Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79901) Darko


Darko
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék Telekom-ról váltani UPC HAPPY HOME MAX 300 COMFORT csomagra, és szeretnék 1-2 kérdésre választ kapni mivel még soha sem voltam UPC ügyfél és ismerőseim körében sincsenek olyanok akiktől választ kaphatnék.

Az oka amiért váltanék, hogy a mai napig nem képesek 10mbit/s sávszélnél többet produkálni, mindezt Ürömön. Jelenleg rézkábelen vagyok, és ott van a házunk előtt az oszlopon az optikai doboz, és nem tudnak rákötni. Évente érdeklődtem írásban, telefonon, de hiába, még igényrögzítés sem volt. Gondolom betelt sávszél vagy bármi lehet felőlem, de meguntam a kifogásaikat. Felmondom a szolgáltatásukat, de előbb kipróbálnám a UPC-t.

- A TV-m tudja fogadni a CI+ mediakártyát. Mivel járok jobban felvétel nélküli mediabox-al v. mediakártyával? Mi az egyik-másik előnye-hátránya?
- Ha most rendelem kapok 2 hónapot ingyen, ha mégsem jönne be a UPC szolgáltatása vissza lehet-e mondani egy adott határidőn belül?
- A vállalt garantált sebességet tudják-e tartani?
- Torrent esetén van-e valamilyen limit amit tapasztaltatok esetleg leírva a szerződésben. Van-e havi le-fel töltési limit?
Nem szoktam sokat töltögetni, routerrel töltök, ami azt jelenti hogy folyamatosan seedel, de inkább csak seedelget.
- IPV6-al is megy e a torrent kliens (tp-link router - transmission kliens) vagy IPV4-kell kérjek?

Köszi előre is a válaszotokat!

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#79902) beer1 válasza Darko (#79901) üzenetére


beer1
aktív tag

Szia
A média kártyás előnye, hogy nem kell a doboznak is helyet találni plusz csak a tv távirányító van. Hátránya ugye nem tudsz vissza pörgetni
Igazából ha mondjuk nem gond hogy van egy plusz doboz és egy távirányító szerintem a box is jó döntés lehet, hátha valamit vissza akarsz nézni.

Szerződés életbelépésétől 14napon belül lehet felmondani.

A torrentezeshez nem tudok hozzászólni, bár meg én ilyen limitrol nem hallottam egyáltalán.

(#79903) Darko válasza beer1 (#79902) üzenetére


Darko
senior tag

Köszi!

Van különbség a box és a kártya menüje között, gondolok itt kezelhetőség, csatornák váltásának a gyorsasága, menü kinézete, több információ, stb...

A visszapörgetésnél a felvételre gondolsz, vagy a műsor visszanézésére ha jól mondom?

szerk.: kártya előnye még gondolom, hogy nem kell hdmi kábel, nem foglal ethernet csatlakozót a hgw-ban?

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#79904) fifth81


fifth81
tag

Sziasztok,

Lenne egy UPC Connect box modemem ami a nyar kozepe ota siralmasan lassu.
300Mbites elofizum van.
2 szintes haz felso szinjen egy 150Mbites usb sticken tudtam a stabil 3-4MB/sec letoltest es az osszes Androidos kutyummel szepen tudtam csatlakozni es netezni.
Aztan nyar kozepen vmi elpattant es a wifi teljesitmeny a kőkorba repitett vissza minden wifi eszkozon. Adriodos eszkozokon a legrosszabb a helyzet ott pl az index app fel perc mire betolt.
probaltam masik csatornara atmenni de az sem segitett.

csatoltam a inSSIDer-el felderitett kepet (korabban a 11es csatornan logott a upc modem az automatkius beallitasaval). probaltam a 8as es az 1es csatornakat.
(Az Android egy altalan most berakott extra wifi router, hatha azon jol mennek a wifis eszkozeim de azon is lassuak mint egy lajhar)

a masik kepen pedig 2m ultem a laptoppal es kaptam ezt a teljesitmenyt.
a laptopban egy Intel(R) Dual Band Wireless-AC 8265 van. (Asus Vivobook 15)

aki tud vmi hasznos tanacsot adni hogyan lehet visszanyerni a regi fenyet a wifi jelerossegenek ezen a szar boxon annak elore is koszonom.

(#79905) 4Grider válasza Darko (#79903) üzenetére


4Grider
nagyúr

Elég hüle kérdés, tekintettel arra, hogy a kártya menüjét te nem használod, mivel a kártya csak a kikódoláshoz nyújt segítséget a tv-dnek. Azaz ha kártyát használsz, akkor onnantól kezdve a tv-d tunerjét/menüjét/guide-ját használod.

(#79906) Darko válasza 4Grider (#79905) üzenetére


Darko
senior tag

Igaz :R

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#79907) The Goth


The Goth
tag

Hali,
Kellene egy kis segítség. Anyósék be akarják köttetni az egyik Happy Home csomagot, de az online megrendeléshez eleve be kéne lépni, vagy egy olyan címet megadni amin már van szolgáltatás. Na már most ha megvan adva egy olyan cím amin már van szolgáltatás, akkor a megrendelésnél azt írja ki, hogy arra a címre küldik a szerelőt, ami nyilván nem az a cím amire mennie kéne, (hiszen ugye ott még nincs szolgáltatás) és amit nem is lehet módosítani. Csak a számlázási és az állandó lakcímet. Szóval ilyenkor most mi van? Hogy lehet új előfizetőként megrendelni náluk a szolgáltatást? Nekem nincs UPC-m szóval nem tudom most ez hogy működik náluk. Amúgy ez csak nekem tűnik abszurdnak? :F

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#79908) zolee001 válasza The Goth (#79907) üzenetére


zolee001
őstag

1221 felhiv,uj megrendelés,adatok bediktál,ennyi

[ Szerkesztve ]

(#79909) SkyLaci


SkyLaci
őstag

Sziasztok
Hogyan tudom azt beállítani a windowsban (vagy máshol) hogy a laptop mindig az 5 Ghz csatornán kapcsolódjon a Connectbox-ra? (a hálózati kártya tudja az 5 ghz-t, ha beállítom az eszközkezelőben, hogy csak az használja akkor kapcsolódik is, viszont ha visszallítom DualBand-re, akkor csak 2,4 ghz-n kapcsolódik) (a dual band fontos, mert nem mindenhol van 5 Ghz)

(#79910) pjen válasza The Goth (#79907) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom mi a cim,de felmentem UPC honlapra ott,ha még nem vagy előfizető kéri a címet,hogy szolgáltatnak e ott és mit.Aztán gondolom reggelni kell,és rendelni.

(#79911) viktorhu válasza SkyLaci (#79909) üzenetére


viktorhu
veterán

Eltérő ssid a 2,4-nek és az 5Ghz-nek.

(#79912) SkyLaci válasza viktorhu (#79911) üzenetére


SkyLaci
őstag

köszi, ConnectBoxon hol tudom ezt beállítani?

(#79913) The Goth


The Goth
tag

zolee001
De így a most akciós, kizárólag online megrendelés esetén érvényes kedvezményeket nem kapják meg, nem?

pjen
„UPC honlapra ott,ha még nem vagy előfizető kéri a címet,hogy szolgáltatnak e ott és mit.Aztán gondolom reggelni kell,és rendelni.”

Igen, normális esetben ennek ez lenne a módja, csakhogy a regisztrációhoz is ügyfélszámot kér, ami nyilván még nincs. Így a megrendelés gomb meg sem jelenik, csak ha meg van adva egy olyan cím amin már van előfizető. :W

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#79914) adika4444 válasza zolee001 (#79898) üzenetére


adika4444
addikt

Annyi igaz, hogy az UPC-nél ha aktív az IPv6, akkor a v4 NAT-olt, és az IPv6-on belül működik, alacsonyabb MTU-val (1440 talán). Vannak szolgáltatások, amik ezt nem szeretik.

A kérdezőnél viszont nem hiszem, hogy a sima böngészésnél ez számítana, de aki UPC-nél irtózik a v6-tól, jó oka van rá. DIGI-nél van v6-os címem, nincs vele soha semmi gond leszámítva a változó prefixet, de UPC-en csak a szívás van vele.

üdv, adika4444

(#79915) zolee001 válasza adika4444 (#79914) üzenetére


zolee001
őstag

Mert ha V4 publikus ip cime van a usernek router mödban akkor nem natolt? érdekes lenne ha nem az lenne
A poszternek vagy vmi dns probléma vagy tcp/ip stack van elkutyulva avagy az ösrégi browser probléma állhat fenn

(#79916) woodworm válasza zolee001 (#79915) üzenetére


woodworm
veterán

Ha ipv6 módban vagy, akkor már a routered is privát (natolt) ipv4-es címet kap. Tehát a router mögötti ipv4-es klienseket nem fogod elérni. Míg ipv4 módban publikus ipv4-es címet kapsz, tudsz port forwardot beállítani.

(#79917) Apaxp válasza zolee001 (#79915) üzenetére


Apaxp
senior tag

Tegnap már kiderült hogy az usernél mi volt az oka hogy vezetéken nem ment a net. Az alapértelmezett átjáró 192.168.1.1 volt fixen beállítva a 192.168.0.1 helyett. Beállítás után már volt net csak lassú. A többi hálózati kártya beállításokat kéne még neki rendbe tenni. Azután talán működne, de egy ezer éves 10/100-as kártyáról van szó és egy xp sp2-es rendszerről.

[ Szerkesztve ]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#79918) zolee001 válasza woodworm (#79916) üzenetére


zolee001
őstag

Most nincs a környezetemben upc ipv6 de mintha lett volna dual stack ip cimkiosztás régebben,ámbár lehet keverem másik isp-vel?

(#79919) zolee001 válasza Apaxp (#79917) üzenetére


zolee001
őstag

Akkor problem solved,nem követtem a témát a végén

(#79920) adika4444 válasza zolee001 (#79918) üzenetére


adika4444
addikt

Hiába van mindkét címed, attól még a v4 egy NAT-olt cím, amin NAT-ol még egyet az UPC eszköze is a hálózatod felé. Ez a probléma. Meg ugye az, hogy ez az egész a modemed és egy UPC-s átjáró közt IPv6-ban utazik. A v4-es csomag v6-ba csomagolva.

Ezért hulladék a UPC féle IPv6.

De a kérdezőnek kizárt, hogy ez kavarjon be. Sima böngészésnél nem számít.

üdv, adika4444

(#79921) ates2


ates2
senior tag

Horizon box miert kapcsol be magatol random? :/ Kikapcsolom aztan latom rajta hogy random be van kapcsolva...

(#79922) Luissimo válasza ates2 (#79921) üzenetére


Luissimo
veterán

próbáltad már, hogy másik HDMI bemenetre dugod hátul a tévén a kábelt?
Hátha az ébreszti fel ?
Egy próbát megér.

(#79923) pjen válasza ates2 (#79921) üzenetére


pjen
félisten

Lehe,hogy frissìtést kapott.

(#79924) ztsoft válasza The Goth (#79913) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Most néztem meg, nem kell regisztráció. Simán a címet megadtam (amit tudtam az utcában, hogy nincs szolgáltatás), majd választottam egy csomagot, majd eljutottam a "Az előfizető személyes adatai"-hoz (én innen nem lépek tovább :) ), ezt kitöltve már mehet is a megrendelés.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#79925) The Goth válasza ztsoft (#79924) üzenetére


The Goth
tag

Márpedig az istennek sem engedi. Társasházról van szó és gyakorlatilag az összes szomszédnál már be van kötve, a közvetlen szomszédnál is, szóval az biztos hogy elérhető lenne. Csakhogy... ha a tényleges címet akarom megadni, az ajtó számot beírva azt írja ki (minő meglepetés), hogy ezen a címen nem szolgáltatnak. Nem is enged más számot beírni, csak azt amelyiken már van előfizetőjük. Jelen esetben ez a közvetlen szomszéd az emeleten. Ha nem ezt adom meg, még a rendben gombra sem enged klikkelni, és akkor a megrendelem gomb az adott csomagnál és azok árai, meg sem jelennek, így innen nincs is tovább. Több böngészővel, reklám blokkolókat kikapcsolva is próbáltam, de ugyanaz. :F :W :((

[ Szerkesztve ]

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#79926) Beniii06 válasza The Goth (#79925) üzenetére


Beniii06
őstag

Elvileg nincs olyan csomag, amit csak neten vagy csak személyesen adnának új előfizetőként. Kérdezz rá telefonon és valószínűleg fogják tudni adni a kéthavi kedvezményt, de ha nem is, egy havit biztosan vagy próbáld meg korrigáltatni a címedet, mert lehet csak az adatbázis vacakol, de olyan is lehet, hogy műszaki akadálya van a bekötésnek(nincs több "hely" a szekrényben) stb. és eszközcserét/fejlesztést igényel a dolog. Annyi biztos, mindenképpen telefonon érdeklődj előtte, mert ez így fórumon keresztül nem megoldható dolog!

"Got any other secret weapons?"

(#79927) ztsoft válasza The Goth (#79925) üzenetére


ztsoft
őstag

Ez esetben csak telefonon tudsz segítséget kérni, az új megrendelőknek ez a lehetőség van, "Új megrendeléshez hívd a 06 80 985 303-at, vagy kérj visszahívást!" (csomagoknál van egy sárga kör, benne egy fehér telefon kagyló, erre katt és előjön ez a szöveg).

Én biztos, hogy elpanaszolnám, hogy a rendszerük nem engedi az online megrendelést, holott a szomszédnak van szolgáltatása. Talán így az online megrendelésre vonatkozó kedvezményt is sikerül kiharcolni.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#79928) The Goth


The Goth
tag

Beniii06

A műszaki akadályon azért meglepődnék, kb. 2 éve lett kiépítve és a ház már állt akkor, szóval az valószínűtlen, hogy nem számoltak minden lakással. Ja az lesz, telefonálok. Valakinek tippje, hogy mikor lehet náluk csúcs idő az üsz-on? Azért nem akarok ezzel a szükségesnél több időt elb...ni.

ztsoft

Az biztos, hogy ezt meg fogom említeni a kedves ügyfélszolgálatosnak.

Majd jelentkezem mire jutottam.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#79929) Kicsirics77 válasza The Goth (#79928) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Valakinek tippje, hogy mikor lehet náluk csúcs idő az üsz-on?
Délben hívtam ma őket, kb. 5 perc volt a várakozás, mondjuk nekem lejárt a szerződésem aztán a lemondás miatt hívtam őket, azt mondták, hogy visszahív majd az értékesítési munkatárs :D

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#79930) Toth_Jani válasza The Goth (#79928) üzenetére


Toth_Jani
őstag

A vásárlásnál a lapon ott egy sárga telefon beírod a telefonszámod és visszahívnak, nem neked kell várakozni, ott meg már majd nézegeti az ügyintéző mik a lehetőségek.

(#79931) ates2 válasza Luissimo (#79922) üzenetére


ates2
senior tag

azt még nem :p

(#79932) ates2 válasza pjen (#79923) üzenetére


ates2
senior tag

hetente többször is ? :p ez még is csak upc LOL

(#79934) mokus18


mokus18
tag

Horizon box hoz, mekkora méretű HDD-t érdemes csatlakoztatni?
Amitől nem fagy le, meg stb..
Köszi.
:)

(#79935) Apaxp válasza #48110080 (#79933) üzenetére


Apaxp
senior tag

Van lehetőséged hogy a kábelra rácsatlakoztatsz egy másik gépet? Ha igen azt próbáld ki hogy milyen sebességed van. Ha ott jó lesz a sebesség akkor tuti hogy az xp-n beállítás vagy hardver gond van. A box kiosztott ip címet a laposnak mert van rajta net. Ott más beállítást nem fogsz találni.
A feladatod: 1, kábel ellenőrzés másik gépen 2, a laposban lévő hálózati kártya beállításainak átnézése ill. firmware frissítése.
3, ha van másik géphez csatlakoztatott UTP kábeled és az biztosan jó, azon is megpróbálhatod az xp-t. Utoljára 10 évvel ezelőtt volt kezemben xp-s gép. Nem emlékszem hogy mi és hogy van benne.

[ Szerkesztve ]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#79936) Darko válasza The Goth (#79925) üzenetére


Darko
senior tag

Ma rendeltem meg az 500-as csomagot telefonon, kérnem se kellett a 2 havi ingyenest, adták maguktól.

Viszont családi házas bekötésnél mennyire foglalkoznak a belső kábelezéssel. Falat is fúrnak ha kell? Van régi kábel, valaha kábel tv volt rajta, nem tudom milyen állapotban van. Én is meg tudom csinalni a belső kábelezést csak annyira hirtelen jött hogy nem volt időm foglalkozni vele. Meddig terjed az ingyenes bekötés?

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#79937) The Goth válasza Darko (#79936) üzenetére


The Goth
tag

Ez jól hangzik. Ha meg tudod csinálni a kábelezést, miért nem saját beüzemeléssel kérted? Vagy fel sem ajánlották ezt, csak a szerelős verziót? Ma már nem volt időm felhívni őket, merthogy inkább én őket, mint ők engem a legalkalmatlanabb pillanatban mikor nem tudok ezzel foglalkozni, szóval holnap remélhetőleg mindenki derül. De az már most biztos, hogy ha anyóséknak bármilyen gondjuk adódik vele, majd azt mondom, hogy oldják meg maguk. :)

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#79939) Darko válasza The Goth (#79937) üzenetére


Darko
senior tag

A sajat szerelést nem ajánlottak fel. Most megnéztem, 35 perc alatt intéztem, volt benne 1-2 kérdés amihez hívnia kellett a technikus kollégáját (ipv6 vs. Ipv4) is. Szóval kell hozzá egy csendes szabad fél óra :)

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#79940) The Goth


The Goth
tag

Na úgy néz ki, hogy tárgytalanná vált a dolog. Ma reggel rám csörög anyós, hogy nehogy megrendeljem a UPC-t mert nekik már a Telekom kell. Meglepő módon a Telekom oldala nem szarakodott, hogy nem tudnak szolgáltatni a címen, simán online, telefonálgatós, ügyfélszolgáltatós alkudozós mentesen meg tudtam oldani. Így végre letudhattam ezt is. Legalábbis egy időre, mert úgy néz ki, hogy pár hét múlva költözünk és ott is a UPC lesz az egyetlen érdemi opció, szóval... lehet, hogy majd még jövök ide. :)

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#79941) dbocskai


dbocskai
tag

Egy ideje akadozik a net otthon, egy-két gép hiába csatlakozik a CB-re, értelmezhető átvitelt nem tud produkálni csak a CB újraindítása után.
Felnéztem a beállításokra, 15-ös DS csatornán halmozva van a Post RS error (újraindítás után, se tűnnek el, és megy a százezres nagyságrendbe, jelszintek amúgy rendben vannak)
Gondoltam teszek egy próbát az ügyfélszolgálaton:
- Első próba facebook - hát ők nem tudják mi ez a post RS dolog, hívjam fel őket
- Második próba 1221 - Hát a jelszintek jók, ő nem tudja miről beszélek küld egy szakit
- Harmadik próba szaki kijön - Ő neki fingja nincs mik ezek a csatornák meg RS dolgok amiről beszélek, de most jófej lesz nem számlázza ki a kiszállási díjat, és még a modemet is kicseréli.

Nyilván nem oldott meg semmit, mert valahol a kábel a falban, utcán akárhol zajos kicsit.
Kihez forduljak, ha már a helyszini szaki is tök fogalmatlan?? :W

(#79942) Darko válasza dbocskai (#79941) üzenetére


Darko
senior tag

Megnézném első körben a csatlakozásokat, kábelvégeket esetleg osztó utáni rövid kábeleket lecserélném, magyarán kiszűrném a saját kábeleim lehetséges hibáit.

Még nem vagyok UPC előfizető, csütörtökön jönnek szerelni az 500-as csomagot családi házba, de pont ezektől a dolgoktól félek, hogy hiba esetén hogy mennyire gyorsan jönnek, és egyáltalán el tudják-e háritani a hibát. Telekom kijött még vasárnap is, akár hibabejelentéstől számított órán belül ott voltak, és soha nem kellett fizetni, mindig mindent helyreraktak, erre semmi panaszom nem lehet, sőőt! Viszont már elegem lett a max 10Mbit-jükből :((( .

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#79943) viktorhu válasza The Goth (#79940) üzenetére


viktorhu
veterán

Azért majd telefonálj rájuk, hogy látják-e a rendelésedet. Elég Bermuda-háromszög a telekomos rendelési felület.

(#79944) beer1


beer1
aktív tag

Sziasztok! Sokadjára is megkérdezem hatha kapok is választ!
Mitol lehet az hogy a média box kikapcsol, teljesen és nem reagál semmire csak az újraindításra ?
koszi előre is

(#79945) gduck válasza beer1 (#79944) üzenetére


gduck
addikt

Az "ál" Horizon? Azért mert egy nagy rakás szar :(

Bocsi, de ez az igazság. Próbáljad kicseréltetni!

(#79946) beer1 válasza gduck (#79945) üzenetére


beer1
aktív tag

Ál? Ezt hogyan érted ?

(#79947) kezo0 válasza beer1 (#79946) üzenetére


kezo0
addikt

Gondolom, arra érti, hogy az olyan, kicsinek számító piacokon, mint a magyar, az eredeti, nagytudású (és egyébként külsőre is egész máshogy kinéző, Samsung által gyártott) Horizon boxnak egy lebutított, könnyített verzióját osztogatják az előfizetőknek.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#79948) kpityu2 válasza kezo0 (#79947) üzenetére


kpityu2
őstag

Hogy lehet felismerni az eredetit?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#79949) tomp válasza kpityu2 (#79948) üzenetére


tomp
félisten

[link]
Jól láthatod, hogy a boxon a szoftver tud magyarul is. Nem véletlenül...
Már magyar reklám anyag is elkészült hozzá aztán kukázták és inkább ezt a fapados ipari szemetet hozták be...

(#79950) kezo0 válasza kpityu2 (#79948) üzenetére


kezo0
addikt

Itt pedig egy még újabb box látható, ami méretre sokkal kisebb, mint a régi, eredeti Samsung-féle, és ez már pl. tudja a 4K felbontást is kezelni... Ezt a típust kb. egy évvel ezelőtt egy magyar nyelvű reklámban belengette a UPC nálunk is.

[link]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.