Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) JoolsNOS válasza FіkuszKukіsz (#48999) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ez is ugyanazt olvasta ki.

(#48998) szabonagyur: ha a win 8 letölőjébe írom be, akkor meg azt mondja, ezzel a kulccsal nem aktiválható a win kereskedelmi változata.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#49002) szabonagyur válasza JoolsNOS (#49001) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor ahogy írtam nézd meg a Win8 letöltőnél, hogy ott elfogadja e. Egyikben el kell fogadni. Sajna mindkettőben nem fogja. Ha a Win8 részben elfogadja akkor fel kell telepíteni a Win8 kulcs szerinti Pro vagy Core verziót egy google szerint generic kulccsal, majd ha fent van a Windows a gépházban meg tudod adni a Win8ad kulcsát és akkor beaktiválódik (persze ha eredeti a kulcs, de ez csak akkor derül ki ha aktiválásnál sikerrel jársz).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#49003) Armahun


Armahun
addikt

Uraim.

Mára eltűnt az energiagazdálkodási beállítások közül a processzor órajelét meghatározó opciók.
Feladatkezelőben nézve sem változtatja azt, hanem alap órajelen tartja.
Már leszedtem és újra feltettem minden drivert és programot, de nincs változás.

Van valami ötletetek?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#49004) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ha egy eszköznek nincs WIN8-as drivere,akkor a WIN7-es drivert mindjárt kompatibilitási módban kezdjem felrakni,vagy mehet símán?

(#49005) kispx válasza GEPESZ66 (#49004) üzenetére


kispx
addikt

nálam az eszközkezelő -> kiválasztod az eszközt -> tulajdonságok -> driver -> update driver -> browse my computer for driver software -> let me pick from a list of device drivers on my computer vált be több eszköznél

(#49006) GEPESZ66 válasza kispx (#49005) üzenetére


GEPESZ66
veterán

pl.a Canon Pixma IP 3300 nyomtatót nem ismeri fel.Ennek ellenére a gépen kerestessek így drivert?Megadom neki,hogy hova töltöttem le?

[ Szerkesztve ]

(#49007) kispx válasza GEPESZ66 (#49006) üzenetére


kispx
addikt

Nem, töltsd le a Win7-es drivert és tallózd be a fenti módszerrel.

(#49008) gu007


gu007
aktív tag

Sziasztok! Sajnos újra kellett raknom a rendszert. De most nem látja a terrás vinyót a win pedig rá volt dugva telepítésnél. A lemezkezelőben látszik, hogy van de máshol nem. Meg lehet elkövettem olyan hibát, hogy telepítésnél töröltem. Vissza lehetne hozni a tartalmát és a láthatóságát? Nem szeretném elveszteni a tartalmát!

(#49009) szabonagyur válasza gu007 (#49008) üzenetére


szabonagyur
félisten

Meghajtó betűjelet adtál neki? Ha nem RAW meghajtót ír akkor a tartalma is meg van.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#49010) gu007 válasza szabonagyur (#49009) üzenetére


gu007
aktív tag

Sajnos RAW lett belőle. :(

(#49011) szabonagyur válasza gu007 (#49010) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor oda valami adatmentő program kellhet meg egy másik merevlemez, de van erre talán topik meg várd meg mások véleményét is akiknek volt ilyennel tapasztalat.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#49012) gu007 válasza szabonagyur (#49011) üzenetére


gu007
aktív tag

Köszi!

(#49013) Armahun válasza Armahun (#49003) üzenetére


Armahun
addikt

Aidából nézve változik az órajel, a win feladatkezelője szerint viszont nem. :F

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#49014) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Szerintetek ez mi lehet? Már 15 perce eszi a procit bekapcsolás óta...

[ Szerkesztve ]

(#49015) VoidXs válasza B-L-A-C-K (#49014) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ápdét.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#49016) GEPESZ66 válasza kispx (#49007) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Kapcsoljam be a nyomtatót, s miután nem talált hozzá illesztőprogramot, azt követően menjek az eszközkezelőbe?
Mi van olyankor ,ha pl. egy adott eszközhöz nem kimondottan driver van, hanam szoftverrek együtt rakja fel a drivert? Itt is megy a betallózás?
pl. Microsoft VX-1000 webkamera
LifeCam 3.2 32 bites és 64 bites Windows 7 rendszerhez (exe)

(#49017) kispx válasza GEPESZ66 (#49016) üzenetére


kispx
addikt

1) Aha
2) Úgy nem megy, Így is meg kell találni a megfelelő (azt hiszem *.inf) fájlt.

(#49018) B-L-A-C-K válasza VoidXs (#49015) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem az volt, véletlenül raid-ba volt a két vinyom a biosban (SSD-HDD) azaz így telepítettem véletlenül, AHCI-be visszarakni meg ugye csak újratelepítéssel lehet. Mondjuk ettől függetlenül nem kellett volna ennie a procit, de ha kivettem az egyiket akkor 0%-on ment, ha beraktam megint 30-40%....
Na de mind1, fogtam újra raktam az egészet, előtte meg biosban AHCI-re váltottam, és jó is lett.

(#49019) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Nem tudom, mennyire köztudott, de ha a Fast boot be van kapcsolva a windows ban, akkor a wake on lan -nal nem lehet felébreszteni a kikapcsolt gépet.

Ennek kikacsolása legegyszerübben a Powercfg -h off paranccsal lehetséges, ezzel töröljük a hibernációs file-t, ezáltal nem lesz képes használni a Fast Boot ot, amit amúgy az energia gaudállkodóásnál is ki lehet kapcsolni a gombok beállításánál

Ez lehet, hogy az összefoglalóban is említést érdemelne !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#49020) cirkus


cirkus
aktív tag

Hy ! Telepíteni akaro a 8.1-t de nem engedi, mert GPT partícióra hivatkozik ! Hogyan orvosolhatom a problémát ?

(#49021) szabonagyur válasza cirkus (#49020) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

2 lehetőség:
1. UEFI szerű telepítő készítése
2. Biosban UEFI-ről legacyra állítani át (boot menü részben keress)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#49022) weiss


weiss
addikt

Helló, van egy Win 8 Pro verzióm, ami a Media centeres kulccsal van "legalizálva" /most ne menjünk bele, hogy ez mennyire kóser, MS adta a lehetőséget, szóval én legálisnak tekintem/, viszont nem tudom frissíteni 8.1-re, mert hogy ehhez a verzióhoz állítólag nem elérhető. Tud valaki valami megoldást a frissítésre?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#49023) cirkus


cirkus
aktív tag

ugye a 2. választás a rövidebb megoldás, viszont Legacy-ban van most és így nem engedi a telepítést !

(#49024) szabonagyur válasza cirkus (#49023) üzenetére


szabonagyur
félisten

A partíciókat le is kéne törölni a gépről és újat létrehozni a telepítő segítségével.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#49025) cirkus válasza szabonagyur (#49024) üzenetére


cirkus
aktív tag

Metörtént, de marad ugyan abban a formájában továbbra is, még formáztam is.... De lehet nem csinálja meg ?

[ Szerkesztve ]

(#49026) szabonagyur válasza cirkus (#49025) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor valamit nem jól csinálsz! Ha le is törlöd mindet és magának hozza létre hány meghajtód lesz? Telepítőt mivel milyen módon csináltad, na meg milyen gép? Alap infók kimaradtak és várod a segítséget. (ennyi erővel lehet, hogy egy vasalóra akarod felrakni :)) )

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#49027) cirkus válasza szabonagyur (#49026) üzenetére


cirkus
aktív tag

11z egy zsír új Acer Aspire E1-570. Linux van rajta. és most kapná meg az első új win 8. 1-t 64 bitest

[ Szerkesztve ]

(#49028) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Üdv! Összetett problémával fordulnék a fórumozókhoz.

Jogtiszta Windows 8.1-et használok. Telepítéskor elkövettem azt a hibát, hogy ékezetes Account-nevet adtam meg (sic... :((( ). Egy a munkámhoz kapcsolódó program viszont nem szereti, hogy nem ASCII karakterek vannak a default user mappában, és nem hajlandó elindulni. A Microsoft Account Manager-en keresztül már megváltoztattam a csatlakoztatott Acount nevet, de ez a folder elenevezésekben nem reflektálódik. Átnevezni nem tudom, van benne 9.2GB-nyi adatom...telepíteni nincs kedvem.

A kérdés tehát, hogyan nevezem át az alant mutatott könyvtárat a felsoroltak tudatában?

Amúgy elképesztő, hogy a 21. században ennyire nehézkes egy ilyen migráció (folder dependency-kkel együtt...)

They drew first blood....

(#49029) xxSanchez válasza bolcsodal (#49028) üzenetére


xxSanchez
őstag

Örülök, hogy ezzel nem csak én szívtam meg.

;]

Heyho.

(#49030) szabonagyur válasza cirkus (#49027) üzenetére


szabonagyur
félisten

A BIOS tuti jól van belőve? Ha letörlöd az összes partíciót majd rámész, hogy új, megadod a méretet, utána hány partíció jön létre?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#49031) cirkus


cirkus
aktív tag

Csak sikerült, mert én csak a 1 partícióra csináltam meg a törlést és mind a 3-ra meg kellett és utána létrehozzni egyet !! :W Mostmár fut a telepítő, remélem minden ok lesz ! KÖszi a segítséget !

[ Szerkesztve ]

(#49032) Armahun válasza bolcsodal (#49028) üzenetére


Armahun
addikt

Ha csinálsz egy új felhasználói fiókot és annak a mappájába átmásolod az adataidat?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#49033) Sonja


Sonja
veterán

Van-e valami mód arra, hogy ha elfogy a hely az általam létrehozott ramdrive-on, akkor ne üzengessen folyton a Win, hogy nincs elég hely a meghajtón? :F Agyamra megy. :U

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#49034) vigyori78 válasza weiss (#49022) üzenetére


vigyori78
őstag

:F pedig igen.

(#49035) szabonagyur válasza weiss (#49022) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Mit jelent az állítólag nem elérhető dolog? Nem ajánlja fel vagy nem telepíti fel? Alapból véletlenül sem volt Enterprise az a Pro rendszer? Bővebb helyzetleírást kérünk :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#49036) Garada


Garada
őstag

Üdv Windows 8-as rendszerhez működik az xbox 360 joy?

(#49037) VoidXs válasza Garada (#49036) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, DirectX-szel.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#49038) Garada válasza VoidXs (#49037) üzenetére


Garada
őstag

Esetleg egy külön driver linket kaphatnék a joyhoz?

(#49039) VoidXs válasza Garada (#49038) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A játékokkal települ a cucc, de azért jobb a legfrissebbet beszerezni, tessék.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#49040) Garada válasza VoidXs (#49039) üzenetére


Garada
őstag

Nagyon szépen köszönöm, szép estét :)

(#49041) bolcsodal válasza xxSanchez (#49029) üzenetére


bolcsodal
addikt

Bíztató! Megoldás, reinstall helyett?

(#49032) Arni: Valami hasonló megoldás van fent a neten...Local Account-al, de nekem nagyon zavarosnak tűnik...

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#49042) weiss válasza szabonagyur (#49035) üzenetére


weiss
addikt

A store-ban fel sem kínálja, ha kiadom ezt a parancsot:

ms-windows-store:WindowsUpgrade, akkor meg ezt kapom:

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#49043) muveszur


muveszur
addikt

Sziasztok!

Most telepítettem fel a windows 8.1-re az Update 1-t, és kíváncsi lennék, hogy nektek is bugos-e az egész, vagy csak nálam van valami zavar a rendszerben.
Van ugyebár a metro felületből indítható Rádió alkalmazás. Ha az asztali "módban" vagyok, ugyebár most már megjelenik a Rádió ikonja a tálcán is. Viszont ha ráviszem az egeret, a miniatűr nézet megjelenik, de a vezérlő gombok nem működnek (pedig aktívak, nyomhatóak, csak nincs hatással semmire se).

Ugyanilyen probléma van akkor is, ha hangerőt szabályzom a notin, a hangerőszabályzó kiegészül a Rádió vezérlőjével, ellenben nem működik az sem...

Tapasztalt más is ilyet? :R

(#49044) JoolsNOS válasza szabonagyur (#49002) üzenetére


JoolsNOS
veterán

A letöltött verziót sikerült beaktiválni a kódommal, köszönöm a segítséget mindenkinek.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#49045) cattus válasza muveszur (#49043) üzenetére


cattus
őstag

Az valószínűleg az app nem megfelelő működése miatt lehet, gondolom nem készítették fel ezekre a funkciókra.

Do the thing!

(#49046) Garada válasza muveszur (#49043) üzenetére


Garada
őstag

Hello nekem is fent van a rendszer a héten tettem fel ugye és mindent teljesen rendben van.

(#49047) weiss válasza weiss (#49042) üzenetére


weiss
addikt

OK, már sejtem mi a gond. Valószínűleg rossz volt az eszmefuttatásom erről a Media centeres kulcsról. Kár, pedig már azt hittem lesz eredeti Winem :(

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#49048) muveszur válasza Garada (#49046) üzenetére


muveszur
addikt

Garada és cattus:

Köszönöm az infókat, ezek szerint akkor az én gépemet nem igazán szereti sajnos.

(#49049) vigyori78


vigyori78
őstag

Ez mi ez :F
8.-nál nem láttam ilyet:

C:\inetpub

(#49050) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Sziasztok!

Minidump-al kapcsolatban lenne egy kérdésem.
Adott egy laptop Acer 7738G +frissen telepített WIN 8.1 Ent.
Randomban villan egyet a képernyő és megfagy az egész gép, csak a kikapcs hosszú megnyomása segít... Majd a következő bekapcs után a "Blue Screen Viewer" indításakor nem találom a minidump file-t!
Tehát miért nincs minidump file a gépemen?
Köszönöm a válaszokat előre is!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.