Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92851) LouiS22 válasza peter303 (#92845) üzenetére


LouiS22
veterán

A megegyeezés ténye a kartell.

"A kartell konkurens vállalatok írásbeli vagy szóbeli megállapodása az egymás közti verseny korlátozására. Célja, hogy a részt vevő cégek magasabb árakat és profitot érhessenek el, miközben nem jár társadalmi előnyökkel. Jellemzően az árak meghatározásán, a piac felosztásán (ki melyik vevőt szolgálja ki, ki melyik tendert nyeri), az egyes cégek által értékesített mennyiségek meghatározásán keresztül korlátozza a versenyt." (wikipédiáról idéztem ;))

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#92852) cof válasza peter303 (#92850) üzenetére


cof
veterán

Igen, ezert irtam hogy ebben teruleti arkent siman megallapodtak. Es a terulet a szomszed is lehet..

Hát ha a szomszéd címre 6800 ez a Telekom csomag aki nem UPC-s, neked meg 11 ezer ugyanaz UPC ügyfélként, az tényleg probléma.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92853) peter303 válasza LouiS22 (#92851) üzenetére


peter303
tag

Szep es igaz, nem is vitas. De mas kerdes hogy teruletileg mas arral mastol berelt halozattal ezt hogy lehet megis megmagyarazni jogilag...

[ Szerkesztve ]

(#92854) LouiS22 válasza peter303 (#92853) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem tudom :)

Mondom ezt úgy, hogy a társasházban a kábelek egy olyan céghez tartoznak, amit a Telekom vásárolt fel, viszont a UPC volt a felvásárlás idején a szolgáltató és most fizetnek a Telekomnak a használatért.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#92855) cof válasza peter303 (#92853) üzenetére


cof
veterán

Te akkor nem exUPC területről vagy? Volt UPC-s. Ott külön van mindegyik szolgáltatónak vonala, nincs közösködés.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92856) szabogabor10 válasza Alex889 (#92847) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az mondjuk éjjel volt, és kapcsolódott hozzá más fura viselkedés is egy pár percig. Szerintem valamit mókolhattak. Be van kapcsolva nálad, hogy elrejtse a nem előfizetett csatikat? Ha nem kapcsoltad be explicit, akkor nincs.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#92857) peter303 válasza cof (#92855) üzenetére


peter303
tag

ExUPC vagyok, de a tarsashazban csak UPC es Digi halozatrol tudok. Tovabba megneztem egy kulso pesti csaladi haz cimet (ahol tudom hogy csak T halozat van nem is tudtak UPC vel kotni) oda a Voda oldala most adna csomagot. Ebbol a kettobol gondolom hogy a beengedes kolcsonos. De biztos van ahol mind a ket halozat ki van epitve.

[ Szerkesztve ]

(#92858) kabelmania27 válasza peter303 (#92857) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Telekom területen NMHH határozat alapján szolgáltat a Vodafone.

(#92859) peter303 válasza kabelmania27 (#92858) üzenetére


peter303
tag

Igen ez teny, de ez forditva is megkottetett szerintem. A kulcsonos hasznalati dijrol meg szerzodtek

[ Szerkesztve ]

(#92860) kabelmania27 válasza peter303 (#92859) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem lehetett korábban olvasni olyanról, hogy Telekom szolgáltatásra Vodafone területen elő lehet fizetni, ettől független elhiszem, hogy a házban két szolgáltató van.
Budafok egyes részein régen fejlesztett az egybetűst, ebben az időben még Fibernet volt a koaxos szolgáltató, később amikor a Fibernetet megvette az Invitel a Fibernet hálózat 1/3-át továbbértékesítette így, ezen a területeken lévő előfizetők átkerültek a UPC-hez, így több kerületben lett elérhető a UPC.

[ Szerkesztve ]

(#92861) peter303 válasza kabelmania27 (#92860) üzenetére


peter303
tag

De kar ezt tovabb csurni-csavarni, teny hogy egy uj beleponek a duplajat fizetem, es ez igy lenne akkor is ha atmennek a T hez. Jogilag ezt biztos megoldottak mert akkor orszagos szolgaltatokent nem csinalnak.

Az ugyben (vegre) csak egy hasznos informaciot kaptam CoF -tol hogy

kb lemondas utan harom honappal ujkent lehet megint szerzodni

(#92862) #75501312 válasza peter303 (#92861) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nekem a T sokkal olcsóbb ajánlatot adott, még úgyis, hogy csak az IPTV-t kértem volna.

(#92863) tomp


tomp
félisten

DVB-C szétesik de a net:

Sikerült gyakorlatilag kimaxolni a netet!
500-as net esetén 537,6Mbps a max engedett amit a CB adhat.
Ez kiolvasható a CB menüjéből a Konfigurációs oldalon:

(#92864) gduck válasza vargalex (#92773) üzenetére


gduck
addikt

Ja, pontosan ez látszódik a publikus karbantartási listából is ;) Másik fórumban miskolci fórumozó írta, hogy országosan építik, mert náluk gőzerővel fejlesztenek :) Írtam neki, hogy azért mert a két legnagyobb városban csinálják, az még messze nem országos :( Nálunk is fejlesztenek, de még nem ED3.1-re. Állítólag itt ED3.0-n lesz élesítve a gigabit. Kíváncsian várom igaznak bizonyul-e az információ...

29-es körzet optikáját konvertálni továbbra is több mint vicces. Értem én, hogy így homogén az összes végpont, de szerintem emiatt nem kellene plusz konvertálással, plusz áramfogyasztással butítani az optikai kapcsolatot... Viszont végre már ott sincs sötét középkor :DDD

[ Szerkesztve ]

(#92865) anglergab válasza gduck (#92864) üzenetére


anglergab
addikt

Az nem "butítás", hanem éppen jobb lesz, mert rövidebb a koax szakasz. A DOCSIS mint HFC hálózat mindig koaxra végződik.
Sok VLAN/csatorna utazik, telefon, Wi-Free, TV stb., ezek illesztve vannak DOCSIS-hoz, azaz kábelmodemnek kell végződtetnie.

(#92866) gduck válasza anglergab (#92865) üzenetére


gduck
addikt

Az optikai végpontra kellene egy eszköz oszt annyi! Úgy mint pl. a Diginél :) Csak úgy más lenne a szolgáltatás technikai háttere és ezt nem akarják, mivel homogén hálózatot akarnak üzemeltetni.

Szóval lehet számodra nem, de számomra ez "butítás"! :P Inkább a DOCSIS-t cserélnék optikára máshol is! De ugye ezt már ezerszer kibeszéltük ;)

[ Szerkesztve ]

(#92867) cof válasza gduck (#92866) üzenetére


cof
veterán

Van ilyen eszköze a Vodának amibe belemegy az optika, az is egy Sagemcom ONT. Csak nincs rajta koax kimenet, szóval ott nincs DVB-C.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92868) gduck válasza cof (#92867) üzenetére


gduck
addikt

Jó lenne ide az ED3.1 is. De félek sok víz fog még lefolyni a Tarján-patakon, amíg ideér a fejlsztés. Ha egyáltalán ideér. Mert ezt ugye még a UPC kezdte el, nagy kérdés, hogy a Voda folytatni fogja-e?

(#92869) szabogabor10 válasza gduck (#92868) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ha nem akar semmit fejleszteni a Voda, akkor mi a lófaszért vették meg a UPC hálóját? Oké, nem kell fejleszteni, de akkor viszont el lehet kezdeni építeni egy új GPON hálót.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#92870) cof válasza gduck (#92868) üzenetére


cof
veterán

Hát még évek amire itt minden 3.1 lesz.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92871) anglergab válasza cof (#92867) üzenetére


anglergab
addikt

Az telekomos eszköz, mert telekomos a hálózat (a szoftvere vodafone-os).
A Voda/ex-UPC hálózat teljesen DOCSIS.

(#92872) anglergab válasza cof (#92870) üzenetére


anglergab
addikt

ED3.0-án is lehet 1 Gbps, de más országokban ED3.1-gyel vezették be. Persze ez csak a letöltés.

[ Szerkesztve ]

(#92873) anglergab válasza szabogabor10 (#92869) üzenetére


anglergab
addikt

A hálózat nagy része most is optika. Viszont a legköltségesebb rész mindig az utolsó X méter.
Ha már rendelkezésre áll ott egy koax infrastruktúra, akkor nyilván azt érdemes használni, fejleszteni amíg gazdaságos. Azért is, mert az magában egy nagy befektetés, mivel sokat kellett/kell fejleszteni az analóg kábel TV óta. Persze eredetileg nem (X Gbps-es) netre tervezték, ezért vannak korlátjai, mint minden más hasonló megoldásnak. Illetve egyszerre kell még analóg, digitális TV, gyors internet, OTT TV most. Mindegyik külön-külön kb. 1 Gbps-nyi sávszélességet elvihet, azaz összesen 3-4 Gbps.

[ Szerkesztve ]

(#92874) anglergab válasza anglergab (#92873) üzenetére


anglergab
addikt

Ha ez mind (a teljes sávszélesség) ED3.1, akkor lehet 5-10 Gbps. Azaz ami most ED3.0-n 1 Gbps, az ED3.1-en 10 Gbps.

(#92876) szabogabor10 válasza #72445440 (#92875) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ha a Tarr meg tudta lépni ezt, akkor bármelyik szolgáltató meg tudná. Van, amikor nem kéne puhánykodni, ez pont olyan.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#92877) gduck válasza #72445440 (#92875) üzenetére


gduck
addikt

Itt? Soha! :( Még 2100-ban is lesz Analóg :W

[ Szerkesztve ]

(#92878) cof válasza #72445440 (#92875) üzenetére


cof
veterán

Lesz valami előnye a feltöltésre vonatkozóan? Mert szerintem ez az 500 Mbit is eléggé jó már letöltésnek egy 4-5 fős családnak nem hiszem el, hogy ne lenne elég.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92879) vargalex válasza cof (#92878) üzenetére


vargalex
félisten

Én is jobban örülnék neki, ha a feltöltési sebességet emelnék. Letöltés bőven elég.

Alex

(#92881) sziszi-fuszi válasza cof (#92878) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ha ED 3.1 lesz, akkor bizony van rá lehetőség, hogy megadják a 1000/200-at, ha marad a 3.0 akkor úgy fog kinézni, mint a Telekomnál jó néhány helyen, hogy 1000/25 van. Magyarán a feltöltésre semmiféle pozitív hatása nincs. ED3.0-án ugyan elméletileg van lehetőség nagyobb feltöltést adni, de gyakorlatilag a max 30 mbit amit kiadhatnak, mert egyébként megölnék a szegmens többi kliensét.

Mi alá kell írás?

(#92882) szabogabor10 válasza sziszi-fuszi (#92881) üzenetére


szabogabor10
veterán

Állítólag nagyon költséges megcsinálni az ED 3.1-et US irányba. Még a Telekom se erőlteti.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#92883) cof válasza #72445440 (#92880) üzenetére


cof
veterán

Ez mondjuk óriási meló lesz majd ha lekapcsolják. Gondolom nem egyszerre, mert az bődületes kapacitást igényelne ügyfélszolgálat, meg technikus részről is. A szervezésben meg szerintem nincsenek a top-on, mert már egy FB posztot sem tudnak kiírni ha nagyobb körzetet érint valami hálózati probléma, és az nem is tekinthető hivatalos felületnek.

Mindenkivel egyeztetni kellene akinek analóg van, új eszköz, szerződés hosszabbítás. Technikus részről meg kiszállás, beüzemelés. Fogalmam nincs, hogy szám szerint mennyien lehetnek analóg előfizetők még.

Nálunk már jó pár éve nem lehet előfizetni analógra, tehát ez jó, mert a szám csökken, nem növekszik.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92884) anglergab válasza #72445440 (#92880) üzenetére


anglergab
addikt

ED3.0 esetén az analóg lekapcsolás/digitális csatornák számának csökkentése csak azokban a körzetekben segít a letöltésen (!), ahol nincs hely jelenleg 24 db letöltési csatornának (ez a CB maximuma, 192 MHz).
Ahol most is 24 db csatorna elérhető, ott semmilyen előnyt nem jelent sem az analóg lekapcsolás, sem a digitális csatornák számának a csökkentése az ED3.0 esetén.
Az ED3.1 a jelenlegi csatorna kiosztás mellett is sokat segítene már, de azzal az analóg lekapcsolással, digitális csatorna kínálat csökkentéssel felszabadított kapacitás is felhasználható az internethez minden esetben, azaz lehet 192 MHz-nél több az internet sávszélessége.
A feltöltés a DOCSIS rendszerek gyengesége: sok eszköz ad egyszerre a koaxra, kevés frekvencián, és új szélesebb sávú erősítők kellenek.

[ Szerkesztve ]

(#92885) anglergab válasza sziszi-fuszi (#92881) üzenetére


anglergab
addikt

Először valószínűleg csak a letöltés lesz ED3.1, a feltöltés marad ED3.0. A feltöltést nagyon nehéz fejleszteni. Pl. LTE-n FDD-n pontosan ugyanannyi frekvencia van US-re (DOCSIS-nál ugye sokkal kevesebb) mint DS-re, de még ekkor is sokkal kisebb az US kapacitása mint a DS. Mindkettő rendszer esetén más az US és a DS modulációja is, nem véletlenül.

"gyakorlatilag a max 30 mbit amit kiadhatnak, mert egyébként megölnék a szegmens többi kliensét."

Miért? Ezt kifejtenéd egy kicsit?

[ Szerkesztve ]

(#92886) cocka válasza cof (#92697) üzenetére


cocka
veterán

Most teljesen véletlenül találtam meg ezt a hozzászólást. Ritkán járok ide, mert amíg érdemi változások nem történnek UPC-ék háza táján, addig fosok rá. Mindennap meg nem fogok napi 200 hsz.-t végigolvasni.

Viszont kb. 1 éve (szerintem amikor hivatalosan is el lett adva a vodkafosnak a cég) nem megy a wi-free. Önkényesen kikapcsolták. Természetesen a my vodkafos nem engedi visszakapcsolni.

Mivel mértem? Natúr USB3-as wifi adapterrel USB3-as porton. T9UH, ha nagyon érdekel.

Annyira nem tudtam mire vélni, hogy az ügyfélszolgálatot is megkérdeztem. Persze nem tudták.

A pingből lehet látni, hogy ez nem sima 2.4-en mért UPC-s net, hanem wi-free.

Ami a többi szolgáltatást illeti:
Biztos csak én lakok a holdon, de az örökös panaszkodókkal ellentétben, nekem sosincs problémám a nettel. Egy baja van. Szar a feltöltési sebesség. De úgy látom ennek emelésére az elkövetkezendő 20 éven belül nem lesz lehetőség.

Azt várná az ember, hogy majd a marketing bullshitnek legalább a negyede igaz lesz és lesz majd baromi jó vezetékes net is, ami felkavarja az állóvizet, na ehhez képest az állóvíz tömege csak nő, de nem kavarog semerre. Ezenkívül csak az ígérgetések mennek, hogy ez lesz meg amaz lesz. Jó. Mikor?

Még a feltöltési sebességre: Marha érdekes, Svájcban ott az Alpok, tehát van a koax előtt akadály bőven, érdekes mégis tudnak 60 megabites feltöltést adni. Pedig az is UPC. Hát hogy van ez?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#92887) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Régi modemek közül melyik amelyiket érdemes lenne megnézni DB helyett? A TC7200, amit megtaláltam visszakeresve, de nincs info arról, hogy mekkora sávszélességet tud. Úgy rémlik volt még egy másik típusú. Valami olyan kéne, amivel az 500-as netből ki tudok hozni legalább 300-at. Látom, hogy van új modem, de franc tudja, hogy mikor ér ide a fejlesztés, nekem meg nincs kedvem éveket várni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#92888) kali válasza inf3rno (#92887) üzenetére


kali
legenda

Ubee EVW3226 esetleg.

(#92889) MadMancs válasza inf3rno (#92887) üzenetére


MadMancs
veterán

Ubee és TC is tud 300at.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#92890) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Okés, köszi!

Buliban hasznos! =]

(#92891) woodworm válasza gduck (#92866) üzenetére


woodworm
veterán

A Digi is ad mindenféle szívfájdalom nélkül dupla eszközt, ha úgy jön ki a lépés, tehát felejtsük is el példálózásnak.

(#92892) inf3rno válasza cocka (#92886) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ez érdekes. Nekem megy a wi-free és még van három másik UPC-s lakás, amit elér a mobilom, és azoknál is írja mindegyiknél.

Buliban hasznos! =]

(#92893) cof válasza inf3rno (#92887) üzenetére


cof
veterán

Meg van még a Cisco EPC3925 is. Most ilyenre vadászom, egyelőre mindenhol T-set találtam csak.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92894) inf3rno válasza cof (#92893) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Amúgy ezeknél kell majd valami felhasználói nevet jelszót beütni, vagy hogy működik az átállás?

Honnan látod a Cisco-nál, hogy T-s? Én nem látok semmi logot rajta azon amiket találtam.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#92895) tomp


tomp
félisten

Volt téma ugye, hogy a Vodafone TV miként is megy a neten!
Nos! A Vodafone TV külön "sávból" megy mint ahogyan a Wi-Free is!
Ezeket a CB oldaláról meg is lehet nézni!

(#92896) gduck válasza woodworm (#92891) üzenetére


gduck
addikt

A Digi optikai végberendezést használ végpontként. Szerintem jó példa, szerinted meg nem. Maradjunk ennyiben ;) Igazából tök lényegtelen, annyi a lényeg, hogy végre a 29-es körzetben is van rendes net!

[ Szerkesztve ]

(#92897) gduck válasza anglergab (#92884) üzenetére


gduck
addikt

Nálam pl 15/6. De egy hónapja még 15/3 volt (évek óta ennyi volt, gondolom valamit fejleszthettek). Csúcsidőn kívül megvan az 500/22, de általában 200-300/22.

[ Szerkesztve ]

(#92898) cof válasza inf3rno (#92894) üzenetére


cof
veterán

Fel kell regisztrálnod majd a hálózatra, addig nem lesz internet. A pcreg.upc.hu címen.

Nem látom kívülről, rákérdezek, hogy melyik szolgáltatónál volt használva. :)

Illetve lehetne látni képen, hogy UPC-s, mert az alján van egy Wifi SSID címke már ha nem távolították el.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92899) NTX


NTX
tag

Tud valaki segíteni abban, hogy lehet megváltoztatni a Compal CH7465VF modem/router 0.1 végű alapértelmezett ip címét 1.1 végződésre? Illetve ezt lehet csak modemként használni?sehol nem találom a menüben!

(#92900) inf3rno válasza cof (#92898) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ahogy nézem ez a Cisco 440-et is tud WAN-on, szóval a CB-hez képest sávszélben nem lennék egyáltalán visszább. Ooklával most 384-et hoz az 500-as net.

Köszi, gondolom akkor MAC addresst vagy ilyesmit kell majd reggelnem. Ha bereggelem az újat, akkor a CB már nem fog működni utána?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.