Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92951) cof válasza anglergab (#92949) üzenetére


cof
veterán

Cáfold meg amit írtam légyszíves. Azt írtam, hogy amit az UPC adott eddig 8x4 csatornás modemeket, ugyanúgy tudja hozni mindegyik a 300 Mbit körüli letöltési sebességet.

Az, hogy nem minden 8x4-es modem amit gyártanak tud ennyit az világos. De nem is írtam ilyet, hogy nem, csak UPC szolga eszközökről beszélünk. Többi minket hidegen hagy a világban.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92952) Intruder2k5 válasza Clever0 (#92950) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Új előfizetőknek már 150-es nethez sem adnak olyat, sőt már korábban a 120-ashoz is csak CB-t adtak. Ennek oka viszont nem feltétlenül az, hogy a CISCO nem bírta volna kiszolgálni ezeket.

(#92954) cocka válasza #72445440 (#92953) üzenetére


cocka
veterán

én vettem hozzá egy univerzális 2 amperes tápot, ezzel bírja. A 15 volt meg felesleges volt hozzá, 12 volttal is bőven megy.

(#92955) anglergab válasza #72445440 (#92953) üzenetére


anglergab
addikt

A CB tudott már Wi-Free-t, illetve több csatornát is.
Hiába tudja 8 csatornán is a szükséges sebességet, a több csatorna jobb. Lásd a feltöltés maximuma nem változott, de sok helyen már elérhető 6 csatorna is (régen a maximum 4 db volt).

(#92956) anglergab válasza cof (#92951) üzenetére


anglergab
addikt

Ja, ok.
A 8x4 csatornások is tudják a 300-at, csak az 500-at nem (de használható velük az is, csak nem tudják elérni a maximumot). Ezzel szemben 300-ra is már CB-t adtak, illetve ha jól tudom, most csak CB-t adnak már minden esetben.

(#92957) F-ECT$ válasza Okosandroid (#92805) üzenetére


F-ECT$
titán

Igen, központi hiba van, 3-4 csatornát érint vtv-n.

Dive ever, work never.

(#92958) anglergab válasza F-ECT$ (#92957) üzenetére


anglergab
addikt

Így van, a VTV és a Horizon különböző rendszerek/szerverek. Ha az egyiken valami nem jó, érdemes megnézni a másikon.

[ Szerkesztve ]

(#92959) anglergab válasza vargalex (#92926) üzenetére


anglergab
addikt

Illetve unicast a VTV forgalom, de hálózaton belül - a CB esetén biztosan - külön DOCSIS áramkörön megy (max. 30 Mbps). Azaz külön sávszélessége van, nem csökkenti a neted sebességét ebben az esetben, illetve a prioritása beállítható. Azaz van rá némi garancia elméletileg, ha van elég kapacitás a szegmensben arra.
Ha valakinél nem jó a VTV OTT adás, akkor érdemes közvetlenül a CB-re kötni a mediaboxot (azaz nem saját routeren, switchen, wifi AP-n keresztül használni). Ami amúgy a hivatalos megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#92961) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

Remélem jó helyen érdeklődöm, ha nem elnézést kérek ...

Ma délutántól sem a notimmal sem pedig az okos telcsimmel nem tudtam a hálózati modem által sugárzott wifire csatlakozni.
Sok sikertelen próbálkozást követően felhívtam az Ügyfélszolgálatot, ahol hosszas próbálkozás után kiderült, hogy a 4-5 évig használt "új" jelszavam a hibás mert a modem valamiért visszaállt az eredeti jelszóra (UPC által adottra) ....., ezzel újra lett wifim.

Szeretném megváltoztatni a jelszót, ezért az UPC idejében többször használt módon akartam ezt elvégezni (mivel a Vodafone-s ügyfélszolgálatos is azt mondta, hogy azzal lehet), de hiába írom be a böngészők címsorába a 192.168.0.1-et azt az infót kapom, hogy a "webhely nem érhető el"

Tudnátok egy linket adni ahol az UPC-s (most már Vodafone) modem jelszavának megváltoztatását leírják?

Előre is köszi a segítséget

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#92963) sz.j válasza #72445440 (#92962) üzenetére


sz.j
nagyúr

http://192.168.0.1 -et írtam be, de továbbra se érhető el az oldal ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#92964) anglergab válasza #72445440 (#92960) üzenetére


anglergab
addikt

Annak kellene működnie ebben az esetben.

(#92965) anglergab válasza sz.j (#92963) üzenetére


anglergab
addikt

A 192.168.100.1-en minden esetben eléred a kábelmodemet.
Ha ott sem, akkor mindent indíts újra.

[ Szerkesztve ]

(#92966) sz.j válasza #72445440 (#92962) üzenetére


sz.j
nagyúr

Megnéztem, a Default gateway után valami kódsorszerűség van, alatta pedig 192.168.0.1

@ anglergab
Sajnos a 192.168.100.1-at beírva (http.//-vel vagy anélkül) sem megy, továbbra is a "webhely nem érhető el"-t kapom....

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#92967) cof válasza sz.j (#92966) üzenetére


cof
veterán

Akkor nem a saját hálózatodon vagy. A 192.168.100.1 minden esetben működik.

Telefonról nézed? Milyen böngésző? Legyen Chrome pl. ne Opera meg ilyesmi mert azok többnyire VPN-t használnak.

Legtutibb PC és kábel lerendezni ezt a dolgot.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92968) vargalex válasza anglergab (#92955) üzenetére


vargalex
félisten

A Cisco EPC3925 is tudott WiFree-t. Egy ismerős most váltott 500-as netre, neki múlt hétig még az volt. Szóval, ha nem volt muszáj, nem cseréltek még...

Alex

(#92969) sz.j válasza cof (#92967) üzenetére


sz.j
nagyúr

Asztali gépről próbáltam (régen is erről csináltam) és a Chrome alatt is sikertelen ... Amúgy semelyik böngészővel sem jön be az oldal (FF, Opera, Edge, Chrome).

"Akkor nem a saját hálózatodon vagy. "

Kb 15 éve ezt használom, kezdettől fogva a nevemen van.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#92970) cof válasza sz.j (#92969) üzenetére


cof
veterán

Úgy értettem a nem saját hálózatot, hogy VPN. De akkor nem az lesz, oké. És mi a gép IP címe? 192.168-al kell kezdődnie, LAN kábelen vagy ugye? Esetleg még tűzfal blokkolja.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92971) sz.j válasza cof (#92970) üzenetére


sz.j
nagyúr

Kábelen van a gép, VPN-t nem használok, a vírusirtót már próbaképp kikapcsoltam.
Az IPv4 Address 192.168-al kezdődik, de nem 0.1-el végződik, lejjebb már több sorban is látható a 192.168.0.1

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#92972) MiZo1990 válasza sz.j (#92971) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Lehet gyorsabban végzel, ha factory reset-eled a modemet a hátulján lévő kis pöcökkel.
Akkor tuti be tudsz majd lépni a modemen lévő adatokkal.
(Ha nem haldoklik a modem.)

(#92973) sz.j válasza MiZo1990 (#92972) üzenetére


sz.j
nagyúr

Bocsi a tudatlanságomért, de ha resetelem utána kell bármit is csinálni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#92974) woodworm válasza gduck (#92896) üzenetére


woodworm
veterán

A digi a hálózat egy részén külön eszközzel szedi le a tv számára a koax jelet, tehát ugyanúgy két végponti eszköz van.

(#92975) MiZo1990 válasza sz.j (#92973) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Ha reseteled, akkor minden visszaáll a gyárira.
Ha neked ez megfelelő (gyári Wifi név és jelszó), akkor nincs dolgod vele.

A reset után a modem alján lévő adatokkal tudsz majd belépni a beállítási felületre.

A reset pedig annyi, hogy a hátul lévő kis pöcköt fogpiszkálóval/tollal addig nyomod, amíg nem indul újra a modem.

(#92976) sz.j válasza MiZo1990 (#92975) üzenetére


sz.j
nagyúr

Tulajdonképp most is azon van ahogy hajdanán kaptam a modemet, ezt szeretném megváltoztatni.
Ettől függetlenül, holnap ha lesz egy kis időm bepróbálom, hátha ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#92977) gduck válasza woodworm (#92974) üzenetére


gduck
addikt

Elengedtem! Ha két különböző álláspont van, nincs mit tenni! Itt nem kell egyezségre jutni, ez nem bíróság :D

[ Szerkesztve ]

(#92978) handrash válasza sz.j (#92971) üzenetére


handrash
őstag

Ha nem 0.1-re végződik akkor mire?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#92979) sz.j válasza handrash (#92978) üzenetére


sz.j
nagyúr

0.2

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#92980) handrash válasza sz.j (#92979) üzenetére


handrash
őstag

Az pedig jó.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#92981) cof válasza sz.j (#92979) üzenetére


cof
veterán

Mindenképp nézz majd meg egy reset-et, mert az sem normális, hogy magától visszaállt látszólag alaphelyzetbe. Aztán ezzel ki tudja, hogy még milyen beállítások módosultak, bár azt nem hiszem, hogy teljesen le lehetne tiltani az elérést.

Gondolom, hogy telefon böngészőből is ugyanez a helyzet. Ha reset után sem javul, akkor szerintem cserés lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92982) sz.j válasza cof (#92981) üzenetére


sz.j
nagyúr

A telefon böngészőjéből még nem próbáltam, ha ott is lehet, akkor majd azt is kipróbálom.
Ha csere lenne a vége, akkor azért fizetni kell?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#92983) szabogabor10 válasza sz.j (#92982) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ingyenes a csere.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#92984) Livius


Livius
őstag

Nálatok működik a Voda webmail? [link]
Saját levelező progiból betudok lépni, de a weboldalon nem. Egy failed felirat jön be az e-mail cím sorban a belépés helyett.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#92985) cof válasza Livius (#92984) üzenetére


cof
veterán

Az előbb az jött be nekem is, most már beengedett.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92986) Livius válasza cof (#92985) üzenetére


Livius
őstag

A @upcmail.hu végződésre enged csak be, miközben a Vodafone profil oldalon azt írják az e-mail címem @upc.hu végződésű, remek a rendszer még mindig. :C

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#92987) cof válasza Livius (#92986) üzenetére


cof
veterán

Igen, ott már kezdetektől hibásan van feltüntetve.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92989) sz.j válasza szabogabor10 (#92983) üzenetére


sz.j
nagyúr

Neked is és a többieknek is köszönöm az infókat. :K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#92990) balage06


balage06
tag

Sziasztok!
A napokban váltottunk media cardról Vodafone mediaboxra, csak a szaki közvetlenül a connect boxra kötötte az utp kábelét, mi viszont azt csak bridge módban használjuk saját router előtt, ezért a mobileszközeink nyilván nem látják a boxot a hálózaton. Azt tudja esetleg valaki, hogy van-e bármi technikai/jogi akadálya, hogy a saját routeren keresztül jusson ki a hálóra? Megspórolna egy kört az elérhetetlen ügyfélszolgálaton. :D

(#92991) cof válasza balage06 (#92990) üzenetére


cof
veterán

Technikai akadálya nincs, még mobil netről is képes menni.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92992) Intruder2k5 válasza cof (#92991) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És jogi sincs. Mármint az előfizetési helyen, saját routeren keresztül történő működtetésnek. A mobilnet, vagy más helyszín már más kérdés.

(#92993) tomp


tomp
félisten

Volt itt a technikus. Ő már sokszor látott ilyen hibát ami nekem van de mindig más volt az oka. :)
Az emeleti dobozban megnézte a vastag fekete koax csatlakozást ami a földszintről jön fel és erősen korrodált volt. Azt és a saját koax csatlakozásomat is cserélte a dobozban.
Most mintha alacsonyabb lenne a jelszint viszont megszűnt a DVB-C hiba!
Elmondása szerint ebben a dobozban régen még volt erősítő de valamiért átalakították passzív dobozzá. Most a házban csak a földszinten van de szerinte jobb lenne ide a 2. emeletre is mivel kültéren fut a koax a földszinti erősítőtől így aztán ez sok helyen hibát generál mivel hiába jó a földszinten a jel, itt az emeleten már gyengébb lesz az időjárás miatt.
Zárt lépcsőházakban szokás, hogy 1db erősítőről megy az egész ház de ott nem gond. Itt már okozhat problémát.
Mondta, hogy ha esetleg újra előjön a hiba, jelezzem újra mert akkor komolyabb hiba van. Megemlítette, hogy milyen új a dobozban lévő földelés. Hááát igen. Én értem el azt is. :DD

(#92994) cof válasza tomp (#92993) üzenetére


cof
veterán

Sejtettem, hogy nem sok embert érintett ez a hiba, jelen esetben talán az emeletet. Azért nem jelentette senki április óta.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92995) tomp válasza cof (#92994) üzenetére


tomp
félisten

Max az én emeletemen és a felettem lévőn mivel a 3. emeleti lakásokba is innen megy a fehér koax. Az én szintemen raktam kívül csak 1 előfizető van amúgy... 3. emeleten pedig 4...
Szerintem gyakorlatilag csak én használom aktívan a hálózatot...
A ma kiérkező technikus sem értette miért SD-n mennek azok a csatornák amelyek amúgy HD-n menne IP-ről. Szerinte is azoknál a csatornáknál a boxnak IP-ről kellene indítania az élőt.
Eddig mindenki rosszul tudná a vodánál? 5 ember mondta, hogy HD-ben kellene menniük.

(#92996) anglergab válasza Intruder2k5 (#92992) üzenetére


anglergab
addikt

Ez igaz, viszont kérdéses hogy a CB ebben az esetben ráteszi-e a külön a TV-nek fenntartott Service Flow-ra (kb. olyan mint a VLAN) a VTV streamet. Ha ez nem történik meg, akkor a stream prioritása csökken és az előfizetett nettől vesz el sávszélességet.

Ha valaki a Vodafone mediabox OTT-vel problémát tapasztal, először közvetlenül csatlakoztassa a CB-re (modem módban, ha lehetséges) és ideiglenesen válassza le a többi eszközt.

[ Szerkesztve ]

(#92997) balage06 válasza anglergab (#92996) üzenetére


balage06
tag

Na igen, én is ezért morfondírozom rajta. Lehet mégis megérdeklődöm.

(#92998) Intruder2k5 válasza anglergab (#92996) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na igen, ez az IP alapú TV-zés egyik rákfenéje, nem véletlen, hogy a "T" nem is engedi a bridge módot ED hálózaton, ha a net mellett van TV előfizetés is.

(#92999) cof válasza balage06 (#92997) üzenetére


cof
veterán

Rákötöd, ha rendben megy nem akad akkor örülsz. Maximum olyan 10-15 Mbit-et kap le a sávszélességből, ha mégsem szeparálná el rendesen, az meg semmi.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#93000) anglergab válasza Intruder2k5 (#92998) üzenetére


anglergab
addikt

Ez a hagyományos multicast-os IPTV? (azaz nem OTT?)
Mert akkor a routernek kell tudnia IGMP snooping-ot, ha nem, akkor a wifire is kimegy az IPTV adás kéretlenül. Valószínűleg sok probléma volt ebből, hogy az előfizető rosszul konfigurálta a routerét vagy "buta" routert használt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.