Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12901) Kobe


Kobe
veterán

Upc nel lehet ugy szolgaltatast megrendelni, hogy a regi szolgaltatoval is ok intezik a lemondast ? Asszem volt ilyen opcio regebben, h folyamatos legyen a szolgaltatas, de az talan meg sima kabeltvnel volt.

Illetve az atlagos beszerelesi ido kb mennyi megrendelestol szamitva ?

(#12902) air válasza Kobe (#12901) üzenetére


air
nagyúr

Ilyen "folyamatos szolgáltatás" dolog nem az ADSL korszakban volt utoljára?
UPC-nél soha nem volt ilyen.
A bekötési idő az alvállalkozók leterheltségétől függ. Változó. 1-2-3 naptól akár 2 hetes bekötési idővel is találkoztunk már. De talán volt már hosszabb történet is.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#12903) Kobe válasza air (#12902) üzenetére


Kobe
veterán

Lehet a sima kabelnetnel vagy dsl nel volt meg ilyen, gondoltam most mar megszunt ahogy bonyolodtak a csomagok. Kicsit meg vagyok love, mert a upc eleg draga, es a csatornakinalat meg ugy is eleg szar es nincs hd, diginel a tv jo, de a net lassu.....

(#12904) air válasza Kobe (#12903) üzenetére


air
nagyúr

Hol nincs HD?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#12905) Kobe válasza air (#12904) üzenetére


Kobe
veterán

Upc nel felaras, diginel alapbol benne van, nem csak a 4 kozszolgalati

[ Szerkesztve ]

(#12906) ubid


ubid
őstag

Sziasztok!

A digis BaseNET a UPC-nél melyik csomaggal azonos körülbelül ?

-.-

(#12907) blakey válasza istvansebok (#12899) üzenetére


blakey
titán

1 év alatt 1X sem faygott le.

(#12905) -=Libria=-
Drága meg feláras, ez is olyan, hogy nézd meg a minőségét ill. hogy hányat is adnak HD-ban, diginél olyan 10 körül van, a csatornák száma gyakorlatilag fele a upc-nek, olyan csatornákkal van tele amit az ember nem néz. Nekem az összes HD ingyen van, tartalmazza a csomag, ráadásul a box is ingyenes, természetesn valamivel drágább de kb annyival többet is nyújt, de ugye a legfontosabb, hogy kinek mit ér, hiszen nálam pl. hiába lenne olcsóbb a digi (ha lenne), kevesebbet kapnék érte, kevesebb, hiányosabb csatornakinálat, kisebb net, telefon is "butább", szóval nekem a havi + 3e Ft-ot megér a jobb szolgáltatás, egyelőre. Ha később változnak az igényeim és netán a digi is ide jön akkor lehet, hogy átgondolom. :)

[ Szerkesztve ]

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12908) Intruder2k5 válasza istvansebok (#12899) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem se fagyott még soha...

(#12909) [CS]Blade2 válasza kabelmania27 (#12862) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Box-ot lehet költöztetni minden féle beállítás nélkül? Szóval csak kihúzom bedugom a modem helyett, és megy is. Megnézem a frekiket, és mehet vissza...?

[ Szerkesztve ]

(#12910) Kobe


Kobe
veterán

A ház újépítésű, van egy központi szekrény, onnan van behúzva minden lakásba a falban a coax kábel. Gondolom ha megrendelem a upct úgy hogy még él a digis előfizu, akkor meg tudják oldani hogy csak lehúzzák a digit - rákötik a upct helyette a lakás csonkjára ?

Csak akkor szeretném lemondani a digit, ha már bent van a UPC, nem szeretnék szolgáltatáskimaradást.

igazából net miatt kérdéses, mert mediacarddal menne a tvs történet, ahhoz gondolom semmilyen coax nem kell már, csak enthez.

[ Szerkesztve ]

(#12911) air válasza Kobe (#12910) üzenetére


air
nagyúr

UPC-nél minden coaxon megy.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#12912) Kobe válasza air (#12911) üzenetére


Kobe
veterán

a mediacard is a tvben ? :) (diginél is amúgy)

az érdekelne hogy azt meg tudják / szokták e csinálni a upcs szerelők - illetve szabad e egyáltlaán nekik, hogy a központi szekrényben egyszerűen lehúzzák a még élő másik szolgáltatós bekötést és rákötik a sajátjukat.

(#12913) air válasza Kobe (#12912) üzenetére


air
nagyúr

Nem, a mediacard a tévébe nem coax-on megy, hanem CI+-on. :U

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#12914) Intruder2k5 válasza Kobe (#12912) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen, ha úgy ítélik meg, hogy a másik hálózat rendben van, használható, akkor arra kötnek rá, és nem kábeleznek újat! A másik szolgáltató szekrényébe belenyúlni nem szabad nekik, és feltehetően nem is fognak, főleg ha zárt, de a doboz után (főleg lakáson belül) már elvághatják a kábelt, és összeköthetik a saját hálózatukkal!

[ Szerkesztve ]

(#12915) szopolok123


szopolok123
újonc

Üdv

Lenne egy olyan problémám hogy van egy Technicolor TC7200 modemem amin át állítottam router üzemmódból brdige üzemmódba és most vissza szeretném állítani de nem tudok belépni a kezelő felületre mert egyszerűen nem hozza be. Próbálkoztam már resettel is de nem csinál semmi.

(#12916) poli27 válasza szopolok123 (#12915) üzenetére


poli27
veterán

(#12917) ledgeri válasza air (#12893) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az hol jelent előnyt?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#12918) szopolok123 válasza poli27 (#12916) üzenetére


szopolok123
újonc

Nagyon szépen köszönöm :R

(#12919) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Tegnap másnak sem volt net/telefon vagy csak engem tisztelt meg a UPC? Este kb 21:00 tól egészen 01:00-ig semmi. Modem / router újraélesztések megvoltak, de az online nem akart felállni!! :W :W :W
Egyébként meg BÚÉK!

[ Szerkesztve ]

(#12920) F_Zolee válasza Jamboo529 (#12919) üzenetére


F_Zolee
veterán

Csak egy pillanatra volt kimaradás nálunk.

(#12921) blakey válasza Jamboo529 (#12919) üzenetére


blakey
titán

Továbbra sem volt kimaradás. Téged "tisztelnek" meg ezzel. :)

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12922) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

Alacsony pingben és packett losban, adási szintben, 40feletti SNR-ben, 100%-os jelerősségben és minőségben, pozitív vételi értékekeben és sok Megabitben gazdag BUÉK!

[ Szerkesztve ]

(#12923) Intruder2k5 válasza Jamboo529 (#12919) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nálam is rendben volt minden!

(#12924) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!

UPC analóg kábelről szeretnénk váltani digitálisra, most 45 csatorna van és 4700-ról megemelik 5000Ft-ra. Gondolom azért, hogy mondjuk le és váltsunk már digitálisra. Körbenéztem, és vagy T-home IP TV, vagy UPC digitális lenne. IP-t nem akarunk. Az UPC-nél a digital Bronz lenne neten rendelve 3600Ft Media Card-al. Egy Samsung Ue32C6500-as tv-k van, amin sima CI (common Interface) van. Viszont a Upc-nél CI+ kompatibilitást írnak. Szerintetek menne? Nem akarunk még kütyüt meg távirányítót. De azért az analógért meg az 5000Ft-ot sokallom már :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#12925) kabelmania27 válasza Faterkam (#12924) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hány éves a TV? Ha UPC listájába benne van próbáld meg, max kérsz boxot ha mégsem jó.

[ Szerkesztve ]

(#12926) upsyka válasza Faterkam (#12924) üzenetére


upsyka
aktív tag

nem,sajna nem fog csak ci+ os foglalattal menni.megéri váltani,mert a kábelen így is tudod fogni az analóg jelet,ha nem kötöd be a boxot...nyilván mrgéri viszont bekötni,mert szebb kép lesz

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#12927) Intruder2k5 válasza Faterkam (#12924) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Arra viszont ügyelj, hogy az összes analóg csatornát csak a digital gold mellé kapod meg!

(#12928) Apaxp válasza Faterkam (#12924) üzenetére


Apaxp
senior tag

Nálam 2db UE32C5000qw tv van és kis hibával kezelik a médiacardot. Ami hiba az az hogy a digitális rádiócsatornákat nem találja meg, ill. a hatos csatorna, fixtv nincs. Van még egy UE32D5000 tv, ez viszont tökéletesen kezeli a kártyát.
Egyik típus sem szerepel a UPC kompatibilitási listáján.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#12929) Faterkam válasza kabelmania27 (#12925) üzenetére


Faterkam
addikt

2 éves, de 2010-es modell. Sajnos hiába tettem fel a legújabb Firmware-t szerintem se fog menni :/ Ez volt anno a csúcs Samsung, de úgy látszik ez is kevés.

(#12926) upsyka: Nem is tudom, az ügyfélszolgálatos azt magyarázta, hogy a mostani analóg csomag a Goldhoz jár csak, szerinted leveszik az analógot is Bronz-ra?

(#12927) Intruder2k5 na erre gyanakszom én is, mint fentebb írtam :/

(#12928) Apaxp Nah bár nálam is így lenne, ezek a hibák nem zavarnának! :) Gőzöm sincs mi a különbség a CI és a CI+ szabvány között!

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#12930) kabelmania27 válasza Apaxp (#12928) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen fw van a tévéken?

[ Szerkesztve ]

(#12931) upsyka válasza Faterkam (#12929) üzenetére


upsyka
aktív tag

ja igen,azon átsiklottam,hogy melyik analog csomagod van....sztem szerelővel meg tudod beszélni,hogy legyen nagy analóg csomagod :) márha box mellett szükséged van egyáltalán rá...

más:

m3 mikor lrsz analógon?

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#12932) tomp


tomp
félisten

Az AXN Black másnál is kockásodik néha? Egy sorozat rész alatt többször is bekockásodik.

(#12933) Apaxp válasza kabelmania27 (#12930) üzenetére


Apaxp
senior tag

A C5000 QW tv-n T-MSX5DEUC-2013.0 firmware van. itt található Ez a gyári legfrissebb erre a tv-re.
A D5000 PW tv-n T-MST4DEUC-1029.0 firmware. itt található Ennél elvileg van egy frissebb amit ebben a hónapban adtak ki de azt még nem raktam fel.

(#12932) tomp
Nálam is kockásodik elég sok csatorna. Kihívtam a szerelő szakit aki csinált a boxon egy gyári visszaállítást és elköszönt. Azt mondta a jelszintek rendben vannak így jó minden.
A két ünnep között nem volt kedvem vitázni de 6.-án hívom a hibabejelentőt újra mert továbbra is kockásodik.

[ Szerkesztve ]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#12934) Gubek-Einste válasza upsyka (#12931) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hivatalos info nincsen de úgy állnak a dolgok, hogy nem is lesz (hála a jó égnek).

#12932 tomp Nem vettem észre, hogy kockásodna, mikor volt/van ez?

#12919 Jamboo529
Nálam sem volt kimaradás leszámítva a "Nagy leállást" és az előre kiírt karbantartást.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12935) upsyka válasza Gubek-Einste (#12934) üzenetére


upsyka
aktív tag

köszi
egyébként bekaphatják

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#12936) Teaway válasza BRIKLY (#10378) üzenetére


Teaway
veterán

Tudom, hogy hihetetlennek hangzik, de én csak ma vettem észre :Y :Y :Y

Nincs itthon csokid??

(#12937) kabelmania27 válasza Apaxp (#12933) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi, azért kérdeztem mert így Faterkam meg tudja nézni hogy nála milyen verzió van. Milyen most nálad a modem jelszint? A frekitáblázat alapján meg kellene nézned hogy az adott frekvencia összes adásánál van hogy vagy csak muxon belül 1-2vel.
Teaway: Ismerős is nemrég vette észre, mert g-s wifin 25Megabit a max.
upsyka: Nincs már több szabad modulátor a fejállomásokon.

[ Szerkesztve ]

(#12938) tomp válasza Gubek-Einste (#12934) üzenetére


tomp
félisten

Esténként szoktam nézni a csatornát és a kép itt-ott bekockásodik néha.

Apaxp
Nálam szerencsére csak az AXN Black kockásodik.

(#12939) kabelmania27 válasza tomp (#12938) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Pont ezért mondom vagyis írom, hogy ez nem jelszint probléma lesz, nálad rendben volt a jelszint kb 65-66dB-t kap a modem és a box, annyival nem szabad akadnia.

[ Szerkesztve ]

(#12940) tomp válasza kabelmania27 (#12939) üzenetére


tomp
félisten

Az összes többi csatorna tökéletes. Csak ez az egy ami problémás.
A 1789-es rejtett menüben a frekvencia vizsgálatoknál a csatornák 76-93%-os jelerősséget mutat a box 100%-os minőséggel.

(#12941) kabelmania27 válasza tomp (#12940) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor rendben van a mux jelszint is, 70feletti érték kifogástalannak számít, nyáron sem lesz gond :)

[ Szerkesztve ]

(#12942) Faterkam válasza kabelmania27 (#12937) üzenetére


Faterkam
addikt

Nálam a legutolsó FW van fent, ez a 2013.08.-i kiadás: T-VALDEUC 3018.1

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#12943) tomp válasza kabelmania27 (#12941) üzenetére


tomp
félisten

A 2-es csatorna a leggyengébb ami 76%.

(#12944) kabelmania27 válasza tomp (#12943) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értem, az is elfogadható érték, nem mindenkinél van minden tsid 70felett. Sajnos nem írja ki a box hogy az melyik mux a tsid 2, általában a magasabb frekiken gyengébb a jelszint, pl előfordul hogy leesik nyáron a jelszint, ilyenkor az uhf-es adók szemcsések, miközben az eleje kristálytiszta, nálad ettől nem kell tartani jelszintből lehet látni, hogy van tartalék.

[ Szerkesztve ]

(#12945) Apaxp válasza kabelmania27 (#12937) üzenetére


Apaxp
senior tag

Ha lehet akkor HD csatornát nézek. Az Rtlklub hd esti híradónál szinte mindig van kockásodás. Nem gyors mozgású jeleneteknél hanem állóképeknél (pl. Szellő Pisti feje premier plánban).
Az AXN hd, az ATV hd, cooltv, eurosport1-2 hd is hajlamos kockásodni.
Box jelerősség mindenhol 92%, a jelminőség mindenhol 100%.
A hibabejelentéskor a központból a technikus ránézett a boxra és azt mondta hogy ingadozó dolgokat lát.
A kiszálláskor meg az történt amit leírtam előrébb. A szaki annyit mondott hogy a box memória túlcsordult vmi áramszüneti jeltől, de ez szerintem nem jött be a további kockásodás miatt.

[ Szerkesztve ]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#12946) kabelmania27 válasza Apaxp (#12945) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A kábelezéssel szerintem nincs nálad gond, ha 92%az erősség, az is lehet, hogy kezdi megadni magát a box. Tévéken milyen a vétel ugyan ezeknél az adásoknál?

[ Szerkesztve ]

(#12947) Apaxp válasza kabelmania27 (#12946) üzenetére


Apaxp
senior tag

Tévéken milyen a vétel ugyan ezeknél az adásoknál?

Itt a média kártyás tv-re gondolsz? A fiaim nem szóltak eddig hogy kockásodna.
A box zsír új. 3 hete van a trio xl csomag. Eddig upc 30/3 net és t-home sat családi csomag volt.
Érdekes az hogy az első 8 napban nem volt kockásodás. Kicsit bosszant hogy a saton 4 év alatt nem láttam egy kockát sem.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#12948) kabelmania27 válasza Apaxp (#12947) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Négyes osztóval 7,5dB csillapítást kapott a box, most 7dB-t ezért az osztóátkötés nem indokolja a szakadást.

[ Szerkesztve ]

(#12949) kabelmania27 válasza Apaxp (#12947) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha van kedved kísérletezni próbáld meg,hogy a boxot kötöd a hármas egyik -7,5 kimenetébe, valamelyik tévé pedig mehet a -3,5be.

(#12950) Apaxp válasza kabelmania27 (#12949) üzenetére


Apaxp
senior tag

A kísérletezés hétfő délután a 2-es osztó egyik felébe modem, másik felébe box. A többi tv nem lesz csatlakoztatva. Ha így is lesz kockásodás akkor asztalborogatás kezdődik mert nem itt lesz a hiba.

[ Szerkesztve ]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.