Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80151) krisz768_ válasza kabelmania27 (#80150) üzenetére


krisz768_
tag

Router módba van, eddig nem adott okot, hogy vegyek másikat eddig megfelelt. Panelba bejön a kábel 1x elvan osztva és megy a cb-ba. Az elosztó a szekrény mögött van(ezért nem tudom megnézni) , de új kábelt húztak be beszereléskor, az elosztót is ők adták. Gondolom megfelelőt hoztak.

[ Szerkesztve ]

(#80152) kabelmania27 válasza krisz768_ (#80151) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés. Nézd meg a modem F csatlakozója nem lazult-e ki.

[ Szerkesztve ]

(#80153) adika4444 válasza krisz768_ (#80151) üzenetére


adika4444
addikt

Ha LAN-on, és kívülről is jó, és csak belülről a külső címet hívva rossz, akkor ezen a fantasztikus eszközön a Hairpin NAT sem működik megfelelően. A Hairpin NAT annyit tesz, hogy amikor meghívod a publikus címedet, akkor azt átforgatja a célgépre ahova mutat a portforward. Lehet itt más a neve, de mivel az előfizető úgy sem fér hozzá, ezért igazából irreleváns.

Csinálj egy resetet a CB-on, és állítsd be újra, talán megoldja, de szerintem nem igazán fogja. Én nem tudom tesztelni, mert nincs CB-om, de valaki ránézhetne, hogy ha nyit valami adatforgalmazós szolgáltatást, és a külső címet hívja egy másik eszközről belső hálózaton, neki is megdöglik-e a dolog.

üdv, adika4444

(#80154) krisz768_ válasza kabelmania27 (#80152) üzenetére


krisz768_
tag

Nem, megigazítottam és így is újraindul. A cb logjában semmi nincs kivéve ezt: "Illegal - Dropped FORWARD packet:", de ez sem teljesen abban az időpontban.

(#80155) kabelmania27 válasza krisz768_ (#80154) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amennyiben használsz saját routert állítsd át a cb-t modem üzemmódba.
Próbáld meg amit adika4444 írt.

[ Szerkesztve ]

(#80156) krisz768_ válasza kabelmania27 (#80155) üzenetére


krisz768_
tag

Factory reset-t holnap megpróbálom. A routeres dolgot is ki tudom próbálni ha a reset nem jön be, mert jelenleg: 2.4:tplink,5ghz:cb

(#80157) kabelmania27 válasza krisz768_ (#80156) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, lehet modem üzemmódban stabilabb lesz a cb.

(#80158) laci88kiss válasza kabelmania27 (#80157) üzenetére


laci88kiss
kezdő

Nem, sajnos nem az. Sőt egyenesen borzalmas. Múlt héten vettem egy asus - rt-ac86u routert, amit eleinte egy technicolor tc7200-al hasznátam. Aztán mondom vissza regisztráltatom már a cb-t mert korábban nem tudtam kiprobáni modemmódba... Jobb lett volna ha maradok a tc7200 :O Bár en azzal sem vagyok elegedett, az is pingel, viszont sokkal ritkábban ugrik ki, es sokkal kisebbeket. Nagyon szeretnék kipróbáni egy cisco 3925-t de nem látok most eladó példányt ami upc szoftveres. Esetleg itt a fórumon nincs valakinek egy eladó darabja? :B :B :B online Játékhoz kell a stabil ping :) és konkretan már mindennel próbákoztam, sőt itt a forumon is kértem segítséget. viszont a cisco még megmardt mint lehetőség.

(#80159) cof válasza laci88kiss (#80158) üzenetére


cof
veterán

A vaterán most látok kettőt, az egyik az UPC-s volt a fényképen lévő címke alapján (ez a drágább) a másikról nem derül ki milyen hálózaton üzemelt.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#80160) Beniii06 válasza laci88kiss (#80158) üzenetére


Beniii06
őstag

Ha megvan a tc7200, akkor miértnem regisztráltatod vissza azt? Vagy az "átregisztráltatás" alatt eszközcserét is értesz?

"Got any other secret weapons?"

(#80161) Beniii06 válasza cof (#80159) üzenetére


Beniii06
őstag

Igen, azért a cisco-val vigyázni kell, mert elég sok szolgáltató használta(Invitel és talán Telekom is + ki tudja mennyi kisebb szolgáltató) és nem is szokott logó lenni rajta, nem úgy mint a tc-ken/ubee-n, így csak a webes felületről derülhet ki, milyen fw van rajta, ha az eladó nem tudja megmondani.

Szerk.: Attól, hogy még rajta van a UPC-s logó nem biztos, hogy működni fog, mert lehet nem magyarországon volt használva, illetve előfordulhat olyan is, hogy valami oknál fogva tiltva van a modem(igaz ilyennel nem találkoztam még), mindenesetre én nem vettem zsákbamacskát, megbízható eladótól vettem itt aprón és azóta is szépen teszi a dolgát, legalábbis nem panaszkodnak az eszközre, akik használják. :)

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#80162) laci88kiss válasza Beniii06 (#80160) üzenetére


laci88kiss
kezdő

Megvan persze. cb-vel kaptuk az előfizut, csak én szereztem hozzá egy tc7200-at a netről, és az sokkal stabilabb valóban ahoyan mondták is itt. Aztán kiakartam most próbálni a cb-t egy routerrel. De ez a cb egy kalap f.....s legszivesebben bedobnám az ablakukon egy téglával :D Tc helyett most szeretnék kipróbálni egy ciscot :) ezért nem regeltetem vissza. 48perc volt a cb regisztráltatasa telefonon :O

(#80163) laci88kiss válasza cof (#80159) üzenetére


laci88kiss
kezdő

köszi CoF. Egyenlőre megvárom, hatha van itt valakinek a fórumon. Tc is innen van, és gond nélkul tudtam használni azonnal :)

(#80164) Beniii06 válasza laci88kiss (#80162) üzenetére


Beniii06
őstag

Nem igazán értelek, a webes felületen(összefoglalóban benne van) kb. 5 perc regisztrálni a másikat(ha megvannak a szerződéskori adatok), de ha szereznél is egy ciscot, azt szintén regisztrálni kellene. :U

"Got any other secret weapons?"

(#80165) laci88kiss válasza laci88kiss (#80162) üzenetére


laci88kiss
kezdő

Azért azt megjegyzem, h normál felhasználónak, normál használtra a cb tökéletes. sőt a gyári beépített routere sokkal erősebb mint a tc7200-é. Viszont aki online pvp játszik, vagy szeretne játszani az még csak a gondolatát is felejtse el, hogy ez működni fog. Mert nem, akárhogy, akármit állítasz, egy kupac sz....r sajnos.

(#80166) laci88kiss válasza Beniii06 (#80164) üzenetére


laci88kiss
kezdő

nem működik egy jó ideje a webes reg ;) ezért kénytelen vagy telefonon intézni, és bizony a közel 50percből 40percet zenet voltam kénytelen hallgatni. tc nem regelem mar vissza, mert tudom mit tud. És mivel én beregisztráltattam a tc a cb helyére annak idején, így a tc a szerződesből kiütte a cb :D hiába kötöd össze és futod végig az 5pontban leírtakat...mind1 hagyjuk. nem ez a lényeg.

(#80167) Beniii06 válasza laci88kiss (#80166) üzenetére


Beniii06
őstag

nem működik egy jó ideje a webes reg
Ezt jó tudni, új információ, én két hete kb. probléma mentesen tudtam használni a felületet sikeresen.

Nem tudom milyen különbségre számítasz a cisco és a tc között, ha ennyire a ping számít, mivel azok nem puma-s chispetesek, így lényegbeli különbségre nem számítanék a kettő között, tehát szerintem ha a tc-vel meg voltál elégedve, akkor nyugodtan visszarakhatnád azt(modem módban kb. 0 a különbség), de ha téged az nyugtat meg, hogy kipróbálod az összest, akkor egy Ubee-t is szerezz be és akkor el tudod dönteni a tc/ubee/cisco/cb kvartettből melyik a legjobb. Kíváncsian várom a fejleményeket, írd majd meg légy szíves az eredményt! :)

"Got any other secret weapons?"

(#80168) cof válasza Beniii06 (#80167) üzenetére


cof
veterán

Ubee van nekem is tartalékba, ha a TC7200 megnyekken, már elég öreg róka.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#80169) gduck válasza laci88kiss (#80165) üzenetére


gduck
addikt

Azért ez picit túlzás! Nekem egy ősrégi TP-Link 1043 v1-es van (igaz legújabb Openwrt van rajta, hogy bírja az 500-as netet) mögötte és semmi bajom online játék közben ;)

(#80170) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Gyereknél akadozik a tv adás, de mindegyik.
Ugyanaz a box van nála is, másikon minden ok.
Mi lehet a gond?

#?*@&!

(#80171) kabelmania27 válasza zeon.hu (#80170) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Box újraindítás vagy újratelepítés után nem javul a helyzet?
Lehet gyenge a jelerősség vagy túlmelegedett. Múltkor lefényképezett osztón kívül ha látsz másikat meg kellene nézni, hogy milyen tipusú.

[ Szerkesztve ]

(#80172) zeon.hu válasza kabelmania27 (#80171) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nincs több osztó.
Reboot volt.
Jelerrősség low, de mindkettő a felső határon.

#?*@&!

(#80173) kabelmania27 válasza zeon.hu (#80172) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Múltkor jobb volt a helyzet akkor nem az összes csatornával volt gond.
Ha tudod nézd meg a modem értékeket,a korábbi állapot és a mostani különbségéből kiderül hogy mennyire rossz a jel.

(#80174) zeon.hu válasza kabelmania27 (#80173) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Igen, de most csak az egyik ilyen, másikon semmi gond nincs. Legutóbb mindkettő laggolt.
Boxra lebontva mutatja valahol a webes felületen?
(Már nem vagyok otthon, nem tudom megnézni)

#?*@&!

(#80175) kabelmania27 válasza zeon.hu (#80174) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés. Boxra lebontva nem mutatja, de a cb értékekből lehet következtetni, hogy mennyire rossz a bejövő jelerősség.
Amennyiben a tévében van dvb-c mpeg4 tuner ci+ modulfogadóval kérhetsz médiacardot ekkor nem kell a box, viszont gyenge jelnél nem lesz jobb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#80176) zeon.hu válasza kabelmania27 (#80175) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Lányomnál monitor/tv van.

#?*@&!

(#80177) laci88kiss válasza Beniii06 (#80167) üzenetére


laci88kiss
kezdő

igen, most néztem valóban működik a reges oldal. Pont nem működött mikor én próbáltam. Mit várnék a ciscotól? Szép sima ping, 50ms ne legyen nagyobb kiugrás. TC kiugrik néha 200ms re, de nagyon ritkán, és a ping átviteli göbe aránylag szép. Viszont a CB kiugrig 500-ra tökéletes le és féltöltési értékek mellett nagyon gyakran, és olyankor nálam a játékban durva akadások vannak :N

(#80178) cof válasza laci88kiss (#80177) üzenetére


cof
veterán

TC7200

(#80179) laci88kiss Quake-t tolom néha, sajnos manapság csak orosz szerveren van élet, és 50 körül van a ping-em, tök utálom mikor átmegy a gyereken a rgun, pedig én úgy látom, hogy eltalálta... :U

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#80179) laci88kiss válasza gduck (#80169) üzenetére


laci88kiss
kezdő

kinek mi, sokan észre sem veszik. Top 50 vagyok világranglistán player kill-be, amivel játszom. Én már mindent észre veszek ha nem úgy megy.

(#80180) laci88kiss válasza cof (#80178) üzenetére


laci88kiss
kezdő

hehe :K , igen, ilyen a tc nalam is. Viszont ha megcsinálok 10 ilyen tesztet, akkor 1biztos, hogy van benne ami 200ra kiugrik. 1000x stabilabb mint a cb, az biztos

(#80181) degec


degec
senior tag

Tisztelet !
Ügyfélmegtartós ajánlat ha lejár a hűség végén 2019.11., visszapattan listaárra? vagy marad ezen az áron minden ahogy van. és megy tovább. áprilisban hátha (naív mode on) VODA alól már kicsit jobb ajánlat érkezik..ehehehe ;]

(#80182) F-ECT$ válasza degec (#80181) üzenetére


F-ECT$
titán

Én úgy tudom, hogy hűség után maradnia kell az árnak, és csak inflációval emelhet a cég évi 2x. Egyébként mid van és mennyit fizetsz?

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#80183) degec válasza F-ECT$ (#80182) üzenetére


degec
senior tag

29-es körzetben: 500 as net, 2 vezóstelefon alap csomaggal, prémium tv két felvevővel 9800.-
Köszi a választ én is így sejtettem..

[ Szerkesztve ]

(#80184) Kicsirics77 válasza degec (#80183) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Én miután lejárt a szerződésem megkerestem őket,hogy mit tudnak ajánlani,mivel az üsz. semmit nemtudott ajánlani így visszahívtak 2 nap múlva hogy a meglévő prémium tv+500-as net + alap telefont 7700 ft helyett 6980ft-ért tudják adni ha aláírok 1 évet,ez azért elég jó ajánlat volt részemre.Érdemes bepróbálkozni a felmondással mert akkor kapsz valami egyedi ajánlatot ügyfélmegtartóban.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#80185) vesir


vesir
tag

Ma az eBay-en rányomtam egy item követésére és feldobta az alábbi oldalt. Még mindig él ez az adathalász trükk, vigyázzatok!



[ Szerkesztve ]

(#80186) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

UPC vezetékes előfizetéshez nem ad készüléket?
Telekom volt korábban, ők adtak.

#?*@&!

(#80187) cof válasza zeon.hu (#80186) üzenetére


cof
veterán

Pénzért ad. [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#80188) Intruder2k5 válasza zeon.hu (#80186) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem adnak TV-t se, számítógépet se, és telefont se. Ezekről magadnak kell gondoskodni. :)

(#80189) Thinky78


Thinky78
újonc

Üdv srácok. Beköltöztem egy lakásba albérlőként s szeretem volna a UPC szolgáltatásait igénybe venni mert más szolgáltató nincs. Leadtam a rendelést amit először elutasitotak mert a megadott címen tartozás van. Tulajdoni lap, bérlői nyilatkozás beszerzése s leadása itt tartok most de időközben eltelt két hónap nem az én hibám miatt. Múlthét pénteken kerestek telefonon de nem tudtam felvenni, szám visszahív / Ügyfélszolgálat/ de az ügyintéző a nyomát se látta hogy engem bárki keresett volna a UPC-től, de azt mondta fognak keresni. :) Azóta senki nem hívott s emailt se kaptam tőlük. A Rövid történetem után az lenne a kérdésem hogy akinek van ilyen téren tapasztalata, az szerint mikor fognak engem újra keresni vagy merre induljak el?!

(#80190) atala


atala
addikt

Szentendre környékén lassulás van. Ez már nem is lassulás, majdnem megállás. 1Mbit/22Mbit.

Szerk: Mire leírtam, megcsinálták. :)

[ Szerkesztve ]

(#80191) F-ECT$ válasza Thinky78 (#80189) üzenetére


F-ECT$
titán

Kezdj el a nyakukra járni, maguktól nem fogják ezt a dolgot erőltetni. Ha a kezedben van a bérleti szerződés, és neked nincs tartozásod, akkor keresd őket pár naponta minden fronton (hívás, személyes, weboldal), aztán egyszer csak átjutsz.

Dive ever, work never.

(#80192) Sanya válasza zeon.hu (#80186) üzenetére


Sanya
nagyúr

Azt bérelted, jó pénzért. Havi 500Ft vagy többért.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#80193) Thinky78 válasza F-ECT$ (#80191) üzenetére


Thinky78
újonc

Bérleti szerződésen nincs de az általuk kért papírokat feltöltöttem az oldalukon / tulajdoni lap, bérleti szerződés/. Azt nem tudom hogy van e valami nyoma annak hogy én mit akarok :) Amikor leadtam a rendelést megkaptam a szerződéseket, ügyfélszámom is van + Hbo Go hozzáférést / amit azóta se tiltottak le/ de ennél több nem történt mert kiderült hogy tartozás van a címen. Ha bemegyek az ügyfélszolgálatra vajon nem fognak rám hülyén nézni s azt mondani hogy majd visszahívjuk?! :D De ez lesz akkor s lehet megsürgetem őket :D Köszönöm a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

(#80194) Thinky78


Thinky78
újonc

Tulajdoni lapom és bérlői nyilatkozatom van :) Elírtam elnézést s már nem tudom szerkeszteni :)

(#80195) Intruder2k5 válasza Thinky78 (#80193) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha van szerződésed a UPC-vel, csak a bekötést nem csinálják meg, akkor x idő után (azt hiszem 30 nap, de lehet 60, meg kell nézni az ÁSZF-et) kötbérre vagy jogosult. Ha benyújtod az igényt, tuti felgyorsul az ügymenet.

[ Szerkesztve ]

(#80196) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni.

Településünkön több mint 1 éve van bent a UPC.
A település 95%-a le van fedve általuk.
Szerettem volna én is csatlakozni hozzájuk, de a mi utcánkba nem is húzták be a kábelt.

Megkeresésemre azt mondták technikai akadálya van (túl sok az egyéb kábel az oszlopokon elvileg, nem fér már el az övéké). Ebben lehet valami. tényleg sok kábel lóg az oszlopokon, de ezekből a kábelekből már csak ugye az áramot és a másik (konkurens) szolgálató kábele van használatban, a többi halott kábel (régi Matáv telefonkábel, nincs már vezetések telefon az egész utcában, sehol sem), valami régi más szolgáltató kábele, aki már nem is létezik...stb.

Na szóval, a lényeg. Szeretnék egy csoportos kérvényt benyújtani a UPC felé, hogy mégis intézzék el a kábel behúzását (akár úgy is, hogy a régieket amiket nem használ senki leszednék).

Az utcában van kb 25-30 ház, ezeknek a tulajaival már szóban beszéltem és kb 20 biztosan váltana UPC-re, mert a jelenlegi szolgáltatóval nagyon nincsenek megelégedve.

Szeretnénk beadni egy nyomtatványt, amit mindenki aláírna, hogy ha megvalósítanák jó ajánlat esetén beköttetné a UPC-s szolgáltatást magához (TV + internet).

Van valami sablon nyomtatvány erre a célra?
Minek kellene szerepelnie a nyomtatványban /-on?

Tudtok nekem ebben segíteni?

Előre is köszönöm!

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#80197) lszlogal válasza Tanisz (#80196) üzenetére


lszlogal
senior tag

Ha van már egy vagy több szolgáltató az ÉMÁSZ oszlopon, akkor lehet nem is fogják felengedni rá.

(#80198) kabelmania27 válasza Tanisz (#80196) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ezt ír le nekik ITT vagy ITT.

(#80199) bucihost válasza merqree (#80100) üzenetére


bucihost
senior tag

Ha mondjuk van 5-6 eszköz a háztartásban, ami ugyan azon hálózaton lóg. Ebből 1 eszköz egy 4 kamerás fullhd kamerarendszer :) Na meg ott a homework... nem mind1 mennyi idő alatt megy fel egy állomány ftp-re pl.... :R

[ Szerkesztve ]

(#80200) Tanisz válasza lszlogal (#80197) üzenetére


Tanisz
senior tag

A konkurens a juroptelekom.
A faluban mindenhol ők vannak, ugyanezek az oszlopokon a UPC elvezette a kábeleit 95%-ban. Látszik is a régi Juropos kábel alatt ott megy a UPC kábele.
Ezért merem feltételezni, hogy hozzánk is be tudnák húzni abba az 1 utcába, ha nagyon akarnák (kellő inspirációt kapnának)
Lehet az a bajuk, hogy zsákutca? :D Bár ezt kétlem, jó pár zsákutcában behúzták.

Ami nálunk van az oszlopon többi kábel az halott, nem veszi igénybe senki (régi Matáv telefon, régi nem létező egyéb szolgáltató), ezt a szomszédoktól is megkérdeztem, hogy van-e náluk más is Juropon kívül, de nincs, se telefon, se más egyéb, csak ELMÜ és a kábelszolgáltató.

De persze kiderül majd, csak bosszantó, hogy 200 m kábelt az az utcába nem tudnak (vagy akarnak) behúzni.

(#80198) kabelmania27 biztos én vagyok a béna, de nekem az első linken csak a sima kapcsolat fül jön be, a közműegyeztetésre mi szükség van?

Amúgy meg amit előbb leírtam, már egyeztettem velük, erre volt a válasz a technikai akadály, de gondoltam ha gyűjtök egy petíciót, hátha veszik a fáradtságot, hogy megoldják a problémát, azért 10-20 potenciális ügyfél nekik is számít talán :)

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.