Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) szabonagyur válasza Permet Elek (#59000) üzenetére


szabonagyur
félisten

Írtál be email címet vagy sem? Ha nem írtál az nem online és kész. Ha meg online fiókod van akkor azt alapból neten tudod csak módosítani és a jelszót az összefoglalós módszerrel tudod átugrani.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59002) Permet Elek válasza szabonagyur (#59001) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Nem tudom kilőni a jelszót, meg azt néztem,hogy net nélkül be se tudok lépni. Ami azért elég vicces. Összefoglalóba annyi van, írjam be netplwiz, vegyem ki a pipát. Megvan. Viszont azt nézem,hogy e számítógép felhasználóinál csak az ms fiók van. Törölni, módosítani, hozzáadni nem hagy.

Nem raktam újra, de teljesen alap volt minden. User és jelszó nélkül belépett. Míg nem csináltam ms fiókot. :(((

[ Szerkesztve ]

(#59003) szabonagyur válasza Permet Elek (#59002) üzenetére


szabonagyur
félisten

Valami ott nagyon el lett állítva mivel net nélkül is be kell tudnod lépni...Nem akar a gép tartományba lépni vagy ilyesmi? A gépet nulláról újraraktad amikor megvetted?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59004) Permet Elek válasza szabonagyur (#59003) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Átírtam fent. :U Na belép net nélül is, de a jelszókérést, sehogy nem tudom kiiktatni. Se az összefoglalós módszerrel se sehogy. :((( Esetleg egy másik felhasználót tudok csinálni, ami nem kér jelszót, de minden funkciót elér. Online játékbolt stb?

[ Szerkesztve ]

(#59005) szabonagyur válasza Permet Elek (#59004) üzenetére


szabonagyur
félisten

Store-hoz kell MS fiók és kész, nincs kivétel. Max annyit tudsz tenni, hogy nem állítod be de minden Store telepítésnél megadod a fiókod egyesével.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59006) premete válasza Fiddy (#58990) üzenetére


premete
veterán

Persze, ha le tudod írni pontosan, hogy miről van szó. :)
Úgy sejtem, ilyenkor Karácsony előestéjén sen gondolod komolyan, hogy egy operációs rendszer nélküli gépre rászáll a Szentlélek egy ablak képében és rajta lesz a windows 8.
Hogy éppen windows 8 volt rajta, vagy yosemite, vagy ubuntu, az teljesen mindegy a kérdés szemszögéből; persze operációs rendszerek nem szoktak csak úgy eltűnni, elég nehéz letörölni ezeket, és a kérdés feltevéséből arra következtetek, hogy nem tudjátok, hogy rajta van-e az operációs rendszer, azaz valahogyan visszahozható, vagy nincs, a gép hardveresen rossz, vagy nem, de ez találgatás: a legbiztosabb, ha elviszed valakihez, aki legalább ezeket a kérdéseket meg tudja válaszolni.
Az sem mindegy, hogy a szomszéd garázsdiszkontban összarakott gép, Warez Pisti all-in-one windows telepítőjével, vagy egy jobbféle notebook, gyári recovery és oem particiókkal.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#59007) Andris837


Andris837
senior tag

Sziasztok. Az illesztőprogramok automatikus frissítését hol lehet kikapcsolni? Szeretnék egy régebbi VGA drivert telepíteni, de amikor eltávolítom és újraindítom a gépet akkor egyből telepíti vissza a legfrissebb drivert.

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#59008) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Win8 alatt melyik win service végzi a file names indexet a kereséshez?
És melyik service végzi a file content indexet a kereséshez?

Friss Win alatt egyik legelső dolgom a win search service leállítása.

Köszönöm

(#59009) samgar


samgar
őstag

Bekattanok, ezt az egy appot nem tudom letölteni, állandóan ezt a hibát kapom, pedig már valamikor tavaly megvásároltam.

Oppo Find X5 PRO

(#59010) norby10


norby10
csendes tag

Sziasztok. Épp most telepitettem fel egy Win 8.1-est a gépemre. Amikor valamit szeretnék módosítani a rendszernek fenntartott particíon akkor kiirja, hogy " you'll need to provide administrator permission to copy to this folder ".
Ezt, hogy megoldjam modósitanom kell a jogokat, nem? Módosítás közben pedig azt írja ki több file-nál, hogy az a file épp használatban van és emiatt nem érheti el, nem állithatja be neki az én jogomat!

Valami tipp?

Köszönöm előre is.

(#59011) bigrock


bigrock
addikt

Üdv mindenkinek!

Tableten használom a a Win 8.1-et. Az érdekelne, hogy az Explorer-ből kétféle is fut a gépen? Mert ha a Kezdőképernyőről indítom, akkor a Modern UI (teljes képernyős stb) felület jön fel, ha viszont a hagyományos Asztal-ról, akkor a régi felületet kapom. Vagy csak szimplán egy skin van ráhúzva az alkalmazásra?
Köszi!

(#59012) quailstorm válasza bigrock (#59011) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem csak egy skin, metros apikkal fut, nincsenek beépülők sem. Tehát nem ugyanaz fut, de elvileg az engine ugyanaz.

(#59013) pakriksz válasza t420s (#59008) üzenetére


pakriksz
őstag

windows search

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#59014) t420s válasza pakriksz (#59013) üzenetére


t420s
aktív tag

Ennyi? Ez az egy szem service látja el a teljes indexinget?
Elég ezt az egyet kilőni a services.msc-ben és vége minden indexingnek

windows search

(#59015) #22907392


#22907392
törölt tag

Üdv!

Lenne egy olyan problémám, hogy újra lett telepítve a gép...Windows 8.1 eddig egy 3,5" HDD volt benne most került bele egy 500as samsung SSD. Azóta folyamatosan sysmenu.dll hibaüzenetet dobál. Mi miatt lehet ez? Illetve, hogy tudnám megoldani? Re-install nélkül is meglehet?

Előre is köszönöm! :R

(#59016) genndy válasza #22907392 (#59015) üzenetére


genndy
addikt

BIOSban be lett állítva az ACPI ugye?... Anélkül szenvedés használni az SSD-t.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#59017) #22907392 válasza genndy (#59016) üzenetére


#22907392
törölt tag

Igen természetesen! :)

(#59018) #22907392 válasza genndy (#59016) üzenetére


#22907392
törölt tag

Megy a gép minden gond nélkül. Csak zavaró, hogy óránként többször bedobja. Rákattintasz, hogy OK és minden megy tovább.

(#59019) hossszú


hossszú
őstag

Most raktam össze egy gépet és az lenne a gondom, hogy a rendszer telepítése után nem indul újra a gép.
Az alaplap MSI Z87-G55 az SSD KINGSTON 120GB SSDNow V300 a Windows pedig MICROSOFT Windows 8.1 64bit Magyar OEM.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#59020) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Othhoni álltalános(nincs játék,progi fejlesztés semmi extrém)célra jobb választás e .a win 8.1 Enterprise nál a Pro verzió?Ill találtam még Enbedded verzíót is.Állítólag ez a legstabilabb[link] Igaz ez használja valaki?Ti melyiket ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#59021) Bjørgersson válasza kromatika (#59020) üzenetére


Bjørgersson
félisten

[link] Bőven elég a Pro is szvsz.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#59022) genndy válasza kromatika (#59020) üzenetére


genndy
addikt

Otthonra Enterprise meg Embedded? Minek? Licenszet se kapsz hozzá.
Sima 8.1 bőven elég, még Pro se kell.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#59023) szabonagyur válasza kromatika (#59020) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azt kéne felrakni amit megvettél.... nem a virágboltban megnézni mi érhető el.

Embedded-et te venni sem tudsz ;) A cikk meg úgy ahogy van hülyeség, neked a sima "core" kiadás is bőven sok.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59024) premete válasza szabonagyur (#59023) üzenetére


premete
veterán

amit megvettél...
Akkor itt ezerből kb. 1 embernek lenne windows a gépén. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#59025) szabonagyur válasza premete (#59024) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sok hülye kérdéstől és problémától mentesülne ez a téma is :D

Amúgy szerintem jobb ettől az arány, de tény a notit vegyünk témában nem sok ember írja, hogy kellene ;]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59026) #93794560 válasza premete (#59024) üzenetére


#93794560
törölt tag

Lehet, hogy az ezerből én vagyok az az egyetlen ember? Nekem ugyanis egy jogtiszta OEM 8.1 Core van a gépemen. Erre mondják azt, hogy :"Tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés." :)

(#59027) premete válasza szabonagyur (#59025) üzenetére


premete
veterán

Gondolom az egyik magyar torrentoldalról évente ~600.000 esetben letöltött windows loader sem a bejglihez kell. :)
@gb4400: amit megvettél..... volt a kérdés, számlád van róla? Géphez alapból adott nem játszik, az én laptopom is csak windows 8.1 pro-val + windows 7 professionallal létezik, oem mindkettő, ezt nem számolom vásárlásnak.
@szabonagyur: sokan azt hiszik, hogy az embedded stabilabb, pedig az csak attól tutibb, hogy a gép nem megy fel torrent oldalakra xxx filmeket plusz az árukapcsolt vírusokat, malware-eket letölteni. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#59028) szabonagyur válasza #93794560 (#59026) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem is van 3 eredeti rendszerem, bár én másik 1000-es csoportokban vagyok az egyetlen :D

(#59027) premete: igen láttam már én is, hogy mennyien töltik és tudom, hogy nem sok embernek van... de ha már valaki törtet rak fel, legalább abból válasszon normálisat ne ilyen Embedded hülyeséget (bár lehet szándékosan.. készülnek az otthoni pénzautomaták)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59029) premete válasza szabonagyur (#59028) üzenetére


premete
veterán

Nekem ilyenem van:
Visual Studio Ultimate 2013 with MSDN (New)
$11,304.15

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#59030) szabonagyur válasza premete (#59029) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tudom, hogy ez van neked, beszéltük múltkor. Nekem csak sima vásárolt cuccok :(

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59031) premete válasza szabonagyur (#59030) üzenetére


premete
veterán

Nekem is a cég fizette. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#59032) eastone1


eastone1
senior tag

Sziasztok!
Egy videokártyára van kötve a hdtv és a monitor. Meg van a kiterjesztett asztal csak nem tudom hogyan tovább. Van egy wireless egér amivel a tévé előtt próbálok ügyeskedni. De a monitoron is látszik az egér mozgása.
Viszont a tévé előtt ülve csak a vezérlőpultot tudom úgy megnyitni, hogy az látszódjon is. Minden mást csak a monitor mutat.
Hogy lehet megoldani, hogy mindent lehessen a tévé elől is irányítani, de az ne legyen hatással a monitor előtt ténykedő munkájára. Ezt az egér dolgot is meg lehet oldani? Tévé előtt ülve mozgatom a wireless egeret akkor a monitoron is mozog. Vissza ugyan ez.

(#59033) netpeti98 válasza szabonagyur (#59025) üzenetére


netpeti98
addikt

A Dreamsparkon középiskolásoknak van WinSever és Embedded, viszont rendes asztali Win nincs.

(#59034) szabonagyur válasza netpeti98 (#59033) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amikor én voltam középsulis nem volt Dreamspark, bár nem is infós suliba jártam és egyetemen is kimaradtam a jóból...:D

Bár ez jó kérdés, hogy középsuliban minek ezek vannak fent nekik... de magyarázatot ad arra, hogy egyetemen a kolikba minek épít meg telepít szerver rendszereket minden hülye gyerek:D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59035) szabonagyur válasza eastone1 (#59032) üzenetére


szabonagyur
félisten

Állítsd át csak kivetítőre és akkor csak a külsőn mutat mindent. Ha marad a 2 monitor dolog, akkor amit a TV-n zársz be ablak az ott is fog megnyílni, de egér alapján nem érzékeli a rendszer.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59036) #22907392


#22907392
törölt tag

Erre mi lenne a megoldás? Újrahúzáson kívül. :))

[ Szerkesztve ]

(#59037) netpeti98 válasza szabonagyur (#59034) üzenetére


netpeti98
addikt

Az Industry Prot be lehet konfigurálni asztali rendszernek is. A WinServer az más tészta, mert az asztali rendszerre szánt védelmi programok annyira nem szeretik.

Mindegy engem annyira nem értint, anno még megvettem a frissítési akcióban a nyolcast. :)

(#59038) eastone1 válasza szabonagyur (#59035) üzenetére


eastone1
senior tag

Azt szeretném megoldani, hogy egyszerre tudjunk de egymástól függetlenül netezni. Egyelőre megnyitni sem tudok semmit a tévén keresztül mert az csak a monitoron jelenik meg. Na most ezt a kiterjesztést a Catalyst ban csináltam. Windows felületen is kell valamit mókolni. Ismersz olyan oldalt ahol szájbarágósan elmagyaráz mindent?
Ja és persze külön külön hang is kellene.
A tévé hdmi-hdmi vel van csatlakozva, a monitor dvi-hdmi. A pc-s hangszóró alaplapi hangra van kötve.

[ Szerkesztve ]

(#59039) szabonagyur válasza eastone1 (#59038) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerintem iylet nem tudsz, hogy 1 géppel 2 különböző asztalon netezni, Windows biztos nem tudja.

Tehát 2 egér, 2 billentyűzet nem lesz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59040) szabonagyur válasza netpeti98 (#59037) üzenetére


szabonagyur
félisten

Be lehet konfigolni... ez biztos, elhiszem, de majd jön a User aki nem tudja bekonfigolni, virágboltban nem tudják és MS meg a köcsög, hogy minek ilyen a rendszer...

N verzió a legjobb példa... mennyien leszedik, hogy nincs WMP de azt nem tudják, hogy amúgy a szolgáltatások amik ki vannak szedve amúgy kellenek mindenkinek.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59041) eastone1 válasza szabonagyur (#59039) üzenetére


eastone1
senior tag

Ok, És hogy tudom áthúzni a másik asztalra a programokat illetve magát a fájlkezelőt?

(#59042) szabonagyur válasza eastone1 (#59041) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ilyet sem kellett még magyarázni. Szóval:
1. Egeret kezedbe veszed
2. Ha jobb kezes az egér akkor egér bal gombja nyomva tart az ablak felső részén lévő kereten
3. Majd folyamatos nyomva tartás közben húzod az egeret a másik monitorra (jobbra, balra, fel vagy le ahogy be van állítva).
4. A kívánt képernyőn elengeded a bal gombot.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59043) eastone1 válasza szabonagyur (#59042) üzenetére


eastone1
senior tag

köszi. Mivel még sosem csináltam ilyesmit lövésem sem volt. A két megjelenítő külön szobában van így mindig csak egyet látok. :DDD

(#59044) szabonagyur válasza eastone1 (#59043) üzenetére


szabonagyur
félisten

A 26 képernyő kezelése is olyan mint az egyé...:)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59045) kromatika válasza premete (#59027) üzenetére


kromatika
veterán

"az embedded stabilabb, pedig az csak attól tutibb, hogy a gép nem megy fel torrent oldalakra xxx filmeket plusz az árukapcsolt vírusokat, malware-eket letölteni"Éppen ez volt a kérdés,és szerintem senki nem azt a választ várja hogy amit meg vettél. :W Szóval akkor az embedded otthonra jobb mint a pro,és az enterprise.Köszönöm.

(#59046) szabonagyur válasza kromatika (#59045) üzenetére


szabonagyur
félisten

Látom nem érezted át az iróniát. Embedded mivel lenne másabb? ugyanúgy felmegy a netre stb.... itt is látszik bármit rá lehet sózni bárkire.
De el kéne olvasni a kolléga teljes mondatát nem csak azt kiragadni ami neked tetszik:
@szabonagyur: sokan azt hiszik, hogy az embedded stabilabb, pedig az csak attól tutibb, hogy a gép nem megy fel torrent oldalakra xxx filmeket plusz az árukapcsolt vírusokat, malware-eket letölteni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59047) kromatika válasza szabonagyur (#59046) üzenetére


kromatika
veterán

Ok.Köszi most már érzem :K Köszönöm a válaszokat.

(#59048) szabonagyur válasza kromatika (#59047) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ja és írtam is, hogy a sima változat is bőven elég neked szóval a kioktatás mellett kaptál választ még mielőtt jobban megsértődsz ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59049) Andrew31


Andrew31
senior tag

Sziasztok!

Csak most szántam rá magam, hogy kipróbáljam a Win 8.1-et.
Volt több probléma is, amivel/amin szembesültem, mérgelődtem kicsit... :D

Pl.:

A Realtek panelen addig nyomkodtam egy kis segítséggel össze-vissza mindent, hogy végül lett 5.1 hang. 7.1-ben volt, ha kikapcsoltam a 2 hátsót, de 5.1-ben, ha mind be volt pipálva, nem volt hátsó csatorna. Aztán végre, nagy véletlen folytán lett egy ilyen próba is, hogy nem volt bepipálva az oldalsó (hátsó) pár és végre szólt. :W

Viszont van egy olyan gondom, hogy a procit nagyon pörgeti a rendszer.

Win 7-en még 1608 MHz-en ment, alapjáraton, csak akkor pörgött fel, ha kellett. A processzorhasználat 1-2%, szóval ott nincs anomália.
Ez vajon miért lehet?

A válaszaitokat előre is köszönöm. :R

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#59050) #93794560 válasza premete (#59027) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az én 8.1-esem is a géphez járt, a BIOS-ba égetett termékkulccsal. Így vettem a gépet.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.