Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) NONPLUSULTRA


NONPLUSULTRA
tag

Pancser vagyok, HELP!
Van egy OEM Win8-am, viszont a vinyó ami járt a géphez nem tetszett és be akartam rakni a gépembe egy jobbat. Ehhez kiírtam egy telepítőlemezt az előző vinyó recovery partíciójáról, beraktam az új vinyót és gond nélkül feltelepült a Windows 8. Felraktam a legfrissebb drivereket és a kedvenc progikat.
Erre jött a Windows 8.1-es frissítés és rendesen öszekutyulta a programokat/beállításokat.
Gondoltam jöhet egy tiszta reinstall, majd frissítés és ezután újratelepítem a progikat.
DE:
Ha berakom a telepítőlemezt nem kapok "Window 8 Telepítése" opciót csak ezeket:
-Hibaelhárítás
-Számítógép kikapcsolása
Bármit csináltam a merevlemezzel - egy másik gépben formáztam, ugyanezt kaptam, majd töröltem még a partíciót is megint ugyanez.
Egyszerűen csak javítani akar, telepíteni nem.
A kérdés egyértelmű, hogyan bírom rá egy tiszta újratelepítésre?

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

(#41002) 30z.Samu válasza NONPLUSULTRA (#41001) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nálam is ez volt a Sony laptopnál és az Istennek sem bírtam sokáig rábírni, hogy be tudjak lépni Bios-ba és USB-ről telepítsek. Itt segítettek a kollegák, akiknek ezúton köszönöm újfent! :R

Sic Parvis Magna

(#41003) NONPLUSULTRA válasza 30z.Samu (#41002) üzenetére


NONPLUSULTRA
tag

Köszi... és hogyan? :F

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

(#41004) 30z.Samu válasza NONPLUSULTRA (#41003) üzenetére


30z.Samu
félisten

Hát a Sony egy külön állatfaj, azon volt az Assist gomb, amit lenyomva jelent meg a Bios.

Sic Parvis Magna

(#41005) NONPLUSULTRA válasza 30z.Samu (#41004) üzenetére


NONPLUSULTRA
tag

A BIOST elérem, azzal nincs gond, kiválasztom, hogy lemezről bootoljon a rendszer de mikor betölt a Win8 menüje akkor nem ajánl fel telepítést csak javítást.

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

(#41006) Dolphine válasza cattus (#40998) üzenetére


Dolphine
addikt

Először is köszönöm!
Akkor ezek szerint ha nem az Áruházból frissítek, akkor minden adat elveszik, ami a C: meghajtón van? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#41007) 30z.Samu válasza NONPLUSULTRA (#41005) üzenetére


30z.Samu
félisten

Tudom hülye kérdés, de biztos jó a telepítő?

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#41008) NONPLUSULTRA válasza 30z.Samu (#41007) üzenetére


NONPLUSULTRA
tag

Egyszer már feltelepítettem vele a rendszert... Tehát jó.

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

(#41009) 30z.Samu válasza NONPLUSULTRA (#41008) üzenetére


30z.Samu
félisten

Utólag olvasva az első hsz-ed megtaláltam én is a választ, bocsi. Csak próbálok rájönni mi lehet a bibi, nekem zokszó nélkül indította a Sony-n is utána, meg az asztali gépemen is. Milyen géped van?

Sic Parvis Magna

(#41010) cattus válasza Dolphine (#41006) üzenetére


cattus
őstag

Igen, azt hívják "tiszta telepítésnek". Iyenkor legyalulja a C:-t, majd újratelepít.

Do the thing!

(#41011) sanyek2


sanyek2
senior tag

Sziasztok!

Win 8.1 Enterprise x64 rendszer van a gépemen, magyar nyelven, de egy német barátom megvásárolja, és ehhez kellene német nyelvi csomag.
Tudom, hogy update-el le lehet tölteni, de nekem a csomag kell, hogy nettől függetlenül fel tudjam neki tenni.
Már sok helyen kerestem, de nem tudom honnan töltsem le.
A lényeg hogy magyar és német nyelven is tudjuk kezelni a win 8.1-et.

(#41012) vlevi válasza sanyek2 (#41011) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tedd fel, es barmikor atvalthatsz ra. Egyszerre tobb nyelv is fenn lehet.

(#41013) sanyek2 válasza vlevi (#41012) üzenetére


sanyek2
senior tag

Ja igen, az kimaradt, hogy update-ban valamiért nem tudok más nyelvet letölteni.
PC boltban vettem a win-t, de már megszűnt a bolt, szal vissza se tudok menni. :/

[ Szerkesztve ]

(#41014) vlevi válasza sanyek2 (#41013) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem a win update-ben kell letölteni, innen elindítod a nyelvváltást, és itt hozzáadod:

(#41015) sanyek2 válasza vlevi (#41014) üzenetére


sanyek2
senior tag

Megcsináltam, és a nyelvet miután hozzáadtam, rámentem a beállításokra, és ezt tudom csak állítani

(#41016) #74459392


#74459392
törölt tag

Szaisztok!

Külső usb-s winchesterről szeretném telelepíteni win8-at, úgy hogy mellette más adat is van a külső merevlemezen. Valaki tud segíteni, hogyan kell ezt csinálni?

Köszi

(#41017) sanyek2 válasza #74459392 (#41016) üzenetére


sanyek2
senior tag

Külső vinyó sem kell, ha van min 2 partíciód: Megoldás

(#41018) gyuribácsi88

Sziasztok, lenne egy-két kérdésem.

Asztal nézetnél a "saját gépet" ki lehet tenni az asztalra?

Ezt a bejelentkezős baromságot el lehet kerülni valahogy?

A csempés nézet kikapcsolható? vagy mindig váltogatnom kell a két nézet között?

Van itt olyan akinek t-home vírusirtója van? Mert nekem most olyan van, de nincs a kompatibilitási listában win 8.

Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#41019) sanyek2 válasza gyuribácsi88 (#41018) üzenetére


sanyek2
senior tag

A bejelentkezésre is az előző hsz-omban linkelt oldalon találod a megoldást.

(#41020) cattus válasza gyuribácsi88 (#41018) üzenetére


cattus
őstag

1.: Asztalon jobklikk -> Személyre szabás -> bal fent "Asztali ikonok módosítása" -> Jejölőnégyzetet kipipálod a Sajátgép mellett

2.: Win gomb+R -> beírod, hogy netplwiz -> Kiveszed a pipát a jelölönégyzetből.

3.: Beállíható, hogy Asztalra bootoljon: Tálcán jobbklikk -> Tulajdonságok -> Navigáció fül -> "Az Asztal megjelenítése a kezdőképernyő helyett..." Teljesen kiiktatni nem lehet.

[ Szerkesztve ]

Do the thing!

(#41021) TRob1 válasza gyuribácsi88 (#41018) üzenetére


TRob1
veterán

1: Asztalon jobb klikk/Személyre szabás/Asztali ikonok módosítása

3: Tálcán jobb klikk/Tulajdonságok/Navigáció fül/Asztal megjelenítése... elé pipa

szerk: Elkéstem :)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#41022) sanyek2


sanyek2
senior tag

Az én kérdésemre is tudjátok a megoldást?
Csak néhány bejegyzéssel feljebb van, nem linkelek.

(#41023) gyuribácsi88

Köszönöm a válaszokat :R :R :R

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#41024) csako válasza sanyek2 (#41015) üzenetére


csako
veterán

Miután hozzáadtad a nyelvet, kattints az új nyelv melletti beállításokra, és utána nyelvcsomag letöltése és telepítése.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#41025) #74459392 válasza sanyek2 (#41017) üzenetére


#74459392
törölt tag

Köszönöm! :R

(#41026) Joker88


Joker88
őstag

friss telepítésű Windows 8 , Windows 8.1-re frissítve az áruházból..

Ma estig volt hang,aztán az egyik újraindulásnál eltűnt a hang.
Ötlet ?

A gép:

Ja, és legális Windows8 példány..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#41027) puma72 válasza Joker88 (#41026) üzenetére


puma72
tag

Driver csere vagy alaplap reset.

Számom +36205747193

(#41028) Fail3D!


Fail3D!
addikt

Udv, erdeklodnek, hogy elkovettem egy nem kis hibat.. legacy modban telepitettem fel a win8 at, update 8.1... Esetlegesen letezik hogy jatekokban es ugy alltalanosagban hatraltat es erdemes lehet ujra rakni az egeszet? Termeszetes 64bit rendszerrol van szo.

(#41029) micafighter válasza sanyek2 (#41015) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia. Rossz beállításokra mentél, az a gond. Enyém angol, de azért a képből szeirntem látszani fog a lényeg. Ha hozzáadtad a másik nyelvet, a következő képpen tudsz váltani:

(#41030) t72killer válasza Fail3D! (#41028) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elképzelhető, hogy nem egy csúcs a frissített rendszer teljesítménye - én mindig a tiszta telepítést szoktam ajánlani (fentebb találsz generikus kulcsokat, amit, ha feltelepült a cucc, lecserélhetsz sajátra aktiváláshoz).

Játékok: szerezd be az egér-lag javító patchet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41031) Fail3D! válasza t72killer (#41030) üzenetére


Fail3D!
addikt

Akkor lehet felre ertettel:) szuz win8ra huztam ra a 8.1t. A kerdes, hogy letezhet teljesitmeny csokennes a legacy bios miatt? Vagy csak buktam a fastbootot, 2,2 tb nagyobb hdd.. es a biztonsagos bootolast? Sajnos egyetlen cikket sem talaltam arrol, hogy ezeken kivul barmilyen gyorsulast jelentene, ha uefiben telepitenem ujra.

(#41032) t72killer válasza Fail3D! (#41031) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

áá, értem, legacy biosbeállítás. Nem hiszem, h gond lenne, nekem is ilyenen van. Az fontos, h a bios friss legyen. A 8-ról 8.1-re frissítés inkább problémás, én inkább egy 8.1-es iso-val legyalulnám a rendszert.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41033) Fail3D! válasza t72killer (#41032) üzenetére


Fail3D!
addikt

oktoberben meg nemvolt megoldott, hogy win8 as kodom jolegyen 8.1 re, erre mar van megoldas?

(#41034) sanyek2 válasza micafighter (#41029) üzenetére


sanyek2
senior tag

Sajna nekem csak ilyen lehetőségeket kínál fel:

csako: Sajnos nincs ilyen opció sem :(

Szerkesztve: Megtaláltam. A legördülő listának nem szabadott volna nyelvre állítva lennie. Így most elérhető az az opció ami nálatok is. :R

[ Szerkesztve ]

(#41035) t72killer válasza Fail3D! (#41033) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van megoldás. (Ez elvileg már októberben is működött).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41036) Katumoto712


Katumoto712
tag

Sziasztok.

Több rendkívül idegesítő problémám is van a 8.1-el,amire remélem nálam tapasztaltabb win felhasználók segítségemre tudnak sietni.Egy sörre a vendégem aki segít(problémánként...)
A Win 8-nál is voltak nehézségeim a nyelvváltással,de a 8.1-nél esélyét nem látom.
Németországban vásároltam a laptopom,erről kellene legalább angol nyelvre váltanom,csak ne a németet könyörgöm.Nem teszi ki azt az opciöt amit a 8.0-nál,hogy telepítsem az új nyelvet.Ki tudom választani,berakja magának ,felülre helyezem,de semmi nem történik.
A másik problémám pedig,hogy mióta frissítettem 8.1re a külső hddre való,másolás usb3 on és 2 ön is kipróbálva pár kybite ra csökkent,előtte hasított,most egy film átmásolása a gépről a külső hdd re 1 óra,ami a furcsa hogy a külsö hdd-ról a gépre problémamentesen másol.
A 3. problémám pedig hogy azt írja 64-bit es a rendszer,ehez képest minden 32 bit-es a gépemen.
A 4. pedig a külsö bluetoothos hangszóró csatlakoztatás sem sikerül,felismeri kiírja hogy csatlakozott,majd hogy nem.
Kérem szíves segítségeteket.

[ Szerkesztve ]

(#41037) Fail3D! válasza t72killer (#41035) üzenetére


Fail3D!
addikt

Csinaltam mar olyat hogy felhuztam a 8.1 t 0rol, de utana nem tudtam aktivalni a 8 as koddal ahogy irod es ez oktoberben volt, bar olyan generic kodot se gasznaltam azthiszem.

(#41038) #93794560


#93794560
törölt tag

Nálam meg a wifi-vel van probléma. Azt írja, hogy a driver a legfrissebb, látja is a hálózatokat, de nem tud csatlakozni hozzá. Most épp LAN-ra vagyok dugva a notival. A win7-es gép és a tablet simán csatlakozik a wifi hálózatra, tehát nem azzal van baj. De ez a retek 8.1-es mindig szopat. Tegnap még jó volt, ma már nem az. Lehet, hogy holnap jó lesz, aztán meg megint nem. :W

Sima 8-assal nem volt ilyen probléma.

[ Szerkesztve ]

(#41039) micafighter válasza Katumoto712 (#41036) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nyelvváltással kapcsolatban pár hsz-el feljebb küldtem képet is. Úgy próbáltad te is? Ha már le van töltve a nyelv amit szeretnél, az adott nyelvnél rá kell menni a beállításokra és a feljövö ablakban beállítani alapértelmezett nyelv ként. Erről van amúgy a kép is

(#41040) t72killer válasza Fail3D! (#41037) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Telefonos aktiválás sem ment/megy?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41041) Katumoto712 válasza micafighter (#41039) üzenetére


Katumoto712
tag

Nincs opciom ,h alapértelmezettre váltsam,ha rákattintok a magyar nyelv beállitásra ,nem tudok semmit állitani csak a billentyuzetet

(#41042) Fail3D! válasza t72killer (#41040) üzenetére


Fail3D!
addikt

az megy a 8nal is, de a kodot elfogadja telepitesnel csak uj hw cserenel van olyan hogy telon kell ujra aktivalni. viszont ha a win8.1 hez nincs kodom marpedig a 8ast nem fogadja el.. es masik kulcsal telepitem, akkor ha telefon is kene aktivalni nem az en kodomra generalna nyilvan, igy ugyan biztos japok ideig oraig frissitrst de oda a biztos tlegalis kodom...:)

(#41043) havri1


havri1
félisten

Helló!

Már a második gépnél találkozom az alábbi problémával:

Bizonyos alkalmazások (pl fotók áthozatala a fényképezőről), amik írnák a megadott mappát, (D. meghajtó , tehát nem a rendszermeghajtó) írási hibába ütköznek.
Másolnám át a képeket, erre azt írja, hogy a windows nem tudja írni a megadott mappát, kívánja a dokumentmok/képek mappába menteni?
NEM.
Pont azért adtam meg a célmappát, mert oda szeretném. A userek mind2 gépen rendszergazdai jogosultságokkal bírnak.

Mi a baj? Mit kell átállítani?
:R

havri

(#41044) micafighter válasza Katumoto712 (#41041) üzenetére


micafighter
nagyúr

Le van már töltve a nyelv? Mutatsz egy képet h mit látsz?

(#41043) havri1: szerintem jogosultsággal lesz gond. (Attól függetlenül, h user admin) Kettő dolgot kéne kipróbálni : a célmappára jobb klikk, tulajdonságok, és megnézni mely felhasználóknak van írási jogosultsága.

Másik dolog: Total commandert rendszergazda ként futtatni, és azzal csinálni a másolást.

(#41045) t72killer válasza Fail3D! (#41042) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ahogy fentebb írtam, generic 8.1-es kulccsal kell installálni, utána kicserélni a kulcsot a saját 8-as kulcsodra. Így mennie kéne az aktiválásnak.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41046) havri1 válasza micafighter (#41044) üzenetére


havri1
félisten

D meghajtóra jobb klikk, biztonság, ott megvan a user (név/rendszergazda), minden joggal.
De így volt, tehát ez így nem elég úgy látszik. Mappánként nem mennék végig, nekem az egész D meghajtóra szükségem lenne.

[ Szerkesztve ]

havri

(#41047) lacko6


lacko6
senior tag

Üdvözlet
Mivel lehet visszacsalogatni a régi start menüt?
Van valami ajánlott program

(#41048) micafighter válasza lacko6 (#41047) üzenetére


micafighter
nagyúr

Sok program van rá, ClassicShell ingyenes, open source, fejlesztik, és sokat tud. Próbáltam egy párat én most ezt használom, ez jött be a legjobban.

(#41046) havri1: próbáld ki a Total Commanderes megoldást. Fontos, hogy rendszergazdaként indítsd.(jobb kikk a parancsikonra / exe-re, és futtatás rendszergazdaként)

[ Szerkesztve ]

(#41049) havri1 válasza micafighter (#41048) üzenetére


havri1
félisten

Azzal működik, de nekem a fényképek átvitele kéne, mert úgy maradnának a mappák stb, automatikusan.
De nem csak ezzel van a baj, pl ha konvertálok, és a célmappába nem tudja berakni a kész videot.
Tehát gyakorlatilag az összes program, ami oda akar írni, falba ütközik.
Kivétel a torrent kliens..az megy.

[ Szerkesztve ]

havri

(#41050) rayoliviero válasza lacko6 (#41047) üzenetére


rayoliviero
veterán

Stardock Start8, de ez fizetős. Ha ingyeneset akarsz, akkor ott van a Classic Shell.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.