Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75251) kabelmania27 válasza beci (#75250) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez egy jófajta osztó. Nézd meg melyik kimeneten van a modem.
Milyen tipusú box van nálad?

[ Szerkesztve ]

(#75252) beci válasza kabelmania27 (#75249) üzenetére


beci
őstag

Az számít,hogy melyik megy a 3 közül a modembe?
1 modem, 1 box, es egy tv van rakotve box nelkul.

Pace 7111 boxom van.

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#75253) kabelmania27 válasza beci (#75252) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, ennél az osztónál a 3,5dB-re kell tenni a modemet, lehet jól van bekötve.
Nézd meg nem lazultak-e ki az F csatlakozók.
Boxnál a menü 1789, után le gombot nyomd meg többször, nézd meg az eurodocsis letöltés és feltöltésénél van-e jel ráfogás.
Indítsd újra a boxot, lehet megjavul.

[ Szerkesztve ]

(#75254) pjen válasza Intruder2k5 (#75247) üzenetére


pjen
félisten

Merre laktok?Nálam 17.ker.Jó az Epg.

(#75255) beci válasza kabelmania27 (#75253) üzenetére


beci
őstag

Atdugtam a 3,5-re de ugy sem megy..

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#75256) kabelmania27 válasza beci (#75255) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azért nem megy, mert a box nem szinkronizált a központtal.
Nézd meg az eurodocsis feltöltésnél mi van.
Milyenek lettek a modemértékek átkötés után?

[ Szerkesztve ]

(#75257) Intruder2k5 válasza pjen (#75254) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vidék, 28-as körzet, de én egyébként is DIGI-s vagyok, csak szemet szúrt, hogy itt is említik az EPG hibát, miközben amott is az volt a téma.

(#75258) beci válasza kabelmania27 (#75256) üzenetére


beci
őstag



Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#75259) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Veletek olyan előszokott fordulni, hogy egy idő után már nem jön be a UPC modem/router webes felülete (192.168.0.1)? Van net, DHCP is szépen megy, csak a webes GUI-t nem érem el. Újraindítás után megjavul.

$ curl 192.168.0.1
curl: (7) Failed to connect to 192.168.0.1 port 80: Kapcsolat elutasítva

(#75260) kali válasza n00n (#75259) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Nekem nem volt még ilyen gond, bár Bridge módban van az Ubee (192.168.100.1).

(#75261) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!

A minap hívtak a UPC-től, hogy karbantartási munkálatok miatt szeretnék bemérni a hálózatot a lakásban.
(Budapest, 9.kerület - Mester utca)

Tud erről bárki bármit? Fél órás tartamot mondott a szerelő. Ez valós dolog lenne, vagy teljesen kamu?
Én kicsit furának érzem, mivel a jelszinteket kívülről is látja.

Köszi!

(#75262) kali válasza koxkids (#75261) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Volt már rá példa, ha például valakinek a lakásban futó hálózata vagy eszköze problémát okozott kifelé is, így más előfizető látta kárát, vagy általánosságban a szolgáltató hálózata.
A másik lehetőség, hogy a családban valakinek az átvilágításáról van például szó és így méri fel a hatóság a környezetet, az anyagi helyzethez képest milyen a lakás berendezése...stb.
A harmadik lehetőség, hogy valaki így próbál trükkösen bejutni a lakásba.

[ Szerkesztve ]

(#75263) Apaxp válasza koxkids (#75261) üzenetére


Apaxp
senior tag

A helyedben én kontrollként hívnám a 1221-et és érdeklődnék hogy valóban ők akarnak jönni mérni.
Ha igen akkor jó, ha nem akkor meg rendőrség értesítése hogy arra az időpontra jöjjön ki járőr.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#75264) sly54 válasza kezo0 (#75202) üzenetére


sly54
tag

Tényleg hülyének nézik az embert,Philips-3 tuner(kicsi piac)Cisco-2 tuner(kicsi piac)Horizon-1 tuner(kicsi piac),ez már köcsögség kategória,szánalmas

(#75265) gduck válasza gduck (#75206) üzenetére


gduck
addikt

Bocs rosszul tudtam, ez a helyes infó ;)

"A Moziverzum filmcsatornán a nap 24 órájában olyan vígjáték, akció, sci-fi, dráma és családi filmsikerek várják a filmrajongókat, mint A kis kedvencek titkos élete, a Bridget Jones babát vár vagy a Feledés.
A Moziverzum a UPC TV Prémium csomagjában az 55-ös programhelyen található.
Az első egy hónapban Digital Gold előfizetőink számára is elérhető a csatorna.

A Jocky TV-n a TV2 Csoport új csatornáján olyan klasszikusok várják a retró sorozatok kedvelőit, mint a Columbo vagy a Dallas, melynek legendás főszereplője, Jocky Ewing a csatorna névadója is.
A Jocky Tv a UPC Digital Bronze, TV Comfort, Digital Gold és TV Prémium csomagban az 57-es programhelyen érhető el.

A csatornák Horizon GO-val és Műsorvisszanézővel nem elérhetők."

[ Szerkesztve ]

(#75266) kabelmania27 válasza beci (#75258) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kevesebb feltöltési csatorna lett pedig 4dB-vel kevesebb csillapítást kap a modem, elvileg ugyan azoknak a csatornáknak meg kellene lenniük.
Nézd meg modemújraindítás után hány feltöltési freki van.
Ellenőrizd, hogy a bejövő kábel legyen az osztó in bemenetére kötve.

[ Szerkesztve ]

(#75267) fokukac válasza gduck (#75265) üzenetére


fokukac
nagyúr

Jocky TV..? Az Izaura TV után? Még tizedikként?
Ez komoly..? :D eszem megáll... Kinek kellenek ezek a sz*rok? Egy normális országban ezek az adók nem élnének meg piaci alapon. Csak itt, ahol számolatlanul öntik beléjük a közpénzt, propagandáért cserébe...

Ui. És az megvan amúgy, hogy az amerikai verzióban nincs is Jockey? Úgy hívják, hogy J. R. Ewing... :U
Uui. Ja, és még leírni sem tudják rendesen :D

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#75268) Teaway válasza gduck (#75265) üzenetére


Teaway
veterán

Horizon GO-val miért nem elérhető??

Nincs itthon csokid??

(#75269) beci válasza kabelmania27 (#75266) üzenetére


beci
őstag




Ezek az uj ertekek ujrainditas utan.
Most viszont a wifi sem igazan jo,felkialtó jeles.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#75270) beci válasza beci (#75269) üzenetére


beci
őstag

Vagyis egyatallan nincs wifi...

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#75271) ArthurShelby válasza fokukac (#75267) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Egy nő ismerősöm (1970-es korosztály) örült a jocky tv-nek (én is csodálkoztam), szóval szerintem van piaca, csak mi nem olyan körökben mozgunk.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#75272) beci válasza beci (#75270) üzenetére


beci
őstag

Modem reset utan ismet van wifi,de a tobbi tovabbra sincs.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#75273) kabelmania27 válasza beci (#75272) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg a modemnél és az osztó bemeneténél nem lazult-e ki az F csatlakozó.
Megint csak három feltöltési csatorna megy?

[ Szerkesztve ]

(#75274) beci válasza kabelmania27 (#75273) üzenetére


beci
őstag

Csatlakozók jók.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#75275) kabelmania27 válasza beci (#75274) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hálózat jól van beállítva, értékek rendben vannak.
Médiabox újraindítás után sincs eurodocsis feltöltésnél jel ráfogás?
Előfordul, hogy nehezen szinkronizál a box, itt a topikba volt már hasonló jelenség.

(#75276) beci válasza kabelmania27 (#75275) üzenetére


beci
őstag

Azt is ujrainditottam mar parszor.
Es mi volt ra a megoldas?
Most bejelentettem a hibat upc-nel.

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#75277) kabelmania27 válasza beci (#75276) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Magától megjavult.
Megpróbálhatod a box újratelepítést, amihez az aktiváló kódot kell beírni.

[ Szerkesztve ]

(#75278) beci válasza kabelmania27 (#75277) üzenetére


beci
őstag

Azt nem tudom hogy kell.
Regota nem jo mar,de eddig nem foglalkoztam vele.
2 hete box csere is volt.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#75279) kabelmania27 válasza beci (#75278) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Vannak területek ahol nem megy a videótár: Pécs (Mecsek-Nyugat), Pécs (Sziget-Észak), Pécs (Sziget-Dél), Dunakeszi, 29-es körzet át nem épített területei, ahol koax megy a házba, RFoG-n van minden. 3.oldal alja.
Elvileg a menüben van egy gyári visszaállítás menüpont.
Aktiváló kódot itt tudod megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#75280) beci válasza kabelmania27 (#75279) üzenetére


beci
őstag

En Szombathelyen lakom.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#75281) nicu71 válasza fokukac (#75267) üzenetére


nicu71
addikt

számomra is érthetetlen jelenség...majdnem minden 3dik csatornán megy a columbo kis tulzással.ki a fene akar még egy ilyet?Dallas..ezer éve lerágott csont,és igen JOCKEY,nem JOCKY :U a ember esze megáll hogy ilyenek létezhetnek 2019ben és még szenzációnak is van kikiáltva. :U egyértelmű és szemérmetlen
pénzmosás...

[ Szerkesztve ]

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#75282) koxkids válasza Apaxp (#75263) üzenetére


koxkids
őstag

Köszi a tippet.
Felhívtam az ügyfélszolgálatot és mondták hogy nem látnak semmilyen munkalapot vagy bejegyzést ami miatt jönni kéne. Továbbá csak kérés esetén jönnek ki karbantartást végezni. Az ügyintéző is javasolta hogy ne engedjem be, így is tettem. Köszi :)

Mai világba már nem lehet tudni semmit sem.. résen kell lenni.

(#75283) pjen válasza nicu71 (#75281) üzenetére


pjen
félisten

Miért "pénzmosás"?egyébként amíg lósz@r van addig veréb is akad. Olcsó műsorok között drága reklámok lesznek.

(#75284) Beniii06 válasza koxkids (#75282) üzenetére


Beniii06
őstag

Talán jobb lett volna meg fogadni a tanácsot és értesíteni a rendőrséget, mivel ok hogy te nem engeded be, de máshoz(főleg idősekhez) simán bemennek és eltűnik valami/ vagy nehogy bántsák az illetőt a pénzéért és ott marad. Nem nézel/olvasol híreket? Pedig naponta van ilyen szinte. Én biztos értesítettem volna a rendőrséget!

"Got any other secret weapons?"

(#75285) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdvözlet Fórumtársak!
Arra lettem figyelmes, hogy 23 óra tájékán a telefonom (Samsung Galaxy J6; 2.4 GHz-es kommunikáció) megszakad a router általi hálózati kapcsolat.
Átvált mobilnetre a telefon.
Rövid időn belül ismét csatlakozik a WiFi-re, de még nincs internet kapcsolat.
Ismét visszavált mobilnetre.
Kicsit később visszatér a router, és immár internettel.

Valamiféle központi újraindítást végeznek ilyenkor, vagy mi a csoda történik?
A router beállításait ellenőriztem.

(#75286) kabelmania27 válasza zsoltip (#75285) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg a modem jelszint értékeket.
Milyen modem/router van nálad?

(#75287) zsoltip válasza kabelmania27 (#75286) üzenetére


zsoltip
őstag

Connect Box-om van. 120-as internettel.
(Korábbi 30-asból migrált. Tehát nem 150-es, hanem 120-as.)

[ Szerkesztve ]

(#75288) kabelmania27 válasza zsoltip (#75287) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

192.168.100.1 címen lépj be a modembe, az eszköz alján lévő jelsztót írd be, utána haladó beállítás, hálózat állapota, majd a letöltés és feltöltés füleken lévő értékeket másold be.

(#75289) zsoltip válasza kabelmania27 (#75288) üzenetére


zsoltip
őstag

Megváltoztatott jelszó esetén vélelmezem az általam megadott jelszó a beírandó.
Este másolok.

(#75290) 4Grider válasza zsoltip (#75287) üzenetére


4Grider
nagyúr

CB esetében nem olyan nagy csoda, hogy időnként újraindul. Ha ezt nem szeretnéd, használj saját routert, ne egy ilyen gyári hibás 20 dolláros szolgáltatói vackot.

(#75291) zsoltip válasza 4Grider (#75290) üzenetére


zsoltip
őstag

Eddig viszont nem vettem észre ezt a jelenséget, ezért is tettem fel a kérdést... Okoska...4Grider......:U

[ Szerkesztve ]

(#75293) 4Grider válasza zsoltip (#75291) üzenetére


4Grider
nagyúr

Idáig nem találták meg az eszközöd valami új firmware-val, ami naponta akar települni, de nem sikerül neki, idáig nem nőtt 64 kB fölé a log mérete, stb...stb. Bármi oka lehet, hogy egy eleve gyári hibás router egy idő után elkezd hepciáskodni.

(#75294) #19482368 válasza koxkids (#75261) üzenetére


#19482368
törölt tag

Az új előfizetőknél szokott ilyen lenni. Anno amikor bekötötték, rá X időre engem is hívtak, kicsit fura volt, mert furcsa volt az akcentusa a telefonálónak. :D Ugye a mai világban nem lehet tudni, felhív ez és ez vagyok és vagy úgy van, vagy nem. Szóval, én felhívtam az ügyfélszolgálatot, és közölték, valóban ők kerestek.
És hogy akkor ki tud e jönni a szerellő. Alapvetően pár kérdést tett fel a bekötési szolgáltatással kapcsolatban, le ellenőrizte megfelelő elosztó van telepítve, stb... Kb 5 percet vett igénybe. Kitöltött valami papírt, és gyakorlatilag ennyi volt.

(#75295) pjen válasza #19482368 (#75294) üzenetére


pjen
félisten

Akcentus azért van,mert Romániában vannak.

(#75296) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

A upc oldalán hol találhatóak az adatkártyák és áraik?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#75297) hengelhof


hengelhof
senior tag

Sziasztok!

Az a problémám, hogy egyes adók, pl. M3 4:3-ban sugároznak filmeket, műsorokat. (Nyilvánvalóan azért, mert ebben a formátumban készült). A TV-re HADMI-vel csatlakozok a médiaboxra (cisco). Az adók többsége letterboxba teszi, így a méretarány rendben van. De a fent említett adó, és még 1-2 nem. Emiatt a szereplők olyanok mint a gnómok. Széthúzódik a kép. A box menüjében vannak a méretarányra vonatkozó beállítások, de bármire állítom nincs változás. (megjegyzem, hogy furamód a másik nagy szolgálltatónál rendesen jelenik meg a kép anélkül, hogy bármit is állítgeni kellene a menüben)
Valamit rosszul állítok be, vagy ez a szoftver képtelen ezt a problémát kezelni? Tudnátok segíteni?

(#75298) blakey válasza hengelhof (#75297) üzenetére


blakey
titán

TV beállításai nem segítenek? Mert a kettő összefügg.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#75299) hengelhof válasza blakey (#75298) üzenetére


hengelhof
senior tag

A TV számtalan méretarány beállítással rendelkezik. Ha ott átkapcsolom 4:3-ba akkor jó. De pont ezt szeretném már végre elkerülni. Most automatában van, de mivel a box UI-e 16:9, így nem vált át, mert gondolom nem érzékeli, hogy az adás milyen képarányú.. vagy mi. Ha 4:3-ra állítom, akkor minden 4:3, tehát állandóan kapcsolgatnom kell. Ezt a boxnak kellene megoldania szerintem. (mint ahogyan a másik szolgáltató is megoldotta valahogyan)

Még annyit, hogy a box menüjében hiába állítgatok bármit, (képernyő formátum, képminőség) nem veszek észre semmi változást

[ Szerkesztve ]

(#75300) blakey válasza hengelhof (#75299) üzenetére


blakey
titán

Passz, nincs boxom, de a kettő összefügg, mert a TV-n is be lehet állítani, hogy nyújtson és a bnoxon is, TV-ken általában a 16:9 nem jó, az nyújtani fog ha olyan a jel. Eredeti, Levágás nélküli és hasonló beállítások szoktak jók lenni, ezek a képarányhoz igazodnak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#75301) Amur


Amur
addikt

Ez a html megtekintő értesitősávban megjelenő cucc ma jelent meg elöszőr a család összes telefonján mikor wifihez probáltunk csatlakozni, majd több telefonon a connectbox oldala nyilt meg ahol a belépési jelszót kérte..
Ha pedig az értesitősávban tappolok akkor csak annyi jön be hogy sikeresen csatlakozva, és egy automatikus csatlakozás gombot lehet ki-be kapcsolni.
Az más kérdés hogy utána sincs internet.
A gépen ugyanezt megcsinálta(connectbox oldalára dobott miközben egy másik oldalt akartam meglátogatni), beírtam a jelszót, és beléptem a főoldalra, bezártam az oldalt utána viszont volt net.
Ez most mi?

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#75302) pjen válasza hengelhof (#75299) üzenetére


pjen
félisten

Valami ilyesmi:letter box nincs?A box menűjében?

(#75303) fsdb


fsdb
aktív tag

Nemrég felhívták jó anyám ismeretlen számról, hogy régóta keresik nem tudják elérni. Valami egészségügyi csomagot szeretnének küldeni. Nyomjon egyes gombot ha kéri, kettest, ha nem. Vigyorogva meséli, hogy nyomott egy kettest, és elhallgatott a telefon, ezután letette. Miután mondtam neki, hogy nem kellene gombokat nyomogatni ismeretlen számra, elhallgatott.
Van mostanában valami ilyesmi lenyúlás?

[ Szerkesztve ]

(#75304) vlevi válasza fsdb (#75303) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én az ilyeneket csak egyszerűen leteszem az asztalra, és néha belehallgatotk. Van, amelyik még percek múlva is nyomja a dumát...
Ha az embernek lenne egy kis szabadideje, rájuk lehetne szabadítani a GDPR-t.

(#75305) fsdb válasza vlevi (#75304) üzenetére


fsdb
aktív tag

Ingyenes szokott lenni nekik a telefon, nem tolsz ki velük.
Csak az a csomagküldés, meg a gombnyomogatás aggaszt egy kicsit.
Egyébként meg mindenhol ott a magjegyzés, hogy megoszthatják az a adataim. A UPC-s telefonos hölggyel is ahogy legutóbb beszéltem, az is felsorolta szerződéskötéskor. Egyszer próbálkoztam valamikor, hogy azt nem szeretném onnan vegye ki a pipát, de hát olyan opció nincs.

[ Szerkesztve ]

(#75306) vlevi válasza fsdb (#75305) üzenetére


vlevi
nagyúr

Oke, de engem a feltoltos, vodas mobilszamomon szokták keresni, amihez nem tudom, honnan jutott hozzá a mittudomen micsoda egészség patika izé cég.

(#75307) Toth_Jani válasza vlevi (#75306) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Például nálunk egy helyi kábeles céget vásároltak fel, mint kiderült az aktuális ügyfelek minden adatával együtt, mert szerződéskötéskor az adataimat meg sem kérdezték, így a régi telefonszámom lett náluk az alap.

(#75308) pjen válasza vlevi (#75306) üzenetére


pjen
félisten

Például van egy haverja a szolgáltatódnál.

(#75309) LouiS22 válasza nicu71 (#75281) üzenetére


LouiS22
veterán

Vélhetően jogi akadályok miatt nem tudták a Jockey-t védjegyeztetni :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.