Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) Boonen007


Boonen007
őstag

Én valószínűleg visszaállok win7-re legalábbis egy RC megjelenéséig mert több játékom is szerintem itt hasal el. Azután meg kitudja lehet mégse és jövök vissza win8ra. De lehet, hogy lusta leszek és marad ez. :D

[ Szerkesztve ]

(#4252) Aflamin válasza wwhy (#4237) üzenetére


Aflamin
tag

"Nyomtató gond megoldva: vista x64-es drivert kicsit átírva sikerült win95/98 óta nem használt hardver keresése/hozzáadása módban (Device manager) hozzáadni."

Erről egy kicsit bővebben ha lehetne, én a Samsung ML1640-el szívok egy ideje.Wista,W7 driver van, de mindig error! :F

(#4253) buvartacsko válasza virkir (#4248) üzenetére


buvartacsko
addikt

Még mindig nem kötelező használni a Metrot, ahogy eddig se volt. Én pl felraktam a Photoshopot, mert azt ugye lehet munkára használni, és nem a Metro alatt futott, hanem a desktopon. Tehát : ugyanúgy lehetett vele dolgozni, mint Windows 7en. Tehát továbbra se értem, mi a problémád?

(#4254) KonzolKartel válasza buvartacsko (#4253) üzenetére

Szvsz ezt nem javallott tovább folytatni, főleg miután külön felhívták rá a figyelmed.
#4249

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#4255) buvartacsko válasza KonzolKartel (#4254) üzenetére


buvartacsko
addikt

Egyszerű flame mentes kérdés volt szerintem, mióta ide jött, nem tudom megérteni, hogy miért akadályozza a munkavégzésben a metro start menü, és hogy mégis melyik program használatában akadályozza az. Mert én nem találkoztam sajnos még ilyennel.

[ Szerkesztve ]

(#4256) priti


priti
addikt

Ez a tavaji cikk most jutott el a magyar sajtóig?

Lehet már tudni valamit bővebben erről?
A "hardveres" rootkit védelemről is elég nagy a csend. Remélem nem csak a grafikus felületen rugózik ez a topic... én spec pont lesajnálom, hogy ikon vagy csempe vagy zsemle vagy... nemde?

Hardverlesen

(#4257) Воланд válasza priti (#4256) üzenetére


Воланд
titán

nem.

ettol bovebbet meg nem lehet tudni.

rootkit temaban meg ez az utolso hir, emlekeim szerint.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4258) cashback válasza priti (#4256) üzenetére


cashback
őstag

Tavaji? :Y :W :C

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#4259) vlevi válasza wwhy (#4237) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Egy téglába kérek egy sw-t, minden elemével, mintha csak könyvtár lenne, 'oszt csókolom."
Valami ilyesmin gondolkodtam én is. Ha csak azt jelenítené meg, amiket a win7-es szóhasználattal a "pin to start menu" gombbal odatűztem, vagy telepítéskor azt kértem, hogy rakja a start menübe, akkor nagyon jó lenne. A könyvtárakat, amik a start menüben vannak, azt dugja el előlem. Esetleg, ha név szerint keresek, akkor feldobhatja a találatot.
Mert alapesetben a Win7 start menüben sem látom a start menü könyvtárait. Szerintem ez volt a legjobb újítás az XP mindent mutató start menüje után a Vistában. És persze a keresési lehetőség.

Keresésnél egyébként olyat nem lehet, hogy bal oldalon keressen? Amikor a start képernőn elkezdek írni, akkor ugyebár rögtön keres. Ez jó. De a képernő jobb szélén keres, és a bal szélen jeleníti meg a találatokat. Egy 10"-os táblán, netbookon ez nem gond, mert 15-20 centi a távolság, de 22-24"-os szélesvásznú monitoron, ami legalább fél méter széles, ott ez zavaró.

"Még mindig nem kötelező használni a Metrot,"
Annyira azért kénytelenek vagyunk használni, hogy onnan lehet valamit elindítani. és azért keressük azt a módszert, hogy hogyan lehet használhatóbbá tenni a metrós start képernőt.

[ Szerkesztve ]

(#4260) pincehely válasza Aflamin (#4252) üzenetére


pincehely
addikt

Nekem sem megy, ugyanaz a nyomtató!

vlevi : Na ne már! :DDD Engem 42"-on sem zavar. :W

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#4261) virkir válasza pincehely (#4260) üzenetére


virkir
veterán

Ez vagy te.
De a logika és az ergonómia szempontjából mindenképpen az lenne a jobb ha a beíráshoz minél közelebb jelenítené meg a találatokat nem fél méterrel arrébb kéne keresgélni.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#4262) kleinguru válasza pincehely (#4260) üzenetére


kleinguru
addikt

Írták előttem, hogy téged.

42" ide vagy oda engem engem 27"-on WQHD felbontáson biza rettenetesen zavart:W

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#4263) pincehely


pincehely
addikt

Hát nem tudom, engem biztosan nem zavar, hogy meg kell erőltessem gyenge kis szemizomzatom. :B

http://kefetemap.deviantart.com/

(#4264) Boonen007


Boonen007
őstag

Na volt már aki WIN8-on nyomta BF3-at vagy NFS Runt?

[ Szerkesztve ]

(#4265) raidx


raidx
őstag

A tegnap beígért Startmenű. Sajna most nincs a közelbe W 8-as gép így nem tudom kipróbálni.

[Startmenü]

Egyébként a Stardockon egy e-mailcím megadása után elérhető a letöltési link.

[Stardock]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4266) worxland válasza raidx (#4265) üzenetére


worxland
addikt

Hát ennél a ViStart mérföldekkel jobb, csak még itt-ott bugos (pontosabban nem teljesen Win8 kompatibilis).

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#4267) raidx válasza worxland (#4266) üzenetére


raidx
őstag

Gondolom, még majd csiszolgatnak rajta.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4268) skylinelaca


skylinelaca
senior tag

nos, 2 nap után eddigi tapasztalatom: nekem alapjában véve tetszik az új rendszer kinézete , vannak hibái, most pl egyik metrós app sem indul el, csak bejön a teljes képernyős logoja , tölt 4-5mp ig aztán bedob tálcára a nagy semmivel. Ennek még nem találtam meg az okát sem, szokásos restart sem oldotta meg a gondom. (pedig a Messaging app nagyon tetszik ,számomra kiváltotta az msn-t, de ma már az is elkezdett kijelentkezgetni, vissza már nem, de azóta elsem indul ez sem) Metróból indítható internet exploler pedig csak a hirtelen böngészésre jó nálam. hiába van telepítve flash, java, silverlight, ha olyan oldalt nyitok meg ami ezeket igényli, akkor panaszkodik a hiányzó bővítményekre, tálcáról indított IE viszott problémamentesen működik ilyen szempontból csak néha nem lehet bezárni ( ;] )

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laca

(#4269) Karma


Karma
félisten

Valaki tapasztal más is olyat, hogy az Aero Peektől befagy fél percig a UI, közben egyszer egy bippenés hallatszik?

Eddig nem tudtam mire vélni a beállást, tegnap kísérleteztem ki, hogy a tálca fölé vitt kurzor és a start menü fingatja meg a rendszerem.

A konfigom ott van az adatlapomon, csak videodrivert telepítettem kézzel, azt is tegnap frissítettem az RC10-re.

“All nothings are not equal.”

(#4270) BeeNiTTo


BeeNiTTo
aktív tag

Windows 8-at lehet pendrive-rol hassználni??

(#4271) Воланд válasza BeeNiTTo (#4270) üzenetére


Воланд
titán

elmeletileg lehet, windows to go a funkcio neve, de en meg nem neztem meg, hogy a cp-ben benne van-e.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4272) raidx válasza BeeNiTTo (#4270) üzenetére


raidx
őstag

Kell egy Workspace Creator, 32bitesnek 16 Giga, 64bitesnek 20 Giga USB Storage.

Videon láttam, az MS demózta. Egyelőre nem tudni melyik verziók fogják tartalmazni.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4273) raidx


raidx
őstag

Az előbb lemaradt: [link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4274) ubid


ubid
őstag

Mi a különbség a CP és az embedded között ?

-.-

(#4275) virkir válasza ubid (#4274) üzenetére


virkir
veterán

Annyi, hogy köze nincs a két kifejezésnek egymáshoz.
A CP az Consumer Preview egy teszteléshez kiadott rendszer.
Az embedded meg beágyazott rendszer

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#4276) polonic


polonic
félisten

Hogy lehet betenni a nem metros ie-t a metro felületre?

Mert keresőbe hiába írom, csak a metrosat dobja ki.

(#4277) polonic


polonic
félisten

Valaki írta, hogy a desktop ie-ből alapból a 64 bites exe fut.
Ez nem így van sajnos.

Ez nem is igazán derül ki, ha task manager-ből nézzük. Mert oda nincs kiírva.

Ez abból derült ki, hogy feltettem a 64 bites java-t és ellenőrzésnél azt írta ki, hogy nincs java telepítve.

Amint feltettem a 32 bites java-t, egyből kiírta ellenőrzés után, hogy rendben van.

A legjobb, hogy intézőből a 64 bites program filesból indítva sem indul el a 64 bites.

Ez is érthetetlen. Minek van akkor egyáltalán benne a 64 bites, ha el sem lehet indítani.

(#4278) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

valaki próbált már win8 alatt ram drive-ot létrehozni? mennyire kompatibilisek a "régi" szoftverek?

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4279) polonic


polonic
félisten

Igy, kipucolva, azokat a nagyon fapados metro appokat uninstallálva, már egész jól használható. Már csak a nem metro IE-t kéne beilleszteni a többi app közé.

(#4280) Aflamin válasza polonic (#4279) üzenetére


Aflamin
tag

Desktop>Windows Explorer>Internet Explorer>*.exe>jobb click>pin to start és OK!

[ Szerkesztve ]

(#4281) vlevi válasza polonic (#4279) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Már csak a nem metro IE-t kéne beilleszteni a többi app közé."
Kikeresed a program files\internet explorer\izé nemtudomholvan\iexplore.exe-t, és ráböksz jobbal, hogy pin to start. És ott lesz.

(#4282) vlevi válasza raidx (#4265) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, én próbáltam. Ennél azért jobb a gyári start képernő :)
Valójában ez nem csinál mást, mint a start gombot odarajzolja, és egy kis ablakocskában megjeleníti a start screent. Végülis jogos, ha már W8, akkor annak a start felületét jeleníti meg. Mint ahogy a vistart is azért lett, hogy XP alatt lehessen Vista start menüt használni. Az meg azért néz ki úgy, ahogy kinéz, mert pixelre pontosan Vista start menünek akar látszani.

(#4283) Aflamin


Aflamin
tag

Ilyen lessz!

(#4284) spammer válasza Aflamin (#4283) üzenetére


spammer
veterán

Ilyen csoportokat nevekkel hogy csináltál?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4285) polonic


polonic
félisten

aflamin, vlevi

Hogy erre nem gondoltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#4286) Gorneck válasza polonic (#4277) üzenetére


Gorneck
titán

Aszhem én kérdeztem...mert ami nem 64bit, azt jelzi ugye 32-vel...ezért kérdeztem, de válaszolni nem válaszolt senki, annyira meg nem érdekelt, hogy csekkoljam.

Viszont napok alatt se jött elő vele olyan, hogy ellenkezője derült volna ki...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#4287) Sub-ZeRo válasza spammer (#4284) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Metro -> majd a jobb alsó sarokban a nagyítóra és ott tudod megadni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4288) polonic válasza Gorneck (#4286) üzenetére


polonic
félisten

Igen. wmp esetében kiírja, ha 32 bites.

De itt tényleg nem. Csekkold le, ha gondolod.

Nálam tényleg ez történt, amit leírtam. Nem tudom, ez egy bug vagy szándékosan így van.

(#4289) spammer válasza Sub-ZeRo (#4287) üzenetére


spammer
veterán

Áh, tényleg, köszi :R Eddig nem tudtam, mire jó a kis nagyító :D

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4290) Gorneck válasza polonic (#4288) üzenetére


Gorneck
titán

Már nincs fent, pár napig nyúztam...kíváncsi voltam milyen. Pont azt baszták megcsinálni amire igazán kíváncsi voltam...

RTM lesz a következő amit megnézek...vagy már a végleges...már lejött mi az irány...és az nekem megfelel...

Gorneck#1239

(#4291) Sub-ZeRo válasza Gorneck (#4290) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az rtm a végleges. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4292) polonic válasza Gorneck (#4290) üzenetére


polonic
félisten

Mi az pontosan?

Már nekem is, nem azt mondom, hogy tetszik, de már el tudom viselni így a metrot, ahogy fentebb látni.

Fapados appok kiiktatva, alapértelmezett programok beállítva, stb. . .

(#4293) Gorneck válasza polonic (#4292) üzenetére


Gorneck
titán

Metro app-ok...

(#4291) Sub-ZeRo: Az lehet...csak számomra az a végleges amit besétálva a boltba meg tudok venni (ver nem érdekel, hogy mit minek jelölnek), magyarul...és nem az amit pikk pakk lekapok az Axxx szerveréről és feltolom otthon, mikor még sokan várják a kiadását... :) Így remélem kicsit érthetőbb...

Gorneck#1239

(#4294) L7wy


L7wy
őstag

A stardock-os fejlesztők mennyire rátapintottak arra, hogy kell valami a sarokba, komolyan sokkal szimpatikusabb mint az alap MS felfogás, hogy a sarokban a semmire húzd az egeret, és várd a jót :D Akár lehetne úgy is h start gombra előjön a start page.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#4295) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Sziasztok. Most tettem fel. Most őszintén: mi a jóisten ez a borzalom? Visszafejlődik a világ? Mintha vmi 15 évvel ezelőtti gagyi linux-ot látnék, kezelni sem tudom :)))
Hogy lehet visszavarázsolni a start menüt, meg a többit? Ez borzalom.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#4296) Sub-ZeRo válasza Cyberslider (#4295) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Sehogy nem tudod vissza hozzni. Megszokod, vagy letörlöd ha nem tetszik.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4297) Cyberslider válasza Sub-ZeRo (#4296) üzenetére


Cyberslider
őstag

Úristen. Oké.. Fejlődik az a lényeg :D

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#4298) wwhy


wwhy
veterán

McAfee
Are you a Windows 8 Beta user? If so, check out the McAfee Total Protection 5.6 Beta - you could even win a Windows 8 compatible tablet for your feedback! We appreciate your help in providing us with invaluable feedback.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#4299) Boonen007


Boonen007
őstag

Egy huszárvágással megoldottam a Win8 mindenre Win7 pár játékra problémám egy új partícióval Win7-nek. :DD

(#4300) polonic


polonic
félisten

Kitettem a metrora a desktop ie-t. Viszont nem lehet megváltoztatni a nevét. Most ez tényleg komoly? Ez alap dolog lenne.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.