Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12551) pjen válasza SpongyaBob (#12550) üzenetére


pjen
félisten

Verjétek az asztalt az UPC nél,attol hogy nem HD a box még nem szabadna kockásodni.A képnek digitális boxon keresztül tökéletesnek kell lenni,a HD csak valamennyi plussz élményt ad. :)

(#12552) Intruder2k5 válasza pjen (#12551) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én is ezt mondom!

Sőt, bár ez nem vonatkozik UPC-re, és pontosan nem is tudom, hogy volt, mivel engem nem is érintett, de nem olyan régen Invitel-t marasztalták el hasonló miatt!

szerk.: Itt is van!

[ Szerkesztve ]

(#12553) SpongyaBob válasza pjen (#12551) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszi, akkor így járok el! :) Sajnos ebbe sokan beletörődnek (szüleim is) de én nem hagyom annyiban!

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#12554) jety91 válasza SpongyaBob (#12553) üzenetére


jety91
őstag

Sd box helyett hd kell, ennyi. Azon van hdmi kimenet es azon kotod ossze a tv-vel. Azt hiszem vagy ugyanannyi a nem felvevos vagy talan 500ft-tal dragabb az sd-nel. Kerdezzetek utana.

Nem lesz szebb a kep soha, mivel annyival kisebb az sd felbontasa a tv-hez kepest, hogy mindig mosott lesz, mivel ugye a tv felskalazza. Szal baromsag h a jellel van a baj...

[ Szerkesztve ]

(#12555) khorvat válasza SpongyaBob (#12550) üzenetére


khorvat
senior tag

Én kidobnám a boxot ahol lehet, pl. az új Tv esetén és kérnék mediacard-ot, így az idősebbek is könnyebben boldogulnának, mert csak 1 TV távirányítóval kellene birkózniuk!

(#12556) Intruder2k5 válasza jety91 (#12554) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jelenleg már minden (új) előfizető HD BOX-ot kap, mert a legkisebb csomagban is van HD adás, és enélkül azt nem is tudná nézni, ergo nem tudja kihasználni amiért fizet! Már csak ezen az alapon is lehet követelni felár nélkül!

(#12557) canniball válasza SpongyaBob (#12553) üzenetére


canniball
nagyúr

Először (ahogy már mondták) nézd meg, hogy van-e HDMI a boxokon. Ha nincs akkor kérj eszköz-cserét, (ahogy már mondták) ha lehetséges akkor kártyát; ugyan van egy kis hátránya de az előnye erre szvsz köröket ver.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12558) jety91 válasza Intruder2k5 (#12556) üzenetére


jety91
őstag

Értem én a "felháborodást", de mindig igaz a mondás: pénz beszél, kutya ugat...
Ez évben csak jó tapasztalataim vannak a upcvel (ingyen adtak routeres modemet, hűség esetén is kaptam kedvezményt), szóval egy próbát megér, de mint írta a kolléga, 2-3 éve van meg nekik a box, tehát nem új előfizető, így elviekben annak a felárát (ha van) ki kell fizetniük havonta.

Ez mindig is így működött és fog is míg ebben az üzleti modellben élünk.

(#12559) SpongyaBob válasza canniball (#12557) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Sajnos csak SD box mindkettő, ebből személyes UPC ügyfélszolgálat lesz és egy mediacard. :K

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#12560) pjen válasza jety91 (#12558) üzenetére


pjen
félisten

Mindegy az SD boxal sem szabad kockásodni a képnek. :((

Rubbi:Azért a kártya szolgáltatásainak nézz utána,egy pár dologtó elesel. :((Egyébként tud az kockásodni HD boxal is ha sz@r a jel.

[ Szerkesztve ]

(#12561) Intruder2k5 válasza jety91 (#12558) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért ez vsz nem teljesen így van, mert mióta minden csomagban van elérhető HD adás, kötelességük hozzá olyan eszközt biztosítani felér nélkül, ami lehetővé teszi a csomag teljes kihasználását!

(#12562) SpongyaBob válasza pjen (#12560) üzenetére


SpongyaBob
veterán

"Egyébként tud az kockásodni HD boxal is ha sz@r a jel."

Nálam ez másik szolgáltatónál ismeretlen fogalom. Nem igazán kockásodik a digitális adás attól függetlenül, hogy SD vagy HD. A két kép között pedig ég és föld a különbség. Van akiket ez nem érdekel, de ha kifizetnek egy rakat pénzt érte, akkor legalább normális minőségben kapják azt meg, utána szüliem is látni fogják a különbséget ez tuti.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#12563) canniball válasza SpongyaBob (#12559) üzenetére


canniball
nagyúr

Bár valószínűleg a szülőknek nem számít de tudjatok róla: azzal nincs videotár!
Illetve van a UPC oldalán egy TV-kompatibilitási lista, abban ellenőrizd a készüléket!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12564) SpongyaBob válasza canniball (#12563) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Videótár nem alternatíva, köszi, hogy szóltál. Szerintem örülnek majd neki ha eggyel kevesebb távirányító lesz..

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#12565) jety91 válasza pjen (#12560) üzenetére


jety91
őstag

szerintem ő a kockásodást elmosás alatt érti, tehát magyarul a tv felskálázta nekik az sd képet hd-re. Ha kockásodna a kép az azt jelenté hogy gyenge a jelminőség, amit már a régi tv-nél is észre lehetett volna venni :U

Hogy értsd mire célzok:
SD képfelbontás: 720×480 (480i)
HD képfelbontás: 1920×1080 (1080i)

Gondolj bele ha egy zajos euroscart csatlakozón az SD kép felskálázódik HD képre mi kb a végeredménye...
Hidd el tudom hogy néz ki, 2 éve nekünk is ezért lett cserélve HD-re, mert egyszerűen ocsmány volt euroscarttal az adás.

[ Szerkesztve ]

(#12566) pjen válasza jety91 (#12565) üzenetére


pjen
félisten

Neked igazad van,nem is vitatom.Nálunk is kb 2 éve van 2 db.HD box 1 samu és egy philips LCD vel.Sajnos időnként kockásodik(sz@r a jel).UPC szerelő kijön megkérdezi melyik adók a legrosszabbak állít valamit az oszlopon,egy hónap mulva itt ott megint kockás. :((

(#12567) kabelmania27 válasza SpongyaBob (#12564) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg a box jelszintjét menü 1789 sokszor le gomb, miután kiírta az értékeket mégegyszer le aztán fel kilépés back gomb. Modem jelszintet is nézd meg a 192.168.100.1 címen és annak is utána kéne nézni, hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e csillapító.
jety91: Te is nézd meg a modem jelszint értékeket és hogy milyen osztóval van elosztva a koax és hogy van-e csillapító.

[ Szerkesztve ]

(#12568) malisonX


malisonX
aktív tag

Sziasztok!
Az utóbbi napokban problémák vannak az internet kapcsolatommal. Néhány óránként a modem eldobja a kapcsolatot (Power leden kívül minden elalszik rajta), majd megpróbál visszacsatlakozni, de többnyire sikertelenül. (Esetenként kb. fél óra alatt sikerül). Ilyenkor működik is jó pár óráig, majd megint szétkapcsol, esetleg lefagy (összes led világít folyamatosan). A lakáson belüli kábeleket ellenőriztem. Cisco 2203 modemem van, az szokott haldoklani így? Vagy központi hiba lesz? Köszi!

(#12569) kabelmania27 válasza malisonX (#12568) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet kezdni magát megadni a modem nézd meg az receive és a transmit értékeket a 192.168.100.1 címen
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e nálad csillapító.

[ Szerkesztve ]

(#12570) Apaxp válasza kabelmania27 (#12567) üzenetére


Apaxp
senior tag

Bocs hogy én is kérdezek. Box jelszint esetén konkrétan mit kell keresni? Milyen értékeket kéne látni?

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#12571) kabelmania27 válasza Apaxp (#12570) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Egy három oszlopos táblázatot TSID erősség minőség

(#12572) Apaxp válasza kabelmania27 (#12571) üzenetére


Apaxp
senior tag

Annál a táblázatnál a minőség mindenhol 100%, az erősség az 1-esnél 85% az összes többinél 92%

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#12573) SpongyaBob válasza kabelmania27 (#12567) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszönöm a tanácsot megnézem a jelszintet, de attól még HD adás nem lesz :D (Ugyanis az eredeti kérdésem erre irányult.) Ettől függeltenül igazad van elosztó is van egy pár a lakásban.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#12574) malisonX válasza kabelmania27 (#12569) üzenetére


malisonX
aktív tag

receive: -7.2 dBmV
transmit: 8,3 dBmV

A receive érték fel-felugrál +10-ig is, a transmit értéke nem nagyon változik.
Ilyen elosztóm van csak, más nincs a kábelen. Viszont már 2 órája nincs netem, úgyhogy valamit csinálok. Érdemes őket felhívni is, vagy elég ha küldök egy mailt? Köszi!

(#12575) forrest85 válasza malisonX (#12574) üzenetére


forrest85
senior tag

Próbáld meg osztó nélkül, úgy hogyan működik. Így kilehet zárni az osztó hibáját.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#12576) malisonX válasza forrest85 (#12575) üzenetére


malisonX
aktív tag

Aha, így egyből csatlakozott :D és
Receive Power Level: 18.9 dBmV
Transmit Power Level: 39.2 dBmV

Hívjam ki azért őket egy új elosztóért? Van valami jelentősége? TV-t nem is tőlük kapom. Nagyon köszönöm a segítséget!

(#12577) kabelmania27 válasza malisonX (#12576) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Gondolom ex Fibernetes területről írsz. Ha nem UPC-s a tévéd nem kell bejelenteni a hibát, maradhat osztó nélkül.
Apaxp: Rendben vannak az értékek.

[ Szerkesztve ]

(#12578) soultrapp


soultrapp
senior tag

hy!
Nekem még mindig az lenne a gondom,hogy a portforwardingot megcsinálom,ha le ellenőrzőm akkor azt is írja,hogy nyitva van a port.viszont utorrent-ben azt írja,hogy nincsen port nyitva.
Most akkor vajon jó vagy sem????

(#12579) malisonX válasza kabelmania27 (#12577) üzenetére


malisonX
aktív tag

Így van. Köszi szépen neked is! Kellemes ünnepeket!

(#12580) HyP3b0y válasza soultrapp (#12578) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

uTorrenthez neked miért kell portforwarding egyáltalán? Nekem se UPCnél, se T-nél (10+ fajta-féle modem+router mellett, kábel és adsl) nem kellett ezzel vacakolni.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#12581) donmackó válasza soultrapp (#12578) üzenetére


donmackó
őstag

Esetleg engedd át az utorrentet + portot a tűzfalon/ vírus kergetőn. És engedélyezd az UPNP-t.

Release the cable hounds!

(#12582) tomp


tomp
félisten

Kódolatlan a Filmbox család csatornái!
A Filmbox Extra nagyon gány minőségű. Szomorú, hogy ez egy előfizetéses csatorna...

(#12583) taip válasza Intruder2k5 (#12561) üzenetére


taip
senior tag

Lehet, hogy az új előfizetőknek HD-s boxot adnak, de nekem nemrég bedöglött az SD-s boxom és SD-sre cserélték.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#12584) solti


solti
senior tag

Beállítanám a TV-n az M3-at (mediacard), és anno úgy lett minden sorrendbe téve, ahogy a settopboxon is van/volt. Tartanám a rendszer, úgyhogy meg tudnátok mondani, hogy hányas csatornahelyen van az M3 az STB-ken? Köszi:)

(#12585) Intruder2k5 válasza taip (#12583) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Miért nem kérded meg tőlük, hogy azt 4db HD csatornát amit az előfizetésed ára tartalmaz, hogyan nézheted?

(#12586) solti válasza solti (#12584) üzenetére


solti
senior tag

Ehh, kicsúsztam a szerkesztési időből: de akkor még a meteo, hatoscsatorna, fix.tv meg a "karácsonyi hangulat" csatorna száma is érdekelne:) köszönöm

(#12587) Intruder2k5 válasza solti (#12584) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A 11-esen van!

Karácsonyi tűzlobogás 12, Meteo 228, Fix 554, hatos 555!

[ Szerkesztve ]

(#12588) solti válasza Intruder2k5 (#12587) üzenetére


solti
senior tag

köszönöm a gyors választ! (szenzációs csatornák, ezek lesznek a kedvenceim... ;)
(költői kérdés: UPC miért nem frissíti a weblapján a csatorna kiosztást? Bár dicséretre méltó, hogy legalább a freki kiosztást frissítették már;)

(#12589) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Csak kíváncsiság képpen: Meg tudnátok nézni, hogy az alap HD adások milyen sávszélességgel jönnek? Mondjuk M1 vagy Sport1? Ezeket sokat nézem.
:R

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#12590) tomp válasza SpongyaBob (#12589) üzenetére


tomp
félisten

A HD adások a upc szerint 9-12Mbit/s között megy. Változó sávszéllel.

(#12591) Bajusz2010 válasza taip (#12583) üzenetére


Bajusz2010
tag

Nekem most ment tönkre az egy éves Pace boxom,(alig volt használva csak ritkán)
Az óra kikapcsolás után 1 órával elnémult, a távirányító nehezen kapcsolta be, UPC, OK, számgombok, CH gombokra sem kapcsolt be.,biztosan csak a készüléken.
Ha mégis akkor a guide nem volt élő..de bekapcsolás után azért valamelyest működött..
kicserélték ugyanilyenre, ennél meg az infra vevő szarakodik nehezen veszi a jelet..
Sajnos csak CI van a TV-ben hiába DVB-C MPEG-4-es.
Okosítani utólag gondolom nem lehet.. ?

(#12592) jety91 válasza kabelmania27 (#12567) üzenetére


jety91
őstag

Így néz ki: [link] fekete dugó a modem kábele, a másik a box-é (tudom eléggé ramatyul néz ki :DDD )
És itt van a zajszint is: [link]

(#12593) Mate válasza jety91 (#12592) üzenetére


Mate
nagyúr

Mi az hogy fekete kábel a modemé?

A fekete a bejövő kábel és 2 fehér kábel megy tovább.

Egyik fehér modem felé a másik a tv felé.

A lényeg itt azon van, hogy melyik fehér hova megy, mert mind a kettő más csillapítású aljzatra van feltekerve.

(#12594) jety91 válasza Mate (#12593) üzenetére


jety91
őstag

Fekete fejű fehér kábel na :DDD (képet nézve 2 közül a felső) Azt hittem egyértelmű, hogy mit írtam feketének :))

Net: 3.5dB
Mediabox: 7.5dB

Szerintem jól van bekötve.

[ Szerkesztve ]

(#12595) kabelmania27 válasza jety91 (#12594) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jól van bekötve, jelszint értékek rendben vannak, de meg kellene nézni a felfelé irányú jelszint értékeket is.

(#12596) jety91 válasza kabelmania27 (#12595) üzenetére


jety91
őstag

Jogos az lemaradt :B : [link]

(#12597) soultrapp válasza HyP3b0y (#12580) üzenetére


soultrapp
senior tag

Azért kell portot nyitni,hogy mindenki tudjon tölteni tőled.
Aktív és passzív is.

donmackó:

Ezeken már rég túl vagyok.
A régi tp-link routerrel fasza volt minden.

(#12598) Intruder2k5 válasza soultrapp (#12597) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Te már a sokadik vagy, aki hasonlóra panaszkodik, vsz az utorrent port tesztje úgy szar, ahogy van!

Itt nyitottnak látod a portot?

http://www.canyouseeme.org/

[ Szerkesztve ]

(#12599) kabelmania27 válasza jety91 (#12596) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek, nem jelszint probléma okozza a netet, nézd meg hogy más dns szerverrel javul-e a net. Az osztó is jófajta ha jól látom a másik -7,5ön analóg tévé volt korábban (visszirányszűrő) ha kicseréled kettes splitterre boxnak 4dB-vel erősebb jelet fog kapni, de ha nincs dtv vételi probléma maradhat így is. Milyen box van nálad?

[ Szerkesztve ]

(#12600) jety91 válasza kabelmania27 (#12599) üzenetére


jety91
őstag

cisco hd-s felvevő. Rendben majd még próbálkozok köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.