Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61401) Intruder2k5 válasza ptesza (#61397) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A DOCSIS jelszintek le és feltöltési irányban milyenek? Más oldalon is ugyanilyen az eredmény? Gondolom ez a UPC féle sebességmérő volt, de pl. itt is ugyanez?

http://szelessav.net/hu/sebesseg_meres

(#61403) ptesza válasza Intruder2k5 (#61401) üzenetére


ptesza
senior tag

Most nem vagyok otthon de tegnap este néztem. 6dB/40dB körül.

(#61404) gduck válasza ztsoft (#61400) üzenetére


gduck
addikt

Miért? A Horizon boxxal csináltak valamit? Mindkét eszközbe beleölték a pénzt, azóta kiderült hogy mindkettő problémás...

(#61405) ztsoft válasza Intruder2k5 (#61402) üzenetére


ztsoft
őstag

Arról tudok, gondolom Ők is tudnak róla. De, hogy a tűzfal kikapcsolásával helyre jön, arról nem biztos, hogy tudnak.

(#61404) gduck A Horizon box-ról eddig nem jött olyan információ, hogy biztonsági hibát tartalmaz a hardver és/vagy szoftver, a működéséről meg már tudjuk, hogy nem tudnak vele mit kezdeni, egyedül a hozzá illő szoftver segítene rajta, ami szerintem nem lesz.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#61406) Intruder2k5 válasza ztsoft (#61405) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem jön helyre, fentebb írták is, a probléma hardveres szintű, pontosabban az alap szoftvert érinti, nem a UPC-s firmware-t, egyelőre az Intel sem adott rá megoldást.

(#61407) vinpilu


vinpilu
senior tag

Sziasztok!

Valahogyan be van kábelezve a lakásunk (még előttünk megtörtént, így nem ismerem a részleteket) és az emeleten és a földszinten is van egy-egy pont ahol a koax elérhető (kijön a falból). Az emeleti szobában volt eddig a modem és saját router, ami szórja a wifi-t. A földszinten meg a TV csatlakozott a koax-ra.

Most az a helyzet, hogy a fenti "dolgozószoba" gyerekszobává alakul, ahol nem lesz helye 0-24-ben működő villogó hálózati eszközöknek. Le kell vinnem őket a TV-hez. Cimborától kaptam egy ilyen elosztót.

Kérdésem, hogy ha ezzel szétdobom a lenti koax-ot, akkor az továbbra is jó lesz a TV-nek, meg a netnek is?
Vegyek esetleg más fajtát?

Kösz előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#61408) ztsoft válasza Intruder2k5 (#61406) üzenetére


ztsoft
őstag

Szépen elbeszélünk egymás mellett. Én erre reagáltam, ez volt az előzmény. Itt, ha jól sejtem, a Wifi-ről van szó.

Összefoglalva, a Connect box Wifi-n jelentkező packet loss és lagg hiba javítható a tűzfal (firewall) kikapcsolásával (én így értelmeztem a leírtakat). Ezek alapján kétlem, hogy köze lenne az általad említett hibához. Inkább a UPC hozzá nem értése játszik szerepet ismét.
Ahogy többen is írták, hogy a Cisco nem engedte a firmware-t módosítani, így ez az eszköz használható maradt, ezzel szemben meg lehet nézni az összes többit.

Az már más kérdés, hogy ez mennyire járható út (biztonság szempontjából), meg az is, hogy az említett tűzfal mit jelent a valóságban.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#61409) woodworm válasza ztsoft (#61408) üzenetére


woodworm
veterán

Mondjuk a processzor terhelésének csökkentése után javuló wifi teljesítmény pont az alulméretezett proci teóriát erősíti szerintem.

(#61410) kabelmania27 válasza vinpilu (#61407) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Igen, jó lesz. Áthelyezés előtt és után is nézd meg a modemértékeket.

(#61412) handrash


handrash
őstag

Felhívott a UPC, hogy lejár a hűségem. Fizessek 300 forinttal többet és kapok 500- as netet. Tv. Telefon már ki volt maxolva...
Namármost nekem elég ez a sebesség. Van a házban Digi is. Hasonló szolgáltatást kapnék tőlük kb. 2000 forinttal olcsóbban. Működik még az erre való hivatkozással történő alkudozás?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#61413) Intruder2k5 válasza handrash (#61412) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze. Nálunk amint megjelent a DIGI, az addigi ~9600Ft-os csomagomat rögtön 6500Ft-ért kínálták, és még nem is alkudtam, ez az ő első ajánlatuk volt. Mondjuk ez attól is függ, hogy jelenleg mennyire van kedvezményes csomagod.

(#61414) kabelmania27 válasza handrash (#61412) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, 1221 lemondás gomb után általában szoktak ügyfélmegtartót adni főleg ha van konkurencia.

(#61415) interstate76 válasza Laci.M (#61259) üzenetére


interstate76
addikt

Mióta írtam neked, hogy nálam hibátlan a Horizon Go, azóta műsorvisszanézésnél gyakran homokórázik. A baj az, hogy ha visszatekerem, akkor utána ugyanott, újra megáll, tehát csak előretekeréssel tudom kikerülni a dolgot. :W

Másnál is ilyen?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#61416) rita7107 válasza interstate76 (#61319) üzenetére


rita7107
aktív tag

Digital gold + Horizon Go HD / 240 net + telefon

:-)

Hozzá teszem 11 éve vagyok ügyfelük. 2 évente megújítom a szerződést, de mindig kamuzok nekik hogy elmegyek. Így mindig jó csomag díjat adnak.
Most azt találtam ki, hogy az előző díjért ne változtassunk, de adjanak két mobil előfizetést. :D
Na ebbe már nem mentek bele. Se mobilt nem adtak ingyen. :D Nem is tudom miért... :D
Ez volt pénteken, aztán hívtak hétfőn, hogy mit döntöttem? Kell a nagyobb net + módosított tv előfizetés.
Mondtam nekik, hogy nem inkább megyek, ha nem találnak ki valami mást. Vártam 10-15 percet és jött az ajánlat. :D
Mivel egy mobil szolgáltatónál dolgoztam mint céges kapcsolattartó 4 évet így tudom hogy meddig szabad menni. Utána már pofátlanság lenne, és elhajtanak minden fajta kedvezmény nélkül. Tehát már én esnék pofára. Az meg nem jó.

(#61417) kezo0 válasza rita7107 (#61416) üzenetére


kezo0
addikt

Mi az a Horizon Go HD?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#61418) handrash válasza rita7107 (#61416) üzenetére


handrash
őstag

Mindez mennyiért, ha nem vagyok indiszkrét?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#61419) boneyard válasza interstate76 (#61415) üzenetére


boneyard
tag

ja, az elmúlt két napban a Trash Talkot meg az NFL szezonnyitó meccset akartam visszanézni, először el se indultak boxról meg online se, pár óra múlva epindult, de akadozott vagy teljesen lehalt és kb. fél nappal az adás után tudtam őket visszanézni, de akkor is csak a sima csatornát, a hd-t nem.

[ Szerkesztve ]

(#61420) pumi1980 válasza kabelmania27 (#61393) üzenetére


pumi1980
tag

A modem üzemmód jól gondolom, hogy a bridge üzemmódot jelenti?
Bridge módban van használva a kezdetektől.

A wi-free-t kikapcsoltam, és azóta nincs akadozás, szakadás lassulás. Most belegondolva, csak pár napja kapcsoltam be a wi-free-t és tényleg azóta vannak gondok. Kár, mert a wi-free elég jól használható városon belül.

Azért nem is gondoltam a wi-free hibájára, mert a bekapcsolása után a probléma nem jelentkezett azonnal, illetve a hiba túl szabályosan csak az esti időszakban jelentkezett, a nap többi részében nem volt gond.

(#61421) Core2duo6600 válasza pumi1980 (#61420) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen jól gondolod.
Amikor otthon vagy kapcsld ki, amikor elmész kapcsold vissza...

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#61422) Gubek-Einste válasza Core2duo6600 (#61421) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a Wi-Free-t a 1221-n kell ki/be kapcsolgatni és egy HGW konfig fájl cserével jár így ez nem megoldható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61423) Bozso68


Bozso68
senior tag

Sziasztok!

Két, mostanában felmerült kérdéssel kapcsolatban szólnék hozzá laikus végfelhasználóként:

Amikor megkaptam a Connect Boxot, iszonyat sz@r volt a wifi. Kb 30 perces 1221 telefonos segítséggel, amiben még fw frissítés is volt, korrektül rendberakták. Azóta kifogástalanul működik, legalábbis az én értékrendem szerint. Az emeleten levő Connect Box által szolgáltatott wifin át a földszinten, tőle légvonalban kb 5 méterre levő LG okostévén 3D filmeket nézünk. Pont úgy lett elhelyezve a Connact Box, hogy nem a vasbeton födémen, hanem a zártszelvény szerkezetű lépcsőfordulón, egy téglafalon, és egy gipszkarton előfalon keresztül kell a jelnek átjutni.

Ha valakinek lejár a hűsége, és maradni akar, KÖTELEZŐ felkeresni a UPC-t, ügyfélmegtartó ajánlatot kérni. Nekem így lett Digital Gold, 500-as net, telefon (talán ingyen beszélgetési időszakkal, de ezt nem tudom biztosra, ha érdekel valakit, előkotrom a számlát), 2 felvevős, és 1 felvevő nélküli box. 9400-valamennyit fizetek érte.

Kérdésem is lenne: a Fiber Power Business 100-hoz milyen modemet adnak? Illetve a lényeg: falra szerelhető?

Üdv: Zsolt

(#61424) interstate76 válasza rita7107 (#61416) üzenetére


interstate76
addikt

Ez egy jó kis csomag, pláne ilyen áron. :K

Nekem messze a hűség vége, így nem tudok a 6 ezresnél jobb ajánlatot kicsikarni. Na de 2 év múlva kapnak az arcukba!

Én is voltam céges üm. telco szektorban, szintén 4 évig! :)

(#61419) boneyard Ez gáz. Pedig ez egy alapvetően jó szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#61425) Bozso68 válasza Bozso68 (#61423) üzenetére


Bozso68
senior tag

Helyesbítek, mert elkezdett érdekelni. Számla alapján:
Digitál Gold, MyPrime csomag (Horizon Go is), 2 HD felvétel box, 1 HD box, Fiber Power 500, Nonstop S telefon (hálózatba ingyenes): szumma 8290 Ft.

Szerintem korrekt.

(#61426) rita7107 válasza kezo0 (#61417) üzenetére


rita7107
aktív tag

Ez a ketyere...
Jaaaaa.... Nincs Go meg HD, csak sima Horizon média box

https://www.upc.hu/televizio/mediaeszkozok/mediabox/

(#61427) rita7107 válasza handrash (#61418) üzenetére


rita7107
aktív tag

5 2 2 0

Mondhatom azt, hogy bun.o vagyok de nem akarok fizetni. (Mert nekem jár :D ala politikusok)

(#61428) Gubek-Einste válasza Bozso68 (#61423) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kérdésem is lenne: a Fiber Power Business 100-hoz milyen modemet adnak? Illetve a lényeg: falra szerelhető?
Üzleti előfizetők Hitron CGNV4-t kapnak.
A képek alapján nem lehet falra szerelni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61429) gduck válasza Gubek-Einste (#61428) üzenetére


gduck
addikt

Hajlítasz neki egy talp méretű L alakú tartót ;)

[ Szerkesztve ]

(#61430) ptesza válasza Intruder2k5 (#61401) üzenetére


ptesza
senior tag

Kellett egy hálókártya driver csere és most így 245 / 23 -at mértem.

A letöltési 0~1 dB (SNR 37dB)
A feltöltési 44~46dB

Lehet még valamit tenni vagy ez ennyi és kész?

(#61431) kabelmania27 válasza ptesza (#61430) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

(#61432) ptesza válasza kabelmania27 (#61431) üzenetére


ptesza
senior tag

Csak egy hármas elosztó van a Connect box elött. A középsőre van kötve rákötve kb 2méter koax-al.

(#61433) kabelmania27 válasza ptesza (#61432) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi, ez egy jófajta osztó.
Kösd át a modemet a -4,0-ás kimenetre, ennél az osztónál az alacsonyabb csillapítású kimenetre kell kötni a modemet. Átkötés után nézd meg az értékeket.

[ Szerkesztve ]

(#61434) Core2duo6600 válasza Gubek-Einste (#61422) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Na az gáz

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#61435) ptesza válasza kabelmania27 (#61433) üzenetére


ptesza
senior tag

340 / 22
Haladás. :) Köszi! Egyébként UPC-s szerelő rakta össze...

Ezen kívül már csak a szolgáltató tudna bármit is tenni?

(#61436) kabelmania27 válasza ptesza (#61435) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit.
Előfordul, hogy másik kimenetbe kötik.
Lehet túlterheltek a letöltési csatornák, estefelé gyorsabb lesz a letöltés.
Analóg tv adások megszüntetése után lesz hely az újabb letöltési csatornáknak.

[ Szerkesztve ]

(#61437) Bozso68 válasza Gubek-Einste (#61428) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi szépen.
Akkor fabrikálhatok majd valami konzolt a boltba hozzá. Most tervezem, mit hova az új rendszerhez...

[ Szerkesztve ]

(#61438) ptesza válasza kabelmania27 (#61436) üzenetére


ptesza
senior tag


Sajnos kb ez az állandósúlt állapot.

340 felett még sohasem volt.

Kicsit elkeserítő , az hogy ez kicsivel több mint a a fele annak amiért fizetek.

(#61439) kabelmania27 válasza ptesza (#61438) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Letöltési értékek rendben vannak.
Kábelnet osztott közeg, azaza a környéken lévő többi előfizetővel közösen használod a frekiket, ezért sűrűn lakott területen ha több 500-as előfizető van előfordulhat csúcsidőben lassulás.
Milyenek a feltöltési értékek?

[ Szerkesztve ]

(#61440) ptesza válasza kabelmania27 (#61439) üzenetére


ptesza
senior tag

Erre voltál kíváncsi?

(#61441) kabelmania27 válasza ptesza (#61440) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek, nem kell szakadástól tartanod.

(#61442) mobal válasza ptesza (#61438) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Router + brige mód? Csodákra képes sajnos.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#61443) ptesza válasza mobal (#61442) üzenetére


ptesza
senior tag

Ha csak modemként használnám akkor nem tudnám a wifree-t aktiválni.

(#61444) ArthurShelby válasza ptesza (#61443) üzenetére


ArthurShelby
addikt

De. De tittok ez a bug ;)
Ha a myupc fiókban a profilnál a wi-free-nél ott van, hogy engedélyezett (zöld), akkor aktív a wi-free (hiába vagy modem módban)
Azt hogy itt mit mond, azt már nem kell komlyan venni (csak a jelszót kell beállítani)
(a linkek belépett myupc-nél lehetnek hasznosak)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#61445) ptesza válasza ArthurShelby (#61444) üzenetére


ptesza
senior tag

Valóban engedélyezett marad. Majd keresek Wifree-t ,hogy enged-e csatlakozni.

(#61446) ptesza válasza mobal (#61442) üzenetére


ptesza
senior tag

Mérések alapján mondom ,hogy a sebességet nem befolyásolja.

(#61447) degec


degec
senior tag

Tiszteltem !

Összefoglalva írom erősítsétek meg kérlek szépen illetve segítsetek már pliz....jól vagyok-e informálva.. :R

most kerül bevezetésre az optika-s upc az adsl technológia helyett.

-a "csoda" fehér modemet (mittóm én mi a fantázia neve), modem módban használjam és kérjem, wifree-t kapcsoltassam le, hogy kevesebb legyen vele a gond. ki és hol kapcsolja le a wifree-t ? ezt nem tudom
-ügyfélmegtartó ajánlatot kaptam ami myprájm és filmbox mentes.. kell ez nekem nem érzem hiányát.
-kell e még beszerelésnél valamit kérni csinálni, nyilván tekertessek fel még jó 20 méter optikai kábelt, hogy legyen tarcsi, Koaxok újra lesznek addigra húzva full réz 3 as árnyákolású vezetékekkel, az elosztók meg jóféle antenna boltból rendelt cuccok lesznek,
-föld hurok topmpitó butitó akármi kell? és milyen?
-My upc fiók mire jó? most hiába csinálok adsl-re, új ügyfélszámom lesz
Van még valami amit tudni kérni kellene ?

Köszönöm szépen ! :C :R :R

(#61448) pjen válasza degec (#61447) üzenetére


pjen
félisten

Merre laksz,hogy optikával áll be a UPC?Szerintem koax lesz az.Először próbáld ki,nálam router módban megy és él a wifree is.Elosztókat és koaxot is ad a UPC,be is szereli.Izolátort szintén ad a szolg.ha kell.

[ Szerkesztve ]

(#61449) Intruder2k5 válasza pjen (#61448) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A 29-es körzetben a UPC optikát húz be, és házon belül tesz rá egy micro node-ot, majd arra a HGW-t.

[ Szerkesztve ]

(#61450) pjen válasza Intruder2k5 (#61449) üzenetére


pjen
félisten

Ezt nem tudtam. :R Fehér dobozt írt,mondom abba koax megy.Mégegyszer köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.