Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56001) #81562624 válasza szabonagyur (#56000) üzenetére


#81562624
törölt tag

Első lépésként válassza ki az igazolás módját --> Igazoló dokumentumaim vannak --> itt pedig fel lehet tölteni diákot is. Azután nem tudom mi következne.

(#56002) szabonagyur válasza #81562624 (#56001) üzenetére


szabonagyur
félisten

Meg kell próbálni, de itt azt írja, hogy ellenőrzik az adatokat. Amúgy most nézem ez tök jó ajánlat így.

A gyakori kérdések sok mindenre választ ad;)

Ha Ön részt vesz a Programban, akkor a Microsoft fenntartja a jogot, hogy közvetlenül vagy kijelölt Microsoft-viszonteladón keresztül kapcsolatba lépjen Önnel, és ellenőrizze, hogy Ön a vásárlás időpontjában valóban Jogosult diák. Ha Ön ekkor úgy dönt, hogy nem mutat be a Microsoft, illetve kijelölt viszonteladója számára elégséges dokumentációt, amely igazolná, hogy Ön Jogosult diák, akkor beleegyezik, hogy megtéríti a Microsoft számára a Program engedményes ajánlata révén fizetett összeg és az érintett termék(ek) becsült teljes kiskereskedelmi ára közti különbséget.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56003) #81562624 válasza #81562624 (#56001) üzenetére


#81562624
törölt tag

Lejárt a szerkesztési idő. Feltöltöttem diákot, amire ezt az üzenetet kaptam:

"Megkaptuk küldeményét. A beküldött dokumentumokat ellenőrizzük, és 3–5 munkanapon belül e-mailben válaszolunk."

Durva. :)

(#56004) szabonagyur: Igen, utólag láttam a posztodat. Mindegy, egy próbát megért. Max. nem lesz belőle semmi, mert egy Ft-ot nem kellett fizetnem még. :)

[ Szerkesztve ]

(#56004) szabonagyur válasza #81562624 (#56003) üzenetére


szabonagyur
félisten

Így van ahogy írtam fentebb is ez benne van a gyakori kérdésekben is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56005) quailstorm válasza szabonagyur (#55996) üzenetére


quailstorm
nagyúr

inkább a tied nem jó, csak végveszélyben tenném fel
az alaplapi chipset driver (amiben van egy iszonyat régi (190) geforce driver), és nagyon tele van olyannal amivel prímán lehet kárt tenni a rendszerben
VGA driver átjárhatósága sokkal nagyobb a nem támogatott újabb rendszerek közt

tudni kell keresni, elsőre én is azt láttam, de az régi, annak W7 a max szvsz

(#56006) Terek


Terek
tag

csao.
olyan kérdésem lenne hogy win 7 x64-es driver működik win 8.1 x64-hez?
ASUS P5Q3 driver nincs csak 7 alá azért merült fel ez a kérdés.

(#56007) Dumi86 válasza Terek (#56006) üzenetére


Dumi86
senior tag

Miért akarsz win7 drivert ráerőltetni? Alaplapnak legtöbbször amúgy sem kell mert felismer mindent. :)

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#56008) moma válasza quailstorm (#56005) üzenetére


moma
őstag

Hát, közben feltettem szabonagyur által találtat is és ez sem oldotta meg a dolgot.

Mondjuk most visszaraktam amit te találtál és mintha így a hirtelen váltás után a szabonagyur féle mégis csak mintha valamivel jobb lenne. Bár ott sem tetszett amit láttam.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#56009) Dhampir válasza Dumi86 (#56007) üzenetére


Dhampir
félisten

Nálam a HID drivereket külön kellett telepíteni, mert a laptopon nem ismerte fel. Minden mást igen, csak ezt nem.

(#56010) quailstorm válasza Terek (#56006) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Alapból menni fog minden, esetleg a realtek hangdrivert raknám fel én, de abból a legfrissebbet.

(#56009) Dhampir: az laptop :P

[ Szerkesztve ]

(#56011) Dhampir válasza quailstorm (#56010) üzenetére


Dhampir
félisten

Abban is alaplap található, többek között. :)

(#56012) Dumi86


Dumi86
senior tag

Nem laptop volt a kérdés :) Tudom hogy a laptopoknál azért nem ismer fel mindent,de itt most egy konkrét alaplap volt a kérdés.
Szerk.: Még nvidia driver se árt,na meg wifi driver(ha szükséges).

[ Szerkesztve ]

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#56013) Dhampir válasza Dumi86 (#56012) üzenetére


Dhampir
félisten

Oké, csak a tapasztalatomat írtam le. :)

Az Intel+nVidia "kombót" egyből felpakolta.

(#56014) quailstorm válasza Dhampir (#56011) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De többnyire az igen egyedin megoldott integrált eszközökkel, meg az energiatakarékossággal(esetleg ventizaj) szokott baj lenni, ami asztalinál nem lehetséges.
Magyarul asztalin kevesebb a hibalehetőség. De a 8.1 nagyon sok mindent ismer alapból.

(#56015) Dhampir válasza quailstorm (#56014) üzenetére


Dhampir
félisten

Pontosan. Hardverkonfiguráció-függő a dolog. Energiatakarékossággal, venti-zajjal nincsen baj egy normális (üzleti) laptop esetében, inkább csak az összegányolt gyártmányoknál. Érdemes olyat venni, amely Linuxszal 100%-os támogatottságú, mert azzal általában Windowson sincsen baj.

A gépem ventilátorát alig lehet hallani (mindegy, hogy Windows vagy Linux), ezt csak a ThinkPad T500 múlta felül csendességben, az totálisan némán működött. :)

(#56016) moonguru válasza Johnny194 (#55940) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Kemény amit mondok, de kb. annyit tehetsz hogy nem használod a WIFI-t, esetleg USB-s WIFI-t használsz lehetőleg nem TPLINK-ket.

Én is feladtam a TPLINK-kes WIFI használatát! (csak béta Windows 8 driver van hozzá)

Persze ha jönne ki újabb driver az esetleg segíthet rajta.

Ui:

Elvileg az SSD is okozhatja, kiderül ha tartósan letiltod a WIFI-t.

És persze a klasszikus, szüntessük meg a tuningot!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#56017) szabonagyur válasza moma (#56008) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerintem Win7-el jobban járnál... a géped tényleg az a kategória amire feltelepül a Win8.1 de driverek terén nagyon hiányos.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56018) Hunork válasza szabonagyur (#55946) üzenetére


Hunork
veterán

Rendben, értem.
De a Program Files/Windowsapps könyvárban miért van ugyanabból az alkalmazásból sok??? :F
Ha nem kell, a legutolsó kivételével töröljem az azonos nevű alkalmazásokat? (dátum, nyilván) Vagy nem lehet? Mert nekem úgy tűnik, hogy van 5 Bing-sport, 5 izé...stb. Nem hinném, hogy mind kellene... :N

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#56019) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A fiam gépén eddig a WIN7 32 bit volt.
Ha jól mondom, általában steem-en játszik, online (én nem játszok).
Gondoltam, felrakom a 8.1-et, remélem nem lesz vele gond?

(#56020) szabonagyur válasza GEPESZ66 (#56019) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az sem mindegy milyen a hardver.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56021) szabonagyur válasza Hunork (#56018) üzenetére


szabonagyur
félisten

És nem férnek el ezek az apróságok? Amúg yelvben törölhető, max ha baja van visszarakod. Vagy csak helyezd át előbb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56022) GEPESZ66 válasza szabonagyur (#56020) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ez egy 3-4 éves gép:
A processzor típusa:
Pentium Dual-Core E5200
2.5 GHz
FSB800 MHz
A gépben lévő RAM:
2 GB
Az alaplap típusa:
GIGABYTE GA-EP31-DS3L
Videokártya:
Gigabyte GV-N740D5OC-1GI nVidia DDR5 1GB 128bit PCIe
Táp:
SAGA 450+

(#56023) Hunork válasza szabonagyur (#56021) üzenetére


Hunork
veterán

Hááát, ezek az apróságok 16 GB, igaz ebből 7 GB a fiam 7 darab játéka. A többi viszont piszok soknak tűnik.. :F .

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#56024) szabonagyur válasza GEPESZ66 (#56022) üzenetére


szabonagyur
félisten

Elvben nem lehet semmilyen gond a hardverekkel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56025) #81562624 válasza #81562624 (#56003) üzenetére


#81562624
törölt tag

Közben jött az e-mail, hogy ellenőrizték a beküldött diákot, és jogosult vagyok a kedvezményre. :))

(#56026) szabonagyur válasza #81562624 (#56025) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az igen..:D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56027) King Unique válasza #81562624 (#56025) üzenetére


King Unique
titán

Gondolom erről van szó: Windows 8.1 Pro - Student Offer

Tehát ehhez elég szimpla diák (elő+hátlap scan), hallgatói jogviszony igazolást nem is kértek :F
Itt korábban mondta vki, h ez a verzió "hivatalosan" csak aktív jogviszony alatt használható, ha az megszűnik, azután már nem, de elvileg a kutya sem nézi és nyugodtan használható tovább időkorlát nélkül...?
Végülis fizettél érte stb., nehogy már utólag elővegyék miatta az embert, aki meg használja a tört verziót, az meg vígan elvan...

(#56028) #81562624 válasza King Unique (#56027) üzenetére


#81562624
törölt tag

Igen, arról van szó. A hátlapot be se szkenneltem, mert nincs rajta matrica. :DDD

(#56029) szabonagyur válasza King Unique (#56027) üzenetére


szabonagyur
félisten

A hivatalos leírás szerint valami adatbázisban nézik a dolgot, hogy kinek érvényes kinek nem... akkor az is frissített cucc :D megnézem már én is milyen lehetőségek vannak.

@ és ez csak digitális licensz vagy megkapod DVD-vel?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56030) King Unique válasza #81562624 (#56028) üzenetére


King Unique
titán

Ne már, semmi matrica (azt még buszon, vonaton is kérik), semmi hallgatói igazolás, az igen...:DDD

(#56029) szabonagyur: ha ott nézik, akkor láthatták, h neki az-e, v sem, de mindegy...ezek szerint csak magánál a vételnél kell az aktív jogviszony, utána, h x évvel mit csinálsz vele, hogyan használod, azt már gondolom leszarja mki...?

(#56031) szabonagyur válasza King Unique (#56030) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tisztaszoftverrel sem foglalkozott senki... itt még annyira sem fog, főleg mivel igazából ez ugyanolyan licensz mint bármelyik, annyival másabb, hogy van egy diák kedvezményed. MIntha a blolt adna 20%-ot, de itt jóval több.

És a kolléga írta, hogy neki nincs aktív jogviszony. Megnézem már nekem mit dob a diákomra. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56032) King Unique válasza szabonagyur (#56031) üzenetére


King Unique
titán

Hát ez nagyon faintos... :)) Még a leghülyébb buszsöfőr is mindig a hátulját nézi, érvényes-e a matrica, ezek meg...Ennyi erővel a régi diákomat is be lehet vele nyeletni...
Bár én inkább maradok majd az MSDNAA-nál, meg úgyis akarok majd venni egy Win10-et is a meglévő bolti 8-cas mellé.

[ Szerkesztve ]

(#56033) szabonagyur válasza King Unique (#56032) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem is van bolti 8.1 de csak Core, aztán jó lenne WMC-vel bővíteni:D
Meg ugye akkor a Win10 is várható ebbe a programba...MSDNAA meg nincs nekem.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56034) aizen92


aizen92
addikt

Sziasztok!
Segítséget kérnék!
athwbx.sys BSOD. Számítógép felújítása utána se akar betölteni, Eljutok a bejelentkezési képernyőhöz, beírom a jelszót PUFF meghal.

Adatokat hogyan tudnám lementeni? Utána nyomnék egy teljes formatot és remélem HW sérülés nélkül feltámasztható a gép.

:R

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#56035) aizen92 válasza aizen92 (#56034) üzenetére


aizen92
addikt

Update: Csempékben tudok navigálni, viszont ha asztalra megyek rá akkor instant BSOD.
Valami drivert kéne lepucolni.
CC-nek nincs véletlen windows8-as csempés alkalmazása és így megkerülve az asztalt?
Vagy adatot kimenteni külső winchesterre úgy hogy nem lépek ki az asztalra? :DDD

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#56036) CJ4567 válasza aizen92 (#56035) üzenetére


CJ4567
veterán

Live Linuxxal mentsd le az adatokat.

No Sana No Life

(#56037) norbszt


norbszt
tag

sziasztok

win8.1 ben hol tudom megváltoztatni a Hálózati helyet? magánról kellene nyilvánosra tennem egy kapcsolatómat.

(#56038) szabonagyur válasza norbszt (#56037) üzenetére


szabonagyur
félisten

[link]

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56039) norbszt válasza szabonagyur (#56038) üzenetére


norbszt
tag

köszi szépen :C

(#56040) aizen92 válasza CJ4567 (#56036) üzenetére


aizen92
addikt

hogy erre nem gondoltam!!!

Amúgy probléma megoldódott. Feljavítás után, háttérben leszedte az automata update a drivereket ( legalapvetőbbeket ) és utána sikerült belépni az asztalba.
De a toshiba forumon olvastam, hogy auto driver update okozza a problémát így végül kilőttem ezt az opciót, remélem nem lesz több ilyen.

Köszi! :R

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#56041) HKorn


HKorn
addikt

Na jó meg is akadtam a 8.1 telepítéssel. Partíció kiválasztásnál azt írja, hogy nem telepíthető erre a partícióra, mást meg nem tudok kiválasztani.
Mi a gondja?

A C meghajtómat, amin most a win 7 van meg nem is látja.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#56042) WiLDoR


WiLDoR
tag

Sziasztok.

Valaki tudna nekem segíteni ebben?
Win8.1-ben ha sötétebb területet, képet tölt be egy program, akkor a monitoron a fényerőt a Windows automatikusan lejebb veszi.
Annyira rájöttem, hogy ez az energiatakarékossági funkciók között szereplő "Adaptiv fényerőhöz" köthető, de hiába kapcsolom ki a beállításokban, nem szűnik meg ez a funkció.
Próbáltam már a szolgáltatások fülön is letiltani sikertelenül.

Valakinek valami ötlet, hogy ezt hogy lehetne kiirtani a win8.1-ből?

Egy idő után baromi idegesítő tud lenni, hogy sötétebb területnél, honlapnál leveszi a fényerőt és még olvashatatlanabbá válik a szöveg.

Help pls!

(#56043) szabonagyur válasza WiLDoR (#56042) üzenetére


szabonagyur
félisten

Videókártya driverben is nézz szét.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56044) CirrMee válasza WiLDoR (#56042) üzenetére


CirrMee
addikt

Egyes monitorok, pl a Fujitsu is képes ilyesmire... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#56045) bon válasza WiLDoR (#56042) üzenetére


bon
őstag

Tiltsd le a monitor dinamikus fényerő állítását.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#56046) WiLDoR válasza bon (#56045) üzenetére


WiLDoR
tag

Köszi, imádlak :)
Meg van oldva a probléma.
Eszembe sem jutott, hogy a monitor okozhatja ezt -.-

(#56047) Novics válasza HKorn (#56041) üzenetére


Novics
senior tag

Töröld azt a partíciót, majd hozz létre a helyén egy újat. A 8-as a 100MB-es rendszerpartíción kívül még egy 300-as recoveryit is létrehoz "hivatalból". Nekem mondjuk a win7 utáni win7 reinstallnál is el kellett ezt játszanom, mert nem engedte ugyanoda visszatelepíteni.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#56048) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok! Outlook-os fiókot szeretnék hozzáadni a W8.1hez? Hogy tehetem ezt meg?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#56049) szabonagyur válasza cellpeti (#56048) üzenetére


szabonagyur
félisten

Megnyitod a gépházat, ott a fiókok rész és hozzáadod, vagy ha offline fiókhoz akarod akkor ott lesz egy összekapcsolás ha rámész a fiókra.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56050) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!

Nekem annyi lenne a gondom hogy ha Win 8.1-en bekapcsolom a gyors rendszerindítást ( Energiagazdálkodási lehetőségek -> Rendszerbeállítások ) akkor kikapcsoláskor nem képes leállni a laptop.
Elsötétedik a kijelző, de a Led-ek ugyanúgy világítanak, és a hűtést, meg a HDD-t is lehet hallani. Ilyenkor csak az erőltetett leállítás szokott a megoldás lenni ( power gomb hosszú nyomása ).
Ami érdekes, hogy 1 évig tökéletesen működött a laptop bekapcsolt gyors rendszerindításnál is. Tényleg pillanatok alatt elindult a rendszer.
Kb. 1 hónapja viszont már csak úgy tud normálisan kikapcsolni a gép ha nincs engedélyezve a gyors rendszerindítás.
Olvastam neten hogy nem mindegyik gép támogatja de ahogy írtam ezen eddig működött.
Valami ötlet hogy mi lehet a baja?
Egyébként az aláírásomban is szereplő notebookról van szó.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.