Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80251) morneo.it


morneo.it
senior tag

Sziasztok! Routerből modembe állást hogy lehet gyorsítani? A 1221 egész nap mondta, rendkívűl túlterheltek, és nem akartak kapcsolni ügyintézőhöz...

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#80252) cof válasza morneo.it (#80251) üzenetére


cof
veterán

Belépsz a HGW-re webadminon, és ott át tudod állítani, ha csak nem vagy IPV6-ban, akkor bizony csak telefonon, ha az oldalukon sem találsz erről valamit, mert régen volt a myupcprofilban.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#80253) Konrad16


Konrad16
újonc

Sziasztok!
Tegnapi nap folyamán vásároltam egy D-link 842 es AC1200 Routert hogy lecseréljem a benti UPC-s gyári routert amely egy t-mobilos útválasztóra van kötve. Bekötöttem az új routert, bekonfigoltam, ahogy keresni akartam egyből kidobta a DNS hibát, mondom oké megadom kézzel a DNS szervert, megnéztem az UPC oldalán mi is pontosan az ipje, beállítottam, továbbra se működik. ha az UPC-s router van rákötve a T-s útválasztóra akkor tökéletesen múködik minden (ugyan azt a kábelt használtam mind a két esetben.) Az UPC-s routerből megy ki a konyhába egy net kábel, ha arra rákötöm az új routert simán megy minden. Lehetséges lenne hogy az útválasztó csak az UPC-s routernak küldené a DNS-t? Valaki tudna megoldást? Válaszokat előre is köszönöm

(#80254) Intruder2k5 válasza morneo.it (#80251) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Próbáld meg késő este, akkor már nincs ügyfélszolgálat csak hibabejelentés, de ezt szerintem ott is el tudod intézni.

(#80255) morneo.it válasza Intruder2k5 (#80254) üzenetére


morneo.it
senior tag

Megpróbálom, köszi :)

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#80256) adika4444 válasza kenwood (#80248) üzenetére


adika4444
addikt

Repülős mód?

üdv, adika4444

(#80257) vasg válasza cof (#80250) üzenetére


vasg
csendes tag

Pedig illene egy 4k adás az mtva részéről, tekintve hogy a 2020-as olimpia Japánban lesz és 8k-ban adják az egészet. Anno a Hd indulást is az olimpia generálta ha jól emlékszem.

(#80258) kezo0 válasza vasg (#80257) üzenetére


kezo0
addikt

Így igaz, a pekingi olimpiát láthattuk először DVB-C adással, 1080i-ben a UPC rendszerén. A jó kis 3 tuneres Philips boxon. :)

Most meg majd 4K-ban láthatjuk a tavaszi/nyári/őszi/téli hangulat csatornát. :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#80259) gduck válasza kezo0 (#80258) üzenetére


gduck
addikt

"Most meg majd 4K-ban láthatjuk a tavaszi/nyári/őszi/téli hangulat csatornát. :P"

[link] :DD

(#80260) Beniii06 válasza gduck (#80259) üzenetére


Beniii06
őstag

Troll on:

Vagy pl. az Astro tv-ben a csillagok is jobban fognak látszódni, de ki tudja lehet 4k-ban a te hangod is mélyebb. ;]

"Got any other secret weapons?"

(#80261) cof válasza vasg (#80257) üzenetére


cof
veterán

Ha lesz is, előbb utóbb biztosan, akkor először a MindigTV-n. A HD adások is ott indultak el, ha jól emlékszem az M2 teszt adása volt.

Rtl/tv2 még a kanyarban sem volt, sőt még csak ekkor álltak át 4:3-ról 16:9-re.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#80262) Pandimakaay


Pandimakaay
tag

Sziasztok. Van upc elofizetesem. Horizon go-t hasznalok telefonon ami tokeletesen mukodik. A lenovo yoga tab 3 pro tabletemen is evekig jol mukodott. Viszont egy honapja csak a tableten folyamatosan kilep. Megnyitom es egy 10 mp mulva bezarodik minden hibauzenet nelkul. Letoroltem ujraraktam. Nem segitett. Valami otletetek van esetleg? Koszonom szepen

(#80263) 4Grider válasza Pandimakaay (#80262) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egy hónapja a tabletre nem telepítettél véletlenül valami frissítést vagy videólejátszót? Utóbbi a horizon által meghívott lejátszónak bizony keresztbe tud tenni...
Újratelepítés helyett pedig az adatok törlése szokott célravezetőbb lenni...

(#80264) mlinus válasza underdark (#80213) üzenetére


mlinus
őstag

a CB-nek nem a router "részével" van a gond, hanem a WAN részével, szóval modem módban, más routerrel is fennáll ugyanaz a ping stabilitási probléma, illetve UDP-s sérülékenység.

Ugyanakkor ez nem egy drámai "szanaszét akad a játék" jelenség, hanem apró, átlagos játékos számára majdnem észrevehetetlen mozzanatokban türköződik ki. Az alapján ahogy te leírtad a problémádat, szerintem nem a CB lesz a hiba. (Egyébként ez minden Puma 6/7 chipsetes modemet érint, és a legtöbb nagyobb kábelszólgáltató ilyen modemeket ad elsősorban, európa és amerika szerte. Szóval ha tényleg ennyire ótvár lenne nagyon sokan nem tudnának normálisan játszani)

(#80265) kabelmania27 válasza underdark (#80213) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha megírod a modem értékeket meg tudjuk mondani, hogy jelszint probléma okozza-e a szakadást.

(#80266) ptom77


ptom77
csendes tag

Sziasztok!
Díjnet-es számlázással lenne kérdésem. Lassan 1 éve lettem UPC-s költözés miatt (sajnos kizárólag csak ők szolgáltatnak).
A számlázásra a Díjnet-et választottam a myUPC-s fizetés rossz tapasztalatai miatt.
Eddig jól működött a dolog, a UPC hónap elején számlázott (2-3. körül), a Díjneten megjelent a számla 6-7. körül. A határidő 20. körül volt, kényelmesen befizettem.
Most az aktuális számlán már 15-e szerepel határidőként (myUPC oldalon), viszont a Díjneten nem akar megjelenni a számla. Ha kifutok a határidőből az e-packos kedvezményt is elveszítem, amit nem szeretnék.

Kérdés: ha fizetési módot váltok és a myUPC oldalon befizetem a számlát banki utalással és utána lemondom a Díjnetet, akkor rendben lesz a dolog? Előfordult már másnál is hogy késett a Díjnet számla? Mit ajánlotok?
Köszi előre is!

(#80267) Toth_Jani válasza ptom77 (#80266) üzenetére


Toth_Jani
őstag

A Díjnet számla most nálam is késik, gondolom a cég váltással sikerült valamit jól összekavarniuk.

(#80268) ptom77 válasza Toth_Jani (#80267) üzenetére


ptom77
csendes tag

Értem én, de:
1. A UPC most előrehozta pár nappal a fizetési határidőt (15-e).
2. Ha mondjuk csak hétfőn (14-én) jön meg a Díjnetbe a számla, hiába utalod át aznap, mire átfut a rendszeren és a UPC is visszaigazolja eltelik 1-2 nap és már túl is vagy a határidőn.
3. Simán kinézem a UPC-ből, hogy emiatt szankciót alkalmaz (e-pack elvesztése), holott nem is a te hibád.

Működik mostanában már normálisan a myUPC oldalról történő közvetlen banki átutalás? Mert akkor semmi értelme ennek a Díjnetes bohóckodásnak és el lehetne felejteni...

(#80269) gyulazsolti válasza ptom77 (#80268) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Működik, tegnap fizettem.

(#80270) Toth_Jani válasza ptom77 (#80268) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Mondjuk én csak a számlát kapom oda, a fizetést csoportossal intézem, de elvileg azt is át tudja venni jogutódként a másik cég úgy hogy nem kell a hozzájárulásom.

(#80271) pjen válasza gyulazsolti (#80269) üzenetére


pjen
félisten

Nekem még nincs számlám,most néztem.

(#80272) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

"Kedves Ügyfelünk! (Mindenki aki Díjnettes)
Ezúton szeretnénk tájékoztatni Önt, hogy egy előre nem tervezett nyomdatechnikai probléma miatt az Ön UPC számláját sajnos csak későbbi időpontban tudjuk bemutatni a Díjnet felületén keresztül.
A felmerült probléma megoldásán már dolgoznak kollégáink és előreláthatóan 2019.10.15-ét követően már a megszokott módon fogja tudni megtekinteni az október havi számláját.
A fentiekre tekintettel az Ön fizetési határidejét 2019.10.22-re módosítjuk "

[ Szerkesztve ]

(#80273) kenwood válasza ptom77 (#80266) üzenetére


kenwood
veterán

Dijnetes szamlazas eseten is elerheto az egyenleg a Myupc fiokban,be tudod fizetni kartyaval, es nem valtozik a fizetesi mod. (kovetkezo ugyanugy megy a dijnetbe)

Persze,ha a szamla kiallitasa kesik,nem csak a dijnetre nem erkezett meg, akkor ott sem fogod latni.

#80269
4-5 kulonbozo szamlazasi ciklus van a upcnel. Az, hogy a te szamlad mar elkeszult,nem jelenti azt, hogy Sopronban es Debrecenben is ugyanez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#80274) nicu71


nicu71
addikt

Én meg ma fizettem be a saját bankos felületemen átutalással ,ahogy eddig is,és azonnal jött az email hogy "a tranzakció nem volt sikeres" és továbbra is ott van a myUPC-n hogy van egy kifizetetlen számlám :U .A bankszámlámról pedig sikeresen elment a pénz.... ilyen se volt még :( abban bizok hogy átmeneti hülyeség és egykét napon belül észreveszik..

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#80275) LouiS22 válasza nicu71 (#80274) üzenetére


LouiS22
veterán

Ugyanez nálam is.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#80276) ztsoft válasza nicu71 (#80274) üzenetére


ztsoft
őstag

Én is így fizettem be ma, nekem sikeres volt a tranzakció. A My UPC-ben csak napokkal később kerül jóváírásra (gondolom a feldolgozás után).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#80277) lszlogal válasza ztsoft (#80276) üzenetére


lszlogal
senior tag

Igen, mert egy kártyás vásárláskor csak zárolja a pénzt a bankszámládon. Néhány nap múlva elszámolja a kártyakibocsájtóval, akkor kapja meg az eladó a pénzt. Ez minden online vagy kártyás vásárlásnál így működik. A UPC csak akkor írja jóvá, ha könyvelik. Kömyvelni pedig akkor tudják, mikor beérkezik a pénz. Ugyanezt csinálja a Vodadone, émász, NKM földgáz is.

(#80278) snpetit válasza headhunter (#80233) üzenetére


snpetit
aktív tag

CH7465LG-NCIP-6.12.18.25-2p6-NOSH az új
forrás:
[link]

(#80279) Thinky78


Thinky78
újonc

Üdv srácok. Köszönöm a bekötéssel kapcsolatban adott tanácsokat. Azóta sikerült és már csak egy kérdésem lenne. Ide milyen felhasználónév/jelszó párost kell használni? A válaszokat köszönöm.

https://forgalom.upc.hu/kabelinternet/login.php

(#80280) Gzu73


Gzu73
tag

[link] Hazánkban is jön a Vodafone OTT-alapú TV-je

(#80281) tomp válasza Gzu73 (#80280) üzenetére


tomp
félisten

Na itt a meglepi :D

(#80282) unicumnext válasza Gzu73 (#80280) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Remélem ezzel azt jelenti, hogy váltunk IPTV-re

(#80283) tomp válasza unicumnext (#80282) üzenetére


tomp
félisten

Igen. Hálózat független IPTV lesz.

(#80284) woodworm válasza unicumnext (#80282) üzenetére


woodworm
veterán

Ha marad a koax és szeretne tömegesen gigabitet adni, akkor előbb-utóbb nincs más választás. Ha tervben a 4K, akkor meg pláne.

(#80285) ztsoft válasza Gzu73 (#80280) üzenetére


ztsoft
őstag

Pompás.

Ha lesz csatornánkénti előfizetés lehetősége, akkor talán marad a TV szolgáltatás (nem díjazom a külön készüléket, de talán így elviselném), ha nem, akkor megy a levesbe.

Már van egy Android-os box-om (persze, CoreELEC fut rajta), még egy nem kell.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#80286) NoOne1976 válasza unicumnext (#80282) üzenetére


NoOne1976
őstag

Miért reméled? Miért lenne ez jó nekünk?

(#80287) Intruder2k5 válasza ztsoft (#80285) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Ha lesz csatornánkénti előfizetés lehetősége"

Meglepődnék, ha ebbe belemennének a tartalomszolgáltatók.

(#80288) ztsoft válasza Intruder2k5 (#80287) üzenetére


ztsoft
őstag

Én is, de ha már ennyire hajszolják a jövőt, akkor merjenek merészet lépni. :D

Amúgy meg, ha nézek is TV adást, akkor kizárólag olyat, ahol nincs reklám. Így a többi számomra felesleges, nem is szeretnék érte fizetni.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#80289) NoOne1976 válasza ztsoft (#80288) üzenetére


NoOne1976
őstag

Csak így akkor fizethetsz több száz forintot egy sima csatornáért. A szolgáltatók is csomagban veszik.

(#80290) Intruder2k5 válasza NoOne1976 (#80289) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meg aztán nyilván ettől függetlenül is lenne a TV szolgáltatásnak egy alapdíja, ami fedezi a UPC / Vodafone költségeit, és csak erre jönne rá a választott csatornák havidíja. Az meg persze úgy lenne kialakítva, hogy olcsóbban legfeljebb csak az tudná megúszni a végén, akinek direkt a töltelékcsatornákra fáj a foga, a nagyokat meg nem kéri.

(#80291) zolee001 válasza Konrad16 (#80253) üzenetére


zolee001
őstag

Na ezt elöröl,a router és az utválaszto ugyanaz
Mi az a T ketyere és mi a célod?

(#80292) ztsoft válasza NoOne1976 (#80289) üzenetére


ztsoft
őstag

Ez esetben marad a net, a többit meg lemondom. Úgyis hűség nélkül vagyok jelenleg.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#80293) cof válasza unicumnext (#80282) üzenetére


cof
veterán

Ez király lenne ez az IPTV ha akármilyen iptv eszközön/szoftveren lehetne tévézni. Mondjuk Kodin keresztül, de gondolom ilyen nem lesz... szóval semmi újat nem ad a jelenlegihez képest.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#80294) vlevi válasza unicumnext (#80282) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem biztos, hogy jó az.
Vagy a fene se tudja.
Nekem pl. az, hogy még tévénként megint külön készüléket állítsak be, az nem opció. AMikor megjelent a mediacard lehetőség, akkor azonnal dobtam ki a boxokat a lakásból.

(#80295) LouiS22 válasza ztsoft (#80285) üzenetére


LouiS22
veterán

Not gonna happen. A műsorok a reklámbevételből készülnek. A közszolgálatinak csúfolt csatornákon meg az adóforintodból.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#80296) gduck válasza unicumnext (#80282) üzenetére


gduck
addikt

Egyszer láttam IPTV-t, annak nem tetszett a minősége. Rengeteg mikro akadás/szétesés volt az adásban. Remélem ez jobb lesz ;)

(#80297) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Hali!
Munkahelyen Digi adja a netet, céges előfizu. Szeretnénk fix IP-t kérni, amit nekem kéne intéznem. Ehhez gondolom, cégszerű meghatalmazás kell, ez a sablon szerintem nem jó.
Linkelné valaki a megfelelőt? Mi kell még hozzá? Létesítő okirat, acp?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#80298) kabelmania27 válasza macilaci78 (#80297) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
ITT választ fogsz kapni a kérdésre.

(#80299) headhunter válasza Toth_Jani (#80272) üzenetére


headhunter
addikt

Nekem is jött egy e-mail.

2019-ben szégyen, hogy minden hónap elején kb.: 3-ig megjelenik UPC oldalán a havi számla összege, Díjneten 5-6 nappal később látható a számla, most lesz 2 hét.

Elfogadható, max 1-2 nap lenne.

[ Szerkesztve ]

(#80300) kezo0 válasza unicumnext (#80282) üzenetére


kezo0
addikt

Reméled? Miért? Én abból még csak rosszabb minőséget láttam, mint amit a jelenlegi DVB-C biztosít.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.