Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61101) #41133696


#41133696
törölt tag

Ilyen is van :)

(#61102) Watercolour válasza #41133696 (#61101) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Nem is a UPC lenne, ha még a kérdőívük se lenne elgépelve.

(#61103) #41133696 válasza Watercolour (#61102) üzenetére


#41133696
törölt tag

:DDD

(#61104) szabogabor10 válasza hardverlog (#61100) üzenetére


szabogabor10
veterán

Elég régóta.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#61105) hardverlog válasza szabogabor10 (#61104) üzenetére


hardverlog
aktív tag

valakinek 1 hét is elég rég, valakinek fél év se :)

Szóval kb. hány hónapja? :)

[ Szerkesztve ]

(#61106) Balázs Z.


Balázs Z.
tag

Helló. Tudnátok abban segíteni, hogy Budapesten hol tudok szerelt, F csatlakozós, 3× árnyékolt RG-6 koax kábelt venni méretre? Egy 5 és egy 8 méteres darabra lenne szükségem, az egyik a UPC boxhoz, a másik a modemhez kellene. :F
Vagy ha nem szerelt, létezik olyan F-csatlakozó, amit nem speciális eszközzel lehet rárakni a kábel végére?
Köszi!

(#61107) szabogabor10 válasza hardverlog (#61105) üzenetére


szabogabor10
veterán

Asszem kb 1 éve.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#61108) blakey válasza Balázs Z. (#61106) üzenetére


blakey
titán

Bemész egy normális antenna boltba és megcsinálják neked, pl. Bétacom

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#61109) hardverlog válasza szabogabor10 (#61107) üzenetére


hardverlog
aktív tag

1 éve??? :Y

Lehetetlen...

Más szolgáltatónál már tudom előbb volt, de hogy a UPC berakta volna a HD csomagjába már 1 éve őket...hát... :F

(#61110) szabogabor10 válasza hardverlog (#61109) üzenetére


szabogabor10
veterán

Pedig de. A UPC eleve nagy késéssel rakta be az RTL3 HD csatikat, a Spílert és a Mozi+ HD-t viszont szinte azonnal.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#61111) hardverlog válasza szabogabor10 (#61110) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Emlékszem, a Spílert mikor berakta ugye az angol meccsek miatt ment itt a panaszkodás, hogy nem HD....

Na mindegy, akkor este szépen behangolgatom őket...jó lesz, mert a Spileren a meccsek végre HD-k lesznek, Mozi + adóra is kíváncsi vagyok HD-ban.
Köszi! :R

(#61112) szabogabor10 válasza hardverlog (#61111) üzenetére


szabogabor10
veterán

Először tényleg csak SD-ben volt Spíler, de aztán pár hét múlva már volt HD-ben is.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#61113) hardverlog válasza szabogabor10 (#61112) üzenetére


hardverlog
aktív tag

na, bakker, ez van....annyira jó, hogy nulla info arról, mit raknak be új adókat HD...nézem ezt is, hogy van olyan hogy Digital Mini + HD

Ez például micsoda? Mert ebben is minden HD adót látok...de nem látom, hogy lehetne választani Trio M vagy Trio L-be....teljes érthetetlen a honlap... :F

(#61114) bigdigit


bigdigit
addikt

sebesség

500-as net ennyi napközben.

Érdemes ezért telefonálni vagy úgy sem fog történni semmi mivel garantált sebesség meg van?

[ Szerkesztve ]

(#61115) TeeJay válasza bigdigit (#61114) üzenetére


TeeJay
félisten

ennyit bír a node 15-16DS sávon...
majd ha kipucolják az analóg TV-t és lesz legalább 24 DS akkor menni fog
vagy jobban tennék ha egyből 32DS-re bővítenének és akkor aki a legnagyobb csomagot fizeti az is ki tudja használni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61116) Geree válasza bigdigit (#61114) üzenetére


Geree
senior tag

(FASTER THAN 93% OF HU) - kell ennel tobb? :)

a friend in need is a friend indeed

(#61117) Tombi


Tombi
senior tag

Sziasztok,
1221-en próbáltam infókat gyűjteni a TV készülék részletre vásárlásával kapcsolatban.
A legnagyobb probléma 55" coll méretű tvk 2016 eleje darabok és a választék is kevés,
nem tudják mikor várható frissítés illetve hiányolom a részletre vehető kiegészítőket
pl: hangprojektorok.
Régebben olvastam, hogy a euronics a szerződött partnerük, de ez változhatott.
Szerintetek érdemes várni a vásárlással karácsonyig? van esély, hogy bővül a lista?
Sajnos pénzintézetes részletre nem adnak nekem semmit.
:U

[ Szerkesztve ]

(#61118) Uthenger válasza bigdigit (#61114) üzenetére


Uthenger
aktív tag

és máskor megvan a max is?

vagy a saját hardvered bír ennyit, vagy terheltségi probléma.
ha saját hardverrel kábelen keresztül máskor megvan a sebesség,
akkor jelentsd be hibára.

Attól hogy a garantált megvan, még foglalkoznak vele.

A flash-es sebesség mérők proci gyilkosak, az 500 mbit-es net meg erősen hdd függő.
Nézd meg a http://beta.speedtest.net/ oldalon is, de ftp-n még kevésbé terheli a cpu-t.

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#61119) bigdigit válasza Uthenger (#61118) üzenetére


bigdigit
addikt

Hajnali órákban meg van az 500 is.Szóval a mérés nálam nem hardverfüggő.

(#61120) Gubek-Einste válasza Tombi (#61117) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem érdemes ilyesmire számítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61121) Gzu73


Gzu73
tag

Az mennyire normális, hogy egy csomó levél nem jön meg upc-s email címre.
Többen is küldtek, nem kapom meg, mert visszapattan.
Most én is kipróbáltam a freemail-es címemről és nem tudok magamnak küldeni.
Valakinek hasonló probléma?

(#61122) TeeJay válasza bigdigit (#61119) üzenetére


TeeJay
félisten

sima ügy, nézd meg a CB-ban hogy mennyi DS sávon lóg a cucc és ha 16-ot számolsz akkor telített azon a node-on a kapacitás és majd bővítik.

16DS = 800megabit lefelé, tehát ennyin osztozol kitudja hány tucat másik előfizetővel
lehet van sok 240 és 500-as user és tolják a torrentet ezért nincs meg a maximum nap közben
majd ha végre UPC bővíti a DS-t 24-re mondjuk akkor megoldódik a gond mert ott már 1200megabit osztott rész lesz

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61123) hardverlog válasza hardverlog (#61113) üzenetére


hardverlog
aktív tag

ezt a 4 adót nem tudja kikeresni a tv-m a HD csomagban:

RTL II HD
Cool HD
Film+ HD
Mozi+ HD

A 13. kerület frekitáblázata alapján nekem nulla a jelerősség, ennek megfelelően nem talál semmit az 546 és 530 MHz-en... :(

[ Szerkesztve ]

(#61124) dombila válasza hardverlog (#61123) üzenetére


dombila
senior tag

Nézd meg a 714 és 722 MHz -en.
Néha a frekvencia táblázat nem igazán naprakész.

(#61125) hardverlog válasza hardverlog (#61123) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Ja, mert a 714 MHz-en vannak...még jó hogy valaki leírta korábban, mert még az ügyfélszolgálat se tudta, 346 Hz-et mondtak... :W

(#61126) hardverlog válasza dombila (#61124) üzenetére


hardverlog
aktív tag

igen köszi szépen, meglett....hát rossz frekitáblázat mellett azért az ügyfélszolgálat tudhatta volna :)

(#61127) kabelmania27 válasza Balázs Z. (#61106) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Több bolt is létezik pl http://www.elektro-sat.hu/ forgat-sat betacom Árvill google oldalon meg tudod keresni lakhelyedhez legközelebbit.

(#61128) kezo0


kezo0
addikt

Tegnap szúrtam ki, hogy most már a Viasat History HD-t is 1080i-ben továbbítja a UPC. Ez mióta van így? Korábban ez volt az egyetlen csatorna, ami 720p-ben jött.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#61129) 4Grider válasza kezo0 (#61128) üzenetére


4Grider
nagyúr

A műsorszolgáltatók állítják elő a digitális jelet, a upc jellemzően csak továbbít.

(#61130) cstibi73 válasza Gzu73 (#61121) üzenetére


cstibi73
tag

Ha semmilyen levelet nem kapsz meg és a webmail-en keresztül sem tudsz belépni a fiókodba, akkor valószínűleg valamiért felfüggesztették. Ügyfélszolgálat tudja visszaállítani.

(#61131) kezo0 válasza 4Grider (#61129) üzenetére


kezo0
addikt

A kérdés lényege az lett volna, hogy mióta jön a szóban forgó csatorna a UPC kábelen 1080i-ben a korábbi 720p helyett. Nem igazán érdekel, hogy így kapja-e a UPC, vagy ők alakítják át ilyenre, csak meglepődtem, mert korábban a Viasat Nature/History HD volt az egyetlen csatorna a kínálatban, ami 720p-s volt.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#61132) blakey válasza kezo0 (#61131) üzenetére


blakey
titán

Nem az volt az egyetlen, valamelyik NG is 720p ha jól emlékszem.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#61133) kezo0 válasza blakey (#61132) üzenetére


kezo0
addikt

Szerintem rosszul emlékszel.

(És valaki esetleg válaszol is a kérdésemre? ;) )

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#61134) Balázs Z. válasza kabelmania27 (#61127) üzenetére


Balázs Z.
tag

Köszi! :R

(#61135) csabi63 válasza kezo0 (#61133) üzenetére


csabi63
senior tag

A lengyel Viasat Explore HD is 1080i/25 fps lett.
Variál a Viasat, fejlesztenek, új (4K) csatornákat indítanak, tesztelnek egész Skandináviában. Hogy aztán miért kell 1-2 csatornát átállítani 1080i-re, mikor náluk a királyi tévék is 720/50-ben adnak, az magas nekem.

(#61136) Miska0330


Miska0330
tag

Nagyon komoly lett az új weboldal.

Na de a lényeg: Horizon HD médiabox. És új fajta látható a fotón!

(#61137) gduck válasza Miska0330 (#61136) üzenetére


gduck
addikt

Sajnos ahogy nézem az csak a weboldal készítőjének a hibája lesz :(

(#61138) Miska0330 válasza gduck (#61137) üzenetére


Miska0330
tag

Lehet hogy sajnos igazad lesz! :-(

(#61139) Geree válasza Miska0330 (#61136) üzenetére


Geree
senior tag

meg ha nem is sokkal, csak sikerült drágítani a csomagokat a zárcsökkentés helyett... :U

más:
ha van egy Trio M csomagom - lejárt hűséggel, van rá lehetőség, hogy lemondjam a telefont belőle és a többi marad a jelenlegi ár? (így is drágult vagy 4-600ft-tal a havidíj a hűség lejárta után...)

Se az ügyfélszolgálaton se telefonon nem ajánlottak jobbat a neten kinn levő új csomagoknál... :(((

a friend in need is a friend indeed

(#61140) Miska0330 válasza Geree (#61139) üzenetére


Miska0330
tag

Na igen. Drágultak is rendesen. Meg most már ők is egyértelművé tették, hogy területileg adnak kedvezményeket. Jó persze ezt eddig is lehetett tudni, de már előre add meg a címedet.
A weboldal készítőjének meg gratulálok, mert tényleg igényes lett. Szebb mint az előző.

(#61141) woodworm válasza Miska0330 (#61140) üzenetére


woodworm
veterán

Mintha nem szerepelne az adatbázisban a területi kedvezmény. Itt legalábbis egész más árakat hirdettek, mint amit most a weblap mutat.

(#61142) kezo0


kezo0
addikt

Az új weboldal szerint a Digital Gold csomag az én címemen nem elérhető. Amióta csak létezik, azt nézem...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#61143) sziszi-fuszi válasza kezo0 (#61142) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

+1
:D Nálam sem. :D Pedig csak az van. Internet a magenta színűtől. (optika)

Mi alá kell írás?

(#61144) pimmi


pimmi
senior tag

Hi,
Connect Boxon hol lehet a wmm beállítást módosítani? uebee volt eddig, ott ha a wmm nem volt kikapcsolva wifin 72mbps volt a sebesség a hálozati beállításoknál, ha a wmm kilőttem 150, és a speedtestnél ez jelentkezett, wmm nél 50 volt kb a 120 net wmm kikapcs meg 90, ezért keresném a connect boxon is ezt, mert az is most a bekapcsolt wmm értékeket hozza
köszi

(#61145) imref


imref
csendes tag

Hi!
Van egy tc7200 routerem, az egyik lan csatlakozón megszünt a kapcsolat.
Ez szoftveresen orvosolható (UPC frissítés) vagy hardverhiba? :((

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#61146) ztsoft válasza Miska0330 (#61136) üzenetére


ztsoft
őstag

Én nem tudom, hogy Te nálad van-e Horizon HD Mediabox, de a nálam lévő box ugyan olyan, mint a képen látható (talán az elején, a Horizon feliratnál látható világosabb rész zavart meg).

Most ez mire volt jó, hogy cím nélkül nem lehet megnézni az árakat. Ráadásul agresszív módon teszik ezt!

Egyes oldalak olyannyira természetesnek veszik a JavaScript meglétét, hogy nélküle az oldal nem is működik. Pedig van sok olyan ismerősöm, akik letiltják (a hardver gyengesége miatt), így náluk a UPC oldala nem is működik (kép), pedig Ők is UPC-sek.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#61147) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Tegnap volt kint nálam a szerelő. Sokat méregetett a műszerével (az alsó, és a felső frekvenciák néha rosszabbak).
Nálam a koax a falban megy, és az egyik szobánál sokat esik a jel (ezen a részen régi csak a vezeték, itt ki kéne cserélni, vagy lehet hogy elosztó van valahol azon a részen). Már nem emlékszem pontosan mit mennyit mondott, de a MER (M error rate?) értéket mondta, hogy az esik 6-10-et talán, meg valami más 3dbi-t talán.
Mivel 11-kerület, elvileg az egyik adó (már nem emlékszem melyiket mondta, talán a János hegyi) bezavar, és a közszolgálati hd-k frekvenciáin jobban kijön az árnyékolási hiba.
A horizonon azért nem esik szét a kép, mert annak jobb a hibajavító áramköre (mint a tv-nek).
Lement az elosztóhoz is, nem állított semmit, csak megnézte, hogy jól megvan-e húzva.

Mikor elment nem tudom hogy, de végül is nem esik szét a kép (lehet csak meg kellett mozgatni/húzni a vezetékeket).
Vettem egy F toldót, és kipróbáltam úgy is (osztó helyére toldó). Úgy felment a jelerősség 50-re (és én úgy stabilabbnak érzem a tv-t, ezért kéne szerintem egy jobb osztó).
Van egy ilyen elosztóm, nem tudom mennyire használható (és mennyit csillapít) de inkább vennék egy tökéleteset (nem tudom melyik a legjobb elosztó, ami a legkevesebbet csillapítja, és hol lehet kapni).

A szerelő rendes volt (beszélgettem vele sokat, elidőzött itt), de szerintem nem volt nála pl osztó, hogy kicserélje egy jobbra. Szóval sokat nem csinált. És úgy ment el, hogy nem zárta le a hibát (de beírta, hogy falon belül van a vezeték, felajánlotta a falon kívüli vezetést). Végül is most jó miden (valószínűleg a tv nagyon határon van, de épp jó).

Ahol rossz a kábel és ki kell cserélni, ott hogyan tudom megállapítani, hogy merre megy a vezeték a falban (ugyanis csak ezért nem húztam ott át, mivel ott nem értem, és nem látom át)?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#61148) 4Grider válasza imref (#61145) üzenetére


4Grider
nagyúr

Általában hardverhiba szokott lenni.

(#61149) kabelmania27 válasza ArthurShelby (#61147) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A linkelt osztó műholdvételhez való ezért rosszabb a csillapítása, Signal tipusú kettes osztóval nem lesz problémád, létezik olyan műszer amivel megtudod nézni, hogy merre megy a falban lévő vezeték.

(#61150) Miska0330 válasza ztsoft (#61146) üzenetére


Miska0330
tag

Igen azóta kicserélték a fotót a Horizon HD -nak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.