Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92751) tomp válasza cof (#92750) üzenetére


tomp
félisten

Igen mivel ott mind2 hangsáv Dolby. De ha nincs kódolt HD-d akkor nem szép dolog általánosítani. ;)
NatGeo HD, RTL Klub HD, RTL2 HD, TV2 HD csatornák, egyéb nem Dolby-s HD csatornákon AAC van.

(#92752) szabogabor10 válasza tomp (#92751) üzenetére


szabogabor10
veterán

Fura. Akkor viszont pl. az RTL Klub HD-n magasabb bitráta lehet, mint DVB-n, mert feltűnően tisztán szól. Nem emlékszem, hogy ott is ennyire tiszta lenne.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#92753) cof válasza tomp (#92751) üzenetére


cof
veterán

No, majd legközelebb megnézem ha újra kódolatlanok lesznek.

Mondjuk azért érdekes nekem mert amiket enkóron is látok pl. Natgeo HD felvételeket mindegyiknél AC3 a hangsáv. Bár azt nem lehet tudni, hogy melyik szolgáltatótól van a felvétel.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92754) tomp válasza szabogabor10 (#92752) üzenetére


tomp
félisten

Nem csak a bitráta számít hanem a kódolás profilja is. Sőt! Voda IP-n azért szebb a HD mivel jobb profillal van tömörítve.

Legegyszerűbb hasonlat: 320-as mp3 is másképp szól eltérő "q" profil paraméterrel.

(#92755) szabogabor10 válasza tomp (#92754) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ennyire nem vágom, de köszi az infót, megint okosabb lettem. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#92756) cof válasza cof (#92753) üzenetére


cof
veterán

Nem tudom ez melyik szolgáltató, de Discovery HD Autókereskedők, History HD Zálogcsillagok MP2 2 csatorna 192 kbps, kemény.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92757) tomp válasza cof (#92756) üzenetére


tomp
félisten

Discovery Channel koaxon neked max SD. Ott meg az MP2 mondhatni "teljesen jó"

(#92758) cof válasza tomp (#92757) üzenetére


cof
veterán

Ezek torrentek.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92759) tomp válasza cof (#92758) üzenetére


tomp
félisten

Mikori műsorok? Régebben simán az SD-ről szedték le a hangot és rakták a HD-re mert nem olyan rég óta van csak hivatalos Discovery HD.

(#92760) cof válasza tomp (#92759) üzenetére


cof
veterán

Friss releasek. Autókereskedők 19. évad. -NFC release.

Nem tudom melyik szolgáltató lehet egyébként mert a videó bitráta is csak 4000 kbps. De nem tömörített anyag mert 1080i.H264.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92761) anglergab válasza szabogabor10 (#92752) üzenetére


anglergab
addikt

Az OTT mindig vagy ugyanannyi, vagy inkább magasabb bitráta mint a DVB. Ott nem kell 27 db 8 MHz-es (50 Mbps-es) PAL csatornához illeszteni a streameket. Illetve a sokféle régebbi mediabox-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#92762) kezo0


kezo0
addikt

Mai cikk, sok újat nem tartalmaz:
Kiborultak a Vodafone ügyfelei a szolgáltatás minősége miatt

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#92763) cof válasza kezo0 (#92762) üzenetére


cof
veterán

Ezen kicsit felnevettem. :))

lakosságnál található végberendezéseket – modemek, TV boxok – is cserélni fogja a szolgáltató a következő hónapokban, hogy a lehető legújabb és lehető legnagyobb stabilitást biztosító eszközökkel rendelkezzen minden ügyfél

Egyébként én sikeresen átvészeltem ezt az évet, kétszer volt probléma. Egyszer EU szinten mindenkinél, másik meg 1 nap nagy vihar után, gondolom a biztosíték leoldott a szekrényben, aztán azt nem tudják központból megoldani.

Szóval összességében stabilak vagyunk itt nálam.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92764) anglergab válasza cof (#92748) üzenetére


anglergab
addikt

Köszi! Ez alapján a Wi-Free és a privát wifi interfészek bridge-elve lehetnek, azaz nem kell a Wi-Free-hez a router funkció a kábelmodemben (viszont a privát wifihez kell, de ott a NAT miatt).
Viszont IPv6/DSLITE-hoz kell.

[ Szerkesztve ]

(#92766) anglergab válasza #72445440 (#92765) üzenetére


anglergab
addikt

Köszi neked is. Azt tudjátok esetleg, hogy max. hány publikus IP címet osztanak modem módban?

(#92768) anglergab válasza #72445440 (#92767) üzenetére


anglergab
addikt

Köszi a választ!
Most ritkán van az, hogy modem módban 1-1 PC van a portokon. Ekkor minden ilyen PC-re kell megbízható tűzfal, nem lehet portokat nyitni stb. mert kint vannak az interneten.
Erre a gyakori megoldás a router, ami lényegében egy ilyen PC, saját tűzfallal, NAT-tal, DHCP szerverrel.
Ez adott egy extra védelmi vonalat.
Ha bejön a natív IPv6, akkor pedig ez kiesik, olyan lesz a helyzet mint amit fent írtam, azaz minden eszköz közvetlenül kint lesz az interneten.
Vagy a NAT IPv6-on is megmarad, a "védelmi" funkciója miatt amikor már nem kellene mert van elég IP cím?

(#92769) vargalex válasza anglergab (#92764) üzenetére


vargalex
félisten

Mivel külön tartományból kapnak IP-t, így szerintem pont nincsenek bridge-elve. A saját wifi és a LAN van.

Alex

(#92770) vargalex válasza anglergab (#92768) üzenetére


vargalex
félisten

Tűzfalazni lehet NAT nélkül is. Persze kérdés, hogy a HGW, vagy az home routerek (legalábbis gyári firmware esetén) erre mennyire képesek...

Alex

(#92772) Toth_Jani válasza linuxalpine (#92771) üzenetére


Toth_Jani
őstag

A műsorvisszanéző és a HorizonGO ugyanaz, néha előfordul hogy alig pár csatornát vesznek fel, lehet hogy belső technikai hiba miatt.
Természetesen lehet panaszt tenni csak nincs mire hivatkozni, egy ingyenes extra szolgáltatás esetén, mert ennyi erővel a Digit is perbe lehetne fogni hogy náluk miért nincs visszanézhető adás.
Az meg egy dolog hogy a Vodánál ez egy ígéret ami hol működik hol nem.

[ Szerkesztve ]

(#92773) vargalex válasza anglergab (#91812) üzenetére


vargalex
félisten

Megjött a válasz az ismerőstől a Docsis 3.1-re: "Egyenlőre Budapesten, Miskolcon és 29-es körzet (RFoG) területen lesz értékesítve a termék.".

[ Szerkesztve ]

Alex

(#92775) Toth_Jani válasza linuxalpine (#92774) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Ja, akkor gondolom feltételezték hogy nem tudod elindítani a visszanézőt.
Mondjuk a Vodát nem ismerem de az biztos hogy T-nek szegeden van ügyfélszolgálatos központja, ott elég sok egyetemista dolgozik mint diákmunkás, és nem mindenki Infó szakos. (Sőt szinte senki mert ők jobb munkát is kapnak.)

(#92777) vargalex válasza linuxalpine (#92776) üzenetére


vargalex
félisten

Utóbbi sajnos tényleg így van. Sőt, jön ott még DHCP/DNS request is. Inkább csak FTTB területen és valószínűleg azért, mert a felhasználó a bejövő kábelre köt egy gépet, vagy éppen a router LAN partjába dugja.
Windows esetén sajnos teljesen szokásos működés, hogy beállított PPPoE kapcsolat esetén azért próbálkozik DHCP-n is IP-t szerezni...

Alex

(#92778) anglergab válasza vargalex (#92773) üzenetére


anglergab
addikt

Köszönöm az infót!

(#92779) anglergab válasza vargalex (#92777) üzenetére


anglergab
addikt

Korábban Wi-Free esetén is jött vissza sok/sokféle kéretlen forgalom más kliensektől (DHCP, DNS, NetBIOS, rengeteg ARP, más UDP). Mintha sok broadcast storm ment volna folyamatosan a hálózaton.

Most is van, de elég ritka és kevés ilyen UDP csomag érkezik (csak torrent csomagot láttam így bejönni mostanában, a gépemen nem futott torrent).
Azt nem értem hogyan jöhet be ilyen forgalom kéretlenül. Nincs beállítva izoláció vagy ez "természetes" azért hogy lehessen peer-to-peer kapcsolat?

[ Szerkesztve ]

(#92780) gabo01


gabo01
senior tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem friss upc/vodafone előfizetőként. Szenvedek a kábel tv csatornasorrend beállítással egy samsung tv-n smartcard-al. Nincs valami trükk amivel nézhető az összes csatorna tetszőlegesen sorbarendezve?
Ha Magyarországot állítom be akkor meg van minden csatorna de nem lehet a sorrendet módosítani. Amikor más országot választok tetszőlegesen módosítható a sorrend de hiányzik néhány csatorna (rtlk hd, spektrum home) amiket néznénk!

(#92781) vargalex válasza anglergab (#92779) üzenetére


vargalex
félisten

Ahogy hallottam, a Digi sokszor "buta" switch-eket használ a lépcsőházakban. Ott nincs semmilyen szűrés. Persze Cisco switch esetén sincs, ha nem állítanak be...

Alex

(#92782) kabelmania27 válasza gabo01 (#92780) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Elvileg van auto csatornafrissítés beállítás, amelyet ha kikapcsolsz tudsz sorrendet változtatni.

(#92783) vargalex válasza gabo01 (#92780) üzenetére


vargalex
félisten

Nem tudom, mi a jelenlegi kínálat, régen a ChanSort volt erre a megoldás. Azaz exportáltad a TV-n a csatornákat, PC-n szerkesztetted/sorba rendezted, majd importáltad. A TV-n pedig ki kellett kapcsolni a csatornalista frissítését (mert akkor újra visszaáll).

Alex

(#92784) gabo01 válasza kabelmania27 (#92782) üzenetére


gabo01
senior tag

Köszi a választ! Hol találom ezt az opciót? :U

(#92785) vargalex válasza gabo01 (#92784) üzenetére


vargalex
félisten

A TV menüjében... :)

Alex

(#92786) kabelmania27 válasza gabo01 (#92784) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Csatornabeállításoknál szokott lenni, elvileg használati útmutatóban van leírás.
Ha nem találod ITT tudod megkérdezni.
Nézd meg amit vargalex javasolt.

[ Szerkesztve ]

(#92788) LouiS22 válasza linuxalpine (#92771) üzenetére


LouiS22
veterán

Viacom, nem MTV. A visszanézhetőséget csatornák szabályozhatják (van-e rá jog vagy nincs rá jog - és ez még "saját gyártású műsornál" is műsoronként eltérhet, mert ha vásárolt formátumból készült a saját gyártás, akkor a jogtulajdonos mondhatja azt, hogy bocs, de nem lehet, vagy csak 7 napig, vagy csak 30 napig, stb), elvileg és gyakorlatilag egy xml fájlt vagy valami feldolgozható akármit adnak át a szolgáltatóknak, akik meg beállítják - jelen esetben túl jól sikerülhetett, vagy egyáltalán nem sikerült nekik - a saját rendszerükben.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#92789) sziszi-fuszi válasza vargalex (#92773) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Bocsi, de szerintem hibás az idézeted, mert "egyenlőre" almát, körtét és néha embert vagy marhát, no meg egyebet vágnak, amit pedig te szeretnél az az "egyelőre".

"Mi a különbség az egyelőre és az egyenlőre között?
A két szó alakja hasonló – egy mássalhangzóban térnek el -, de jelentésük különböző. Az egyelőre ‘most és még egy ideig, jelenleg még’ jelentésben használatos. Pl. Egyelőre nem veszünk új ruhát.
Az egyenlőre az egyenlő melléknév ragos (-re) alakja, ennek jelentése ‘egyenlő részekre’. Pl. Egyenlő darabokra vágtuk fel az almás süteményt.

(Grétsy László – Kemény Gábor 2005. Nyelvművelő kéziszótár. Tinta Könyvkiadó, Budapest, 123.)"

Bocsánatot kérek mindenkitől, hogy ezt idehoztam. Nem akarok nyelvtan náci lenni, de ez (Nem csak vargalex hanem mindenki) esetében rendkívüli módon irritál!)
:R :R

Mi alá kell írás?

(#92790) anglergab válasza vargalex (#92781) üzenetére


anglergab
addikt

Ok, de UPC Wi-Free-re írtam. Ott GRE tunneleken megy a forgalom központi Wireless Access Gateway-be (WAG), ami AAA, DHCP funkciót, NAT-olást csinál.
Mondjuk azt nem tudni, hogy az internetforgalom is a WAG-on megy, vagy csak bizonyos authentikációs stb. üzenetek.

(#92792) anglergab válasza vargalex (#92770) üzenetére


anglergab
addikt

Ok, viszont mobilneten is jön az IPv6, ott nincs HGW/modem külön amin lehetne tűzfal. A telefonok iptables-e erre jó lesz? Illetve mi lesz a nyitott portokkal?

(#92793) cof válasza linuxalpine (#92791) üzenetére


cof
veterán

Meg kell vizsgálni ezt a dolgot úgy, hogy más szolgáltatónál vagy akár a Horizon BOX visszanézővel elérhető-e adott csatorna műsora a videótárban.

Ha máshol visszanézhető, akkor nem arról van szó, hogy nincs internetes sugárzásra engedély, hanem VTV-re esetleg nincs megállapodás (de akkor a Vodafone sara).

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92794) LouiS22 válasza linuxalpine (#92791) üzenetére


LouiS22
veterán

Persze, egyről beszélünk. Én is azt mondom, hogy vélhetően a Vodafone jogosultságot kezelő szoftverében van elb*szva valami.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#92795) gabo01 válasza kabelmania27 (#92786) üzenetére


gabo01
senior tag

Nem találom! :O
Megyek a samsung topikba hátha!

(#92796) kabelmania27 válasza vargalex (#92773) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Remélhetőleg előbb-utóbb mindenhol lesz d3.1 szolgáltatás.

(#92797) szabogabor10 válasza vargalex (#92773) üzenetére


szabogabor10
veterán

Köszi. Kerületekről és indulási időről nincs infó, ugye?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#92798) vargalex válasza sziszi-fuszi (#92789) üzenetére


vargalex
félisten

Köszönöm szépen, írtam, hogy idéztem... Tisztában van vele, hogy mit jelent? (Igen, copy+paste-oltam...)

Alex

(#92799) vargalex válasza anglergab (#92792) üzenetére


vargalex
félisten

A legtöbb általam ismert rendszeren alapból minden tiltott befelé...

Alex

(#92800) sziszi-fuszi válasza vargalex (#92798) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

:R Idézni úgy is lehet, hogy az ember nem ctrl+c majd ctrl+v-t használ! :R

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.