Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) urbanjozsi válasza -=RelakS=- (#13550) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Értem! Köszi :R

(#13552) Genius007


Genius007
őstag

Sziasztok!

Eddig net + tel + tv kombóm volt a upc-től, lejárt az egy éves hűségem, és gondoltam csomagot váltok, mert bár esetleg egy kicsivel többért dupla akkora netem lehet, akkor miért is ne.
Eddig 7300,-at fizettem (analóg dolgok), gondoltam beruházok a gold csomagra (digitál tv ~80 csatorna), +1600ft és a netem is 60mb helyett 120mb lehet, arról nem is beszélve, hogy 2hónapig csak 5990 és 240mb net társul hozzá. Igenám, gondoltam én!

Amikor a upc ügyintézővel beszéltem személyesen, és aláírtuk a szerződést, akkor 3x is rákérdeztem arra, hogy: "Ha jól értem, akkor 2hónapig 5990 és a netem is 240mbit igaz?" - "Igen!"

No ez szép és jó aláírtam ahogy illik, aztán boldogan távoztam, mondta hogy 4nap múlva jönnek az árnyék technikusok a lépcsőházba, onnantól kezdve lesz a tv-m is használható a set top box-al, és a netem is változik. Igazából minden változott, csak a netem nem lett 240mbit, csak 120.
Gondoltam én félre értettem valamit, megnéztem a szórólapot, mert valahogy sejtettem, hogy "én basztam el" és látom, hogy a 240es net 2hónapig csak az új előfizetőknek jár, hmm ...

Elégedett vagyok a 120mbittel is, félre értés ne essék, de ha a csaj azt mondta 2hónapig 240mbit, akkor legyen már annyi, főleg mert az miatt is kötöttem javarészt a nagyobb csomagot.

Ez ügyben érdemes valamit tenni? Reklamálni, stb? Mert bár felvétel van róla, de ilyen esetben tesznek is valamit a upc-nél? Esetleg megadják a 240mbit-et ... ? Vagy szarjam le? :U

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#13553) canniball válasza Genius007 (#13552) üzenetére


canniball
nagyúr

Ahogy mondod: sajna csak az új előfizetőknek járnak a bónuszok. Azért ha felvétel van róla megpróbálhatsz reklamálni, pénzbe nem kerül, csak ne nagyon éld bele magad...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13554) Mate válasza Genius007 (#13552) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekem megadták.

Reklamálj, hisz ha megígérték akkor kutya kötelességük vagy megadni, vagy lemondhatod a szerződést. Nekik előbbi a jobb, ahogy neked is, így valószínűleg megkapod.

(#13555) facan válasza Genius007 (#13552) üzenetére


facan
tag

Nekem is megadták annó, bár ehhez nagyjából félóra kellett :)
Először még kötötte az ebet a karóhoz a kislyány hogy ez csak új előfizetőknek jár, mivel most ez akciós és egyebek...
Utána pedig (miután kétszer is "beszélt a felettesével") arra való tekintettel hogy régi előfizető vagyok megadták ugyanazokat a feltételeket amiket az új előfizetők is kaptak abban az időszakban. Letettem a telót már indult is újra a modem :-)
Sőt abba is belementek, hogy mediacard-dal kapjam változatlanul a HD adásokat mindenféle plusz költség nélkül.
(Én Trio XL-re fizettem elő amúgy, elméletileg ott csak mediabox a választható opció)

A digitális csatik "bekötése" már nem volt ilyen egyszerű, mert szűrő volt fenn az oszlopon (mivel nem volt TV előfizum előtte, csak net és teló), de egy délelőtt plusz oszlopra felmászós délután megoldódott ez is. Egyszerűen átkötötte a bejövő kábelt egy másik portra. Azóta is ott vigyorog fenn a szűrő árván az üvegkábelen lévő elosztó egy portjában... :-)
Az akciós időszak már letelt azóta, így a 240-es netért +2000HUF-ot számláznak havonta.
Teljesen korrekt volt kis számlázási zűrt leszámítva az elején, de a második hónappal azt is tisztázták.

Szóval ne hagyd magad! Alkudozz és próbáld meg elérni hogy beszéljen a felettesével :-)

Szerintem maximálisan megértőek és segítőkészek! Velem legalábbis mindig így jártak el.

(#13556) vashal válasza Genius007 (#13552) üzenetére


vashal
tag

Ezt ecseteltem néhány hozzászolással ezelött.füzess csak aztán pont leszarnak a szolgáltatok.akkor úgy néz ki mégis csak nekem lesz igazam és "szar igy élni" hogy tényleg átbasznak kedves okos forumtárs

(#13557) Jamboo529 válasza -=RelakS=- (#13550) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Vagy ha nem volt úgy beállítva a böngésződ, akkor az "192.168.0.1/logout.asp" címet beírva a böngésződ címsorába kilép a rendszer, és újra be tudsz lépni.

urbanjozsinak ment volna! :)

[ Szerkesztve ]

(#13558) digikábeles válasza facan (#13555) üzenetére


digikábeles
aktív tag

"beszélt a felettesével"
Ez mekkora egy kamu duma... :U

(#13559) blakey válasza Genius007 (#13552) üzenetére


blakey
titán

Csak új előfizetőknek jár a kedvezmény, te nem számítasz annak így nem lesz 240-es neted, ha rámenősebben próbálkozol lehet, hogy szerencsével jársz, de ne éld bele magad.

[ Szerkesztve ]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13560) Genius007


Genius007
őstag

No akkor ma beballagok, egy próbát megér, köszi srácok! :R

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#13561) jerry311 válasza digikábeles (#13558) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nyilván, hiszen amit a szolgáltató mond az csak hazugság lehet. Meg nincs is felettese.

(#13562) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

ez a trash szolgáltató nem szolgáltatott egy baráti 16 órán át, csak ajánlani tudom mindenkinek, lehetőleg 10 év hűséggel kössétek adnak kulcstartót is mellé. :C

/s

(#13563) canniball válasza wjbhbdux (#13562) üzenetére


canniball
nagyúr

Hol szolgáltatnak trash-t? Bár metalcore-nak jobban örülnék, de most trash is jó lenne. :U

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13564) #12928000 válasza wjbhbdux (#13562) üzenetére


#12928000
törölt tag

Ezt énis tapasztaltam, tegnap éjfél előtt ment el és ma délben (amikor keltem :B ) még mindig nem volt. Aztán egy modem-router restart megoldotta a problémát. Nem az első eset hogy órákra elmegy, olyankor szinte mindig beválik a restart, próbáld meg máskor.

(#13565) digikábeles válasza jerry311 (#13561) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Nyilván te tudod jobban, mert ahogy írtad, bennfentes voltál. De az én esetemben is hivatkozott felettesre az ügyintéző.

(#13566) zsoltyy


zsoltyy
tag

Sziasztok.
Csepelen-Belvárosban a panelházakban a UPC saját hálózata van, vagy kisebb szolgáltató felvásárolt hálózata?

(#13567) wjbhbdux válasza #12928000 (#13564) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Nem a modemen múlt, még a közelben lévő ügyfélszolgálati irodájukban se volt net ez idő alatt..

[ Szerkesztve ]

/s

(#13568) jerry311 válasza zsoltyy (#13566) üzenetére


jerry311
nagyúr

Csepelt kb újra kellett kábelezni, amikor jött a DOCSIS, mert a központtól 2 sarokra már nem volt hajlandó online-ba állni egyetlen DOCSIS modem sem. Szóval az aránylag új.

(#13569) zsoltyy válasza jerry311 (#13568) üzenetére


zsoltyy
tag

Köszi a választ!

(#13570) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom,hogy jó helyre írok-e,de ha nem ,akkor elnézést.

A következő problémám lenne:

Van egy digitális dobozom (link),ami egy "százlábú"(link) kábellel van összekötve,a most újonnan vett Samsung TV-vel (link).

Érdemes a TV-t HDMI kábellel összekötni?

Ha a TV van kiválasztva,akkor műkődik a TV-n a műsorújság és az ütemező,de a Külső,azaz a digitálos dobozra van állítva,akkor ez a két menű nem elérhető,miért van ez?

Nem tudom,hogy elég érhető voltam-e. :(

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#13571) kabelmania27 válasza Pikaa (#13570) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Érdemes mert így nem analóg hanem digitális jelet kap a tévé. Ha a tévén scart bemenetet választod ki akkor a tévé tunerje kikapcsol. Van Médiacard?

[ Szerkesztve ]

(#13572) balage25 válasza jerry311 (#13568) üzenetére


balage25
senior tag

A régi STAR TV soros hálózata lett átépítve, ez 10% sincs az eredeti hálózatnak. A 9 ker. József Attila lakótelep, a 17. ker, és Csepel volt a legelső és egyben azóta is legjobban megtervezett hálózata a UPC-nek. A DOCSIS modemek akárhol online-be álltak, ezért biztosan nem újítottak fel semmit Csepelen.

[ Szerkesztve ]

(#13573) balage25 válasza balage25 (#13572) üzenetére


balage25
senior tag

Az utolsó mondat helyesen:
Csepelen a DOCSIS modemek akárhol online-be álltak, ezért ott biztosan nem újítottak fel semmit emiatt.

(#13574) Pikaa válasza kabelmania27 (#13571) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Igen,van. Amugy mennyi egy HDMI kabel?

(#13575) canniball válasza Pikaa (#13574) üzenetére


canniball
nagyúr

Párszáz Ft.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13576) Pikaa válasza canniball (#13575) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Köszi.

(#13577) Pikaa válasza kabelmania27 (#13571) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Bocsi,lehet félre értettelek. Van valami kártya benne,csak nem tudom Mediacard-e? :\

(#13578) kabelmania27 válasza Pikaa (#13577) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Vedd ki a kártyát és nézd meg milyen felirat van ráírva.

[ Szerkesztve ]

(#13579) Pikaa válasza kabelmania27 (#13578) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Tiszta feher kartya upc logoval. Miert kerded amugy?

[ Szerkesztve ]

(#13580) kabelmania27 válasza Pikaa (#13579) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor nálad van médiabox és médiacard is.

(#13581) canniball válasza kabelmania27 (#13580) üzenetére


canniball
nagyúr

Hát nem tudom, ami doboz nálam volt abban nem a modulnak, hanem a kártyának volt nyílás.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13582) kungzi


kungzi
veterán

elvileg van sport2 HD!!! 29-es körzetben, aki lakik keressen már rá a 306-os frekin

ott kell lennie a fix és hatoscsatorna frekijén

(#13583) kabelmania27 válasza kungzi (#13582) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ott lakók gyakrabban olvassák ezt.

(#13584) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Avermedia hd tuner kártyán jön a doboz jele. 720p-ben...
Nem tudom, melyik a nagyobb x@r: a tunerkártya, vagy a HDCP... Utóbbira fogadnék

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13585) kaszaf válasza kungzi (#13582) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Gyöngyösön is megjelent a listában de adás az még nem volt. Éjjel 1 óra körüli állapot azóta nem néztem.

(#13586) pjen válasza Pikaa (#13570) üzenetére


pjen
félisten

Ha HDMI kábellel kötöd össze akkor majd azt kell kiválasztani,a source(bemenet ) menüben.A kártya nélkül nem megy a beltéri,legalábbis nálam. :)

(#13587) Gubek-Einste válasza kungzi (#13582) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Budapesten is megjelent a tévében, box-ban még nem. Van még Viasat Natura/History HD is + 10 kerületi tévé.
A két új HD adó kódolatlan, adás nincs, EPG csak a Viasat Natura/History HD-n, a kerületiekből én csak a sajátot láttom ami kódolatlan de a box-ban az sem jelent még meg.
Jó lenne ha a Viasat Natura/History HD mellé bekerülne a Viasat History és Viasat Nature is mert akkor teljes lenne a Viasat portfólió.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13588) kungzi válasza Gubek-Einste (#13587) üzenetére


kungzi
veterán

Debrecenben még nem jelent meg. Akkor lehet ma már lesz Sport2 HD adásunk? De jó lenne :)

Hétvégén az NFL már azon is HD lenne :D

[ Szerkesztve ]

(#13589) HofiZoli válasza Gubek-Einste (#13587) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Lehet tudni, hogy pontosan hol melyik frekin jelentek meg?

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#13590) Gubek-Einste válasza HofiZoli (#13589) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

és #13588 kungzi

A helyi tévék a 220 MHz-n vannak 64 QAM és 6000 KS/s adatokkal, a Sport2 HD és a Viasat Nature/History HD a 626 MHz normál 256 QAM és 6900 KS/s mellett.
Viasat Nature/History HD "Szolgáltatás nem elérhető" jelzéssel van jelenleg.
Hogy mikortól lehet nézni azt nem tudom, anno a Sundance HD hónapig volt frekvencia alapján kint de nem volt nézhető.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13591) HofiZoli válasza Gubek-Einste (#13590) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Köszi, nálam ott még semmi új nincs, majd figyelem :)

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#13592) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

Internet és játék/videótár karbantartás lesz Monoron 30-án.

(#13593) Gubek-Einste válasza HofiZoli (#13591) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amiket írtam az budapesti adatok.

Ha elérhető lesz a két csatorna akkor várhatóan a Sport2 HD a 154-s, a Viasat Nature/History HD a 221-s vagy 222-s programhelyre kerülnek a box-ban mert ott van neki fent tartott hely.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13594) Pikaa válasza pjen (#13586) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Köszi. Most is kivan választva,de úgy,hogy "Külső". Nem pedig HDMI. Akkor mindenképp érdemes "százlábúról" HDMI kábelre váltani?

(#13595) HofiZoli válasza Gubek-Einste (#13593) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Amiket írtam az budapesti adatok.
Az kell nekem :)

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#13596) canniball válasza Pikaa (#13594) üzenetére


canniball
nagyúr

Mindenképp, a scarton egy butított analóg jel megy, a HDMI-n pedig az eredeti digitális.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13597) pjen válasza Pikaa (#13594) üzenetére


pjen
félisten

igen. :)

(#13598) Pikaa válasza canniball (#13596) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek srácok! :R

És említettem volt azt a menüt,akkor azok is fognak menni? Csatornalista,Műsorújság,Ütemezéskezelő? Vagy azok miért nem mennek?

[ Szerkesztve ]

(#13599) kabelmania27 válasza Pikaa (#13598) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tévében és a boxban is van kártya?

(#13600) Pikaa válasza kabelmania27 (#13599) üzenetére


Pikaa
aktív tag

TV-be hova jár a kártya? :F A boxban van!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.