Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79501) kabelmania27 válasza james007007 (#79494) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Tévére elég a földi, internetre és telefonra a mobil, illetve ha van konkurencia akkor annak a megemlítése.

(#79502) judzsin válasza james007007 (#79494) üzenetére


judzsin
tag

Szia!

Az, hogy ki mennyit fizet nagyban függ a helyi konkurenciától.
Nálam nincs semmi jelentős DIGI sajna a túloldalon.
Tegnap hívtam őket lemondással, mert szeptember elején lejár. Szerettem volna HBO-t.

Most az 500as net, M-es telefon, Digital Bronze-ért fizetek 7700-at.
Ugyanerre + HBO Pak-kal lemondásnál ajánlottak 9300-at, valószínű elfogadom, mert áremeléssel majdnem ott leszek mint HBO nélkül.

Arra készülj, hogy a jelenlegi árad alá nem szeretnek menni, inkább hozzárak valamit csak picivel fizess többet.

(#79503) NavySeal válasza james007007 (#79494) üzenetére


NavySeal
senior tag

500-as net, 2 HD Gold, 1 media card (plusz ami nem kell, de csomagban van, mert olcsóbb tőle: vezetékes telefon és egy adat sim) ez talán 9639 Huf.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#79504) Luissimo válasza NavySeal (#79503) üzenetére


Luissimo
veterán

nem ellenreklam csak info, ennel jobb csomag a diginel hatezer forint korul van

(#79505) merqree válasza Luissimo (#79504) üzenetére


merqree
őstag

Ha van DIGI, akkor az UPC is olcsóbb.

(#79506) Kicsirics77 válasza Luissimo (#79504) üzenetére


Kicsirics77
veterán

annak ez remek hír lehet akinél mondjuk elérhető a digi, nálam pl van telekom meg invitel-digi de sajnos csak a régi koaxos hálózaton, a jeleneleg elérhető sebesség az max 100 mega.
a telekom meg valami 11 ezer körül kínált meg tavaly és még fúrni faragni akart a felújított házban.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#79507) merqree válasza james007007 (#79494) üzenetére


merqree
őstag

Premium csatorna, 2 db media card, 500as net, nonstop-S telefon 6299 huf/hó.
Telekom, DIGI előttem az oszlopon.

(#79508) headhunter válasza merqree (#79507) üzenetére


headhunter
addikt

Nálad a 2db media card-os előfizetésre ajánlottak 6.299Ft/hó összeget?

Nálam most a MyUPC-nél ugyanez az összeg szerepel ajánlatként, viszont amikor felhívtak azt mondták az csak 1db mediacard-dal érvényes, +500Ft a második így lenne 6.799Ft/hó.

(#79509) merqree válasza headhunter (#79508) üzenetére


merqree
őstag

Igen, mert le akartam mondani.

Mint írtam, van konkurencia.

[ Szerkesztve ]

(#79510) Toth_Jani válasza merqree (#79509) üzenetére


Toth_Jani
őstag

A Digit én is nézegettem mert váltanék, sőt a fórumát ugyanitt olvasgatom is, hát van ott is probléma rendesen.
De mondjuk ha adnak 6000 körül prémium TV csomagot 500-as nettel, akkor semmi esetre sem váltok. hiszen itt több olyan HD csatorna van ami érdekel.
A lemondás hogy működik betelefonálunk elfogadják és 5 perc múlva már nincs semmi, vagy van egy határidő, esetleg dátumhoz lehet kötni ??

[ Szerkesztve ]

(#79511) kezo0


kezo0
addikt

Tegnap írásban bejelentettem, hogy aug. 13. reggel 5h óta a Eurosport 1 egyetlen műsora sem nézhető vissza, pedig a UPC hivatalos táblázata szerint visszanézhetőnek kellene lennie – egyes műsorok kivételével. (A jelzett időpontig gyakorlatilag az összes műsort vissza lehetett nézni a csatornán, azóta egyet sem.)
Válasz még nem érkezett, de ma reggel 5h óta már a Eurosport 2 műsorai sem visszanézhetők...
Szuper.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#79512) pjen válasza kezo0 (#79511) üzenetére


pjen
félisten

A vissza nézés egy ingyenes szolgáltatás,UPC nem válal garanciát.Vagy megy,vagy nem .Úgy is hirdeti" egyes műsorok vissza nézhetők.".

(#79513) kezo0 válasza pjen (#79512) üzenetére


kezo0
addikt

Ezzel tisztában vagyok, te viszont olvasd el újra, amit írtam, és értelmezd.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#79514) fjudors válasza kezo0 (#79513) üzenetére


fjudors
aktív tag

nekem, mikor utoljára ezzel gondom volt, akkor szoftveresen újraindítottam a boxot

(#79515) pjen válasza kezo0 (#79513) üzenetére


pjen
félisten

Értelmeztem,ez a két adó most komplett az egyes nem vissza nézhető műsorok kategóriába került.Viszont egy ujraindítás miint írták lehet segít.Esetleg egy rendszer frissítés a UPC től.

(#79516) Toth_Jani válasza kezo0 (#79513) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Az eurosport2 HD csatorna most biztos visszanézhető kipróbáltam, egy kerékpárverseny van rajta és indul az elejéről is.
Igaz az előtte lévő tenisznél nem is jelzi hogy visszanézhető.

[ Szerkesztve ]

(#79517) pjen válasza Toth_Jani (#79516) üzenetére


pjen
félisten

Így van ,én is pont most néztem.

(#79518) anglergab válasza pjen (#79517) üzenetére


anglergab
addikt

A legtöbb visszanézhető csatorna esetében fenntartja a jogot magának a tartalom szolgáltatója, hogy bizonyos műsorokat ne lehessen visszanézni bizonyos platformokon.

Ha pedig tényleg visszanézhető az adott műsor, de nem jelöli annak, az szoftveres bug, újra kell indítani a mediaboxot.

[ Szerkesztve ]

(#79519) pjen válasza anglergab (#79518) üzenetére


pjen
félisten

"A legtöbb visszanézhető csatorna esetében fenntartja a jogot magának a tartalom szolgáltatója, hogy bizonyos műsorokat ne lehessen visszanézni bizonyos platformokon."Ezt írtam,ezért írja a UPC,hogy nem minden,most egy darabig olyan volt az eurosport,hogy semmi.

[ Szerkesztve ]

(#79520) anglergab válasza pjen (#79519) üzenetére


anglergab
addikt

Bocs, nem neked akartam ezt címezni.

(#79521) kabelmania27 válasza Toth_Jani (#79510) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Megnyomod a lemondás gombot, kimondod a négybetűs varázsigét+ ha adnának számodra elfogadható ajánlatot megfontolnád. Ahol van konkurencia nem szokták könnyen elfogadni a lemondást.

(#79522) kezo0 válasza pjen (#79515) üzenetére


kezo0
addikt

és fjudors-nak is:

Két box van nálam + 2 db mediacard (egyik anyámtól, kölcsönbe) + Horizon Go egy mobil eszközön. Bármelyiken nézem, aug. 13. reggel 5h óta egyik műsor sem visszanézhető a Eurosport 1-en. Mit indítsak újra? :P
Nyilván en bloc megszüntették a csatorna visszanézhetőségét, de a táblázatukban nem ez szerepel.
(A Eurosport 2 más ügy, az lehet, hogy csak ideiglenes probléma volt ma délelőtt, most újra vannak visszanézhető műsorai.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#79523) ates2


ates2
senior tag

UPCnél van lehetőség arra,hogy mondjuk holnap felhívom őket,hogy okt 1 től már nme kell szolgáltatás ?

(#79524) pjen válasza ates2 (#79523) üzenetére


pjen
félisten

Mért ne lenne,viszont ha voltak kedvezményeid azt ki kell fizetni,A saját fiókodban meg Tudod nézni,hogy a szolgáltatásokra mennyi ez forintban.Ha nem volt hűséged akkor vissza adod ami az övék és elváltok.

(#79525) ates2 válasza pjen (#79524) üzenetére


ates2
senior tag

hűség nincs, oké. thx

(#79526) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok. Ma felhívott egy üzletkötő a UPC-től, hogy mivel régi ügyfél vagyok (bla-bla), a mostani csomaghoz (TV Premium, 500Mbit net, HBO pakk, valami telefon ami be sincs kötve), adnak még HBO Max Pakot, Filmbox premiumot, illetve:
"felkapcsoljuk a HD-t". Na erre visszakérdeztem, hogy mit ért ez alatt, hiszen eddig is voltak HD csatornák, talán mind az lesz? - Igen.
Na most itt valami nem stimmel, mit értett ez alatt pontosan? Gondolom nem az összes csatorna lesz HD, ugye?

(#79527) Beniii06 válasza HellGreg (#79526) üzenetére


Beniii06
őstag

A jutalékáért bármit fog neked mondani, csak válts csomagot/hosszabbíts, pl. a Hold sajtból van, meg ilyeneket szerintem vagy látta a távoli jövőt, ki tudja végülis nem mondott butaságot egyszer biztosan az összes csatorna HD lesz, de lehet hamarabb fog megszűnni a tv-zés, mint fogalom, mint sem ez bekövetkezzen. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#79528) HellGreg válasza Beniii06 (#79527) üzenetére


HellGreg
őstag

Ezt majd visszakérdezem az ügyfélszolgálaton, mert nekem is elég furán hangzott, főleg hogy "felkapcsoljuk", mintha a villanyt kapcsolnánk fel, olyan primitíven hangzott, de hát 2x is elmondta ugyanezzel a kifejezéssel :D

[ Szerkesztve ]

(#79529) nicu71 válasza HellGreg (#79528) üzenetére


nicu71
addikt

:U te jó isten...felkapcsoljuk a HD-t ...most tényleg ennyire hülye ,vagy ő néz másokat annak ,vagy mindkettő.Ettől azért most igy éjjelre kiégtem.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#79530) Beniii06 válasza HellGreg (#79528) üzenetére


Beniii06
őstag

Ja, hogy kétszer is mondta, akkor az biztos igaz.
Azt nem mondta, hogy valamikor fénnyel fog jönni az adat (házig, csak nem ennél a szolgáltatónál, országosan) vagy ezt csak egyszer mondta? ;]
Legközelebb valami olyasmit fognak kitalálni, ha ő otthon felkapcsolja a szobában a nagy lámpát, akkor nálad gyorsabb lesz a net kb. csak szerződjél/hosszabíts. :DDD

Más:
Van valakinek információja arról, hogy mekkora a horizon go SD és HD adásainak a felbontása?

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#79531) degec


degec
senior tag

Tisztelet,

Kérdésem lenne..Milyen értéket kell UPC optika végén látni (29-.es körzet), az optikai szál mérő "pisztolyon" ?

Háttérokosság:

Elszakították a földkábeles optikámat (29-es körzet), beruházási csoport (4 újbrazil) berudalóval addig tunkolta az új bekötés kábelét, amíg az én, és a szomszédom kábele eldörzsölődött megtört az uccai dobozban. puff.. Telefon péntek 4kor persze sehol senki, hatezer év múlva fognak kijönni, mert ez az optikás upc csopihoz tartozik..sűrű elnézést kért a telós kiscsaj, normális volt. Mivel Telekom üzleti magentás is vagyok, ott dedikált szerelőm van, aki épp a környéken volt, hívtam kijött, ma nekiállunk új vezót behúzni hiszen ugyan az ami a telekomnak van, monomódusú, kevláros puha..upc uccai doboz nyitva..stb.van optika heggesztője mérője vezetéke 3 féle is..minden...csatlakozók is ugyan azok..csak az értékeket nem tudja mit kellene látni upcnél....Szóval beruházási csoportal mindenki vigyázzon :) :((( :(((

(#79532) HellGreg válasza nicu71 (#79529) üzenetére


HellGreg
őstag

Mindenesetre megjött a dokumentáció, amiben, ahogy vártam, szó sincs HD felkapcsolásról. A többi része stimmel. Így már csak fel kell hívni a csajt, hogy kimaradt az egyik nagyon fontos pont. Szerencsére direkt visszakérdeztem a telefonbeszélgetésben, úgyhogy vissza lehet majd hallgatni. Na erre kíváncsi vagyok :DDD

(#79533) Beniii06 válasza degec (#79531) üzenetére


Beniii06
őstag

Van erről a műveletről írásbeli engedélyed vagy hangfelvétel a UPC ügyfélszolgálatostó, aki ezt javasolta neked? (Nem úgy írtad le, mintha ez megtörtént volna)

Nem tudom mennyire jó ötlet a UPC hálózatához piszkálni, hiába nyitva van a doboz(akinek be kellett volna zárni az mulasztász vétett), de ez akkor sem jogosít fel rá, hogy csinálj vele bármit is(Telekomos szerelőt nem is értem, hogy fogott bele, lejelentetted a Telekomnál, hogy hiba van a UPC-nél?), ugyanis ha bármi probléma lesz, egyből te leszel a felelős, mert illetéktelenül hozzányúltál szerintem.

(#79532) kgergely23

:DD
Kérd ki a hangfelvételt, mentsd el jó helyre és kérj kompenzálást félretájékoztatásért/ félre akart vezetni(ha konkrétan elhangzott, hogy összes csatorna hd lesz, ha most igent mondasz, az már szerintem helytálló.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#79534) HellGreg válasza Beniii06 (#79533) üzenetére


HellGreg
őstag

Konkrétan rákérdeztem, hogy az összes csatorna HD lesz-e, amire igen volt a válasz (pici gondolkodás után).

(#79535) Toth_Jani válasza HellGreg (#79534) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Gondolom az összes HD-ben elérhető csatornára gondolt, ami a listában benne van.
A Muzsika TV esetében pedig megnéznék egy 15-20 éves felvételt valódi HD minőségben, mikor a Klippet is valami hitvány kézi kamerával csinálták. :)
Persze az egy dolog hogy a 4K TV-k korában már nem ártana az FHD adás, miközben Uniós szinten a legdrágábbak között vannak a hazai TV előfizetések árai.

(#79536) degec válasza Beniii06 (#79533) üzenetére


degec
senior tag

Hogyne volna..hívtak az optikás upc-s srácok, hogy nagyon sokára tudnak csak jönni, mondom ha telekomos barát megcsinálja lesz e baj, azt montták ha nem kürtölöm tele a világot 1221-en akkor csinálhatjuk, kábel dugó minden ugyan az., hiszen eleve magam építette csőbe van behúzva.. nem egy nagy dolog belehúzni egy új kábelt a két végébe meg bedugni a csatit rámérni és helo.. ezzel semmi kárt nem okozunk..mivel baromira nem ér rá.. ugye..
Egész városban az összes földből kiálló upc doboz szétbarmolva, kinyitva félig..erről nem én tehetek. És szakember csinálja nem piszkál senki semmibe bele..ámen..
Amúgy az érdemi válasz 0,4..a mértékegységet nem tudom.. ezt is Ők mondták. upc optikások. :) hogy ezt kell látni a pisztolyon.. Tudod van az amikor meg KELL oldani mert nagyon de nagyon. és igen magenta optika is van meg upc optika is van, egyik üzleti net meg gsm telefon, a másik lakossági.mert tv-t nem tudok cégre elszámolni pl..és ott is jön 500 még netre :) meg két telefon.. :C

(#79537) Livius válasza degec (#79536) üzenetére


Livius
őstag

Megsugom meg kell lengetni hogy kötbér, amikor sokadszorra bejelented a hibát (gondolom a szolgáltatásod is elment, akkor meg főleg), és onnantól kezdve hirtelen 1 napon belül rá fognak érni.

Ezt a haverral megszerelteted feketén dolgot meg szerintem gyorsan felejtesd el, a vége még az lesz, hgy rád vágnak egy 300 ezer forintos birságot vagy ilyesmit.

Akivel beszéltél, annak a mobilja meg biztos nem volt rögzítve központilag, tehát ha baj van, senkire sem hivatkozhatsz majd, csak is magadra, hogy hülye voltál.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#79538) anglergab válasza Beniii06 (#79530) üzenetére


anglergab
addikt

SD: 200p-400p
HD: 720p
HTTP alapú adaptív stream

(#79539) Beniii06 válasza degec (#79536) üzenetére


Beniii06
őstag

+ Ahogy Livius is írja, így lehet egy nagyobb összegű(akár több havi előfizetési díjnyi) kötbértől estél el, főleg ha meg is mondta neked az ügyfélszolgálatos, hogy sokára tudnak vele foglalkozni, akkor végképp "magad ellen dolgoztál", de ha az összeg nem számít, akkor is a hiba bejelentés lett volna a hivatalos menete a dolognak. Ha jól értettem a UPC-s a lakossági csomagod, arra 72 órájuk van megcsinálni, utána időarányosan kötbért kell fizetniük, ÁSZF-ben részletezve kell lennie, hogy mennyit. Ennyit megért neked a tv?(Net+ telefon jön másik szolgáltatótól,h a jól értettem) + esetleg bírságot is?

(#79538) anglergab

Köszi.

"Got any other secret weapons?"

(#79540) cris78


cris78
őstag

Sikerült az ügyfélszolgálattal beszélni. Horizon boxnál optikai kábellel ősszekötve egy soundbar és néhány HD csatornánál nincs hang a soundbarban. Azt az infót adták, hogy egyes HD csatornáknál nem támogatott a optikai kábelen a dolby digital hang.
Azt tanácsolták, hogy máshogy vezessem a hangot.
Ez komoly lehet?
Hogy máshogy? A boxon csak optikai kimenet van.
Persze emailt nem tudok írni nekik, többször dobta azt az üzenetet, hogy a levél nincs elküldve.
De ezt nem fogom hagyni...

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#79541) Beniii06 válasza cris78 (#79540) üzenetére


Beniii06
őstag

Szerintem arra gondoltak, hogy ne Dolby Digitalt használj, hanem sima PCM-et, ha van ilyen a beállításokban.

"Got any other secret weapons?"

(#79542) headhunter válasza HellGreg (#79526) üzenetére


headhunter
addikt

Összest még a lengyeleknek sem sikerült "felkapcsolni"... (164/115)

(#79543) norbertoth


norbertoth
senior tag

Analóg van még a upc-nél? 😂

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#79544) Intruder2k5 válasza norbertoth (#79543) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tudtommal a 29-es körzeten kívül igen, de nem sok, talán 25-28 csatorna.

(#79545) degec


degec
senior tag

ÜDV !

Újabb kérdés, itt volt upc optikás szerelő..és valami olyasmit mondott, hogy üzleti upc optika olyan bekötés, hogy teljesen más kábelt igényel mondta milyet nekem semmit nem mond (monoomódusu, meg drop kábel ennyit tudok), van még plusz ez az amaz, és ha elvágják a kábelem akkor is van netem.. ugyanúgy..mert...nem tudom szakszó szakszó.. de van..összeszedi máshonnan a netet valami ilyesmit mondott
Bocsi a pongyola leírásért, de a 6 mondatból 4,9 et nem értettem..mi lenne ez valaki vágja ? köszönöm szépen !

(#79546) degec


degec
senior tag

Jól halottam, hogy szept 2 től kikerül upc alól kompletten a mobil szolgáltatás.. ? valaki erről valamit ? :F offline ügyfélszolgálati vezetőt kérdeztem, (szomszédom), hogy van a jupiszinek usb stickes csak adatos lakossági előfizuja? mobilnete, mondja nincs de képzeljem el, hogy szept 22 től teló sincs..mondom waaaaaaaaat?

[ Szerkesztve ]

(#79547) Livius válasza degec (#79545) üzenetére


Livius
őstag

Szerintem az ilyen hülyeségeket tartsd meg magadnak. Ha egy ollóval kettévágom, az sehonnan sem fog "szedni magának" internetet. Ez nem wifi antenna!

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#79548) degec válasza Livius (#79547) üzenetére


degec
senior tag

elhiheted hogy én is visszakérdeztem, mondom mi ? de amúgy kétfajta üzleti csomag van prémium meg sima, múltkor is kérdeztem hogy mi a különbség nem jött rá válasz..érdekes...de nem magam találtam ki már bocs..

[ Szerkesztve ]

(#79549) Intruder2k5 válasza Livius (#79547) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Te meg ezt a stílust tartsd meg magadnak! degec feltett egy normális kérdést, az, hogy nem ért hozzá, talán nem akkora hiba, ezért kérdez. Ha nem megy a normális válasz, akkor olvasgass tovább.

[ Szerkesztve ]

(#79550) anglergab válasza degec (#79548) üzenetére


anglergab
addikt

Üzletinél csak azért lehet ilyenkor neted, mert van backup mobilnet/DSL/stb. arra az esetre, ha az optika kiesik.
Ezzel garantálják a vállalt nagyfokú rendelkezésre állást.
Ha a kábelmodemedbe belépsz, akkor ott látod. A modemed koax DOCSIS, az optika FTTB DOCSIS, ott egy ONU adapter egység van. A hozzáférési hálózatod pedig RFoG optika ami vissza van konvertálva koax-ra a CMTS előtt szintén ONU-val.
Tehát CMTS - koax - ONU - RFoG - FTTB ONU - koax - kábelmodem a lánc. Látható hogy az optika csak a koaxot helyettesíti a legnagyobb távolságon.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.