Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) Gazda1 válasza #93794560 (#37997) üzenetére


Gazda1
tag

Új a gépem, tegnap vettem. Már párszor újratelepítettem a windowst, de mindig előjön.

Először arra gyanakodtam, hogy nem jók a driverek. Nem is voltak jók, mert windows 8.1-hez a windows 8 drivereit tettem fel. Most már letöltöttem a jókat, kicsit jobb lett a helyzet, de még mindig előjön a probléma.

Konkrétan elkezd kicsit vibrálni/szakadozni/elmosódni a kép 1-1 pillanatra. Csinálja időközönként néha, aztán újraindul.

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#38002) King Unique válasza Dj.Gábor (#37999) üzenetére


King Unique
titán

Válaszolj konkrétan a #37972 feltett kérdésre, notihoz/gépedhez adatak eredeti win8-at, matrica vmi van rajta, v te / haverod aktiválta be, okosította, illetve a "netről leszedett", az megvásárolt elektronikus licensz volt, v csak úgy lehúztad, azt kész, rá a KMS, azt hello :F
Mert utóbbi esetben nincs miről beszélni, "ezekre" nem megy storeból a 8.1... :N

[ Szerkesztve ]

(#38003) #93794560 válasza Gazda1 (#38001) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nem tudom, hogy a gépeden a Windows 8 telepítés után melyik hardvereket ismerte föl, és melyiket nem. Nálam az Acer Aspire 5349-es notinál mindent felismert. Simán lehet használni így, minden megy vele, a 3D, a videolejátszás, minden. Az alaplap és a rádugott perifériák is jól működnek így. Elvileg így is használhatnám, csak a keverő miatt tettem föl az újabb hangkártya drivert, de egyébként alapból is simán ment a gép. A Windows 8.1-re sem tettem föl semmi új drivert, úgy megy, ahogy a frissítés után volt.
Ha nálad alapból mindent felismert, talán egy ideig meg lehetett volna próbálni használni így. Kiderülhetett volna, hogy így is jön-e a hibaüzenet.

(#38004) King Unique válasza #93794560 (#38003) üzenetére


King Unique
titán

Ez hogyan is van :F

Mert nálam Lenovo notin kellett win7-hez és 8-hoz is driver, pl. külön LAN-hoz és wifi-hez is, 8.1 listában vannak ezekhez, de egy részére "inbox" van írva és nem letölhető, vagyis 8.1 már gyárilag tartalmazza. Telepítésnél felismerte driver nélkül egyből wifit, de kipróbáltam, h leszedtem az utána felerőszakolt 2 db drivert, aminél egyébként dobott kékhalált és anélkül is van net, eszközkezelőben is ott vannak, tehát nem kell külön lan+wifi drivert raknom ?

(#38005) Dj.Gábor: ... :U fentebb meg lett említve, h ez esetben sajnos - nem eredeti rendszer - nem fogja felajánlani a frissítést, ez így nem fog menni :N Vagy veszel egyet, v ha van msdn előfizetésed, suliba (főleg fő és egyetem) jársz sok helyütt adnak dreamspark hozzáférést, ahonnan tudsz szedni legális 8 és 8.1-et is.
Nem tudom fentebb.említett ISO lementés ilyen esetben működik-e, lehet hogy nem... :F
ha ezen alternatívák nem játsaznak nálad, akkor marad az a megoldás, ahogyan 8-as beszerezted 8.1-re, de az itt off

[ Szerkesztve ]

(#38005) Dj.Gábor válasza King Unique (#38002) üzenetére


Dj.Gábor
csendes tag

Nos. notiba eredetileg, win7 home premium 64 bit volt. aztan azt későb átraktam win 8-ra. amit persze aktivaltam ....... és most eből a win 8.1ből. fentvolt nekem az utó előtti,vagyis a végleges előtti verzió,a próba. és most akarnám beszerezni a végleges 8.1-est a próbaverziósról. remélem,igy már érthető. És aza aida. ott csak utó 5 szzám van. a töbit honan tudom meg,?

Hmmm

[ Módosította: wwhy ]

(#38006) AtHoS válasza Dj.Gábor (#37999) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ja, hogy a trial verzió csak annyit mutat....hmm...akkor ezzel nézd meg: NirSoft - ProduKey v1.65

Szerk.
"amit persze aktivaltam valami aktivátorral"

Ez nem hangzik valami túl jól...

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#38007) Gazda1 válasza #93794560 (#38003) üzenetére


Gazda1
tag

A dedikált VGA-t nem ismerte fel. Ezért tettem fel a drivert. Az automatikus hardverfelismerést le is tiltottam benne, mert akkor még gyakrabban csinálta a problémát.

Tehát akkor ez egy egyedi dolog és nincs is erre semmi patch vagy hasonló,? Ki kellene kísérleteznem, hogy melyi hardver/driver a ludas?

[ Szerkesztve ]

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#38008) #93794560 válasza King Unique (#38004) üzenetére


#93794560
törölt tag

Szia!

A válaszom nem neked lett címezve, hanem Gazda1-nek.

[ Módosította: wwhy ]

(#38009) #93794560 válasza Gazda1 (#38007) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ha a hardverfelismerésnél jött gyakran a hiba, akkor valószínűleg valami hardverhiba van. Lehet, hogy érdemes lenne egy memtest-et futtatni rajta, hogy megnézd, jók-e a memóriamodulok. A korábban írt hibaüzenet is a memóriakezelés zavarára utal.

(#38010) netpeti98 válasza Dj.Gábor (#38005) üzenetére


netpeti98
addikt

Nem teljesen tiszta, akkor neked most Windows 8.1 Preview van fent vagy az illegális 8-as?
Frissíteni egyikről se tudsz.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#38011) King Unique válasza #93794560 (#38008) üzenetére


King Unique
titán

Azt láttam, csak gondoltam vágod annyira témát, h nekem is tanácsot adj. :K

(#38005) Dj.Gábor: + ha a 8.1 Perview volt fenn, arról nem tudsz frissíteni végleges RTM-re, az 2014 január közepéig használható, azzal a nyilvános kulccsal, aztán ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#38012) daimonion válasza samgar (#37954) üzenetére


daimonion
senior tag

WIN 8.1 UJDONSÁGOK ÁTLAG USEREKNEK

Látod ez egy logout cikk 20 mp alatt megtalálható..Nem nehéz ez a dolog..használd egészséggel

(#38013) Gazda1 válasza #93794560 (#38009) üzenetére


Gazda1
tag

Hogyan tudok memóriatesztet futtatni?

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#38014) pzstm válasza wwhy (#37996) üzenetére


pzstm
titán

Nem.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#38015) juhi56 válasza AtHoS (#37984) üzenetére


juhi56
tag

Te hogy csináltad. Nálam, mikor elindítom, beírom az aktiváló key-t, kiírja kód elfogadva. Következő képernyőn, nem lehet csatlakozni, próbálja később. Igaz én a magyar ms oldalról szedtem le.

(#38016) xxSanchez válasza juhi56 (#38015) üzenetére


xxSanchez
őstag

Ezt a kettőt szedd le:

Windows 8
Windows 8.1

Heyho.

(#38017) #93794560 válasza Gazda1 (#38013) üzenetére


#93794560
törölt tag

Le lehet tölteni a memtest nevű programot, azzal lehet megcsinálni. A program oldalán le tudod tölteni az előre összeállított ISO fájlt. Ezt lemezre kiírod, erről kell bebootolnod. Elindul a memtest program, ami hosszú ideig vizsgálja a memóriát, és a végén kijelzi, hogy van-e hiba, és ha igen, akkor a memória melyik részén.

[ Szerkesztve ]

(#38018) juhi56 válasza xxSanchez (#38016) üzenetére


juhi56
tag

Ezt a kettőt szedtem le a magyar oldalról. A 8-ast elindítom, beírom a kódot, elfogadja és "próbáljam később" ezt írja. Nem tud csatlakozni.

(#38019) Gazda1 válasza #93794560 (#38017) üzenetére


Gazda1
tag

Köszi, megpróbálom. Remélem nem az új gépemmel van a gond, hanem csak a win szívat.

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#38020) xxSanchez válasza juhi56 (#38018) üzenetére


xxSanchez
őstag

Nekem is ezt csinálta egy ideig de utána működött. Kapcsold ki a tűzfalat ha van és rakd át más elérési útra a letöltőt.

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#38021) juhi56 válasza xxSanchez (#38020) üzenetére


juhi56
tag

Mi az, hogy más elérési útra. Másik meghajtóra?

(#38022) xxSanchez válasza juhi56 (#38021) üzenetére


xxSanchez
őstag

Egy másik mappába is elég, legalábbis nekem elég volt.

Heyho.

(#38023) #93794560 válasza King Unique (#38011) üzenetére


#93794560
törölt tag

Szia!

Ha már témánál vagyunk, bár ez egy kicsit off, de leírom a saját tapasztalataimat. Nekem egy Acer Aspire 5349-es notim van. Ehhez a géphez nem járt oprendszer, illetve csak egy Linpus Linux. Ezt leszedtem, és feltelepítettem rá anno a Windows 7-et. A géphez adtak driverlemezt, de a hivatalos oldalról a frissebbeket le lehetett tölteni. Ezek kizárólag csak Windows 7-es driverek voltak. Ezeket feltelepítettem, és a gép ezekkel ment. Amikor jött a Windows 8-as váltás, telepítés után a Win minden perifériámat felismerte, alapból minden ment vele. A hivatalos oldalon csak update driverek jelentek meg 8-ashoz, amik a windows által felrakottakat frissítették föl. De ezekből én csak a hangkártya driverét tettem föl, mert az kezelte a keverőt is. A többit nem raktam föl, mert a gép által felrakott driverekkel jól és simán működött. A 8.1-re frissítés után nem tettem föl utólag semmi drivert, úgy hagytam, ahogy volt. Jelenleg is így működik a gép.

[ Szerkesztve ]

(#38024) juhi56 válasza xxSanchez (#38022) üzenetére


juhi56
tag

Átraktam, Így is azt írja ki. Próbálkozom még. Apropó melyik ez a windows 8.1. A 90 napos, vagy a végleges?

(#38025) pethYeti


pethYeti
addikt

Az miért lehet h rámegyek a Fényképek appra akkor tök üres. Pedig a képek mappákban van jónéhány háttérképem.

(#38026) xxSanchez válasza juhi56 (#38024) üzenetére


xxSanchez
őstag

Természetesen a végleges, ez a letöltő azoknak lenne akik megvették a 8.1-et.

Heyho.

(#38027) Dj.Gábor válasza King Unique (#38011) üzenetére


Dj.Gábor
csendes tag

és aztán milesz? :Y

[ Szerkesztve ]

(#38028) AtHoS válasza juhi56 (#38015) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem trükköztem semmivel.
Beillesztettem a kódot (aida64-ből másoltam) igaz kötőjelekkel együtt, de elfogadta így is hiába írta a mezőben, hogy kötőjelek nélkül. Majd mentem tovább addig, míg el nem kezdte kiírni a letöltési %-ot. Itt vártam, hogy 1%-ra ugorjon és bezártam a jobb felső X-el (rákérdezett, megerősítettem). Eztán elindítottam a 8.1-hez tartozó setup-ot, ami már nem kérdezett semmit csak elkezdte tölteni a telepítőt.

Nem találkoztam olyannal, amit írtál

read-only mode on the forum

(#38029) AthlonXP


AthlonXP
őstag

A Physix-el akadt gondja valakinek?
Az a bajom most vele, hogy a játékaim nem látják azt feltelepítve. Ha indítanék egy játékot ( pl. NFS Shift ), akkor azt írják ki, hogy a Physixloader.dll hiányzik a gépről és nem indul el. De pl már telepíteni sem tudom az adott játékokat, semmit.
A legújabb nVidia driver fent van, a Physix driver is fent van, még az ennek tesztelésére való nVidia fluid ( vagy mi ) benchmark is gond nélkül lefut a rendszeren, mégsem látják az alkalmazások, hogy telepítve lenne.
Próbáltam külön feltenni a drivert, de a telepítő azt írja már fent van és nincs szükség telepíteni.
Az alkalmazásokat adminként telepíteném/indítanám természetesen...

Ilyenkor mit lehet csinálni, volt már hasonló gondja valakinek?

(#38030) xxSanchez válasza Dj.Gábor (#38027) üzenetére


xxSanchez
őstag

Windows 8-nál feketére váltott a háttér, berakott egy üzenetet jobb lenntre, hogy már lejárt a rendszer és óránként kikapcsolt. Szóval 8.1-nél is ilyesmi lehet szerintem.

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#38031) < CyberBob > válasza Dj.Gábor (#38027) üzenetére


< CyberBob >
őstag

1. megveszed a boltban.
2. megszerzed máshonnan.
3. visszarakod a hetest.
4. használsz linux-ot. :)

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#38032) Dj.Gábor válasza xxSanchez (#38030) üzenetére


Dj.Gábor
csendes tag

értem. sha felrakom a próbát belőle. arról frisiteni fogok tudni? vagy nem?

(#38033) juhi56 válasza AtHoS (#38028) üzenetére


juhi56
tag

Én átmentem a magyar oldalra,nem azt töltöttem le amit belinkeltél. Amit belinkeltél az is magyar windows-t tölt le?

(#38034) xxSanchez válasza juhi56 (#38033) üzenetére


xxSanchez
őstag

Olyan nyelvűt tölt le amilyen nyelvű rendszerről indítod a letöltést, ha a mostani Windowsod magyar akkor az is az lesz.

(#38032) Dj.Gábor: Nem értem, hogy mire és hogyan szeretnél frissíteni. Ha van eredeti Windows 8-ad akkor fel tudsz rakni 8.1-et, ha nincs akkor nem tudsz. KMS és a többi aktivátor warez-nak minősül ami itt tilos.

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#38035) Dj.Gábor válasza < CyberBob > (#38031) üzenetére


Dj.Gábor
csendes tag

egyszerű, tömör,és lényegretörő :C ám, apropó.. máshonnan. tán tuc valamit :Y . akkor dobhatnál linket privibe :D

(#38036) juhi56 válasza xxSanchez (#38034) üzenetére


juhi56
tag

Letöltöttem azt amit belinkeltél, így is ugyan az a szöveg. Próbálja később.

(#38037) megema


megema
őstag

Ha már ilyen ügyesen bezárták a 8.1 topicot, akkor itt is felteszem a kérdést.

Nálatok is elfelejt néha forogni a "Munka a háttérben" nevezetű kurzor? 8.1-re frissítés óta csinálja.

(#38038) xxSanchez válasza megema (#38037) üzenetére


xxSanchez
őstag

Nekem nincs baja, egyedül telepítésnél a Progress ring villogott folyton.

Heyho.

(#38039) < CyberBob > válasza Dj.Gábor (#38035) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nézd, ahogy itt már többen írták ez nem az a fórum ahol a problémádra választ fogsz kapni ahogy én sem fogok ebben segíteni. Legyen elég annyi, hogy már van működő megoldás a 8.1 tiszta telepítésére és tartós aktiválására. A többi már rajtad áll.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#38040) majestic


majestic
őstag

Segítséget kérek!

Tegnap telepítettem a 8.1 pro-t és nem tudok az Internet Explorerrel semmit sem letölteni! Nem ír ki semmilyen hibaüzenetet. Mi az a beállítás, ami ezt megakadályozza?

Másik kérdésem: Ha elindítom az IE-t, akkor sosem az alapértelmezett oldal jön be, hanem egy teljesen más, hiába állítom be alapértelmezetként a google-t....

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#38041) xxSanchez válasza majestic (#38040) üzenetére


xxSanchez
őstag

Próbáld meg kikapcsolni a SmartScreen-t. Melyik oldal jön be amikor elindítod? Mainap vagy valami más?

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#38042) AtHoS válasza juhi56 (#38033) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szerintem magyar jött le, legalábbis a Source mappában van Hu-hu almappa illetve a lang.ini is ezt tartalmazza:
[Available UI Languages]
hu-HU = 3

[Fallback Languages]
hu-HU = en-us

win8 pro x64 hun alól szedtem le és remélem x64 jött le belőle :)

read-only mode on the forum

(#38043) majestic válasza xxSanchez (#38041) üzenetére


majestic
őstag

Ez jön be:

http://www.dosearches.com/?utm_source=b&utm_medium=smt&utm_campaign=eXQ&utm_content=sc&from=smt&uid=SAMSUNGXSSDX830XSeries_S0WJNYAC100394&ts=1382261223

Regedit-tel megpróbáltam kipucolni, de nem sikerült...

A SmartScreent hol tudom kikapcsólni?

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#38044) xxSanchez válasza majestic (#38043) üzenetére


xxSanchez
őstag

Kezd el írni a modern felületen a smartscreen szót és egyből be fogja dobni a ki/be kapcsolást.
Ez a Dosearch inkább valami kéretlen program/vírus lesz,

Heyho.

(#38045) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Nekem frissítés után elég furcsa dolgokat csinál a 8.1, szóval gondoltam, hogy újratelepítem. Van megvásárolt win8 kulcsom. Az a kérdés, hogy honnan tudok leszedni 8.1 ISO-t? Torrent oldalakon van egy raklap, de a fene se tudja, hogy melyik jó nekem.

(#38046) xxSanchez válasza hkari (#38045) üzenetére


xxSanchez
őstag

(#38047) #99546112


#99546112
törölt tag

Valaki nemtudja miért kapcsolja le állandó jelleggel a külső vinyómat a rendszer? 8-alatt nem csinált ilyet, de 8.1-nél folyamatosan, pedig bevan állítva az energia beállításoknál, hogy soha ne kapcsolja alvó állapotba a vinyókat. o.O Vagy valahol máshol kell ezt állítgatni még?

(#38048) King Unique válasza #93794560 (#38023) üzenetére


King Unique
titán

Köszönöm az infót, ez is vmi :R
Lenovo oldalán is vsz 8 és 8.1 címen csak a frisebbek vannak fent, illetve volt h 7-es topicban, ha épp ahhoz nem volt driver, 8-asét ajánlották, szal lehet ezekkel variálni...ha meg gyárilag felismeri wifit és benne van, akkor hagyom driver nélkül, azt kész :) Ahogy láttam ez a driver egyik gyenge pontja új windowsoknak is, mert ha nem megfelelőt teszel fel, v összeakad vmivel, máris dob egy smiley-t... :(((

(#38027) Dj.Gábor: többiek leírták mi lesz, nem fogod tudni használni, de amúgy is kaptál csomó infót ez ügyben...
tehát v veszel egy 8 v 8.1-et, v használsz továbbra is vmi virágbolti verziót, ennyi.

Másik megoldás lett volna, ha notidon, v min volt eredeti win7 , visszarakod, v visszaállítod rejtett partícióról (notikon) , arról fölupgrade-elsz kedvezményesen 8-asra és arról meg most ingyen 8.1-re.

[ Szerkesztve ]

(#38049) hkari válasza xxSanchez (#38046) üzenetére


hkari
őstag

Valamiért az eredeti win8 pro kulcsomra azt írja hogy téves :S

(#38050) xxSanchez válasza hkari (#38049) üzenetére


xxSanchez
őstag

Valószínűleg a 8.1 letöltőjébe írod be a 8-as kulcsot, a másikba írd.

Heyho.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.