Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80351) vlevi válasza LouiS22 (#80350) üzenetére


vlevi
nagyúr

Na vajon honnan ;)
Arról a nagy magyar videomegsozto oldalról :)
De ha annyi az eredeti forrás, akkor abból senki sem tud jobbat csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#80352) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Én azért már annak is örülnék ha a borzalmas minőségű SD adókat, valahogy legalább 720p-ben továbbítanák.
Persze tudom némelyik töltelék csatorna már eleve nem olyan jelet küld ki a szolgáltatóknak.

(#80353) Rhair


Rhair
csendes tag

Sziasztok
Évek teltek el mióta bekötötték a UPC-t, most úgy alakult, hogy átlesz rendezve kicsit a szoba
Most elég lenne megyed annyi kábel, nem akarok métereket összetekergetni és úgy tárolni...nincs semmi kábel blankolóm anélkül meglehet oldani a rövidítést?
A másik, hogy 1CB, 1box és 1 közvetlen tv van bekötve (mediacard) és nem értem miért van 2 koax elosztó?
Érdemes hívni szerelőt?

(#80354) Beniii06 válasza Rhair (#80353) üzenetére


Beniii06
őstag

A rövidítést megfelelő szerszámok hiányában(és csatlakozó nélkül esélytelen) szerintem hanyagold, különben csak magadat szúrsz ki, ha nem fog jól érintkezni, akkor kockásodni fog stb. utána tényleg hívhatod a upc-t. Összetekerve szekrény mögött nem fér el a vezeték?
Ha a két elosztó úgy van, hogy a bejövő kábelen van egy 2-es osztó, ami kettéosztja 1 modem ágra és 1 tv ágra, majd a tv ágon is van egy 2-es, ami továbbosztva a két tv-nek, akkor nincsen semmi gond, természetes jelenség. Ha nincs hiba(jó a tv adás, nem kockásodik, nem szakadozik a net), nem kell szerelőt hívni.

"Got any other secret weapons?"

(#80355) Apaxp


Apaxp
senior tag

Olvasgatom itt a híreket az OTT bevezetésről és voda boxról.
Kérdésem csak annyi lenne hogy miért lesz ez a box jobb, mint egy jó minőségű android tv box? A voda csináljon egy applikációt, amit az általam választott android tv boxra telepíteni tudok. Eddigi tapasztalatok alapján a dedikált szolgáltatói csodák mindig gyengébbek voltak, mint amit kereskedelmi forgalomban be lehetett szerezni.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#80356) Rhair válasza Beniii06 (#80354) üzenetére


Rhair
csendes tag

De elfér, ha ez nem okoz gondot hoszú távon
[kép] Ez az első elosztó, a -6dB megy közvetlen a mediaboxhoz
[kép] Ez pedig a másik, itt az egyik a Connect boxba
Jól van ez így egyáltalán bekötve?

A médiaboxon a jel erőssége médium, nem tudom milyennek kéne lennie. Az internet nem szakad, de online játékoknál nem stabil valamiért. Tökéletes megy, majd gondol egyet és elkezd lagolni egy 2másodperce és utána tökéletes ismét. Ping végig stabilan 11-13 még akkor is amikor elkezd lagolni (500mbit-es a net)
Ennyi az össz "probléma" ami eszembejut

(#80357) pjen válasza Rhair (#80353) üzenetére


pjen
félisten

Egy sniccerrel simán megoldható,csak dugókat kell venned.Nagyon jó képek vannak fenn a neten a szerelésről.Azért hagyd kicsit hosszabbra.

(#80358) CoolBoy323 válasza The Goth (#80348) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Köszönöm :R

(#80359) lszlogal válasza Beniii06 (#80354) üzenetére


lszlogal
senior tag

Megoldható, de szerszámok nélkül nem javaslom, mert csak magaddal szúrsz ki. Vegyél roppantós F csatlakozót, és kérj kölcsön valakitől egy krimpelőt (akár egy elektronikai boltból, nekem szoktak adni). Az a legbiztosabb megoldás. Csak a vastagbordás roppantós F csatit javaslom, mert annál a legbiztosabb az érintkezés. azért, mert annak a csatinak egy része bemegy a burkolat alá, és úgy nyomod rá a krimpelővel. A blankolás egy sniccerrel, vagy élesebb késsel megoldható. Blankolásnál annyi rezet blankolj meg amennyit elégnek találsz, aztán a burkolatból csak egy kicsit szedj le, hogy be tudjon csusszanni alá a csatlakozó belső része, és ne lógjon ki az a "kóc", hogy tuti ne legyen zárlat. A legjobb, és legesztétikusabb megoldás. Kültéri vagy nem kültéri a csatlakozó az a te esetedben teljesen mindegy.

A TV-k nél is ezt a megoldást javaslom, létezik roppantós TV dugó.

[ Szerkesztve ]

(#80360) Beniii06 válasza lszlogal (#80359) üzenetére


Beniii06
őstag

Biztos nekem akartál válaszolni? :F

"Got any other secret weapons?"

(#80361) Beniii06 válasza Rhair (#80356) üzenetére


Beniii06
őstag

Szerintem, ha elfér a vezeték és nincs probléma a szolgáltatással(nem kockásodik a tv, nincs net szakadás), akkor nem kellene piszkálni. Egy jó minőségű háromszoros árnyékolású vezeték esetén nem kellene plusz problémát okozzon az a pár méter felesleg, sőt, ha később újra lesz rendezve a szoba, akkor jól is fog jönni.

A játékokban való laggolást a connect box okozza, hiába mutat a speedtest stabil 11-13ms ping-et. Ezzel nem nagyon tudsz mit kezdeni, csak ha egy régebbi UPC-s Cisco/Ubee/TC-t beszerzel a helyére(már nem sok példány van belőle), de akkor ugrott az 500 Mbps-es sebesség ~320-ra. Olvass vissza a topikban, kb. minden nap/ két naponta feljön a téma vagy itt.

"Got any other secret weapons?"

(#80362) vg válasza LouiS22 (#80350) üzenetére


vg
addikt

Ravasz a kérdés! :DDD

(#80363) lszlogal válasza Beniii06 (#80360) üzenetére


lszlogal
senior tag

Nem, de így sikerült. :)

(#80364) kabelmania27 válasza Rhair (#80356) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az első osztó bemenetén van egy hármas csillapító, amire lehet nincs szükség.
Ellenőrizd, hogy a bejövő kábel legyen az in-ben.
Ha megnézed modemen az értékeket, haladó beállítások/hálózat állapota/letöltés és feltöltés fülek, meg tudjuk írni, hogy szükség van-e erre a csillapítóra.
1221-en kérhetsz vételi áthelyezést vagy te veszel egy jófajta hármas osztót.
Amennyiben nem érhető el a modem üzemmód my upc oldalon vagy 1221-en kapcsold ki az ipv4-et. Ha egymás mellett van a két osztó akkor mehetne a helyére egy hármas, hogy egyforma csillapítású vagy asszimetrikus csillapításút érdemes használnod azt a modemértékek ismeretében meg tudjuk írni.

[ Szerkesztve ]

(#80365) LouiS22 válasza Apaxp (#80355) üzenetére


LouiS22
veterán

AndroidTV az oprendszer, nem mezei Android, TV-s UI-val álcázva. AndroidTV-s boxot meglehetősen keveset kapsz a piacon, szerintem a két kezemen meg tudom számolni (including a téma Rolls Royce-a, az Nvidia Shield).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#80366) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Mindenkinél működik hibátlanul a set top box? Szerettem volna TV-zni, de sajnos az a jelenség fogadott, hogy nem ad képet a Set top box. Pontosabban csak magát az adást nem látom, a set top box kezelőfelülete megjelenik. Tegnap még nem volt gond, tudtam TV-zni.

Sic Parvis Magna

(#80367) pjen válasza 30z.Samu (#80366) üzenetére


pjen
félisten

Egy áramtalanítás segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#80368) 30z.Samu válasza pjen (#80367) üzenetére


30z.Samu
félisten

Megoldotta, köszi! :R

Sic Parvis Magna

(#80369) morneo.it


morneo.it
senior tag

Sziasztok!
Próbáltam, hogy a TV box LAN-jára TP-LINK RE-t kötök, mely WIFI-n a routerral van összepásszolva. A notebook 90 Mbit/s netet mér, IP-t kap. A box azt írja, nincs IP cim, néha azt írja Szétkapcsolva. Ez a felállás ment a Telekomnál, így volt IP TV adás 2 évig, szaggatásmentesen. Ötlet?

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#80370) woodworm


woodworm
veterán

Elég nehéz specifikációt találni a vodafone boxokról.
Akkor most az egyik egy dvb-c box a upc horizon go szolgáltatásának vodafonos megfelelőjével, a másik pedig egy androidos box, tuner nélkül, ip alapokon?

(#80371) LouiS22 válasza woodworm (#80370) üzenetére


LouiS22
veterán

Tényleg nagyon nehéz, 2 másodperc volt: [link]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#80372) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Bár majd februárban jár le a hűségidő már megjelentek az első fecskék a "kedvezményes csak nekem" ajánlatokkal. Nem tudom hogyan fog elsülni ez a voda biznisz,várható nekünk felhasználóknak pozitív változás?
Mindenesetre még én is várok a tuti ajánlat elfogadásával,hátha beesik egy jó akció.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#80373) adika4444


adika4444
addikt

Hivatalos, jön az OTT

üdv, adika4444

(#80374) cof


cof
veterán

Itt találtam egy UPCVODAFONE kérdőívet: [link]

(#80373) adika4444 Régen is volt már youtube meg netflix app a stb-n csak annyira fapados volt, hogy inkább nem használtuk, szóval nem értem miért lenne újdonság. Azért mert annó kikerült?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#80375) adika4444 válasza cof (#80374) üzenetére


adika4444
addikt

Netflix is volt? Azt nem tudtam. Akkor tényleg annyi az egész, hogy visszahúzzák arra a szintre amiről a Liberty csak lehúzta...

üdv, adika4444

(#80376) LouiS22 válasza adika4444 (#80373) üzenetére


LouiS22
veterán

Az nem tűnt fel, hogy ez a hwsw cikkének átvétele? :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#80377) woodworm válasza LouiS22 (#80371) üzenetére


woodworm
veterán

Ja, ez eddig is megvolt, ez a net box. Ez is 4K, de a másiknak a nevében is benne van.
Tehát válaszolnál a feltett kérdésre, hogy pontosan mi a különbség kettő között? Szabadon választhatok a kettő között, vagy belső hálózatra jön a dvb-c-s (van-e benne egyáltalán) a külsősöknek pedig a net box?

(#80378) Teaway válasza adika4444 (#80373) üzenetére


Teaway
veterán

Ebben is az a nyamvadt 1 magos, két szálas BCM72604 SoC lesz? :O

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#80379) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Ha online kötök szerződést upc-vel akkor van elállási jogom? Lakótelepen 500-as net meg 30-at se tud, így nekem nem igazán felel meg :(

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#80380) LouiS22 válasza woodworm (#80377) üzenetére


LouiS22
veterán

Nincs két doboz, egy box van!

Szerintem tökre nyilvánvaló, hogy az új, OTT-s cuccban semmilyen DVB-C nem lesz, miért is lenne? És ahogy a cikkből is kiderül: egyelőre kevés a részlet, de a logika azt diktálja, hogy ez egyelőre egy teljesen külön szolgáltatás lesz. Hogy a jövő mit hoz, azt meg nem tudjuk. Szintén a logika azt diktálja, hogy egyszer csak kivezessék a DVB-C-t. Meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#80381) Beniii06 válasza Bagira01 (#80379) üzenetére


Beniii06
őstag

Persze, bekötéstől számítva 14 napod van elállni, utána kötbért kell fizetni, de elvileg erről kellett tájékoztatást kapnod telefonon keresztül, mikor megkötötted a szerződést.

"Got any other secret weapons?"

(#80382) LouiS22 válasza Teaway (#80378) üzenetére


LouiS22
veterán

Mi vele a gond? Vagy Asphaltot akartál játszani ezen a boxon? :D :D :D Tényleg érdekel, hogy mi az, ami miatt húzod a szád. Speckó alapján 4K pipa, AC3, E-AC3 pipa, 2 giga RAM bőven elég kell legyen egy AndroidTV zökkenőmentes futtatásához, és vélhetően (ezt majd a tapasztalat megmutatja) simán (a kedvenc magyar álszakifejezéssel élve: RÖCCENÉSMENTESEN - jelentsen ez bármit) futni fog a Netflix, HBO Go meg a Kodi.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#80383) woodworm válasza LouiS22 (#80380) üzenetére


woodworm
veterán

Nem csak a hwsw cikk az információforrás. Korábban említették a kérdőívet, hogy két boxról gyűjtenek véleményeket. Nagy valószínűséggel ugyanarról a két készülékről van szó, ami a németeknél is üzemben van.
Ugrott itt mindenki a témára, és végül nagy valószínűséggel csak a horizon go lesz lecserélve gigtv-re és kap egy dedikált boxot a szolgáltatás.

Itt egy link az említett hozzászóláshoz.

[ Szerkesztve ]

(#80384) LouiS22 válasza woodworm (#80383) üzenetére


LouiS22
veterán

Jogos, hiszen anno én is kitöltöttem, bár ez csak most, amikor írtad, ugrott be :R

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#80385) merqree válasza Bagira01 (#80379) üzenetére


merqree
őstag

Azért tennék egy hiba bejelentést, amiben megjegyzem, hogy 14 nap múlva elállok a szerződéstől. Így két legyet üthetsz egy csapásra, ha nem sikerül megcsinálniuk.

(#80386) kezo0 válasza LouiS22 (#80384) üzenetére


kezo0
addikt

Abban a korábbi kérdőívben (amiért a SZATYROT küldték ajándékba) még nem volt szó ezekről a boxokról. Most van egy új kérdőív, amihez e-mailben küldenek egy linket pár kiválasztottnak. Nekem pl. nem küldtek. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#80387) gduck válasza LouiS22 (#80371) üzenetére


gduck
addikt

Engem inkább ez érdekelne: Vodafone GigaTV 4K Box ;) De erről nem szól a híradás...

[ Szerkesztve ]

(#80388) Harkovz


Harkovz
aktív tag

Létezik még a Mediacard lehetőség?Mennyire működik jól?Műholdasról váltunk majd kábelre.Mennyi Mediacard/box lehet egy előfizetésen?

[ Szerkesztve ]

(#80389) kabelmania27 válasza Harkovz (#80388) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Létezik, általában rendben van. Egy előfizetéshez max három kártya vagy box kérhető, a többi készüléken lehet nézni 26kódolatlan digitális és analóg csatornát.

(#80390) adika4444 válasza LouiS22 (#80376) üzenetére


adika4444
addikt

De. A szerkesztési idő lejárta után :D

(#80379) Bagira01
Hajnalban sem több a sebesség? Ugye kábelen próbálod? A mért érték nagyon alacsony, a UPC ennyire nem szokta alulméretezni a hálózatot...

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#80391) kabelmania27 válasza Bagira01 (#80379) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Bekötéstől számítva 14 napig van erre lehetőség.
Vezetékes kapcsolattal kellene megnézni a sebességet.
Nézd meg másik gépen hátha alaplapi lannal van a gond.
Modem oldalán nézd meg a haladó beállítások, hálózat állapota menüpontban a letöltési és feltöltési értékeket.

(#80392) norbertoth


norbertoth
senior tag

Ez az OTT dolog ez mit jelent, esetleg box sem kell ahhoz hogy tv csatornákat nézhessek, vagy csak az on demand tartalmakra vonatkozik?

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#80393) viktorhu válasza Bagira01 (#80379) üzenetére


viktorhu
veterán

Ugye kábelen mérted? Azért az 500-ból 30 az kizárt, vagy van valami szerelési hiba, vagy nem jól mértél.

(#80394) 4Grider válasza viktorhu (#80393) üzenetére


4Grider
nagyúr

Vagy csak a szokásos mértékegység összekeverés...

(#80395) LouiS22 válasza norbertoth (#80392) üzenetére


LouiS22
veterán

Szó szerint Over The Top, amikor egy harmadik fél szolgáltatását vesszük igénybe. Nagyon egyszerű példával élve ilyen az HBO Go vagy Netflix. Hogy a kérdésedre válaszoljak: a boxra mindenképpen szükséged lesz, hiszen azon keresztül férsz majd hozzá a klasszikus, lineáris tévécsatornákhoz is (RTL Klub, TV2, NatGeo, stb), de ugyanezen a boxon keresztül fogyaszhatod a Netflixet, HBO GO-t vagy bármi olyan netet/előfizetést igénylő szolgáltatást, amihez egyébként Androidos eszközzel hozzáférnél.
A végletekig lecsupaszítva képzeld el úgy, hogy ez a box a tévéd "okos" része: nem függsz a tévédet gyártó cég frissítési tempójától, kapsz egy AndroidTV felületű dobozt, amin a Voda által előre telepített cuccok mellett azt adsz hozzá, amit szeretnél. Személy szerint én nagyon lelkes vagyok és várom, nyilván baromira lényeges szempont lesz, hogy milyen lesz a lineáris csatornák képminősége. Ha versenyben lesz a DVB-C képminőséggel, én hajlandó vagyok a médiakártyát beáldozni, egyébként is tervbn volt egy AndroidTV eszköz beszerzése.
Fontos: az AndroidTV nem egyenlő a kínai dzsunkákon található "mezei" Androiddal!

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#80396) Apaxp válasza LouiS22 (#80395) üzenetére


Apaxp
senior tag

Ráadásnak ha lesz rajta gigabites lan csati, na az lesz a csúcs.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#80397) TeeJay válasza LouiS22 (#80395) üzenetére


TeeJay
félisten

vajon itt is át fognak állni IPTV-re?
vagy marad a DVB-C?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#80398) Livius válasza TeeJay (#80397) üzenetére


Livius
őstag

A német voda oldalon ott van a coax bemenete, és még CI+ modult mindig lehet kapni ott is, tehát a DVB-C továbbra is van ezekhez, szerencsére.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#80399) gduck válasza Livius (#80398) üzenetére


gduck
addikt

Csak az a bibi, hogy a cikk nem arról a 4K Box-ról, hanem a Net Box-ról szól...

(#80400) Livius válasza gduck (#80399) üzenetére


Livius
őstag

Jah, hogy a Net Box?

Azon még a hülye is látja szerintem, hogy egy vacak kicentizett szar hardver van benne. És egyértelmű, hogy az semmi másra nem lesz jó, csak hogy az otthoni internetre rádugva megy rajta a netflx, youtube, meg ami még esetleg belekerül a Vodafone-tól. Akinek értelmes TV-je van annak semmire se lesz jó, mert nem tud majd többet.

Egyedül a 4K box az ami komolynak néz ki.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.