Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80751) lszlogal


lszlogal
senior tag

Öm. A upcdirect.hu oldalon lehet csak smart kártyát kérni, nem kötelező a szolgabox. Ebben az esetben a kártya párosítva van a CI modullal, vagy abba teszem, amibe akarom? Gondolom ebben az esetben szerelő jön kötni, ha ott rendelem meg.

(#80752) pjen válasza lszlogal (#80751) üzenetére


pjen
félisten

A direkt az műholdas,egy másik cég.

(#80753) Beniii06 válasza lszlogal (#80751) üzenetére


Beniii06
őstag

Upc direkt -> műholdas, másik topik [link].
De már válaszolnék a kérdésedre, ha SmartCard-ot kérsz(conax kártya), akkor elvileg azt bármelyik conax kártyás olvasóval szerelt DVB-S2 es beltértireben kellene tudnod használni, legutóbbi ismereteim szerint. Ennyi előnye van a UPC-nek, a többi műholdashoz képest.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#80754) woodworm válasza lszlogal (#80751) üzenetére


woodworm
veterán

Nincs modul sem, csak kártyát adnak. Teljesen magadra vagy utalva az üzembe helyezéssel (megfelelő kártyaolvasóval rendelkező box, vagy box+modul beszerzése, kábelezés, antennaszerelés, beállítás).

(#80755) pjen válasza woodworm (#80754) üzenetére


pjen
félisten

Most néztem,az első box ingyenes és akár ingyenes beüzemelés. :)

(#80756) viktorhu válasza Toth_Jani (#80750) üzenetére


viktorhu
veterán

Én is az elemre tippelnék. Elvileg a upc-s távirányítót tanította be a tévére és nem fordítva, szóval a tévé távirányítójának ugyanúgy működnie kellene.

(#80757) cof válasza woodworm (#80754) üzenetére


cof
veterán

Mekkora öröm lenne ha ez HGW-nél is így működne.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#80758) pjen válasza cof (#80757) üzenetére


pjen
félisten

Működik ìgy.Postán kiküldik a kártyát és nincs box.

(#80759) cof válasza pjen (#80758) üzenetére


cof
veterán

Elírtam bocs, HGW akart lenni, javítottam.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#80760) lszlogal válasza Beniii06 (#80753) üzenetére


lszlogal
senior tag

Sikerült elnéznem a két topicot, mert mindkét helyen ott vagyok. Már kerestem ott, hogy hova tűnt a hozzászólásom. Bocsi :DD

[ Szerkesztve ]

(#80761) Beniii06 válasza lszlogal (#80760) üzenetére


Beniii06
őstag

No problem, mással is előfordul. :DDD Azért remélem nagyjából megtudtuk válaszolni a kérdésedet.

"Got any other secret weapons?"

(#80762) csibor


csibor
őstag

Kaptam egy SA900 tv box-ot, jól sejtem ez egy iptv szerűség lehet? Mert nagyon szar.

(#80763) Intruder2k5 válasza csibor (#80762) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem jól sejted, az egy DVB-C box.

(#80764) csibor válasza Intruder2k5 (#80763) üzenetére


csibor
őstag

Ok. De tényleg ennyire szakadozni kell?

(#80765) Intruder2k5 válasza csibor (#80764) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem szerencsére a Horizonnal már nincs tapasztalatom, még előtte szolgáltatót váltottam, de ha szakadozik az biztos nem normális, még ha a többek állítása szerint gyenge is a box hardvere.

(#80766) csibor válasza Intruder2k5 (#80765) üzenetére


csibor
őstag

Hát itt nincs választási lehetőség. Akkor marad a ügyfélszolgalat. Olyan mintha diafilmet néznék.

(#80767) Intruder2k5 válasza csibor (#80766) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jelszint, jelerősség, jelminőség milyenek? Box nélkül a szabadon fogható adások is rosszak? Más TV készülék, más box nincs a lakásban? Ha van, azon is rossz?

[ Szerkesztve ]

(#80768) bigdigit


bigdigit
addikt

Díjneten valaki kapott már számlát mert nekem még mindig nincs. Múlthavi.

(#80769) modi válasza bigdigit (#80768) üzenetére


modi
tag

A miénk és a szüleimé is megjött október 30.-án

(#80770) pjen válasza bigdigit (#80768) üzenetére


pjen
félisten

Nekem se jött,viszont. My UPC oldalán 7 nappal meghosszabbították a határidőt.Már az is lejárt,de számla sehol.

(#80771) Gubek-Einste válasza bigdigit (#80768) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam megérkezett már elseje előtt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80772) pjen válasza Gubek-Einste (#80771) üzenetére


pjen
félisten

Most néztem,számla sehol.Befizettem a My UPC alapján.

(#80773) Toth_Jani válasza pjen (#80772) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Van náluk probléma rendesen már 1 hónapja nem tudják megcsinálni a számlázást.
Még jó hogy ez nem informatikai cég. ;]

(#80774) -Maujuri- válasza bigdigit (#80768) üzenetére

Én is megkaptam már.

(#80775) kezo0 válasza bigdigit (#80768) üzenetére


kezo0
addikt

Nekem is megérkezett végül, 30-án. 31.-i fizetési határidővel kiállítva...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#80776) Piftuka válasza kabelmania27 (#80648) üzenetére


Piftuka
veterán

Múlt hétvégén bejelentettem a problémát, viszont sajnos egész héten hiába vártam, hogy kijöjjenek megjavítani az oszlopon, a bármi által is okozott, megtapasztalt "anomáliákat"... :(
Mérges vagyok rájuk emiatt. :(((

"Aquila non captat muscas."

(#80777) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Most vagy mostanában szerintem lesznek is gondok/fennakadások amiket lehet arra fogni hogy összeolvadnak/tak a Vodával...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#80778) csibor válasza Intruder2k5 (#80767) üzenetére


csibor
őstag

Nem foglalkozok vele, majd hol bejelentem. Nagyon nem is nézzük, csak ha szülök benéznek legyen a tv-ben adás is.

(#80779) kezo0


kezo0
addikt

Mostanában néhányszor előfordult, hogy a tévé bekapcsolásakor egy rendszerüzenet fogadott, miszerint a tévének nem sikerült azonosítania a behelyezett kártyát. Ilyenkor mindig rögtön benézek a menübe, de ott minden alkalommal rendben levőnek tűnnek a dolgok: mindkét UPC-s mediacardot látja a tévé, és le is tudja kérdezni az adataikat (két tuneres, két CI+ foglalatos a tévé).
Ma is így indult az este: bekapcsolás, hibaüzenet, de aztán a menü szerint minden rendben. Viszont kicsit később olyasmit tapasztaltam, amit még soha. Korábban beállítottam egy időzített felvételt, az RTL2-n sugárzott Showder Klubot kellett volna felvennie a tévének a rácsatlakoztatott HDD-re. De a felvétel indításakor azt írta ki a tévé, hogy elindul a felvétel, de a felvenni kívánt műsor MÁSOLÁSVÉDETT TARTALOM, ezért nem kerül rögzítésre! És tényleg nem vette fel a tévé. De úgy, hogy közben a műsor teljes időtartama alatt az időzített felvételek listájában az látszott, hogy folyamatban van a felvétel, és ez lefoglalja az egyik tunert...
Na, ilyennel még nem találkoztam.
(A látszólagos kártya-azonosítási problémát csak azért írtam le bevezetésként, mert fogalmam sincs, hogy összefügghet-e azzal, vagy most már tényleg csinál olyat a UPC, hogy egy-egy műsorra másolásvédelmet tesz, ha mediacardos tévével akarod rögzíteni.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#80780) Toth_Jani válasza kezo0 (#80779) üzenetére


Toth_Jani
őstag

A UPC előtt a földi TV-t használtam, ott meg tudták csinálni hogy a műsor védett legyen, gondolom itt is megoldható.

(#80781) kezo0 válasza Toth_Jani (#80780) üzenetére


kezo0
addikt

Nem az a kérdés, hogy megoldható-e (nyilván igen), hanem, hogy ebben a konkrét esetben történhetett-e ilyen, vagy a probléma inkább a kártya-azonosítás körül lehet.
Mondjuk ha más is találkozott már műsorrögzítés meghiúsulásával olyan okból, hogy a felvenni kívánt műsort másolásvédett tartalomnak jelezte a tévé, akkor kicsit nyugodtabb lennék, hogy nem az én tévém bolondult meg.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#80782) pjen válasza kezo0 (#80781) üzenetére


pjen
félisten

Kíváncsi lennék egy ilyen védett műsort a box tud e rögzíteni?

(#80783) LouiS22 válasza kezo0 (#80781) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem a UPC teszi rá (fizikailag igen), hanem a műsorszolgáltató szerződése a jogtulajdonossal nem teszi lehetővé a rögzítést és/vagy például a horizon.tv-n keresztüli élő továbbítást. Megnéztem neked, a SK új évada ilyen.

Nem ismerem az eszközöd, sem a felvevő részét, azt tudom csak, hogy a kábelszolgáltatók egy lista alapján tudják az EPG mellé társítani, hogy mikor van blackout.

Szóval a probléma nem a te készülékedben van, maximum a felvevő része nem képes kezelni ezt a helyzetet (de ez sem a gyártó hibája, erre azért nehéz lenne felkészíteni bármilyen eszközt, hiszen honnan kellene tudnia, hogy mit vehet fel és mit nem).

Mielőtt felteszed az amúgy jogos kérdést: nem, azt nem tudom, hogy az EPG miért nem jelzi, hogy mit lehet rögzíteni és mit nem :) (az információ rendelkezésre áll, a UPC-t kell nyomasztani, hogy az EPG információt nekik szállító Port.hu pakolja oda ezt is. Biztosan van az a pénz, amiért megcsinálják :D).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#80784) pjen válasza LouiS22 (#80783) üzenetére


pjen
félisten

A felvevőnek nem az adott műsort kell tudnia,a felvétel tltást kell kikapcsolnia.Mint a VHS korszakban,az első szériák még nem látták a védelmet.Nem érdekel az SK,de kipróbálom dgin saját boxal.Mikor van?

[ Szerkesztve ]

(#80785) LouiS22 válasza pjen (#80784) üzenetére


LouiS22
veterán

Amit te írsz, az finoman szólva is a csalás kategória, hála istennek ez már meglehetősen nehéz a digitális korszakban.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#80786) Luissimo válasza LouiS22 (#80783) üzenetére


Luissimo
veterán

"megnézted nekünk, a SK olyan..."
Tessékmondani ,hol teccettél megnézni ezt egyes músorok esetében előre, mielőtt lukra fut a kolléga vagy bárki más ? :F
Határozottan közérdekü az informácio, tehát megbizhato forrást kérnénkszépen.
Köszönettel,
Lui

(#80787) LouiS22 válasza Luissimo (#80786) üzenetére


LouiS22
veterán

Ott dolgozom.

Nem azt írtam, hogy publikus az infó, hanem azt, hogy rendelkezésre áll. Ez egyáltalán nem egyenlő a közérdekűvel :)

Az információ pedig olyan módon publikus, hogy a megfelelő weboldalon, megfelelő jogosultság birtokában regisztrált látja (pl. EPG-t készítők, tévéújságok). Nagyon corporate megfogalmazásban B2B :)

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#80788) pjen válasza LouiS22 (#80785) üzenetére


pjen
félisten

Miért is?Az első VHS magnók nem látták a védelmet,nem volt beépítve.A mostani saját box al se csináltam semmit,gyári állapot,kipróbálom.

(#80789) Luissimo válasza LouiS22 (#80787) üzenetére


Luissimo
veterán

Akkor ez mezei luzurjuzereknek a szupertitkos kategoria, amit nemlehet megosztani , de akkor miért engedi a felvétet beállitani és miért ugy, mintha felis venné.?
Megjegyzem ez inkorrekt, ha ezt a forrást eltitkolják, te pedig a rosszulértelmett céglojalitásbol titkolozol, de a jolértesültséged viszont megvan fitogtatva.
Levan irva, hogy ezt el kell titkolni talán ?

(#80790) csabi63 válasza kezo0 (#80779) üzenetére


csabi63
senior tag

Az RTL Klub kavarhatja a sz@rt. Nézze mindenki a tartalmait felvételről az RTL Most-on. Még inkább, így próbálja elérni, hogy a szolgáltatók rábukjanak az új RTL Most+-ra. Eddig csak a Telenor volt vevő rá, de ha az RTL nem enged felvenni box-ra, előfizetői vinnyogásra a többi szolgáltató is leül tárgyalni.

(#80791) pjen válasza LouiS22 (#80785) üzenetére


pjen
félisten

Ha a box hirdetésekben keresgélsz,sokszor bele botlasz egy olyan kifejezésbe,hogy okosított.

(#80792) Luissimo válasza pjen (#80791) üzenetére


Luissimo
veterán

Ha visszamondod tvt és csak a netet tartodmeg joárasitva, akkor nehogymán az elvitt box helyett egy meghackelt boxot befüzve "te" ingyen tévézz.
Vagy félrevan az értés?

(#80793) kezo0 válasza pjen (#80782) üzenetére


kezo0
addikt

Nos, ezt gyorsan rövidre zárhatjuk, mivel a másik szobában is be volt állítva a rögzítés, ahol egy Cisco felvevős box van. És az bizony szó nélkül felvette ugyanazt a műsort! Ahogy egyébként a SK mostani évadának eddigi részeit is mindig sikerült rögzíteni.
Azt meg nehezen hiszem, hogy egy adott műsor a boxon rögzíthető, a tévé + mediacard + HDD kombóval viszont nem. Sok-sok éve rögzítek műsorokat különböző boxokkal és a tévére dugott külső adattárolóval is, de még sosem találkoztam másolásvédett(nek jelzett) tartalommal a UPC rendszerében. Szóval én most mégis inkább a kártya autentikációs problémájával hozom összefüggésbe ezt a nem végrehajtott műsorrögzítést.
LouiS22: természetesen tisztában vagyok vele, hogy egy esetleges tiltásnak jogi okai vannak, és mindig az adott műsorszolgáltató dönti el, hogy mire ad vagy nem ad engedélyt a műsortovábbító cég (jelen esetben a UPC) rendszerében. Az RTL-csoport csatornáin ezért nem lehet pl. előretekerni műsorvisszanézés során – nehogy már átugorjuk a reklámokat. De eddig még soha nem tapasztaltam olyat, hogy egy műsort ne lehetne rögzíteni ezekről a csatornákról, vagy bármelyik másikról. Szerintem most sem erről volt szó.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#80794) LouiS22 válasza Luissimo (#80789) üzenetére


LouiS22
veterán

Te érted féle. Én csak a kérdezőnek szerettem volna segÍteni meg neked válaszoltam.

Dd látom hiba volt.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#80795) tomp válasza kezo0 (#80793) üzenetére


tomp
félisten

Nekem a Sony TV+Mediacard párossal volt már olyan Nat Geo HD műsor ami nem került rögzítésre "Szolgáltató általi felvétel tiltás" üzenettel miközben a Cisco box felvette.

(#80796) LouiS22 válasza kezo0 (#80793) üzenetére


LouiS22
veterán

Ha visszaolvasod a posztom, azt írtam és/vagy (rögzítés és/vagy élő online továbbítás).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#80797) LouiS22 válasza csabi63 (#80790) üzenetére


LouiS22
veterán

Utolsó hozzászólás lesz a témában: nem, ezeket nem valaki a hasára ütve találja ki, hogy csabi63at szopassa, a jogtulajdonosnak lehetnek elvárásai, amiket teljesïteni kell.

Pont.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#80798) kezo0 válasza tomp (#80795) üzenetére


kezo0
addikt

OK, akkor szerintem az lesz, hogy ha lesz egy kis időm, akkor meg fogom kérdezni az ügyfélszolgálatot, hogy létezik-e ilyen tiltás egyes műsorok esetében, mert semmilyen publikus anyagukban nem tesznek róla említést.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#80799) pjen válasza Luissimo (#80792) üzenetére


pjen
félisten

A box a DIGI n van,gondoltam,ha UPC n tiltva van akkor DIGI n is.De ha a cisco box felveszi akkor értelmetlen az egész.
(#80787) LouiS22:Ha ott melózol akkor megmagyarázhatnád.

(#80800) LouiS22 válasza pjen (#80799) üzenetére


LouiS22
veterán

Utoljára, lassan leírva :)

a műsorszolgáltató szerződése a jogtulajdonossal nem teszi lehetővé a rögzítést és/vagy például a horizon.tv-n keresztüli élő továbbítást.

Ebben a mondatban nem az szerepel, hogy a rögzítés tiltva VAN!

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.