Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75601) polonic


polonic
félisten

Bekapcsolom a tv-t és egy csomó csatorna eltűnt a listából. 88 csatorna jön be. Tv premium csomag van.
Ez miért van? Lg tv mediacarddal.

[ Szerkesztve ]

(#75602) pjen válasza polonic (#75601) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem vedd ki a kártyát,csinálj egy újra hangolást,tedd vissza a kártyát.

(#75603) kabelmania27 válasza polonic (#75601) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet nem jól frissült a kártya. Csináld meg amit pjen írt utána kapcsold ki az auto csatornafrissítést.

[ Szerkesztve ]

(#75604) polonic


polonic
félisten

Köszi. Megcsináltam és jó lett.

(#75605) pinnacle válasza bigdady (#75600) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Milyen frekvencián jön be neked a Gemini? Nálatok akkor mégis más optikán a kiosztás, ha 803 jazz az utolsó. Neked a UPC listában is benne van a Gemini, nem csak ez az egy RFoG 43127 táblázat van?

(#75606) bigdady válasza pinnacle (#75605) üzenetére


bigdady
nagyúr

Frekvenciát nem tudom hol nézzem.
És listát sem tudom micsoda

[ Szerkesztve ]

(#75607) Vesa


Vesa
veterán

2 napig megint nem volt net a Szentendrei régióban. Komolyan mondom, ilyen gyenge szolgáltatást még nem láttam. Tavaly a sufni központ égett le, idén ez már a harmadik leállás két hónap alatt. Gyakorlatilag nem telik el hónap szolgáltatáskiesés nélkül.

A tudomány a valóság költészete!

(#75608) pinnacle válasza bigdady (#75606) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Most nem UPC-s területen vagyok, de gondolom ott is jelzik a jel állapotnál.
Médiacardnál vannak a frekvencia listák. Nézd meg légy szíves, hogy ahol laksz, RFoG-n hol van a Gemini.

Most látom, lehet nem Gemini, hanem Helyi TV lesz.

[ Szerkesztve ]

(#75609) bigdady válasza pinnacle (#75608) üzenetére


bigdady
nagyúr

Fura a panasonicon néztem és ott be sem jön, de LG-n bejön a gemin ott viszont nincs ilyen jel infó gomb. LG-n így nem tudom megnézni a mhz-et.

Bejön egy rakás helyi tv amúgy az lg-n: karcag, szeged, dabas, mag, gemini

[ Szerkesztve ]

(#75610) pinnacle válasza bigdady (#75609) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nekem is Panasonic van, lehet ez a gond.

(#75611) Apaxp


Apaxp
senior tag

Kis történet UPC előfizu módosítással kapcsolatban.
Meglévő előfizu még hátralévő 10 hónap hűséggel: 500-as net, digital gold+hd, boxon és media kártyán, myprime, a box 2 tuneres felvevős, alap telefon. Erre 9400ft havi díj, nincs konkurencia.
Pénteken felhívtam UPC üfsz-t és megkérdeztem mit tudnának ajánlani.
Hosszú alkudozások után maradt a net, hd boxon és kártyán, myprime, telefon. Változott tv, gold helyett prémium és kaptam hozzá a cinemax 1-2-t.
Mindezek után az ár is változott, 9400-ról 9371ft-ra. Magyarul 29ft-al kevesebbet fizetek és van cinemax és a gold és prémium közötti különbözeti csatornák.
Rábólintottam két ok miatt: 1 nincs konkurencia, 2 ezt az összeget így is úgy is fizetnem kellett volna 10 hónapig. Az új hűség 12 hónap innentől.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#75612) kabelmania27 válasza Gondics (#75596) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azért van így, mert a szolgáltatási területen nem egyforma nagyságú a node terület.
15/6 csatorna esetén ha jól számolom (egy ds csatorna 50Mbit, egy feltöltési 27Mbit) 750/162Mbiten osztoznak az előfizetők, nálad bőven elég ez a kapacitás, nagyvárosban előfordulhat, hogy nem ezért kapcsolnak fel új csatornákat.
Apaxp: Köszi az infót.

(#75613) Vesa


Vesa
veterán

Nem tudja valaki, "mi folyik itt Gyöngyösön?", vagyis Szentendrén?
Napok óta nincs net. 4 napja kértem SMS visszajelzést a javításról, fél nap múlva jött is, hogy megy a net. Nézem és valóban, 2 óráig ment is. Aztán megint vége. Ez megy 4 napja. Tegnap ismét ment kb. 3 órát, majd éjfél körül ismét elszállt, reggel 9-kor még nem ment.

Azért kérdezem itt, mert az ügyfélszolgálat UPC-nél nem létezik. Felhívom a hibabejelentőt, ahol egy automata közli, hogy a szám alapján beazonosított, majd sablonszöveg, hogy a területemen sz*r a szolgáltatás. Innentől választhatok, hogy kérek SMS értesítést vagy sem. Ha igen, akkor ezt beállítja és kész, ha nem akkor azonnal megköszöni és leteszi a telefont. Parádés! Ezt hallgatom 4 napja, de oda nem tudok eljutni, hogy beszéljek valakivel aki felvilágosítana, hogy mégis meddig lesz még használhatatlan a rendszer?

A tudomány a valóság költészete!

(#75614) Xelo válasza Vesa (#75613) üzenetére


Xelo
addikt

hívd másik számról őket. ;)

(#75615) Toth_Jani válasza Vesa (#75613) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nálunk megy mostanában egy nagy városi építkezés, ahol havonta sikerül elszaggatni a vezetékeket és általában ezt péntek délután teszik, olyankor 2 napig nincs semmi hiába reklamálunk.
Gondoltam rá hogy végigverek a melósokon akik eltépték a kábelt, de nagy rá az esély hogy belém vágnak egy csákányt. :)

(#75616) kabelmania27 válasza Vesa (#75613) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modemen mely ledek világítanak/villognak?
Ha betudsz lépni a modem oldalára nézd meg milyenek az értékek.

(#75617) Vesa válasza Xelo (#75614) üzenetére


Vesa
veterán

Az lesz..De azért ez akkor is extra gáz...Mondjuk nem lepődöm meg azóta mióta kiderült, hogy egy sufniban van a teljes Szentendrei régió elosztóközpontja. :W

A tudomány a valóság költészete!

(#75618) Vesa válasza kabelmania27 (#75616) üzenetére


Vesa
veterán

Valami zöld Led villog amikor nem megy a net (DNS kiszolgáló nem válaszol), de nem nálam van a probléma, az automata csaj mindig "elismeri", hogy "jelenleg az Ön településén szolgáltatásainkban fennakadások tapasztalhatók. A hiba elhárítása folyamatban van, előreláthatólag órákat vesz igénybe, legkésőbb holnapra várhatóan helyre áll. Szíves megértését kérjük!". Kívülről fújom már. :D

A tudomány a valóság költészete!

(#75619) kabelmania27 válasza Vesa (#75618) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ds led villog akkor letöltési csatornát keres.
Helyi fejállomás még a Fibernet idejében készült, lehet valahol elszakadt az optikai kábel.

(#75620) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Az UPC él a teló letiltás intézményével?
Telót nézegetek a használt piacon. Találtam 2 engem érdeklő telót, melyeket az UPC-től vásároltak. Korábban valahol olvastam, hogy már nem tiltják számla nemfizetés, vagy törlesztő nemfizetés miatt, hanem megy a végrehajtás.
Van ennek valós alapja?

Eleve nem szoktam szolgáltatótól vásárolt telót vásárolni, viszont nem egy jónak tűnő ajánlatot engedtem el emiatt...
Viszont 100eFt.-os ársávban nézegetek telót, és annyiért kicsit sok lenne papírnehezéket venni..

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#75621) Vesa válasza kabelmania27 (#75619) üzenetére


Vesa
veterán

Köszi! Most éppen megint megy. :-) Fibernet tényleg, te jó ég, ott volt előfizetésem még sok-sok évvel ezelőtt.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#75622) zolee001 válasza embe (#75620) üzenetére


zolee001
őstag

"Viszont 100eFt.-os ársávban nézegetek telót, és annyiért kicsit sok lenne papírnehezéket venni.."

Itt a válasz a kérdésedre,ha nem akarsz lutrizni vegyél legális forrásból

(#75623) kokii


kokii
tag

Sziasztok!

Másnál is előfordul, hogy az RTLHD adása folyamatosan, pár másodpercenként elmegy/kattan a hang/kép?
Hozzáteszem, hogy "maszekban" kellett befogni, mivel az TV keresője nem találta alapból, és itt találtam választ, hogy hogyan lehet megtalálni. :) Viszont mostanában nézhetetlen az előbb említettek miatt. :(

Van valakinek ötlete, hogyan lehetne ezt fixálni?

(#75624) kabelmania27 válasza kokii (#75623) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.
Tévén milyen a jelerősség/minőség?
Amennyiben leírod a modem értékeket ki tudjuk számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség.

(#75625) kokii válasza kabelmania27 (#75624) üzenetére


kokii
tag

Antronix CMC2002HR splitter van (mire a TV-ig eljut 2-n megy keresztül, mivel az első splitter egyik fele jön a modemig és a TV-ig, a másik pedig a falba a másik TV irányába).
A splitteren kívül nem látok semmit, szóval gondolom nincs csillapító. :D
A TV-n az RTLHD erősség 53-54 volt az előbb (pl a sima RTL-é 60)

Le
Fel

(#75626) 4Grider válasza kokii (#75625) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ilyen jelerősséggel annyira nem csodálkozom a dolgon. A kimenő jelszinttel is lesznek még problémáid legkésőbb a nyáron.

(#75627) kabelmania27 válasza kokii (#75625) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az egy jófajta osztó, letöltési értékek alapján megfelelő a bejövő jelerősség. Bekötés rendben van. Ha a tévé kiírja nézd meg hány % a minőség.
Nézd meg, hogy az osztóknál és a modemnél nem lazultak-e ki az F csatlakozók.
Ellenőrizd, hogy az osztónál a bejövő kábel legyen az in-ben.

[ Szerkesztve ]

(#75628) Sn00k


Sn00k
veterán

Sziasztok,

Adott egy LG OLED 55 C7V készülék a hölgy telefonon azt mondta nincs a listájukban ez a TV és lehet nem működne a médiakártya, amit szeretnek hozzá. A Tv-em tudja a cl+, meg cl+ 1.3at szerintetek van rá esély hogy működjön ha berendelem ? KOSZI

3njoy the Lif3

(#75629) blakey válasza Sn00k (#75628) üzenetére


blakey
titán

Működni fog, ha nem akkor bora cseréled.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#75630) Sn00k válasza blakey (#75629) üzenetére


Sn00k
veterán

Box van most ezt akarom lecserélni kartyara, mert mar vagy negyed éve olyan fos lassú a box hogy elhányom magam tőle... :DDD

3njoy the Lif3

(#75631) blakey válasza Sn00k (#75630) üzenetére


blakey
titán

Kérj egy kártyát, postával kiküldik és lesz időd eldönteni, hogy jó-e vagy sem, ha nem akkor visszaadod a kártyát, ha oké akkor a boxot.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#75632) #72010496 válasza kokii (#75623) üzenetére


#72010496
törölt tag

Szia!

Múlt hét óta ilyen, nálam is.
Idézet:
"Az RTL Klub HD, RTL 2 HD, Film+ HD és Cool HD csatornák képe időnként kockásodik minden hálózati platformon. Hiba a műsorszolgáltatónál van.
Hiba oka: a HMX (BIX) társszolgáltató hálózatában multiplexer hiba."

Azóta sem sikerült kijavítaniuk...

(#75633) Popes válasza #72010496 (#75632) üzenetére


Popes
őstag

Akkor nem csak nálam.
Így hogy több helyen is jelen van a hiba már nem is tudom hogy érdemes e jelenteni.(gondolom kapnám a sablon szöveget)

Deus ex machina

(#75634) LouiS22 válasza #72010496 (#75632) üzenetére


LouiS22
veterán

Ez az idézet honnét van?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#75635) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Sziasztok
Van valami infó mikor lesz 4G mobilinternet ?

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#75636) szabogabor10 válasza PofaJenö (#75635) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szerintem jobban jársz, ha inkább mobilszolgáltatót váltasz. Mert lehet majd csak akkor lesz 4G, ha a Voda átveszi a hálót.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#75637) #42556672 válasza szabogabor10 (#75636) üzenetére


#42556672
törölt tag

A hálózatot kezdetetktől a Vodafone üzemelteti a UPC virtuális operátor. A tiltásnak más oka van.

(#75638) #72010496 válasza LouiS22 (#75634) üzenetére


#72010496
törölt tag

Szia!
Egy másik fórumon osztották meg.

(#75639) szabogabor10 válasza #42556672 (#75637) üzenetére


szabogabor10
veterán

Tisztában vagyok vele, csak épp nem mindegy, hogy MVNO-ról vagy MNO-ról van szó.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#75640) LouiS22 válasza #72010496 (#75638) üzenetére


LouiS22
veterán

Tudsz adni egy linket? Előre is köszönöm!

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#75641) Clever0 válasza LouiS22 (#75640) üzenetére


Clever0
senior tag

Gugli a barátod. Keress rá erre: "Hiba oka: a HMX (BIX) társszolgáltató hálózatában multiplexer hiba." Első találat: TELEKOM FÓRUM

(#75642) Findzs


Findzs
addikt

300mb net connect box és 5 ghz -en lassab a net mint 2.4 ghz -en, drasztikusan.
Archer T4U usb -s vevő pc -n usb3 as portban.
Próbáltam már mindent állítgatni a connect box menüjében. Csatornákat vez. nélküli üzemmódokat stb.

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#75643) kabelmania27 válasza Findzs (#75642) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Vezetékes kapcsolattal megvan a 300Mbit?

(#75644) kali válasza Findzs (#75642) üzenetére


kali
legenda

A csatorna 36 - 48 tartományban legyen és mehessen 80 MHz-en a kapcsolat.
Más 5 GHz ellenoldali eszközzel is érdemes kipróbálni, hogy szűkíthető legyen a probléma a szolgáltatós eszközre vagy az ellenoldalra.

[ Szerkesztve ]

(#75645) #72010496 válasza LouiS22 (#75640) üzenetére


#72010496
törölt tag

P.Ü. ment! :K

(#75646) Livius


Livius
őstag

Sziasztok!
Egy UPC koaxos területen lakom, ahol most úgy néz ki, hogy a következő közgyűlésen szavazni fogunk arról, hogy a Digi társasházi megállapodását aláírassuk a közös képviselettel, és leadjuk a Diginél annak érdekében, hogy a társasházunk egyik utcájában már jelen lévő FTTH-t egyszer a közeljövőben bevezessék hozzánk is végre.

Tudnátok mondani konkrét példákat a UPC-s csomagok áraira, hogy ha Digi megjelenne nálunk is, akkor milyen új területi kedvezményes árak lennének elérhetők a Digi konkurenciája miatt? Valamiféle jó érveléssel kell előállnunk a közgyűlésen, hogy miért szavazzon igennel az is, aki amúgy teljesen jól elvan a UPC-vel és a Digit amúgy nem is akarná hogy legyen.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#75647) kabelmania27 válasza Livius (#75646) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd vissza a régi hsz-okat, van pár konkrét példa, általában pár ezer Ft-al alacsonyabb lesz a havidíj vagy ugyanazért a havidíjért több csatorna és gyorsabb netcsomag lesz.

[ Szerkesztve ]

(#75648) 4Grider válasza Livius (#75646) üzenetére


4Grider
nagyúr

30-50%-al olcsóbb ott a UPC, ahol van Digi is. De természetesen ez a kedvezőbb ár a meglévő UPC előfizetőket csak akkor szokta elérni, ha felmondják az előfizetésüket, tehát Digis területeken elsősorban az új UPC előfizetők járnak jobban.
Emögött az van, hogy a szolgáltatóváltást/lemondást nem említő régi előfizetőket a régi szolgáltatók próbálják még tovább fejni, természetesen a profitmaximalizálás jegyében.

(#75649) fokukac


fokukac
nagyúr

Nem tudjátok véletlenül, hogy a horizon boxon megy a visszajátszás úgy, ha nincs bekötve a koax, csak utp-n kap netet?

Szétszedtük a rendszert, mert megint jel-problémáim voltak, így kiszedtem az osztókat és átraktam a modemet a bejárathoz közvetlenül.
Tévét meg úgyse nézek soha, max visszanézem a showder klubot, akkor pedig jó lehetne így is... :)
Csak most nincs itthon olyan hosszú utp, hogy kipróbáljam...
Köszi

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#75650) Findzs válasza kabelmania27 (#75643) üzenetére


Findzs
addikt

Bár lenne módom vezetékkel kipróbálni, akkor már a wifi sem kellene, az sem érdekelne ha a levegőben lógna a kábel :)

(#75644) kali
Van egy tabom is ami tudja az 5ghz -et most kipróbáltam azzal is.
Ott sebesség tesztben hozza a 100/20 letöltés/feltöltés értékeket.

Köszi a segítséget srácok!
Valami vagy a win 10 -el van, vagy az usb tplinkel.
A upc -vel nagy probléma nem lehet ha 100/20 megvan (garantált 60/20).

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.