Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79801) vlevi válasza norbertoth (#79799) üzenetére


vlevi
nagyúr

"de egy ilyen minőségi tartalmakkal rendelkező csatorna "
Hááát, ha legalább az lenne.
Pont a mai nap, a műsör 1/3-át alaszkai aranybányász ál-valóságshow, és a többi is hasonló színvonal.
Oké, egyszer-egyszer elmegy a kamionos valóságshow, meg egyéb hasonlók, de túlnyomórészt ez megy. És a raktár árverések minden mennyiségben.

(#79802) kezo0 válasza rgeorge (#79798) üzenetére


kezo0
addikt

És most, hogy ezt jól kiírtuk magunkból, egy kicsit mindketten jobban érezzük magunkat. A probléma meg marad. :)

(Közben azon gondolkodtam, hogy egy ügyfélszolgálatosnak el se lehetne magyarázni a problémát, mert 10-ből 9 valószínűleg nem értené, és csak azt tudnák mantrázni, hogy miként telepítsük újra a boxot. Ehh...)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#79803) gduck válasza tomp (#79800) üzenetére


gduck
addikt

Megszűnnek a HBO SD csatik, ha a szolgáltató SD-t akar, akkor konvertálni kell neki. Szóval van remény. Már csak nem fog a UPC konvertálgatni!

(#79804) tomp válasza gduck (#79803) üzenetére


tomp
félisten

Jelenleg az HBO-nál ezt csinálja. Már megszűnt az SD mivel a HD-ről lekerült a "HD" jelzés.
HBO helyében én megtiltanám a szolgáltatóknak, hogy SD-t továbbítsanak... Megtehetné ezt a tiltást...

(#79805) kezo0 válasza tomp (#79804) üzenetére


kezo0
addikt

Az, hogy kivették a logóból a HD jelölést, csak előkészítése a váltásnak, ez önmagában még nem bizonyítja, hogy már valóban megszűnt az SD jeltovábbítás. Az erről szóló szept. 3-i híradásban [link] is csak a logo megváltoztatására vonatkozóan írják, hogy az lehet, hogy még e hónapban megtörténik. És hát azóta tényleg megtörtént.
De gyanítom, hogy a UPC inkább le fog konvertálni SD-be, mint hogy plusz sávszélességet biztosítson egy extra díjért elérhető csatorna-csomagnak, anélkül, hogy árat emelne...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#79806) Toth_Jani válasza kezo0 (#79805) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Mondjuk ha kivennék az a halom töltelék csatornát ami feleslegesen bent van, mint például az évszakos tájképek, meg az infó csatornák is sokan vannak.

(#79807) kezo0 válasza Toth_Jani (#79806) üzenetére


kezo0
addikt

Ja, hát ötleteim nekem is lennének, hogy mit vegyenek ki... Pl. en bloc az egész analóg tv-adást.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#79808) pjen válasza kezo0 (#79807) üzenetére


pjen
félisten

Ismerős Pest mellet 4 gyereket nevel. legolcsóbb analóg csomagot használ és imádkozik,hogy meg ne szűnjön.

(#79809) fsdb válasza pjen (#79808) üzenetére


fsdb
aktív tag

Vannak dvb-c ben is kódolatlan csatornák, ha nem tudja a tv, egy két dvb-c vevő. Van már MinDig TV is. Mindig lesz valahol valaki, aki nem akar költeni. Így még mindig ott járnánk, hogy az sem volt gond amikor még hétfőnként nem volt adás.

(#79810) pjen válasza fsdb (#79809) üzenetére


pjen
félisten

Az a baj,hogy vannak vidékek és családok ahol jövedelem szempontjából még ott sem tartunk.

(#79811) arfer válasza fsdb (#79809) üzenetére


arfer
aktív tag

Az analóg csatorna nekem a DVD-felvevőm miatt kell. Tök jól működik, erre dobjam ki, és fizessek havidíjat a szolgáltatónak a felvételi lehetőségért? Na neeeem :N !

[ Szerkesztve ]

(#79812) mlinus


mlinus
őstag

az analóg pedig ki lesz dobva, és szerintem már nem is olyan sokára.

(#79813) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Az biztos hogy a 4K tévék korában az analóg kb: olyan mint a BMW Trabant motorral.
És akik megengedhetik maguknak a kábel tévés szolgáltatást, azok a 340 ezres átlagbérből megveszik azt a 150 ezer forintos tévét is, ami persze felvenni is tud. :(((

(#79814) fsdb válasza Toth_Jani (#79813) üzenetére


fsdb
aktív tag

De jó is lenne. 340 persze, a multiknak a filléres összeszerelők országa vagyunk, hogy, hogy lesz ebből 340 lehet találgatni. Szerintem vannak már jóval olcsóbb Tv-k is amik tudják. Igaz kidobni a többéve elavult technológiát. Lassan komoly pénzbe fog kerülni egy rossz crt-től megszabadulni, ahogy nemrég nekem is kellett, hát nem sírom vissza azt a minőséget.

(#79815) fsdb


fsdb
aktív tag

LOL :DDD Most hívtak fel, hogy meghosszabbítják a szerződésemet egy évvel, többért mint amit most fizetek. Nem tudom mit hitt a hölgy, hogy lecsapok rá? Mondtam, hogy beszélünk róla ha lejárt az előző.

[ Szerkesztve ]

(#79816) davenport válasza fsdb (#79815) üzenetére


davenport
aktív tag

Nálunk most húzták be a DIGI-t, így remélem hogy jövőre az újrakötés valóban olcsóbb lesz.

No money, no honey.

(#79817) norbertoth válasza tomp (#79800) üzenetére


norbertoth
senior tag

Az már nem is érdekel, mert hbo go mostmár jó, de persze igen az is az.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#79818) NoOne1976 válasza arfer (#79811) üzenetére


NoOne1976
őstag

Lehet tévedek, de nem kell érte fizetni. Én se fizetek, de ha a Horizon boxra rádugok egy pendrive-ot vagy egy külső vinyót, simán tudok felvenni. Fizetni akkor kell, ha ők adják az eszközt is, amire a rögzítés megy.

(#79819) rgeorge


rgeorge
addikt

Tegnap óta nem megy a Horizon go Windows 10 alkalmazás. Két gépen sem, mindkettő UPC hálózaton van (máson). Azt írja, hogy a szolgáltatás nem elérthető, átmenetileg, próbáljam újra. Böngészőben megy.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#79820) pjen válasza rgeorge (#79819) üzenetére


pjen
félisten

Nekem sem megy,viszont 7 alatt hibátlan.

(#79821) fsdb válasza NoOne1976 (#79818) üzenetére


fsdb
aktív tag

Ha jól tudom ott nincs warez.
Védett az adat amit lement, és nem tud vele mit kezdeni, csak visszanézni. Lehet van rá egyébként valami.
A DIGI sajna, pár éve megállt tőlünk kb. 15-20 Km-re.
T, és UPC is van így erre szerintem nem igyekeznek annyira.

[ Szerkesztve ]

(#79822) arfer válasza rgeorge (#79819) üzenetére


arfer
aktív tag

Mediacard-ot használok. Nem akarok set-top boxot. Felvevős TV nem jó, mert csak azt tudom felvenni, amit nézek. Ha mást akarnék felvenni, plusz mediacard kéne, meg plusz tv, vagy set-top box, amiért havidíjat kellene fizetnem. Inkább nézem gyengébb minőségben az analóg felvett adást, reklámokat átugorva, ha már megvan a felvevőm.

(#79823) NoOne1976 válasza arfer (#79822) üzenetére


NoOne1976
őstag

Nyilván mindenki maga dönt, de hogy én nem lennék képes analóg adást nézni, az biztos. Már a nem hd minőségű digitális adások nézése is "fáj". Arra azért készülj, hogy előbb vagy utóbb lekapcsolják mindet.

(#79824) pjen válasza NoOne1976 (#79823) üzenetére


pjen
félisten

Erre mondják,hogy soha ne mond,hogy soha.

(#79825) Toth_Jani válasza rgeorge (#79819) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Kipróbáltam a Horizon Go alkalmazást Win10 alatt nálam most hibátlan.
Igaz felugrott egy új szolgáltatási szerződés azt el kellett fogadni.

(#79826) mlinus válasza pjen (#79824) üzenetére


mlinus
őstag

Az analóg le lesz kapcsolva, ez nem vitás.
Maga az UPC már megmondta ezt 2014-ben, OFDM csatornákhoz ki kell szedni az analógot. Másképp nem lesz gyorsabb net.

(#79827) mlinus válasza mlinus (#79826) üzenetére


mlinus
őstag

meg is találtam a dokmentációt:

[link]

röviden és tömören, a docsis 3.0 nagyjából ki lett maxolva, a 3.1 és a gigabit a következő állomás, és ide egyszerűen nem fér el az analóg. Nem hiába vezette be hamarabb a telekom a 3.1-et, nekik már évek óta nincs analógjuk.

(#79828) gduck válasza arfer (#79811) üzenetére


gduck
addikt

Ha csak 1db mediacardod van, azért is fizetni kell?

Ennek a Technisat K4 ISIO boxnak a tudása egész biztatóan hangzik [link]

Már rég el kellet volna felejteni az analóg csatornákat. 12 éve indult a digitális szolgáltatás ha jól emlékszem és még mindig van analóg csati. Ennyi idő alatt már rég ki kellett volna kopniuk :(

[ Szerkesztve ]

(#79829) zzola


zzola
félisten

Üdv!

CATV-Hungária Kft. feltűnt Kozármisleny Újtelep-en. UPC velük építtet hálózatot?
Kösz.

[ Szerkesztve ]

(#79830) Intruder2k5 válasza zzola (#79829) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Miért nem kérdezed meg a munkásokat?

(#79831) arfer válasza gduck (#79828) üzenetére


arfer
aktív tag

Egy mediacard benne van az alap előfizetésben. De egy kártya azt jelenti, hogy TV nézés közben nem vehetsz fel mást. Én sem ragaszkodnék az analóghoz, ha digitálisan is megkapnám ugyanazt a szabadságot: tetszőleges szétosztást és felvételi lehetőséget plusz költség nélkül. De ez nincs így. Ha nem lesz analóg, akkor szerintem kb.nem lesz értelme a TV előfizetésemnek, mert inkább paradigmát váltok, és jöhet a netflix és tsai.

(#79832) TeeJay válasza mlinus (#79827) üzenetére


TeeJay
félisten

fenét lett kimaxolva
normális HGW-t kellett volna behozniuk és 32/8-as felállásban még bőven évekig el lettek volna ED3.0-n
32DS az 1600megabit, abból még a gigás csomag is ment volna max kicsit bővítik a node-okat. az analógot már vagy 3-4éve le kellett volna teljesen lőni a DVB-C-t meg kódolatlanra tenni és 1 csomagra tenni hogy akinek DVB-C képes eszköz van annak ne kelljen semmi hozzá... csak prémium csomaghoz kellene kártya vagy box és akkor nem kellene sokat kihelyezni. csak ugye sokat kaszálnak a 2. meg 3. TV-hez tartozó kártya/box-ból
ha meg 4 TV-d van vegyél plusz előfizetést és ezt ezzel buknák

pedig simán le lehetett volna lőni már az analógot és akinek régi TV van az kapsz box-ot és kész. a felszabaduló frekire meg mehet 32DS országosan meg a lehető legtöbb US és kész

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79833) zzola válasza Intruder2k5 (#79830) üzenetére


zzola
félisten

Első nap megkérdeztem,, azt mondták a Diginek építenek...
Viszont a UPC kért szakfelügyeletet....

[ Szerkesztve ]

(#79834) rgeorge válasza Toth_Jani (#79825) üzenetére


rgeorge
addikt

Köszönöm. Este már nálam is jó lett, igaz, kétszer kellett bejelentkeznem.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#79835) mlinus válasza TeeJay (#79832) üzenetére


mlinus
őstag

A hitron és compal modemeket gondolom valamikor 2014 táján rendelte a UPC. Ekkor még 32 csatornás modemek nem nagyon léteztek. Az arris sb6190 volt talán az első, ez publikusan 2017-ben jelent meg. Szóval a 24/8-as modemekkel semmi baj nincs. (Most azt tegyük félre hogy a puma chipset milyen szar, igazából az elérhető sebességet ez nem érinti, de biztonságban és pingben valóban gány)

Ha 1gigabitet akarnának adni 3.0-án, akkor nyilván jönnének a modemcserék megint, illetve elég keményen kéne alakítani a hálózatot, ugyanis az egy dolog hogy a modem papíron mire képes, nyilván a cmts-ek ettől még kifeküdhetnek.

Hiába nézel körbe a neten, 1-2 kivétellel nincs ISP ami meglépné az 1 gigabitet 3.0-án, még akkor se ha egy modemre kiadnak 32 csatornát. Egész egyszerűen nem éri meg.

Sokkal egyszerűbb, logikusabb és jövőtállób lecserélni a cmts-eket és a modemeket 3.1-re. Még visszirány megcsinálása nélkül is tud letöltésben 3.1 módban menni így, és egy OFDM csatornával pedig vígan mehet az 1 gbit.

A docsis 3 már zsákutca, nincs hova menni vele. Egy pár száz megabitet talán még tudnának a letöltésen tolni, de szerintem már mindegy. A versenytársak már rég elhúztak. Feltöltési irányról meg aztán ne is beszéljünk. Ha kitakarítja a UPC a frekvenciákat, akkor talán, TALÁN realitás lehetne a 40-50mbit. Míg egy 3.1-es kapcsolaton, hiába nagyobb munka megcsinálni, simán elérhető lenne akár a 150-200 mbit is a legnagyobb csomaghoz ami azért már nem rossz, sőt. Elég sok helyen versenyzik a digivel és a telekom ftth-vel a UPC, szóval nagyon számít ez.

Persze mindez csak akkor valósúlhat meg ha kidobják az analógot. Ami még nem történt meg... szóval szerintem a UPC féle 3.1 kicsit odébb van, vodafone reklámszatyor ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

(#79836) woodworm válasza mlinus (#79835) üzenetére


woodworm
veterán

Nincs mindenhol analóg adás. A gigabit kapcsán nem volt szó egyidejű bevezetésről, az eddigi példák alapján csak kiemelt területeken indult először, majd fokozatosan bővítették.

(#79837) TeeJay válasza mlinus (#79835) üzenetére


TeeJay
félisten

tessék itt egy komplett pdf a DOCSIS3.1-ről meg összehasonlítva FTTx hálózatokkal
[link]




első körben úgyis max 1x1 módban fogják használni
ahhoz kell 192MHz blokk és úgy tud 1,9gigabitet
ED3.0-án 32DS mellett meg tudtak volna 1,6-ot szóval nem nagy különbség

1x1 módban 1,9/0,9gigabitből gazdálkodnak
GPON tud 10-12éve már 2,5/1,25gigabitet csak azt 32 vagy 64-es osztásra teszik
HFC-n meg 200-300user is csatlakozhat egy node-ra

vissza irány első körben marad ED3.0 mert mint látod ahhoz hogy menjen a 2US mód 204 MHz-ig meg kellene csinálni a vissza irányt az meg elég sok módosítással jár

szép és jó álom a 10/2gigás D3.1 hálózat csak ahhoz kb. mindent dobni kellene
IPTV-re váltani és a komplett koaxot DS és US-re módosítani

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79838) lszlogal válasza TeeJay (#79837) üzenetére


lszlogal
senior tag

Lehet úgy játszadozni a spektrumokkal, hogy DVB-C mellett is menjen modemenként az a 10/2G. Nem szegmensenként tud annyit, hanem modemenként.. A kábelek jellemzően 50G-t tudnak.. Mivel senki sem használja ki teljesen, így egy szegmensre mehet 3.000 ügyfél, és csókolom.

[ Szerkesztve ]

(#79839) TeeJay válasza lszlogal (#79838) üzenetére


TeeJay
félisten

10/2 gigabit 5/2 stream esetén lesz és mindenki osztozni fog rajta aki használja... Első körben 1DS lesz az US meg marad ED3.0

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79840) lszlogal válasza TeeJay (#79839) üzenetére


lszlogal
senior tag

Ez azert nem ilyen egyszeru..

(#79841) viktorhu válasza lszlogal (#79838) üzenetére


viktorhu
veterán

24-32 csatornával elég érdekes lesz 3000 felé osztani a fejenként egy gigát. Hiába tudna elméletileg többet, nem nagyon tudsz terjeszkedni frekvenciában, meg a feltöltéssel sem lefelé. Ahogy dchard írta korábban, nem skálázódik jól több mint 32 csatornára a docsis 3.0, szóval csak mikroszegmentálással juthat több frekvencia egy felhasználónak.

Szerk:

Érdekes, hogy össze is kötötték nekem a 3.0 és a 3.1 csatornákat, szóval nem lett különválasztva a forgalom.

[ Szerkesztve ]

(#79842) lszlogal válasza viktorhu (#79841) üzenetére


lszlogal
senior tag

Ja, csak az a probléma, hogy nem 32 csatorna van az egész rendszerben, hanem van olyan cmts, ami több ezret is tud kezelni. Egyszer megkapja a modemed a csatornákat, onnantól kezdve a tiédek, nem használja senki, ha be van kapcsolva, ha nincs.

(#79843) TeeJay válasza lszlogal (#79842) üzenetére


TeeJay
félisten

mondtam már hogy ezt félre olvastad
a CMTS hogy tudna több ezer DS-t kezelni mikor egy DS 50megabit? 50gigabites betápja van? utcán van egy kis szekrény benne egy mini node vagy 4-8 koax kimenettel és mindre tud tolni 24/6 streamet a kábelek meg csillagpontosan mennek x/y/z utcába
egyikben van 80 előfizető másikban 50 harmadikban 90
adott koax kábelen 24/6-ot használ minden feljelentkezett modem, ha sokan vannak egyidőben jön a lassulás, ha csak 1 user van akkor meg van bőven kraft
szomszéd utca nem szól bele nekik külön kábelen megy ugyanúgy 24/6
de azt te sem gondoltad komolyan hogy minden modem dedikáltan kap 24-32csatornát akkor is ha 1hétig nem használja.
ez is osztott közeg csak itt nem 32 meg 64 user van rajta hanem amennyi van az adott koax körön a node-tól. lehet csak 80 lehet 150user is elfér ezen a szakaszon ezt max UPC hálózatis emberek tudják

GPON-ra ezért mondtam hogy azért jobb mert ott van egy optikai szál, passzívan osztják maximum 32 vagy 64 felé
lehet valójában csak mondjuk 43előfizető lesz a 64-es osztáson és ez a 43 előfizető osztozik a GPON portján ami 2,5/1,25gigabit amiből a vissza irány időosztásos multiplexelés
és mint látod Telekomnál 1/1gigabitet is lehet rajta kínálni bátran ha éppen adott körön nincs más azonos időben aki szintén ki akarná maxolni

DOCSIS-nál amennyit enged azonos koax kábelen a kör annyi van és kész
nem hiszem hogy ma már sűrítenék minicmts-el a szakaszokat inkább betolnak még pár DS-t vagy jön az ED3.1 ahol 1 stream tud 1,9gigabitet de első körben arra csak azt teszik majd aki gigás csomagot kér így nem lesz terhelve
később 2DS esetén már 3,9gigabit lesz osztva

na ilyen egy miniCMTS kb.
optika meg áram belemgy kifelé meg van 2-4-8 csatlakozó aztán azok külön koax szakaszok
siófokon pl családi házas részen láttam ilyet légkábeles ED3.0 hálózaton ott lógott az oszlopon és egyik kábel egyik utca másik kábel másik utca és így tovább
adott szakaszon meg tudnak adni 24/6-ot pl és akik vannak azok csatlakoznak rá.

városban nyílván combosabb CMTS is van sok sok kimenettel de akkor sem több ezer

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79844) woodworm válasza lszlogal (#79842) üzenetére


woodworm
veterán

Egész konkrétan hülyeséget beszélsz hetek óta, hálózati szakember ismerős és docsis dokumentáció tanulmányozása ide vagy oda. Hiába jelzi mindenki, hogy nincs igazad. Komolyan add már elő, hogy egy 750, 800 vagy 1000 MHz-es hálózaton hogyan lehet több ezer csatornát használni!
Szinte minden docsis bemutató azzal kezdődik, hogy osztott közeg, a cmts mondja meg a modemeknek, hogy mikor dumálhatnak.

[ Szerkesztve ]

(#79845) hhgygy


hhgygy
senior tag

Ma érdekesen indult a UPC: Smartkártyahiba. Na most, nekem nincs smart kártyám a set-top-boxhoz, még nyílás sincs hozzá.
Természetesen áramtalanít és újraindít és eltűnt a hiba.
Hátha valakinek még lesz ilyen baja...

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#79846) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Technosat routerbe milyen formátumba adom meg a port FW et,
tudna valaki adni egy mintát ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#79847) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok. Hol lehet a my upc oldalon kikapcsolni az ip v6-ot? Keresőbe beírtam itt, de 100 hozzászólásból egy sem írja, hogy hol található pontosan ez a menüpont, csak azt, hogy ki kell kapcsolni. Nincs kábelinternet menüpontom sehol, amit a gyik is mutat.

[ Szerkesztve ]

F1

(#79848) woodworm válasza szabeska (#79847) üzenetére


woodworm
veterán

Változott a felület, eltűnt a közvetlen opció. Hívd fel az üfsz-t és a hibabejelentőn kérd a kikapcsolását.

[ Szerkesztve ]

(#79849) szabeska válasza woodworm (#79848) üzenetére


szabeska
addikt

:R

F1

(#79850) szabeska


szabeska
addikt

Noes az ac57 routert hogyan kotom be, ha mar atallitottam modemre? a connect box egyik portjat kotom ossze a router wan portjaval? mert igy nincs net.

F1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.