Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61551) ArthurShelby válasza kabelmania27 (#61550) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Most rosszabb lett, mint volt, néha már megint kockásodik :O

Előtte 43 volt, most 41. Bár közvetlen bekötés után 43 volt emlékeim szerint.
Az változtat valamit hogy esetleg más is elkezdett tv-zni a házban/környéken/ezen a területen, és gyengébb a jel?
Pl az erősínél akivel egy ágon vagyunk az bekapcsolta a tv-t.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#61552) kabelmania27 válasza ArthurShelby (#61551) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amennyiben határeset és kicsit visszaesik a jelerősség akadhat, vagy a környéken valakinél üzemel régi crt ami túl nagy zajt küld vissza.
Nálunk a Hegyvidék tv-vel szokott gond lenni.

[ Szerkesztve ]

(#61553) ArthurShelby válasza kabelmania27 (#61552) üzenetére


ArthurShelby
addikt

40-43 között ugrál. Általában 41.
Egyébként pont mikor szereltem, egyszer az egyik vezeték mintha megrázott volna. Később néztem, hogy ráz e, de már nem.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#61554) kabelmania27 válasza ArthurShelby (#61553) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Előfordulhat, hasonlót tapasztaltam anno albérletben.
29-es körzetben osztónál akkor csípett az F csatlakozó amikor a box működött.

[ Szerkesztve ]

(#61555) TeeJay


TeeJay
félisten

legelek jobban jártál volna ha bejelented és UPC szerelő cserél ingyen osztót :D
szülőknél nálam faja 3-as osztót raktak és tökéletesen megy
1 smart kártya 1 Horizon box meg 1 Technicolor modem és gyönyörű zöldben volt minden érték, mutatta a srác a mobilján mikor felállt minden ránézett

ha nálad valami határon van az UPC dolga hogy megoldja, tegyenek be erősítőt még vagy valamit mérjenek rajta és egyből kiderül hol van baj.
van ezeknek nagyon príma hordozható kütyüje amivel mindent ki tud mérni a kábelen

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61556) pjen válasza ArthurShelby (#61551) üzenetére


pjen
félisten

Nagyon nagy meló lenne azt a kábelt kicserélni?Sajnos az az 1 db nem sokat ér,ráadásul mint írtam freki függő.

(#61557) kabelmania27 válasza ArthurShelby (#61553) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen a jelminőség?

(#61558) ArthurShelby válasza TeeJay (#61555) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Volt kint szerelő, kimérte (azzal a príma hordozható kütyüvel :D ), hogy egy helyen (ahol régi a kábel), ott sokat esik (mármint a jel, nem az eső :D ). Kérdeztem az osztó cseréről, azt mondta nem kell, fölösleges. Fölajánlotta, hogy azon a szakaszon kicseréli a kábelt falon kívül, amit én elutasítottam.
Jelerősítőtől nem beszélt, de én attól kicsit húzódozom (mert gondolom a zajt is erősíti), egyébként kabelmania sem szokta javasolni.

pjen
Nagy meló, de most már lehet nem marad más. Igazából az a rejtély, hogy azon a szakaszon (a hallból a nappaliig, 1 nagy szobán keresztül) hogy megy a kábel. Úgy van, hogy a dobozok papírral vannak lefedve (lakmuszhoz hasonlít a papír neve, de nem az), amire rá van festve, és nagyon csúnya lesz, ha föl nyitom (de lassan már nem lesz más megoldás). A baj, hogy igazából még így sem biztos, hogy okosabb leszek, ha azokat felnyitom.

kabelmania27
A jelminőség 99-100, de inkább 100

Szerk: valamikor, nagy ritkán leesik 90-re, miután szétesett a kép (gondolom elcsúszva mutatja az értékeket), de jobb a helyzet mint tegnap este

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#61559) kabelmania27 válasza ArthurShelby (#61558) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet azon a szakaszon nem 3x árnyékolású a koax ezért összeszedi a zajokat egyes frekiknél+nagyobb a csillapítása mint az újabb gyártású kábelnek.

(#61560) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Bár senkit nem érdekel, de azért leírom hogy lett netem újra. UPC válaszolt végre, állítólag valami tápegység halt le azért nem volt tegnap reggel 8-tól net.

Live-Die-Respawn

(#61561) kabelmania27 válasza oriic (#61560) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi az infót.

(#61562) pjen válasza ArthurShelby (#61558) üzenetére


pjen
félisten

Ott kell ,ha kell, rákötni az erősítőt ahol még jó a jel.Valóban ahol már zajos ott felesleges.Nem tudom milyen hosszan megy a koax,de azt is lehetne,vennél olyan hosszú kábelt ami végig kell egy hoszban.Nem egy beruházás,100 forint alatt van métere.Megnézni azzal milyen a jel.Ha jó behúzhatod a falba,vagy szép vékony koax csatorna.

[ Szerkesztve ]

(#61563) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

II kerület Szépvölgyi mellett, koax nincs net reggel óta (akkor vettük észre) még szerencse, hogy a fő vonal optika most megy.
Központi hibát mondott a hibabejelentő

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#61564) ArthurShelby válasza kabelmania27 (#61559) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Méregettem kicsit, az én mérőeszközöm a modem volt.

Ameddig jó a koax vezeték:
Downstream Channels:
Channel 1: 8.3 dBmV 38.7 dB
Channel 2: 9.1 dBmV 39.0 dB
Channel 3: 8.6 dBmV 38.2 dB
Channel 4: 10.4 dBmV39.5 dB
Channel 5: 9.4 dBmV 39.5 dB
Channel 6: 11.3 dBmV40.0 dB
Channel 7: 10.0 dBmV39.5 dB
Channel 8: 6.9 dBmV 38.1 dB

Upstream Channels:
Channel 1: 37.2 dBmV
Channel 2: 36.7 dBmV
Channel 3: 36.9 dBmV
Channel 4: 35.4 dBmV

Rossz vezeték után, osztó nélkül:
Downstream Channels:
Channel 1: 1.5 dBmV 37.6 dB
Channel 2: 2.6 dBmV 37.5 dB
Channel 3: 2.1 dBmV 37.3 dB
Channel 4: 4.3 dBmV 38.6 dB
Channel 5: 2.7 dBmV 38.2 dB
Channel 6: 4.6 dBmV 39.7 dB
Channel 7: 3.5 dBmV 38.6 dB
Channel 8: 0.5 dBmV 36.2 dB

Upstream Channels:
Channel 1: 41.0 dBmV
Channel 2: 39.9 dBmV
Channel 3: 40.7 dBmV
Channel 4: 41.2 dBmV

Rossz vezeték után, osztóval (signal):
Downstream Channels:
Channel 1: -2.2 dBmV 38.6 dB
Channel 2: -1.0 dBmV 38.6 dB
Channel 3: -1.7 dBmV 38.0 dB
Channel 4: 0.5 dBmV 39.2 dB
Channel 5: -1.2 dBmV 39.4 dB
Channel 6: 0.6 dBmV 40.1 dB
Channel 7: -0.3 dBmV 39.4 dB
Channel 8: -3.1 dBmV 37.3 dB

Upstream Channels:
Channel 1: 44.2 dBmV
Channel 2: 43.9 dBmV
Channel 3: 44.7 dBmV
Channel 4: 42.9 dBmV

A jelerősség letöltési irányban a rossz részen nagyot csökken, osztó után már mínuszba is megy. Viszot feltöltési irányba a jelerősség pont fordított (a jó részen a legalacsonyabb, osztó előtt nagyot nő, osztó után is nő kicsit.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#61565) Clever0 válasza ArthurShelby (#61564) üzenetére


Clever0
senior tag

Mivel a kimenő jelet a modem küldi, ott a kisebb szám jelenti a jobb helyzetet.

(#61566) kabelmania27 válasza ArthurShelby (#61564) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Bejövő jelerősség teljesen jó 70dB, hibás szakasz kicserélése után nem lesz akadás.

[ Szerkesztve ]

(#61567) ArthurShelby válasza kabelmania27 (#61566) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ami számomra érdekes, hogy az SNR (jelzaj arány) nem romlik, tehát zajosodás/betörés nagyon nincs, vagy ez hibás következtetés?
Szóval nem lehet, hogy a vezeték jó, csak valahol egy osztó is van a falban?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#61568) kabelmania27 válasza ArthurShelby (#61567) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azt jelenti, hogy nem zajos a jel, van egy másik érték a ber amit csak a műszer ír ki.
Régi lakásnál előfordulhat, hogy valahol a falban van osztó, ezt sajnos csak úgy tudod megnézni ha követed a kábel útját. Ha valahol van tv aljzat lehet, hogy ott van összekötve a kábel, ha rosszul van bekötve az árnyékolás lehetnek ilyen gondok.

[ Szerkesztve ]

(#61569) pkaresz


pkaresz
senior tag

Sziasztok!

Honnan tudhatom meg, meddig van hűségem?
My UPC-n nem látom.

Köszi!

Üdv: Karesz

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#61570) kabelmania27 válasza pkaresz (#61569) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
1221 lemondás gomb után megfogják mondani, ha lejárt fognak ajánlani ügyfélmegtartó csomagod, ha kimondod hogy lemondanád.

(#61571) pjen válasza pkaresz (#61569) üzenetére


pjen
félisten

A készülékeknél mindegyikre írja, és a kedvezmény összegét is.

(#61572) Ledi válasza Levi123 (#61536) üzenetére


Ledi
aktív tag

Nem lehet, hogy részt vettél egy nyereményjátékban? Augusztusban volt 1 kérdőíves játék amiben 5 Smart TV-t sorsoltak ki, és minden résztvevő 1 hónap ingyen HBO Pak-ot kapott fix nyereményként. Nálam is így van a 3 hbo csatorna és az HBO OD.

(#61573) gduck válasza pkaresz (#61569) üzenetére


gduck
addikt

TV: KATT IDE!
Internet: KATT IDE!
Telefon: KATT IDE!

(#61574) pkaresz válasza pjen (#61571) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!

Köszönöm! :)

(#61570) kabelmania27 : Köszönöm! :)

(#61573) gduck: Köszönöm! :)

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#61575) ArthurShelby válasza kabelmania27 (#61568) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha a falban van osztó hol szokott elhelyezkedni?
Azért kérdezem, mert egy sima kis villanyszerelő dobozban nem férne el az osztó szerintem.

Csináltam egy vázlatos rajzot paint-ben. Én behúztam a kábelt az 1-es pontig (odáig minden tökéletes). Mikor jöttek bekötni, mindenhonnan kiszedték a régi fali aljzatokat, és a kábelvégekre új kompressziós csatlakozókat tettek. Eredetileg úgy kötötték be, hogy a 1-es pontban volt az elosztó, a 2-esben a tv, és a 3-masban a modem. Közben aztán a tv átkerült a modem mellé (3), így az 1-es pontba egy toldó került, és a 3-mas után van az osztó, a 2-es ág jelenleg üres/le van választva.

Ami nagyon érdekes, az a kábelek iránya. Pont nem arra indul, amerre kéne. Erre akkor jöttem rá milyen furcsa, mikor a tv át lett helyezve, és először rossz ágra kötöttem a modemet. Eredetileg a régi hálózatnál bejött a jel az egyik régi kábelcsonkon (barna vonal), elment a 2-es és 3-mas pontba (az egyes pontig az új behúzás, az én voltam). A fal mindkét oldalán voltak fali aljzatok, az egyik oldali aljzatba ment a koax, és az aljzat hátuljából ment a túloldali aljzatba a jel). A jel aztán kiment a másik kábelcsonkon (barna vonal) és ment tovább a lichhof-ba egy másik lakásba. Ha jól számolom 2 osztót, vagy egy hármas osztót kéne találnom valahol. (de fogalmam sincs hol lehet :W )

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#61576) kabelmania27 válasza ArthurShelby (#61575) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet nincs is osztó a falban, csak az aljzatnál voltak összekötve a kábelek.
Valószínű a régi vezeték még a soros de az is lehet, hogy a földi antennás időből maradt meg, régi lakásoknál előfordul, hogy a Lichhofon keresztül vitték le az antennáról a kábelt, később amikor bejött a soros kábeltévé padláson átkötötték, vagy lentről vitték fel és a padláson volt szétosztva.
Ha megoldható akkor az 1-2 szakasz közötti kábellel megpróbálhatnád javul-e a helyzet. Akkor a kettes számmal jelölt aljzat helyéről el tudnád kívül sarokban vezetni a kábelt a kettesosztóig.
Lehet jobban járnál ha a sarokba kábelcsatornába elvezetnéd, vagy a másik hogy megpróbálod kihúzni a falból de az rombolással jár vagy mégrosszabb ha az egyik kanyarban elszakad a kábel és nemfogod tudni behúzni mert a befűzőszalag is elakad. Valószínűleg ezzel a problémával nem vagy egyedül.

[ Szerkesztve ]

(#61577) kabelmania27 válasza ArthurShelby (#61575) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

10x10-es dobozba szokták tenni az osztót, de inkább a 60/70-es években épült tégla lakásokban (és az újakban) a bejárat közelében szokott lenni.

(#61578) dombila


dombila
senior tag

Barátomék új lakást vettek, amiben vannak kábel aljzatok, de sehol nem találjuk a kábel belépési pontját.

Eddig nem volt kábelszolgáltató, viszont most jön oda a Digi, és jó lenne tudni, hová kellene bekötniük. :K

Van valamilyen lehetőség/műszer, amivel a falban lévő kábel nyomvonalát végig lehet követni, természetesen a fal megbontása nélkül?

(#61579) kabelmania27 válasza dombila (#61578) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet a földi antenna van szétosztva, ki kell venni az aljzatot és meg kell nézni merre megy a kábel, van erre műszer, digis ügyben IDE írj.

(#61580) dombila válasza kabelmania27 (#61579) üzenetére


dombila
senior tag

Köszönöm!

Én ős UPC-s vagyok, emiatt kábeltévé ügyben eszembe se jutott máshová írni. Pedig tényleg - bocsi! :R

(#61581) kabelmania27 válasza dombila (#61580) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Semmi gond, a másik módszer a rombolás, azaz az ember minden régi vezetéket kitép a falból, de ez csak akkor játszik ha fel kell újítani a lakást.

(#61582) ArthurShelby válasza kabelmania27 (#61576) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"Lehet nincs is osztó a falban, csak az aljzatnál voltak összekötve a kábelek."

A 2-es helyen a fal két oldalán, és a 3-mas helyen a fal két oldalán igen, ott csak simán össze volt kötve. De hogy a 2-es 3-mas kapjon bejövő jelet ahhoz kell egy osztó. Illetve, hogy legyen egy kimenő jel is (ami tovább megy a lichthof-ba, ahhoz is kell egy osztó. Vagy tévedek, lehet máshogy is?

'31-ben épült a ház, és a lakásfelújítás '98-ban volt. Egy-két fénykép van a szétvert falról, de az fűtéscsövek miatt (mivel azok is a falban mennek).

A padláson van az elosztó doboz, és egy 7ház program keretében volt 1 nagy antenna. Egyébként az az antenna a mai napig működik, van olyan öreg néni a házban, aki azt használja.

Holnap lemérem az 1-2 szakaszt, jóslataim szerint az jó lesz..
A bejárat közelében is szétnézek, majd, mert ott is elég kusza számomra a telefonvezeték. Ugyanis 2 műanyag csőben mennek a vezetékek: egy egyikben megy az áram (fekete, kék, csíkos), a másikban megy a kommunikáció (telefon, koax).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#61583) kabelmania27 válasza ArthurShelby (#61582) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Láttam már olyat, hogy az aljzatba három kábel volt bekötve, sőt olyat is, hogy három kábel volt összetekerve, ha bármelyik változat lenne nálad akkor nem működne a dvb-c vétel.

[ Szerkesztve ]

(#61584) DonTomi válasza ArthurShelby (#61564) üzenetére


DonTomi
újonc

Hali.

A jó kábel végén sem minden ok.a frekik között van eltérés( illesztettlen csati,toldás,kábel hiba is lehet az ok ) és az up jelszint sok.

(#61585) degec


degec
senior tag

Urak nagy Tisztelettel kérdezném, hogy:

Nem értem ezt a visszirányt az optikás mikronodos átkonvertált koaxos cuccba bekötésileg.. HELP pls..

Szóval optika bejön falba.. bemegy mininodba átkonvertálódik koaxá a tv része, az megy elosztóba onnan a tvkhez koaxon természetesen, itt van amit nem értek!! itt még kell egy koaxkábel a tvboxból vissza mégegyszer ide a mnininod-os upc-s dobozba? or wtf ? aztán ugye mininod másik ága megy csoda fehér puma csippes net osztó dobozba connectbox asszem, onnan lan mehet netre orrba szájba. :D :U :U :R

[ Szerkesztve ]

(#61586) golfvariant


golfvariant
aktív tag

Eddig szerencsésnek éreztem magamat a UPC-s csomagom miatt!
- Digital Gold + HD
- 500Mbit/s net
- alap telefon

Mindezt 6999Ft-ért!

Tegnapi nap viszont bedobtak egy szórólapot a telekomtól! (XIII. ker).
- IPTV Szuper Családi HD csomag
- 1000Mbit/s net
- Alap telefon

5590-ért :Y

Persze nem tudok váltani, köt a hűség :B

[ Szerkesztve ]

(#61587) blakey válasza golfvariant (#61586) üzenetére


blakey
titán

Mi vonz jobban, a havi 1400 Ft különbség, az 1000-es net vagy az IPTV? IPTV-t csak boxszal használhatsz, 1000-es netet akkor használod ki ha kell a nagyobb feltöltés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#61588) golfvariant válasza blakey (#61587) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Igazából mindkettő :)
Box nem lenne probléma, UPC-nél is Horizon box-ot használok.
Az 500-as net nem rossz, wifin ebből csak 200Mbit van meg, ez nem változna ha T lenne akkor sem, de ott legalább 50Mbit a feltöltés, ami mindig jól jön!

(#61589) Intruder2k5 válasza degec (#61585) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem. Amennyiben Horizon boxot kaptok (már pedig tudtommal nincs más), úgy a visszirány UTP kábelen megy, vagyis a "fehér puma csippes net osztó dobozból" kell húzni egy-egy UTP kábelt minden box-hoz is, mivel azoknak nincs saját beépített modemük, mint a régebbi box-oknak volt. Médiacard esetén erre nincs szükség, de azzal nem is tudod igénybe venni a visszirányos szolgáltatásokat.

A régi box-okban (CISCO, Pace), volt beépített modem, így azok a koaxon megoldották a visszirányú kommunikációt is.

[ Szerkesztve ]

(#61590) kabelmania27 válasza degec (#61585) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

29-es körzetben alkalmazott mininodnak két koaxos kimenete van, egyik visszirányos másik nem, a visszirányosra kell kötni a kábelmodemet, a nem visszirányosra a tévét, de olyan is van hogy csak a visszirányos kimenetet osztják szét a lakásban, így ha később átkerül másik szobába a modem ugyanúgy működni fog. Amennyiben Horizon boxot használsz a kábelmodem és a boxot utp kábellel kell összekötni, hogy az interaktív funkciók működjenek, bővebben Intruder2k5 előző hsz-ban.

[ Szerkesztve ]

(#61591) degec válasza Intruder2k5 (#61589) üzenetére


degec
senior tag

nekünk hdd-s cickó boxaink vannak :D de akkor tegnap a szerelő ismerősnél miért húzótt ugyanezen cickó boxbol visszirány koaxot.. hu na ezt megkérdezem tőle felhívom.. :D thx a választ mester !!! azért..

Ilyen a felvevős box: [link]
ilyen a sd és hd sima box: [link]
kabelmania27 : :R :R

[ Szerkesztve ]

(#61592) Intruder2k5 válasza degec (#61591) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az jó, vigyázz rá, manapság már kincset ér! :)

Szerintem valamit félreértettél, ahhoz csak egy koax kábel kell, nincs is két bemenet rajta.

(#61593) degec válasza Intruder2k5 (#61592) üzenetére


degec
senior tag

felénk csak ilyeneket hozogatnak, mást nem..ebből is sikerült nem felújítottat hanem vadi újat kijattolnom szerelőnél :D hát lehet félreértettem ja..bocsi.. elég kaotikus volt tegnap ismerősnél a kábelezés de nagyon precízen dolgoztak. nagyon ki van adva nekik hogy figyeljenek oda, ezt kv közbe mesélték erősen.. visszaellenőrzik őket. tehát nem megy az a befúrunk műanyag ablakon is akár bebas**uk és csá módszer..ahogy a kedves ügyfél kéri, minden szoba koax új kell oké, ezt ide azt oda oké..ásni kell oké.. földbe kéred oké.. Metalcom Zrt előtt le a kalappal.. ők kötik a lakosságot is be, nem csak a hálózatotépítik.businesst nem ők.

[ Szerkesztve ]

(#61594) hardverlog válasza golfvariant (#61586) üzenetére


hardverlog
aktív tag

a 13. kerületben lakom én is, a Béke térhez közel, de a mi utcánkban a Telekom honlapján a kereső olyan csomagot dob ki, hogy INTERNET sem elérhető és az IPTV sem, azaz teljesen esélytelen váltani a UPC-ről...

(#61595) Dilikutya


Dilikutya
félisten

UPC-nél nincs hűség nélküli előfizetésre lehetőség?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#61596) kabelmania27 válasza Dilikutya (#61595) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Van lehetőség, 1221-et hívd fel vagy keress fel egy ügyfélszolgálati irodát.

(#61597) Dilikutya válasza kabelmania27 (#61596) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kicsit mókás, hogy egy internetszolgáltatónál ezt nem lehet az interneten megnézni...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#61598) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#61575) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Lemértem a 2-es csatlakozónál is. Itt derült ki, hogy az 1-es helyen jobbra induló a lichhof-hoz megy (és utána 2 felé osztódik), a balra induló pedig később osztódik bent (de egy ágon van most végülis a 2-es 3-mas hely).

Az értékek a 2-es helyen:
Downstream Channels:
Channel 1: 1.2 dBmV 38.6 dB
Channel 2: 3.4 dBmV 39.4 dB
Channel 3: 3.5 dBmV 38.2 dB
Channel 4: 2.6 dBmV 38.3 dB
Channel 5: 2.1 dBmV 38.7 dB
Channel 6: 2.2 dBmV 38.3 dB
Channel 7: 4.3 dBmV 39.5 dB
Channel 8: 3.0 dBmV 39.6 dB

Upstream Channels:
Channel 1: 40.0 dBmV
Channel 2: 40.7 dBmV
Channel 3: 40.9 dBmV
Channel 4: 41.4 dBmV

Új vázlat:

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#61599) TeeJay válasza ArthurShelby (#61598) üzenetére


TeeJay
félisten

vettem volna olcsón sima öntapadós fehér kábelcsatornát amibe 1 koax meg egy LAN elfér (valami 200 forint 2,5méter) és már rég bekábeleztem volna frankón a problémás helyet és nem lenne ennyi fejfájásod :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61600) kabelmania27 válasza ArthurShelby (#61598) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezekkel az értékekkel nem fog akadni a dvb-c.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.