Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) emvy válasza danilla (#15991) üzenetére


emvy
nagyúr

Surface: 500 dolcsi touch cover nelkul, 600 coverrel. Kozepes ar, valszeg veszek egyet.

while (!sleep) sheep++;

(#16002) danilla válasza emvy (#16001) üzenetére


danilla
őstag

Ezt nem tudom, miért nekem írtad, de azért köszi :) egyébként ezekről az árakról már hallottam, sőt már többfajta árazásról is hallottam :U de ez sem hivatalos infoból származik gondolom.

Szerk.: hitalaos, akkor tényleg köszi :R akkor már csak az a kérdés, hogy mennyi lesz mire eljut hozzánk :U

[ Szerkesztve ]

https://twitch.tv/ddplayzone

(#16003) Bali27 válasza Aarpok (#15998) üzenetére


Bali27
addikt

Arra gondoltam ha az az ami alapbol benne van-.-... Bár nekem most nincs fent hanem a jogtiszta Vistát használom, de 26-án meg akarom venni.. Remélem nem fürdök be vele mint a Vistával.. Hogy megveszed, és nem sokra rá kijelentik róla hogy xar de majd a következőt nézzétek meg..:D

(#16004) nicu71 válasza Bali27 (#16003) üzenetére


nicu71
addikt

ez szerintem kizárt...minden követ megmozgat a MS,hogy igazán jó legyen.Én már lassan 1 hónapja élesben használom,egyetlen windows sem volt még ilyen frankó nálam.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#16005) Aarpok válasza Bali27 (#16003) üzenetére


Aarpok
őstag

A frissítés után a magyarban a Posta nevet kapta és a Gmail - t is megfelelően kezeli.Igaz jómagam még 90 napos enterprise eval - t használom egyetlen rendszerként és azt mondom remekül működik semmi gondom nem akadt vele.Az általam nagyon szeretett stalker játékok is kitűnően mennek rajta úgy vettem észre még egy picit jobban is mint a Win 7 - en.

Аарпок

(#16006) Penész Gomba


Penész Gomba
tag

Mennyi idő kell még az MS-nek, hogy javítsa a frissítési hibát? :F

KB2756872

(#16007) front3r válasza Penész Gomba (#16006) üzenetére


front3r
őstag

Változó. Van hogy a következő havi frissítésben benne lesz, de lehet több hónap is, sőt év is.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#16008) Barthezz2 válasza emvy (#16001) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Szerintem drága.. Az RT verzió lesz vagy 150 mire ideér. Annyiért szvsz sok.. :(

Everybody lies.

(#16009) tDr1v3r válasza Penész Gomba (#16006) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Havernél ugyanez lett... hát, nem túl bíztató ez a W8-ra nézve.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#16010) ko9 válasza Barthezz2 (#16008) üzenetére


ko9
addikt

Ezért kell külföldről behozatni mint a Nexus 7-et :U

Viszont ott más kérdés, hogy akkor mi lesz a garanciával...

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#16011) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Nah jönnek az első bugok, rögtön kettő: Indításnál nem jön be semmi kép se bios se semmi, majd leáll a gép aztán újraindul, ekkor indul is rendesen.. A másik pedig ha már kezdőképernyőn vagyok bármire kattintok nem jön elő se asztal se semmi.. Csak ctr+alt+del aztán "feléled". Érdekes.

(#16012) Воланд válasza dlaccc (#16011) üzenetére


Воланд
titán

"Indításnál nem jön be semmi kép se bios se semmi, majd leáll a gép aztán újraindul, ekkor indul is rendesen"

tuning van?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#16013) Barthezz2 válasza ko9 (#16010) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Mondjuk.. itthon ha igaz nem is lesz kapható(vagy igen?), szóval akkor.. :D

Everybody lies.

(#16014) beteg


beteg
őstag

Az igaz, hogy az RT-re nem lehet Win32-es alkalmazásokat telepíteni? Vagyis hogy az asztali gépen megszokott progikat csak majd az intel procis tableteken lehet használni?

Csak futni kell!

(#16015) Barthezz2 válasza beteg (#16014) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Igen.

Everybody lies.

(#16016) bon válasza beteg (#16014) üzenetére


bon
őstag

RT az ARM procis, nem x86-os, így nem lehet, kivéve ha fenn lesz a store-ban, js és hagyományos asztal sincs.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#16017) dlaccc válasza Воланд (#16012) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Igen de csak a gyári beállított 4ghz. Eddig win7-en nem csinálta ezt.

(#16018) pzstm válasza bon (#16016) üzenetére


pzstm
titán

ezt ki mondta Neked??? Csak mert nem így van :N ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#16019) danilla válasza bon (#16016) üzenetére


danilla
őstag

De van hagyományos asztal ;) különben, hogy futna a hozzáadott (itt-ott picit megkurtított) office 2013 :P

[ Szerkesztve ]

https://twitch.tv/ddplayzone

(#16020) jety91


jety91
őstag

Magyarázza már el nekem valaki, hogy a logitech setpoint miért nem hajlandó elindulni a win8al automatikusan? :W

Látom a listában engedélyezve van, viszont nekem kell mindig manuálisan elindítanom nem hajlandó magától... (win7 komp+adminként sem)

Programmal nincs működésbeli baj csak elindulni nem hajlandó...

(#16021) fatallerror válasza emvy (#16001) üzenetére


fatallerror
addikt

baromi drága lett, mi neked ebben a közepes? :D 350-400al tudna sikeres lenni :K

#16022) danilla : szerintem mindenképpen az iPad alá kellett volna árazni

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#16022) danilla válasza fatallerror (#16021) üzenetére


danilla
őstag

Nálam sajnos még így is sikeres lesz :U

https://twitch.tv/ddplayzone

(#16023) beteg


beteg
őstag

Teljesen logikus, csak így fölösleges volt várnom egy windows-os tabletre :(
Főleg, hogy az ára sem vonzó.
Egy félig-meddig teljes értékű cucchoz ezek szerint még mindig kompromisszumot kell kötni súlyban és árban is.

Csak futni kell!

(#16024) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Nem lesz olcsó (mért is lenne): Microsoft Surface RT priced at $499 or $599 with Touch Cover keyboard .

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#16025) fatallerror válasza < CyberBob > (#16024) üzenetére


fatallerror
addikt

erről beszélünk előtted xDD

don't tell me what i can't do!

(#16026) Воланд válasza dlaccc (#16017) üzenetére


Воланд
titán

en megneznem alapon, hogy ugy mit muvel.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#16027) < CyberBob > válasza fatallerror (#16025) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Máshol találtam és nem vettem észre az itteni eszmecserét a meglépetéstől. :) Azért nem gondoltam volna, hogy egy nem teljes értékű opprendszerrel (RT) és hupikék billentyűvel képesek ennyit kérni érte. Az Intel procis és "rendes" Win8-as kivitel persze jó lenne, de annyi pénzt csak asztali PC-re költenék.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#16028) bon válasza pzstm (#16018) üzenetére


bon
őstag

Melyik kijelentésemre gondolsz?

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#16029) beteg válasza < CyberBob > (#16027) üzenetére


beteg
őstag

Nem akarok trollkodni, de erről van szó! ipad alá kellett volna árazni!! És ez már a sokadik érthetetlen lépése az új MS vezetésnek! Ne legyen igazam, de szerintem mintha szándékosan buktatni akarnák a céget!

Csak futni kell!

(#16030) bon válasza bon (#16028) üzenetére


bon
őstag

Ja, a hagyományos asztalra gonolsz, hagyomás tudtommal valóban nem lesz, részleges lesz, feltételezem egy-két programhoz. Ha jól látom a videókon ikonja sincs az asztalnak.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#16031) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Valami baj van a win8-ammal. Baromi sokszo fagy, akad (force GT ssd-ről megy).
A firefox pl már nem akar elindulni... Mi lehet a baja.
Volt párszor már kékhalál is ezzel az üzenettel: kernel_data_inpage_error (volmgrx.sys)

Valami tipp? mert ez így elég necces...

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#16032) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Halihó!

Feltettem a 90 napos enterprise próbaverziót, azonban nem tudok minialkalmazásokat kitenni.
Ebben le lenne tiltva ? :U
Köszi előre is !

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#16033) Воланд válasza bon (#16030) üzenetére


Воланд
titán

de, teljes erteku asztal van a windows rt-n is, de a fejlesztok nem fernek hozza, csak az ms.

(#16032) meridaharcos: a win8-ban nincsenek minialkalmazasok.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#16034) < CyberBob > válasza meridaharcos (#16032) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Kivették belőle. Innen lehet pótolni: [link] .

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#16035) meridaharcos válasza Воланд (#16033) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Köszönöm, nem gondoltam volna. :F

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#16036) meridaharcos válasza < CyberBob > (#16034) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Köszönöm Neked is, ránézek ! :R

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#16037) bon válasza Воланд (#16033) üzenetére


bon
őstag

Tehát mintha nem is lenne benne asztal.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#16038) mfercso


mfercso
tag

Sziasztok sok szarozás meg filozás után végre sikerült teljesen müködöképpesé tennem a win 8 -at usb-röl (windows to go) aki ki akarja próbálni annak itt egy kis útmutató ne keljen anyit szívnia mint nekem :)
1. kell egy win 8 angol telepítő lemez (magyar nem jó)
2 kell egy win 8 enterprise ez akár a kipróbálható EE is lehet inditsuk a windows to go progit vezérlőpultból
jelöljük ki a usb meghajtót és a médiánál kattintsunk a win 8 angol isora a windows 8 nak van beépített meghajtó emulátora így nem kell deamond toolsot vagy power isot fel rakni tallozuk be a lemezt és indítsuk el kb 30-40 perc ez után inditsuk gépünk a usb-röl állítsuk be a dolgokat.
3. most ugye nincs Store itt a megoldás hogy lehet "feloldani" a store-t http://blogs.msdn.com/b/hyperyash/archive/2012/08/15/enabling-windows-store-on-windows-to-go-machines.aspx Figyelem csak angol win 8 nál jelenik meg a csoportházirendben a Store de mivel azt telepitettük nincs ilyen probléma amikor készen vagyunk nyugodtan telepíthetjük a magyar nyelvi csomagot http://oprend.hu/news.php?readmore=706

Sok sikert mindenkinek és Win 8-ra fel :D

Érdemes a csopórházirendbe még bogarászni jó kis dolgok vannak benne.

Teloszámot már az első pm-ben kérek !

(#16039) janihunk


janihunk
senior tag

Az lenne a kérdésem hogy a kezdőképernyő feliratot lehet e kisebbre venni? Nagyon idegesítően nagy. Illetve az ikon háterek nálam nagyon szürkék: kép Nem lehet ezeknek a színét sötétebbre venni,

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#16040) nicu71 válasza janihunk (#16039) üzenetére


nicu71
addikt

szerintem kizárt hogy ezt kisebbre vegyed.
A Gépházban választhatsz másik színt is /van az a csúszkás színező/ezenkívül már más is linkelt ide alternatív megoldásokat,egyéni csempeszínek...sőt van már háttérkép is a kezdőképernyőre,stb.Gondolom a későbbiekben ez a folyamat felgyorsul,csak türelem.. :)

[ Szerkesztve ]

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#16041) Glenda válasza beteg (#16029) üzenetére


Glenda
addikt

Nem néztem utána, de Neowinen azt írták alá van árazva. Csak abból a legolcsóbb 16 gigás, ebből 32.
Tényleg nem néztem, lehet hülyeséget írok.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#16042) lck válasza meridaharcos (#16032) üzenetére


lck
senior tag

Minialkalmazások
Nem buhera.

(#16043) Bali27 válasza mfercso (#16038) üzenetére


Bali27
addikt

Magyarul egy teljes értékű portable Win8 at hoztál létre? Ez nagyon jól hangzik.. Bármikor jól jöhet..
De a 30 napos időkorláttal mit csinálsz?

(#16044) Gyufaaa válasza lck (#16042) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Fel is dobtam. Korrekt :C

(#16045) Scobbyka


Scobbyka
tag

Hogyan lehet törölni a hálózati profilokat?
Már a Hálózat 19-nél tartok.
És nem tudok rájönni hogyan lehet ezeket törölni, hogy újra csak Hálózat legyen.

Scobby

(#16046) < CyberBob > válasza lck (#16042) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Az általad linkelt megoldás is jó. Viszont a fentebb lévő az eredeti Win8 x86/x64 bétából van kiszedve így eredeti MS megoldás.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#16047) lck válasza < CyberBob > (#16046) üzenetére


lck
senior tag

Igen az eredeti BÉTÁBÓL, ami már túlhaladott, MS kidobta az ablakon. Rendszerfájlokat cserél és registryt matat.
Az általam linkelt külön telepíthető program szintén az eredeti sidebar-ból dolgozik, de az oldal leírása szerint uninstallal a fájlok és registry bejegyzések, teljes mértékben eltávolíthatók. Korrektebb megoldás. Ráadásul használható Win 7 gadget, de ha úgy tetszik Vista sidebar stílusban is.

[ Szerkesztve ]

(#16048) lck válasza lck (#16047) üzenetére


lck
senior tag

(#16049) dobost


dobost
senior tag

Sziasztok!
Csinált már valaki ilyen upgrade-et Windows Vista -> 7 esetén?
Mindenképpen telepítve kell lennie a régi Windows-nak vagy a serial numbert felhasználva le lehet tölteni full telepítőlemezt és elölről kezdeni?

Van egy dobozos Vista példányom, viszont csak ezért nem szeretném feltenni, egyébként is inkább clean install híve vagyok. :D

(#16050) < CyberBob > válasza lck (#16047) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ha ugyanazokból a fájlokból dolgozik a program akkor ugyan az mint a bétában lévő "túlhaladott". Nincs szükség uninstallra hiszen ha nem használod akkor nem fut ugyan úgy mint a Win7-ben. Persze telepíteni sem kell csak az MS által kitörölt fájlokat visszamásolni.
Teljesen jó az is amit te linkeltél, csak ez sem buherált.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.