Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) xxSanchez válasza C. s. (#42000) üzenetére


xxSanchez
őstag

RTM a végleges verzió.

Heyho.

(#42002) kraftxld válasza C. s. (#42000) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42003) C. s. válasza kraftxld (#42002) üzenetére


C. s.
addikt

kraftxld, xxSanchez

Köszönöm a tájékoztatást és a linket!

(#42004) Sub-ZeRo válasza Gman999 (#41985) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Charmbar, settings, vagy vezérlőpult és van valamelyik beállítás menüben hogy mobil netnél mit csináljon. Net metered vagy ilyesmi.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42005) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Tegnap elbarmoltam a 8.1 rendszerem.Nem mondhatom el, hogy hogyan, mert ugye itt az ilyesmi erősen nem javallott, de lényeg az, hogy nem indul.Javítani nem képes magát, mert csak 4-5gb szabad hely van a partícióján, és másképp sem tudom életre pofozni.
Nem baj, mert úgyis csak kíváncsiságból tettem fel, hogy milyen. Bejött, szeretném véglegesíteni. A kérdésem az lenne, hogy most a két partíción van egy működő 7, és egy halott 8.1. Ha csak simán leformázom a 8.1et, megszüntetem azt a partíciót, majd lemezről telepítem a mostani 7 50gb partíciójára, akkor nem lesz semmi gond, ugye? A rendszer választó is törlődik, nem lesz olyan, mint amikor a grubot kellett leizzadnom a win mellől...
Köszi!
Dodo

(#42006) Sub-ZeRo válasza dodopek (#42005) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha töröd a 8.1 és a 7-nek a partícióját és a 7-nek a partíciójára telepíted, akkor nem lesz dual boot. De a 100 és a 300 megás kis partciókat törölnöd kell, mert akkor bizony lesz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42007) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Azok a játékok, amik mennek Win 7-en, azok mennek 8-8.1-en is? Pl. Mycraft?

(#42008) Taifa Díaz válasza Grande Ale (#42007) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Jellemzően igen, mennek.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#42009) dodopek válasza Sub-ZeRo (#42006) üzenetére


dodopek
addikt

:R :R

(#42010) Grande Ale válasza Taifa Díaz (#42008) üzenetére


Grande Ale
őstag

Köszi!

(#42011) t.imi válasza t.imi (#41984) üzenetére


t.imi
addikt

Erre tudnátok valamit mondani, mert ms, ramiris nem tud

(#42012) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Feltelepítettem egy HP Probook 4535S notebookra a Win 8.1-et és nagyon lassan kapcsol ki.
Fastbootot kikapcsoltam pedig, amikor be volt kapcsolva a fastboot, akkor néha ki sem akart kapcsolni. most, hogy ki van kapcsolva így kikapcsol, de nagyon lassan, vagy 5 perc alatt. Win 7 alatt semmi ilyen probléma nem volt. Itt mi lehet a gond?

(#42013) mefistofeles

Erre esetleg nincs valakinek ötlete?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#42014) micafighter válasza mefistofeles (#41948) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem teljesen értem mi a gond. Kábeles net van a gépe dugva, ami jelszót igényel csatlakozáshoz, és az automatikus csatlakozás nem megy a gépnek? A netkábel routerböl megy bele? Ha router nélkül, közvetlen a gépbe van dugva a .net kábel, akkor is hibaüzenetet dob? Pontosan mikor látod a hibaüzenetet? Screenshot?

(#42015) micafighter válasza t.imi (#42011) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia ! Nemrég volt erről szó a topicban, nem tudok neked sajnos linkelni mert telorol vagyok, jobb felső sarokban részletes keresés ebben a topicban, OEM, retail, kisker, doboz cimszavakra. Én az MS honlapjáról linkeltem és idéztem amit írtamezzel kapcsolatban. Az szomorú hogy a supportjuk ilyen alapvető ügyben nem tud segíteni..

Az MS oldala sem fogalmaz pontosan egyébként. Úgyhogy ha biztosra akar menni az ember, át kell olvasni a szerződési feltételeket. Interneten biztos rátalálsz. A szerződési feltételek és az aktiválások száma is különbözhet és különbözik verziótól függően (oem, retail)

(#42016) micafighter válasza rayoliviero (#42012) üzenetére


micafighter
nagyúr

x86 vagy x64? Van akinek segített a BIOS újratelepítése. Egyszerű a művelet csak laptopba legyen az akksi feltöltve és legyen hálózatra dugva mikor csináljátok.

(#42017) rayoliviero válasza micafighter (#42016) üzenetére


rayoliviero
veterán

X64. AMD A4 porci. Az elvileg x64, nem? Mert én x64-est Wint tettem rá. BIOS-t telepítés előtt tettem rá.

(#42018) t.imi válasza micafighter (#42015) üzenetére


t.imi
addikt

Ezt nagyon köszönöm, csak a full verzió ill. dobozosra kerestem rá. :R

(#42019) micafighter válasza rayoliviero (#42017) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem tudom a proci milyen. Esetleg googli rá. Gyárilag mivel jött a laptop? Bios újratelepítést próbáljátok meg, nem biztos h segít de van akinek megoldotta a gondot. :)

[ Szerkesztve ]

(#42020) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Ezt nem értem, minden bekapcsolás után eltelik egy kis idő és ez van:

Memoria majdnem 100% foglalt :((

Mit lehet ez ellen teni, miért csinálja a win 8.1 x64 Enterprise :F :U :((( :(( :o :O

[ Szerkesztve ]

(#42021) micafighter válasza HoReSz1975 (#42020) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ctrl + shift + esc , feladatkezelő. RAM alapján sorba rendezve a folyamatokat, mi használja a RAMot? Ha screenshotot mutatsz róla többet tudok mondani.

Process explorer alkalmazás telepítése, futtatása. Microsoft eszköz, olyan mint egy okosabb feladatkezelő. Szintén rakd sorba benne a folyamatokat RAM szerint. Screenshot arról is.

(#42022) Steelmanus válasza mefistofeles (#41948) üzenetére


Steelmanus
addikt

Kivettek a 8.1-bol az Automatikus csatlakozas opciot igy ami mukodott W 7 - W 8.0 alatt az mar nem mukodik W 8.1 alatt. Ez csak akkor van igy ha nem hasznalsz routert hanem egybol a gepbe van dugva a kabel. En is kiprobaltam a 8.1-et, sima Digi kabel a gepbe, es vartam a csodat de nem jott el.
Van aki hasznalja a ADSLAutoconnect206F7 es ez tud futni szolgaltataskent lehet kellene tenned vele egy probat.

(#42023) micafighter válasza Steelmanus (#42022) üzenetére


micafighter
nagyúr

Hát nálam x64 Win 8.1 Enterprise -on még mindig müködik.. :U

(#42024) Steelmanus válasza micafighter (#42023) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ezt nem tudtam, mert nekem nem Enterprise valtozatom van hanem Pro. Ebben nincs. De ahogy elnezem masnak sincs. Az Enterprise csak egy probaverzio 90 napig tehat nem relevans mert nem hiszem hogy azt fogjak megvenni a felhasznalok. Ugyan lehet hosszabitgatni a lejarati idot de ha hasznalni szeretned hosszabb tavon akkor elobb-utobb ujra kell telepiteni. Masrol ebben a topikban nem beszelunk.

(#42025) HoReSz1975 válasza micafighter (#42021) üzenetére


HoReSz1975
őstag

megnézem, és felrakom a képet :U

(#42026) pzstm


pzstm
titán

Ha valaki szeretne Lumia 1020-t ;)

Új Windows 8 appok karácsonyra – Lumia 1020 nyereményjátékkal

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#42027) rayoliviero válasza micafighter (#42019) üzenetére


rayoliviero
veterán

64 bites a proci.
BIOS-t én frissítettem előtte a legújabbra, úgyhogy nem hinném, hogy az a baja. Mégegyszer nem akarom, mert oprendszer alól frissíti, így van benne némi kockázat.
Tudod amúgy kinek oldotta meg a BIOS firssítés, itt a fóumon valakinek?
:R

[ Szerkesztve ]

(#42028) micafighter válasza rayoliviero (#42027) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem olvastam végig. [link]

[ Szerkesztve ]

(#42029) rayoliviero válasza micafighter (#42028) üzenetére


rayoliviero
veterán

Koszi, sajna nem mindenkinek segitett a BIOS update. Nekik altalaban a boot is lassu, itt csak a kikapcsolas lassu.
Nem is keves embernel jelentkezik a hiba. Ilyenkor megy el a 8.1-tol a kedvem, mert inkabb csak hatranya van, mint elonye.

(#42030) Sub-ZeRo válasza pzstm (#42026) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát az előző teszt csapatban bent voltam, de a 8 ki is nyírta magát sajnos. Nem az appok miatt, hanem mert olyan jó... Amúgy meg nem lenne rossz egy ilyen telefon, de inkább nem szívnék most ezekkel az appokkal... Sőt, a 8-som nem is műkszik, mert össze*osta magát elég keményen...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42031) Csapi007


Csapi007
veterán

Sziasztok
Win 8-ból kihalt már az elsődleges partíció fogalma? Lemezkezelő csak egyszerű kötet enged létrehozni. Mi ez és mi a kapcsolata az elsődleges partíció fogalmával?

"Csak úgy mondom"

(#42032) brd válasza Csapi007 (#42031) üzenetére


brd
nagyúr

Nem halt ki, csak valamelyik ügyes dinamikus lemeznek tette meg (ez úgy szokott történni, hogy egy üres lemeznél a varázslón minden pipát bepipálnak a hozzá nem értők, mondván, jóaz; persze valaki szándékosan is használhatta dinamikus lemeznek). Azon hívják egyszerű kötetnek a kötetet. Ha nincs még rajta semmilyen partíció, akkor a lemezen jobbgomb, és konvertálás alaplemezzé, vagy valami ilyesmi lehet magyarul.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#42033) atka76


atka76
tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani valami névnapos készítő naptáras programot?
Fontos lenne hogy névnapos legyen és az,hogy be tudjam illeszteni a saját fényképeket!

Köszönöm!

Sziasztok!

Bendegúz

(#42034) Csapi007 válasza brd (#42032) üzenetére


Csapi007
veterán

Aha, köszi.
Ettől féltem. Rendszerlemez, szóval marad a reinstall.

"Csak úgy mondom"

(#42035) Tournament válasza HoReSz1975 (#42020) üzenetére


Tournament
aktív tag

SSD--nél állítotál valamit ?

Ilyenkor van hogy elfogy a memoria .

Mert amiket ellálitanak mind tévhít , 2 dolgot kell max a tőrredezet mentesitést meg a webes cache-t.. de azis felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#42036) micafighter válasza Tournament (#42035) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha SSD n marad web cache az is gyorsít úgyh igazából csak a töredezettségmentesitést kell kikapcsolni és kalap.

(#42037) Tirexi válasza HoReSz1975 (#42020) üzenetére


Tirexi
addikt

Vállalat vagy, hogy Enterprise verziód van vagy csak a 90 napos próbaverziót használod?

Amúgy adjon már valaki plz egy linket hol lehet megvásárolni az Enterprise-ot MO-n. Köszi. :R

(#42038) rayoliviero válasza Tournament (#42035) üzenetére


rayoliviero
veterán

Toredezettseg mentesitest nem csinal a Windows ssd-n, en ugy tudom. Vagy tevedek? Tehat elvileg azt sem kell kikapcsolni.

(#42039) Steelmanus válasza rayoliviero (#42038) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ha az SSD uzembehelyezeskor ujratelepiti az ember a W-x -et akkor alapbol letiltja a rendszer a defragot, es mas egyeb dolgot, de ha pl csak atklonozta a rendszert mert nem akarta a belakott rendszeret elveszteni akkor mar nem is tudom, es erdekelne is a dolog.
Hételején vettem egy SSD-t de en ujratelepitettem a W7 x64-et direkt emiatt, elolvastam tobb Logout-s cikket es az egyikben SSD beüzemelése a gyakorlatban! olvastam a 12. A fájlok utolsó elérési idejének naplózása pontot, igy leellenoriztem es mar alapbol 1-re volt allitva, mikozben a vincsis rendszernel ez 0-an all.

(#42040) HoReSz1975 válasza Tournament (#42035) üzenetére


HoReSz1975
őstag

nem állítottam semmit :(

(#42041) HoReSz1975 válasza micafighter (#42021) üzenetére


HoReSz1975
őstag

már megint csinálja:

Pedig átlagban 2.5GB használ a gép, ha böngészek :((

(#42042) micafighter válasza HoReSz1975 (#42041) üzenetére


micafighter
nagyúr

A feladatkezelőben a folyamatok fült kéne megnézni, RAM szerint csökkenő sorba rakni és arról képet. A Proc Explorer es képből nem derül ki semmi furcsa.

(#42043) HoReSz1975 válasza micafighter (#42042) üzenetére


HoReSz1975
őstag

(#42044) szabonagyur válasza HoReSz1975 (#42043) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mondjuk be kéne zárni minden alkalmazást és úgy megnézni, mert jelenleg fut neked FF meg torrent is, lehet azok fogyasztanak sok memóriát, csak hibásan írja ki. A torrent tud sokat bezabálni ha be van állítva, hogy memóriába legyen cache beállítva.

Valamint a kérdésre továbbra sem válaszoltál, hogy hogy van neked Enterprise verziód?

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42045) HoReSz1975 válasza HoReSz1975 (#42043) üzenetére


HoReSz1975
őstag

ez az alap reboot után:

(#42046) HoReSz1975 válasza szabonagyur (#42044) üzenetére


HoReSz1975
őstag

nem ideillő a válasz rá :U , de mindegy, mert a win 8 x64 simánál is ezt csinálta a memóriával :(((

[ Szerkesztve ]

(#42047) AtHoS válasza HoReSz1975 (#42046) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az a gond, hogy szar helyen nézed!

Itt nézd:

Szerk.
Nemrég én is belefutottam egy ilyen szép ablakba:
[link]

Akkor sikerült kihámoznom hol is lehet megnézni a tényleges memfoglalást :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#42048) HoReSz1975 válasza AtHoS (#42047) üzenetére


HoReSz1975
őstag

most még nem kattant be, ha megint csinálja megnézem ott is :B :U

(#42049) Tirexi válasza HoReSz1975 (#42020) üzenetére


Tirexi
addikt

Itt van néhány segítség: [link] [link] [link]

(#42050) zzola


zzola
félisten

Üdv!

Egy olyan gondom van, hogy van egy MS fiókom, meg van egy Skype fiókom. Mindkettőnél ugyanaz az e-mail van megadva, viszont a Skype e-mail-hez tartozó skype nicket szeret használni, de ugye ha a Windows-ban be vagyok jelentkezve, akkor nem a Skype fiókkal jelentkezik be a Skype-ba, hanem az MS fiókkal, azMS fiók pedig egy olyan nevet adott a Skype-nak, amit nem szeretnék használni. Mi a megoldás ebben az esetben?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.