Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13201) upsyka válasza Gubek-Einste (#13200) üzenetére


upsyka
aktív tag

és fordítva?
egyébként lehet késöbb jól jön a hwg...pl. meggondolja magát és átvált 120as netre,oda meg gigabites router kell,ami nem olcsó,a upc hwg meg ingyen van...késöbb cserélni megint pénzbe kerül

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#13202) devil-k válasza Medve_papa (#13197) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az a nagy probléma, hogy kiragadtok egy részletet a mondókájából és ebből ítélitek meg. Igazából nem is a lényeg érdekel téged sem, csak az, hogy bele tudj valamibe kötni, mint egy igazi troll. TeeJay nem degradált, csak leírta azt, amit mindenki tud szinte, csak nem így fejezi ki magát.

A másik, hogy milyen alapon engedsz meg magadnak ilyen stílust bárkivel szemben is? Talán együtt őriztétek a disznót, vagy mi?

A vidéki életnek és társadalomnak is megvan a maga szépsége és nyomora, de ez vonatkozik a városokra is.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#13203) Ace owner válasza upsyka (#13201) üzenetére


Ace owner
addikt

Kezdjuk azzal hogy mi az a hgw? :))

Galaxy Fold 4

(#13204) Gubek-Einste válasza Ace owner (#13203) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szolgáltató által adott modem-router-telefon adapter kombó eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13205) Ace owner válasza Gubek-Einste (#13204) üzenetére


Ace owner
addikt

Hat itt meg telefonrol jon a net, tv meg valami tanyerrol a haz oldalan :DDD Kosz a segitseget, thome topikban is azt irta valaki hogy szentendrere inkabb upc.

Galaxy Fold 4

(#13206) Ace owner válasza Ace owner (#13205) üzenetére


Ace owner
addikt

Ez a trioxl jonak tunik, minosege milyen a tv adasnak?

Galaxy Fold 4

(#13207) upsyka válasza Ace owner (#13206) üzenetére


upsyka
aktív tag

ha jó a bekötés,osztók,kiváló :)

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#13208) PioDVD válasza Intruder2k5 (#13181) üzenetére


PioDVD
senior tag

Én viszont az 5 e-s falumban ülve is azt mondom, hogy valóban kisebb az igény itt, mint egy (nagy) városban. Nem lenézésből, tapasztalatból.
És nem abból indulok ki, hogy én mit csinálok, mert én bizony töltök becsülettel.

(#13209) PioDVD válasza Snooker (#13193) üzenetére


PioDVD
senior tag

A dsl sajátja, hogy a központtól távolodva egyre kisebb az elérhető sávszélesség. Ezért van, hogy a központban nagyobb sebességet tud adni.

(#13210) Snooker válasza PioDVD (#13209) üzenetére


Snooker
senior tag

aha értem. hát jó lenne ha fejlesztenének valamit...mert ez a 10mbit elég kevés, meg kb pár száz forintér drágábban van a 20 mbites, de itt az már nem működne megfelelően...

(#13211) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!
Nektek nem volt most szar a net?
kikapcsoltam a modemet meg vissza és jó lett,de még ilyet nem csinált....

(#13212) Intruder2k5 válasza soultrapp (#13211) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Itt nem volt gond! Milyen modemed van?

Illetve nézd meg a jelszinteket, mert kabelmania úgyis megkérdezi! :)

[ Szerkesztve ]

(#13213) PioDVD válasza Snooker (#13210) üzenetére


PioDVD
senior tag

A 10 még nem is rossz - vagy 6 éve, mielőtt költöztem és upc-s lettem (némi 33.6-os mobilnet kitérővel...) még csak álom lett volna a 10. :)

Szerintem sok jóra nem számíthatsz... Elvileg központot kellene a közeledbe tenni, az ugye kizárt. Vagy optikát kiépíteni.* Vagy ha fejlődik a technika, akkor van esély. De akkor meg nem biztos, hogy bírná a hálózat a megnövekedett igényeket...

*Annak idején, mint ex-matávos, a matáv-nak kezdtem aláírásgyűjtésbe, hogy a faluvégi 2 új utcába hozzák már el a kábelt. Telefon szinte minden házba kellett volna, net mondjuk a 80%-ába, fax meg 20 %-ba. Nem, mert drága. A upc-nek meg éppen bukott valahol a közelben a terve, a polgármester gyorsan kapcsolt, tárgyalt velük, a upc megegyezett a titász-szal, hogy az oszlopait használnák és 1-2 hónap alatt az egész falut bekábelezte.

Másik faluban betelt a dsl "elosztó", igények sorban álltak, kellett volna új kártya a központba, de annyit sem szántak a fejlesztésre...

(#13214) Ace owner


Ace owner
addikt

meg par kerdes.

meg mindig szarakodik a upc-s net mint multkoraban?
1ev huseggel is lehet kerni a trioxl-t? honlapon nem talaltam infot errol.
3 tv van itthon akkor itt is kell majd fizetni a plusz dobozokert? errol sem nagyon talaltam infot.

Galaxy Fold 4

(#13215) PioDVD válasza soultrapp (#13211) üzenetére


PioDVD
senior tag

Volt pici zökkenő, pl. tmobil oldala nem igazán jött be, indavideó is időnként nehezen érhető el (ez mondjuk nem ritka), de most minden megy. Én nem áramtalanítottam, fórumoztam. :)

(#13216) club1 válasza Ace owner (#13214) üzenetére


club1
veterán

http://www.upc.hu/csomagok/trio/12-honapos/

Ha a 2. és 3. tv-n elég az analóg tv, akkor nem kell. Ha digitális tv-t (boxot vagy mediakártyát) szeretnél az adott tv-ken, azokért kell

[ Szerkesztve ]

(#13217) soultrapp válasza Intruder2k5 (#13212) üzenetére


soultrapp
senior tag

Technikolor tc7200..

Nekem semmi nem jött be.
csak egyszer a prohardver vagy 5perc alatt..

[ Szerkesztve ]

(#13218) upsyka válasza Ace owner (#13214) üzenetére


upsyka
aktív tag

dns probléma néha előfordul,de az csak rövid ideig és ha átállítod a routert más dns-re nem fog gondot okozni,ha upc-nél gáz van a dns-el.igen,1 évre is lehet hűségezni,500-1000 huf-al több,mint a 2 év.ha akarsz minden tv-re digitális adást és hd-t,ankor 3 box/kártya kell,de a xl-nél a területileg maximum analóg tv is megy a kábelen,azt csak bedugod a tv-be

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#13219) kabelmania27 válasza Ace owner (#13196) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Egy évvel is kérheted a csomagot. Kábelezésre érdemes odafigyelni, ha meg lehet oldani célszerű bejövőre tenni egy kettes splittert egyik ág modem másik ág hármas osztó.

[ Szerkesztve ]

(#13220) Intruder2k5 válasza soultrapp (#13217) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Erre már mások is írtak hasonló panaszokat, majd meglátod mennyire lesz ez rendszeres, ha túl sokat csinálja, akkor ütni kel az asztalt a upc-nél, hogy cseréljék ki!

(#13221) kabelmania27 válasza soultrapp (#13217) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

192.168.100.1 címen nézd meg a jelszint értékeket.

(#13222) Ace owner


Ace owner
addikt

Koszonom sracok akkor valszeg upc lesz ezzel az xl-lel. Ez a plusz kabelozas meg a kartyak vagy mik plusz koltseget jelentenek?

Galaxy Fold 4

(#13223) kabelmania27 válasza Ace owner (#13222) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kábelezésért és osztókért nem kell külön fizetni, első médacard/box-nak nincs külön havidíja, másodiknak harmadiknak van, de ha nem kéred sincs gond mert nézheted az analóg adásokat. Jobban jársz ha nem kéred a wifis opciót hanem saját routert használsz ha kell wifi.

[ Szerkesztve ]

(#13224) upsyka válasza Ace owner (#13222) üzenetére


upsyka
aktív tag

szerintem kábeleztesd be a régi helyére a upc-t,mert ha túl régiek/rossz minőségűek a mostaniak és miután elment a szerelő rossz lesz a kép/net a régi kábelek miatt,utána már fizetős az újabb kiszállás-javítás...

azt azért érdemes mondani neki -szetintem annyira nem ért hozzá-,hogy akkor gbites router kell,ami 10+ ezer...

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#13225) kabelmania27 válasza upsyka (#13224) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

igen jó hogy eszembe juttattad
Ace owner: Ha max három gépre kell net és nem kell wifi akkor gigabites switch a legolcsóbb megoldás, ha szükséged van wifire hosszú távon jól jársz ha beruházol egy komolyabb routerre.

[ Szerkesztve ]

(#13226) Ace owner


Ace owner
addikt

Wifi az kellene, most a regi netre kineztem egy asus routert, nem tudom hogy a 120-as nettel meg-e birkozik. Amit ok adnak router az szar?
Az analog miben ter el a digitalistol? A plusz dobozok mennyit kostalnak havonta?

Galaxy Fold 4

(#13227) kabelmania27 válasza Ace owner (#13226) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha leírod a router tipusát meg lehet mondani hogy átviszi-e, az a lényeg hogy gigabites legyen a wan port és tudja a 300Mb-es N wifit.
A szolgáltatós routerek gyengébb hatótávolsággal rendelkeznek és több probléma van velük, egyszerűbb ha saját eszközt használsz. Analóg annyival tér el, hogy nem kell box, annyi tévén nézed amennyin szeretnéd. Plusz dobozok díja függ hogy sd hd vagy rögzítős készüléket kérsz.

[ Szerkesztve ]

(#13228) Ace owner válasza kabelmania27 (#13227) üzenetére


Ace owner
addikt

asus n10u
de analog az csak egy kabel, akkor nincs musorujsag, tekerem ideoda, meg felvetel. Ha nem dobja meg nagyon a havidijat akkor lehet doboz, 1hd meg 2sd.

Galaxy Fold 4

(#13229) kabelmania27 válasza Ace owner (#13228) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

webshop.upc.hu oldalon írd be a címet, wifi opciót ne jelöld be, válaszd ki amit szeretnél, jelöld be hogy mikor szeretnéd a bekötést pipáld be hogy kábelezés szükséges. Szerintem másik routert vegyél ennek csak 10/100-as a wan portja.
Ebben a routeres topicban kérdezz rá. Sajnos 10ezerFt felett van egy jó gigabites router, de megéri.

[ Szerkesztve ]

(#13230) Ace owner válasza kabelmania27 (#13229) üzenetére


Ace owner
addikt

igen ezt is ott ajanlottak csak akkor meg nem volt tervben a netvaltas. koszi a segitseget.

Galaxy Fold 4

(#13231) kabelmania27 válasza Ace owner (#13230) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit, pl ez megfelelő, az a lényeg ne a múltat vedd meg hanem a jövőt:)

(#13232) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#13231) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az nem lesz megfelelő, mert a 3500.asnak szintén csak 100-as portjai vannak, a WDR3600 ami Gbit-es!

(#13233) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#13232) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Oké,köszi a javítást, igen ezt a típust kerestem de nem találtam.
Ace owner: Helyesbítek ez pl megfelelő

[ Szerkesztve ]

(#13234) Ace owner válasza kabelmania27 (#13233) üzenetére


Ace owner
addikt

amit adnak az nem ingyen van? darabig az is jo lenne.

Galaxy Fold 4

(#13235) kabelmania27 válasza Ace owner (#13234) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

De, csak előfordul hogy hamar elromlik...

(#13236) kabelmania27 válasza Ace owner (#13234) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ettől független van akinél jól működik ha nem tudsz drága router venni kérj wifi opciót max később kérsz másik modemet.

(#13238) upsyka válasza Ace owner (#13234) üzenetére


upsyka
aktív tag

ezt írtam már a legelején :)
hidd el,semmi baj vele,én egy 110nm-es házba használom úgy,hogy a ház egyik sarkában van a hwg,de a ház ellentétes sarkában is megvan a stabil 10mbit fel/le :) és ezt nem is n-es készülékkel mértem....
és csak nagyon kis %ban van vele gond,de cserélik,ha hibás....

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#13239) Intruder2k5 válasza devil-k (#13202) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Véleményem szerint meg igenis degradált, vagy Te minek tarod azt, amikor kerek-perec általánosítva leírja, hogy a vidékiek többsége technológiai analfabéta, és a többi hasonló kijelentését? Szerintem ez nem régióhoz kötött, Budapesten is van legalább annyi ilyen preferenciával bíró ember, mint vidéken, és ez fordítva is igaz, vagyis vidéken is éppen úgy vannak nagyobb tudású, nagyobb intelligenciájú, és szélesebb látó és érdeklődési körű emberek, mint Budapesten! Ez egyáltalán nem lakóhelyhez kötött! Attól, hogy valaki beköltözik a fővárosba, még nem lesz több az IQ-ja, esetleg csak néha az egója! De ha csak azt mondom, hogy nagyon sok Budapesten dolgozó, magas iskolai (esetleg műszaki, informatikai) végzettségű, magas kvalitású, értelmiségi ember is él vidéken, akkor Ők is technológiai analfabéták? Ezzel együtt szerintem mindenkinek tartózkodnia kellene az olyan hozzászólásoktól, akár egyben, akár részleteiben tekintve azt, hogy azzal másokat megbántson, és aki nem képes olyan módon megfogalmazni a mondandóját, hogy azzal másokat ne sértsen meg, az csak igazán a "vidéki", a szó "legnemesebb" értelmében!

Ezzel részemről a téma lezárva!

[ Szerkesztve ]

(#13240) upsyka válasza Intruder2k5 (#13239) üzenetére


upsyka
aktív tag

+1

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#13241) upsyka válasza Clavo (#13162) üzenetére


upsyka
aktív tag

egyébként meg lehet változtatni ezeket,az általános fül helyi hálózat opciónál...

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#13242) PioDVD válasza Intruder2k5 (#13239) üzenetére


PioDVD
senior tag

Ex-nagyvárosi, jelenleg vidékiként én azt látom, hogy bizony igaz az állítása - persze kereshetünk olyat, hogy agglomerációs falu vs. nyócker és meg is van a cáfolat, de ez sarkított.

Vidéken, főleg az idősebbek, marhára lesz.rják a számítógépet, internetet. Apósom, pedig nem buta, pl. nem használta a digitális földfelszíni kütyüjét, akármilyen szar is volt az analóg képe. Miután lekapcsolták, azóta hajlandó használni, de csak 3 csatornát néz, 4-esre már nem kapcsol, mert "nem szoktunk mi, elég az első 3". Ennyire érdekli őket.

De ez nem degradálás, azon is kár lenne megsértődni, ha az apósom azt mondja, a kákabelű városiak asse tuggyák, hogy kell felnevelni a disznót, csirkét, nyulat és hogy kell levágni, feldolgozni. Valóban nem tudjuk, még ha van is olyan városi, aki tudja. Egyszerűen hol kinek mi a fontos, miben nőtt fel.

Szóval és röviden, szerintem nem akarta leszólni a falusiakat.

(#13243) Medve_papa válasza PioDVD (#13242) üzenetére


Medve_papa
csendes tag

Látod te is egy példát ragadsz ki a vidékiekből, az apósodat, és vele érvelsz, holott a vidék nem csak belőle áll, és a probléma itt pont az általánosítás volt! Ilyen alapon én is mondhatnék pár olyan sötét pesti illetőt, akinek a negro világít a szájába! Akkor a pestiek is sötétek? Látom te nem érted meg a lényeget!

[ Szerkesztve ]

Soha nem mondd, hogy soha! - Jockey Ewing

(#13244) Intruder2k5 válasza Medve_papa (#13243) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ne ragozzuk ezt már tovább, aki nem akarja, az úgysem érti meg!

The End!

(#13245) mrhyper válasza Medve_papa (#13243) üzenetére


mrhyper
csendes tag

3 hétig éltem Kübekházán..eléggé kis falu, de pénzes falu! Hiper modern iskola, óvoda, tényleg van pénz rendesen!
DE!
Az emberek olyan tájékozatlanok, hogy nem hinnéd el!
Nekik nem a net a lényeg, hanem hogy legyen termés a az állatoknak, legyen hitel a kocsmában, és tudják nézni a BK-t a tv-ben..ebben ki is merül az igény, és ez nem egy általánosítás, ez tény. Pedig csak 20km-re van Szegedtől!

A lényeg, hogy minden agglomerációt a saját igénye szerint kell kezelni, és nincs is ezzel baj..

Pesten meg több a "sötét" ? :D
Ez jó hülye példa volt, ahol élnek 2,2 millióan, ott egyértelműen több, mint egy 10k-s településen...

(#13246) devil-k válasza Intruder2k5 (#13244) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jogos. Ez már totálisan OFF. S nemhogy a UPC-hez és a topichoz nincs köze, hanem már szociológiai kutatásokat és egyebeket pedzeget...

- mozi bolondéria -

(#13247) LazaPasi


LazaPasi
tag

Sziasztok srácok segítsetek már nekem!
120 megabites a netem,de csak 30-40 megabitet mérek speedtesten.
Van erre valami megoldás?
Modemem típusa: Thomson TCM470

Lehet állítani az Initial DS frequencyt és az Upstream Channel ID-t is!
Reset után az előbbi 506000000 a második pedig 1-en áll!
Lehet ezzel szórakozni,hogy gyorsabb legyen a netem?
Nekem ez kínai!
Előre is köszi a válaszokat!

(#13248) poli27 válasza LazaPasi (#13247) üzenetére


poli27
veterán

Azzal nem,max eléred hogy nem lesz neted :D
De nem írtad hogy méred wifivel router mögött, kábellel router mögött,csak a modembe vagy bedugva, ezeket tudni kell hozzá!

(#13249) LazaPasi válasza poli27 (#13248) üzenetére


LazaPasi
tag

Modembe vagyok bedugva közvetlenül.

(#13250) xido


xido
csendes tag

"Sziasztok!

Következő a probléma otthoni upc hálózattal...modem rendesen működik,minden led világít,kapcsolatjelző is flottul megy..mégse tölt be egy oldalt se...néha a fejléc bevillan,de semmi más..és ez már legalább 2 napja..
Unalmamban ma újra is telepítettem a gépet..továbbra is kapcsolat oké..betöltés semmi...

Érdekesség hozzá..hogy a settop boxon át is érdekesen viselkednek a csatornák,van ami nem is óhajt bejönni..tévén át viszont igen..."

"Nézd meg a modem jelszintet a 192.168.100.1 címen, médiaboxon pedig nézd meg a jelszintet menü 1789 sokszor le kiírja majd az értékeket utána mégegyszer le gomb, kilépés back."

Nos ezt tegnap írtam ide és kaptam ezt a választ..éjjel otthon továbbra is semmi..beírtam a címet,ami nekem teljesen kínai,lévén csak alap felhasználói tudásom van...szóval nyomkodtam neki reset defaultot..reset modemet..elvoltam vele :)..eredmény nagy semmi..1-2 külföldi oldal 56kbs modemes sebességgel megjelent..
éjjelre ki is húztam mindent...aztán ma kora délután bekapcsolván a gépet minden megy csodák csodájára..
net is,letöltési sebesség is..remélem mire éjjelre hazamegyek,még mindig menni fog...

mi történhetett?..valami több napos szolgáltatói bütykölés?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.