Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98372) cocka válasza #72445440 (#98370) üzenetére


cocka
veterán

Az igazán izgalmas rész, hogy 150-es a net és tényleg én is hallottam, hogy a sebesség feleződik, ha WDS-ezel vagy repeaterezel stb... Na ehhez képest simán hozta a másodlagos router a 150-et továbbosztva etherneten. :D

stabil legyen a wifikapcsolat.

Most csak az 5 GHz-es sebességekről írok: szóró router: 1733 papíron, fogadó router: 1300. Szerintem egy darabig elég lesz, ha leosztom a bűvös 2.5-lel még akkor is 693 vs. 520 körül van.

10 méterrel arrébb kellhet majd a cucc, de ott is megvan még a 30 megabit, 2.4-gyel meg lehet hogy jobb a térerő, de a sebesség irtó kaka.

És a vodaokossághoz kell koax? Ja meg gondolom csak tévéboxot nem lehet cseréltetni ugye?

Fogyasztása gondolom jóval kisebb, mint a Pace HD-é, ugyanakkor ha lesz mellette egy router is, akkor már közel azonos lehet.

Ja ami meg a feltöltési sebességeket illeti. Érdemes lenne megfontolni a UPC-nek, hogy szinkron és aszinkron csomagokat adjon. Ezt bizonyos kisebb szolgáltatók biztosították. Szerintem lenne rá kereslet. Szinkron esetén publikus IP-vel ugyebár. Ha időnként szükség van arra, hogy pl. szervert üzemeltess vagy ha nagyobb, jellemzően videófájlokat akarsz feltölteni valahová, akkor nem kéne ilyen legfeljebb 40 megabites hulladékokkal dobálózniuk.

A letöltési sebességről meg annyit, hogy kb. torrenten kívül sehol nem tudtam még kimaxolni a 150 megabitet se, tehát nem tudom minek ide még több. Lehet a szerverek érzékelik a kisebb sebességet és direkt kb. a kétharmadával nyomják az adatot? Akinek 300-as vagy 500-as nete van, írja már le, hogy jellemzően milyen sebességekkel tölt pl. Google-ről vagy bármilyen más szerverről. Átlagban én 80-100 megabitet szoktam látni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.