Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80201) kabelmania27 válasza Tanisz (#80200) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet, hogy olyan a kiépítés, hogy nem lenne elég erős a jel arra az utcára és már nem tudnak több erősítőt nem bír el a tápfeladó. UPC a 29-es körzetet leszámítva nem egyetemes szolgáltató ezért előfordulhat, hogy új kiépítésnél kimaradnak utcák.

[ Szerkesztve ]

(#80202) Tanisz válasza kabelmania27 (#80201) üzenetére


Tanisz
senior tag

köszi :) Hát ennek roppantul örülök :D

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#80203) degec válasza Kicsirics77 (#80184) üzenetére


degec
senior tag

Ilyesmire készülök, egy másik irodába akarok belőlük egy 150-es netet kisajtolni szuper olcsón felőlem akár 4 év hűségre is mehet :D

(#80204) NoOne1976 válasza Tanisz (#80202) üzenetére


NoOne1976
őstag

Nálunk ez van a Digivel. Az utcák egy részében, adott házakig van szolgáltatás, aztán nincs. Oszlopokban nincs különbség. Amire hivatkoztak, hogy azért, mert nincs hol vinni a kábelt az oszlopon, sem lehet igaz, mert más utcában pont ugyanúgy egy oszlop van, ugyanannyi kábellel. Még annyit mondtak, hogy engedélyeztetniük kellene stb.

(#80205) merqree válasza NoOne1976 (#80204) üzenetére


merqree
őstag

Azt se felejtsük el, hogy a közműadót a kiépített kábel hossz alapján határozzák meg. Ezt az adót pedig rendszeresen fizetni kell.

(#80206) Tanisz válasza NoOne1976 (#80204) üzenetére


Tanisz
senior tag

Szép, mondhatom :)

Nálunk is ilyen oszlopon nincs hely (technikai probléma) az indok, de reménykedem benne, ha elég "jövőbeli" előfizetőjük lenne, akkor megmozgatják magukat, főleg azért fura ez, mert a fő utcával párhuzamos utcában lakunk, szóval még a gerinc is itt van tőlünk 20 méterre :)
A keresztutcában ahonnan mi is nyílunk, ott végig van teljesen végig.

(#80205) merqree gondolom csak akkor érné meg nekik ha adott utcában elég előfizetőjük lenne.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#80207) lszlogal válasza kabelmania27 (#80201) üzenetére


lszlogal
senior tag

A UPC nem optikázik? Még mindig DOCSIS-ozik, ahol hálózatot épít ki?

(#80208) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Hátha tudtok segíteni: mit kellene beállítanom a UPC modemben, hogy jó legyen a NAT-om online játékokban? A 3074-es porttal vannak gondok de csont hülye vagyok a hálózatos témához. :R

(#80209) woodworm válasza lszlogal (#80207) üzenetére


woodworm
veterán

Csak a 29-esben épült rfog hálózat, de annak is koax a végződtetése.

(#80210) kabelmania27 válasza lszlogal (#80207) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, docsis szolgáltatás van RFoG területen is.

(#80211) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Múlt héten ismét felhívtak az UPC-től (lehet a kérdőívnek hála). Korábban ugyanezt a csomagot akarták drágábban adni 600Ft-al mint ami most van. Most először mobil előfizetést ajánlottak volna jó áron, végül is 2990ért ajánlottak 3GB-os csomagot 150 perc lebeszélhetőséggel, de jelenleg kártyásként 2300ért van ugyanennyi netem, a maradék összeget meg nem beszélem le, mert nem beszélek annyit.

Majd áttértünk a csomagokra, végül tudott ajánlani a Comfort helyett Prémium csomagot Nonstop M-el +500Ft ért. Minden hónapban fizettünk pár 100ft-t, mert a helyi hívásokra használtuk néha a vezetékest szóval ezt az ajánlatot elfogadtam (500as nettel). 8100 vagy 8200 lesz a havidíj. Ez már nem tűnt annyira rossznak.

(#80212) headhunter válasza degec (#80181) üzenetére


headhunter
addikt

[link]

MyUPC oldalon újabb 1év hűségidővel 6.799Ft-os ajánlatot kapok. (Igaz abban a TV csomag Gold helyett már Prémium lenne)

1év alatt itt sok minden történhet így nem vonzó a "rabiga"... (Digi Optika, Telekom Optika)

(#80213) underdark


underdark
aktív tag

Sziasztok!
Lag problémára keresek valami megoldást. Viissza olvasgattam itt, sokan routert mondják... hogy a CB semmit érő

Nos van egy játék, amiben folyamatos lagok vannak mással nem is játszok online (PES2020). Ez a játék alapból egy sz*r online szempontból, de nálam sokkal sokkal rosszab nettel rendelkező embereknek nincs semmi problémájuk, nekem pedig mindenkivel akadozik, lehet magyar játékos is mind1.
500as a netem, pingem 11-13ms, több oldalon is lefuttattam nem egyszer
port nyitást írják, hogy az is megoldás lehet, de CB.ben le van tiltva stb.
Igazából az a krédés, ha routert használnék az megoldhatná-e ezt a gondot? Ha igen milyen ajánlott ilyen nethez?
Köszi :)

[ Szerkesztve ]

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#80214) cof válasza underdark (#80213) üzenetére


cof
veterán

Nézd meg, hogy modem módban rendben lesz-e. Ha ugyanígy hibát tapasztalsz, akkor a router sem fog segíteni, más lesz a probléma forrása.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#80215) csabi63


csabi63
senior tag

Tegnap egy kérdőívet kaptam. Új TV boxokat hoz a Voda, két típust. 4K képesek, YT és Netflix benne van, a menőbbik hanggal is vezérelhető...a tunerek számát viszont nem közölték. Valamit erről esetleg tud valaki?

A kérdések pedig arról szóltak, mennyire érdekel, lecserélném-e a jelenlegi eszközeimet rájuk, mekkora havidíj lenne elfogadható, és mekkora összeg, amit már nem lennék hajlandó kifizetni. Egy TV boxnál viszont nekem a tunerek száma az első, anélkül, hogy ezt tudnám, az összes kérdésük irreleváns.

(#80216) kezo0 válasza csabi63 (#80215) üzenetére


kezo0
addikt

Hogy én miért nem kapok ilyen kérdőíveket...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#80217) pjen válasza headhunter (#80212) üzenetére


pjen
félisten

Tegnap engem is hívtak.Novemberben jár le a hűségem,ha most aláírok egy évet akkor csak 15% al emelkedik az előfizum.Kérdeztem ez mért jó nekem?Válasz 1 évig nem emelnek.Mikor mondtam,hogy ennyit amúgy sem emelhetnének,azt mondta neki ezt dobta a gép,ésmajd ha lejár a szerződésem próbáljak telefonálni.

(#80218) pjen


pjen
félisten

Üdv Urak Van itt UPC, Voda kettős ügyfél aki már megkapta a+2 giga netet.Írják,mondják,hogy kapjuk,majd egyszer.

(#80219) Kicsirics77 válasza pjen (#80218) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nekem már 2 hónapja van automatikusan.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#80220) NavySeal válasza pjen (#80218) üzenetére


NavySeal
senior tag

Több ismerősöm is megkapta már, a számlán elvileg látszik a havidíj kedvezmény jóváírása is.
Nekem most van folyamatban a számhordozásom T->V-ra.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#80221) unicumnext válasza csabi63 (#80215) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Hogy engem miért hagynak ki az ilyen kérdőívből...

(#80222) snpetit


snpetit
aktív tag

Ezt a hibát javította az új firmware:
Connect Box CH7465LG: Unauthenticated Remote Code Execution (CVE-2019-13025)
[link]

(#80223) bigr válasza pjen (#80217) üzenetére


bigr
újonc

Engem ma hívtak telefonon.
Nekem + 200 HUF-ba kerülne a + 1 év...
Kíváncsiságból felhívtam a lemondós vonalat.
Az ő ajánlatuk: (jelenleg 8168 HUF-ot fizetek, Debrecen / minden szolgáltató elérhető)

500-as net
TV Premium
Nonstop S telefon
1 db Cisco DVR
1 db Mediacard
E-Pack
1 év hűség

7199 HUF

Szerintem nem rossz ajánlat...

(#80224) unicumnext válasza bigr (#80223) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Ha van Digi, akkor az utolsó hónapban, felhívod őket lemondást választod, és mondod Digi olcsóbbat ad, hidd el ennél sokkal jobb ajánlatot fogsz kapni.
Nekem ugyan ez a csomag, csak nincs + medicardom 4990 FT-ot fizetek!

(#80225) Tanisz válasza Tanisz (#80196) üzenetére


Tanisz
senior tag

Nu, akkor senki nem tud nekem formanyomtatvány sablon példát/öteletet adni petícióhoz, amit a szomszédokkal közösen írnánk alá és tudnánk beadni a UPC-hez? :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#80226) Miska0330 válasza unicumnext (#80224) üzenetére


Miska0330
tag

Atyaég! :Y

Ez nagyon jó ajánlat.
Nekem most járt le.
Eddig ennyit fizetek:

- 500 Mbit
- TV Prémium
- Alap telefon

Ezért 8500 Ft -ot.

Telekom koax érhető még el nálam. Gigabit is mehet. Olcsóbban is adná egy ezressel a Telekom.

(#80227) cof válasza bigr (#80223) üzenetére


cof
veterán

Szerintem nem rossz ajánlat...

Mindegyik konkurens jelenléttel, de-de az.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#80228) Intruder2k5 válasza unicumnext (#80224) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha fog kapni... UPC-nél így működött, de a fene tudja, hogy a Voda milyen stratégiát alkalmaz majd, nem biztos, hogy ott is lesznek "egyedi" alkuk.

(#80229) pjen válasza Intruder2k5 (#80228) üzenetére


pjen
félisten

A vodánál is lehetett alkudozni.

(#80230) unicumnext válasza Intruder2k5 (#80228) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Szepterben elején kötöttem így újra, akkor már elvileg voda volt.

Ha meg a vodát nézem akkor ők is ugyan ezt csinálják, ha bemész, hogy vagy jobb ajánlat, vagy mész máshova, egyből jobbat adnak, haverom már 6e kapja a sima red csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#80231) Intruder2k5 válasza unicumnext (#80230) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet, én a Vodához be sem megyek. :D

(#80232) merqree válasza pjen (#80229) üzenetére


merqree
őstag

+1

(#80233) headhunter válasza snpetit (#80222) üzenetére


headhunter
addikt

4 napja frissült a firmware,

erről: CH7465LG-NCIP-6.12.18.24-5p4-NOSH
erre: CH7465LG-NCIP-6.12.18.25-2p6-NOSH

Ez akkor új vagy régi firmware?

CH7465LG-NCIP-6.12.18.24-5p8-NOSH

...24-5p4-NOSH
...25-2p6-NOSH
...24-5p8-NOSH


(#80234) maki1976 válasza csabi63 (#80215) üzenetére


maki1976
tag

én még sose kaptam ilyen kerdőívet! Nem tudnál róla képet feltenni esetleg? kiváncsi vagyok rá, h miket kérdeztek.

(#80235) Beniii06 válasza Intruder2k5 (#80228) üzenetére


Beniii06
őstag

Vodát sem kell félteni az ügyfélmegtartós ajánlatokkal. Ha ügyesen beszélsz az ügyfélmegtartóval ugxanazt vagy többet kapsz a piaci ár feléért, harmadáért. Példa Special D tarifa: voda korlátlan hívás + 250 perc bármilyen másik irányba mp alapon(ezen felül 10 Ft/perc) + 1 GB net 2900 Ft-ért. :DDD Azóta van már flotta basic csomag is 1500 Ft voda korlátlan hívás + 100 perc + 200 Mb net, de van ugyanez is 1 Gb nettel 2000-ért. Már maga a 100 perc feltöltőkártyában ~1900 Ft perc alapon és akkor a tobbi sehol sincs, de írhattam volna mádik csomagot 5000-ért korlátlan beszéd minden irányba + 5 GB net.

Szóval a UPC Mobil ügyfelek helyében én bátran hívnám az ügyfélmegtartókat, ha nem kell a korlátlan 3G net.

Ezért is írtam korábban, hogy aki nagy változást várt a voda felvásárlástól üzletpolitika tekintetetében az "csöbörből vödörbe" kerül. ;]

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#80236) csabi63 válasza maki1976 (#80234) üzenetére


csabi63
senior tag

Az emailben egy link van, ami megnyitotta a kérdőívet. Ha újra rámegyek, már csak ezt látom: [link]

Alapvetően tiszta sablon volt. Hány éves, úr vagy hölgy, hányan élnek a háztartásban? Hány tévéje van, milyen eszközei, használja-e a Horizon Go-t, a MyPrime-ot? Ha igen, osztályozza 1-10-ig, mennyire jók, vagy nem jók ön szerint. Mennyire elégedett ezzel-azzal, osztályozza 1-10-ig.

Aztán jött az, hogy lesz Vodafone TV Box, kétféle. Ami még eszembe jutott róluk, hogy a drágábbikat nem kell UTP kábelezni, wifin csatlakozik a routerhez. Plusz az ugye hangvezérléses, a másik nem.

Szóval új box. Mennyire érdekel, 1-10-ig? Lecserélnék-e legalább 1 kártyát valamelyikre? Mennyi az a havi sarc, ami elfogadható nekem, mennyi amit már nem adnék ki érte? Konkrét összeget kértek. Beírtam valamit, de amíg nem ismerem a teljes tudását, zsákbamacska ez nekem. Pont azt nem tudom, ami a legfontosabb számomra, a tunerek száma.

Egyébként pedig nem vagyok VIP ügyfél, biztos más is fog ilyen kérdőívet kapni.

(#80237) tomp válasza csabi63 (#80215) üzenetére


tomp
félisten

Lesz még meglepi hidd el. Nemrég kezdték a boxok tesztelését. ;)

(#80238) kezo0 válasza csabi63 (#80236) üzenetére


kezo0
addikt

Akkor találgassunk. Ha mindkét boxnak szüksége lesz valamilyen netkapcsolatra (most az ebből a szempontból mindegy, hogy vezetékkel vagy wifin oldja ezt meg), akkor ezek is „rokonai” lesznek a Horizon boxnak. Vagy IPTV-re akarnak átállni. Jól gondolom?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#80239) cof válasza kezo0 (#80238) üzenetére


cof
veterán

IPTV-t kétlem, csak az interaktív részhez kell az UTP, műsor visszanéző stb.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#80240) kezo0 válasza cof (#80239) üzenetére


kezo0
addikt

Jelenleg igen, ezért kell a netkapcsolat, de nem tudjuk, mit akar a Voda.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#80241) woodworm válasza tomp (#80237) üzenetére


woodworm
veterán

Ez az, ami tavaly óta jön?

(#80242) cof válasza kezo0 (#80240) üzenetére


cof
veterán

IPTV visszalépés lenne szerintem a kábelhez képest, a sávszélességről nem is beszélve, akkor igen csak fejleszteni kéne, ha mindenki rácuppanna az IPTV-re.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#80243) csabi63 válasza kezo0 (#80238) üzenetére


csabi63
senior tag

Nem tudom, de akármilyen is lesz, 1% esélyt látok, hogy újra boxoljak. Remekül elvagyunk a 3 kártyával, évek óta. Inkább a Horizon Go-t cserélnék már le egy cast képes variánsra, azt tudnám értékelni.

(#80244) B1-66ER válasza tomp (#80237) üzenetére


B1-66ER
csendes tag

Ha ilyen jön, szólni kéne hogy lemaradt egy banális feature ... az óra az elejéről :U .

(#80245) Beniii06 válasza B1-66ER (#80244) üzenetére


Beniii06
őstag

Ha csak egy óra hiányzik neked, egyet bérelhetsz majd a szolgáltatótól havi 4-500 Ft-ért 1 év hűséget aláírva a box mellé. ;]

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#80246) cof válasza B1-66ER (#80244) üzenetére


cof
veterán

Külön lehet venni :D

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#80247) kezo0 válasza cof (#80242) üzenetére


kezo0
addikt

Én sem gondolom, hogy előrelépés lenne... Csak ennyi év UPC-előfizetés után már valahogy nem vagyok optimista a várható „fejlesztésekkel” kapcsolatban. Eddig ezek nagyjából mindig azt a célt szolgálták, hogy a szolgáltató költségei csökkenjenek, és nem azt, hogy az előfizetőknek jobb legyen. És a Vodafone-ról sem gondolom, hogy nagyvonalúskodni akar majd velünk, hogy aztán kevesebb legyen a haszna.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#80248) kenwood


kenwood
veterán

mobilnet kapcsolatot lehet valahogy resetelni a telo ujrainditasa nelkul ?
Eddig vodas voltam, most van egy samsung a40 dual sim telom. egyes slotban a upc-s kartya,az adja a netet, kettesben a vodas,azon csak hivasokat fogadok.
Budapesten tomegkozlekedesi eszkozokon tobbszor elofordult,hogy atallt edgere,vagy teljesen elment a net tobb kilometeren keresztul.
Ha lehuzom az ertesitesi savot, es mobilnet kapcsolat ki,be, akkor semmi nem tortenik, ha telot inditom ujra,az megoldja.
Van valami koztes megoldas?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#80249) tomp válasza woodworm (#80241) üzenetére


tomp
félisten

Nem!

CoF
Miért lenne visszalépés? Ha 4K-s boxot terveznek behozni, dvb-c rendszeren eléggé gazdaságtalan 4K-t adni. Még HEVC kódolásban is. Ha csili-vili sebességet akar a voda koaxon akkor a jövő arra felé halad, hogy mindent lekapcsolnak koaxon és csak az IP marad. 1Gbit+IPTV tökéletesen elmegy rajta.
IPTV terhelés elosztásban nagyon jó. Ha egy körzetben sokan néznek 1 adott csatornát akkor nem kell mindegyik ügyfélhez külön stream hanem 1-et oszt le nekik.

(#80250) cof válasza tomp (#80249) üzenetére


cof
veterán

Nem hinném, hogy itthon egyhamar lenne magyar 4K tv adás, attól még a box az tudhassa, biztos, hogy nem fognak rosszabbat gyártani nekünk.

Szerintem egy IPTV adás minősége nem lesz jobb a kábelnél, a Mindig TV-nél például az SD 2500 kb/s, a HD 6200 kb/s.

Nem láttam még ehhez hasonló IPTV stream adatokat (igaz nem sűrűn találkoztam ilyennel).

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.