Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80401) gduck válasza Livius (#80400) üzenetére


gduck
addikt

Én is így gondolom. Szóval remélem mindkét box jön hozzánk is ;)

(#80402) LouiS22 válasza Livius (#80400) üzenetére


LouiS22
veterán

Ezzel azért annyiban vitatkoznék, hogy lehet bármennyire "értelmes" tévéd, ha annak gyártója baszik a firmware frissítésre, és az app store-jába (nevezzék bárhogy) nem kerül be új, neked fontos alkalmazás. Az Android előnye ennél a pontnál válik világossá :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#80403) matyi94


matyi94
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg 500-as UPC netem van Budapest VIII. kerületben. Megváltozott élethelyzetem miatt korántsincs szükségem ilyen sebességre, így szeretnék kisebbre váltani. A hűségem pár nap múlva lejár így minden lehetőségem meglenne rá. Én azt vettem le a rendelkezésre álló nem túl bőséges információból, hogy a legjobban azzal járnék, ha lemondanám, majd az interneten keresztül igényelnék új, kisebb előfizetést. Amire nekem szükségem van, az összesen egy 300 mbps internetszolgáltatás.

Kérdéseim:
-Van-e a lemondásnál és internetes igénylésnél olcsóbb megoldás?
- Azt mondta az ügyfélszolgálatos, hogy a csomagkedvezményhez akár használom a telefont, akár nem, szerződnöm kell rá. Ez így van? Jogszabályilag nem kötelezhetnek rá, hogy vegyem igénybe, viszont valóban olcsóbb lenne úgy nekem?

Előre is köszönöm a segítséget, szép napot mindenkinek!

Legyen szép napod!

(#80404) hhgygy


hhgygy
senior tag

Nálunk ezer éve UPC van vezetékes telefonnal, amit egy évben 2szer ha használok. Valószínű, hogy a telefonnal együtt is olcsóbb a csomag, úgy emlékszem, végig így volt.

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#80405) 4Grider válasza matyi94 (#80403) üzenetére


4Grider
nagyúr

A legjobban mindig a lemondás menüponttal jársz a telefonos ügyfélszolgálaton.
Akkor hívd, ha már lejárt a hűséged. A szöveg pedig az legyen, hogy megváltozott a helyzet, nem tudsz ennyit fizetni, vagy adnak valami olcsóbb csomagot, vagy megoldod mással.

(#80406) Teaway válasza LouiS22 (#80382) üzenetére


Teaway
veterán

Semmi bajom a 2 GB RAM-mal, de ne írják már oda, hogy „CPU: Dual-core 1.5 GHz”, ha a SoC-ra a gyártó azt közli, hogy 1-core, 2- thread.

Nincs itthon csokid??

(#80407) woodworm válasza Teaway (#80406) üzenetére


woodworm
veterán

Hol írja? Az oldalukon nincs találat rá, a google találatok pedig mindenhol a két magot hozzák.

(#80419) Teaway válasza woodworm (#80407) üzenetére


Teaway
veterán

Ez mind igaz...akkor mégse a gyártó oldalán láttam :( Az OpenPli oldalán találtam egy táblázatban, de az közel sem tekinthető hitelesnek, sőt, lehet akár elírás is.

Nincs itthon csokid??

(#80422) ates2


ates2
senior tag

adott egy TC7200 modem,elérem az admin részt,viszont ha kikapcsolom a wifijét magától vissza kapcsol egy restart után,illetve a bridge mod is vissza áll router modba miért ?.p

(#80423) TeeJay válasza ates2 (#80422) üzenetére


TeeJay
félisten

Mert reset után gyári állapotba áll ami router mód! Tedd modem módba és nem kell resetelni soha, áramtalanítani bőven elég

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#80424) Intruder2k5 válasza TeeJay (#80423) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A restart nem egyenlő a reset-tel, ez így hibás működés.

[ Szerkesztve ]

(#80425) TeeJay válasza Intruder2k5 (#80424) üzenetére


TeeJay
félisten

Akkor be kell jelenteni és kap finom CB-ot

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#80426) Intruder2k5 válasza TeeJay (#80425) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jahh, de lehet egy tényleges reset is helyrerakná, azt azért érdemes megpróbálni, mert ez olyan, mintha nem tudná elmenteni a beállításokat. Lehet valamivel megtelt a flash, vagy ki tudja.

(#80427) ates2 válasza TeeJay (#80425) üzenetére


ates2
senior tag

Akkor inkább állítgatom vissza :D CB never

Most hátul nyomtam be mint régen cisconál (reset), másként csak úgy tudnám ha ki/be kapcs ha jól sejtem,menüben nincs újraindítás rész ha jól láttam

[ Szerkesztve ]

(#80428) Intruder2k5 válasza ates2 (#80427) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hátul a reset gombot áram alatt tartsd nyomva ~10mp-ig! Ezután elvileg minden visszaáll alapra, pl. az SSID is, ás ekkor próbáld modem módba állítani, és letiltani a WiFi-t.

[ Szerkesztve ]

(#80429) ates2 válasza Intruder2k5 (#80428) üzenetére


ates2
senior tag

Ok ok,viszont ha újraindítani akarom csak úgy akkor ki / be kapcs gomb csak ?

(#80430) Intruder2k5 válasza ates2 (#80429) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, de minek azt folyton ki/be kapcsolgatni?

(#80431) ates2 válasza Intruder2k5 (#80430) üzenetére


ates2
senior tag

hát,hogy központilag is újra csatlakozzon,anno másik helyen voltak olyanok,hogy random szar lett a net kisebb sávszél stb aztán mikor újra csatlakozott a modem jó lett.

(#80432) matyi94 válasza 4Grider (#80405) üzenetére


matyi94
senior tag

Köszi! :R

Legyen szép napod!

(#80433) ates2 válasza ates2 (#80431) üzenetére


ates2
senior tag

Sáv érdekes most, 28Mb/s aztán le esik 6-7-8-ra hm :F

(#80434) gduck válasza Teaway (#80419) üzenetére


gduck
addikt

Más gyártó boxánál ez van írva, ki tudja ;)
Broadcom BCM72604, 7K DMIPS, 1 Processor, 2 Cores

Elméletileg a VU+ Zero 4K-ban is ilyen van.

[ Szerkesztve ]

(#80435) morneo.it


morneo.it
senior tag

Sziasztok! Újra: valakinek megy a MediaBox TP-Link Range Extenderrel?

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#80436) ates2


ates2
senior tag

Viszont most központból nyomtak modem frissitést majd ujraindult ugye és wifi megint ment rajta pedig előtte lekapcsoltam,bridge mod maradt hm érdekes ez.

(#80437) Intruder2k5 válasza ates2 (#80436) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem lehet, hogy engedélyezve van a WiFree? Mert akkor tudtommal nem tilthatod le a WiFi-t, illetve a WiFree mindenképp menni fog.

(#80438) #07746304


#07746304
törölt tag

Hajdúszoboszlón megint UPC szolgáltatás kiesés van.

(#80439) #07746304 válasza #07746304 (#80438) üzenetére


#07746304
törölt tag

Megcsinálták!

(#80440) olloczky


olloczky
senior tag

Hali

Elfelejtettem a szamlakat befizetni es korlatoztak a netet. Tegnap dijneten befizettem, mennyi ido mig visszakapcsoljak? Vagy ezt kulon jelezni kell felejuk?

Udv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#80441) ates2 válasza Intruder2k5 (#80437) üzenetére


ates2
senior tag

ki van kapcsolva,most csekoltam upc oldalon

(#80442) cof válasza ates2 (#80441) üzenetére


cof
veterán

Nálam jól működik egy TC7200 évek óta, megy nonstop. Talán kéthavonta csinálok egy áramtalanítást 1 órára, de az sem azért van mert rossz lenne.

Egy hibája van, hogy egy 100 Mbit-es eszközömmel nem nagyon akar haverkodni, ugrál a letöltési sebesség, néha hajlandó 30 Mbit-re is felmenni, ezt leszámítva rendben van.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#80443) ates2 válasza cof (#80442) üzenetére


ates2
senior tag

Úgy gondom nekem sincs vele csak nem értettem miért vált át wifi on-ra mikor off.. na de mindegy minden rendben most vele,sávszél is megvan.

(#80444) cof válasza ates2 (#80443) üzenetére


cof
veterán

Valami szoftver bug lehet, amit fentebb írtam az sem normális, mert Ubee-vel stabil 100 Mbit megvan, ugyanazokkal a kábelekkel.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#80445) knyitogato


knyitogato
őstag

Sziasztok!
Rákerestem, de konkrét megoldást nem találtam a problémámra:
iOS rendszereken egyszerűen nem megy itthon a wifi. Windowsos és Maces gépen rendben van, de iPhone-nal és iPaddel csatlakozik ugyan, de iszonyatosan lassú, gyakorlatilag használhatatlan. Egy ideig megoldás volt, h 5Ghz-re váltotta, most viszont már nem tudok rácsatlakozni, hibaüzenetet kapok, így 2,4 Ghz-en ragadtam. Mi lehet a megoldás?

(#80446) Intruder2k5 válasza ates2 (#80443) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Megcsináltad a 10 másodperces reset-et?

Ha igen, akkor még azt tudom javasolni, hogy figyeld az apróhirdetési oldalakat és keress valami Cisco modemet, időnként lehet találni.

[ Szerkesztve ]

(#80447) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Sziasztok, felmondtam upc-nél az internetem, semmi gond, van az ingatlanon tv előfizetés is nem az én nevemen. Erre jöttek ki kötötték azt is, holott arra érvényes szerződés van. A kérdésem az mi számít szerződésszegésnek? Jó lenne megszabadulni tőlük, de még februárig van hűség.

(#80448) cof válasza Sanyaaa26 (#80447) üzenetére


cof
veterán

Hűség alatt csak kötbér fizetésével tudsz szerződést bontani, valami 50-80 ezer Ft között olvastam.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#80449) pjen válasza cof (#80448) üzenetére


pjen
félisten

Kötbér már nincs.Azt kell vissza fizetned amennyi kedvezményt kaptál.A fiókodban minden alkalmazásnál ott van a kedvezmény összege.Sokszor olcsóbb fizetni a lejáratig.

(#80450) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Úgy tűnik a Vodát nagyon megfogta a Díjnetre való számla kiküldés, azt ígérték 15-re jó lesz és ma még semmi.
Ha nem boldogulnak vele, akkor miért nem raknak vissza mindenkit a saját felületükre??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.