Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12251) ilias válasza kabelmania27 (#12232) üzenetére


ilias
tag

Nos, ezek a modemem adatai. Ezek milyen értékek?

Tető elosztó: egy a boxba, másik a másik elosztóhoz:

Szobai elosztó: a datáshoz van a modem kötve, a másik a "mediacardba" megy.

Jók ezek, vagy elkelne egy kis finomítás?

[ Szerkesztve ]

(#12252) Grawens válasza ilias (#12251) üzenetére


Grawens
senior tag

Az adási szint szerint jó, viszont a vételi szerint nem. Elég érdekesen lehet beszintezve az erősítő. :N

(#12253) Gubek-Einste válasza ilias (#12251) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A második osztót le kellene cserélni egy sima kettesre, pl mint az első.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12254) balage25 válasza Grawens (#12252) üzenetére


balage25
senior tag

Mi köze ennek az erősítőhöz? Nem érdemes mindig a szerelőkben hibát keresni, nagy valószínűséggel a második nem UPC-s osztóval van baj

(#12256) glaci válasza ilias (#12251) üzenetére


glaci
őstag

Ezeket a Teletronik osztókat mindíg egyből szórtuk ki hivatalból, ha az ügyfélnél ilyet találtunk bekötve a hálózatban.
(Nem tudom, a kolléga miért hagyta benkötve Nálad. Annó én még akkor is ki szoktam cserélni, ha nem érintett digitális eszközt.)
A médiacard -nak még talán nem okoz nagy gondot, de a modemek nem igazán szeretik.
Szerintem mindenképpen cseréltesd ki egy normális típusra!

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#12257) tomp válasza kungzi (#12255) üzenetére


tomp
félisten

Nos!
Le lehet kapcsolni az analóg kábelt így a felszabadult helyen el is indulhatna a földi szórással együtt. :)

(#12258) Mate válasza kungzi (#12255) üzenetére


Mate
nagyúr

Mi a gond vele?

Szerintem szükség van rá. Ez nem azt jelenti, hogy be is kell vezetni, de nem árt tesztelni a lehetőségeket.

Ugyan ezt gondoltam az m3d-ről van mi a kuki volt a neve. Ahol az olimpia 3d-ben ment.

(#12259) club1 válasza tomp (#12257) üzenetére


club1
veterán

Ja, és akik 3-nál több tv-n nézik az adásokat, azok meg köttessenek be még egy előfizetést a lakásba. Vagy akik utálják a boxokat és/vagy régi tv-ik vannak, azok meg gyorsan kezdjenek el gyűjtögetni új tv-kre. Gratulálok az ötleteidhez...

(#12260) tomp válasza club1 (#12259) üzenetére


tomp
félisten

Nyilván ez egy eléggé érdekes dolog. Egyáltalán mennyi UHD tv-t adtak el itthon? :DDD

(#12261) ilias válasza Grawens (#12252) üzenetére


ilias
tag

Milyen tól-ig értéknek illik lennie a vételi oldalon?

(#12262) ilias válasza Gubek-Einste (#12253) üzenetére


ilias
tag

Ok, meglesz.

(#12263) ilias válasza glaci (#12256) üzenetére


ilias
tag

A UPC-t ne hibáztassuk, mert szerintem én cseréltem át korábban a kettőt. A gagyiról ők nem tudtak és amikor telepítették a cuccot, nem jelezték, hogy valami gond van (bár az is lehet, hogy akkor még meg sem volt osztva a kábelezés).
Milyen márkákat tudsz/tudtok ajánlani?
Én igazából nem éreztem gondot a rendszerben, csupán a kolléga tanácsára hívtam le. Mi a gond egyébként az ilyen értékkel?

[ Szerkesztve ]

(#12264) glaci válasza ilias (#12263) üzenetére


glaci
őstag

A -12 -es vételi már elég gyengusz. (És most még hideg van ...)
Cseréld ki egy olyanra mint a másik. (Az a fajta bizonytalan működést szokott okozni, én mindíg cseréltem szó nélkül, ha ilyet láttam valahol.)

(Típust nem mondanék, mert már nem melózom a cégnél egy ideje és nem tudom, most mik vannak a piacon. Ha ugyanakkora és ugyanúgy néz ki és az anyaga is ugyanolyan, akkor nem lehet rossz. És a jó cuccokra rá merik írni, hogy mennyit csillapít, ez egy kettes osztónál álltalában -3,5 dB.)

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#12265) glaci válasza ilias (#12263) üzenetére


glaci
őstag

Ja, még valami:
Amikor kitekered azokat a kábeleket, akkor nézd meg, hogy "szépen" van-e megcsinálva, mert ahogy elnézem azokat a csatlakozásokat sem az UPC embere csinálta!
Ne legyen árnyékolókábel szál a középső közelében ill. a csatlakozó legyen teljesen betekerve, hogy ne legyen "légrés" belső szigetelés és a csatlakozó "belseje" között. (Nézz bele és látni fogod mire gondolok!)
Egy nem jól összeszerel csatlakozón is sok jel elmehet! (Bár az adásid meg nem rossz!)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#12266) ilias válasza glaci (#12265) üzenetére


ilias
tag

bizti nincsenek a felsorolt hibaforrás lehetőségek, arra figyeltem. ;)
Keresgéltem és Hirschmann-os osztót találtam (számomra márkásat).

[ Szerkesztve ]

(#12267) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Budapesten a 610 MHz-en lesz majd az M3 ha valakit érdekel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12268) pjen válasza Gubek-Einste (#12267) üzenetére


pjen
félisten

A szignálja már megy a 11 es csatornán. :)

(#12269) Gubek-Einste válasza pjen (#12268) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vettem észre, hogy már meg van a monoszkópja, még 4 nap és indul ha minden jó megy :)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12270) pjen válasza Gubek-Einste (#12269) üzenetére


pjen
félisten

tulajdonképpen milyen csatorna lesz?

(#12271) Mate válasza pjen (#12270) üzenetére


Mate
nagyúr

A régi közpénzből készített retro műsorok fizetős csatornája.

(#12272) pjen válasza Mate (#12271) üzenetére


pjen
félisten

:F

(#12273) kenyerr


kenyerr
tag

Hello!

Azt szeretném kérdezni, hogy lehet-e saját stb készüléket használni upc káveltv-hez. Illetve ha igen, akkor melyik az ajánlott?
Előre is köszönöm!

Üdv

(#12274) Mate válasza kenyerr (#12273) üzenetére


Mate
nagyúr

Szia!

1. Ha tudja fogadni a mediacard-ot akkor elvileg igen.
2. Nem ajánlom a dolgot, mert rohadt drága a saját készülék, akkor már jobb a UPC által adott.
3. Tapasztalat nem nagyon van ebben a témakörben, mert nem éri meg így nem sokan vághattak bele.

(#12275) kenyerr válasza Mate (#12274) üzenetére


kenyerr
tag

Hello,
A upc által adott alap stb mellett gondoltam volna egy másik tv-hez, de sajnos régi tv szóval a mediacard-ot nem támogatja. Hogy hogy drága, nem elég egy mezei pár ezer forintos stb?

(#12276) Mate válasza kenyerr (#12275) üzenetére


Mate
nagyúr

Ezt nem egészen értem.

A régi tv-hez miért nem jó a UPC-s box?

Havi +890 Ft-ért igényelhetsz még egy boxot.

[ Szerkesztve ]

(#12277) blakey válasza kenyerr (#12275) üzenetére


blakey
titán

A készüléknek alkalmasnak kell lennie a upc által adott kártya fogadására, az ilyen készülék nem pár ezer forint, szóval egyszerübb ha kérsz még egy STB-t vagy nézed az analógot, ingyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12278) canniball válasza kenyerr (#12275) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem, olyan cuccra van szükség amiben van DVB-C tuner és foglalat a UPC-től kapott mediacardhoz, de ilyen jellegű tapasztalat még abszolút nincs itt. A szavaidból úgy érzem a szinte már mindenhol kapható boxokra gondolsz, azok ezen feltételek egyikének sem felelnek meg, azok csak a MindigTV szolgáltatáshoz jók.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12280) Mate válasza kenyerr (#12275) üzenetére


Mate
nagyúr

Leírom részletesen, egyszerűen.

A UPC kábelén jövő analóg adás kódolatlan. (Lakáson kívül szűrve van, de mindegy, ez a rész most lényegtelen) Akármelyik TV-re rákötve be lehet fogni az analóg csatornákat.

A digitális adás viszont kódolva futkorászik a vezetékben. Ahhoz, hogy nézni tudd kell UPC által adott kártya+párosított eszköz minden egyes TV-hez.

Ez 2 lehetőséget jelent.

A: UPC által adott Box. Ez esetben ügye a box+kártya párossal scarton, hdmi-n stb. rákötöd a tv-re az eszközt.
B: Saját box. Ez esetben mediacard kell UPC-től. Ez áll egy CI+ kártyaolvasóból+kártyából. Ezt a ci+-os szabványt kell támogatnia a boxnak,illetve DVB-c szabványt amit venni akarsz.

De! Senki nem fogja tudni garantálni, hogy működik a dolog, illetve nem olcsók ezek az eszközök. Sokkal egyszerűbb és olcsóbb (És jobb) megoldás a UPC által adott box.

Havidíjakat figyelembe véve ugyan ott van. A box és a mediakártya bérleti díja ugyan annyiba kerülnek. Ennek ára 890Ft.

Ami számomra kicsit furcsa, hogy UPC honlapjáról eltűnt a +mediabox lehetősége, így előtte utána kell kérdezni a dolognak. Amennyiben valóban kivezették, akkor drágább a box, mint a kártya, mert 1550 Ft-ba kerül.

(#12281) blakey válasza canniball (#12278) üzenetére


blakey
titán

Arról nem beszélve, hogy mondjuk talál egyet, ahhoz kelleni fog egy kártya is ami többe fog kerülni mint a + box amit a upc-től kérne, pénzügyileg rosszabbul jár mivel a + box-ot meg kellett vennie. Esetleg ha vesz egy DVB-C képes Blu-ray recorder-t akkor jobban járhat mivel azt ki is használja és még rögzíteni is tudna de a kártya díját nem ússza meg. mindenképp + költség a saját box használata.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12282) kenyerr


kenyerr
tag

Kösz a válaszokat, igen annyi infóra volt végülis szükségem, hogy upc-nél kártyás téma van, azt hittem, hogy nem kell semmiféle kártya hozzá. Viszont így felejtős a dolog. Egyébként ajándékba akartam volna, azért nem játszik a havi díjas megoldás. Köszönöm!

(#12283) szabogabor10 válasza kungzi (#12279) üzenetére


szabogabor10
veterán

Meg tudom erősíteni. :) Szabályosan ünnepeltem, mikor pontban éjfélkor megjelent a Digi Sport 1/2 HD is. :D
Kicsit furcsa azért, hogy előbb lett Sport 2 HD a Tarrnál, mint a UPC-nél. Nem gondoltam volna.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#12284) Mate válasza szabogabor10 (#12283) üzenetére


Mate
nagyúr

Ennek igen egyszerű oka van. Már nincs köze UPC-nek a sport TV-hez. Régen közös anya volt, így adta magát a dolog.

(#12285) pjen válasza blakey (#12281) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg ha vesz egy DVB-C képes Blu-ray recorder-t akkor jobban járhat mivel azt ki is használja és még rögzíteni is tudna de a kártya díját nem ússza meg. mindenképp + költség a saját box használata.Szia.Ismered ezt a rendszert?Van nekem Samu BD 8300 blu ray rekorderem a hátulján ott a kártya hely,ha kérnék hozzá UPC kártyát tudnék vele felvenni,tehát nem kéne a box. :R

(#12286) Mate válasza pjen (#12285) üzenetére


Mate
nagyúr

Elvileg mennie kell, de legegyszerűbb, ha rendelsz hűség nélkül egy kártyát és kipróbálod.

(#12287) blakey válasza pjen (#12285) üzenetére


blakey
titán

Próbáld ki, ha támogatja CI+-t akkor minden további nélkül működne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12288) pjen válasza blakey (#12287) üzenetére


pjen
félisten

Most már csak egy karihoz kell jutnom próba képen. :)Még valami,ha ismered a készüléket,esetleg?Van benne wifi és dlna,de csak a samu saját dolgai jönnek,nem tudod hogy lehet teljes netet varázsolni rá? :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#12289) ilias válasza glaci (#12264) üzenetére


ilias
tag

Nos, találtam itthon egy UPC-s hármas osztót, 1x3.5 dB és 2x7.5dB. Ezzel így változtak meg a paraméterek, de még vadászok egy jó 2x3.5dB-esre.

(#12290) forrest85 válasza ilias (#12289) üzenetére


forrest85
senior tag

Ezek egészséges értékek.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#12291) Mate válasza kungzi (#12279) üzenetére


Mate
nagyúr

"Sajnos legútóbbi jelzésünk óta még nincs új információ. Ha bővül a kínálat a Sport 2 HD-vel, mindenképpen jelezni fogjuk ügyfeleink felé."
Köszönjük megkeresését. :(

[ Szerkesztve ]

(#12292) glaci válasza ilias (#12289) üzenetére


glaci
őstag

Látod, mondtam, hogy az az osztó kuka!
Így már sokkal jobb! (Még nem tökéletes, de már megfelelő.)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#12293) ilias válasza glaci (#12292) üzenetére


ilias
tag

Mertem én vitatkozni? ;)
Ma két boltban voltam. Az egyikben a Teletronikot istenítették, a másikban pedig egy felirat és adat nélküli tuti cuccost...
Kemény terep.

(#12294) Mate válasza ilias (#12293) üzenetére


Mate
nagyúr

Kérj UPC-től egyet. Akkor garantáltan jó minőségű lesz.

(#12295) ilias válasza Mate (#12294) üzenetére


ilias
tag

nem jön szerelő, futár hozza a modemet.

(#12296) Mate válasza ilias (#12295) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem azt mondtam, hogy hívj szerelőt, hanem, hogy kérd meg a UPC-t, hogy küldjön egyet.

De amúgy ha futár viszi a modemet lesz a csomagban telefonkábel, 2-es osztó, műanyag villáskulcs, 2 koax kábel.

(#12297) glaci válasza Mate (#12296) üzenetére


glaci
őstag

Wow!
Én, amikor kb. fél éve sávszélt növeletem és küldtek új modemet, nem volt a dobozban a modemen kívül semmi! Azóta ennyit fejlődtek? Besz@rás! (Bár persze ez a normális!)

Szerk.:
Hozzáteszem én már ennek is örültem. Annó amikor az előfizetőjük lettem még nem volt szereld magad! Hiába bizonygattam, hogy csak adják a modemet, meg tudom én magamnak csinálni. Azt mondták nem lehet. Majdnem egy hétig kellett várnom, mire végre egész délután várhattam a szerelőt. Aztán amikor végre megjött, beszéltem vele egy keveset, odaadta a cuccokat én aláírtam és végre szerelhettem magamnak. :D

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#12298) Mate válasza glaci (#12297) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekem kb. 2 éve és 1 éve küldtek modemet. Mind a kétszer egy rohadt nagy dobozban jött, egy alap kábelező szettel.

(#12299) ilias válasza Mate (#12296) üzenetére


ilias
tag

Nem tudtam, hogy van ilyen opció.
A futár egy modemet, egy hálózati adaptert és egy vissza posta dobozt fog hozni a régi modemhez. Legalábbis ezt mondta nekem a néni a telefonban.

(#12300) igenvagynem


igenvagynem
csendes tag

Hello!

egy kérdésem lenne
albérletben laktam UPC-t köttettem, mennem kell az albérletből ahová költözöm nincs UPC, hűség még viszont van..hogy tudom lemondani, hogy nem verjen rám az UPC kötbért, mert azt mondták máshogy nem tudom lemondani csak ha kifizetem az eddigi kedvezményeket ... stb.stb., majd 40eFt
köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.