Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12401) Armahun válasza Fail3D! (#12384) üzenetére


Armahun
addikt

És a mobilszámodat szerződéskötéskor?

Előbb járt a nyergem mint a lovam.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#12402) Willie válasza Willie (#12393) üzenetére


Willie
őstag

Még most sem jó, valami ötlet?

(#12403) Mate


Mate
nagyúr

Nagyon elszálltak a jelszintjeim.... Sajnos kénytelen leszek UPC szerelőt hívatni, mert nem hiába rakok be még egy osztót, vagy kötöm át, max. elmegy szintre tudom belőni....

(#12404) kabelmania27 válasza Willie (#12402) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg a modem jelszintet a 192.168.100.1 címen.
mate3553: Jelentsd be aztán állítanak az erősítőn, két osztó után is 50alatt kellene lenni az adásinak.

[ Szerkesztve ]

(#12405) Fail3D!


Fail3D!
addikt

Mitortent a upc vel amugy masfel honapja annyi hiba van mint maskor evekig... Bar csak lenne itt digi. gondolkozas nelkul valtanek...

(#12406) Willie válasza kabelmania27 (#12404) üzenetére


Willie
őstag

Telefonról tudom csak írni:
Channel1: power level:8.6 dBmV, signal to noise ratio: 41.8 dB
Az összes többi nulla.

(#12407) kabelmania27 válasza Willie (#12406) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincs feltöltési freki?

(#12408) Willie válasza kabelmania27 (#12407) üzenetére


Willie
őstag

Nincsen, csak ennyi van. Lassan 5 órája halott a szolgáltatás.

(#12409) kabelmania27 válasza Willie (#12408) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Próbáld meg hogy a bejövő kábelre kötöd osztó nélkül a modemet.

(#12410) Willie válasza kabelmania27 (#12409) üzenetére


Willie
őstag

Azt sajnos nem tudom, mivel a szekrény háta mögött jön be a kábel a lakásba , a szekrényt pedig nem olyan egyszerű kimozdítani a helyéről.

(#12411) kabelmania27 válasza Willie (#12410) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értem, igen emlékszem korábban linkeltél képet, a második leágazó tapjában volt a modem, de arra már nem emlékszem hogy hatos vagy nyolcas talán hatos, valamelyik médiabox-on kellene megnézned hogy mennyi az adási szint, menü 1789 utána le gombok.

(#12412) Mate válasza Fail3D! (#12405) üzenetére


Mate
nagyúr

240.

(#12413) Willie válasza kabelmania27 (#12411) üzenetére


Willie
őstag

Nem igazán találok olyat, hogy adási szint.

(#12414) kabelmania27 válasza Willie (#12413) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Feltöltési erősség-et keress, vagy csak próbálj elindítani egy ingyenes filmet.

[ Szerkesztve ]

(#12415) Willie válasza kabelmania27 (#12414) üzenetére


Willie
őstag

Közben talán helyreállt a rendszer - most jónak tűnik a net.
Ezt mértem:

(#12416) kabelmania27 válasza Willie (#12415) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek.

(#12417) Willie válasza kabelmania27 (#12416) üzenetére


Willie
őstag

Akkor jó, köszönöm a segítségedet! :) Esetleg hol lehet érdeklődni az üzemzavarok okáról? A UPC honlapján tartanak erről valami nyilvántartást?

(#12418) kabelmania27 válasza Willie (#12417) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincs mit, karbantartási időpontok vannak kiírva ettől független érdeklődhetsz.

(#12419) PioDVD


PioDVD
senior tag

Nem tudja valaki a digitális tv technikai specifikációját?
Gondolok a hdmi-n kiadott jelre. Az sd valószínűleg 720x576, de a frekvencia lehet 25 és 30 is. A hd még bonyolultabb, a felbontás ott is adott (1950x1080, ha full hd), de a frekvencia lehet 25, 30, 60i, 60p...

Ami még kellene, hogy van-e rajta hdcp.

(#12420) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

upc mobilnethez ki adja a hálózatot? mert a weboldaluk szerint jobb a térerő mint a vodánál, T-nél 3g-n
megvan a voda a nyerő, de hogy lehet térkép szerint a lakhelyemen jobb upc mobilnet térerő mint a voda honlapján? extra erősítő antenna?

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#12421) ilias válasza dellfanboy (#12420) üzenetére


ilias
tag

Talán frissebb a térképük. Meg jobban néz ki. :)

(#12422) Sanya válasza PioDVD (#12419) üzenetére


Sanya
nagyúr

[link]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12423) PioDVD válasza Sanya (#12422) üzenetére


PioDVD
senior tag

De jó, hogy elnyelte a választ a fórum:

Röviden: ez az elmélet és nagyjából tiszta. Viszont engem a konkrét upc-megoldás érdekelne, hogy full hd-n belül mit adnak.(Interlaced/progressiv, hány hz és - az előbb kifelejtettem - mekkora bitráta.)

Capture kártyát vennék és ehhez tudni kellene ezeket, mert 60-70 $-tól indul, ha úgysincs max. minőségű adás, akkor elég, ha viszont profi a upc, akkor esetleg érdemesebb 2x annyiba kerülő kártyát venni.

A védelem meg azért érdekes, mert ha van a upc-nél, akkor még egy kártya kell.

Azért köszönöm a választ!

(#12424) -=RelakS=- válasza PioDVD (#12423) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Erről majd beszámolhatnál, mert ha tudnám a HD adást közvetlenül a pc-n nézni, az jó volna

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#12425) PioDVD válasza -=RelakS=- (#12424) üzenetére


PioDVD
senior tag

Lehet, félreérthető voltam.
A set top box így is kell, amit én speciel rühellek a fogyasztása miatt, de ez van...
Ami elvileg működik, hogy a box-ot hdmi kábellel összekötöd a géppel és van adás a monitoron. Eddig ez biztosan megy, az egyetlen kérdés, hogy van-e védelem, mert akkor kell még valami.

Innen okosodtam:
http://originaltrilogy.com/forum/topic.cfm/How-to-capture-HDCP-encrypted-HDMI-sources-Vudu-Netflix-Directv-Virgin-Media-etc/topic/15179/

Csak nagyjából tudtam lefordítani, ha minden igaz, többféle kártya van ugyanolyan néven és nem egyforma a minőségük.

Egyébként avermedia márkájú kütyü is van, de az nemigen boldogul a hdcp-vel.

(#12426) Uthenger válasza dellfanboy (#12420) üzenetére


Uthenger
aktív tag

ha megnézed az oldal forrását, akkor ott a lényeg.
a térképhez tartozó link:
http://mapinfo.vodafone.hu/mx2013/?nearest_shop=off&shop_search=off&poi=off

lehet a voda ezt sűrűbben frissíti mint a saját publikusát? :)
egyébként a 3G-ről illik azt tudni, hogy a szektorok mérete az dinamikusan változik annak függvényében, hogy mennyire terhelt az adott cella. Ha elkezdik sokan használni egyidőben (pl. focimeccs, tüntetés stb...) akkor szépen összemegy a cella, és lehet hogy nem lesz normális lefedettség

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#12427) -=RelakS=- válasza PioDVD (#12425) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem értettelek félre.
Set top box, hdmi elosztó, egyik kanóc a tv-be, másik a pc-be, vagy elosztó nélkül simán a pc-be

Évek óta a gépen nézek tv-t (tuner kártya), viszont a box miatt ezt már gyakorlatilag nem tudom megtenni, mert csak svideo (vagy composit) kábellel tudom összekötni a kettőt, az meg nem pont HD. Még az SD adások is jobban mutatnak a tv-n, mint ezzel a megoldással a pc-n :(

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#12428) canniball válasza PioDVD (#12423) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem lenne egyszerűbb a boxot közvetlenül a monitorra kötni? Az biztosan működik...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12429) PioDVD válasza -=RelakS=- (#12427) üzenetére


PioDVD
senior tag

Akkor adott a feladat, elemezd, amit belinkeltem. :)

Újból megnézve, igazából nem világos nekem ez:
* The HDCP-Ignoring Method: Any active (powered) HDMI splitter ($18) + Timeleak HD72A ($66)
* The HDCP Stripper Method: "ViewHD 2 Port 1x2 Powered HDMI Mini Splitter for 1080P & 3D" ($23) + any HDMI capture device ($???, preferably capable of lossless capture)

Rákeresve, mind a kettő annyit tesz, hogy szétosztja a jelet. Az meg nem a kepcsör része. Persze lehet, hogy félreértem, de arra jutottam, hogy az mégsem kellene.

(#12430) Mate válasza -=RelakS=- (#12427) üzenetére


Mate
nagyúr

Ilyesmit keresel?

PioDVD: Canniball megoldása miért nem jó? Minek bevonni a gépet a történetbe, mikor anélkül is meg lehet valósítani?

[ Szerkesztve ]

(#12431) PioDVD válasza Mate (#12430) üzenetére


PioDVD
senior tag

Nem ilyet keres, mert nem akarja kivenni a kártyát a box-ból/tv-ből. Legalábbis szerintem.

Ha megírod, hogy kell ezen a fórumon keresni, akkor megnézem, mit talált ki. Az index fóruma sem egy hűdefasza, de ott legalább meg tudom nézni egy felhasználó hsz-ait. Itt meg nem - vagy nem találom. Egy hsz-t találtam tőle, akkor csak kábelről kérdezett.

(#12432) Mate válasza PioDVD (#12431) üzenetére


Mate
nagyúr

Fent az oldal tetején jobb oldalt van a keresés.ű

Amúgy ezt írta:

"Évek óta a gépen nézek tv-t (tuner kártya), viszont a box miatt ezt már gyakorlatilag nem tudom megtenni, mert csak svideo (vagy composit) kábellel "

Ebből jutottam arra a következtetésre, hogy most is tunerrel akarna tv-t nézni, csak nem tud.

[ Szerkesztve ]

(#12433) PioDVD válasza Mate (#12432) üzenetére


PioDVD
senior tag

Ha tovább nézed, a minőséggel van probléma. Márpedig a digi-analóg-digi sokat ront. Ezért szeretné a hdmi-t bevinni a gépbe -> monitorra.

Keresőt megnézem megint, nem találtam személyre keresést.

(#12434) PioDVD válasza Mate (#12432) üzenetére


PioDVD
senior tag

A kereső megvan.
De nem találom a megoldását, amire gondolsz.

(#12435) canniball válasza PioDVD (#12433) üzenetére


canniball
nagyúr

"...gépbe -> monitorra."
Ennek még mindig nem látom értelmét...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12436) PioDVD válasza canniball (#12435) üzenetére


PioDVD
senior tag

Bocs, valahogy teljesen kimaradt ez a hsz.

Bár nem rólam van szó, amiért nem ezt az utat járja - szerintem:
Nincs 2 bemenete a monitorának.
Csak egy ablakban akarja nézni, miközben mást csinál. Hiszen ha csak tv-t akarna nézni, akkor a tv-t is bekapcsolhatná. Esetleg fel is akar venni időnként.

Amiért nálam nem megoldás, hogy én felvenni akarom, a lehető legjobb minőségben, az meg az, ha a digitális adást közvetlenül rögzítem.

(#12437) canniball válasza PioDVD (#12436) üzenetére


canniball
nagyúr

Vagy úgy! Azt hittem csak nézni akarod.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12438) gduck válasza PioDVD (#12425) üzenetére


gduck
addikt

Köszi a linket, a cikk szerint ViewHD 2 HDMI Splitter "leveszi" a HDCP védelmet? Erre kíváncsi lennék, mert eddig biztosra csak a HDFuryt írták, ami viszont méregdrága :(

[ Szerkesztve ]

(#12439) PioDVD válasza canniball (#12437) üzenetére


PioDVD
senior tag

Nem, én néha gyereknek mesét felvenni.

Megy persze analóg módon, de ha már itt a "jó minőség"...

(#12440) facan válasza PioDVD (#12419) üzenetére


facan
tag

Médiakártya van a tévében, a HD adásokra azt írja, hogy 1080i 50Hz. Gondolom ugyanennek kell kijönnie a médiaboxból is.....

(#12441) -=RelakS=- válasza PioDVD (#12431) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

ja, valóban nem :)

A box képét nézném ablakban, de a foshnál valamivel jobb minőségben

Meg az sem árt, ha véletlenül kedvem szottyan valamiért pár pillanatra full screen-be tenni, akkor ne a tv-vel kelljen bajlódni, hanem duplakatt az ablakon, és fullscreen. Most viszont ez pixelháborút is magával von

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#12442) PioDVD válasza gduck (#12438) üzenetére


PioDVD
senior tag

Én valami olyasmit olvastam, hogy idén év elején feltörték a védelmet, akkor meg éppen ideje, hogy kicsi sárgák előálljanak a kártyával. Neves, nyugati cégek nyilván nem fognak ilyet kiadni.

Persze itt jönne a kérdésem, hogy a upc-nél egyáltalán van-e ilyen?

(#12443) Mate válasza -=RelakS=- (#12441) üzenetére


Mate
nagyúr

Most akkor mi lenne a legjobb?

HDMI kimenet vagy tv-n nézni?

(#12444) PioDVD válasza facan (#12440) üzenetére


PioDVD
senior tag

Kösz, akkor elég lenne a legolcsóbb is. Gyanús volt, hogy 1080p/30 inkább csak lemeznél lehet, tv-adásnál nem nyomnak akkora bitrátát.

Maradt a védelem kérdése.

(#12445) PioDVD válasza Mate (#12443) üzenetére


PioDVD
senior tag

TV-adást nézni számítógép monitorán, ablakban, jó minőségben, érdekesebb jelenetnél átváltani teljes képernyőre, aztán vissza kis ablakba és dolgozni tovább.

(#12446) PioDVD válasza gduck (#12438) üzenetére


PioDVD
senior tag

Az a baj, hogy nem tudok angolul, a translate-tel etettem meg, az meg úgy nem az igazi. Nem értem pl., miért 2 féle módszerről ír, mikor mindkettőnél splittert ír a kettőspont után. A második verzióban nem ír konkrét rögzítőt.

Aztán volt valami olyan is, hogy a fentebb említett csíkozódás előfordulhat. De nem vagyok biztos a jó fordításban, meg nem is rémlik, hogy fentebb írt volna ilyet...

Egy angolul tudó kellene, aki halálbiztosan megértené, megy vagy sem.

(#12447) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudjátok, hogy Nyíregyházán analóg kábelen hol jön az m3? Jön egyáltalán vagy csak digitális csomagban?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#12448) SteveL válasza Vladi (#12447) üzenetére


SteveL
aktív tag

Nincs analógon. Pedig ha valaminek, akkor az M3-nak analógon (is) kellene jönnie a célközönség, és a archív anyagok miatt. Vagy talán HD-ra számítanak? :( Nem nagyon agyalnak a kábeltársaságoknál...

[ Szerkesztve ]

(#12449) Vladi válasza SteveL (#12448) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Hát ezt sajnálom. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#12450) Gubek-Einste válasza SteveL (#12448) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Be kellene már fejezni ezt az analógos mániát, csak digitálisba szabad már új csatornát berakni. Az analógot csökkenteni kellene nagyon gyorsan, pl az 5,5 éve nem értékesített Silver-t ideje lenne már törölni, mondjuk 1-2 hónapon belül de a Bronz csatornát is kellene ritkítani kb a felére fél éven belül és akkor lenne a hely az új digitálisoknak.
A UPC-nek most legalább volt esze és csak digitálisba tette bele az M3-at.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.