Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12451) canniball válasza Gubek-Einste (#12450) üzenetére


canniball
nagyúr

És tegyük hozzá, hogy ezzel egy időben bizonyos csomago(ka)t kódolatlanná kéne tenni, valamint akinek szüksége van rá ingyen rendelkezésére bocsátani az elkerülhetetlen boxot. És aki eddig analógot nézett még így is lehet hogy rosszabbul járna... :U

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12452) Vladi válasza Gubek-Einste (#12450) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jah persze. fater meg vegyen set-top boxot, vagy új tévét. Költsön, tanulja meg. Nem. :N

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#12453) Uthenger válasza Vladi (#12452) üzenetére


Uthenger
aktív tag

mert aki eddig az analóg földfelszínit használta, annak nem ezt kellett? :)

amíg nem építik le az analóg cuccokat, addig nem lesz itt kapacitás semmire.
http://hu.wikipedia.org/wiki/DVB-T
Egy-egy frekvenciasávban egyetlen analóg csatorna helyén multiplexeléssel egyszerre több digitális csatorna jele is továbbítható. (MPEG4 kódolás esetén 8-10 SD vagy 3-4 HD felbontású csatorna fér így el minden egyes 8 MHz-es sávban.)

internetnél 1 db csatornát felhasználva DS irányba, 55 Mbit -et jelent.

ráadásul ha az analógot leépítik, akkor azt ugye nem is kell a digitálisba átrakni, hiszen ott már eleve ott van.

a koaxos frekvenciával aránylag könnyen tud játszani a szolgáltató, hiszen nem kell megpályáznia adott frekvenciatartományokat, mint a mobilszolgáltatóknak, azok a frekvenciák amiket egyébként használhat, mert nincs ott az FM rádió, vagy egyéb olyan, ami a "levegőből is jön", azt úgy pakolgatja ahogy akarja.

digitális TV esetén ráadásul még hangolni sem kell újból a TV-t, csak maximum megszokni az új sorrendet.

Azt nem tudom hogy a kedvencekbe felvett csatornák a csatorna neve v. frekvenciája alapján van-e ilyenkor eltárolva, tehát hogy az is átrendeződik-e.

ha az analóg földfelszínit nem kapcsolják le, akkor nincs normális LTE (azon már lehet vitatkozni hogy van-e rá szükség :) )

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#12454) kabelmania27 válasza Gubek-Einste (#12450) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

T-home betette központi fejállomásra analógba, ők három tv rendszert üzemeltetnek (analóg, dvb-c, iptv), T esetében is igaz amit írtál, jobban járnának ha felszabadítanának pár frekit.
Vladi: Neked is igazad van, azért nem került be analógra mert már nincs szabad hely, minden modulátor foglalt, csak más adó helyére lehetne betenni.

[ Szerkesztve ]

(#12455) Vladi válasza Uthenger (#12453) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az analóg földfelszíni megszűnt. De 2 év volt az átállásra. Analóg kábel meg még van. Ez azért nagy különbség.

Ó volna mit kigórni a kínálatból.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#12456) Uthenger válasza Vladi (#12455) üzenetére


Uthenger
aktív tag

szerintem már 1-2 éve folyamatosan megy az analóg TV csatornák leépítése ,
és persze hogy nem 1 hét alatt kell lekapcsolni kábelen sem :)

lekapcsolás előtt alternatívát kell biztosítani, mert különben csak az jön hogy pénzlenyúlás,
hiszen analóg esetén 1x fizetsz érte, és az összes TV-re kvázi ingyen fogható az analóg,
a digitálisnál meg mindegyiknél fizetni a box díját...

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#12457) poli27 válasza Vladi (#12455) üzenetére


poli27
veterán

Mer a foldfelszini nem volt parhizamosan?? Lehet felkeszulni mert 1-2ev es itt se lesz analog szval......

(#12458) kabelmania27 válasza Uthenger (#12456) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Első körben digitális adások közül kellene kódolatlanná tenni párat, aztán utána lehet csökkenteni az analóg kínálatot, közszolgálati/kereskedelmiek szerintem sokáig lesznek még analógban.

(#12459) Sanya válasza Uthenger (#12456) üzenetére


Sanya
nagyúr

vagy a kártyáét... pl akkor nálam most 2500-300 az analóg adás, ha ennyiért adja digitálisan is media box nélkül, akkor kérném. anélkül nem kell.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12460) Mate


Mate
nagyúr

Most beszéltem telefonon UPC technikussal. (Persze a sebesség egyből jó volt....)

Megtudtam, hogy az értékek kiválóak, terhelés alatt leeső sebességre azt mondta, hogy valószínűleg a másik oldal a hibás és ki tud küldeni egy technikust aki megnézi a csatlakozókat.

(#12461) kabelmania27 válasza Mate (#12460) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azért jobb lenne ha 50alatt lenne minden us érték.

(#12462) -=RelakS=- válasza PioDVD (#12445) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

pontosan.

Amíg a tv-t átállítom, HD adásnál 2-3 másodpercet is elszöszöl, addigra már lehet, hogy mind1 :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#12463) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#12450) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Abszolút nem értek egyet, nekem is szükségem van analógra, és minél több csatornával! Ahogy rajtam kívül még sokaknak is!

Ezen kívül valaki szépen leírta itt régebben (vagy másik topikban), hogy a digitális adásoknak bőségesen elég hely van, ezen kívül nem is nagyon van olyan adás ami kellene és nincs a digitális csomagban, nem beszélve arról, hogy lehetőleg magyar nyelven beszéljen, és ne angol meg német szarokért szedjék a pénzt! Így tehát inkább a rendelkezésre álló magyar csatornákból van kevés, és nem a sávszélességből!

Arról már nem is beszélve, hogy sokaknak nem telik LCD meg LED TV-re, vagy igényük sincs rá, CRT-re viszont felesleges a HD digitális adás, de még az SD is! Én amondó vagyok, hogy akkor kellene kivezetni mindent, amikor már nincsen rá igény, és nem kényszeríteni a dolgokat! Ráadásul úgy, hogy mindez többe kerül aztán az embernek!

UPC túlzottan erőlteti a digitális szarságot! Ott van a DIGI jó példának!

[ Szerkesztve ]

(#12464) lucika


lucika
csendes tag

Érdeklődnék, hogy az asztali pc a fiber120 hozza az igértet és a wifi is megfelel a leirtaknak?Valaki esetleg használ melletük Fritzbox-t voip telefonálásra mik a tapasztalatok?Wifi-s modem Technocolor 7200

(#12465) bb71 válasza lucika (#12464) üzenetére


bb71
őstag

Minden a leírtaknak megfelelően működik max. sebesség folyamatosan.
Fritz is beállítható, rajta van a TC7200 egyik LAN-ján kábellel.

(#12466) poli27 válasza Intruder2k5 (#12463) üzenetére


poli27
veterán

Ebbe marhára nem értek veled egyet, mert nincs elég hely a docsisnak is az analógnak is meg a digitálisnak is!!!tehát valamit meg kell szüntetni, hogy legyen hely,mert a net be fog dugulni mivel nincs hely már több ds frekire, azt majd megy a rinya hogy jaj nem megy a net csak vánszorog..... szval haladjunk a korral sztem.A földit is sokan használták mégis kikapcsolták ...... erre is ráfér már!!

[ Szerkesztve ]

(#12467) Intruder2k5 válasza poli27 (#12466) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Adtak is helyette ingyen vevőt aki rá volt szorulva! A UPC is ad majd ugyanannyiért digitális adást 2-3 TV-re? Mert tetszik vagy se, sokaknál ez is szempont! Persze van akinek más fontos, ők meg azért kardoskodnak!

[ Szerkesztve ]

(#12468) club1 válasza poli27 (#12466) üzenetére


club1
veterán

Jelen pillanatban is van hely. És van digitálison meg analógon is egy csomó töltelék csatorna. És igen, sokan analógoznak. Vagy mert utálják a boxokat és/vagy nem telik új tv-re, vagy mert van a lakásban 4-5 tv.

(#12469) Intruder2k5 válasza club1 (#12468) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na igen, ezt ki is hagytam, hogy a MindigTV reklámból "jól ismert" csatornákat ki lehet venni, ha netán kellene szabad sávszél! :)

(#12470) ilias válasza lucika (#12464) üzenetére


ilias
tag

Itt is válaszolok neked. ;)
Az a modem. Tegnap du. jött meg a postával. Este próbáltam ki. A max. 48 volt letöltésnél, feltöltésnél 10, kábelen, wifit nem néztem. Nem tudom, hogy mennyire mérvadóak az adatok, mert este próbáltam, nagyüzemben.
De a 120-as értéket nem fogom tudni egyenlőre diagnogsztizálni, mert 10/100-as a hálókártyám. :)

(#12471) ilias válasza kabelmania27 (#12461) üzenetére


ilias
tag

A jelszint lekérdezést nem tudom most megcsinálni, mert felhasználót és jelszót kér. Azt mikor kaptam? :) A másik modemnél nem kellett.

(#12472) kabelmania27 válasza ilias (#12471) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Technikolornál 192.168.100.1 vagy 192.168.0.1 felhasználó név admin, jelszó admin.

(#12473) blakey válasza ilias (#12471) üzenetére


blakey
titán

Nem kell user meg passw. Hagyd üresen.
TC-nél admin/admin

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12474) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#12463) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jó kis vita alakult ki analóg vs digitális témában. Egyetértek veled, habár egyre olcsóbbak az új tévék de még mindig sokaknak nincs dvb-c CI+ képes készüléke.
poli27: Neked is igazad van, üzemeltetés szempontjából egyszerűbb/olcsóbb egy rendszert járatni mint két rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#12475) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#12474) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez nyilvánvaló, mindenkinek más az igénye, és mindenki a saját malmára hajtja a vizet! Van aki már régen csak digitális tv-t használ, néz, így ő értelemszerűen azon az állásponton van, hogy leszarja az analógot, takarítsák már ki, és jöjjön helyette még több digitális adás! Persze, hogy ez mi legyen, azt szerintem ők sem tudják, de ez már másik kérdés! Van aki viszont úgy van a tv-vel (mint én is), hogy az esti híradóra, meg a barátok közt-re teljesen megfelel az analóg is, még akkor is, ha 1 méterről picit szemcsés is! Nincs hd tv-m, nincs led tv-m, így aztán letojom a minőséget, a két darab 70cm-es orion-nak bőven megfelel az analóg minősége is! Én még netről sem töltöttem le soha bdrip-et, vagy hasonló nagy felbontású videót, mert nem kell, nincsen rá szükségem, nekem bőségesen megfelel mindenből a 700mb-os, vagy 1.4gb-os avi! Ha nem feltétlenül muszáj, akkor nem akarok minden tv-re külön fizetni, illetve minden tv-hez külön box-ért fizetni, mind bérleti díjat, mind pedig villanyszámlát!

[ Szerkesztve ]

(#12476) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#12475) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, senki sem szeretne feleslegesnek fizetni. Jó dolog a digitális, sztereó dd 5.1 hang, videótár, ettől független nekem is megfelel az analóg.

[ Szerkesztve ]

(#12477) Mate


Mate
nagyúr

Engem inkább az zavar, hogy két szolgáltatónál kell előfizetnem, mind a kettőnél a legnagyobb és legdrágább csomagra csak azért, hogy tudjam nézni a 6 sportcsatornán HD-ban a focimeccseket.....

A maradék 140 csatorna meg rohadtul nem érdekel, de fizethetem.....

Na ezen változtassanak először, aztán jöhet az analóg is. Hamar nem lenne szükség a digitális adók felére. Máris felszabadulna hely :)

[ Szerkesztve ]

(#12478) Intruder2k5 válasza Mate (#12477) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez is igaz, csak sajnos a műsorszolgáltatók is olyan tetvek, hogy megkötik, ha mondjuk nem teszed be X, és Y gagyi csatornáját az alapcsomagba (igen az alapcsomagba, és nem pluszként rendelhető minicsomagokba), akkor nem kapod meg az A csatornát sem, amit sokan keresnek! Így aztán máris lett két szar, és egy nézhető csatornád!

[ Szerkesztve ]

(#12479) -=RelakS=- válasza Intruder2k5 (#12478) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

1-2 éve volt erről talán az indexen egy írás, hogy ha nem csomagokat vennének a kábelszolgáltatók, akkor jóval drágábbak lennének, mert az RTL is, meg a TV2 is (meg persze a többi is) csomagot ad jó áron.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#12480) Intruder2k5 válasza -=RelakS=- (#12479) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mindenki ezt csinálja, így maga a kábelszolgáltató is! Akkor kapod jobb áron az internetet is, ha veszel mellé telefont és digitális tv-t is!

(#12481) z67 válasza Intruder2k5 (#12480) üzenetére


z67
őstag

Másnál sem megy ez a kicseszett UPC Budapest belvárosában?

(#12482) kabelmania27 válasza Mate (#12477) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez Digi vs UPC téma. Mivel a Digi a UPC legnagyobb versenytársa ezért nincs UPC-n Digisport, így át tud csábítani előfizetőket. USA-ban sem lehet válogatni adókat, történtek kísérletek de ezek sajnos nem váltották a hozzájuk fűzött reményeket.

[ Szerkesztve ]

(#12483) Intruder2k5 válasza z67 (#12481) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nálam megy, de nem Budapesten, hanem Pest megye északi rész, Vác mellett...

(#12484) blakey válasza z67 (#12481) üzenetére


blakey
titán

Félve írok ide, mert nálam nincs és nem is volt gond a "nagy leállást" kivéve. :) folyamatos és stabil, a net. (11. kerület)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12485) z67


z67
őstag

Ahogy a szomszédaim mondják, itt TV sincs.

(#12486) kabelmania27 válasza z67 (#12485) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lépcsőházvilágítás van?

(#12487) Intruder2k5 válasza blakey (#12484) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van, nálam is akkor egyszer volt kimaradás az utóbbi, mondjuk egy évben...

(#12488) z67 válasza kabelmania27 (#12486) üzenetére


z67
őstag

Van. Párszáz méterre vagyok a Kinizsi utcától, és látszólag nincs áramszünet a környéken, de azért évente eljátsszák párszor ezt és mutogatnak az elműre.

(#12489) Mate válasza kabelmania27 (#12482) üzenetére


Mate
nagyúr

A lényeg, hogy se diginél, se UPC-él nem elérhető az összes sportcsatorna..... Van ami innen hiányzik és van ami onnan. Érdekes dolgok ezek.

Ja és jó a net és a tv is.

[ Szerkesztve ]

(#12490) Apaxp


Apaxp
senior tag

Sziasztok!
Az mitől lehet rtl klub hd híradó nézése közben mindig van képhiba(digitális kockásodás)? cisco hd dvr box +led tv összeállítás. Másik csatornákon nem tapasztalom ezt a hibát.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#12491) Willie


Willie
őstag

A mai napon is csak nekem van problémám az internettel? Most megnéztem a műsorújságot a TV-n, az sem ment. A net pedig folyamatosan szakadozik délután óta, 18:45 körül el is ment vagy 45 percre. Jó pár órája pingelem a bixet, sokszor kimaradozik a mérés.

[ Szerkesztve ]

(#12492) aram01


aram01
nagyúr

sziasztok m3 lesz az alapcsomagban?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#12493) Intruder2k5 válasza aram01 (#12492) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Analógban nem, ha arra gondolsz!

(#12494) Treck


Treck
aktív tag

Tenyleg nem ertem ezt az analog-digitalis vitat. Meg nem ertem miert kell azon haborogni, hogyha analogbol kivesznek vmit. A ceg (akar a UPC, ha mar ez a forum) donti el, hogy milyen formaban kivan szolgaltatni, es az elofizetonek kell alkalmazkodnia. Ha ez nem megfelelo, es pl. zavaro, hogy csokken az analog adok szama, es nem akar vki a digitalis formakkal "kinlodni", mert nincs szuksege az elonyeire, akkor nem kell elofizetni. Senki sem kotelez senkit sem arra, hogy elofizessen barmire is. Amennyiben elofizet, azzal meg vallalja, hogy ugy jut el hozza a szolgaltatas, ahogy a ceg akarja.

Sajnos ilyen a 21. szazad: aki kimarad, vagy ugy erzi, a regi dolgok kellenek, az elobb-utobb lemarad... Es ami meg inkabb sajnos, es senki ne vegye szemelyeskedesnek, de ez van ebben a vilagban: magasrol lesz.rja mindenki, hogy ki mit vagy eppen mit nem engedhet meg maganak. Szolgaltato oldalrol meg foleg. Miert is sirna pl. a UPC egy analogos elofizeto miatt, amikor jon helyette X digitalis?

21. század van, haladjunk a korral.

http://google.treck.hu

(#12495) Intruder2k5 válasza Treck (#12494) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár látom Te digitális fan vagy, de azért ez nem ilyen egyszerű az analóg párti szemszögből nézve! Egyrészt megismerve egy szolgáltatáscsomagot, aláírtunk egy hűségszerződést, ami köt, és ha menet közben ezen változtatnak, akkor emiatt nem olyan egyszerű továbbállni! Másrészt nem is nagyon van hova, mert egy helyen sajnos többnyire csak egy kábelszolgáltató van! Ezen kívül hidd el, én is magasról teszek a digitális csatornákra, tőlem aztán azt vesznek ki belőle amit akarnak! 21. század van, de Magyarországon élünk, magyar fizetésekből, sokan annak is csak az aljából! Tőlem aztán jöhet a csúcstechnika, csak ne legyek rákényszerítve, hanem választhassak!

[ Szerkesztve ]

(#12496) aram01 válasza Intruder2k5 (#12493) üzenetére


aram01
nagyúr

hát ezt szomorúan hallom, azért köszi

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#12497) Treck válasza Intruder2k5 (#12495) üzenetére


Treck
aktív tag

Ha fan nem is, de en ebbe szulettem bele, a digitalis vilag adja a munkamat X eve :) Eppen ezert en elvezem, az elonyeivel egyutt :)

UPC-nel nem tudom, hogy van, de pl. a T-nel ha elofizetsz kabelen, ott az analog adok teljessegere nem vallalnak semmit sem, hiszen az csak egy plusz jelenleg a digitalis platform mellett. Es mindegyik szolgaltato ebbe az iranyba megy - sztem.

http://google.treck.hu

(#12498) Intruder2k5 válasza Treck (#12497) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

UPC-nél vannak még csak analóg előfizetések is!

(#12499) kabelmania27 válasza Willie (#12491) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem jelentsd be.
Apaxp: Ha más műsor alatt nincs gond nem nálad van a hiba.
Intruder2k5: Igen a lényeg a jövedelmi helyzeten van, nem szeretném gazdasági irányba elvinni a topicot, mindenki tudja hogy a bevételi oldal mennyi kiadást bír el, valaki simán kifizeti a Trio XXL-t 240-es nettel, de van akinek a Trió S is drága.

[ Szerkesztve ]

(#12500) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok! Egy korábban jól üzemelő koaxon TV-re kötött kábeltv + D-Subon bekötött PC-t egy új lakásba költöztetve az alábbi problémát produkálja: D-SUB PC bementre váltva a tv képe hullámzik, vibrál. Ha kihúzom a TV-ből a kábeltv koax csatiját, akkor a hullámzás elmúlik. A TV-t az új lakásban az UPC szolgáltatja, mit lehetne ezzel kezdeni hogy elmúljon a probléma?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.