee és egyebek /igazából szükségtelen procipörgető szoftver/ eltávolítását én is melegen ajánlom!

[ Szerkesztve ]

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#25011) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Win 8 alatt is jelentkezik egy probléma, ami Win 7 alatt is jelen volt. Van egy WD World Edition 1 TB hálózati meghajtóm, aminek az egyik megosztása fel van csatolva hálózati meghajtóként. Ha ezen a meghajtón belül szeretnék áthelyezni, akkor az alábbi üzenetet kapom. Nagyon idegesítő tud lenni, de nem tudok mit kezdeni vele. Az internetbiztonsági beállítások szintjének visszavételét és az UAC kikapcsolását már próbáltam Win 7 alatt, de nem használt semmit. Van valami ötletetek? :U

Kellemes ünnepeket!

(#25012) megema válasza megema (#25011) üzenetére


megema
őstag

Ami vicces, hogy csak áthúzásnál dobja fel, Ctrl+C - Ctrl+V-nél nem.

(#25013) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Üdv!

Tudna erre valaki tippet adni?
Az eseménynapló tele van
Kernel-EventTracing
Nem indítható el a(z) munkamenet. Hiba: 0xC000000D

üzenettel, kb félpercenként beleírja a gép. Mi lehet a nyűgje?

W8pro x64

(#25014) bon válasza Visormail (#25007) üzenetére


bon
őstag

Nállam gond nélkül műkődik és működött eddig is hyper-v melett a flash.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#25015) Visormail válasza bon (#25014) üzenetére


Visormail
addikt

Írtam hogy amd vga-knál jön elő a hiba.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#25016) user137 válasza tomy_cz (#25004) üzenetére


user137
őstag

ó ezt köszönöm! :)

(#25017) user137


user137
őstag

a Videók metro appot életre lehetne lehelni valahogy NAS-on megosztott fileshare-re?

A libraryba nem engedte be a Filesharet csatolt meghajtóként is, a Symlinkes megoldást meg nem hajlandó indexelni :(

(#25018) ielektros válasza Veron (#25008) üzenetére


ielektros
senior tag

Paromnak karacsonyra egy Thinkpad Edge 335-ot vettem. Az is E2-1800 Nagyon jol teljesit Win8 alatt. Szo sincs 70-80% prociterhelesrol idle-ben.
Szedd le a McAffee szarsagait meg mindent ami ugysem kell. Ott a Windows Defender nekem az is megfelel. A Sony gondolom meg plusszban kb. ket talicska sz*rt ralapatol a gepekre.
A McAffee a defenderrel egyutt mar alapbol jo kis terheles lehet annak a procinak. Nalunk az Edge-nek a ventillatorat meg nem hallottuk mukodni.

Nullarol valo betoltodesnel a desktop gyorsan bejon, de azert utana nem art meg hagyni neki 20-30 mp-et mire betolt valojaban mindent. Nem egy szaguldo orult a gep ezzel a procival, de teljesen hasznalhato gepelni, webezni, videozni etc.

[ Szerkesztve ]

(#25019) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!

Hosszas keresgélés után sem találtam meg, hogy ha kikapcsolt hibernálás után (régi 60GB ssd-m) visszakapcsolom a hibernálást, akkor működik-e automatikusan ez a "csoda" boot, vagy hol kell bekapcsolni?

Válaszotokat előre is köszönöm:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#25020) polonic válasza kleinguru (#25019) üzenetére


polonic
félisten

Itt lelhető:

(#25021) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!

Távoli asztal használattal kapcsolatban szeretnék kérdezni. Otthon van két gép, egy routerre kötve, ezen a hálózaton hibátlanul működik a távoli asztal használat funkció, oda-vissza mindkét gépről, de csak az otthoni hálózaton belül!!!
Nem tudok egyik gépről sem másik, külső hálózat gépét elérni, sem az enyémet nem lehet.
(pl az öcsém gépe - ez csak 180napos regisztrációval rendelkezik - ez lenne a baj???) Minden gépen rendszergazdai jogosultság van.

Köszi előre is a segítséget!

Bogyóka

(#25022) Veron válasza FLx (#25009) üzenetére


Veron
őstag

Persze nem egy i7 ez a cpu, de azért nem kell pörögni, mint a barom. Én egy egymagos Atomos HP-ra tettem Win7-et 2 GB RAM mellé és egész tűrhetően futott, felesleges CPU terhelés nélkül.
Egyébként kösz a tanácsot mindenkinek, marad akkor a jól bevált lecsupaszítás. :R
(ha nem jönne be, jelentkezem)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#25023) kleinguru válasza polonic (#25020) üzenetére


kleinguru
addikt

Köszönöm, akkor jól sejtettem, hogy nem okozott "hatalamas" gyorsulást:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#25024) arnyekxxx válasza TomiLi (#25021) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Tegyél fel TeamViewert a gépekre és nem kell semmi hálózatbeállitással szórakozni a távoli vezérléshez, macről, linuxról, vagy akár mobilról/tabletről is be tudsz lépni a gépedbe

[ Szerkesztve ]

(#25025) laszak válasza TomiLi (#25021) üzenetére


laszak
tag

Ha kívülről nem éred el a géped remote desktoppal, az azért van, mert a routerben egy port-forwardot be kell lőni.
Default remote desktop port: 3389, javaslom, hogy valamilyen, 1024 portszám feletti random portot válassz ki, és azt konfigold be a routerben, hogy a külső lábán pl a 33245 portra hallgat, és azt beforgatja a TE géped (javasolt FIX IP-vel ellátni) 3389-es portjára.

Azt viszont jól értem, hogy belülről semmilyen gépre nem tudsz rácsatlakozni távoli asztallal, amik valahol a világban vannak?

[ Szerkesztve ]

(#25026) csixy válasza Veron (#25008) üzenetére


csixy
addikt

Én is most készülök egy gyári állapotú win7-es sony vaio-ra win8-ast tenni, és mindezt csak azért , hogy megszabaduljak mindattól a sok jó sonys ajándék szoftvertől amit gyárilag adtak hozzá.Előtte még azt a két felesleges EISA partíciót is le fogom az elejéről gyalulni. Ezután a bootját majd valahogy meggyógyítom , utána a partíciót kiterjesztem előre felé, ha mással nem hát Easeussal. Aztán jöhet a nyolcas megvásárlása.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#25027) Sly189


Sly189
senior tag

Sziasztok, Win7 ről szeretnék upgradelni Win8 ra.

Egy darab 1TB os HDDm van a notebookomban. Ez a HDD 3 felé van particionálva. C;D;E , csak a C: meghajtóról töröl mindent? D E érintetlen marad?

(#25028) laszak válasza Sly189 (#25027) üzenetére


laszak
tag

Igen

(#25029) Sly189 válasza laszak (#25028) üzenetére


Sly189
senior tag

Na, ha a D E megmarad, akkor felpattintom én is a Win8-at :)

(#25030) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Üdv!

Szeretnék a "friss" rendszerről RecImage.exe-vel egy mentést készíteni.
Rendszergazdai parancssorban beírom az utasítást, de ez a hibaüzenet lesz a vége:

Megpróbáltam ugyanezt az E partícióra is, de a végeredmény ugyanaz lett.

Rákerestem a hibakódra, de csak faronics deepfreeze, ThawSpaces problémában találtam mindössze infót (2 oldalon összesen, illetve 1, mert mindkettő ugyanoda vezet): [link]

Mivel szerintem nálam se híre se hamva ezen programoknak, így kicsit tanácstalan vagyok. Outpost Security Suit védelem volt használva, de leszedtem, nehogy az okozza a problémát, de sajnos a hiba megmaradt a leszedése után is-

Ezek a progik vannak telepítve nálam:

Valakinek ötlet, hogy mi okozza a problémát?

Nem tudom mennyire kapcsolódik ide, de a win8 élményindex sem fut le. Ezt a hibaüzit dobja be:

read-only mode on the forum

(#25031) kispx válasza Sly189 (#25029) üzenetére


kispx
addikt

Nem feltétlenül marad érintetten. Win8-nak kell 350 MB rejtett partíció (Win7-nél még 100 MB volt), ha nincs ilyen akkor csinál magának. Nekem a 2. partícióm bánta, amin egy Linux volt. Szerencsére gyorsan újralehetett tenni.

(#25032) Sub-ZeRo válasza AtHoS (#25030) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A windows-od nem N-es verzió véletlenül? Mert abban nincs media player és nem fut le. Vagy, ha laptop, Akkor a tápot küld rá, mert akku-ról nem fut le az élmény index.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25033) AtHoS válasza kispx (#25031) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha a Win8 telepítő hozza létre a rendszerpartíciót, akkor készül csak a kis méretű rejtett partíció, de az sem másik partícióból lesz kreálva, hanem a particionálatlan területből fogja lecsippenteni. Win7-nél is pont ugyanígy működik.

Nálam pl. volt 2 partíció: 50 GB és 61,78 GB. A Win8 telepítésekor formáztattam az 50-est és ide lett telepítve. A kis partíciónak se híre se hamva és most is ez a két partíció található az SSD-n.

Szerk.
Sub-ZeRo

Az N-es verziót hogyan tudom kideríteni? Asztali gép, nem laptop

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#25034) kispx válasza AtHoS (#25033) üzenetére


kispx
addikt

Nem csak én jártam így. Már több fórumban is olvastam.

De most, hogy mondod, elképzelhetőnek tartom, hogy a Win8 nem ismeri a linuxos partíciókat azért "csippentett le" belőle.

(#25035) arnyekxxx válasza kispx (#25031) üzenetére


arnyekxxx
veterán

én w7-et cseréltem w8-ra , érintetlen maradt a D, E particio, és rejtettet se hozott létre.

(#25036) csixy válasza kispx (#25034) üzenetére


csixy
addikt

Nálam sem csippentett le semmit. Gparteddel sem látom sehol.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#25037) nicu71


nicu71
addikt

Végre van már win8-ra is "Bing for Desktop" ! :C
Azt tudja,hogy a napi Bing képet HD felbontásban teszi ki önműködően mint asztali háttér/microsoftos progi
[link]

ez nekem egy karácsonyi ajándék az MS-től,win7 en is használtam,de csak nemrég van 8-hoz :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#25038) lck válasza arnyekxxx (#25035) üzenetére


lck
senior tag

Ha a vinyón minden partíció formàzott / nem törölt / akkor nem hozza létre.

[ Szerkesztve ]

(#25039) Sub-ZeRo válasza AtHoS (#25033) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem N-es verzió a tied.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25040) pzstm válasza nicu71 (#25037) üzenetére


pzstm
titán

decemberi patch tuesday alkalmával jött mint optional update;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#25041) TomiLi válasza arnyekxxx (#25024) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszönöm, de ha lehet akkor szeretném megoldani "windows"-on belül.... :R

Bogyóka

(#25042) TomiLi válasza laszak (#25025) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszi!

Egy baj van: nekem ez kínai.... :B
Előszőr még a routerbe sem tudtam belépni, mert nem jelent meg. Aztán le kellett "reset"-elni, akkor már be tudtam lépni, csak nem találom a beállításokat.
Esetleg ha szépen megkérelek, nem tudnád egy kicsit szájba rágósabban leírni nekem!

A gond az az, hogy az én gépemről sem lehet a világ másik számítógépére rácsatlakozni, és a világ másik számítógépéről sem, az enyémre....

előre is, és az eddigieket is köszönöm szépen! :R

Jó helyen kapizsgálok?

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#25043) applause


applause
aktív tag

Érdeklődöm, hogy a vob fájlokat miként tudom lejátszani.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#25044) Sub-ZeRo válasza applause (#25043) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

MPC-HC és megadod neki hogy azzal nyissa meg. Vagy beállítod a lejátszóban.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25045) applause válasza Sub-ZeRo (#25044) üzenetére


applause
aktív tag

Köszi.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#25046) arnyekxxx válasza TomiLi (#25041) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Akarhatod megoldani Winen belül, csak akkor meg kell küzdened a kínaival, és cserébe kapsz egy korlátozott szolgáltatást amivel mindig küzdened kell, ezért javasoltam a fenti ingyenes progit, amivel gyakorlatilag a világ összes létező netre kapcsolt, program futtatására alkalmas gépével tudod a gépeidet kezelni és ha esetleg neked kell segiteni valakinek aki a világ másik végén ül, akkor is elég neki letölteni egy kis portable vackot és 10mp mulva már kezelheted a gépét minden mókolás nélkül, nem kell neki elkezdeni magyarázni, hogy állítson be a routerében portforwardot.

(#25047) szabeska


szabeska
addikt

Bocsánat az off miatt, és szép estét mindenkinek, de a fránya ipod topicokban nem kapok választ :( Ipod Nano 4g-ről van szó, 3 évig állt fiókban és gyorsan merül, az aksi megdögölhetett? 6000-ért cserélnék nekem, nem tudom, érdemes-e, vagy használjam és visszanyeri eredeti kapacitását?

[ Szerkesztve ]

F1

(#25048) arnyekxxx válasza szabeska (#25047) üzenetére


arnyekxxx
veterán

az aksi megdögölhetett? - igen

és visszanyeri eredeti kapacitását? - nem

(#25049) laszak válasza TomiLi (#25042) üzenetére


laszak
tag

Szia!

arnyekxxx kolléga válaszával értek egyet, ebben az esetben valóban az az egyszerűbb, tekintettel arra, hogy nincs a témában tapasztalatod.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Természetesen megnézheted, hogy mi a megoldás a routeres mókolással, és dönthetsz. :)

Szóval, Jó helyen vagy.
Itt szimplán rákattintasz az "ADD New"-ra,
majd sorban:
Service port: 3389 (ezen a porton működik a Windows Távoli asztal)

IP-address: a géped IP-je (ez legyen fix, ha a routered osztja az IP-ket, akkor a DHCP alatt az Address Reservation résznél tudod ezt megtenni, ehhez nézd meg az aktuális IP-det, illetve a MAC-címed (DHCP Clients List résznél), majd utána SAVE,

Protocol, status marad. SAVE.

Ezzel mit is csináltunk:
Ebben az esetben: az internetes lábán nyitva lesz a 3389-es port, és ha ide jön kérés (elindítasz egy remote desktopot valahonnan), akkor tudni fogja, hogy ezt melyik belső gépre kell továbbítania, az a gép pedig szintén a 3389-es portján figyel.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ez mind szép, és jó, de ha nem FIX IP-t kapsz az internet-szolgáltatódtól, akkor ugye nem fogod tudni mindig, hogy milyen IP cím alatt éred el a géped (ugye ha távolról akarod elérni, akkor egy publikus IP-címet, amit az internet-szolgáltató ad, vagy pedig egy hostnevet kell megadni (pl. gepnev.valami.hu)

Ha nincs FIX Ip-ad, akkor még egy progit is be kell szerezni, ami egy állandó névhez köti folyamatosan az éppen aktuális IP-det, ezt a célgépre telepítsd.
Ehhez ezt a progit javaslom:
http://www.no-ip.com/

Ezt le kell tölteni, fel kell tenned a gépedre, és amilyen névvel tudtál regisztrálni (valami.no-ip.org), akkor azt kell beírni a távoli asztal ablakába.

Itt jön a kérdés:
FIX IP-t ad az internetszolgáltatód? (99%, hogy nem).

Ha fixet ad, akkor készen vagyunk, nem kell ezzel a fejezettel foglalkozni, elég a router konfig.
Ha viszont nem, akkor már kell 1 progit telepíteni, ami ugyanaz, mintha egy TeamViewer-t (esetleg LogMeIn-t) használnál.

Tehát ha kifejett oka nincs a Windows remote desktopnak (pl néha ránéznék a gépemre), akkor untig elég a fenti 2 alternatíva valamelyike.

Hogy kifelé miért nem megy a remote desktop, az egy jó kérdés.
Mi a hibaüzenet, egyáltalán biztosan jó címen próbálkozol (ha gondolod, privátban elküdheted a címet)?
Ünnepek miatt nincs kikapcsolva az a gép, amit elérnél?

(#25050) netpeti98


netpeti98
addikt

A BlueScreenView működik Windows 8 alatt is?

Üdv netpeti98

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.