Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75651) polonic válasza fokukac (#75649) üzenetére


polonic
félisten

A horizon boxon a visszajátszáshoz kell az utp.

(#75652) Gyurka6 válasza polonic (#75651) üzenetére


Gyurka6
őstag

Az a kėrdės, hogy az elėg-e neki? (Gondolom, azon jön a visszajátszás....)

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#75653) Toth_Jani válasza Findzs (#75642) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Én is mértem egyet, ezt egy 35000 forintos kínai táblagép produkálta, vagyis a CB általában tud ha akar.

[ Szerkesztve ]

(#75654) Sn00k


Sn00k
veterán

En ma valtottam 500 mbps netre, ami asztalin merve vezetekesen jon is szepen, viszont wifin keresztul azt vettem eszre hogy valami nem oke. P20 telwfonon a speedtest.net-en 300 folott jon az meg oke is, de pl az ipad-en 2 es 5 ghz en merve is 60al jon ami nagyon keves es azert bosszant mert az apple tv em is wifi 5gzen kommunikal igy tartok tole ott is ilyen sebessegu lehet...

3njoy the Lif3

(#75655) kali válasza Sn00k (#75654) üzenetére


kali
legenda

Az iPad 2 még nem tud ac szabványt, hanem csak an-es 5 GHz-en is, de a 60 Mbps kevés, attól többet is tud, még ha nem is lesz az ac-s 2*2:2 MIMO-s P20 közelében a sebesség.
5 GHz-en 36 - 48 tartományban legyen beállítva a csatorna.

szabogabor10: Jogos, összenéztem hozzá a kettest, ami 2.4 GHz akarna lenni, pedig nem mindegy, melyik iPad.

[ Szerkesztve ]

(#75656) szabogabor10 válasza kali (#75655) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem írta, hogy iPad 2-ről van szó. ;)

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#75657) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

Most 120-as net van nekem 3320 Ft-ért. Kaptam egy levelet, hogy a következő hónaptól 3410 Ft lesz.
Nincs hűségem. A router Ubee EVW3226.

Fentebb olvasva. Ha most felhívom őket és a lemondást választom, akkor van esélyem, hogy talán ennyi pénzért megemelik az internetet 300-ra?
Ez a router elbírja a 300 internetet, vagy kapok másikat?
A Digi itt van a házban, és az 500-as netet 3300 Ft-ért adja, a honlapjuk szerint.
Csak internet szolgáltatás van, és nem is kell más.

(#75658) Sn00k


Sn00k
veterán

Ipad mini 4rol van szo. Az biztos tobbet tud 60nal. Igazabol az ipaden igy jon nagyon nem izgat de az apple tv az igen. Otthon leszek megnezem apple tvre letudom e tolteni a speedtest alkalmazast hogy megnezzem ott mennyi az annyi...

Na kozbe leteszteltem kozel 500jon az apple Tv en szerencsere. Mindenesetre nem ertem az ipaden miert ilyen gyér.

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#75659) bigdady válasza kali (#75655) üzenetére


bigdady
nagyúr

Már az iPad 2 minim is tud 5ghz-et

[ Szerkesztve ]

(#75660) kali válasza bigdady (#75659) üzenetére


kali
legenda

Az ac szabványról volt szó és azt az Apple szerint nem: [link]
Az 5 GHz lehet a, n, ac és már ax (S10-es például már tudják utóbbit is).
2011-ről beszélünk, az ac messze volt még, az is nagy szó, hogy az Apple ebbe már n szabványos 5 GHz-et tett, mert az iPhone 4s-be még csak 2.4 GHz volt fél évvel később, holott más gyártók már előtte is dual band wifi tudással adták aki a csúcstelefonjaikat.

[ Szerkesztve ]

(#75661) #72010496 válasza gyulazsolti (#75657) üzenetére


#72010496
törölt tag

Jogszabály szerint nem emelkedhet az ár hűség után sem. Persze a UPC-re semmilyen törvény nem vonatkozik... szerintük.

(#75662) kali válasza #72010496 (#75661) üzenetére


kali
legenda

Naptári évente egy alkalommal emelhetnek a hűség lejártát követően, tehát a határozatlan idejű szerződés kapcsán, a szolgáltatás díját a fogyasztói árszínvonal változásának megfelelő mértékben módosíthatják.
2/2015. (III. 30.) NMHH rendelet 13. §
Nekünk is most emeltek, 6800 Ft-ról 6940 Ft-ra, de ez nem vészes egy évre levetítve, ha a három szolgáltatást és az extrákat nézem.

[ Szerkesztve ]

(#75663) pjen válasza #72010496 (#75661) üzenetére


pjen
félisten

Lehet nem lejárt a hűség,lehet sosem volt.Akkor mi a szabály.Én például egy másik szolgáltatónál is előfizetek csak Tv re.Hűség nélkül.Akkor rám mi vonatkozik.

(#75664) gyulazsolti válasza #72010496 (#75661) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Egy éve is így volt. Akkor 124 Ft volt az emelés emlékeim szerint.

Egyébként az elgondolás jó?
A router elbírná a 300-as netet? Csak mert sokan panaszkodnak a Connect Box-ra

(#75665) kali válasza gyulazsolti (#75664) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Az elgondolás jó, érdemes megpróbálni.
Az Ubee EVW3226 elég a 300 Mbps csomaghoz, de biztos erőltetnék a CB-t.

(#75666) bigdady válasza kali (#75660) üzenetére


bigdady
nagyúr

iPad mini2
Azt írtam mini 2 és hogy tudja az 5ghz-et;)

[ Szerkesztve ]

(#75667) gyulazsolti válasza kali (#75665) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Szia!

De mintha olvastam volna régebben, ha adják a CB-t, 300-as csomag esetén nem muszáj lecserélni.
Marad a dobozában, az Ubee meg marad a hálózaton, és úgy is jó.

[ Szerkesztve ]

(#75668) kali válasza bigdady (#75666) üzenetére


kali
legenda

Ezt írtan én: Az iPad 2 még nem tud ac szabványt, hanem csak an-es 5 GHz-en is... (Be is tettem később a gyártói leírást, hogy valóban nem.)
Erre te mást írtál először, valami dehogynem, vagy ilyesmit, de mindegy, mert ac-t az sem tud.

gyulazsolti: Lehet, azt nem tudom, miként engedik a gyakorlatban, de szeretnek arra hivatkozni, hogy a gyorsabb sebességhez CB kell, pedig az Ubee 400+/100+ Mbps sebességet is tud akár, így a 300 Mbps nethez okés, csak az 500 Mbps mellé kevés már, ha maximumot akar valaki.

[ Szerkesztve ]

(#75669) gyulazsolti válasza kali (#75668) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Ezért gondoltam , hogy a 300-as netet célzom meg, mert a router használati útmutatójában olvastam én is , hogy ezzel még elboldogul.

Arra gondoltam, hogy addig nem adják ki a 300 Mbps netet, míg nem látják a hálózaton a CB-t.

[ Szerkesztve ]

(#75670) kezo0


kezo0
addikt

Nagyot nőtt a UPC Magyarország

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#75671) Toth_Jani válasza kezo0 (#75670) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Vagyis nem teljesíti a Kormány által elvárt 7%-ot, amit minden hazai vállalkozásnak hozni kell. :D

(#75672) Jenne válasza kezo0 (#75670) üzenetére


Jenne
senior tag

Hát persze, hogy megnőtt a tavalyi, 2018-as bevétele a hárombetűsnek, hiszen 2018 szeptemberben megvette a Vodafon jó pénzért. :K

Ez is bevétel... :DDD

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#75673) kali válasza Jenne (#75672) üzenetére


kali
legenda

Az odébb van még...

(#75674) kezo0 válasza Jenne (#75672) üzenetére


kezo0
addikt

Az a tranzakció még nem történt meg, de ha majd megtörténik, akkor sem a UPC Magyarországnál landol a vételár, hanem az anyavállalat tulajdonosánál.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#75675) viktorhu válasza Sn00k (#75658) üzenetére


viktorhu
veterán

Lehet, hogy nem az 5GHz-es hálózatra csatlakozik?

(#75676) Findzs válasza Toth_Jani (#75653) üzenetére


Findzs
addikt

Ez nagyon szep eredmeny :K
Jobb lenne ha kulon kezelne a cb az t es a 2,4 ghz et mint az ubee.
Igy akkor tuti az 5 re kapcsolodna az eszkoz.

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#75677) Jenne válasza kali (#75673) üzenetére


Jenne
senior tag

Azért annyira már nem odébb.. :N
Idén év közepére várható a versenyhatósági eljárás lezárása aztán hajrá voda :) Addig persze nem látunk mint UPC ügyfelek változást, de már a háttérben nagyon készülődnek a váltásra.
Szomszédom fia a helyi UPC irodában dolgozott tegnapig és Ő mondta. Sokan el lesznek küldve, más profil, más üzletpolitika...stb... és már itt készülődnek a változásra, de többet nem mondhat erről.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#75678) viktorhu válasza Jenne (#75677) üzenetére


viktorhu
veterán

Azért a deutsche telekom ügyvédei keményen dolgoznak azon, hogy nehezítsék az egybeolvadást, szóval jöhet még meglepetés, kitalálhatnak még valamit, amivel el tudják húzni az ügyet.

(#75679) Toth_Jani válasza Findzs (#75676) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Külön is kezelheti, de akkor különböző nevet és jelszót kell beírni !

(#75680) viktorhu válasza Toth_Jani (#75679) üzenetére


viktorhu
veterán

Érdemes is külön nevet adni, mert különben ha csak 60 megabiten kommunikál az egyik eszköz, nem nagyon tudsz semmit sem tenni.

(#75681) Findzs válasza Toth_Jani (#75679) üzenetére


Findzs
addikt

Koszi, hogy szoltal. :R
Atsiklottam felette mert a biztonsagi beallitaokban van es addig nem aktiv az 5 ghz jelszo beallitasa mig nem irom at az ssid t.
Par napja van csak meg ez a cb, az ubee t valtotta a 300mb os net miatt hozta a upc.

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#75682) Dan-szan válasza gyulazsolti (#75657) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Nem is értem ha ott a Digi miért variálsz.. Váltani kell és kész, olcsóbban jössz ki. De alkualapnak is jó ha maradni akarsz valami oknál fogva :U

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#75683) kabelmania27 válasza gyulazsolti (#75657) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Munkaidőben hívd fel a 1221-et, és válaszd a lemondás menüpontot, utána mond el az ügyintézőnek a négybetűs varázsigét.

(#75684) gyulazsolti válasza Dan-szan (#75682) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Mert az Ubee EVW3226 routeren 4 lan csatlakozó van, és nekem pont ennyi kell.
A DIGI amit ad routert azon meg úgy tudom, hogy csak 3 lan van, ami kevés nekem.
Routerre meg most nem tudok beruházni.
A DIGI-t meg a lécsőháztól behúzni, meg itt bent elvezetgetni, megint csak macerás.
Az UPC meg csak kattintana 2-3-at és már nagyobb is a net sebességem.
Persze, ha nem sikerül megegyezni, akkor majd még megfontolom.

(#75683) kabelmania27

Igen úgy teszek.
Ma délelőtt gondoltam lerendezem, de a gép tájékoztatott, hogy ez a "részleg" csak munkanapokon dolgozik. :(((

(#75685) pjen válasza gyulazsolti (#75684) üzenetére


pjen
félisten

A lakásban amin eddig elment a UPC azon elmegy a DIGI is.Attól,hogy lelépsz nem viszik el a koaxot.

(#75686) gyulazsolti válasza pjen (#75685) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Na ennek utána járok.
A koax most az utcafronton jön le a tetőről, és ablakon be.( 4 emeletes ház.)
A DIGI-t meg a másik oldalon, a bejárati oldalon hozzák a függőfolyosón, a villanyóra szekrényből.
Ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#75687) Dan-szan válasza gyulazsolti (#75684) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Esetleg egy switch segíthet a megosztásban,olcsóbb mint egy router bár igaz nem tudom mire van keret :R .

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#75688) gyulazsolti válasza Dan-szan (#75687) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Igen, ezen is gondolkoztam már. :)

Az előbbihez.

Egyébként, ha a koaxos megoldás megy, akkor nem gondolkozok tovább.
Hétfőn a DIGI-t is megkérdezem, hogy megoldható-e.

És veszek egy switch-t.

[ Szerkesztve ]

(#75689) KüLÖNc


KüLÖNc
tag

Sziasztok,

UPC Prémiumom van, de azt írja a TV, hogy nincs hozzáférésem a Spíler 2-höz. Eddig tudtam nézni, kár lenne lemaradni az El Clasico-ról. Nektek megy?

(#75690) pjen válasza KüLÖNc (#75689) üzenetére


pjen
félisten

Nálam megy,Rakitic pont most lőt egy gólt.0-1

(#75691) Amazonas válasza pjen (#75690) üzenetére


Amazonas
senior tag

Ez aljas volt. :)

(#75692) lm83


lm83
őstag

Most nézem csak, direkt emiatt a csatorna miatt csináltak új csomagokat? :F
Nekem Gold van, gondoltam akkor csak van minden csatorna.
Gondoltam megnézem a meccs végét, aztán konstatáltam, hogy itt nem kell ma meccset nézni...

(#75693) modi válasza lm83 (#75692) üzenetére


modi
tag

Az új csomagok már tavaly ősszel elindultak...

(#75694) 4Grider válasza lm83 (#75692) üzenetére


4Grider
nagyúr

Igen, valószínűleg a premium csomagot a TV2 csoport új csatornái miatt hozták létre. Ezek a csatornák több száz Forintba kerülnek havonta és előfizetőnként a kábeltévé társaságoknak, így logikus hogy a meglévő tv csomagba nem fértek volna be jelentős nyereség csökkenés nélkül. Nem véletlenül húzódott el közel egy évig a tárgyalás a tv2 és a UPC között.

(#75695) lm83 válasza modi (#75693) üzenetére


lm83
őstag

Na hát nem semmi banda ez...
Nekem most január -február körül járt volna le a hűségem, de már ősszel rá beszéltek erre a hosszabbításra a jelenlegi csomaggal, amiben ez a gold tévé is van...

(#75696) pjen válasza lm83 (#75695) üzenetére


pjen
félisten

Felfelé bármikor módosíthatsz.Én is összel kötöttem újra,már prémiumra,még olcsóbb is lett.

(#75697) lm83 válasza pjen (#75696) üzenetére


lm83
őstag

Hát engem most egy darabig nem fognak hívni az biztos így,hogy egy évig kb még van hűség.
Nekem még olyan nem volt, hogy olcsóbb lenne hosszabbítás után, mindig a net megy felfelé, vagy régebben tévét emeltünk, vagy olcsóbb hd csomag.

(#75698) volandy


volandy
senior tag

Sziasztok! Jó reggelt!
UPC-nél van társkártya? Egyiken csak telefonálni a másikon csak internetezni lehessen?

(#75699) Jenne válasza Dan-szan (#75682) üzenetére


Jenne
senior tag

Nálunk a panelházban, de a kertvárosi lakótelep nagy részén is már évek óta kiépítette a Digi az optikai hálózatát, a lakások ajtaójáig . A házban a többségnek ez a szolgáltatója, erre váltottak akkor, mert nagyon olcsó. Most is az egyébként. Csak egy gond van vele. Nem valami stabil. TV időnként akadozik, csatornák kimaradnak órákra majd visszajönnek, a net is össze-vissza sávszélesség meg hol van hol nincs...Telefon is van, hogy fél napokat süket. Ügyfélszolgálat meg sokszor elérhetetlen és olyan amilyen (román mentalitással) és napok telnek el amíg kijönnek a hibákra....stb.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#75700) Jenne válasza lm83 (#75697) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!
Nekem is még bő nyolc hónapom van vissza, de két hete hívtak...Persze rögtön azzal indítottak, hogy a mostani Gold csomag helyett, ami kivetetésre kerül, az új csomag amit választhatnék, az nekem nagyon kedvező potom 10.970 Ft lenne SIM kártyával. :DDD
Anélkül meg "csak" 8760 Ft de nagyon erőltették egy ideig azt a SIM dolgot hogy milyen jó.... (három szolgáltatónál van SIM kártyám, ebből kettő céges telefon) A mostani Gold csomagom viszont csak 6840 Ft/hó még 8 hónapon át. Hosszas vita és alkudozás után nem fogadtam el, mert nem engedtek az árból, mondtam, hogy inkább maradok a hűség végéig ennél a csomagnál ami most van, aztán majd akkor meglátjuk. Az ügyfeles hölgy erre szó nélkül letette a telefont, még el sem köszönt.
Azt még hozzáteszem, hogy most pénteken estefelé újra hívtak megint, egy férfi hang és mondta mivel kerestek mostanában az UPC-től, a megelégedési értékelésemre lennének kíváncsi... :DDD
Remek. :DDD
Na ez a beszélgetés már nagyon hamar véget ért.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.