Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79151) cris78 válasza anglergab (#79148) üzenetére


cris78
őstag

Még régi vékony coax kábelek voltak a lakásban. :))

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#79152) woodworm válasza anglergab (#79146) üzenetére


woodworm
veterán

Persze, mert "szerencsés" módon, se megtartani, se kisebb csomagot nem tudsz ott választani. Azért ez megérne egy misét a fogyasztóvédelemnél.

(#79153) kabelmania27 válasza headhunter (#79125) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha te hívod a 1221-et és megnyomod a lemondást jobb ajánlatot mondanak több variációban.
Comfort csomagra is kérj ajánlatot, abban is vannak hd csatornák, ha nem jársz jobban az ügyfélmegtartó csomaggal hagyd határozatlanban.

(#79154) fokukac


fokukac
nagyúr

Ha hirtelen akadozni kezd a net, de amúgy a jelszintek rendben vannak, az miért lehet?
a letöltés ilyen 100 MBit fölött van, de a feltöltésem ilyen 0,2 - 1 Mbit a szokásos 22-höz képest, amitől minden döcögős.
Már fél órája ilyen, az esti netflix session-ünk előtt. Mit lehet ilyenkor csinálni?

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#79155) fokukac válasza fokukac (#79154) üzenetére


fokukac
nagyúr

UPC saját tesztoldalán is ilyeneket mérek.
Ilyet még nem nagyon láttam eddig. VAgy volt net, vagy nem volt, de hogy lefele fullpseed, felfele pedig semmi, ilyen még nem volt.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#79156) htc07 válasza fokukac (#79155) üzenetére


htc07
addikt

ha csak netflix a program akkor nincs gond, amúgy sokmindent nem tudsz csinálni, jelented, kivizsgálják, nem találnak semmit. ;]

szerintem a backbone-on lesz valami gebasz, valszeg asszimmetrikus routing van és az uplink routon kiesett valami, a fallback meg nem bírja.

vagy a szomszédság nekiállt seedelni.

[ Szerkesztve ]

(#79157) anglergab válasza htc07 (#79156) üzenetére


anglergab
addikt

Ez nem a Netflix hibája, hanem a UPC-jé, ha a modem jelszintek rendben vannak.
Jelenteni kell nekik, nincs meg a garantált sebesség.

A szomszédok a szegmensben így nem tudják levinni (ezért van a garantált sebesség).

[ Szerkesztve ]

(#79158) Cravaly


Cravaly
tag

Sziasztok!
Egy 31-es (mobil) telefonszámot szeretnék megszerezni.
Van lehetőség a UPC-nél telefonszámot választani felőfizetés kötésekor?
Lehet mobil előfizetést kötni hűség nélkül abban az esetben ha nincs egyéb upc-s előfizetésem?

Előre is köszi a válaszokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#79159) htc07 válasza anglergab (#79157) üzenetére


htc07
addikt

nem is mondtam hogy a netflixé, csak azt, hogy azt tudja használni.

azt meg hogy a szomszédok nem tudják levinni, tényleg igaz, ha rendesen be van konfigurálva a helyi switch.
(konkrétan az upc hálózatát nem láttam még belülről, de már rengeteget igen ahhoz, hogy feltételezzem, hogy lehetséges).

azért mondtam hogy le lehet jelenteni, hogy legalább hátha egy unatkozó hétvégi műszakos hálózatos ránéz a monitoring rendszeren és észrevesz egy bazinagy villogó piros felkiáltójelet ;]

[ Szerkesztve ]

(#79160) anglergab válasza htc07 (#79159) üzenetére


anglergab
addikt

Ja, ok, félreértettem.

(#79161) Toth_Jani válasza Cravaly (#79158) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Szerintem mióta átvették a Tesco mobilt azóta a 31-es körzetszám kiosztása megszűnt.
Persze itt új gazdánkról a Vodafone-ról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#79162) Gondics


Gondics
csendes tag

Gondolkozom 990 ft havidíjért upc speed boosteren. Connect box hatótávját szeretném egy helyiséggel valamint kint a kertet jobban lefedni. Pont akkora ott a jel, hogy vagy megy, vagy ledobál.
Megéri egy wifis booster 990-et szerintetek? Másik kérdés, hogy van 3 fázis a házban. A két eszköznek egy fázison kell lennie, vagy mindegy?
A booster mennyire erős jelet ad? Nem igazaból akarok kábelezni, és egy saját routert se szeretnék pluszba venni, bekábelezni.
Esetleg a connect boxot állítsam modemre és vegyek egy routert ami egymaga nagyobb lefedettséggel bír mint a connect box? Esetleg konkrét típus?
Minden ötletet szívesen fogadok! A cél plusz 20 mérterrel több lefedettség, mint a conncet box.

(#79163) fokukac válasza htc07 (#79156) üzenetére


fokukac
nagyúr

hi, kb. egy óra után helyreállt.
Onnan vettem észre, hogy leállt a netrádió, amit hallgattam. Aztán jöttek a speedtest-ek...
érdekes, hogy a lineáris adatfolyam leállt az erősítővel, de átváltva chromecast audio-ra azért utána is tudott menni a zene (gondolom, jobban bufferelt, vagy valami hasonló)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#79164) Toth_Jani válasza Gondics (#79162) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Az évente akkor 11820 forint, közben a WIFI jelerősítő 5200 forint vagy 5400 ért megkapod az ASUS RT-N12 Plus-t ami 3 in 1 eszköz, ami a meglévő WIFI jelet tudja tovább dobni csak egy konnektor kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#79165) Beniii06 válasza woodworm (#79143) üzenetére


Beniii06
őstag

Pár hete, aki ott hosszabbított, az kapott két hónap díjmentességet.

Most úgy tűnik ismét van ilyen lehetőség, de csak új szolgáltatásra a meglévőtől számítva(tehát nem egyenlő új ügyféllel!). Kérdés, hogy ez alatt mit értenek, ha pl eddig csak neted volt és most tv-re is előfizetsz vagy szintén csak neted volt és happy home-ra "upgrade"-elsz(abban ugye van internet eleve) vagy esetleg csak neted volt és feljebb váltasz nagyobb csomagra? Az első lehetőségre tippelnék, de ki tudja.

Más:

Szerk.:
2019. július 15-21. között a Happy Home csomagok havidíja az első 2 hónapban 0 Ft, Happy Home Ultra Comfort és Happy Home Ultra Premium csomagok havidíja az első hónapban 0 Ft, 12 hónapos elkötelezettség vállalása esetén. A kedvezményes időszak eltelte után már 7990 Ft/hó-tól. Az ajánlat csak online az eddig meglévő szolgáltatáshoz képest új szolgáltatás választása esetén érvényes.

Milyen csomag lehet a home ultra comfort és ultra prémium? A home online extra comfort és home online extra prémiumtól csak árban tér el?

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#79166) fokukac válasza Beniii06 (#79165) üzenetére


fokukac
nagyúr

Milyen csomag lehet a home ultra comfort és ultra prémium?

Nem tudom, de úgy hangzik, mint valami szárnyasbetét... :))
Kíváncsi vagyok, jelenleg hűség nélküli ügyfeleknek milyen ajánlatot dob...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#79167) ztsoft válasza fokukac (#79166) üzenetére


ztsoft
őstag

Én is kíváncsi voltam, így meg is néztem belépés nélkül (itt az első 2 hónap 0 Ft/hó) és belépéssel is.

Belépés nélkül Belépéssel

Happy Home 150 Comfort 7 999 Ft/hó
Happy Home 150 Premium 6 299 Ft/hó
Happy Home 300 Comfort 8 499 Ft/hó 6 099 Ft/hó
Happy Home 300 Premium 9 999 Ft/hó 6 699 Ft/hó
Happy Home 500 Premium 12 499 Ft/hó 6 999 Ft/hó

Az említett ultra csomagokról nincs említés egyik esetben sem. :F

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#79168) merqree válasza Beniii06 (#79165) üzenetére


merqree
őstag

És még mindig kint van az upc.hu oldalán, pedig azt írja, hogy ezen a héten (július 15-21)...

(#79169) merqree válasza fokukac (#79166) üzenetére


merqree
őstag

(#79170) Beniii06 válasza merqree (#79169) üzenetére


Beniii06
őstag

Köszi, akkor ezek szerint ez(ultra prémium) egy "Internet 300 + Premium TV + Nonstop S" 5299-ért, nem rossz ahhoz képest, hogy pontosan ezért az összegért happy home 300 Comfortot adnak csak errefelé és kíváncsi lennék, hol érhető ez el, mert ott ahol van komoly konkurencia(papíron), még ott sem érhető el.

"Got any other secret weapons?"

(#79171) ztsoft


ztsoft
őstag

Másnál is rossz a DTX (a többit nem néztem)? A TV szerint nincs hiba (jelerősség 50, jelminőség 100, bithibaarány 0), de a kép elég sűrűn kockásodik, szétesik, még hang hiba is van néha.

A modem jelszintek is jónak mondhatók.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#79172) bostone


bostone
addikt

Várható változás a közeljövőben, hogy a voda színrelépett?

A legutóbbi számla fizetés alkalmával felhívták a figyelmem, de leginkább a kérdőív kitöltése volt középpontban.

Ha csomagot szeretnék váltani, a legdrágábbat ajánlja fel...

(#79173) Shadowfax válasza merqree (#79168) üzenetére


Shadowfax
addikt

Nálam már ezt a mostani hetet írja: 2019. augusztus 12-18. között a Happy Home csomagok havidíja az első 2 hónapban 0 Ft, Happy Home Ultra Comfort és Happy Home Ultra Premium csomagok havidíja az első hónapban 0 Ft, 12 hónapos elkötelezettség vállalása esetén. A kedvezményes időszak eltelte után már 7990 Ft/hó-tól. Az ajánlat csak online az eddig meglévő szolgáltatáshoz képest új szolgáltatás választása esetén érvényes.

(#79174) kezo0


kezo0
addikt

Csak nálam nem akar elindulni a Horizon Go? iOS app csak tölt, csak tölt... és semmi, a home képernyő sem jön be.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#79175) bostone válasza kezo0 (#79174) üzenetére


bostone
addikt

Ez előfordul időnként.

(#79176) Toth_Jani válasza kezo0 (#79174) üzenetére


Toth_Jani
őstag

A Windows app az működik rendesen asztali gépen vezetékes hálózatban.

(#79177) pjen válasza kezo0 (#79174) üzenetére


pjen
félisten

Droidon megy.

(#79178) kezo0 válasza bostone (#79175) üzenetére


kezo0
addikt

Elég régen fordult elő nálam... De akkor ezek szerint nem központi hiba, csak ez a konkrét app szarakodik. 7-én kapott frissítést, de szerintem azóta már használtam, és működött.
Köszi mindenkinek, még egy iOS-t használó is írhatna, hogy nála mi a helyzet.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#79179) norbertoth


norbertoth
senior tag

Engem meg hívtak a vodkafone-tól, bár megszakadt valamiért, kivi lettem volna mit mond 😂 stabil a mobilhálózatuk 😀🤔

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#79180) KIA Ceed


KIA Ceed
csendes tag

Sziasztok,

1221/lemondás/ügyintéző/lemondanám, bár nem tudom nem e tud valami jót ajánlani...
Ebben sikerült megegyezni, hogy siker vagy kudarc mindenki eldöntheti:

Eddig volt Gold TV (1 kártyával) + HD, Fiber 120, Nonstop S (egyszer sem használtuk) = 5440 Ft
Most lett Premium TV + HD (2 kártyával) + Internet 150, + S telefon = 6199. A 2. kártya +500 Ft volt, azaz ezt levonva 254Ft-al emeltek árat, picit jobb TV, picit jobb net mellett 12 hónapos hűséggel......
Köszi Mkinek a segítséget, ez nekem simán elfogadható, mivel ragaszkodtam a papír alapú számlához. (Családi ház, nincs más értelmes vezetékes szolgáltató, vállalkozásban leírható költség miatt kell a papír alapú számla)

Vicces rész: Már ki is küldték mailban. Listaárhoz képest a kedvezmény mértéke 24.089 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#79181) 4Grider válasza KIA Ceed (#79180) üzenetére


4Grider
nagyúr

A horribilis listaár azért van, hogy lásd, ez milyen prémium szolgáltatás, és te mennyi kedvezményt kaptál az árból.
Nem utolsósorban pedig ez a jó kis kedvezmény képezi az idő előtti felmondás kötbérének alapját is...

(#79182) kezo0 válasza kezo0 (#79178) üzenetére


kezo0
addikt

OK, estére megjavult. (Viszont akkor mégsem az app rendetlenkedett.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#79183) kezo0 válasza kezo0 (#79182) üzenetére


kezo0
addikt

Na, most pedig a Cisco boxokon nem lehet visszanézni a 19h után kezdődött műsorokat, egyik csatornán sem...
(A Horizon Go-ban nincs ilyen gond.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#79184) samujózsi válasza kezo0 (#79183) üzenetére


samujózsi
tag

Nekünk nem Cisco van, mégis eltűnt a visszajátszási lehetőség. Épp azért jöttem ide, hogy megkérdezzem, tudtok-e valamit róla? Megszűnt? Hiba? Kivették az eddigi max. csomagból?
A viasat3 pl pénteken még visszanézhető volt, tegnap már nem. Most meg már egyik sem.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#79185) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Most melo közben elment a net. DS villog, többi nem világit. Cisco epc3208 a modem. Esetleg ötlet mi baja lehet? Sry nekem ez kínai. :)

(#79186) merqree válasza BoneDragon (#79185) üzenetére


merqree
őstag

Esetleg hibabejelentés?

Általánosságban:
Miért itt várja mindenki a hiba elhárítását?

(#79187) BoneDragon válasza merqree (#79186) üzenetére


BoneDragon
veterán

Mivel ez egy forum, gondoltam megkérdezem hátha tudja valaki es nem kell az upchez fordulni. Elnezest, akkor targytalan.....

(#79188) samujózsi válasza merqree (#79186) üzenetére


samujózsi
tag

Az elhárítását nem hiszem, hogy bárki itt várná. Viszont infót az esetleges hibáról talán egyszerűbb itt, mint a VodaPCnél...
Nekem most szerencsém volt, öt perc várakozással megúsztam, kiderült, hogy hiba miatt nem érhető el a visszajátszás.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#79189) cof válasza samujózsi (#79188) üzenetére


cof
veterán

Tehát 5 percet várakoztál, és megtudtad amit már eddig is tudtál, miszerint kiderült, hogy egy hiba miatt van a hiba. Ha minden úgy működne ahogy kell, akkor nem is lenne hiba. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#79190) samujózsi válasza cof (#79189) üzenetére


samujózsi
tag

Nem. Kivételesen öt percet, mert a szokásos az 15-20 perc.
És igen, megtudtam, hogy hiba és nem megszüntették.
Mindenesetre furcsa egy hiba, hogy a tegnapi műsorok visszanézhetőek, a maiak nem. :)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#79191) Toth_Jani válasza samujózsi (#79190) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Lehet hogy ez rendszeres náluk, pár hete én is hétvégén akartam visszanézni 1 sorozat hétköznap adott részeit, hétfő, kedd jó volt, a szerda, csütörtökre azt írta nem elérhető, a péntek megint jó volt.

(#79192) kezo0 válasza samujózsi (#79184) üzenetére


kezo0
addikt

Írtam nekik fb messengeren, erre visszaírták, hogy telepítsem újra a boxot. Válaszul felhívtam rá az ember figyelmét, hogy a hiba MINDKÉT nálam levő boxon egyszerre jelentkezett, és mások is beszámoltak már róla, így nem valószínű, hogy egy újratelepítés megoldaná...

merqree és CoF: én pl. azért írok erről a fórumba, hogy megtudjam, csak nálam van-e a hiba, vagy netán központi eredetű. Ha kiderül, hogy másoknál is jelentkezett, akkor nyilván nem fogom ész nélkül újratelepíteni a nálam levő eszközt, még akkor sem, ha egy UPC-s ügyintézőnek ez a legelső standard válasza a problémámra.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#79193) anglergab válasza BoneDragon (#79185) üzenetére


anglergab
addikt

A modem a DOCSIS downlink létrehozásán dolgozik, ranging, lock, sync stb. Ha eltelik egy idő, akkor timeout van, ezt rögzíti a log-ban és újra próbálja.

[ Szerkesztve ]

(#79194) kabelmania27 válasza BoneDragon (#79185) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Keresi a letöltési csatornát, mert nincs jel.

(#79195) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

A hírlevél szerint lehetséges, hogy lesznek kimaradások a szolgáltatásban.
Mondjuk nem pont így fogalmaznak, de szerintem erre céloztak:

"Sokat dolgozunk majd a háttérben az új lehetőségek megteremtésén, és azon, hogy ezek minden előnyét élvezhesd.
Esetleges apróbb fennakadások előfordulhatnak, de ezekből valószínűleg semmit nem fogsz észrevenni, ha mégis, emiatt megértésedet kérjük. "

:))

[ Szerkesztve ]

(#79196) BoneDragon válasza Fancy-boy (#79195) üzenetére


BoneDragon
veterán

Észre se vettem, hogy 3 órája nem tudok dolgozni... :D

[ Szerkesztve ]

(#79197) polonic


polonic
félisten

Itt sincs net kb délután 1-től.

(#79198) inf3rno válasza BoneDragon (#79187) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Első körben mindig érdemes kikapcsolni, áramtalanítani fél percre, aztán visszakapcsolni. Ha attól nem jön helyre, akkor hívd az ügyfélszolgálatot.

Buliban hasznos! =]

(#79199) FMarci


FMarci
csendes tag

Sziasztok,

A helyzet a kovetkezo: marcius eleje ota ketyeg a husegidom. Koltozes utan kiderult, hogy az uj helyen megsem tud a UPC szolgaltatni (volt ticket meg ami kell, UPC weboldala rosszul tudta). A regi lakas uj lakoja nem tudta atkoltoztetni a sajat UPC szolgaltatasat, amig az en szolgaltatasom elt.
Ezert megkertem, hogy szedjek le a vegpontrol a szerzodesemet, amig talalok valakit, akinek elpasszolom, vagy hagyom kifutni (marcius elejeig meg kb. 50.000Ft lett volna hatra a normal havidijakbol).
Ezt a szolgaltato nem engedte. Ahhoz, hogy a vegpont felszabaduljon csak koltoztetni vagy lemondani tudtam a szerzodest. Ez utobbi kotber formajaban kb. 75.000Ft volt, tehat 50% rafizetes ahhoz kepest, mintha az eves dijat siman kifizettem volna.

Ez a tortenet igy kerek? UPC policy-nak megfeleloen jart el az ugyintezo?
Normalis barmilyen hatarozott ideju es osszegu szolgaltatasi szerzodes eseten, hogy annak lemondasa eseten az ember rafizet? (Hitel elotorlesztesi dij jut eszembe mondjuk, aminek 1-3% dija szokott lenni, de annak sem 50%...)

Elegge sarokbaszoritott es megalazott ez az ugyintezes, nem ezt vartam ettol a cegtol...

Ölni tudnék egy Nobel-békedíjért.

(#79200) maki1976


maki1976
tag

Üdv Hölgyek/Urak!

Ma hívott a UPC, és ajánlatot tett 1 éves hűségidővel. A hűségem szeptemberben járna le a mostani csomagra. Ami mostani csomagban van: TV prémium, 300 Net, Nonstop S telefon, 1db Cisco HD DVR box , 1db Pace HD Box hűséggel 6600FT + 2db Freedom M mobil előfizetés hűség nélkül, a kettő (2 x3500Ft) 7000Ft. Összesen jelenleg 13600Ft-ot fizetek. Új ajánlat: ugyan ezek az összetevők (most már a moil előfizuk is benne lennének) +HBO Pak 1 év hűséggel: 14600Ft lenne. Szerintetek megéri hoszabbítani? Kaphatok ennél jobb ajánlatot, ha a 1221-en a lemondást válsztom? Konkurencia itt sajnos csak a T-com van, még a FLIP sincs.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.